Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61151) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

Csoportos beszedési megbízással hányadikán vonja le a Digi az aktuális havidíjat?

(#61152) tibike8 válasza Brandynew (#61151) üzenetére


tibike8
őstag

A hó utolsó munkanapján jellemzően.

(#61153) Hiperhuje válasza DonMaster (#61149) üzenetére


Hiperhuje
aktív tag

Nos!
Belőttem a PPpoe.......
Van publikus IP-m.
Megy az Asus router szépen, van WIFI róla.
Újra kívülről próbálkozok és megin a Huawei loginja jön elő.
Hogyan érem el a routert?
Mit kell még beállítanom?

Üdv!
HH

Samsung Note 10+, DS918+, Acer spin 5, TAB S7 +

(#61154) Rickeffe válasza Hiperhuje (#61153) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

Csak tipp. Ha be is tudsz lépni a loginon akkor szerintem még nincs bridge módban, illetve ha bridge módban van akkor a wifijét sem éred el (már ha van neki). Nálam legalábbis az volt.
Megjelent a login de belépni már nem tudtam. Aztán már meg sem jelent a login. Lehet, hogy cacheből jött, nem tudom.
(#61155) Hiperhuje
Nem volt, vagy nincs? Be tudsz lépni a loginjén?

[ Szerkesztve ]

Rickeffe

(#61155) Hiperhuje válasza Rickeffe (#61154) üzenetére


Hiperhuje
aktív tag

Kaptam SMS-t, hogy átállították.
Ja, és nem volt Wifi sem.

Samsung Note 10+, DS918+, Acer spin 5, TAB S7 +

(#61156) DonMaster válasza Hiperhuje (#61155) üzenetére


DonMaster
addikt

Ha bridgebe van es az asus ppope zik akkor valami digi oldalan nem okes mert bridge nel kb olyan mintha dmz kent attolna mindent a mogotte levo routerre ami ppoezik ergo az asus t kene lasd . vagy nincs jol bridgebe vagy valami szarul van bealitva portforward?

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#61157) IamSociopath


IamSociopath
aktív tag

Hellóhelló!

Lenne egy speciális kérdésem. Olvastam, hogy idővel a Digi mindenkit átterel majd FTTB ről FTTH ra.
Tehát a jelenlegi rj45 helyett optika fog bejönni a lakásokba. Ehhez a Digi ad mindenkinek egy modemet/routert.

Ehhez kapcsolódik kérdésem. Én itthon egy pfsense/freebsd épített tűzfalat használok, nyílíván ez a router is. Feltétlenül szükséges a digis eszközt használni? Értsd ha egy fiber nic-el mondjuk pppoe bejelentkezek működne a dolog? :D

Sokkal kulturáltabb és valószínűleg reszponzívabb lenne ha közvetlen a gépbe menne.

Próbált már valaki a csupasz optikával bejelentkezni? :D

Üdv, szoci

(#61158) iMaverick válasza IamSociopath (#61157) üzenetére


iMaverick
addikt

Nincs semmi gond ezzel: bridge módba kell kérned a Digi-s ONT-t, így mehet a saját tűzfal+router géped.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#61159) IamSociopath válasza iMaverick (#61158) üzenetére


IamSociopath
aktív tag

oké tehát ha lehet akkor majd nem egyáltalán nem használom a digis eszközt.

Más kérdés: Ennek mi értelme van? Ha a későbbiekben növelni akarnák a sebességét a hálózatnak? De akkor miért 4 db sima gigabites csatlakozó van a kiosztott eszközökön? Olcsóbb a háztartásokba elvinni az optikát, mint a lépcsőházakban megoldani az átalakítást?

(#61160) Intruder2k5 válasza IamSociopath (#61159) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egységes és korszerűbb hálózati infrastruktúra, kisebb fenntartási költség. A lépcsőházi eszközöknek áram kell, ráadásul közülük sok még mindig csak 100Mbps-re képes, így egyébként is cserére szorulna, az optikai kábel pedig "filléres" tétel.

(#61161) Joe123 válasza IamSociopath (#61159) üzenetére


Joe123
aktív tag

A digi saját eszközét semmiképp nem tudod kihagyni, más eszközt nem engednek fel a hálózatra.

(#61162) IamSociopath válasza Intruder2k5 (#61160) üzenetére


IamSociopath
aktív tag

Igen erre gondoltam én is, csak azért ez nem kis munka lesz :) Köszi mindenkinek!

(#61163) drsanya


drsanya
aktív tag

Sziasztok! Van valakinek tippje arra, hogy a DHCP static IP miért nem akar működni a HG8121 ONT eszközön? Ma belőttem, de csak nem az általam preferált IP címet osztja ki a gépemnek. :F

I am iRacer

(#61164) IamSociopath válasza Joe123 (#61161) üzenetére


IamSociopath
aktív tag

Igen ettől féltem. Valami egyedi titkosítást bejelentkezést használ? vagy mac cím alapján tartja nyilván a hálózati eszközeit? :D

(#61165) Victoryus válasza IamSociopath (#61159) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Milyen 4? 1db gigabites meg egy 100megabites...

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#61166) DonMaster válasza IamSociopath (#61162) üzenetére


DonMaster
addikt

miért?
bekéred bridgbe-be utána rj45-ela digi modem-ét rádugod a tűzfalgépedre, ami ppope-zik ennyi, kb semmi változás csak 1 plusz elektromos fogyasztó kerül közbe .

nincs mitöl félni, mivel ugyan ez fttb-nél megtörténik a lépcsöházban ahol van 1 db ont amiböl kijön 4db gigás port, amire rávan kötve kb soho sw-k.
amiről rj45-házba majd ott ppope azt csö, most annyi változik hogy az optika nem osztva hanem 1megy/lakás ahol lesz mindenhol 1db ont. ahonnan több féle van van amelyik 4db gigás portal rendelkezik van amelyik 1-el de ha bridgebe kéred akkor 1 megy rajta majd utána saját router tűzfal stb. bár otthoni internet szolgáltatásnál nem tudom mire használsz +gépet tűzfalnak, de szerintem fölösleges. Cégesnél meg alap hogy nem lakossági internetért fizetünk.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#61167) IamSociopath válasza DonMaster (#61166) üzenetére


IamSociopath
aktív tag

Ha már adott a fiber bemenet közvetlenül akkor miért ne azt használja az ember. De egyébként nem létszükséglet nyilván.

(#61168) Joe123 válasza IamSociopath (#61164) üzenetére


Joe123
aktív tag

Gondolom MAC alapján szűrnek, csak az általuk előzetesen regelt eszközök mehetnek fel a hálózatukra.

(#61169) forten válasza IamSociopath (#61164) üzenetére


forten
tag

Szerződés számhoz rendeli,az digis eszköz széria számát,és úgy rögzül ,egy belső szoftveres hálózaton belül.

"Hol volt,hol nem volt..."

(#61170) Elrood


Elrood
őstag

FTTH-val kapcsolatban lenne kérdésem.
Digi hogy szokta kiépíteni?
Bejön a lakásba az optika, az bele egy modembe, ami ad tel/net/koax-os tv-t? Vagy más? (Ha tudtok modem típust írni, nagy segítség lenne)

Volt hír 1-2 hete, hogy DIGI mindenhol FTTH-t akar kiépíteni. Egy lakásfelújítás kapcsán úgy akarom tervezni, hogy ha a jelenlegi FTTB le kell cserélni FTTH-ra, akkor nagyobb átalakítás nélkül sikerüljön.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#61171) forten válasza Elrood (#61170) üzenetére


forten
tag

Szia.

"Behúznak,az bejárat írányából egy optikai kábelt,olyan pontig ahol áramforrás van, illetve minél egyszerűbben össze lehessen hozni,a ktvs kábelt ,a netes kábelod,és az optikai kábelt.
Mostanában 2 eszközt adnak,az egyikből a ktv megy,a másikból,net+telefon tud működni.
Lényegében ,ennyi."

"Hol volt,hol nem volt..."

(#61172) Rickeffe válasza IamSociopath (#61159) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

.

[ Szerkesztve ]

Rickeffe

(#61173) Shummo


Shummo
aktív tag

Sziasztok. Egy ideje szórakozok azzal hogy az 1000res netből csak 300-450 max 500 jön át.

2 routerrel is kipróbáltam már. Szóval a probléma nem ott lesz.

Ont: Huawei hg8247h (ez jó 1 gigás nethez?)

Esetleg annyi, hogy már 1szer elszakadt a kábel és akkor újra kellett forrasztani (toldották a végét egy drága géppel. Ez elvileg látja ha rossz a forrasztás, szóval elvileg itt sem kéne hibának lenni.)

De mivel mást már kizártam így szerintem csak az lehet, hogy ahol forrasztva volt a kábel ott egy kicsi jelveszteség lesz!? Vagy ha rossz lenne akkor net se lenne?

A telefonszolgálat elküld hogy a garantált sebesség megvan... Valakinek ötlete hogy mivel próbálkozzak?

(#61174) MasterMark válasza Shummo (#61173) üzenetére


MasterMark
titán

Közvetlen az ONT-ra dugva megvan a sebesség? ONT milyen módban van? Router elég gyors? Gép elég gyors?

Switch Tax

(#61175) IamSociopath válasza Shummo (#61173) üzenetére


IamSociopath
aktív tag

Esetleg a hálókártya beállításoknál kapcsold ki a flow control-t.
Vagy néhány virusírtó is durván le tudja fogni... Kaspersky pl. nekem 950 ből 600 jön át vele, pedig nincs gond a vassal :D
A chrome és a Firefox között is van különbség, Firefoxal nekem többet mér.

[ Szerkesztve ]

(#61176) scope2007


scope2007
addikt

Üdv
Most költözöm Debrecenbe, és szerencsére lesz legnagyobb digi 1000, jövő héten néznek rá, elvileg uzemkesz.
Mivel telefont nem kértem hozzá, így routert sem kapok, ez igaz?
Összefoglalóban is ezt olvasom.
Akkor néznem kell egyet (gigabites)
I7es procit kérdezték van - e (ennyire számít a cpu?)
Szerencsére az van
Eddig 20mbos telekommal szuttyogtunk, végre megváltás lesz ez.

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#61177) DaveHutt válasza scope2007 (#61176) üzenetére


DaveHutt
őstag

Nem kell i7 gigabithez, elég oda bármilyen modern, többszálú CPU az elmúlt 10 évből.

(#61178) poli27 válasza Elrood (#61170) üzenetére


poli27
veterán

tegyél egy csövet a falba egy behúzó dróttal, ami kimegy az ajtó elé, ez a legegyszerűbb módja.

(#61179) forten válasza scope2007 (#61176) üzenetére


forten
tag

Hello.

Ha, FTTH-s területre költöztél,optikát húznak be,kapsz eszközt.Ha, FTTB-s területre,UTP kábelt,és saját eszközt kell használnod.
Igen,számít a CPU is,ram,ssd.I5-nél régebbi gépen,én még nem tapasztaltam,hogy hasított volna 800-900Mbit környékén,de majd rácáfolnak,ha tévedem.

[ Szerkesztve ]

"Hol volt,hol nem volt..."

(#61180) szabochris válasza forten (#61179) üzenetére


szabochris
aktív tag

Sziasztok!
Megoldódott a probléma!
A lépcsőházi digi szekrényben a bejöbő kábel egyik szála volt elégve (!!!!!!?????).
Egy kérdésem lenne. MÉg 100megás netünk van, de úgy vennék routert, hogy majd az 1000est is elvigse. :)
Ajánlanátok valami megfelelő routert ami a legjobb ár-érték arányú? Nem túl sokat szánnék rá mondjuk max 15e. Panelba kéne.

Ez a 2 felejtős?

Tenda

Mercury

(#61181) Jozsó válasza szabochris (#61180) üzenetére


Jozsó
tag

Mindkettő felejtős. A WAN portja csak 100 Mbps. Az ilyen Wifis parasztvakításoknak nem kéne bedőlni. (hogy jön ki 1200 megabit wifi, ha csak 100 megy be?)

Router topicba érdemes benézni. Ilyen áron TP-linkek közül már vannak ajánlottak.

(#61182) twinkiecz válasza szabochris (#61180) üzenetére


twinkiecz
tag

Mind a kettőnél 10/100-as portot írnak, olyat keres aminek 1000-es portoka írnak.
Lassú voltam.

[ Szerkesztve ]

linktr.ee/twinkiecz

(#61183) MasterMark válasza Jozsó (#61181) üzenetére


MasterMark
titán

Nem csak wifi -> wan/lan irányba lehet forgalmazni, wifis eszközök közötti kapcsolat attól még lehet olyan gyors.

Switch Tax

(#61184) Jozsó válasza MasterMark (#61183) üzenetére


Jozsó
tag

Ott is becsapás. Mert az ilyen AC1200 meg ilyen a 2.4 GHz és 5 GHz összevont sebessége. Olyan meg szerintem nem igazán van, hogy vmi mindkettőn forgalmaz egyszerre.

És ha még meg is tenné a wifi sebesség a névlegesnek elvileg is csak kb. a 50-60%-át éri el.

Ami általában nem baj, kivéve, ha mondjuk vkinek pont gigabites netje van, és azt hiszi, hogy akkor neki még bőven jó is lesz egy ilyen wifi, mert hiszen több mint 1 GB lejön belőle.

(#61185) MasterMark válasza Jozsó (#61184) üzenetére


MasterMark
titán

Ja persze ez már teljesen bullshit, de alapvetőleg a 100-as port gyors wifivel még nem lenne akkora szentségtörés, ha nem átverésre használnák.

Switch Tax

(#61186) iMaverick válasza szabochris (#61180) üzenetére


iMaverick
addikt

Én nem kapkodnék a helyedben: ha át lesz építve a Digi-s háló az FTTH-ra, akkor jó eséllyel olyan eszközt fogsz kapni, ami tudja a wifi-t.

Amúgy én azt csináltam, hogy szúrtam egy használt TP-Link 1043 v2-öt innen a Hardverapróról. (7eFt-ba megállt.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#61187) forten válasza szabochris (#61180) üzenetére


forten
tag

Hello.

Igazából,az elöttem szólalók, minden hasznosat elmondtak,ami neked kellett infó.

"Hol volt,hol nem volt..."

(#61188) drsanya válasza drsanya (#61163) üzenetére


drsanya
aktív tag

Erre valaki?

I am iRacer

(#61189) Csaba No. 1


Csaba No. 1
tag

Optikai kábel ismerőihez az lenne a kérdésem, hogy jó-e a Digi ftth lakásban lévő kábel végén 4-5 decibeles érték? A kábelen van néhány "megengedett" hajlítás, ez ugyan okozhat némi csillapítást az optikai kábel tulajdonsága alapján. Vagy inkább a hegesztést kellene felülvizsgáltatni?

[ Szerkesztve ]

(#61190) Joe123 válasza szabochris (#61180) üzenetére


Joe123
aktív tag

Ár/értékben úgy tudom most a Xiaomi Mi Router 3G a legjobb (sima 3 nem jó, csak a 3G), kínából 40 dollár körül van, viszont kell vele kicsit mókolni, gyári firmwaret lecserélni padavanra. (Nincs vele tapasztalatom, de router topicban szokták ajánlani.)

(#61191) forten válasza Csaba No. 1 (#61189) üzenetére


forten
tag

Hello.

A -4-5dB-es érték, az reális.Éles töréstől,tud jelszint csökkenes lenni,esetleg.Nem értem a kérdesed,mit szeretnél,ha ez egy jó érték?!

"Hol volt,hol nem volt..."

(#61192) Csaba No. 1 válasza forten (#61191) üzenetére


Csaba No. 1
tag

0 dB értéket is hallottam már, ezért érdekelt volna, hogy megfelelő-e a 4-5.

(#61193) flegga92 válasza Joe123 (#61190) üzenetére


flegga92
senior tag

Most van GB EU raktárban akciósan
Kupon: :HSC4thD173
DHL-el $45.54

(#61194) IamSociopath válasza drsanya (#61188) üzenetére


IamSociopath
aktív tag

Hát csomó ilyen szolgáltatós router csak abban a tartományban tud címezni ami eleve a dhcp szerver kiosztana. tehát pl: 192.168.1.2 vagy 192.168.1.101 et kapna a géped dhcpvel akkor próbálkozz egy ilyennel. 192.168.1.10 és 192.168.1.110. tehát ugyanaz a tartomány legyen, és nem több az eredetinél max 24 el. Tudom furcsa, de előfordulnak ilyen kötöttségek. Egyébként a routeren vagy a kliens oldalon akarod beállítani?

(#61195) MasterMark válasza drsanya (#61188) üzenetére


MasterMark
titán

Újra kell indítani valószínűleg, illetve ha már foglalt magának a kliens IP-t akkor azt a lejáratig megtartja, csak utána fog újat kérni.

Windowson:
ipconfig /release
ipconfig /renew

szerk.: Fix IP-t nyilván a DHCP tartományon kívülről érdemes választani, de az adott hálózaton belülről kell. :U

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#61196) forten válasza Csaba No. 1 (#61192) üzenetére


forten
tag

Értem. Az nagyon ritka érték,átlagban -2-9dB között stabil a hálózat.-9 felett,már szakadozik az ont.

"Hol volt,hol nem volt..."

(#61197) Rickeffe válasza Shummo (#61173) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

Nálam közvetlenül a DIGI routerre kötve is csak max 240 jön.

Rickeffe

(#61198) bl4ze válasza Rickeffe (#61197) üzenetére


bl4ze
veterán

Nálam közvetlen a ZTE ONT-ra kötve sem tudott két Lenovo i3/i5 notebook 300 felett mérni, sőt inkább 200.

Az ookla alkalmazással nehezen, de kb 350-400Mbps jött.
Webes méréssel 280-300Mpbs volt a plafon.

Érdekes módon egyik géppel sem ment, nem rossz gépek pedig. A Digi saját full tiszta, alkalmazások nélküli lecsupaszított "mérnöki" gépén 1x tudott mérni 800-at, és elköszönt, hogy venni kell egy 1.5 milliós laptopot..... Majd kiszámlázott 2500 Forintot :C

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#61199) Brandynew válasza Rickeffe (#61197) üzenetére


Brandynew
őstag

És miért nem csinálod meg? Ez nyilván nem szolgáltatóoldali hiba, vagy valamelyik hardvered (pl. hálókártya), vagy a UTP kábeled lesz a ludas (pl. újra kéne krimpelni, vagy lecserélni, mert valahol sérült).

@bl4ze: ha a szerelőnek jó volt a saját eszközén, akkor nyilván nálad van a probléma. Ekkora sebességhez valóban erős hardver kell, és arra ne hallgass, aki írja itt a marhaságokat, hogy "bármilyen, 10 évnél nem régebbi, több szálat használó CPU megteszi", mert rohadtul nem.

[ Szerkesztve ]

(#61200) Multibit válasza bl4ze (#61198) üzenetére


Multibit
veterán

Nem hiszem, hogy nálad a laposok nyers erejével lenne gond. Ott valami más gebasz lesz.
Igaz, nekem csak 500 Mbps netem van, de azt mindig kimaxolja az öreg Lenovo T420-asom i5-2520M CPU-val. Nyilván menne feljebb is, persze nem tudom, hogy meddig.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.