Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60501) MasterMark válasza SentryGun (#60500) üzenetére


MasterMark
titán

Most akkor lett cserélve firmware? A kábel jó?

Ha a digis cucc csak modem, akkor ne routernek hívd, mert ötször kellett elolvasnom, hogy mit értesz mi alatt.

Switch Tax

(#60502) SentryGun válasza MasterMark (#60501) üzenetére


SentryGun
aktív tag

A digis cucc router is egyben (Huawei HG8121H azaz router ONT). Alapesetben ez látná el a pppoe belépést. Ez előtt csak az száloptikát fogadó dobozka van a sorban.
Mit értesz az alatt, hogy jó-e a kábel?
Igen, közben cseréltem egy firmware-t a legfrissebb RT-AC87U_3.0.0.4_382_50010-ről a tavaly júniusi RT-AC87U_3.0.0.4_380_7743-ra, mert kifogytam az ötletekből. Egyelőre tartja a kapcsolatot, meglátjuk meddig.

[ Szerkesztve ]

(#60503) MasterMark válasza SentryGun (#60502) üzenetére


MasterMark
titán

Ha bridge módban van, akkor nem router, mert nem az a funkciója. Nem attól router a router, hogy azt is tudja, hanem a hálózati funkciója miatt. Ha bridge módban van, onnantól nem router.

Rossz kábel alatt azt értem, hogy hibás-e a kábel.

De mielőtt előjött a hiba, azelőtt cseréltél-e firmware-t, ez a kérdés.

Ugyebár ezekből lehetne kitalálni, hogy mi is lehet a hiba forrása...

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#60504) SentryGun válasza MasterMark (#60503) üzenetére


SentryGun
aktív tag

Értem, akkor jelenleg bridge üzemmódban üzemelő modem.
A kábel nem hibás,több új kábelt vettem. Ugyanazzal a kábellel felcsatlakozik a laptop, másikkal is kipróbáltam, ugyanaz a hiba (plusz mindegyik kábel vadonatúj).
Nem, firmware csere nem volt a probléma előtt (amióta üzemben van nem volt firmware csere).
Most cseréltem firmware-t a mai nap délutánján (ekkor a probléma már egy napja fennállt) az előző hsz-ben jelzett 2017-es régebbire. Azóta működik (kopp-kopp-kopp).

[ Szerkesztve ]

(#60505) SentryGun válasza SentryGun (#60504) üzenetére


SentryGun
aktív tag

Működik, van net, de meg is mutatkozott a negatív oldala is a dolognak: Az eredeti problémát okozó szakadozó netnél (de 2018-as firmware-nél) 760-905 Mbit/s netsebességet adott a kütyü, a ma felrakott tavalyi firmware-rel viszont visszaesett 350-re kábelen is. :((( Hát, valamit-valamiért. :) Ezzel mondjuk együtt tudok élni, ha legalább stabil a netkapcsolat.

[ Szerkesztve ]

(#60506) DonJoee válasza SentryGun (#60504) üzenetére


DonJoee
tag

Ha megint problémázik, akkor érdemes lehet megfontolni egy Merlin-féle firmware felrakását. Abban pont a hasonló bugokat javították, de nincs szétpimpelve, mint egy Openwrt vagy más custom firm.
Nálam több, mint egy éve megy Merlin firmware-rel egy RT-AC87U hibátlanul. Én tojtam a garanciára és azonnal áttértem erre. Nem bántam meg. Próbálj tovább kutatni az Asus RT-AC87U topicban.

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#60507) SentryGun válasza DonJoee (#60506) üzenetére


SentryGun
aktív tag

Köszönöm a javaslatot! Megpróbálom a merlint. A garancia engem sem izgat különösebben.

(#60508) #29810560 válasza SentryGun (#60502) üzenetére


#29810560
törölt tag

Már volt szó róla. Ez az RT-AC87U gyári firmware - 3.0.0.4.380.7743 - NAT-olási gondokkal küzd. :K
Ezért esik vissza a letöltési sebesség.

Az azt megelőző firmware-t kell felrakni, ha nincs újabb.

Mr. Janó #55389

[ Szerkesztve ]

(#60509) MrCsiT válasza #29810560 (#60508) üzenetére


MrCsiT
addikt

Szánalmas, hogy több, mint 1 év alatt nem tudott erre az Asus megoldást adni. Tavaly márciusi volt kb. az utolsó FW, amikkel még az Asus-ok normálisan működtek, HA be merte kapcsolni a tulaj a Trendmicro-s AI protectiont vagy a szülői felügyeletet.
Épp emiatt váltottam Synology RT2600ac-ra (Asus RT88U-ról) : ott nincs ilyen gond, plusz a frissítések gyakorisága, illetve a biztonsági problémákra reagálás is rendben van.

SentryGun, DonJoee: A Merlin FW az Asus-ok normál felületén betallózható, miután letöltésre került. Ugyanilyen módon, egy korábban letöltött gyári is gond nélkül visszatehető, tehát semmilyen garanciális problémát nem okozhat a Merlin FW használata. ( Nem mellesleg elég sok funkciót emelt át az Asus a Merlin FW-kből, nem véletlenül. )

SentryGun: a 87-es Asus a Qantennás chip megoldás ( talán melegedése?? ) nem feltétlenül ajánlott router - vagy inkább úgy fogalmaznék: nem jó ötlet megvenni - hiába vannak szép számai papíron.

(miközben a 88U-t amit vettem online, visszaadtam 14 napon belül, mert az is érintett volt a hibával, naprakész FW esetén) egy AC68U-t adtam vissza a kereskedőnek az Asus-al történt levelezésemet követően és azt csatolva, mikor meguntam, hogy ha a hypolt és azért hasznos fukciókat elindítom az eszközön (AiProtection, szülői felügyelet) akkor 250-300Mbps-re esik vissza a netsebességem és erre nem tudott az Asus megoldást. Így annak az árát felhasználva váltottam másik gyártó routerére, mint fentebb is írtam.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#60510) vzsolo2225


vzsolo2225
tag

Sziasztok!

ZTE ZXA10 F625A LAN1-re CAT5e-vel direktbe kötött gépen gigabit helyett ez a sebesség minek köszönhető? Túl nagy a csillapítás?
Van értelme jelezni a Digi felé, vagy úgy sem foglalkoznak vele, mert meg van a 300?

(#60511) Akelaus


Akelaus
senior tag

Halihó!

Elkészült a házban az ezres netnek a hálózata. Fent a doboz a falon, lassan meg is rendelném. Viszont akinél már ilyen van, az segítene, hogy mindenféleképp adnak valami routert, vagy csak ha kérek, illetve csak azoknak adnak akik kábeltévét is köttettek? Tv nincs nálam, és nem is tervezem beköttetni.

Köszi!

(#60512) proradeon válasza Akelaus (#60511) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Mindenképp adnak router-t (pontosabban ONT-t), hiszen optika jön be, és arra csak a saját eszközük csatlakoztatható.
Egyébként miből tudod, hogy "elkészült" a hálózat?

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#60513) nfsu17 válasza vzsolo2225 (#60510) üzenetére


nfsu17
veterán

csak a szokásos....

-milyen böngésző (chrome nem annyira ajánlott, FF inkább)?
-win10 esetén van speedtest app
-milyen erős gép?
-vírusírtó (stb) ki van kapcsolva?
-más nem használja a netet ekkor?
-itt mit mér?

(#60514) vzsolo2225 válasza nfsu17 (#60513) üzenetére


vzsolo2225
tag

-FF
-Win7
-Az, ami az adatlapomon van, de i5-ös Latitude E6410-zel is ugyanennyit mér
-Ki
-Nem
-Ugyanannyit

(#60515) TeeJay válasza vzsolo2225 (#60514) üzenetére


TeeJay
félisten

és a speedtest alkalmazás?
az böngésző független ezért nem terheli annyira a gépet :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#60516) zpkasa


zpkasa
csendes tag

Sziasztok,
Gigabites DIGI közvetlen Cat6-os kábellel nem tudja a garantált 300/50-et Thinkpad X230-as laptoppal, Speedtesten. Thinkpad driverek a legfrissebbek.
Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#60517) TeeJay válasza zpkasa (#60516) üzenetére


TeeJay
félisten

böngésző
proci
vírusírtó

satöbbi

speedtest alkalmazást nézd meg hátha

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#60518) zpkasa válasza TeeJay (#60517) üzenetére


zpkasa
csendes tag

haver laptopját is rádugtuk, neki otthon 600Mb-et mutat a speedtest letöltéskor. Neki nálam 206Mb/s-ig ment fel.

(#60519) vzsolo2225 válasza TeeJay (#60515) üzenetére


vzsolo2225
tag

Speedtest progival. :C
Köszönöm! :R

(#60520) Victoryus válasza zpkasa (#60518) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Akkor nem vagyok ezzel egyedül. Nálam is 200/200, tök mindegy milyen pc-vel/laptoppal mérem. (Békéscsaba) Amilyen trehányul van a coax is összetoldva, nem is csodálkozom.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#60521) Akelaus válasza proradeon (#60512) üzenetére


Akelaus
senior tag

Lehet idézőjelbe kellett volna tennem, hogy "elkészült". :)
Viszont kaptam levelet is, azaz egy papírt, hogy kész és menjek az ügyfélszolgálatra érdeklődni a további részletek miatt.

Köszönöm a választ, ha így van akkor nem veszek routert!

(#60522) Hoorus válasza Victoryus (#60520) üzenetére


Hoorus
őstag

Békésen simán hozza a gigabitet.. :S

(#60523) djsilas válasza Victoryus (#60520) üzenetére


djsilas
tag

Az eloviz csatorna partjan (optika) siman jon 900Mbit felett, feltoltes meg 210-220korul szokott lenni. Erdemes Digis szerverre merni (Dunaujvaros, Nagyvarad), de InternetX szervere is eleg jo szokott lenni

(#60524) TeeJay válasza zpkasa (#60518) üzenetére


TeeJay
félisten

az a baj hogy a speedtest mérés függ attól hogy html5 vagy flash-es oldalon méred
függ attól hogy Chrome Firefox vagy IE alatt próbálkozol
függ attól milyen vírusírtód van mert van pár ami eléggé megfogja a netes adatforgalmat
függ a procitól, hiába hinné az ember hogy elég gyors a procija mégsem hajtja ki teljesen
nálam pl i5-2540M Sandy Bridge van a laptopban ami a legerősebb i5 Sandy mobile CPU mégsem tudja maxra kihajtani sem a html5 sem a flash oldalt
mondjuk azokkal már nem is szórakozok mert felesleges

attól is függ melyik szerveren mérsz
Budapesten Telekom, Telenor, Vodafone és Dunaújváros DIGI ezek 900megabit felett tudnak

amúgy meg DU Meter fent van minden gépemen
és mikor speedtest alkalmazással mérek látom hogy 940megabitet hajtja és a speedtest alkalmazás is annyit mutat
ja routertől is függ a mérés persze ha HW NAT-ot tud akkor azok általában kihajtják simán az 1000-es netet szóval ezek alapján kell nézelődni
ja hálózati terheléstől is függhet mivel még az FTTH hálózat is maximum 32felé van osztva
simán lehet olyan hogy egyidőben 3user tölt maxon akkor meg már nincs 940megabit

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#60525) vzsolo2225


vzsolo2225
tag

Sziasztok!

Kérésre cserélik wifisre a ZTE ZXA10 F625A-t, ha amúgy semmi baja?

(#60526) iMaverick válasza iMaverick (#60154) üzenetére


iMaverick
addikt

Múlt hét pénteken dobták be végül a "szóróanyagot", hogy köthető az FTTH, a papíron meg ott volt az üzletkötő neve-telszáma.

Szemben a tízemeletesek lépcsőházajtaján meg tegnap szúrtam ki, hogy ki van plakátolva a tény, majd jönnek valamikor az alapszerelést megcsinálni (FTTH).

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#60527) DonMaster válasza vzsolo2225 (#60525) üzenetére


DonMaster
addikt

Nem mivel seholsem irja hogy adnak wifi s eszkozt az csak bonusz. Ha kell wifi sajat router. Zte nel ritka is a wifis huaweii teruleten sokkal gyakoribb ott ha szar akkor cserelnek az uj wifis ont re de zte nel nem hiszem

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#60528) noxon


noxon
őstag

Sziasztok!

Bekötötték a DIGI 1000-es netet, de a letöltésem max, ha a 200 Mbitet eléri, wifin és kábelen is.
A routerem gigabites, a pc pedig i5, ssd, 8 giga ram. Bár mondjuk a digi oldalán az i7 az ajánlott.

Van ötletetek, hogy mitől ilyen gyenge a kapcsolat? Voltak kint a digitől és a saját laptopjuk hozza a várt sebességet, csak nálam nem, se a pc se a laptop.

We live in a simulated world...

(#60529) Pete55555


Pete55555
addikt

Sziasztok!

Én is 1GB fejlesztéssel kapcsolatban érdeklődnék, az értesítőt már megkaptam vagy 4-5 hónapja.
Eredetileg úgy volt, hogy 200/100-at rendeltem, jött is ahogy kell. Ezt most felvitték 1000/200-ra, így 300/200 a sebesség.

Jelenleg ezt írja a DIGI a honlapon:

[L:/dl/upc/2018-04/23/129580_e9hteh6vfksdbnpe_digi.jpg][kép][/L]

Jól értelmezem, hogy itt nincs még optika? Mivel FTTB-t ír...
Tehát van értelme bemenni a digihez, hogy mikor óhajtják csinálni, vagy mivel UTP-n jön, a hálózat sajátosságai miatt úgy sem lenne jobb a net?

...Szeretem leracsniztatni...

(#60530) proradeon válasza noxon (#60528) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

A digisek is a te router-edre csatlakozva mértek sebességet? Milyen router-ről van szó?
A te gépeiden nincs semmi sávszélesség optimalizáló (pl. cFos)?
Külön telepített vírusirtó vagy tűzfal van a gépeken?
Ha van win10 valamelyik gépen, érdemes letölteni a microsoft store-ból a speedtest appot, és azzal mérni.

Az i5-nek elégnek kell lennie megfelelő router esetén. Nekem i3-mal is jött a teljes sávszélesség.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#60531) noxon válasza proradeon (#60530) üzenetére


noxon
őstag

Helló.

A Digi mérte kábelen és a routeremmel összekötve a laptopjukon is a max sebességet, mondta is, hogy a routerem tökéletes (tp-link 1200ac).

Nincs sebesség optimalizáló. Nincs külön vírusirtó, a win10 saját defendere van csak fenn.

A store-ból a speedtest is keveset mér.

Amúgy érdekes, mert nagyon változó a mérések eredményei.

[ Szerkesztve ]

We live in a simulated world...

(#60532) qqcqqc válasza noxon (#60531) üzenetére


qqcqqc
őstag

Szerintem reseteld le a routert, állítsd alap állapotba és utána csak a kapcsolatot állítsd be, semmi mást.

(#60533) noxon válasza qqcqqc (#60532) üzenetére


noxon
őstag

Miért ajánlod ezt? A routeremmel jót mért a digi... csak ezért kérdezem, elvileg azzal nincs baj.

We live in a simulated world...

(#60534) Draken válasza noxon (#60533) üzenetére


Draken
őstag

Mivel ezzel ki lehet lőni azt, hogy valami összeakadt e a routeren vagy sem. Ha ezek után sem lesz jó, akkor jön egy friss win telepítés ;]

(#60535) noxon válasza Draken (#60534) üzenetére


noxon
őstag

Pár hónapja volt friss win telepítve :) Ezt kizárnám.

We live in a simulated world...

(#60536) qqcqqc válasza noxon (#60533) üzenetére


qqcqqc
őstag

Akkor live linux. Próbáld azzal.

(#60537) Victoryus válasza noxon (#60535) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Ugyanaz, mint nálam. Ha lesz időm, majd bemegyek reklamálni. Valamit elcsesztek, ennyi, nem a mi gépünkben van a hiba. Ezért totál felesleges újratelepíteni. Nehogy már 4 magos proci kevés legyen 1gigabites nethez, mikor sima dupla magos vacak kis arm is képes 90-95 megával fájlt másolni. Nálam is 3 mérőoldal ugyanazt méri, ~200/200-at, tök mindegy melyik város van speedtesten megadva.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#60538) qqcqqc válasza Victoryus (#60537) üzenetére


qqcqqc
őstag

Nála a Digi is mért a helyszínen, és nekik nem volt gond.

(#60539) iMaverick válasza Victoryus (#60537) üzenetére


iMaverick
addikt

nem a mi gépünkben van a hiba.

Azt olvastad, hogy a kollégánál a Digi-sek a saját eszközeikkel "hozták" a Gb-et? A saját masináján nem jön. A te hsz-saidban egyszer nem láttam, hogy lett volna kint a Digi a bekötés óta és produkálták az ígért sebességet...

Amúgy meg 4 mag és 4 mag sem mindig ugyanaz... Lásd a korábbi hsz.-mat. Az AMD Kabini-m is 4 magos, mégsem hajtja ki az 1 Gbps-et. Mondjuk a vírusírtó egyik gépen sem volt letiltva... Ha nem felejtem el, akkor csinálok még egy ilyen tesztet is.

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#60540) Varszegig válasza noxon (#60531) üzenetére


Varszegig
veterán

"Nincs külön vírusirtó, a win10 saját defendere van csak fenn."

Akkor lehet a sok vírustól lassú a gép :DD Komolyra fordítva a szót, tegyél fel egy normális vírusirtót, hacsak Te nem az az ember vagy, aki a betörőnek is nyitva hagyja az ajtót:) És valami tűzfal sem ártana. Mert a windows beépített eszközei azok nem védenek meg még a náthától se.

(#60541) viktorhu válasza Varszegig (#60540) üzenetére


viktorhu
veterán

Pont a google valamelyik biztonsági főnöke mondta vagy egy éve, hogy a defender a legmegbízhatóbb :) Ugyanabból a vírusadatbázisból dolgozik mindegyik vírusirtó.

(#60542) MasterMark válasza Varszegig (#60540) üzenetére


MasterMark
titán

Ekkora ökörséget is rég olvastam.

Egyik vírusírtó se véd meg semmitől, ha vadul kattingat az ember mindenre...

Switch Tax

(#60543) Brandynew válasza viktorhu (#60541) üzenetére


Brandynew
őstag

Azt sosem tudhatod, hogy a közszereplők közül ki és mit mond, kinek, mihez fűződnek érdekei. Illetve ellenőrizném, hogy tényleg megtörtént-e ez a kijelentés, és milyen kontextusban.

Illetve az is biztos, hogy fel lehetne kutatni még pár ezer másik biztonsági szakértő kijelentését, amelyben más-más védelmi megoldást tartanak a legjobbnak.

"ugyanabból a vírusadatbázisból dolgozik mindegyik" --> ma már nincs jelentősége a vírusdefiníciós adatbázisnak, a vírusok folyamatosan tanulnak, mutálódnak, csak a vírusvédelmi megoldás heurisztikus képessége számít.

Az viszont tény, hogy az n=0 usereknek vagy Windows Defender vagy AVAST-ja van, és mindegyikőjüknek használhatatlanul lassú a gép a sok kártevőtől.

(#60544) viktorhu válasza Brandynew (#60543) üzenetére


viktorhu
veterán

Nekem nagyon régen volt már bármilyen vírusom Windowson, és a Windows 10 óta csak a defendert használom állandóra, más vírusirtót csak alkalmi ellenőrzésre. Anyut viszont semmilyen vírusirtó nem védte meg, mert mindenre rákattintott, szegény úgy képzelte, hogy amikor kiírja a számítógép, hogy telepíteni kell valamit, akkor épp a szolgáltató emberei próbálnak segíteni neki, úgyhogy kapott egy linuxot, facebookra meg böngészni pont ugyanolyan.

(#60545) Victoryus válasza qqcqqc (#60538) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Mikor bekötötték, nálunk is lemérték, azt mondta az asszony. Én nem voltam otthon. No mind1, anno a 100/50 se volt annyi, akkor is reklamálni kellett. A coax miatt is kéne, mert szétcsúszik az illesztéseknél.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#60546) Varszegig válasza MasterMark (#60542) üzenetére


Varszegig
veterán

Ja értem, akkor nem kell vírusirtó, mert akkor máris védve vagy, ugye?
Az autóba is felesleges a biztonsági öv, mert nem mész neki semminek, nem?
(Mellesleg pl. az Eset már akkor szól, ha vadul kattintgatva egy ismert vírusterjesztő oldalra mennél. Persze mindig lehetnek ismeretlen források, de mégis jobb, ha van védelem.)
Ja és aki azzal jön, hogy évek óta nincs vírusa, és nem használ vírusirtót, arra csak azt tudom mondani, hogy lehet hogy van vírusa, csak épp nem tud róla. És a mai vírusok 99%-a nem arról szól, hogy letörli a hdd-t, vagy kiír valami vicces fejecskét. Adatlopás, ddos támadás, zsaroló vírusok. Amikor elindul a zsaroló vírusok aktiválása, akkor szoktak előkerülni pl. komoly cégek, ahol "á nálunk sosincs vírus".
A lényeg: vírusirtó+tűzfal+óvatosság. Ez a három kötelező. Opcionálisan nem ártana a napi mentés se, hátha mégis beszopik valaki egy zsarolót.

(#60547) qqcqqc válasza Varszegig (#60546) üzenetére


qqcqqc
őstag

Nem ezt írta, csak ezek a programok aktívan szűrik a netes forgalmat, így biztos, hogy a mért sebességet lassítják. És ha túl szigorúan van beállítva, lassíthatják a mért sebességet.

(#60548) Victoryus válasza Victoryus (#60545) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Tegnap vagy szombat óta vezetékes telefon se volt, most szólt rokonom. (Azon szokott hívni, mert ingyenes ugyebár)... Tényleg, hívni se lehet, mert foglaltat jelez mindenre, ha meg minket hívnak a hívott szám nem elérhető... Most a zte ki-bekapcsolása óta működik. Eddig én elégedett voltam velük, de mostanában nagyon nem. Ma se érek rá bemenni hozzájuk, de ami késik nem múlik.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#60549) Pete55555 válasza Varszegig (#60546) üzenetére


Pete55555
addikt

Virágboltos W7 SP3-am volt még fél éve, vírusirtó, meg egyéb hasonlók nélkül, frissítések letiltva.
Egy vírusom sem volt, sem gép lassulás, semmi. Zsaroló vírust sem szoptam be.
Malwarebytes antimalware-al ellenőriztem néha.

Mostmár legális W10 van, defenderrel, de előtte sem volt semmi gondom.

...Szeretem leracsniztatni...

(#60550) sugarforce válasza Pete55555 (#60549) üzenetére


sugarforce
őstag

Akkor Te egy bátor ember vagy :DDD
De azért az a "Egy vírusom sem volt" kijelentés elég merész.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.