Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60851) DonMaster válasza wwenigma (#60848) üzenetére


DonMaster
addikt

más szoval egy 3portos router ami tud ac-t fejletebb mint egy 4portos ac-s router értem
2portal több de ez 50e ft a xiaomi menyni is? mert nagyon olcso 2port nem ér ennyi plusz-t.

(#60847) Csaba No. 1
1,3ghz-es ac értem de nem fog a Digi AC-s routerteres ont-t adni amég nem lesz tömeg termék és amég nem az fog a legaslsobb kategoriás kinai telefonba laptopba kerülni abban az évben addig a 2,4ghz-es n-es wifi böven kielégiti az emberek vágyai-t. akinek meg több kell az kapásbol ac-s laptop/teloval jár ami nem also kategoria az nem vágja földhöz magát egy normális ac router vásárlásán.

azzala routerel az 1000-ret de még 700-at sme fogod elérni wifi-n lefelé, ahoz kevés. a 2antennás, 50e rét van oylan ac-s router ami 3x vagy 4x-es mimo -s 4+ antennás ami kiküldi a 700-at persze ha a vevö is ac és hasonlo mimo-s képességekkel bir.

#60849) D@niel

wifin az oké.
kábelel dugd ösze a gépedet és mérj kábelen ne Wifi-n.
ugy 800+ /210-et kikel mérned.

wifi az kb 40/40-et tud, netezni eleht rajta letölteni más krédés,

ping kábelen 1-2ms kell legyen.
torrentes letöltést több minden befolyásol torrent topicban segitenek,
böngészös letöltésnél max alaplapi killer stb lan /játék korlátozo cuiccok buherálhatják.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#60852) wwenigma válasza DonMaster (#60851) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Pont most neztem arakat es modositottam az elozo hozzaszolast ezek fenyeben. :))

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#60853) D@niel válasza DonMaster (#60851) üzenetére


D@niel
addikt

wifin mértem, mivel azon fogom használni
a letöltés az előző, szintén 300-as wifi routerrel és 100-as nettel 10 megával jött a letöltés, speedtesten is 70-90 környékén mértem minden alkalommal

most akkor remélem nem az van, hogy az én szemszögömből visszalépés az ezres net?!

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#60854) DonMaster válasza D@niel (#60853) üzenetére


DonMaster
addikt

hát wifi-n az 1000-res igy vissza lépés, kösd össze kábelen és mérj ugy, wifi-n nem fogsz tudni 1000-ret prögetni,
ha kell wifi-n nagyobb sebesség akkor vegyél saját routert 20-30e ért van már ac-s 5ghz-es wifi router + vezsle hozzá 10-15e ért ac-s wifi vevö-t és akkor lehet kb 400-500mbits-ed.

60852) wwenigma
jah láttam

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#60855) Csaba No. 1 válasza DonMaster (#60851) üzenetére


Csaba No. 1
tag

OK, ha át lesz kötve az ftth, természetesen megmérem wifin, h mit tud. Beszámolok róla. De nem volt 50e, 3éve vettem Münchenben 120 euróért.

(#60856) DonMaster válasza Csaba No. 1 (#60855) üzenetére


DonMaster
addikt

mondhatsz bármit az országunkban 50e ért árulják 1-2helyen ahol meg árulták ott is enyni volt, külföldön kevesebb áfával lehetet kevesebb+akár le akciozva is, de kb a lényegen nem változtat ha téynelg 120-at költöttél rá abbol már kijöt volna egy ac-s router is ami 1wan és 4lan portal rendelkezik de te pénz tárcád te dolgod mit vezsel/vettél, csak a véleményem irtam hogy ez ennyit nem ér még 120-at sem.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#60857) Csaba No. 1 válasza DonMaster (#60856) üzenetére


Csaba No. 1
tag

Nem látom értelmét, h hazudnom kellene. Van Amazon regem, ott rendeltem, amikor még kint dolgoztam. Németországban majdnem minden szolgáltató Fritzboxot, vagy a módosítását helyezi ki. Stabil, megbízható cucc. Az, h itthon mennyi volt, fogalmam sem volt.

(#60858) D@niel válasza DonMaster (#60854) üzenetére


D@niel
addikt

beszéltem a helpdesk-el, azt mondta várjak 24 órát, és mérjem le kábelen a sebességet
holnap megnézem még egyszer wifin - kábel nekem 8 mennyit hoz ki - minimum a 100-as eredményét kellene tapasztalnom, mert ha így marad, visszalépés
bár nem hiszem, hogy marad ez a 40-es tempó

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#60859) wwenigma válasza D@niel (#60858) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nem, nem kellene.... valts AC-s wifire es sajat routerre.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#60860) Danex


Danex
addikt

Megérte újrakötni a szerződést és a 100/100-as netről emelni egyet.

A régi rendszer még a 100-at sem tudta hozni, ott valami szar volt. :(((

(#60861) Attila 1 válasza TeeJay (#60827) üzenetére


Attila 1
tag

Csokit nem rakunk kismegszakító dobozba.
[kép]

[ Szerkesztve ]

“Nem kell ahhoz semmi különleges ok, hogy jól érezd magad – egyszerűen elhatározod, hogy azonnal boldog leszel, egyszerűen csak azért, mert élsz, egyszerűen azért, mert így akarod.” (Anthony Robbins)

(#60862) TeeJay válasza Csaba No. 1 (#60842) üzenetére


TeeJay
félisten

már többször leírtuk hogy a DIGI-nek olcsóbb a két külön eszköz min az egyben ONT
és nagyon sokszor volt hogy vártak heteket a szerelők hogy megérkezzen a szállítmány, gondolom annyian veszik a Huawei-től a fullos ONT-t hogy nem győzték

ehelyett lett a kis egyszerű ONT amiből gondolom van tonna számra meg mellé a CATV cucc amiből van kismillió féle és bármelyiket vehetik ami FTTH-hoz való csak a gyártó fesse rá hogy DIGI és kész

azt is leírtuk hogy a DIGI-nek nagyon sokba fájt az ha valaki csak TV-t vagy csak NET-et rendelt
és oda is ki kellett rakni a fullos ONT-t
így most ha van ilyen előfizető akkor sokat spórolnak hisze csak adott eszközt kell kitenniük
jellemzően panelban a sok 60+ nyugdíjasnak nem is kell internet csak a TV és akkor máris mennyivel olcsóbb mulatság

sok százezer végpontnál 1000 forint eltérés is baromi sok pénz és a DIGI-nek simán lesz szrintem 6-800ezer FTTH végpontja mire végeznek na meg közben Invitel terület meg még az új részek is ahova most visznek

alibaba-n nézegettem és sokkal olcsóbb a kis ONT minta fullos nagy Huawei
ráadásul ha konténer mennyiséggel rendelnek még nagyobb kedvezmény is jön rá

szerintem innentől kár sírni azon miért 2 cucc lesz 1 helyett
inkább örülni kell hogy FTTH hálózat lesz 2ezerért ami világszinten is odab*sz de mocskosul
valaki keresse ki koreában meg svédeknél mibe kerül az 1000-es net :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#60863) DonMaster válasza D@niel (#60858) üzenetére


DonMaster
addikt

várhatsz 30napot is, de wifi-n nem lesz több, ezt vagy meg érted vagy nem, mérj kábelen. nem tudom mi az amihez nem lehet od alogatni egy utp kábele-t sétálsz a laptoppal vagy mi? tv-t sem hzordozod nézés közben gondolom, tablet+telnél meg kb töknyolc a 40is böven elég ott.

#60862) TeeJay
google fibre 1000/1000 70dollár
nálunk 1000/200 legrosazabb esetben 9dollár fttb-nél ftthnál 7dollár
igaza google nél jár 70dollár/ho ért ac-s wifi eszköz meg 1tb drive meg sok más aproság, diginél nem de 10x olcsobb igaz 5x kisebb up-al de 10x olcsobb.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#60864) D@niel válasza DonMaster (#60863) üzenetére


D@niel
addikt

ahogy írtam korábban, 100-as nettel eddig azt az eredményt kaptam wifin amit ilyenkor várni lehet, kiegészítésképpen: letöltés legtöbb esetben 10 mega volt
most 40-es sebességet mérek (letöltés 4-5 között), azután, hogy elvileg 3x gyorsabb a net (router 300-as)
ebből kifolyólag inkább a központnak lehet igaza, hogy várjak egy napot, mérjek rá újból, hiszen még nem váltott át a szolgáltatás
ahogy mondta is, hogy még a 100-asat látja a gépben
érdekes lenne - és persze kellemetlen - hogy ugyanazon körülmények között (vagyis szintén 300-as routerrel), sőt, jobb kábellel (hiszen ez már optikai) fele olyan sebesség jön ki

szerintem a laptop + tv wifis szempont alapján összehasonlítani nem ugyanaz, de ne menjünk tovább ezen a vonalon

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#60865) viktorhu válasza D@niel (#60864) üzenetére


viktorhu
veterán

Azért a 300-as wifivel optimális körülmények között 80-100 mbit letöltést el lehet érni. Érdemes lenne megnézni, melyik csatorna szabad, és arra váltani.

(#60866) DonMaster válasza D@niel (#60864) üzenetére


DonMaster
addikt

az a 300-as wifi csak elmondom neked arra lesz elég hogy 100_at max kifacsarj
irj kérlek routert hgoy mit használsz , mert ha a digi 21h végü huaweii-ét akkro 40nél nem lesz több ha sajátot akkor az milyen mert az sme biztos hogy a wan oldala gigás hiába irja rajta hgyo 300-as wifi az 300-at laborban tud maximum, wifi-n nem fogsz akkora változást elérni mint amire vágsz, de ami 100%-ig biztos hgoy 300-at nem fogsz elérni, söt 200-at sem.
laptopnál nem tudom miért nehéz beledugni egy utp-t és lemérni hogy ugy mi a helyzet. wifi helyet.
bár várj 1 napot majd akkor mérj wifi-n aztán gyere ide .... ni hogy nem lett jobb roszabb lett, de akkro már a digi-nek is hiába irsz mert nem az ö dolguk ök kábelen biztositanak 1000-ret nem wifi-n.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#60867) D@niel válasza viktorhu (#60865) üzenetére


D@niel
addikt

nemsokára írok privátot ezzel kapcsolatban

@DonMaster: akkor megvárom a holnapot, és utána jövök ide ".... ni"

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#60868) hyperspace válasza sugarforce (#60808) üzenetére


hyperspace
őstag

Sikerült megcsinálnom. Beállítottam az asztali gépen a netet közvetlenül a kábelról, majd utána dugtam össze az új routert, rákötöttem az asztali gépet, és a router beállításában klónoztam a PC MAC Address-t.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#60869) Joe123 válasza TeeJay (#60862) üzenetére


Joe123
aktív tag

Én tegnap arra néztem rá, hogy a speedtest oldalán hogy áll Mo., vezetékes netben a 6. helyen vagyunk, románok az 5. helyen. Nem kis szerepe lehet ebben a diginek szerintem. Kíváncsi vagyok mi lesz mire lemegy az átállás FTTH-ra.

[link]

(#60870) m_kovacs válasza Csaba No. 1 (#60847) üzenetére


m_kovacs
tag

" ..AC 1,3 GHz wifi"
Meséljen egy kicsit az 1,3GHz wifiről, milyen szabvány ez? Lemaradtam valamiről?
Köszönettel m_kovacs

(#60871) MasterMark válasza m_kovacs (#60870) üzenetére


MasterMark
titán

1,3 Gbit/s

Switch Tax

(#60872) TeeJay válasza Joe123 (#60869) üzenetére


TeeJay
félisten

na igen ha nem lenne 1000-es net 4éve DIGI-nél akkor a többi szolgáltató is 100megabitnél járnak csak 3x drágábban!
meg mivel gyors a net örökké mérik a speedtest-en naná hogy top 5-ben van románia meg magyarország :DDD
a full FTTH hálózat lesz majd durva mert akkor mindenki csak 1000-es csomagon lesz és igencsak megugrik majd a speedtest mérés átlaga :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#60873) poli27 válasza DLDKox (#60797) üzenetére


poli27
veterán

látom krimpelő fogó nem volt a koaxhoz, csak kombinált fogóval van megnyomva :D

(#60874) TeeJay válasza poli27 (#60873) üzenetére


TeeJay
félisten

pedig azt a DIGI szerelők krimpelik ugye?
ha jönnek átalakítani addig nem mehetnek el míg nem megy a net tel és TV úgy mint FTTB-n

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#60875) so_ha


so_ha
senior tag

Sokat rugóztok az FTTH az all-in, vagy 2 külön egységen ... sokan kissé értetlenek (csak a saját körülményeiket mérlegelik). Mindenki örül a fejlődésnek, pláne ha olcsó áron kapja meg az új technikát! De csak akarat kérdése lenne, hogy a Digi az előfizetések szerint rendelne nagy tételben pl. 1 konténer all-in, és 1-1 konténer külön egységet, mert a mennyiség miatt költségben valószínűleg nem lenne drágább a beszerzési ára. Az ügyfél meg választhatna, és aki igényesen felújított lakásba/házba csak egy készüléket kérne/kapna, még boldogabb lenne/lehetne, van akinek meg úgyis minden mindegy.

(#60876) Danex


Danex
addikt

Üdv, ma lett csomag váltva 100/100-ról 500/200ra, ugye új router is lett.

Ezóta tapasztaltam, hogy néha 1-1 alkalmazás eldobja a netet egy minimális időre. Mivel tudnám ezt esetleg monitorozni vagy irányt nézni benne? Az a fura, hogy utána böngészőben nyitnék egy oldalt akkor azt azonnal betölti.

Pl TeamSpeak próbálna csatlakozni, de fail, addig a böngésző meg jó.

[ Szerkesztve ]

(#60877) Csaba No. 1 válasza m_kovacs (#60870) üzenetére


Csaba No. 1
tag

A három éves 1,3 ghz AC routerem lassan a muzeális értékek tárházába süllyed. Jövőre itt az új szabvány, gigászi sebeséggel száguld el velünk a világ Neve AX. Pontosabban fogalmazva 7 Gb/s-on. Persze ez az elméleti sebesség. 5 GHz-n . 2,4-es routerek lassan kimennek a divatból, no meg az arra csatlakozandó cuccok is. Ha így haladunk, ma este már nem veszek semmit, mert holnap reggel új szabvány, új sebesség, pici pénzért. Lassan ott tarunk, h inkább nem veszek semmit, minthogy elavultat vegyek! :W

(#60878) Csaba No. 1 válasza so_ha (#60875) üzenetére


Csaba No. 1
tag

" De csak akarat kérdése lenne, hogy a Digi az előfizetések szerint rendelne nagy tételben pl. 1 konténer all-in, és 1-1 konténer külön egységet, mert a mennyiség miatt költségben valószínűleg nem lenne drágább a beszerzési ára. Az ügyfél meg választhatna.. "

Erről beszéltem volna, ha értették volna. Maximálisan igazad van! Akinek kell a fullos cucc, azt kérje, a szomszéd néni, akinek csak kábeltévé, esetleg telefon is kell, kapjon olyan modemet. Nem nagy ügy, többfélét kell beszerezni, az igényeknek megfelelően. Csak lehet, hogy Romániában, a Digi beszerzési osztályán sem mindenki van, meg lenni a toppon. Érted ugye?

Mindamellett Digi elkötelezett vagyok már 8 éve, úgy látom, azért jól csinálják a dolgot.

(#60879) TeeJay válasza so_ha (#60875) üzenetére


TeeJay
félisten

tessék az 1gbit LAN+ 1TEL csatlakozós kis ONT ára kb. ennyi lehet [link]
20-25usd

itt pedig a CATV+wifi fullos ONT ára : link
50-60usd kb. tehát több mint 2x annyiba kerül

az FTTH CATV receiver meg 15usd körül látom alibabán

na most akkor az egyszerű ONT + CATV cucc együtt még mindig 40usd alatt van miközben a fullos ONT meg 1,5x drágább még ettől is sajnos

meg ahogy látom a kis ONT-ből van amelyik heti 4ezer darabot is tud szállítani
gondolom az sem utolsó szempont :R

persze konténernyi mennyiségben rendszeresen rendelve még nagyobb kedvezményt adnak rá
szóval a konkrét árakat sosem fogjuk megtudni de nyílván olcsóbb a 2 mint az 1 eszköz :R

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#60880) #29810560 válasza Attila 1 (#60861) üzenetére


#29810560
törölt tag

"Csokit nem rakunk kismegszakító dobozba."

Egyetértek. :K

Viszont ilyen homályos képet - amit feltöltöttél - meg nem linkelünk a fórumba. :N

(#60881) #29810560 válasza Csaba No. 1 (#60877) üzenetére


#29810560
törölt tag

Látom iszod a marketingesek minden szavát. :)

Azért annak sem ártana utána nézni, hogy mennyi a környezeti elemek (falak, tárgyak) csillapítása 2.4 GHz-en ill. 5 GHz-en!?
Magyarul pl. mekkora jel marad az 5 GHz-es szuper elektromágneses hullámodból mondjuk 2 db 30 cm-es betonfallal arrébb? :F

... mert, ez meg fizika. :K
... és "sajnos" az élet kártyajátékában a fizika üti a marketinget. ;)

[ Szerkesztve ]

(#60882) sugarforce válasza Csaba No. 1 (#60877) üzenetére


sugarforce
őstag

Nem tudom honnan szeded zt az 1.3 ghz-et, de mar sokadjara irod itt le, ilyen nincs. 2.4 ghz es 5 ghz van.
Ki megy a divatbol a 2.4 ghz??? :DD. Ezen jot rohogtem. Routerekbol mar csak a legacy kezeles miatt sem fog eltunni a 2.4 ghz. Majd nezz szet a piacon azert, hogy mit es hogy arulnak. Az 5 ghz szep es jo, gyors is, meg en is hasznalom a dual bandes routeremen, de azert a lefedettsege elmarad a 2.4 ghztol, ami sok esetben elolrebb valo, mint az, hogy minel gyorsabb legyen. Persze a sebessegnek is van letjogosultsaga bizonyos szituaciokban, ezt alairom, de szart se ersz a 200-300 mbittel, ha 2 fallal arrebb alig van jeledl es szakadozik a wifi, addig a 2.4 ghzen meg mindig van mondjuk 40-50mbited stabil(abb)an.

(#60883) bl4ze


bl4ze
veterán

Kálváriám : Érd, FTTH terület 1000 "OKOS" csomag, eddig egy ZTE F668 ONT-on voltam, nem volt saját router.
Bekötéskor még 1x-2x lan-on lehetett látni 500Mbps sebességet, de az esetek 99%-ban wifin töltöttem, 2.4GHZ-en kijött a maximum 125Mbps.
Vettem végre egy saját eszközt (Xiaomi 3G 1000 router) és láss csodát : letöltés direktben kábelen maximum 200Mbps, de inkább 150-200 között ugrál, feltöltés megvan 200-215Mbps

:W

Ez úgy derült ki, hogy 5GHZ wifi-n egyedüli használóként (!) nem tudtam 180Mbps feletti letöltést kihozni, mely nagyon gyanús volt, mert AC 5GHZ-en a router-laptop 3 méter távolságban egy légtér feltételekkel legalább 300Mbps-sel számoltam, de legjobb percében is maximum 180 volt a letöltés.... :W

Beszéltem a Digi-vel : kértek egy mérés screenshotot a kábeles mérésről , azt elküldtem nekik most.

Szép lett :

A garantált 300Mbps fele sincsen meg, ez kritikán aluli.
Kiváncsi leszek mit lépnek, és mennyi idő alatt. FTTH terület, családi házas - lehet kicsit túl van terhelve a hálózat.... :W

Van valaki Érd FTTH - milyen sebességeket lát, és volt-e ilyen jellegű hiba, hibajelentés - és mi történt ?
Rémlik, hogy volt itt 1-2 user aki szintén ÉRD FTTH :)

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#60884) Csaba No. 1 válasza sugarforce (#60882) üzenetére


Csaba No. 1
tag

A 2,4 és 5 GHz vivőfrekvencia, amin dolgoznak a routerek. Az 1,3 GBit/s a router wifi sebessége, amit AC néven ismerünk, az: N, azaz 802/11 n után. Ez 2,4 GHz-en megy /n/, utána a 802/11 ac, ami már 1,733 MBit/s sebességet is elérhet. Már vannak ilyen routerek.
A következő szabvány a 802/11 AX. Most fogják elfogadni, sebessége 7GBit/ s. A Huawei már kikísérletezett egy 10 GBit/s routert is. Persze ezekhez már új hálókártyák is kellenek a pc-be, laptopokba. De a fejlődés nem áll meg, csak győzzük követni.
Ja és persze itt már csak 5 GHz/s sebességről beszélhetünk, ezért írtam, h kimegy, szép lassan kivánszorog a 2,4. Nyilván az 5 giga hatótávolsága kisebb, mint a 2,4-é, de valószínű meg lesz erősítve ez is az új szabvánnyal. Úgy lesz értelme, ha nem csak 2 métere a rotertől lesz használható.

[ Szerkesztve ]

(#60885) Multibit válasza Csaba No. 1 (#60884) üzenetére


Multibit
veterán

A fórumtársak pontosan tudják, hogy mekkora a jelenleg használt vivőfrekvencia. De Te többször is "1.3 GHz-eztél". Figyelj oda jobban! Technikai fórumban ez nem elnézhető. A másik fault részedről, hogy nem használod következetesen a tizedes jelet és az ezres tagolót.

(#60886) Csaba No. 1


Csaba No. 1
tag

Helyesbítés: az előző hozzzászóláshomhoz: ...ami már 1,733 MBit/s sebességet... ide vessző nem kell: ami már 1733 MBit/s. azaz 1,7 GBit/s

(#60887) DonMaster válasza Csaba No. 1 (#60886) üzenetére


DonMaster
addikt

Majd bejon a 10ghz es az 5ghz lesz elavult. Gondolom tesla d van mert az az egyeduli ami nem elavult szemszogedbol kocsiknal. Hazad nem tudom van- e de gondolom kacsalabon forog mert az nem elavult. Hamarosan jonnek a sex robotok majd a baratnod is csereld le mert elavult lesz xd. Most kimaxoltam a troll es off fogalmat nem folytatom xd

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#60888) Csaba No. 1 válasza Multibit (#60885) üzenetére


Csaba No. 1
tag

OK, igazad van, de gondoltam értik a kedves fórumtársak, h miről beszélek. Annak ellenére, h nem mindig írtam ki a 1,3 GBit/s vagy 2,4 GHz. Sorry!

[ Szerkesztve ]

(#60889) DonMaster válasza Csaba No. 1 (#60888) üzenetére


DonMaster
addikt

a baj avval van hogy itt ott durván kevered a 1,3gbits-et a 1,3ghz-val
a gbits nem egyenlö ghz-val, ezekre is jo lenne ha figyelnél.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#60890) WaterWave válasza Csaba No. 1 (#60886) üzenetére


WaterWave
veterán

ennyit az AD szabvány is tud..

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#60891) #29810560 válasza Csaba No. 1 (#60888) üzenetére


#29810560
törölt tag

Ja! Bocs! Tényleg nem akarlak cinkelni, de ez a ...

... "2,4-es routerek lassan kimennek a divatból" mondatod ez olyan lenyűgöző és szakmai, hogy pólóra kellene nyomtatni és árusítani. ;)

Ez kb. olyan mintha azt mondanám, hogy pl. anno a Westel által használt 450 MHz-es frekvencia kiment a divatból. :DDD

Pedig nem ment ki, csak másra használják mint régebben. :K
Ráadásul a 2.4 GHz-et még ez a veszély sem fenyegeti. Nem véletlenül lett pont ez a frekvencia szabványosítva. :N

Tudod! Fizika!!! ;)

[ Szerkesztve ]

(#60892) DonMaster válasza #29810560 (#60891) üzenetére


DonMaster
addikt

a 2,4ghz akkor fog kimenni a divatbol mikor minden telefon laptop az ujjak már 2éve már 5ghz-et is tudnak, akkor elmondhato lesz amég uj 2018-as modelü telefon laptop tablet jön ugy ki hogy csak 2,4ghz-et tud ahgoy routerek sem dualband hanem van sima 2,4ghz-esek addig a 2,4ghz menni fog és nem ment ki a divatbol ,
majd ha ezek nem elsznek tehát minden uj telo laptop tablet már 2éve dualbandesek még a legolcsobb 5e ft-os clone telo is, és routerek mind dualosok, akkor mondhato majd a 2,4ghz-röl azt hogy kezd kimenni a divatbol vagy kezd elavault lenni, de addig 100%-ig nem elavult,

az hogy nem tudja azt a sebességet, kábelen optikával kösd össze és nézzük az mit tud, pedig az ioptika sem 2010után lett feltalálva, csak most kezdet divatba jönni, kb consumerbe is, és nem csak ipari szervertermi parki kinálatba.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#60893) WaterWave


WaterWave
veterán

max. a ruhája megy ki a divatból

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#60894) BullZeye válasza DonMaster (#60892) üzenetére


BullZeye
veterán

Akkor sem, iszonyat sok okos eszköz használja a 2,4ghz-et, amik nem cserélősek 5-10 évente.
2,4Ghznek nagyobb a hatósugara, és emiatt soha nem fogják dobni, amíg nem csinálnak jobbat, és az 5Ghz nem jobb, csak gyorsabb, de sokkal közelebb kell lenni a forráshoz.

(#60895) Csaba No. 1


Csaba No. 1
tag

Amúgy köszi a megtisztelő figyelmet, h olvassátok a kommentjeimet. Az, h néha elír vmit az ember, előfordul. De nem azt jelenti, h nem tudom, mi a különbség a sebesség, és a frekvencia között. Ezek alapok, a gimiben már megismertük. Sőt a tévészerelői suliban részletes fejezet volt a vételtechnika. Nem csak a tv-rádió digitális frekvenciái, hanem mint tv "nethardver", a router, és szabványai is.
Köszi a helyesbítést, de olvasok itt olyan alapvető ismereteket mellőző kommenteket, amik nincsenek lehurrogva.Mint írjátok, és így van- ez egy technikai fórum, aki ide jár, vagy érti, vagy érteni akarja a dolgokat.
Ezután nem írok mértékegységet, mert mint Multibit írja:...a fórumtársak pontosan tudják, mi a 2,4 és 5 GHz vivőfrekvencia... Akkor meg minek? Aki érti, érti...

Ja és donmaster, a Teslámat már tavaly eladtam, mert sok "vizet", vagy benzint, vagy áramot, villanyt vagy mittudomén milyen mértékegységben fogyasztott :)

(#60896) DonMaster válasza BullZeye (#60894) üzenetére


DonMaster
addikt

ez most hogy a 2,4ghz a hatosugár maitt maradni fog, azt a részt hanyagoljuk, a kijekentés hogy elavult a fö ok, az hogy miért fog maradni más, de nah amég a legolcsobb 5e ft-os okostelo nem képes 5ghz-re addig kijelenteni azt hogy a 2,4ghz elavult amit a kolléga tett itt , hát meredek. Csak kifejtettem, hogy mikortol kezdhetö talán mondani, azt hogy kezd elavult lenni, de hogy az nem most van az 100%

60895) Csaba No. 1

a TEsla áramal megy, 450-500km-es hatotáv/töltés
áram pl: szélerömü/napellem otthon, vagy még az elavult atom/szén energián müködö áramot használsz fujj.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#60897) Csaba No. 1 válasza DonMaster (#60896) üzenetére


Csaba No. 1
tag

...a TEsla áramal megy, 450-500km-es hatotáv/töltés...
Az én Teslám 2 m-es árammal ment. :) Látod nálad is becsúszik kis hiba, de ettől még értjük, mit akarsz mondani. :)

(#60898) solti


solti
senior tag

Csak nekem tökmindegy, hogy a wifi milyen gyors? Minden nagyobb sávszélességet igénylő dolgom kábellel van bekötve, és csak telefon/tablet néha laptop van wifin, és azoknak pár 10 megabit is bőven elég, azt meg kb bármi hozza mostanság (nekem tplink wdr3600 van, dual banden).

(#60899) sugarforce válasza Csaba No. 1 (#60884) üzenetére


sugarforce
őstag

Halozat uzemeltetokent ugy gondolom tisztaban vagyok a halozatokkal. Csak mivel konzekvensen ghz-et irtal, ezert sem ertem miert vagy felhaborodva. Ha szakmai forum es nem erted miert nem erti valaki, hogy miert hasznalod ossze-vissza a mertekegysegeket, akkor hasznalhatunk m/s-ot is, nem? :DD

(#60900) Andralin


Andralin
aktív tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy használ-e még valaki sajatnev.HDSNET.HU domain nevet fix IP-vel?

Mi még réges régen a HDSnet-es időkben kaptunk egy ilyet, kb. úgy, hogy jó fej volt az egyik helpdeskes srác és szívességből beállította nekünk a fix IP mellé a DNS szerverükben.
Ez a mai napig megvan még és működik, tehát a Digi megtartotta a hdsnet.hu domaint és üzemelteti is a DNS szervert, ami az aldomaineket szolgálja ki. Viszont hamarosan optikára való átállás miatt változni fog a fix IP és a DNS szerverükben ugye át kellene írni a bejegyzést a domainünkhöz.

A gond az, hogy az ügyfélszolgálatnak az eddigi jelek szerint fogalma sincs mit szeretnénk, miről beszélünk egyáltalán. Hivatalosan ugye ilyen aldomain szolgáltatást ők nem is adnak. Nincs valakinek tippje, hogyan, kinél lehetne kérni a hdsnet-es aldomain bejegyzés frissítését majd az új IP címre? :U :F

Lassan már két évtizede használjuk ezt a domaint, nagyon jó lenne, ha meg tudnánk tartani. :O

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.