Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61401) Gyurka6 válasza Rickeffe (#61388) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
A 2-eshez, veszel egy toldót (300 Ft), egyszerűbb a patch helyére dugod a bebövőt.
Akármelyik bejövő rongálódik javítani kell.
Nekem egybe cucc jutott, aki el tudja intézni a cserét (működjön) azzal szívesen cserélek.

Gyurka

(#61402) TeeJay válasza Csaba No. 1 (#61395) üzenetére


TeeJay
félisten

alibabán nézd meg mibe kerül egy 47H Huawei ONT meg mibe kerül a kis törpe GBIT LAN + TEL ONT
utóbbi jóval olcsóbb és azt kevesebb más szolgáltató veszi így nagyobb mennyiségben elérhető nagyobb tételben rendelve meg nagyobb a kedvezmény is

a CATV-FTTH cuccot meg kismillióan gyártanak olyan egyszerű kis doboz
pár százezres megrendelésnél meg minden dollár számít és ugye kínában meg bárki ráfesti a DIGI logo-t
szóval egyik héten lehet innen rendelnek CATV cuccot másik héten meg onnan 50ezret
ki mikor milyen árat ad a lényeg hogy menjen a TV és valami DIGI logo legyen ráfestve

kis kínai meg küldi az ajánlatot hogy heti 5000 darabot tudnak küldeni és ennyibe kerül

a CATV-LAN-TEL-WIFI Huawei ONT nagyon drága és csomószor volt szállítási probléma belőle
országos szinten ennyi FTTB-FTTH átépítésnél nem engedhetik meg ezt hogy hetekig eszközre várjanak a szereről mert akkor tényleg 5év múlva sem lesz meg az átállás és a két hálózatot párhuzamosan működtetni na az meg baromi sok pénz kiesés
legjobb az lenne ha hétfőn még FTTB van a panelban kedden meg már lövik is le mert mindenkinél ott az ONT és FTTH-ra átálltak és lehet elvinni a sok switch-et meg befejezni az áram fogyasztást

azt amúgy sokan elfelejtik hogy itt sok százezres FTTB végpontról van szó
és minden egyes helyre kell majd ONT meg CATV cucc
ha csak 6-700 ezer előfizetője van DIGI-nek (nem tudom mi a pontos netes előfizetői szám)
és csak 1-2 dollárral olcsóbb az ONT vagy a CATV cucc az 700ezer darabnál mennyi pénz?
itt ám egy balfék beszerzésen százmilliók esnek ki forintban

persze azt is csinálhatná a DIGI hogy akinek kell fullos ONT az majd vár pár hetet és neki majd nem 2ezer lesz a net hanem 3ezer 2évig, kíváncsi vagyok hányan választanák ezt az opciót :))

sőt ugye azt is figyelembe kell venni hogy ha 2év alatt le akarják kapcsolni az FTTB-t mert sokba kerül
akkor 24 hónap alatt kell mondjuk 700-800ezer ONT tehát ha leadod a kínainak hogy kell havonta 30-40ezer eszköz és ők meg azt mondják nem megoldható akkor szopás van ám
és ha egy cuccból hiány van akkor nem árengedményt adnak hanem árat emelnek vagy szállítási nehézség lesz mivel nem csak a DIGI rendel hanem a fél világ Huawei meg ZTE cuccból épít mert olcsó és jó
gondolom le van tárgyalva miből tudnak ilyen mennyiséget ennyi idő alatt jó áron adni és tényleg 1dolláros árkülönbözet is százmillás különbségeket hoz a végére.

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#61403) DonMaster


DonMaster
addikt

catv ftth ára 10-15dollár /darab (jár hozzá optikai kábel)
ha rendelek 1 konténerrel akkor kb 10dollár/darab
ftth router 30-40dollár/darab
ha rendel 1 konténerrel akkor 30dollár/darab

32dollár össz ár és van 2 konténernyi termék ,
egybe eszköz 47-62dollár
konténerben 47dollár

tehát élőfizetőnként máris 7 dollár marad 2 eszközzel 1 helyet, és az új embereket nem kell újra betanitani + nem kell megint szoft az egybe eszközéhez, ugye betanítás alatt bekötési ember ügyfélszolgálati ember és olt-knél is hogy hogyan kezelje.,
ha most azt mondod hogy lehessen választani akár 300ft-os bérleti díj ért is, de mivel hiába kapod a 47h végű-t annyira levan butítva hogy ha nas stb-t akarsz vagy komolyabb dolgot máris átkéred bridge-be forumon szerintem több mint 70%-a átkérte bridgebe, úgy nincs értelme a drágább eszköznek ha úgy is bridgebe kéred.
Mert a sajátod jobb stb. És mind emelet a 2 cuccot gyorsabban tudják szálitani, mint az 1-et

Ha a bejövő optica törik meg lehet 1 vagy 2 cucod akkor is cserés mivel szolgáltatás nem lesz, de ha csak a catv ftth romlik el átdugod a bejövőt a 21h-ba és van neted, ha a router romlik el akkor tv még van.
tehát előnye van a 2 eszköznek. Áram fogyasztását TJ már leírta hogy kevesebb mint az 1 cucc-nak, méretét én leirtam hogy kisebb mint az 1 eszköz .
oké 2 konnektor kell de ennyi, Lehet ezen még vitatkozni de egyrészről a Digi nem fog változtatni a beszerzéseken 100bol 1 új ügyfél miatt. Más részről még ha én is 1 47h-nak jobban örülnék vagy is eltudom fogadni hogy 2 cucc jött, és ennyi. Másrészről, ha 1 eszközöd van, és hibás lesz, addig nem lesz cserélve 1 eszközre amíg a ritkán érkező konténer megjön, tehát akár hónapok, nekem anno amikor 47h--t kaptam régi háznál, 5honapot vártam mire bekötöttek akkor érkezte szállítmány, addig a 2cucos érkezik akár hetente, szóval ott a 3napos vállat javitás is opció, és itt jött még 1 indok a Digi mellet , hogy miért 2 eszközt oszt 1 helyet, biztos ha 1-et kapnál és elromlik és te ragaszkodsz az 1 hez tuti várnál aztán jönne a kötbér dolog ugye?

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#61404) Rickeffe válasza Gyurka6 (#61401) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

Nálam mint azt említettem: bejövő optika->ftth receiver->koax kábel->TV.
1 db bejövő van nálam. Az optika.
De már mondtam, túl lett tárgyalva.

[ Szerkesztve ]

Rickeffe

(#61405) TeeJay válasza Rickeffe (#61404) üzenetére


TeeJay
félisten

te valamit félre értesz
bejön az optikai kábel ami bemegy a CATV cuccba majd onnan egy másik kábel osztja át az ONT felé
ha az ONT elszáll van TV
ha a TV cucc elszáll kihúzod átdugod ONT-be van net míg cserélik az eszközt
routeres ONT-nél ha elszáll a cucc akkor semmi nincs
ha a kábel száll el akkor meg DIGI szerelőt kell hívni és akkor meg tökmindegy hogy 1 vagy 2 eszköz van-e mert a bejövő kábel rottyant meg

ilyen szempontból javasoltam hogy mindenki a bejárati ajtó fölé kérje az optikai kábel végét mert ott nem lesz porszívóval megszaggatva
vagy a kutya macska patkány görény csincsilla sem fog vele játszani
vagy a csizmával sem lesz lerúgva meg bútor rátolva vagy más módon lezúzva
az egy érzékeny dolog és nem kell tépni hajtogatni meg a csatlakozót szaggatni szerintem
pláne hogy koax-nál bárki rá tud tenni egy F csatlakozót
de UTP-re is csináltam már milliószor krimpelő nélkül is dugót simán csavarhúzós módszerrel
de optikai kábelre senki sem fog tudni otthon csatlakozót hegeszteni és ha péntek este történik valami akkor hétfőig nincs se TV se NET

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#61406) poli27 válasza TeeJay (#61402) üzenetére


poli27
veterán

Maradjunk annyiba, nem a huawei nem szállított, hanem a Digi nem fizetett időben ennyi...

(#61407) TeeJay válasza poli27 (#61406) üzenetére


TeeJay
félisten

akkor meg pláne minden dollár számít szóval ha a két eszköz olcsóbb akkor az lesz rendelve :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#61408) ArthurShelby válasza TeeJay (#61405) üzenetére


ArthurShelby
addikt

"ilyen szempontból javasoltam hogy mindenki a bejárati ajtó fölé kérje az optikai kábel végét"

Mindenkinek oda teszik, vagy lehet kérni, hogy vigyék beljebb? Vannak különböző sztenderdek, ha igen a digi milyet használ? Magyarán ha kihívok egy villanyszerelőt, és megcsinálja nekem falon belül a kábelezést, akkor lehet hogy másmilyen kábellel/csatlakozóval csinálja, mint a digi?

Az optika még elég új, nem értenek hozzá sokan. Itt a csatlakozó szerelése elég különleges. A kábel is (szóval vehetek a boltban, behúzhatom a falba, és a digi csak ráteszi a csatlakozókat)?

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#61409) TeeJay válasza ArthurShelby (#61408) üzenetére


TeeJay
félisten

a DIGI az optikai szálat beviszi és ők tesznek rá csatlakozót
én pl ha saját lakásom lenne és jönnek a kábelt csinálni, elgondolkoznék hogy veszek 1 darab jóval minőségibb csatlakozót és megkérem hogy azt tegyék rá
poli írta hogy elég olcsó csatlakozót használnak amivel van azért baj bőven míg a 3M vagy milyen márka meg hibátlan

szóval optikai kábelt ők csinálják minimum az ajtó fölé vagy ha neked valamelyik szobába kell akkor oda viszik
viszont a macerálod vagy az állatod játszik vele és baja lesz akkor mindig hívhatsz szerelőket
mindenki döntse el mi a jobb neki
ha van kábelcsatornád akkor érdemes belehúzatni és egy konnektor melletti pontra kérni az ONT-t meg a CATV eszközt

nekem bőven megfelel az ajtó feletti felszerelés onnan meg vinném a lakásba a koax-ot meg az UTP-t ahova akarom ahhoz nem kell szerelő magam is meg tudom csinálni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#61410) ArthurShelby válasza TeeJay (#61409) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Igazából nálunk már ki van építve a hálózat a falban (kiv optika):
van egy bergmann cső amiben az elektromos vezetékek mennek, és egy másik amiben a kommunikáció (telefon, koax, ethernet), ide kéne még behúzni valahogy az optikát (neccesen férne el).
A lakás közepén van a tv, és a router is (és ide ki is van építve minden), viszont ez messze van az ajtótól.

1. Milyen típusú kábel kell (upc koaxnál háromszorosan árnyékolt)
2. Milyen típusú csatlakozó kell (upc-nél sat tv) (sc, lc)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#61411) DonMaster válasza ArthurShelby (#61410) üzenetére


DonMaster
addikt

coax jo, cat5e minimum

optikát behuzzák falon kivül, mivel nagy iveket 90fok stb nem hajthato behuzák a központihelyre ott a 2 eszközt beteszik majd onna a már kiépitet hálozatodba bedugod, enyni, optikát csöbe csak akkor probálják ha van behuzozsinor benen ök ezt nem vállaják, ,
az ajto felé panelnél érdemes fttb-röl átáloknak mindneki más oda rakja ahova akarja kéri, söt panelosok is kérhetik máshova, csak ajtofelet azért jobb nekik mert ott jött eddiga coax+utp igy egyböl a mostani hálora rátudnak csatlakozni.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#61412) Soma01


Soma01
veterán

Az optika lakásba történő kiépítésekor a most meglévő, utp-t kihúzzák? Illetve azt fogják használni optika befűzőnek? Mert nekem most egy csőben, csatornában jön be az utp. Mit csináljak, hogy az optika is itt jöjjön, ne az ajtót akarják furkálni?

[ Szerkesztve ]

(#61413) #29810560 válasza Soma01 (#61412) üzenetére


#29810560
törölt tag

"Az optika lakásba történő kiépítésekor a most meglévő, utp-t kihúzzák?"

Nyilván - legalább is a lakásba menő szakaszon - mivel már nem lesz rá szükség.

"Illetve azt fogják használni optika befűzőnek?"

Hááát, ez lenne a logikus lépés.

"Mert nekem most egy csőben, csatornában jön be az utp."

Korrekt. :K

"Mit csináljak, hogy az optika is itt jöjjön, ne az ajtót akarják furkálni?"

Pl. NE velünk, hanem a szerelőkkel beszéld meg, hogy mit szeretnél! ... ha, majd megérkeznek. ;)

[ Szerkesztve ]

(#61414) Soma01 válasza #29810560 (#61413) üzenetére


Soma01
veterán

Persze, szólok majd nekik. Csak arra voltam kíváncsi, hogy ilyesmiben mennyire szoktak kompromisszumkészek lenni? Bár, még lehet jobb is nekik, mert nem kell furót elővenni, csatornázni vagy szegelni...

(#61415) #29810560 válasza Soma01 (#61414) üzenetére


#29810560
törölt tag

"Persze, szólok majd nekik. Csak arra voltam kíváncsi, hogy ilyesmiben mennyire szoktak kompromisszumkészek lenni?"

Asszertivitás, udvariasság! ... és minden úgy lesz, ahogy szeretnéd. :)

[ Szerkesztve ]

(#61416) Soma01 válasza #29810560 (#61415) üzenetére


Soma01
veterán

:D Köszönöm! (az olvasnivalót is...) :)

(#61417) Akelaus


Akelaus
senior tag

Halihó!

Lassan annyit olvasgatok itt, mindent tudok az ONT-ról, a bekötésről, a miért adnak két eszközt dologról. :)

Viszont ha már nekik pénz. Pár házzal tőlem fél! éve ki van építve az új hálózat, nálam 1,5- 2 hónapja. Üszi.-n mondták nincs aktiválva. Vajon ezen mi tart nekik eddig? Ha csak a fél évet nézem, nem kevés pénz megy el azóta a házban levő, "áramzabálók" miatt. Tudom közben nyomják a Digimobil-t is, gondolom ezért lesznek az új ügyfélszolgálatok is, illetve a régiek ezért lettek felújítva (ott van bennük a mobilos pult, csak még üresen).
Bekötés: nálam semmi csatorna, szegelés stb. nem volt az UTP behúzásakor. Ragasztópisztollyal a kábelt odaragasztgatták a szegély fölé, ami már lassan le is jön. Nem foglalkozom vele, hiszen ha végre lehet köttetni az ezres netet, akkor ez a kábel úgyis vissza lesz fejtve, az új kábel pedig a másik irányba megy majd.
Aki nem akar fúrni faragni, és nem a plafon alatt az álló falon vinné a kábelt, annak ajánlom az öntapadós csatornát, én ezt tervezem majd a parkettaszegély fölé rakni, ebben lesz a kábel.

(#61418) #29810560 válasza Akelaus (#61417) üzenetére


#29810560
törölt tag

" ...öntapadós csatornát, én ezt tervezem majd a parkettaszegély fölé rakni, ebben lesz a kábel."

... és mit szólnál ezekhez!? :F

[ Szerkesztve ]

(#61419) Akelaus válasza #29810560 (#61418) üzenetére


Akelaus
senior tag

Ismerem ezeket, de nem nyúlhatok hozzá mindenhez a lakásban, vannak dolgok amikhez csak engedéllyel. Kb. 1-1,5 éve újították fel, naná, hogy nem ilyen szegélyt tettek le, annak ellenére, hogy pl. a régi lakó kábel tv kábelét a szegélyben vitték el a fali csatlakozóhoz. (megpróbáltam megbontani a sarokban, nem látható helyen, hátha, de lehetetlen, feszegetni nagyon nem akartam, de lehet nekiesek újra :D ) Szívom a fogam rendesen, de szétfúrni sem akarok mindent, aki a szegélyt sem akarja (tudja) cserélni annak jó ötlet lehet az öntapadós csatorna. :)

[ Szerkesztve ]

(#61420) Vakegérke válasza #29810560 (#61418) üzenetére


Vakegérke
veterán

A sarkokban elég szűk az ív. Kibírja ezt az optikai kábel?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#61421) pinnacle válasza #29810560 (#61415) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Na én pont ilyen Asszertív ember vagyok. Most már tudom, hogy Törött lemez, Negatív megerősítés a technikám. :D Tulajdonképpen az a lényeg, hogy bele kell élni magad a másik helyzetébe, és gondolkodni, mi lenne a megoldás.
Most éppen arra készülők, hogy a TV-ig elhozzam az optikát, de akkor ez nem fog menni, mert 7 sarok is van, ahol 90°-ban törne? Bejárati ajtóhoz meg nem tudok aljzatot kiépíteni.

[ Szerkesztve ]

(#61422) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Mondjuk tényleg érdekes ez a optikai kábel. UPC szerelő mondta, hogy sokszor alig tudja elvágni, egy teherautót el lehet húzni vele, de nagyon könnyen törik a száll benne. Üveg van benne, még nem találtak fel hajlítható műanyagot erre?

(#61423) MasterMark válasza pinnacle (#61422) üzenetére


MasterMark
titán

Nem uveg van benne.

Szerk.: Illetve attol fugg melyik. Amit lakasokba tesznek az tuti nem uveg.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#61424) pinnacle válasza MasterMark (#61423) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Éppen most olvasom, hogy műanyagból is van. Csak ennek nagyobb a csillapítása. Ha a lépcsőházból ilyenen hozzák be, akkor ezt lehet hajlítani 90°-ban?

UPC-nél, mintha az "elosztóba" menő optikai száll vastagabb lenne, mint ami továbbmegy a házakba. Lehet az elosztóig üveg, utána meg műanyag szálat használnak?

[ Szerkesztve ]

(#61425) Vakegérke válasza pinnacle (#61424) üzenetére


Vakegérke
veterán

"A minimális hajlítási sugara a kábelnek általában 20x-a az átmérőjének. A hajlítási sugár minimálisan egyetlen szálnak a szokásoknak megfelelően függ, például:

30 mm G.652D szálak számára
10 mm G.657A1 szálak számára
7.5 mm G.657A2 szálak számára

Az FTTH (Fiber To The Home) rendszer esetében a javasolt szabvány a G.657A2, a legkisebb minimális hajlítási sugár."
Forrás

Hogy aztán ezt készpénznek vehetjük-e, azt nem tudom.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#61426) pinnacle válasza Vakegérke (#61425) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Az lenne a legjobb ha valakinél majd bekötnek, megkérdezné, hogy derékszögben lehet-e hajlítani. Írják, hogy jelgyengülést okoz, lehet 1-2 még belefér, de 7 az sok lesz.

DIGI-s dobozba kb.8mm-es kábel megy, nem tudom a lakásba milyet hoznak be, UPC-nél, 3-4mm-es lehet.

[ Szerkesztve ]

(#61427) MasterMark válasza pinnacle (#61426) üzenetére


MasterMark
titán

Semmilyen kabelt nem lehet derekszogben hajlitani. A rezet sem, mert ugyanugy megszakad...

Ivben lehet hajtani, ha eleg kicsi az iv, akkor elfer.

#61424: Nem hinnem. Itt amik varosokban vannak szerintem mind muanyag. Uveg optikai kabel az ocean feneken van kontinensek kozott...

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#61428) Csaba No. 1


Csaba No. 1
tag

Nálam két derékszög is van, természetesen ívben, finoman hajlítva. A kábelt nem szabad erősen húzni, én még egy 8 mm-es védőcsőbe is belehúztam, ill. toltam finoman, mielőtt a parkettaszegő mögé tettem. 4 dB-es csillapítást mért a szerelő.

(#61429) wwenigma válasza Akelaus (#61417) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

NMHH-nak vagy kinek át kell venni a hálózatot, ha elotte aktivaljak vagy rakotnek valakit akkor komolyan buntetnek. UPC szaladt ebbe bele nemrég.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#61430) Lacccca87


Lacccca87
őstag

Sziasztok!

BP. Szentendrei út 32-ről van valakinek infoja milyen a szolgáltatás minősége? (csak NET)
Aug-ban költözés és akkor be is köttetném a DIGI 1000-ret (ha jól láttam nincs kisebb már pedig 250 is bőven elég lenne)

Másik kérdésem hogy itt is kapok valami Modemet/HGW-t amit routernek is tudok használni ( WIFI, min 2 UTP port), vagy hogy működik?

Előe is köszönöm.

Üdv.

(#61431) forten válasza Soma01 (#61416) üzenetére


forten
tag

Ha ,én lennék Te,köszönés után rögtön asszertívan egy ezrest nyomnék nekik. :) Majd közölném velük,hogy szeretném,ha a kiépítésben meg tudnék egyezni.
De,nyílván én nem vagyok Te. :)

"Hol volt,hol nem volt..."

(#61432) flegga92


flegga92
senior tag

Sziasztok!

FTTH átállás után mennyi idő múlva fog átállni gigabites sebességre? 14 óra körül fejezték be, de még mindig 100/100 as net van.

(#61433) ArthurShelby válasza forten (#61431) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ma már nem azt kell mondani, hogy megoldjuk okosba, hanem hogy legyünk asszertívek :D

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#61434) forten válasza ArthurShelby (#61433) üzenetére


forten
tag

A jó szó ,manapság már nem sokat ér. :( Egy gesztus értékű ezres,már hathatósabb. :)

"Hol volt,hol nem volt..."

(#61435) herdsman12 válasza flegga92 (#61432) üzenetére


herdsman12
őstag

Gyorsan megoldották, volt időpont egyeztetés, vagy csak mentek?

(#61436) flegga92 válasza herdsman12 (#61435) üzenetére


flegga92
senior tag

Egy hete volt itt pont az üzletkötő, kedden hívtak a központból és ma 2-3 között lett megbeszélve. 1-kor felhívtak, hogy tudnék e most menni, szerencsére elengedtek melóból. 2 előtt már nem voltak itt, végeztek.
Azt hozzá kell tenni, hogy az ajtó felé feltettem már egy lebegő polcot és tegnap a villanyszerelő haverom bekötött egy elosztót nekem.
Digiseknek annyi volt a dolguk, hogy a régi UTP-t elvágták, helyette be az optika. Kértem, hogy a lakásban lévő elvágott UTP-re tegyen csatlakozót, mert kell a szobába a kábeles kapcsolat. Bónuszban kértem még a TV-hez egy kettes koax osztót, így már a tuneremnek is van külön. (Mind ezt ingyen)
Mivel látták, hogy nem átlag felhasználó vagyok maguktól felajánlották hogy az ONT legyen inkább bridge módban :D
Ezzel a csapattal meg voltam elégedve, felkészültek voltak és értették a dolgukat.


Kikerült ide a router, mostmár legalább a kisebbik szobában is jól jön a net wifin és a NAS is száműzte lett. Kábelezésen van még mit alakítani, nem volt rövidebb utp kábelem. A két digis eszköz közé meg beszerzek egy rövid optikai kábelt, mert ott van feltekerve vagy 3 méter.

(#61437) WaterWave válasza flegga92 (#61436) üzenetére


WaterWave
veterán

Számüzetésben egy NAS 2018-ban? Azt hogy...?:)
Nem tudok nélküle meglenni már Synology 718+

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#61438) flegga92 válasza WaterWave (#61437) üzenetére


flegga92
senior tag

Rosszul fogalmaztam, ide a polcra lett száműzve a szobából. Ott van a router mögött a WD My Cloud :) Enbse tudnék nélküle meglenni.

[ Szerkesztve ]

(#61439) g0dl válasza flegga92 (#61436) üzenetére


g0dl
addikt

Hali, milyen mély polc kell a digis eszközöknek?

(#61440) Intruder2k5 válasza g0dl (#61439) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A HG8121H 16cm, így a hátuljába dugott UTP kábel hajlításával együtt mondjuk 20cm széles polc kell neki minimum, de ha elfér, szerintem jobban jársz egy 25cm-essel. Mondjuk a szélessége 18cm, végülis ha keresztbe fordítva is megfelel, akkor elfér a 20-as polcon.

[ Szerkesztve ]

(#61441) flegga92 válasza g0dl (#61439) üzenetére


flegga92
senior tag

Az ONT 16x11- es. De erre számolj még rá mert az optikai kábelt nem tudod úgy hajlítani. A polc 80x25-ös. Obiban vettem 4500 szerelékkel együtt. A kisebb méretű is ugyan ennyibe kerül.

(#61442) WaterWave válasza flegga92 (#61438) üzenetére


WaterWave
veterán

Akkor jó, már megijedtem hogy van egy NAS-od és kipöckölöd.. :DDD
Nem szóltam semmit:)

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#61443) #86564352


#86564352
törölt tag

Nálunk is volt ma üzletkötő a 100-as netről gigabit optikára váltás miatt. Nem én beszéltem vele. Olvasgattam vissza pár oldalt, azért kérdeznék: Jól értem két kütyüt hoznak? Konnektor és elrendezés miatt. Nálunk úgy van most saját TP-LINK ARCHER C2 router van, ez tudná a gigabitet a leírása szerint. Ez jobb mint amit a Digi hoz vagy rosszabb router? Hogyan lesz jobb nekem:
1. Digi két új cucca?
2. Kérjek bridge módot és saját router maradjon?

A 2. esetben is mindkét Digi kütyü kell a routerem mellé? Azaz 3 konnektor kell?

(#61444) adika4444 válasza #86564352 (#61443) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Mindenképp két DIGI-s eszköz van. Szerintem jobb bridged módban, így 3 konnektor kell.

üdv, adika4444

(#61445) #86564352 válasza adika4444 (#61444) üzenetére


#86564352
törölt tag

Egy helyett három bigyó foglalja a helyet? :( Ha elég jók a Digi eszközei, akkor hirdessem meg aprón a Tp-link Archer C2 routerem? Nem tudom mit mondjak majd a szerelőknek. :F

(#61446) ArthurShelby válasza #86564352 (#61445) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A digis eszköz nem ac-s.
Egyébként nekem múltkor az üfsz-en egy egybe routert mutogatott (volt rajta koax is), de az itteni infók alapján az kifogyóban van, így elvileg 2 eszközt osztogatnak.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#61447) EnterR


EnterR
veterán

Sziasztok, bocsánat ha balgaságot kérdezek. UPC-től távoztunk DIGI-hez, jövő hét pénteken jönnek beüzemelni, mert akkor jár le a hűségidő. Az ügyfélszolgálati pontnál azt mondta a nőci, hogy vegyünk routert mert tudniillik a gigabites csomaghoz nem jár modem és router se. Megvettem a routert annak rendje-módja szerint, viszont nem tudom elképzelni, hogy ne lenne modem. Van egy vezetékesünk és egy lógó koax kábel, szóval valahogy össze kell ezt tákolni. :D

Ha van -miért ne lenne- modem, akkor mekkora boxra számítsak? Át kell esni egy kis barkácsoláson, szeretném idő előtt befejezni. :R

PSN ID: marquuard

(#61448) 4Grider válasza #86564352 (#61445) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nincs olyan szolgáltató, amelyik igazán minőségi gw-t hagyna ott az előfizetőknél. A saját router tehát alap.

(#61449) 4Grider válasza EnterR (#61447) üzenetére


4Grider
nagyúr

4-5 hozzászólást kellett volna csak visszaolvasnod...

(#61450) EnterR válasza 4Grider (#61449) üzenetére


EnterR
veterán

Ez legyen a legnagyobb problémánk. :R

PSN ID: marquuard

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.