Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61251) MDanny válasza Matada2.3 (#61242) üzenetére


MDanny
senior tag

Szia,

Szerintem TP-Link betegség, 1043ND ugyanezt csinálja, C2-vel is van ilyen tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#61252) bl4ze válasza wwenigma (#61250) üzenetére


bl4ze
veterán

Én még a gyári FW-vel tolom, kicsit letisztítottam a régi Win 7 pro-t, és ma egész szépeket mértem wifin :

http://www.speedtest.net/my-result/d/f3c173b9-d395-4f9f-9d48-3e8ab9a97bae

http://www.speedtest.net/my-result/d/d94189aa-7d73-4e06-b71e-d843ac39314f

Érdekes módon a Digi saját szervere lassabb volt, mint a Telenor/Szerverplex....

.:. bl4ze .:.

(#61253) Matada2.3 válasza wwenigma (#61250) üzenetére


Matada2.3
veterán

Átallottam a teszt alatt a DNS-t a Googleére, és így van lassú és használhatatlan a dolog. :(

Akkor ez egy router SW hiba lenne?

Finn the human

(#61254) Matada2.3 válasza MDanny (#61251) üzenetére


Matada2.3
veterán

Egyre nagyobb hibának erzem ezt a TP-link vásárlást..

Finn the human

(#61255) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Nem tudom jó helyre írok-e, mert mindhárom szolgáltatásra (tv, internet, telefon) rákérdeznék.
Upc-től jönnénk át.

Sok jót hallottam a digiről, nem tudom mi igaz. Minden vezetékes szolgáltatást (internet, tv, telefon) átvinnénk (egyelőre ez erősen elmélet).

Annyit tudok, hogy optikázik, és jó a net. Hallottam olyat is, hogy gond van dvb-c adások minőségével 1000-res net (nagy terheltség) mellett. Csúcs időben lassulás, hétvégén nincs hibaelhárítás.

Kérlek erősítsetek/cáfoljatok meg ezekben!

Mennyi gond szokott lenni a digivel (kb mint a többi szolgáltatóval, több kevesebb)? (mennyire gond, hogy hétvégén nincs hibaelhárítás)
Milyen hibák szokott előfordulni?
Milyen az üfsz?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#61256) TeeJay válasza ArthurShelby (#61255) üzenetére


TeeJay
félisten

hülyeség...
DVB-C tökéletes és sosem volt nálunk gond pedig ez FTTB még
aki azt mondta hogy a TV adással baj lesz ha terheled a netet az nem ért hozzá
külön frekvencián van a CATV és a net szóval esélytelen hogy egymást zavarják
lassulás is max ott lehet ahol sok hardcore torrentes van adott 32-es osztáson
de nem jellemző
amúgy is olyan olcsó hogy bánja a fene ha éppen nincs meg a maximum
hibaelhárítás biza még karácsony napján is van ha nagyobb területet érint a dolog
egyéni hiba természetesen 72órás mint mindenhol

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#61257) Watercolour válasza ArthurShelby (#61255) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Kb 1 hónapja van friss kiépítésű FTTH hálózaton okos csomagom. Tapasztalataim a következők:
- A szolgáltatás (eddig) beton stabil. Monitorozva van és a hetente 1 erőltetett PPPoE bontáson kívül egyáltalán nem volt kiesés.
- A TV minőségével nincs problémám. A bejövő optikából egy kis mini node csinál DVB-C-t, ez CI modul és kártya nélkül fogható a TV-kkel. Netezés közben sincs probléma vele.
- Az ONT egy Huawei HG8121H, egy darab 100mbps, és egy gigabit ethernet porttal, N-es wifivel. Egyes pletykák szerint router módban az adminfelülete még a publikus IP-n is elérhető, úgyhogy mindeképpen érdemes bridge módba kapcsoltatni és saját routert használni. (És egyébként is, bármilyen szolgáltatónál érdemes saját eszközt használni.)
- A szerelők, akik a lépcsőházban szereltek valóban kissé... hanyagok.
- Ügyfélszolgálat eddig gyorsan felvette a telefont, és az egyetlen kérésemet - ami az ONT bridge módba kapcsolása volt - 10-15 perccel a kérésem után elvégezték.
- A PPPoE kapcsolat minden csatlakozáskor új IPv4 címet kap, általában más-más /8-as tartományból, IPv6-ból egy /64-es tartomány kerül kiosztásra.
- A routing bizonyos esetekben külföldre "érdekes". Belföldön hostolt gépekre 1-2 ms ping van, viszont például a Hetzner nürnbergi datacenterébe 33 ms a ping, míg UPC-n 24 körül volt.
- A dokumentumokkal kicsit kavarás van néha, a társasházi megállapodást rendszeresen "beengedő nyilatkozatnak" hívta az ügyfélszolgálat (amivel alaposan össze is zavart), és nem is sikerült időben szólniuk, hogy két példányban van rá szükség.

[ Szerkesztve ]

(#61258) Rickeffe válasza BlackJack21 (#61246) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

Ezt az IPv6 dolgot ha jól sejtem csak úgy tudnám beállítani az Archer C5-ön, hogy ha a szolgáltatói routert bridge módba kapcsoltatom? Jelenleg az is routerként üzemel, annak a statján meg az szerepel, hogy ipv4 ás NAT enabled, és nagyon semmi komolyabbat nem lehet beállítani (ZTE F660).
Vagy még ezt is külön kellene kérni?
Amúgy "gyakorlatban" hol találkozik az átlagember "IPv6-on szolgáltatott oldallal"?

Rickeffe

(#61259) IamSociopath válasza Matada2.3 (#61253) üzenetére


IamSociopath
aktív tag

ha ipv6-ot használsz a google dnst ne ipv4 es formában add meg. pl 8.8.8.8 hanem ipv6 ban:

2001:4860:4860::8888
2001:4860:4860::8844

(emiatt produkálhat ilyen hibát)

Bár tapasztalatom és a DNS benchmark szerint nem olyan rossz a digi dns

[ Szerkesztve ]

(#61260) Watercolour válasza Rickeffe (#61258) üzenetére


Watercolour
aktív tag

"Amúgy "gyakorlatban" hol találkozik az átlagember "IPv6-on szolgáltatott oldallal"?"

Például így hirtelen: google, facebook, youtube, satöbbi. Tekintettel arra, hogy az IPv4 címek majdnem elfogytak, idővel fel fognak bukkanni csak IPv6-on elérhető szolgáltatások, mivel szó szerint nem tudnak maguknak IPv4 címet vásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#61261) MasterMark válasza IamSociopath (#61259) üzenetére


MasterMark
titán

Nem rossz, amikor működik... :DDD

Switch Tax

(#61262) ArthurShelby válasza TeeJay (#61256) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Köszönöm a válaszod!
Olyat hallottam, hogy túl erős volt a catv jele, és nem szintezték csillapítóval rendesen (gondlom mert nem 1, hanem 5 tvnyi erősségű jelet biztosítanak).
Üfsz-szel mi a tapasztalat?

A társasházunkba (6 emeletes bérház) kötnék be, hogy nézne ki pontosan (fontos hogy ne barmolják szét a gangot/lépcsőházat)? (illetve még a közös képviselővel alá kell íratni a papírt, és ehhez kész terv/ismeret kell, az öregeket is meg kell nyugtatni)

Annyit tudok, hogy most a upc-nél a 3.-on jobb oldalt a gangon van egy doboz (erősítő), ahova be vagyunk kötve. Onnan jön a koax az ajtónkig, ott van egy f toldó (hogy jelet lehessen mérni hogy lakáson belül van e gond), ott tovább bejön a falba, és ott megy a falban a modemig.

Itt optikánál ugyanez lenne jó.
Tehát elosztódoboz, onnan ajtóig (mindenhol a meglévő kábelcsatornák használata), ott egy toldó/csatlakozó, falban modemig. Gondolom lehet használni saját routert, és a hgw-t modem módba tenni.

Lakáson belüli kábelezés hogy néz ki? Megy valakinél falban?
Nem tudom milyen optikai kábel típusok/csatlakozók vannak, mit használ a digi.

Watercolour:
Neked is köszönöm a válaszod!
IPv4 már nem is elérhető, mindenki IPv6-t kap, vagy ez mitől függ? (megszoktam és szeretem az ipv4-et, félek, hogy a hatos verzió néhány eszköznél galibát okozna (pl okos tv) ). (persze lehet csak a upc ipv6-ja miatt félek tőle)

"A routing bizonyos esetekben külföldre "érdekes"."
Erről hallottam már valamit fél füllel, nem örülök neki túlságosan (azt hittem eddig, hogy a ping a hálózat stabilitásán múlik, és a upc-nél a koax határainak feszegetése miatt magasabb a ping)

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#61263) Rickeffe válasza Watercolour (#61260) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

Értem, hogy idővel. De nem mai keletű a probléma.
Jelenleg létezik olyan szolgáltatás ami csak és kizárólag IPv6-os vagy rövid időn belül teljesen átáll?

[ Szerkesztve ]

Rickeffe

(#61264) IamSociopath válasza MasterMark (#61261) üzenetére


IamSociopath
aktív tag

Hát igen... pár hónapja volt vele az a glitch. (mondjuk nálam nem okozott gondot) Szinte minden routeren ezért van több mező, célszerűbb több szolgáltatót felvenni és elsőnek a legreszponzívabbat tenni.

(#61265) MasterMark válasza IamSociopath (#61264) üzenetére


MasterMark
titán

Nálam sem okozott gondot, mivel másodikra a Google dns volt beállítva pont emiatt. Észre sem vettük volna.

Switch Tax

(#61266) IamSociopath válasza Rickeffe (#61263) üzenetére


IamSociopath
aktív tag

Egyenlőre ez nem tényező. Annyi az előnye a technológiának (a hátrányai ellenére), hogy a csomagok az ipv4 nél 64 kB ban vannak maximalizálva, az ipv6 nál ez 4GB! így az összefüggő adatfolyamoknál jelentősen egyszerűsödik a dolog. pl stremek, nagy méretű játékok letöltése stb.

(#61267) Watercolour válasza ArthurShelby (#61262) üzenetére


Watercolour
aktív tag

"IPv4 már nem is elérhető, mindenki IPv6-t kap, vagy ez mitől függ?"
Normális dual stack van. Kapsz egy publikus IPv4 címet, és delegál egy /64-es IPv6 tartományt. A UPC-nél az IPv6-tal kapcsolatos problémákat nem maga az IPv6 okozza, hanem a UPC retardált implementációja (DS-Lite, IPv6 felett tunnelezik a NAT-olt IPv4-et).
Persze ettől függetlenül még előfordulhat, hogy a saját routered vagy egyéb eszközöd hülyén viselkedik, de kicsi a valószínűsége, hogy 2018-ban bárminek is problémát okoz az IPv6.

"azt hittem eddig, hogy a ping a hálózat stabilitásán múlik, és a upc-nél a koax határainak feszegetése miatt magasabb a ping"
Ennél sokkal-sokkal bonyolultabb a dolog.

(#61263) Rickeffe
Egyelőre nem tudok ilyenről, de nem is kerestem túlságosan.

[ Szerkesztve ]

(#61268) Matada2.3 válasza IamSociopath (#61259) üzenetére


Matada2.3
veterán

A DNS-t IPv6-nál pontosan adtam meg és nem a 4-est használtam. A Google és a factory default-tal is az a probléma, hogy lehetetlen sebességre csökken a net és sok oldal be sem töltődik. De ma még 1x letesztelem majd reggel és írok.

Finn the human

(#61269) IamSociopath válasza Matada2.3 (#61268) üzenetére


IamSociopath
aktív tag

Majd nézd meg itt mit ír ki:
http://ipv6-test.com/

(#61270) Rickeffe válasza Watercolour (#61267) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

Na erre gondoltam. Nyilván ésszerű erre felkészülni, de tippeim szerint még elég sokáig "megoldják".

Az eredeti kérdéshez:
Ha átállíttatom az ont-t bridgre akkor ha beállítom az Archer c5öt akkor működne az IPv6?
(már írtam fentebb, az eszköz tudja, az ont viszont ipv4et kap és NAT engedélyezve)

Nyilván beszólok, átállítják, megnézem, csak feleslegesen nem túráztatnám őket.

Rickeffe

(#61271) #29810560 válasza Rickeffe (#61270) üzenetére


#29810560
törölt tag

BRIDGE módban az ONT transzparens.

Amennyiben az Archer C5 IPv6 képes (native IPv6, DHCP-PD, dual-stack amiben a DIGI IPv6-ot szolgáltat) akkor működnie kell az IPv6-nak. :K

[ Szerkesztve ]

(#61272) Multibit válasza SPF (#61245) üzenetére


Multibit
veterán

A wifi sebessége, stabilitása nem csak a routeren múlik! Kliens, beállítás, környezet befolyásolják az eredményt. Ezért van az, hogy ugyanolyan rouerrel valakinek hasít a wifi másnak meg vánszorog.
Tehát a válasz az, hogy lehet gyorsabb.
Nézelődj a wifi-s topikokban!

(#61273) Rickeffe válasza #29810560 (#61271) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

Köszönöm a választ!
Azért hagytam router módban mert akkor be tudok lépni a felületre, bridge módban meg nem, szóval nem látom mi folyik ott.
Ez költői, de az ONT miért nem tudja (vagy lehet, hogy tudja scak nem azt állítják be)?

Rickeffe

(#61274) Matada2.3 válasza IamSociopath (#61269) üzenetére


Matada2.3
veterán

IPv6 bekapcsolva digi DNS-sel és ugyan úgy lassú és haszontalan a net: (Google DNS-sel is ugyan ez a baj)

IPv6 teszt:

Tényleg nem értem mi lehet a baj.

[ Szerkesztve ]

Finn the human

(#61275) Soma01 válasza Matada2.3 (#61242) üzenetére


Soma01
veterán

Közvetlenül a Digi modemre ill. HGW-re csatlakozva is ez van?

[ Szerkesztve ]

(#61276) motocoder


motocoder
aktív tag

Én azt vettem észre,hogy igen is számit milyen a hardvered,sebbesség mérés közben.
Egy i3-as /i3-2370m/ laptoppal 100%-ig megy fel a processzor használat mérés közben.
Az i7-es /e5-2643/ gépemen 15-25% között változik.
És egy jó ssd is kell,hogy a maximum sebességed meglegyen.
Érdemes sebességmérés közbe a feladatkezelőt nézni!

[ Szerkesztve ]

(#61277) Matada2.3 válasza Soma01 (#61275) üzenetére


Matada2.3
veterán

ONT-m van brige-ben, érdemes rácsatlakozni egyáltalán és kipróbálni? Van, hogy itt a PH forumokból se hoz be néha dolgokat, valamikor meg tök jól megy minden.

Finn the human

(#61278) Soma01 válasza Matada2.3 (#61277) üzenetére


Soma01
veterán

Én kipróbálnám. Csatlakozz közvetlenül a gépeddel, laptopoddal, tárcsázz be azzal és úgy mérj. Mondjuk azt nem tudom, az IPv x beállítás hogy megy ha PC-vel kapcsolódsz. De biztosan rá lehet találni az adapter vagy PPPoE beállításokban.

(#61279) Watercolour válasza Matada2.3 (#61277) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Ha a routered beállításaiban találsz valahol ilyesmi nevű beállításokat (hálózati konfiguráció környékén keresd), kapcsold be őket:
- Path MTU discovery / Auto MTU
- MSS clamping

Az IPv6 bekapcsolása önmagában nem magyarázza a sebességproblémáidat, szóval itt valami beállítás vagy rosszul viselkedő hardver lehet a ludas.

(#61280) CirrMee válasza motocoder (#61276) üzenetére


CirrMee
addikt

Jó SSD? Nem hogy jó SSD, hanem SSD nélkül is kihajtotta a gép nálam az ezrest, egy szimpla terrás merevlemezzel.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#61281) ArthurShelby válasza motocoder (#61276) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Főleg a CPU-n múlik szerintem.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#61282) Matada2.3 válasza Watercolour (#61279) üzenetére


Matada2.3
veterán

Sajnos a TP-Link Archer C7-es routerem nem ajánl fel hasonlókat. Csak ezt:

Finn the human

(#61283) Watercolour válasza Matada2.3 (#61282) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Szerintem az MTU-nak 1492-nek kellene lennie, próbáld meg átírni. Ha nem segít, iktasd ki ideiglenesen a routert és a gépeden építsd ki a PPPoE kapcsolatot, közvetlenül az ONT-be dugva.

A C7 nem rossz router pedig, nem kellene ilyeneket csinálnia. Legfrissebb firmware van rajta? OpenWrt-t rakni rá nem megoldás?

(#61284) Matada2.3 válasza Watercolour (#61283) üzenetére


Matada2.3
veterán

A lehető legfrissebb EU-s van rajta (2017-es) van rajta V2-es a revision, de már megbántam, hogy megvettem. Sajnos nem tudom megoldani most a LAN kapcsolatot, ezért nem tudom tesztelni egyből az ONT-ot. OpenWrt opció, de még sose próbáltam ilyet. Szerinted megérné?

Finn the human

(#61285) Watercolour válasza Matada2.3 (#61284) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Én kifejezetten OpenWrt-hez szoktam routert vásárolni, mert számomra fontos, hogy azon az eszközön, amin az összes adatforgalmam átfolyik, nyílt szoftver fusson, rendszeres frissítésekkel, és a gyakorlatilag végtelen testreszabhatóság sem utolsó szempont.

(#61286) iMaverick válasza Watercolour (#61283) üzenetére


iMaverick
addikt

OpenWRT alatt megy a hardveres NAT gyorsítás? Ha nem, akkor 250-300Mbps-es plafonja lehet... (Ennél a konkrét Archer szériás TP-Link-nél nem tudom a pontos értéket, de annó a 1043 V2-re ezért tettem vissza a gyári TP-Link firmware-t a Gargoyle helyett. Az megint más kérdés, hogy aztán meg le lett degradálva egy wifi access point-nak)

Ha jól tudom, akkor LEDE alatt van ez a Fastpath mod, amit bepattintanak és akkor hozza a konkrét sávszélességet.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#61287) Watercolour válasza iMaverick (#61286) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Jelenleg egy MT7621 chipes Xiaomi Mi Router 3G-t használok, és ennek a HW NAT-ját már támogatja az openwrt master branch-en. Ezért írtam, hogy az OpenWrt-hez vásárolok routert, mert sajnos különböző gyártók összetákolt HW NAT implementációját nem szokták támogatni, szóval át kell gondolni, hogy milyen routert veszel, ha célzottan OpenWrt-t szeretnél futtatni rajta.
Itt van egy custom build az Archer C7 v2 routerhez, amiben van FastPath, de mivel nincs ilyen routerem, ezért nem tudom tesztelni, hogy mennyit tud NATolni vele.

A FastPath mod egyébként nem használja a hardveres NATot, csak a kernel netfilter stackjét kerüli meg már felépített kapcsolatok esetén, ezzel csökkentve a CPU loadot. A FastPath nem került be az OpenWrt forrásába, csak custom buildek léteznek, amibe integrálták. Az OpenWrt a HW flow offload implementációt támogatja hivatalosan, ami jelenleg tudtommal csak az MT7621 SoCon elérhető, az is csak a OpenWrt master branch-en, stabil kiadás még nincs belőle.

[ Szerkesztve ]

(#61288) iMaverick


iMaverick
addikt

LINK

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#61289) IamSociopath válasza Matada2.3 (#61284) üzenetére


IamSociopath
aktív tag

Ne bánd, nem a router hibája szerintem. Hülye kérdés, de pl engedélyezve van a hálókártyádnál az ipv6? :D azért mondtam, hogy ellenőrizd a ipv6 teszterrel, hogy kiderüljön natívan használod e az ipv6 ot vagy tuneling-el.
a tunel az egy régiebbi eszközön teredoval csinál egy átjárót. elméletben ha nincs engedélyezve a routeren maga az ipv6 akkor is tudnod kéne használni.

Mobillal nem tudod ellenőrizni wifin keresztül?

(#61290) Matada2.3 válasza IamSociopath (#61289) üzenetére


Matada2.3
veterán

Mac-em van, a hálókártya látja az IPv6-ot és van saját címe is a gépnek.

(Találtam rá valami 2018-ban készült hivatalos bétát, most azzal próbálgatom. Ha nem lesz jó akkor OpenWrt lesz belőle.)

Edit.: Nem lett jobb.

[ Szerkesztve ]

Finn the human

(#61291) Victoryus válasza ArthurShelby (#61281) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Szerintem nem. Amd fx6200, meg Phenom II x4 is 230/210 körüli értéket ír nálam Win7-tel,, linuxon meg jó.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#61292) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Kicsit játszottam a hálókártya tulajdonságaival windows alatt. Beállítottam, hogy menjen gigabites full duplex módban, letiltottam minden energiagazdálkodást. Digi mérés, illetve speedtest is ezeket adta:
Firefox alatt: 200/200 > 270/205 mbit/s
Opera alatt: 210/100 > 350/0,8 mbit/s
Chrome alatt: 220/200 > 360/210 mbit/s
Egyéb: ha csesztetem a hálókártyát, akkor miért akad ki a winamp?

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#61293) Soma01 válasza Matada2.3 (#61290) üzenetére


Soma01
veterán

Kipróbáltad már közvetlenül?

(#61294) erzol


erzol
őstag

Sziasztok!
Február óta lóg a kábel a villanyoszlopon a házunk előtt.
Ma felszereltek egy szürke dobozt hozzá.
Lassan reménykedhetek szerintetek?

(#61295) eszakas


eszakas
senior tag

Sziasztok.
Bocsánatot kérek mindenkitől előre is, nem akarok senkit sem megbántani de: Itt valami katyvasz van tisztelt fórumtársak között. Mert most itt legtöbb előfizető a gépével próbálgatja, hogy meg van-e a DIGI által adott letöltési sebesség. Ha nincs akkor rögtön optimalizáció meg mindenféle buhera indul. Ha az sem segít akkor irány az ügyfélszolgálat. :)
Akkor mi lesz ha megduplázza vagy megtriplázza a szolgáltató a sávszélességet? Nekiesünk a a laptoppal vagy az i5-ös géppel mérni? Persze hogy nem tudjuk mérni az előfizetett sebességet. Siralmasan kevés lesz hozzá a hardverünk teljesítménye.

Tehát én azt javasolnám minden kedves fórumtársnak aki sebességet akar mérni az ne egy gépen mérjen.
Indítson el két gépen letöltést egy tetszőleges helyről és adja össze a két gépen lévő letöltési sebességet ha megközelíti a előfizetett csomagban foglaltat örüljünk. Úgy sem fog senki folyamatosan teljes sebességgel letölteni. Ne öljön bele az ember drága rúterekbe mert lehet hogy csak az otthona vas kevés :) .

Ebben a szolgáltatót is hibásnak tartom, mert közzéteszi a gigabites csomaghoz a gép teljesítményét, holott ha van 4 gépem a háztartásban ami egy időben torrentezik, játszik, videózik, szerver szerepet lát el akkor már ez gépekre leosztva nem is tűnik soknak a gigabites net.

Lehet hogy nem jól gondolom, de a kezdőknek ajánlanám ezt a szösszenetet és a GYIK-ban is lehetne valami hasonlót megemlíteni.

[ Szerkesztve ]

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#61296) DonMaster válasza CirrMee (#61280) üzenetére


DonMaster
addikt

Mesely meg kerlek. Vagy inkabb mutas kepet ahol egy min 25gb torentet max 125mb/s el szed ugye az az 1000mbits de legyen a torentnel atlag 100mb/s 1tb hdd vel szolj ha van keped ilyenrol mert mindegyik 60nal hasal el hoszabb ido es telitetsegtol fuggoen folegha a win is onnan megy . varom a kepet. Nekem van raid hdd rol 125mb/s es kepem ahogy az atlag is 100plus ha kell felteszem

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#61297) proradeon válasza DonMaster (#61296) üzenetére


proradeon
őstag

"Mesely meg kerlek." - Tegnap ugyanezt a "szót" már leírtad. Akkor visszafogtam magam, és nem szóltam, de most már muszáj szólnom: figyelj már oda a helyesírásra. Ez egy színvonalas fórum, nem valami pistike blog. :((( (Segítek: MESÉLJ.)

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#61298) amduser válasza proradeon (#61297) üzenetére


amduser
tag

Hagyd rá Ő ilyen :) néha elég jókat ír....

(#61299) csucsreg válasza proradeon (#61297) üzenetére


csucsreg
tag

+1

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.