Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61101) Rickeffe


Rickeffe
aktív tag

1. Nálam tegnap kötötték át optikaira (ftth-ra), de valahogy sehogy nem akar a sebesség teszt 100Mbps fölé menni. (Bekötéskor nem tesztelgettem a sebességet, láttam hogy megy a routerükkel meg sorba kötve is)
Aztán meló után nyilván úgy teszteltem, hogy a PC-t meg a routerüket az általuk hozott kábellel közvetlenül kötöttem össze (hálókártya 1Gbps-es, energy saver kikapcsolva stb.), de így sem hajlandó 100/100 fölé menni.
2. Az F660rv1-nél nincs semmilyen mód a router/bridge váltásra csak telefonálva az ügyfélszolgálatra?

Rickeffe

(#61102) SG3rg0 válasza Rickeffe (#61101) üzenetére


SG3rg0
őstag

Telefonálj be hiba van nem kapcsoltak át. Nekem is így volt.

(#61103) adika4444 válasza Rickeffe (#61101) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

A ZTE és géped közötti kapcsolat gigabites? Ugyanis asszem azon a ZTE-n is van egy gigás meg egy 100-as port.

üdv, adika4444

(#61104) half333 válasza Intruder2k5 (#61089) üzenetére


half333
őstag

köszönöm!

(#61105) Tottu


Tottu
senior tag

Sziasztok,

Szegeden a Verseci utcában azaz érdekes eset áll fenn, hogy az utca elején 1.-10. házszám alatt, valamint 20.-tól fölfelé lévő házakban elérhető az 1Gbit-es internet, viszont a 10.-20. számok között nem. Voltam bent személyesen, hogy ennek mi lehet az oka, de nem tudtak semmilyen információt mondani ezzel kapcsolatban, hogy mitől lehet és, hogy mikor lesz egyáltalán.

Megnéztem, de a 10.-20. intervallumban az invitel sincs bekötve, gondolom ez a fő ok.

A kérdés: valaki hallott már ilyen esetről? Esetleg van erre valamilyen gyakorlat, hogy az ilyen "apró" területekkel egyáltalán foglalkoznak majd a Digi-nél vagy kehet kérni ilyen esetben a hálózat kiépítését?

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#61106) mcfly82 válasza Tottu (#61105) üzenetére


mcfly82
tag

Nálunk, amikor bejött a városba a Digi, majdnem minden utcát felvittek a rendszerbe, kivéve néhányat, meg a mi utcánk páratlan (!) oldalát. Persze ott lakom. Többször telefonáltam nekik, hogy ott lóg a doboz a házam előtt, de nem tudtak ezzel mit kezdeni. Aztán hívtam egy üzletkötőt, kijött, ránézett, azt mondta, hogy nyilván köthető, nem tudja mi lehet, de elintézi. Ez volt csütörtök este, péntek délelőtt már ott volt a házszámunk a rendszerben.
Persze mindez tárgytalan, ha nálad a kábel sem megy a ház előtt az adott szakaszon.

(#61107) Rickeffe válasza SG3rg0 (#61102) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

No. Nem kellett telefonálni, ma átírták a szerződés adatait is ( azt nem tudom, hogy azért mert ez az ügymenet vagy mert írtam nekik levelet ) és most direktbe kötve a saját kábelükkel ~220/230. Ami hát nem a garantált 300/200 de azért mégsem konstans 100. Ami fura, hogy akárhány mérés annyi végeredményt ad a speedtest. Nem kis difik, 180-240/190-250. Ez normális-e?
Illetve a azért érdemes-e szólni nekik, hogy a garantált 300 nincs meg. Csak amiatt mert egy Atheros AR8171-es van APC-ben, a képességeit tekintve találtam róla rosszat is a neten. Nyilván ez nem DIGI specifikus kérdéskör, de ha esetleg van valakinek ezzel tapasztalata, akkor jól jöhet, hogy a kártya a f*s vagy ez tényleg tudná csak nem jön az áldás és be kellene szólni az ügyfélszolgálatra.

[ Szerkesztve ]

Rickeffe

(#61108) CirrMee válasza Rickeffe (#61107) üzenetére


CirrMee
addikt

A gigabit kihajtása böngésző/alkalmazás/gépfüggő.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#61109) Arni9010 válasza Arni9010 (#49069) üzenetére


Arni9010
aktív tag

Sziasztok!

Ma vettem észre hogy a héten valamikor bekötötték az optikai kötődobozt.
Kicsit több mint egy év volt :D

BP. 3. ker. Kerék utca :)

(#61110) Intruder2k5 válasza Arni9010 (#61109) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ez elég igénytelenre sikerült nekik.

(#61111) Arni9010 válasza Intruder2k5 (#61110) üzenetére


Arni9010
aktív tag

Hát az biztos :DD
Csak úgy lóg a levegőben aztán "jóvanazúgy" :)
Meg ha jól gondolom annak a karnak is belül kéne lennie.

[ Szerkesztve ]

(#61112) forten válasza Tottu (#61105) üzenetére


forten
tag

Szia.

Engedély híján nincs hálózat.A 20 szám elött,(Sziget .u Verseci u sarka)transzformátor van,valószínű,amiatt.

"Hol volt,hol nem volt..."

(#61113) TeeJay válasza Arni9010 (#61111) üzenetére


TeeJay
félisten

jól látom hogy simán bármilyen csavarhúzóval ki lehet nyitni a dobozt?
ez aztán így kemény védelem
brazilok szórakoznak a lépcsőházban simán ki tudnak húzni mindenkit a dobozból aztán elfutnak te meg mire rájössz hogy kint kihúztak elmegy 2nap a szerelővel :(
FTTB esetén legalább a lépcsőházi cuccok egy lakattal zárható fém dobozban vannak így ott kevésbé tud benyúlni aki akar

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#61114) Arni9010 válasza TeeJay (#61113) üzenetére


Arni9010
aktív tag

Ha nincs nagyon meghúzva, kézzel is ki lehet tekerni :)
Az biztos hogy nincs nagyon védve, bár az eddigi kábelek sem igazán voltak, csak kicsit kevésbé feltűnően futnak a kábelcsatornában :) Az eszközök persze el vannak zárva, de más nem igazán védi a mostani rendszert sem.

(#61115) viktorhu válasza Arni9010 (#61109) üzenetére


viktorhu
veterán

Nekünk is ilyen szép lett. Tavaly április környékén hozták a madzagot, most talán februárban a dobozt, ha így haladunk, jövőre talán net is jön majd rajta.

(#61116) #29810560 válasza Arni9010 (#61114) üzenetére


#29810560
törölt tag

FTTH esetén ebben a dobozban csak hegesztett optikai kábelkötések vannak/lesznek. Így senkit sem lehet úgymond kihúzni. Max. levágni, de azt az optikai kábelt "elvágni" bármelyik szabad szakaszán el lehet - amennyiben bárkinek ez lenne a szándéka, de miért is? - nem kell ahhoz kinyitni a dobozt. A DIGI által felrakott optikai kötődoboz azért nem zárható, mert felesleges lenne lezárni.

Az FTTB egy más tészta. Ezért van ott szükség a zárt, zárható fémszekrényre.

[ Szerkesztve ]

(#61117) Joe123 válasza #29810560 (#61116) üzenetére


Joe123
aktív tag

Na talán annyi előnye lesz, hogy nálunk ilyen libaf.s színű fém ajtókkal van tele a folyosó, hogy majd azok mögött mennek a kábelek, ahogy most is, nem lesznek olyan könnyen hozzáférhetők.

(#61118) forten válasza #29810560 (#61116) üzenetére


forten
tag

Szerintem jobb lenne,ha zárhatóbbak lennének a kötődobozok.Bár az is igaz,ha valaki rongálni szeretne,tör egyet a kábelon,és annyi. :((

"Hol volt,hol nem volt..."

(#61119) Arni9010 válasza #29810560 (#61116) üzenetére


Arni9010
aktív tag

Persze, ezért írtam az FTTB kábeleket a csatornában pont ugyanúgy lehet rongálni mint ezt a kötődobozt.
Itt nincs aktív eszköz amit zárni kellene. :)

(#61120) Payskin válasza #29810560 (#60767) üzenetére


Payskin
tag

2. Miért nem jelezted/jelzed - szóban és írásban is - a DIGI-nek, hogy a tisztelt szerelő "úr" munkája elfogadhatatlan?

Szia, bocs, el voltam havazva, el is felejtettem a témát. Szóval a történet egy kicsit hosszabb annál, mint amit korábban leírtam, és a hosszabb része során egyértelműen kiderült, hogy a DIGI ügyfélszolgálatnak halovány lila fingja nincs arról, hogy hol, hogyan és ki által zajlik az ftth bekötés, ergo elég kevés reményt fűztem ahhoz, hogy bármire is megyek, ha elkezdek balhézni.

A bekötést komplett utcánként, utcarészenként rátolják alvállalkozókra. Ennél a srácnál, aki jött kötni, volt a teljes utcánk, csak a mi épületünkben 160 lakás, előttünk 5 talpas ház, és még két a miénknél hosszabb sorház van az utcának ezen az oldalán + a teljes másik oldala. A kocsi -- még csak nem is digis autó -- rogyásig volt a bekötéshez szükséges cuccokkal. Lakásra fizetik. A munkája nem volt elfogadhatatlan, ami a feladat -- hogy az UTP helyén bekösse az optikát --, azt megcsinálta rendesen. Az, hogy nem akkor jött, amikor megbeszéltük, és nem volt hajlandó többet csinálni annál, mint amire a Digivel szerződött, leginkább az én pechem.

Még a bekötés előtt, a szerződésmódosítás kapcsán volt szerencsém személyesen ellátogatni a Pólusban levő ügyfélszolgálatra, ahol nagyon kedvesek és segítőkészek voltak, de amit mondtak, abból gyakorlatilag semmi nem volt igaz, és végeredményben majdnem sikerült megtorpedózni a teljes szerződésmódosítást. De nekik is elmondtam, hogy máshol szeretném behozatni a lakásba az optikát, mint ahol az UTP jön be. Pár nappal később felhívott egy digis szerelő, hogy itt a munkalapom nála, de nem érti, mit kéne csinálnia. Mondom: talán az optikát bekötni? Azt nem ő köti. Neki az van felírva, hogy át kel szerelni valamit. Elmondtam neki, hogy hol jön be az UTP, és ehelyett hol szeretném behozni az optikát, mire ideges lett, hogy ehhez neki mi köze, ezt intézzem azzal, aki az optikát hozza. De hogy majd ő is utánanéz ennek és visszahív. Azóta is. Na, ennyit az ügyfélszolgálatról és a szerelőkről.

[ Szerkesztve ]

(#61121) #29810560 válasza Payskin (#61120) üzenetére


#29810560
törölt tag

OK! Értem én amit írsz. :K

DE! Akkor, ha csak itt írod le az esetedet biztos hogy semmi esély még a változásra/változtatásra sem. A DIGI-sek ugyan olvassák ezt a fórumot, de ez akkor sem egy hivatalos fóruma a DIGI-nek. (Sőt a DIGI Facebook oldala sem az. Ilyen esetekben a hibabejelento@digikabel.hu az adekvált kommunikációs csatorna.)
Mivel nem jelzed/jelezted hivatalosan a DIGI-nek a problémát így a DIGI abszolút nem kap visszajelzést, így a korrekció esélye sincs meg - még, ha szándékukban is állna - hiszen visszajelzés nélkül nálad a bekötés tökéletes rendben zajlott. Legalább is a DIGI ennyit tud az ügyről. ;)

(#61122) #29810560 válasza Arni9010 (#61119) üzenetére


#29810560
törölt tag

Bocs igazából TeeJay-nek szólt a válasz, csak feljebb "kattintottam" a kacska kezemmel, így ment neked a hozzászólás. :W
(Mentségemre szolgál, hogy az 5"-os okostelefon-érintőképernyőt kicsit nehezebb kezelni, mint egy 24"-os monitort, billentyűzettel és egérrel.) ;)

[ Szerkesztve ]

(#61123) Arni9010 válasza #29810560 (#61122) üzenetére


Arni9010
aktív tag

Semmi gond :))

(#61124) szabochris válasza Arni9010 (#61123) üzenetére


szabochris
aktív tag

Sziasztok!
A problémám:

Vmelyik nap elment a DIGI net. Kijöttek, a kinti dobozban kicseréltek egy routert, elmentek.
Azóta nálunk 10megánál nem mérek többet. (100megás DIGI net).
Panaszbejelentés faszi kijött, rádugta a saját laptopját, 92mega. Mondta én vagyok a hülye, elment. Megint telefon, személyes ügyfélszolgálat, onnan is elhajtottak.
És nekunk azóta se jön 10 megánál többel a net....
Most mi van????

(#61125) Gyurka6 válasza szabochris (#61124) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
"Természetesen" várhatod a 2,5k huf-os számlát is....

Másik géppel- routerrel is megnézni.

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#61126) szabochris válasza Gyurka6 (#61125) üzenetére


szabochris
aktív tag

Lennél kedves megmagyarázni ezt a választ, bár lehet én nem értek magyarul....
Router nélkül, csak a kábelt a gépbe dugva mértem, és igen, a másik laptoppal is ugyanaz a helyzet, routerrel is.

[ Szerkesztve ]

(#61127) Multibit válasza szabochris (#61124) üzenetére


Multibit
veterán

Nincs valami "okos" net-optimalizáló program telepítve a gépedre?

[ Szerkesztve ]

(#61128) CirrMee válasza szabochris (#61126) üzenetére


CirrMee
addikt

Megmagyarázzuk: ha más géppel tökéletesen működik, nem a nettel van probléma. Felesleges kiszállásért meg számla jár...

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#61129) Gyurka6 válasza szabochris (#61126) üzenetére


Gyurka6
őstag

Második sor: mind két gép a sajátod, milyen progival méred? Livelinux?

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#61130) szabochris válasza Gyurka6 (#61129) üzenetére


szabochris
aktív tag

Mindkét gép az enyém igen. Win 10.
De mindegy is mert ha a routerbe dugom akkor se jön wifin 10nél több!
És az

is fura hogy mondjuk szerda 13:45kor még 100 korul jön a net majd 13:47kor meg azóta is már 10el se??!?!?! WTF?!?!?!

[ Szerkesztve ]

(#61131) adika4444 válasza szabochris (#61130) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

Azt nézd meg hogy amikor rákötöd a gépre, akkor milyen a linksebesség, lehet még csak nem is fast ethernet hanem csak 10 Mbps. Akkor pedig rossz a kábel, vagy nem éritnkezik. Sajnos a jelenlegi optikára átrohanás idejében el tudom képzelni hogy valami ótvar eszközt raktak ki, vagy a kábelt sikerült kicsit megrángatni, utóbbit el is tudom képzelni hogy elcseszték...
Meg még a routerrel kösd össze a gépet, és úgy is nézd meg a linksebességet.

Linksebesség megnézése:
futtatásba ncpa.cpl, aztán az ethernetre balklikk és ott mutatja.

üdv, adika4444

(#61132) szabochris válasza adika4444 (#61131) üzenetére


szabochris
aktív tag

Nekem már 3 éve van 100megás net, tehát nem most kötötték be. A lépcsőházban cseréltek valami routert, azóta sz@r nálam a net... De mondom, a digis csávónak a laptopján 92vel jött ezért nem értem mi van...

(#61133) zsolt501 válasza szabochris (#61132) üzenetére


zsolt501
nagyúr

A laptopján a te felhasználó neveddel és jelszavaddal mért?
Mert ha nem akkor ott is lehet gond, illetve használsz e routert, mert az is tud érdekes dolgokat művelni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#61134) qqcqqc válasza szabochris (#61130) üzenetére


qqcqqc
őstag

Wifin?
Dróttal mérj...

(#61135) szabochris válasza qqcqqc (#61134) üzenetére


szabochris
aktív tag

Azzal is mértem dróttal is wifin is de leírtam már párszor!!!
A digis faszi a laptopján nem az én felh.nevemmel meg jelszavammal csatlakozott...

[ Szerkesztve ]

(#61136) Tottu válasza forten (#61112) üzenetére


Tottu
senior tag

Szia,

Nah arra erre nem gondoltam. Ezt "hivatalos" információból tudod, hogy nincs engedély? Az ok pedig tipp?

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#61137) forten válasza Tottu (#61136) üzenetére


forten
tag

Nem hivatalos,de azt tudom,ahol transzformátor van az oszlopon,oda nem mehet rá, semmilyen ktv-s szolgáltó.

"Hol volt,hol nem volt..."

(#61138) dorika87


dorika87
őstag

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni. Felmerült pár kérdés: Holnap húzza be a digi az optikai kábelt a társasházunkba (panel) és tájékoztattak arról, hogy az eddig 100-as net helyett 1000-es lesz.
Tehát ez azt jelenti, hogy egyesével be fognak menni minden lakásba is behúzni az optikai kábelt, hogy valóban elérjük ezt a sebességet? Mivel ezt nem írták a tájékoztató levélbe, ezért érdeklődök, hogy pontosan mi ennek a menete, aki már túl van ezen a procedúrán biztos van vele tapasztalata. Jelenleg bejön az utp a lakásba és megy a routerbe, azzal osztjuk szét a netet. Digi csomagban van internet, tv, telefon, tehát arra gyanakszom, hogy ezentúl az 1000-es net egy digi eszközzel (modem) fog működni, ezért mindenképpen fel kell velük vennem a kapcsolatot. Jól gondolom. Köszönöm előre is a választ.

(#61139) Met válasza dorika87 (#61138) üzenetére


Met
nagyúr

Igen, majd bemennek minden lakásba de nem most ha nem írták hogy a lakásokba is be akarnak menni.
Először behúzzák az optikát az emeletekre és majd (akár több hónappal később) onnan tovább viszik a lakásokba.
Majd kapsz egy van két eszközt amiből/amikből megy tovább a coax és utp.
Neked nem kell keresni őket, majd szólnak ha be akarnak menni:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#61140) forten válasza dorika87 (#61138) üzenetére


forten
tag

Szia.

Így van, ahogy gondolod,mindenkit egyesével átépítenek.
Behúznak,az bejárat írányából egy optikai kábelt,olyan pontig ahol áramforrás van, illetve minél egyszerűbben össze lehessen hozni,a ktvs kábelt ,a netes kábelod,és az optikai kábelt.
Mostanában 2 eszközt adnak,az egyikből a ktv megy,a másikból,net+telefon tud működni.
Lényegében ,ennyi.

"Hol volt,hol nem volt..."

(#61141) TeeJay válasza szabochris (#61132) üzenetére


TeeJay
félisten

ha ott ment 92megabit akkor fura hogy nálad csak 10 megy
ugyanazt a kábelt használta a szerelő is?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#61142) szabochris válasza TeeJay (#61141) üzenetére


szabochris
aktív tag

Igen...

(#61143) qqcqqc válasza szabochris (#61142) üzenetére


qqcqqc
őstag

próbálj egy live linux alól is csinálni egy kábeles mérést.
Illetve ha tudod frissítsd a hálókártyád driverét.

[ Szerkesztve ]

(#61144) szabochris válasza qqcqqc (#61143) üzenetére


szabochris
aktív tag

Köszönöm a segítő szándékot, de volt routerbe is dugva, másik laptopba is de ugyanaz!!!!!!!

(#61145) BIZ0906 válasza szabochris (#61124) üzenetére


BIZ0906
aktív tag

Nekem is furán tölt adatokat főleg múlt évi állítólagos szervizelés óta... Azóta szarok rá és korlátlan Telenorral szedem ami a DIGInél szarul jön. Persze ez szánalmas de majd ha kifogok egy értelmes tényleg szakembert aki nem szarik rá hanem megoldja a problémát akkor majd hívom őket.

(#61146) Rickeffe válasza CirrMee (#61128) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

Ha ugyanazon hardverkiépítéssel szerelés előtt volt 100 utána meg csak 10 az mégiscsak furcsa.
Valaminek változnia kellett.
Chris: szerintem telózz az ügyfélszolgálatnak vagy írj a hibabejelentőn hátha látnak valamit. Nálam egyszer volt hogy egyszer csak nem volt net 3 év után (nem kaptam ip-t) fixre kellett állítsam az ipt akkor ment. Vagy most mikor bekötötték az optikát az utp helyett: 100Mbps jött max. Nem tudom, hogy az ügyfélszolgálatnak írt levél miatt vagy kell nekik egy nap de másnap már nem volt limit.
Lehet, hogy limit aktiválódott nálad a szerelő meg nem a te accoddal nézte így neki nyilván jött a full cucc.

[ Szerkesztve ]

Rickeffe

(#61147) Victoryus válasza DLDKox (#60769) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Nálad van már valami változás? Nálunk ugyanúgy elmegy a telefon vonal 2-3 naponta, mint eddig. Már jelentettem a hibát én is, de nem történt javulás. Elvileg ránéztek, és azt látták, hogy rendben van. Pedig nincs.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#61148) Hiperhuje


Hiperhuje
aktív tag

Sziasztok!

Új előfizető lettem optikán. Kaptam egy HG8121H-t. Olvasgattam egy kicsit. Majd ma reggel átrakattam bridge módba. Mőgé tenném a saját routerem. Most viszont nem vagyok odahaza.
Kérdésem az, hogy ha kintről próbálom elérni a saját ruotert mit kell tegyek.
Ugyanis a Huawei eszköz felűlete fogad a 80-as porton.

Üdv!

HH

Samsung Note 10+, DS918+, Acer spin 5, TAB S7 +

(#61149) DonMaster válasza Hiperhuje (#61148) üzenetére


DonMaster
addikt

routered pppe-zen be, a huaweii bridge-ben.
majd legyen publikus ip-d ha ez mind meg van akkor a publikus ip-d-el elkel érd a routered, amin port forward-al oda tolod ahova kell ergo ez után, ha beirod ip:80 vagy ip:8080-at vagy csak simán az ip-d böngészöbe akkor előjön a portforward-ra tett gépen levő http/https-es weboldal,
de hetente változik az ip-cim mivel dinamikus emiatt érdemes beállítani akár valami féle dyndns-t.
és azon keresztül elérni persze ezt a router kezelje és akkor mindig a legfrissebb ip van. pl: valami.dyndns.hu

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#61150) Hiperhuje válasza DonMaster (#61149) üzenetére


Hiperhuje
aktív tag

Köszönöm!

Akkor majd hazúról PPPoe....

Samsung Note 10+, DS918+, Acer spin 5, TAB S7 +

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.