Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60801) jeriko2 válasza Zimi91 (#60800) üzenetére


jeriko2
tag

Az első leválasztja a TV jelet az optikáról (helyi kábel-tv-t kapsz, több készülék is ráköthető. (Ez a koax kábel.)
A második egy optikai router, az optikából csinál wifi-t és vezetékes lan-t, valamint telefont.

Nálunk korábban koax-on jött be a tv + net, egy szűrővel volt leválasztva a net, majd egy passzív elosztón ment több szobába a tv, a net meg a modem felé, végül a routerbe (másik szolgáltató, nem digi - családi ház). A digis optika ugyanoda ment, ahol korábban a modem volt, innen a korábbi net-es koaxon ment a padlásra a tv, ahonnan a korábbi passzív elosztón több szobába, a net meg helyben. Így nem kellett újra kábelezni semmit.

[ Szerkesztve ]

(#60802) nosiapu válasza Zimi91 (#60800) üzenetére


nosiapu
csendes tag

Nálam ápr.24.-én szereltek ugyan ilyen duót! A kisebb kütyü a tv jelet adja , a nagyobb a ZTE ZXHN F660RV1 modem-router. Én egyből a bridge-kapcsolásba kértem a routert, hogy a saját wifim menjen. Az ő készülékükbe beépitett antenna van...szerintem(nem látam). Gondom semmi, bemérték kimenő jel 950 MBs-körül volt. Ruteremet kell gigásra cserélnem. Folyamatban.

[ Szerkesztve ]

(#60803) DonMaster válasza Zimi91 (#60800) üzenetére


DonMaster
addikt

1 mert olcsobb ott ahol csak net/ csak tv kell 2 mert igy optikan is 2 eszkoznel tudjak a dijtartozosokat korlatozni ugy hogy net of de tv van mint coax on

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#60804) Gyurka6 válasza DonMaster (#60803) üzenetére


Gyurka6
őstag

Ehhez nem kéne két eszköz....

Gyurka

(#60805) wwenigma válasza Gyurka6 (#60804) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Mindegy, mert igy olcsobb. Nem kell dragabbat lerakni ami all-in tud mindent annak is aki egyiket vagy masikat nem keri...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#60806) hyperspace


hyperspace
őstag

Sziasztok, 100-as netet egy új hűséggel 500-asra bővítettem, ezért lecseréltem az Asus RT-N12+ routeremet egy Archer C5 V4-re. Közvetlenül az UTP kábelt dugom be a routerbe. Sehogy sem tudok az új routerre netet varázsolni. PPPoE adatok helyesek. Ha a régi router lanjából az új wanjába bedugom, úgy van net az újon is, így hardveresen szerintem nem lehet gondja.
Van valami trükk, amit TP-Linknél kell használni?

Gyors beállítással, és utána a menüben is próbálkoztam többször is.

[ Szerkesztve ]

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#60807) TeeJay


TeeJay
félisten

1 : olcsóbb a 2 külön cucc mint az all in one ONT és itt akkora mennyiség kell az országban hogy 1000forint is nagyon sokat számít főleg hogy tudjuk a wifis CATV-s Huawei ONT-ből milyen durva szállítási nehézség volt a kínaiaknak és sokszor heteket vártak a DIGI-sek hogy tudjanak bekötni valakit...

2: akinek csak net kell annak nem kell all in one ONT-t kirakni drágán hanem csak netes ONT-t kap
3: akinek csak TV kell annak nem is kell ONT csak DVB-C-FTTx eszköz és csá ez a legolcsóbb megoldás
4: áramban kétlem hogy többet fogyasztana a 2 eszköz vs. 1fullos ONT összehasonlításban
5: ha eldurran a fullos ONT tápja akkor kakukk mindennek, itt ha eldurran az ONT tápja akkor van még TV
vagy ha eldurran a DVB-C cucc tápja van net
6: egyedül annyi kényelmetlenség lehet hogy 2darab 230V-os konnektor kell valahova az ajtó fölé de általában ott szokott lenni a kismegszakítók doboza is onnan kivezetni egy 3-as elosztót nem nagy cucc

7: DIGI ezt adja akinek nem tetszik menjen máshova, amúgy is ajtó fölé kell tenni egy kis 20x30centis polcot és elfér rajta vagy fel kell fúrni a falra és csá, 1x berakják soha többé nem kell hozzá nyúlni mert az eddigi FTTB hálózatod az ajtótól ugyanaz marad csak nem a lépcsőházból kapod a koaxot meg a LAN-t hanem most már az ajtód felett lesz mindkettő

8: esetleg meg lehet kérdezni a szerelőket hogy ha veszel egy fullos ONT-t akkor felregisztrálják-e a hálózatra bár minek költenél amikor amúgy is kapsz ingyen cuccot a szolgáltatáshoz

9: ONT-t én egyből bridge módra kérném az ügyfélszolgálatnál és saját routert tennék rá
na puff 3 eszköz lesz de legalább a routert úgy állítod be ahogy akarod és nem lesz wifi gond

10: nem hogy örülnél hogy FTTH hálózatot kapsz ami még nyugat EU-ban is alig pár helyen van, főleg fix 1000/200-as csomaggal... az árat nem is írom mert nevetséges 2ezer forint körüli áron!!!
szerintem ezt meglátnák a Koreaiak vagy Svédek azoknak is leesne az álluk mert biztos többet fizetnek :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#60808) sugarforce válasza hyperspace (#60806) üzenetére


sugarforce
őstag

Ha a regi router lanjabol az uj router wanjaba dugva van net, akkor az uj router wan beallitasa rossz. A wan kapcsolat tipusa mire van allitva?

(#60809) MasterMark válasza TeeJay (#60807) üzenetére


MasterMark
titán

1: Ha mindkettőt adni kell akkor drágább, pláne a plusz optikai kábel.

4: Már maga az, hogy külön adapteres amiatt többet fogyaszt a tápok hatásfoka miatt. (De egyébként jelentéktelen mindkettő esetben kb.)

6,7: Ezeket remélem nem gondolod komolyan.

8: Erről volt már szó, és nem.

Switch Tax

(#60810) konyi79


konyi79
addikt

Hali,
engem ma kötöttek át FTTH-ra, a kis hüvelyt rakták be (HG8121H), ami egy szem GE portjába dugtam az eddigi cat5e-t.
Na az új gigabites net csomaggal ezt mérem:

A sebességen látszik, hogy nem százas, akkor nemigen menne 94Mbps fölé, de nem az igazi, jól érzem ugye?

(#60811) TeeJay válasza MasterMark (#60809) üzenetére


TeeJay
félisten

ha most a Huawei cuccokat nézzük

a 4gbitLAN+2TEL+CATV+Wifi-s ONT biztos hogy jóval drágább
mint a sima 1gbitLAN+1TEL+Wifi-s kis apró ONT
a CATV-FTTx doboz meg szintén pár ezres tétel, a kettőt összeadom akkor is olcsóbb mint a fullos drága ONT!
kisebb cucc kevesebbet fogyaszt olcsóbb táp is elég hozzá tehát lehet a kettő kevesebbet fogyaszt mint egy cucc... de egyezzünk meg abban hogy elhanyagolható a különbség

viszont sokat nyernek annál aki csak netet+telefont vagy aki csak TV-t kér!!!
illetve gondolom a kis ONT-t Huawei adja abból konténer számra tudnak rendelni
a CATV cuccot meg bárki mástól vehetik aki rányomja nekik a DIGI logót aztán ha egyik hónapban x másikban y küld 2 konténert akkor sincs gond míg ONT-ből csak Huawei vagy ZTE mehet adott területen

a kettő összekötésére az optikai kábel mibe kerülhet?

én nem azt látom hogy mennyire kibírhatatlan lenne a 2 eszköz 1 helyett
mondjuk a kettő összekötésére én is ilyen 20centis kis kész kábelt raktam volna inkább
és az ONT-re ragasztani kétoldalúval a CATV cuccost és kész

konyi:
ez még 100/50-es csomag
lehet nem küldék még rá az 1000-es profilt
voltál bent szerződést módosítani?

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#60812) konyi79 válasza TeeJay (#60811) üzenetére


konyi79
addikt

Persze, az el van intézve.

(#60813) MasterMark válasza TeeJay (#60811) üzenetére


MasterMark
titán

Ez a kisebbik része, ami nem probléma feltétlen.
A nagyobbik, hogy most vagy szétbontod a kábelezésed és / vagy újrakötöd, vagy ahol bejön a kábel oda kell elég sokmindent megoldani.
Ergo mindkettőhöz neked kell dolgozni, és neked fog pénzbe (sokba ha jól is akarod...) kerülni megcsinálni.

De tény, hogy ez az ára az olcsó szolgáltatásnak.

Switch Tax

(#60814) TeeJay válasza MasterMark (#60813) üzenetére


TeeJay
félisten

nálunk most van 2 lyuk fúrva az ajtó tokra
egyiken bejön a CAT5e kábel mellette meg a koax

ha hozzák az FTTH-t akkor a mostani UTP+koax-ot toknál elvágják, tesznek rá egy UTP dugót meg egy CATV F csatlakozót
és az egyik lyukon bejön majd az optikai szál arra megy majd a CATV cucc meg az ONT és kész is

mi más változna?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#60815) MasterMark válasza TeeJay (#60814) üzenetére


MasterMark
titán

Hogy hová rakod a sok szart? Ha meg máshová rakod, akkor vagy átkábelezel oda mindent, vagy visszakábelezed az ethernet / koax kábelt az ajtóhoz. Vagy odahányod az ajtóhoz valahova.

Most ne akard azt mondani, hogy ez egyik sem probléma. Nem mondtam, hogy nem megoldható egy szóval sem, de mindenkinek gondot okoz. :U

Switch Tax

(#60816) Gyurka6


Gyurka6
őstag

A kábel árakról: a szomszéd faluba most építettek optikát, nem a digi, de hozzá kapcsolódhat.
Egy net (tv nélküli) bekötésnél, bejön a kábel (vagy a kábelen a csatlakozó, v pigtail), toldó, utánna kb. 3-5 m patch és az megy az ont-ba. 1,5 m szimpla sc/apc- sc/apc 1947 Ft ( a tavaszon 950 körül vettem), dupla 1911Ft (ennyi körül volt 15m szimpla), 140m dupla 7,5e, 200m dupla 10 e.

Gyurka

(#60817) g0dl válasza TeeJay (#60807) üzenetére


g0dl
addikt

"5: ha eldurran a fullos ONT tápja akkor kakukk mindennek, itt ha eldurran az ONT tápja akkor van még TV
vagy ha eldurran a DVB-C cucc tápja van net"

Szerinted melyik a valószínűbb, hogy egy adott időszakban eldurran az egy táp, vagy hogy eldurran a kettőből valamelyik? Mindkettő eredménye elégedetlen ügyfél.

"4: áramban kétlem hogy többet fogyasztana a 2 eszköz vs. 1fullos ONT összehasonlításban"

Én azt tartanám furának ( bár ettől még lehet így), hogy egy integrált eszköz ne lenne energiatakarékosabb, mint két külön eszköz.

Nyilván arról van szó, hogy most olcsóbb volt 10 konténernyi ilyet venni, mint a másikat. Inkább elviselem ezt, mint az iptv-t, de azért örülni ne kelljen már neki.

(#60818) wwenigma válasza MasterMark (#60815) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Aki szamara ez komoly gond, azokat tart karokkal varja a tobbi szolgaltato, meses áraival. :D

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#60819) TeeJay válasza MasterMark (#60815) üzenetére


TeeJay
félisten

FTTB 99%-ban a bejárati ajtó felől jön be és akinek volt net és TV az két kábelt kapott a lépcsőház felől
ha most az optikai szálat beviszik az ajtó feletti lyukon akkor mi változik?
a szerelők nyílván rakni fognak egy F csatlakozót a benti koaxra meg UTP dugót a CAT5e kábelre az ONT-t meg berakják az ajtó fölé
ha valakinek akkora teher egy 30x20centis bútorlapot az ajtó fölé fúrni akkor tényleg nem kell neki FTTH net
de bútorlap sem kell biztos van az ONT-n és a CATV cuccon is csavarhely amivel fel lehet fúrni a falra

mondtam egyedül az lehet kényelmetlen hogy kell 2-es konnektor a két cuccnak de azt meg lehet oldani a kismegszakítók felől
nyílván akinek ez nem tetszik az felmondja a szerződést és megy máshoz
ennyi

g0dl:

nálunk volt olyan mikor szenteste szállt el a lépcsőházi ONT tápja
és másnap délutánig nem tudtak jönni cserélni
addig nem volt se net se TV
így legalább csak az egyik nincs, talán az kevésbé fáj

1gbitLAN+1TEL ONT : static power 3,5w maximum 5,5w
4gbitLAN+2TEL+CATV+wifi ONT : static power 7,5w maximum 18w

CATV - FTTX cuccra <1,5w-ot találtam alibaba-n
de ez pl 2wattos [link]

akárhogy számolom a kettő együtt még mindig kevesebb mint a nagy ONT fogyasztása
de majd akinek már ilyen van írja le a két adapter teljesítmény adatait és lehet kalkulálni

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#60820) MasterMark válasza TeeJay (#60819) üzenetére


MasterMark
titán

A kismegszakítóhoz egyrészt rohadtul nem nyúlhatsz hozzá, csak az elektromos művek engedélyével.

Másrészt senki nem fog egy dobozt, vagy egy bútorlapot (lol...) felfúrni az ajtó fölé, úgy hogy előtte már meg lett csinálva a dolog. A szép megoldás nem ez. Ennyi erővel az ajtó mögé is bedobhatod a földre, meg az obiban van ilyen narancssárga feltekerős hosszabbító bele lehet dugni...

wwenigma: Olvassátok is amit írok úgy egyébként? Nem arról van szó, hogy ez most kis gond-e vagy komoly gond-e, hanem hogy ezt meg kell oldani. És ha nem trehánykodni akarsz, és jól akarod megcsinálni, akkor ezen el kell gondolkozni, stb.

Sőt én magam írtam pont az előbb, hogy ez az (egyik) ára az olcsóságnak.

Itt most nem arról van szó, hogy ez jó vagy nem jó. Csak hogy itt páran folytonos tagadásban vannak ezzel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#60821) TeeJay válasza TeeJay (#60819) üzenetére


TeeJay
félisten

3wattos receiver
[link]

kb. azonos a két külön cucc mint az egyben ONT

Mastermark :
nálunk a panelban az ajtó felett a lakás kismegszakítói vannak ahhoz tudtommal hozzá lehet nyúlni
mivel az óra kint van a lépcsőházban és ott van a fő kismegszakító is
azt csak le kell nyomni és bent már lehet kiépíteni egy kettes konnektort

amúgy szerintem ennyit ki lehet bírni cserében az olcsó és jelenleg top internetes hálózatért cserébe...
vagy még a DIGI fizessen neked hogy beköthesse az optikai szálat?
a mostani FTTB-t le fogják lőni úgyhogy vagy engeded az FTTH-t vagy pápá gyors és olcsó internet

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#60822) Joe123 válasza TeeJay (#60811) üzenetére


Joe123
aktív tag

Nem néztem utána, csak érzésre, de szerintem ez az 1000/200 ezért az árért világviszonylatban a legfelső 0,01%-ban van.

(#60823) MasterMark válasza TeeJay (#60821) üzenetére


MasterMark
titán

A kismegszakítóba nem köthetsz bele semmit hivatalosan.

Egy szóval sem mondtam, hogy nem lehet kibírni. Arról beszéltem, hogy ez egy valós probléma, és igenis nekünk fogyasztóknak kell megoldania, mindenki úgy ahogy akarja vagy hajlandó rá.

Switch Tax

(#60825) hawyka válasza MasterMark (#60823) üzenetére


hawyka
tag

a digi egy vallás errefele, felesleges szakmai vitát folytatnod ;)

[ Szerkesztve ]

(#60826) viktorhu válasza MasterMark (#60820) üzenetére


viktorhu
veterán

Miért nem akkor kérdeztétek, amikor nekiálltatok befúrni a falba a kábeleket? Itt a fórumon is többen is leírták már, hogy csövet érdemes vezetni. Nincs végleges megoldás egy ilyen gyorsan változó technológia mellett. Érdemes előbb gondolkozni, és utána falazni.

(#60827) TeeJay válasza MasterMark (#60823) üzenetére


TeeJay
félisten

de ha van egy ilyen az ajtó felett
arról szerintem nem nagy cucc egy hármas elosztót kivezetni

ne legyen már akkora baj hogy cserébe olyan hálózatot kapsz amiről a fél ország csak álmodozhat majd évek múlva is

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#60828) rosszcsont88 válasza Zimi91 (#60800) üzenetére


rosszcsont88
tag

szia
bal oldalt optikai/coax (vevö átalakító) kábel tv-hez
jobb oldalt optikai modem ... ONT(optical network terminál) , kábel másik végén egy OLT(optical line terminál) amihez csatlakozik modem valahol központban 20KM távban .....üvegen így nincs sebesség vesztés

[ Szerkesztve ]

(#60829) sugarforce válasza MasterMark (#60820) üzenetére


sugarforce
őstag

saját lakásodban miért ne nyúlhatnál hozzá a kismegszakítókhoz? Az (jó esetben :D ) már nem a villanyóra. Az már más kérdés, hogy sokan nem is értenek hozzá, vagy nem nyúlnak inkább hozzá. Jobb is. Egyébként egyet értek, sok esetben azt látom, hogy jönnek, összekendácsolják, hogy működjön is, aztán lépnek. Az már más kérdés, hogy az obiból vett narancssárga hosszabbítóval van a fél lakáson átvezetve oda a 220 :DD
Nem az az elvárás, hogy minden tökéletesen legyen szépen elrendezve, de nem kevés helyen szenvedtem már utánuk a kókány munka miatt.

[ Szerkesztve ]

(#60830) solti


solti
senior tag

Kezd vicces lenni ez a beszélgetés az 1 vs 2 eszközről. A Digi nyilván nem hülye, és megéri neki 2 eszközt beszerelni, ha nem érné meg, nem tenné. Hogy ez az EU pénz miatt éri meg, vagy másért, lényegtelen.
Szvsz az ügyfél nem jár rosszul, mert kap remek FTTH-t, a 2 eszköz pedig vagy nem jelent hátrányt, vagy praktikusabb. Pl egy családi háznál a catv leválasztó maradhat a padláson, míg a modem jöhet le a lakótérbe.

Kismegszakító: tudtommal azt csinálsz vele amit akarsz, a Tied, a lakáson belül van, köze nincs hozzá az elmünek. Ez nem olyan mint a gáz, ráadásul normális helyeken - ahol van fí relé - nagyon meg se tud cseszni az áram... (csak kicsit;)

Arról viszont még nem volt szó, hogy ezek a catv leválasztók, vagy akár az integrált cuccok mekkora jelerősséget generálnak a coaxon? Vajon rendes ~20-30m rendes kábelezésen (összesen) 3 tv-t elvisz? Vagy ahhoz erősítő kell? Nálunk még csak a lépcsőházban farigcsálták az optikát, de ha jönnek (legyen akár 2 év is..), akkor kell majd erősítő?

(#60831) MasterMark válasza viktorhu (#60826) üzenetére


MasterMark
titán

Nálam nincs befalazva semmi.

Tényleg ilyen nehéz felfogni, hogy miről van szó?

Switch Tax

(#60832) Coyot válasza MasterMark (#60831) üzenetére


Coyot
őstag

Nálunk is minden szuperül meg van csinálva, cat6 toldóval kivive a panelben a lépcsőházba, minden kábel befalazva eltüntetve, állmennyezet fölött rögzítve stb stb.

És valóban igaz hogy ilyen helyeken tetemes költség lesz szétverni a már kész kábelezést, falat meg állmennyezetet bontani, aztán festetni, plusz villanyt húzni olyan helyre ahol nem volt ugye (nem mellesleg ennyi erővel fizetek inkább 3x annyit a netért mert akkor is 5 évig jobban járok ha nem bontom szét a fél lakást).

Meglátjuk majd mennyire rugalmasak mikor cserélik - én arra fogok törekedni, hogy a lakáson kívül a villanyos dobozban fogom megoldani az egészet, max bedobom egy belső lezárt kis dobozba.

Van amúgy arról infó, hogy mikor akarnak cserélni, és milyen feltételek vannak? Gondolom előtte jóval szólnak majd - de erre azért a nyakamat nem tenném.

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#60833) Dezsike válasza solti (#60830) üzenetére


Dezsike
tag

Nagyon erős jelet generálnak, néha már túl erőset is - a tévés topic tele van vele.

Nálunk két emeletes családi házban 2 digitális tévét és egy digitális stb->analóg dvd felvevő->videomagnó->crt tv láncot gond nélkül elvisz (wifis zte egybe ont). Az utóbbi lánc ágára kellett tenni egy visszirány szűrőt, addig az egyik digitális tévén kockásodott a kép - valószínűleg a videó zavarta.

Engem személy szerint nem zavart volna a két eszköz, pont mindegy. Sőt talán még jobb is lett volna a mi esetünkben. Anno mikor az Axelero netet hozták 16 éve azt mondták, hogy húzzuk ki a modemet ha nem használjuk, így be lett építve egy kapcsoló amivel áramtalanítani lehet. A Digi ontja ennek a helyére lett téve, de a tévé miatt nem lehet kikapcsolni, mert ha nem vagyok otthon akkor is veszek fel tévé adást, így a net is megy 0-24 és van egy kapcsoló amit nem szabad használni. Bár a telefon miatt lehet így is mennie kéne többnyire, csak akkor lehetne lekapcsolni ha esélytelen, hogy bárki felvegye.

(#60834) iMaverick válasza solti (#60830) üzenetére


iMaverick
addikt

Vajon rendes ~20-30m rendes kábelezésen (összesen) 3 tv-t elvisz?

Nálunk 1 DBV-C TV, 2 analóg lóg rajta. Kb. 45-50m a koax hossza (a két legszélső végpont között).

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#60835) DonMaster válasza Gyurka6 (#60816) üzenetére


DonMaster
addikt

ás amikor megrendelsz 1-2konténerel akkor, megy lennébb az ár, föleg ha van pl szerzödés hog havi 1.-2konténer jöjön 1 éven át.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#60836) DonMaster válasza MasterMark (#60820) üzenetére


DonMaster
addikt

amire te gondolsz az a villanyora, de mivel ez lépcsöházas esetekben kintvan igy ami az ora után van az a ház-é vagyis tiéd ergo akkor vágsz bele bövited fejleszted amikor jonak gondolod, ö amit ir az a házon/lakáson belüli biztositék tábla , semmiféle engedély nem kell hozzá hogy onnan csinál egy konektor helyet, jo tudás kell de egy villanyszerelö meg csinálja hip-hop neked .

tagadás nincsen, mindenki tudja hogy ez van, digi szarul közli az ujitásokat, nekem azt mondta hogy hosszuidö akár 6-honap 1év is mire élesitik, 1honap telt el és már lehetet átkötni,
sok féle képen meg lehet oldani, 1 biztos a régiröl át kell álni, ha nem tetszik persze lehet menni másik szolgáltatohoz de ott ugyan ez történne, max nem 2e4szközt kapsz hanem 1-et de a lényegen nem változtatt,

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#60837) Csaba No. 1 válasza solti (#60830) üzenetére


Csaba No. 1
tag

Látom jó kis lavinát indítottam el az 1 Huawei vs. 2 ZTE cucokkal.
De tetszik a dolog, jók a hozzászólások, pro-contra.

1. A 2 ZTE-nél nem az áramfelvétel a gond, mert az minimális.
2. Szerintem praktikusabb, egyszerűbb, átgondoltabb az 1 Huawei, amiből mindhárom kijön, LAN-on már használhatod is, vagy rákötsz a LAN1-re egy gigás wifi-s routert. Nem így lenne logikus?
3. Azért kíváncsi volnék a Digi véleményére, hogy miért így oldották meg. Vszínű anyagi okokból, mert ez a 2 ZTE filléres dolog. OK, nagy tömegben 1 dollár is sokat számít kifizetni a kicikínainak.
4. Hamár 2 egység, akkor miért nem csak a router van külön? Ők is jobban járnának, mert sokan már bekötéskor nem kérnék a 2,4 gigás, N-es routert. Nem racionális a dolog.
5. Olvasom, h lekötni könnyebb, ha nem fizet vki. Az ftth alapból 128 tv csatorna, telefon, és ezres net. Csak így kötik be optikával. 1 év húségidő, 4580 pénz.

solti: elbír 3 tv-t. Nálam egy hármas Triax spiltterrel van elosztva a 2 tv és 1 tuner Tökéletes jelszint, és vétel. 10-12 m kábellel.

[ Szerkesztve ]

(#60838) TeeJay válasza Dezsike (#60833) üzenetére


TeeJay
félisten

Ugye nem kapcsolod le örökké az ONT-t? Pont azzal ártasz neki, menjen folyamatosan az a rendeltetés szerű használat

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#60839) DonMaster válasza Csaba No. 1 (#60837) üzenetére


DonMaster
addikt

4. csak a router internet van külön, 1optika jön be megy a ftth receiverbe onan át a ont-be aminél elsz net +tel.

az hgoy a huaweii neked nem szimpi mert szerinted kinai, mondj kérlek 1 olyan márkát amelyik nem kinai/kinában készül, és ár érték arányban emg felelne?

bonusz, mond emg már nekem a 2018ban kijöt alsokategoriás mobilokban és laptopokban miért csak 2,4ghz-es n-es wifi van? mirét nem AC ?

sokan ilyeneket vesznek ergo örülnek annak ha jár hozzá + wifi, nagyon kis réteg az akinek ac 5ghz kell.

5. akkora abromság, osztodobozokba hegesztve van az optika szerinted oda mennek és szétvágják majd mikor fizetsz ujra hegesztik jol vagy?
digi dijtartozás miatt net+tel-t kapcsol ki mindig utána 30napra rá a tv-tde addig van tv-d net nélkül,.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#60840) MasterMark válasza DonMaster (#60839) üzenetére


MasterMark
titán

Az hogy valamit kínában gyártattnak, vagy kínában tervezték két nagyon különböző dolog.

Switch Tax

(#60841) Brandynew válasza TeeJay (#60838) üzenetére


Brandynew
őstag

+ 1

Az egyik legnagyobb tévhit, amit sajnos "komoly" emberek is terjesztenek néha, hogy az elektronikai eszközöket ki kell kapcsolni, sőt!, áramtalanítani is kell, amikor nem használod.

Miért is? Ezzel ártasz a készüléknek, az optimális az lenne neki, ha folyamatosan üzemi hőmérsékleten futna, és bizonyos esetekben (pl. lámpák) még pénzbe is kerül, ha le-föl kapcsolgatod őket. Ismerek olyat, aki a tévéjét minden alkalommal kihúzza az aljzatból. Miért is? Készenléti állapotban 1 év alatt "fogyaszt" kb. 80 Ft-ba kerülő áramot, sokkal többet veszítesz, ha húzogatod ki.

Az "energiatakarékos", pl. LED lámpákat is teljesen felesleges kapcsolgatni, 7-15 W-ot fogyasztanak, ez azt jelenti, hogyha egy hónapon keresztül 0-24-ben mennek, akkor se fogyasztanak többet 100-300 Ft-nál.

[ Szerkesztve ]

(#60842) Csaba No. 1 válasza DonMaster (#60839) üzenetére


Csaba No. 1
tag

De, éppen hogy a Huawei a szimpi, ami csak ONT. Ez volna a logikus. A routert sok helyen meg lehetne spórolni. Ha 2,4 ha 5 GHz. Mindegy. Sokan csak LAN-on használják a netet.
Megrendelés kérdése, milyen minőségűt gyártatsz le.
Nem a kínai termékkel van a baj, mint írtam, hanem a megoldással. A tokiói Sony gigaszalon is tele van Kínában gyártott termékekkel.

(#60843) wwenigma válasza Csaba No. 1 (#60842) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Inkabb egy teljes funkcios sajat routert hasznalok mint egy szolgaltatoit ami le van korlatozva a hasznalhatatlansag szintjére...mar uton van a Xiaomi MI WiFi 3G... megy fel majd abba a kupacba ami bejön, egy LAN kábelt viszek el csak a szobaba egy switch-be ami széttolja TV-nek, gépnek, boxnak, nyomtatónak, a masik gigabites portjára meg megy a NAS. :)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#60844) Csaba No. 1 válasza wwenigma (#60843) üzenetére


Csaba No. 1
tag

Igen, én is saját routert használok most is, meg majd az ftth-n is. Egy Fritzbox 3490-eset, ami tényleg a kor színvonalán áll.

(#60845) DonMaster válasza Csaba No. 1 (#60842) üzenetére


DonMaster
addikt

akkor mi a baj? hg8121h-t kapsz és mellé egy ftth receivert-t dvb-c-hez ennyi

az hogy létezik egybe ezsköz is igen van és?
nekem anno 47h végü huaweii volt mindent tudodt egyben és bridge-ben hozták,
de nincs bajom a mostani 8121h-val sem,

persze vannak ac meg stb szabványu huaweii készülékek is igen, de nézd az árukat,
amit most a Digi hoz kb 20e ft-bol kijön + a fekete kábel /bekötés
egy egybe eszköz viszont 25e+fekete kábel

amiröl te beszélsz ac-s az ezeknél több,
miért venne drágábban eszközt? ha olcsobban is emg lehet oldani? és igy tartani az árakat nem kell ráverni az elöfizetöre az árküönbséget sem ?

wifi-t emg leirtam oké van ac-s huaweii ont és? menynivel kerül többe sokkal, bár legtöbben még n-es 2,4ghz-es készülékkel rendelkeznek, de kérdezlek téged mutasd emg kérlek, a digi melyik hivatalos irásában irja azt hogy routert/wifiset ad ?
mert én enm találtam seholse mert nincs ilyen, ergo örülni kéne hogy kapsz wifis- cucot sokan azt sme tudják mit vegyenek routerbe de igy nem kell mert elvannak még ha az 1000-neka töredéke is megy wifi-n sokan kisme használják az 1000-ret kb 50böl 1 elöfizetö aki téynleg 1000-rest akrt a többi a 100/50-el is ellet volna.

#60840) MasterMark
what? evvel tisztában vagyok nem én irtam hgoy olcso kinai

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#60846) DonMaster válasza Csaba No. 1 (#60844) üzenetére


DonMaster
addikt

az tényleg a kor minősége csak 100-as wan portal akarom irni .link. minőség, grat.
ez után nem írok semmit mert fölösleges, mást jelent nálam a minőség. mint nálad.

amugy valamit félre értesz

kapsz egy dvb-c átalakítót abbol megy egy optika egy ont-ba ami router is ,de mehet bridge-ben is.
nem forditva kapod, hogy ont majd utána rákötnek csak brahibol routert is hogy miért ne adjunk azt is vicces lenne.de nem.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#60847) Csaba No. 1 válasza DonMaster (#60846) üzenetére


Csaba No. 1
tag

Igaz, csak nekem fontosabb az AC 1,3 GHz wifi.

(#60848) wwenigma válasza DonMaster (#60846) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Gigabites WAN a LAN1-en keresztul, a DSL része 100Mbites.

Amugy ez kb az mint a Xiaomi csak 2-vel több a portja es tud DSL-t, gyengébb procival és custom firmware nelkul. :) Mondjuk erdeks hogy most ez AC1750 vagy a szokasos 833+450 van kerekitve AC1300-ra. De a lenyegen nem valtoztat, inkabb 10ért a Xiaomi mint 50ért ez ugy, hogy nem kell DSL.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#60849) D@niel


D@niel
addikt

sziasztok,

most kötötték be az ezres netet digitől
milyen sebességet kellene, hogy mérjek wifin? huawei routert hoztak, laptop gigabites hálókártyás

jelenleg 44mbs-t mérek ping 17
a letöltés is ezt az eredményt igazolja

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#60850) wwenigma válasza D@niel (#60849) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

A 17-es ping miatt gyanitom wifin mérted mégis, kapcsold ki es merd ujra.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.