Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13401) Flashget válasza rocket (#13400) üzenetére


Flashget
félisten

a +2%-os AFA emelest is lenyeltek,

ÁFA benyelése is csak arra volt jó hogy bohóckodjanak vele fb-n.
Mindenki elfogadta volna hogy az Orbánék hülyesége ez miként a kivetett első adó ami hozta az egységes 200Ft-os emelést minden díjra. Ezek miatt sem kell hivatkozni bizonyos számok miatt.
Nem járható út, hogy nem emel árat az infláció mértékével (KSH adatok alapján) mint hogy kidobál fizetős csatornákat.
Még jó hogy nincs Pax 1-2-3-4 meg 6-os csatorna..7-es, 8-as stb. nézhetetlen szutykok.

Realme GT Master Edition

(#13402) Ahab77 válasza rocket (#13400) üzenetére


Ahab77
tag

Segítek profit=bevétel-kiadás, tehát nem csak bevételnöveléssel lehet profitot növelni, hanem kiadáscsökkantéssel.

"Senki nem mondta egy szoval se, hogy a jelenlegi arazasba nyomjak bele az RTL2-ot es maradjanak a Discoveryk."

És én ezt mikor is mondtam?

""Amit csinal a DIGI abban az esetben lenne erheto, ha lenne legalabb 1 masik szolgaltato aki a "nem emelunk arat, de csokkentjuk a csatornak szamat" mentalitast kovetne, es hasonlo arkategoriaban lennenek, hasonlo lefedetseg mellett."

Rajta kívük kettő hasonló méretű van a T-home és a UPC, szóval hogy háromból ketten mást csinálnak az nem, az azért nem mérvadó.

Flashget, ezt a nyomott árat csak és kizárólag azért tudják tartani, mert a Digisport nevű ütőkártyát/kat a kezükben tartják és lehet, hogy a másik két nagy szolgáltató nem veszi meg, de a sok-sok kicsi igen, ebből (is) lehet fenntartani a nyomott árat. Persze elveszít minden jogot, nyilvánvaló mert egyszer a 2015-ös BL, EL határidő is lejár és akkor milyen jó lesz dörzsölni a tenyeredet. És ugyanez a SK-val miért is nem történhet meg? Így is minek vette meg az olasz és francia jogokat mikor a hétvégi meccsek egyszerre mennek, vagy netán szeretnek az SK rajongói felvételről meccseket nézni?

Ami a kölcsönöket, meg a most aztán már úú de rossz lesz a diginek jóslatokat pedig megint, a hozzád hasonló látnoki képességekkel megáldott jóakaróknak tulajdonítom. Képzeld én is tudom, hogy kölcsönt/ket vesznek/tek fel, és milyen csoda még mindig kapnak/tak. Biztos azért mert a cég teljes csőd. Utóbbi képességedet a lottószámok kitalálására fordítanád, s akkor nem kellene folytatnod a 90 Ft a SK-ért nem sok dumát folytatni. (Mert ha ennyire szar ez a DIGI akkor én csak elmennék egy másik szolgáltatóhoz, ha nem azon a 2000 forinton múlik a dolog) A EMKTV így volt meg úgy volt mondatoktól is már feláll a szőr a hátamon. :DD
x év múlva amikor majd tönkre megy a cég biztos jól esik a nem létező sírja felett állva elmondanod, hogy te már mikor megmondtad, hogy ez lesz, de ha 300 ft-al árat emeltek volna/új csomagot hoznak létre akkor megelőzhették volna.

Sose hittem volna, hogy ezt leírom, de visszasírom még Kwisatzh fórumozótársat. :D (elnézést, de ezt nem lehetett kihagyni)

(#13403) Kwisatzh válasza Ahab77 (#13402) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Látom nagyon ráértek .... :DD

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#13404) Kwisatzh


Kwisatzh
senior tag

Egy biztos: Ha kiveszik a discokat sajnálni fogom, de nem megyek se a T hez se az UPC hez.
Nagyon kevés tévét nézek, legfeljebb most majd még kevesebbet, és részemről nem éri meg a minimálisan dupla árat hogy legyenek egy másik szolgáltatónál újra discoveryk.

Én így látom, aki másként az majd szolgáltatót vált.

[moderálva]

(#13405) leslieke válasza Kwisatzh (#13404) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én is így látom. Maradok a Diginél, mivel engem ezeknek a csatornáknak a hiánya nem érint.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13406) g0dl


g0dl
addikt

Hát az én szavazatom ez

mythbusters kell
sportklub kell ( vagy vegye meg a digisport a kézi bajnokságot is)
bbc entertainment jó lenne
pro4 rtl2 meg egyéb ismétlő, és másodcsatornák nem kellenek, a sima rtl-t tv2-t sem nézem. igazából felháborít, hogy ilyen szemétért fizetnem kell

(#13407) Flashget válasza Ahab77 (#13402) üzenetére


Flashget
félisten

EMKTV így volt meg úgy volt mondatoktól is már feláll a szőr a hátamon.
álljon de a történet szempontjából nem lehet kihagyni a múltat ami oda vezetett ami most van. persze egy digi ügynök meg egy cég szereti a múltat elfelejteni vagy takargatni ha az hibádzik valahol :p
Digisport kapcsán részemről magasról teszek rá milyen jogokat szerez meg vagy veszít el nem érdekel a foci..eleve magyar sport tv-k neveit is változtatni kellene focitv-re..de azzal, hogy befektettek rengeteg pénzt a jogokba nem tudták vagy nem akarják eladni a Digisportot más nagy kábeltáraságnak azt látni kell hatalmas bukta nekik. Kis cégek megkapták a digisport1-t de ez nem egy megtérülő befektetés. Egy dolog az ország lefedettsége tányérossal másik dolog hány nézőhöz jut el. Innentől már nem kell jóstehetség, hogy miért bukja el a jogokat sorra..

Ami a kölcsönöket, meg a most aztán már úú de rossz lesz a diginek jóslatokat pedig megint, a hozzád hasonló látnoki képességekkel megáldott jóakaróknak tulajdonítom.

Összekeversz velük..ők 2007-ben a tányérostv majd a lan megjelenésekor 2-3 évet jósoltak a cégnek és volt is vita velük, hogy az árak nem fedezik a költségeket...
én meg azt mondtam ha ezt az utat választja a digi, hogy kidobál minden fizetős csatornát csak azért, hogy ne emeljen árat annak a vége az lesz, hogy userek mennek más szolgáltatóhoz és akkor becsukhatja a bazárt. Azért a kettő közt van különbség.
Végezetül..Digi üzletpolitikáját tavaly óta valakik nagyon elbasszák, de nem értek hozzá megírtad..de nem szeretném ha tönkre mennének mert azzal a két másiknak újra monopol helyzetet teremtenének ahol a digi megszűnne.

Realme GT Master Edition

(#13408) Flashget válasza leslieke (#13405) üzenetére


Flashget
félisten

A probléma csak az, hogy ez a folyamat nem fog megállni a discoveryknél...lehet a következő az lesz amit te szoktál rendszeresen nézni.
Engem se érintet az MTV-k kidobása vagy a TLC pl....SK igen.

Realme GT Master Edition

(#13409) Ahab77 válasza Flashget (#13407) üzenetére


Ahab77
tag

"Innentől már nem kell jóstehetség, hogy miért bukja el a jogokat sorra.."
Ne zavarjon, hogy idén szerezték meg az előbb említett BL-t és EL-t 3 évre, ez biztos a vég kezdete volt csak, mi "tisztán nem látók" ezt nem értjük. De hagyjuk is.
Utolsó kérdés az egésszel kapcsolatban, két dolgot említettél:
1. nem érdekel a foci
2. az SK elvesztése érzékenyen érintett.
Megnéztem egy teljes heti SK műsort, és vesszek meg ha rájöttem, hogy a heti 1-1 magyar bajnoki kézi és kosármeccsen (amit többször is megismételnek, hiába no nem kevés az a napi 24 óra, nehéz azt kitöltelteni) kívül mi az istennyila fájhat neked az SK elvesztésében? Nyilván ezek, mert ha csak a kézilabda vagy csak a kosárlabda, mint sportág hiányozna akkor a többi sportcsatornán rengeteg, bár tudom a magyar bajnokság "színvonalához" nem méltó liga és kupasorozat megy :D
Részemről ezt az értelmetlen párbeszédet befejeztem, igaza volt Kwisatzhnak, tényleg nagyon ráértünk. :DD
Mindenkitől elnézést kérek, akiket zavartak ezek a kilométeres fröcsögések.

[ Szerkesztve ]

(#13410) leslieke válasza g0dl (#13406) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

sportklub kell ( vagy vegye meg a digisport a kézi bajnokságot is)

Nagyon kéne. :K

(#13408) Flashget Csak a sportcsatornákat nézem, így ha csak az 7 db marad a végére, még mindig jók nálam. :DDD

(#13409) Ahab77 Nekem spec. elsősorban az Alba Volán meccsei miatt kellene a SK.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13411) Flashget válasza Ahab77 (#13409) üzenetére


Flashget
félisten

nehéz azt kitöltelteni) kívül mi az istennyila fájhat neked az SK elvesztésében?
Indycar
Nascar
DTM
soroljam még?
Részemről is lezárva.

Realme GT Master Edition

(#13412) sityupityu válasza Flashget (#13408) üzenetére


sityupityu
veterán

Én nem csak a sport csatornáknak élek. Engem bizony érzékenyen érintett az MTV-k kidobása is. A Discovery-k kidobása meg persze még inkább fog.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#13413) sityupityu


sityupityu
veterán

Ahab77! Jössz itt az üzletpolitikával,hogy a cégnek meg a résztulajdonosoknak mi az érdekük stb...Amiben,ha az ő szemszögükből nézed a dolgokat igazad is van. De ez nekünk fogyasztóknak miért jó? Ha a mi oldalunkról nézed a dolgokat úgy gondolod,hogy nem jogos a felháborodás? Sz@rom le nagy ívben,hogy a cégnek mi a jó,ha azzal amit csinálnak alám tesznek! És ne is várjanak megértést. Engem nem érdekel,hogy mit miért,engem csak a végeredmény érdekel amivel sz@rabbúl járok. Persze ott a lehetőség,át lehet menni máshova. :K

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#13414) Flashget válasza sityupityu (#13412) üzenetére


Flashget
félisten

Tudom ezért írtam ami engem nem érint az érinthet mást. Mindig lesznek ilyenek attól függően milyen tipusu műsor repül.
Mondjuk kiváncsi lennék Pax, mezzo, hatos csatorna esetében mekkora felháborodás lenne fb-n ;)

Realme GT Master Edition

(#13415) sityupityu válasza Flashget (#13414) üzenetére


sityupityu
veterán

Ki tudja? Lehet,hogy hatalmas tábora van ezeknek az adóknak. :D

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#13416) zhagyma válasza Flashget (#13414) üzenetére


zhagyma
őstag

"Pax": A szomszédban lakik egy nyugdíjas özvegy néni. A barátnőivel időnklént szokott "szentének estet" tartani az otthon melegében (olyan sütis csajozós lehet a party gregorián szólamokkal tüzdelve). Ha meg nem bántom őket: kicsit hamis és hangos is. :) Saját bevallása szerint Ő PAX TV rajongó. Gondolom ha még élne a férje akkor meg a sportcsatornák kiütéssel nyernének a családban.

[ Szerkesztve ]

(#13417) g0dl válasza zhagyma (#13416) üzenetére


g0dl
addikt

A PAX gondolom nem túl drága. és kielégít egy réteg igényt. (nem is biztos, hogy kicsi réteg)
De a tizedik rtlklub és tv2 klón azért semmit nem ad hozzá a gagyirajongók kiszolgálásához.

(#13418) br.rak


br.rak
őstag

Lehet egy kicsit offtopic, de:

Tud valaki valami arról, hogy a regionális TV-k mikor állnak át digitális sugárzásra (és ezáltal mikor kerülhetnek be DVB-C hálózatokba is) ?

Br

(#13419) zhagyma válasza g0dl (#13417) üzenetére


zhagyma
őstag

Ez csak egy példa volt. Például engem nem hatnak meg a zene és sport csatornák, mintha nem is lennének. Viszont nyugdíjas apósom szinte reggeltől estig meccset néz a különböző sportcsatornákon szinte az összes sportágban. Ebből kifolyólag jól megértjük egymást ... :D Szerintem az ismétlőcsatornáknak is megvan a maguk közönsége ...

(#13421) batagy válasza Flashget (#13420) üzenetére


batagy
őstag

Na ez jó hír! :)

(#13422) gatto_ válasza Flashget (#13420) üzenetére


gatto_
senior tag

Ha ilyen ütemben haladunk, akkor ezt a váltást már nem érik meg, ezek a csatornák sem. :D :DD Addigra már lesz jó kis román digilife, digiworld, digiID, digitravel, digiplanet, stb..

(#13423) br.rak válasza gatto_ (#13422) üzenetére


br.rak
őstag

Ezért ennyire nem drámai a helyzet :DDD A viasat csoporttal most elég jó a digi viszonya, meg nem is annyira drágák. A TV2-vel szemben meg jók az alkupozíciói a diginek, nagyobb szüksége van a TV2-nek az új csatornája terjesztéséhez a digire, mint fordítva.
A viasatok mellett szerintem a kér eurosport, Universal, AXN, meg a viszonylag olcsó adók vannak biztonságban.
Meg a három páttévé (ATV,ECHO,HirTV), ha ezek közül valamelyik kikerülne, sokkal nagyobb ajvékolás lenne mint bármi másért összesen. Pedig a legszebb az lenne, ha mindhárom hirtelen felszívódna :DD (bár el kell ismerni, néha néha van mindegyiken némi értékelhető műsor)

Br

[ Szerkesztve ]

(#13424) poli27


poli27
veterán

2012. augusztusi DTH előfizetői számok
Szolgáltató Előfizetők száma Változás
DigiTV 376385 -4797
T-Home 287006 +127
UPC Direct 230399 +2087

Azért veszít a Digi szépen efiket.....

[ Szerkesztve ]

(#13425) gatto_ válasza br.rak (#13423) üzenetére


gatto_
senior tag

Óóóó a párt tévék helyett is indítanak saját gyártásút, Digrael, fiDigi, Digárda néven, és le van tudva... :DD

(#13426) br.rak válasza gatto_ (#13425) üzenetére


br.rak
őstag

:DDD

(#13427) M_AND_Ms válasza gatto_ (#13422) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Legalább kelet-európai autók is lesznek a Digovery Kanál által sugárzott Autónepperek sorozatban. :-)

És nem felújítás lesz, hanem kilóméteróra pörgetés, szervizkönyv hamisítás és gittezés

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#13428) Morris válasza M_AND_Ms (#13427) üzenetére


Morris
veterán

Hát igen, azért Ed China is elvállalhatott volna már egy tetves IV-es Golfot a discovery-n... Legalább megtudnám, hogy kell megjavítanom, ha megadná magát valamelyik alkatrészem! ;] :DDD

(#13429) gatto_ válasza M_AND_Ms (#13427) üzenetére


gatto_
senior tag

Lesz saját gyártású Top Gear, DiGear néven, amelyben csak daciákat fognak tesztelni, és Stig helyett egy medve fog körözni egy ciános aranymosó tó partján.
Aztán tervben van még egy DigBusters című műsor, melyben Csaucseszku kivégzésével kapcsolatos mítoszokat fogják vizsgálni. :D

[ Szerkesztve ]

(#13430) Kwisatzh válasza Morris (#13428) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Eccerű: Vegyé valami olyant amit már javítottak :C Bentley, Morgan... stb... :DD

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#13431) unravel válasza gatto_ (#13429) üzenetére


unravel
őstag

:DD

¯\_(ツ)_/¯

(#13432) unravel


unravel
őstag

Mekkora gáz lenne már ha a digi kivenné a CCTV4-et?! A többi szolgáltatónál el sem érhető. Szerencsénkre fel sem merült eddig a csatorna kirakása..huhh :))

¯\_(ツ)_/¯

(#13433) poli27 válasza unravel (#13432) üzenetére


poli27
veterán

Mér lehet jelentősen megcsappanna az előfizetők száma miatta , sok a kinai itthon :D

(#13434) gatto_ válasza poli27 (#13433) üzenetére


gatto_
senior tag

Ez tuti így is van. Szerintem a külföldi adók közül az egyik, ha nem a legnézettebb lehet. Mivel nincs jelentős számú, spanyol, francia, görög, olasz kisebbség nálunk, így a magyar lakosság nem nagyon nézi ezeket, max. egy minimális töredék egyetemista nyelvtanulás céljából. Kínai meg elég sok van. Bár az itt született generációk, akik tudnak magyarul, lehet hogy már nem nézik annyira...

(#13435) Morris válasza Kwisatzh (#13430) üzenetére


Morris
veterán

áhh, marad amíg ki nem rohad alólam! :D

(#13436) dh66e válasza Flashget (#13392) üzenetére


dh66e
veterán

Gondoltam hogy nem fogod érteni,de sebaj.

(#13437) Kwisatzh válasza Morris (#13435) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Én is pont így vagyok a sajátommal...

[moderálva]

(#13438) Flashget válasza poli27 (#13424) üzenetére


Flashget
félisten

de ez a tányérostv miatt van főleg..azt adják vissza folyamatosan

Realme GT Master Edition

(#13439) Flashget válasza dh66e (#13436) üzenetére


Flashget
félisten

tényleg nehezen érted meg..szájbarágósan írom csak neked..
l e s z a r o m m i v a n a z u p c- n é l!
hogy a tányérosnon van retek 2 a kábelen nincs..
digin egyik helyen sincs..sőt hogy érsd..l e s z a r o m m a g á t a r e t e k 2-t is.
nekem nem hiányzik..kapische?

de sejtettem hogy nem fogod fel..csak szájkarate legyen...

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#13440) Bogyi007 válasza poli27 (#13424) üzenetére


Bogyi007
veterán

Ugrik a PannonPuma tele a níp lível ezért most már a drágatvít veszik az óccó helyett. :DDD :DDD

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#13441) dh66e válasza Flashget (#13439) üzenetére


dh66e
veterán

Mintha feszült lennél. :F
Leszarod,hát persze. Különben ugye nem óbégatnál itt az ez se lesz, azt is kiveszik,cukrász,emktv lidércnyomásaidról.Remélem minden nap megszámolod a csatornáidat. :)

[ Szerkesztve ]

(#13442) Flashget


Flashget
félisten

(#13443) poli27 válasza Flashget (#13442) üzenetére


poli27
veterán

:C

(#13444) Tacsika


Tacsika
aktív tag

Na ja, aztán majd ha egy idő múlva csak az állami köztévék és mobilszolgáltató között "válogathattok" kíváncsi leszek hogy fogtok tapsikolni :D

(#13445) bordi10


bordi10
senior tag

Remélem mi is megkapjuk

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#13446) Ahab77 válasza bordi10 (#13445) üzenetére


Ahab77
tag

Én is pont ezt akartam belinkelni, csak kerestem azt a hozzászólót aki, nemrég ecsetelte, hogy miért nem lesz a SPORT TV HD minőségben elérhető.
Meg is van br.rak
Kérdés, hogy remélhetjük-e, hogy a DIGIhez ez a csatorna bekerül. :-)

[ Szerkesztve ]

(#13447) Flashget válasza bordi10 (#13445) üzenetére


Flashget
félisten

majd 2013. januárjától szélesebb körben, további szolgáltatók kínálatában is megjelenik.

már annak is örülhetünk ha ezt is nem dobja ki a digi mert konkurens csatorna..

Realme GT Master Edition

(#13448) leslieke válasza bordi10 (#13445) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Jó lenne, ha jönne. :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13449) sandró60 válasza Ahab77 (#13446) üzenetére


sandró60
addikt

Butitott változatban lásd RTLK-teszt ;]

(#13450) Dog 11


Dog 11
tag

E Fórum neve a fejlécen : Digikábel TV-digitális adás. Ami most itt íródik kb. az utolsó 50 hozzászólást olvasva , az valami egészen más. Javaslom ,hogy a tv csatornák, a műsorok,a különböző szolgáltatók és csak egymás szidalmazásában örömet lelők külön fórumban tegyék ezt. Maradjon meg ez a Fórum annak ami volt :egy egymást segítő , szakmai témába vágó kérdésekre ,válaszoló , tanácsot adó közösségi oldalnak,minden jelenlegi és majdani digikábeles tv néző számára. Köszönöm .

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.