Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13551) Csaby25 válasza Dog 11 (#13543) üzenetére


Csaby25
senior tag

Nem marad benne a program neve a csatornalistaban.
Egyszeruen felulirjak peldaul a 960 Mhz-en talalt csatornak a 974 Mhz-en talaltakat.
Es a kezi tarolast ugyanigy csinaltam ahogy leirtad, mert mint mondtam automatikus tarolasnal nem talalja meg az osszeset, , es itt(automatikus keresesnel) erdekes modon nem irja felul a 974 Mhz-en talalt csatornakat hanem megtartja azokat viszont a a kesobbiekbol (960-968) nem tarolja az osszeset. :F

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#13552) hb000 válasza Csaby25 (#13550) üzenetére


hb000
aktív tag

De ha a tunerrel is az lesz a gond akkor vilagos hogy szolgaltatoi problema, nem?

Miért lenne szolgáltatói probléma az, hogy a te tévéd keresésnél ötletszerűen törölget bizonyos csatornákat?

(#13553) Kwisatzh válasza Csaby25 (#13551) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Számomra teljesen nyilvánvaló, hogyha két különböző készüléken ugyanaz a hibajelenség van, akkor nem a készülékek a hibásak hanem a szolgáltatás.... Ha rám hallgatsz bejelented a hibát. Ha nem akkor itt örjöngsz még pár napig, hétig...

[moderálva]

(#13554) dh66e válasza Kwisatzh (#13553) üzenetére


dh66e
veterán

Ebben az esetben nem venném etalonnak a samsungot meg a hitachit.Megnézném egy sharpal,philipsel,sonyval lg-vel is ha lenne rá módom.Nem életszerű hogy egy digitális szolgáltatást nyújtó szolgáltató a digitális jelfolyamot ily módon megbuherálja.

(#13555) zichie válasza dh66e (#13554) üzenetére


zichie
senior tag

"Nem életszerű hogy egy digitális szolgáltatást nyújtó szolgáltató a digitális jelfolyamot ily módon megbuherálja."

Nem buherálja, hanem rosszul állítja be és csak saját boxával teszteli. Erre jó példa volt pár éve a Fibernet, ahol a Samsung tévék nem találtak meg egy digitális csatornát sem. Egy Fibernetes fórumon felvetettem a problémát, amit mások is jeleztek és nem csak Samsung készülékek esetében, de a probléma csak nem akart megoldódni, így mélyebben beleástam magam a témába, mert ha már van dvb-c tuneres tv és conax modul, akkor nem a szolgáltató boxát akarom használni. Sajnos akkor még nem volt pc-s dvb-c tunerem, ahol meg tudtam volna vizsgálni a jelet.
A lényeg az volt, hogy látszólag nem találtak semmit a Samu tévék. Csináltam csatornalista exportot és ott látszott, hogy megvan minden csatorna, de a tv mégsem látja. A csatornalista editorok nem segítettek, többet is próbáltam. A készüléket elvittem egy Digikábeles ismerőshöz (azóta szerencsére én is Digis lettem, de akkor még nem az voltam), ahol nem volt gond. Végül is a Digikábeles és a Fibernetes csatornalista exportot hasonlítgattam és ez alapján próbáltam átírni hexa editorral a csatornákat a Fibernetes exportban, majd visszatölteni a készülékbe. Napokig nem volt eredmény, de nem adtam fel és találtam valamelyik pc-s csatornalista editorhoz forráskódot a neten, ami szerencsére elég jól volt kommentezve. Végül megoldódott a probléma. A Samsung trükkje az volt a hexa editoros belepiszkálás ellen, hogy csatornánként cheksumot rakott, ami csak a forráskódokból derült ki. Végül meglett a két bájt, amit csatornánként át kellett írni és a checksumokat, így jó lett. Erre írtam egy programot is, amit kitettem a fórumra. Többen jelezték, hogy szépen előjöttek a csatornák a progi használatával. Hetekkel később járt a fórumon egy Fibernetes ember is és nemsokkal később megoldódott a probléma, azaz már a tv-k is megtalálták a csatornákat, nem kellett a csatornalista export hekkelés.
Végük kiderült, hogy a szolgáltatónál volt a probléma, aki egyik napról a másikra orvosolta, mert az egyik Fibernetes kolléga éppen olvasta a fórumot.

A mostani esetben, azaz a csatornák felülírásánál olyasmit tudok elképzelni, hogy egyes különböző frekvenciákon (muxokon) lévő csatornáknál azonos a SID, azaz a Service ID és/vagy az LCN, azaz a Logical Channel Number. Ez csak akkor bizonyítható, hogy vannak TS minták a jelből.

[ Szerkesztve ]

(#13556) Kwisatzh válasza zichie (#13555) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Valami ilyesmit gyanítok én is, de innen távolból egy KÜLFÖLDI nem DIGIs szolgáltatás problémáját úgysem fogjuk tudni "megoldani", ezért írtam hogy a kollégának a szolgáltatójával kéne felvennie a kapcsolatot...

[moderálva]

(#13557) allfinanz


allfinanz
senior tag

Budapest, DVB-C, 794 MHz:
Viasat Nature HD
angol és orosz hanggal és sok-sok nyelvű felirattal...

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#13558) br.rak válasza allfinanz (#13557) üzenetére


br.rak
őstag

Megvan Debrecenben is.
Ahogy látom nem ugyanaz a műsor mint a sima Nature-nek (vagyis hasonló a helyzet mint a Nat Geo-nál) ill ha jól látom 720p-ben jön 10810i helyett
Ezzel már 12 HD-s adó, nem rossz :)

Br

[ Szerkesztve ]

(#13559) allfinanz válasza br.rak (#13558) üzenetére


allfinanz
senior tag

Viasat Nature HD műsora

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#13560) br.rak válasza allfinanz (#13559) üzenetére


br.rak
őstag

Amúgy most ez 0-24h-ig nature vagy még osztásban van a history-val? (link)
Amúgy gondolom ez is valami CE/EE változat lehet (kiindulva a feliratokból) és van külön magyar változat is.

Br

(#13561) allfinanz válasza br.rak (#13560) üzenetére


allfinanz
senior tag

De hol van a magyar hangsáv?
Tré IPTV-nél van...

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#13562) br.rak válasza allfinanz (#13561) üzenetére


br.rak
őstag

"De hol van a magyar hangsáv?" ott ahol a NatGeoknál :DDD
Amúgy ez a T-s HD-s csomag sem egy nagy eresztés, az egy dolog, hogy a két HD-s duna nincs benne, mert spórolnak, de hogy nincs ESP2 HD, meg azok a kiegészítő minicsomagok is viccesek (főleg az árazás) az HBO-t kivéve, ott reálisnak tűnik

[ Szerkesztve ]

(#13563) Csaby25 válasza zichie (#13555) üzenetére


Csaby25
senior tag

Koszi!
Talaltam ket olyan csatronat amelyeknek ugyanaz a service id(kiirja a tv), akkor ez is lehet a problema?

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#13564) zichie válasza allfinanz (#13557) üzenetére


zichie
senior tag

Meglepő módon tegnap óta az egyik műholdon ideiglenesen kódolatlan lett a Viasat Nature HD: http://hu.kingofsat.net/tp.php?tp=2587

Szinte biztos, hogy ebből a forrásból szedi le a Digi, mert itt nincs magyar hang. Ez a forrás csak átmenetileg lesz kódolatlan. Kérdés, hogy ha újra kódolják, akkor megmarad-e Digikábelen. Ha eltűnik, akkor csak teszt volt. Mindenesetre gyanús, hogy a forrás egy ideiglenes FTA és nem a kábelszolgáltatóknak elosztásra menő kódolt jel.

Ugyanezen a holdon ott van a magyar nyelvű verzió is, ami viszont kódolt, ez megy tudomásom szerint hivatalosan az arra jogosult kábelszolgáltatóknak is:
http://hu.kingofsat.net/tp.php?tp=724
http://hu.kingofsat.net/tp.php?tp=2585

[ Szerkesztve ]

(#13565) allfinanz válasza zichie (#13564) üzenetére


allfinanz
senior tag

Akkor ez kalózadás? :D

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#13566) br.rak válasza zichie (#13564) üzenetére


br.rak
őstag

Van benne valami, lehet ezért 720p-s. Pár nap múlva úgy is kiderül, bár gyanús, hogy nincs rajta EPG se.

Br

(#13567) allfinanz válasza br.rak (#13566) üzenetére


allfinanz
senior tag

hibás a tv-csatorna megnevezése is, mert most Viasat History HD megy.

Helyesen így lenne:
Viasat History / Nature HD

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#13568) allfinanz


allfinanz
senior tag

Ha ennyire akarnak nekünk ingyen HD-adásokat, ennyi erővel adhatnák akár a 3-as csomagban is a következőket HD-ban, mert kódolatlanul jönnek:
ARD, ZDF, 3sat, Arte, M6

Utóbbi 3 SD-változatát meg kivehetnék a 2-es csomagból. :)

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#13569) br.rak válasza allfinanz (#13568) üzenetére


br.rak
őstag

Az nem igazi hiba, osztott műsoridővel megy a két csatorna.
Amúgy meg a németek rogyásig vannak szabad HD-s adókkal 19E pozícióban.

Br

(#13570) dh66e válasza zichie (#13555) üzenetére


dh66e
veterán

Köszönöm a kimerítő magyarázatot.Nem halottam még ilyenről megmondom őszintén, de most is tanultam újat.Az a szolgáltató aki csak akkor veszi észre a hibát ha egy kollégája olvas egy fórumot....elég vicces.Gondolom voltak bejelentések is az üsz-ra ott vajon hova továbbították azokat. :F
Kwisatzh
Fentiek függvényében tied a pont!

[ Szerkesztve ]

(#13571) zichie válasza br.rak (#13566) üzenetére


zichie
senior tag

Az érintett műholdas frekvencián mindig kódolt szokott lenni, de kb. egy fél éve egy-két napig nyitva volt és már akkor 720p volt.
Ha valami ideiglenesen kódolatlan, akkor az átmeneti műszaki problémára vezethető vissza. Volt olyan eset, hogy a műholdas T-home csatornái fél napig nyitva voltak, mert műszaki problémák adódtak.
Volt ilyen eset a Digikábeles hbo-k esetében is, ami több napig tartott és nem volt kódolatlan hétvége.

(#13572) zichie válasza dh66e (#13570) üzenetére


zichie
senior tag

Voltak jelzések a szolgáltató felé, de az ÁSZF szerint csak szolgáltatói stb-vel lehetett igénybe venni a digitális szolgáltatást, így ezzel könnyen lerázható volt az ügyfél. Persze ment a kártya conax modulban, de a szutyok stb. havi költségét fizetni kellett.

(#13573) zichie válasza allfinanz (#13561) üzenetére


zichie
senior tag

A Tré is 720p-ben adja?

(#13574) dh66e válasza zichie (#13572) üzenetére


dh66e
veterán

oh így már világos.

(#13575) allfinanz válasza zichie (#13573) üzenetére


allfinanz
senior tag

Passz. Nincs trém. :(

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#13576) Csaby25 válasza Csaby25 (#13563) üzenetére


Csaby25
senior tag

Eleg ha a tv ugyanolyan SID-t ir ki tobb csatornara vagy szukseg TS minta is a jelbol?

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#13577) M_AND_Ms válasza zichie (#13572) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Én a nyár elején átnyálaztam az egész Ászf-t és a saját szerződésemet. Ilyen kitételt nem találtam. De ha te tudod hol van és megmutatod, megköszönöm.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#13578) zichie válasza M_AND_Ms (#13577) üzenetére


zichie
senior tag

Én másfél éve nem vagyok előfizetőjük szerencsére. A szolgáltató meg is szűnt, az efik egy része upc-s lett, a másik része inviteles. Mivel nincs cég, így már ÁSZF sincs. Persze lehet, hogy a cég megszűnése előtti legutolsóban már nem volt benne. Amit én olvastam évekkel ezelőtt, abban benne volt.
Mivel a Fibernetnek már honlapja sincs, így le sem lehet tölteni.

[ Szerkesztve ]

(#13579) Ahab77 válasza allfinanz (#13557) üzenetére


Ahab77
tag

Ahogy nézem Szeged még nem kapta meg ezt a csatornát. :-(

(#13580) zichie válasza Csaby25 (#13576) üzenetére


zichie
senior tag

Biztos, hogy SID és nem TSID? A kettő nem ugyan az. Nekem csak TSID-et ír ki a tévé. A TSID lehet ugyan az több csatorna esetében.

[ Szerkesztve ]

(#13581) zichie válasza zichie (#13564) üzenetére


zichie
senior tag

Megnéztem a műholdas ideiglenesen kódolatlan Viasat Nature/History HD-t. A Digi nem innen veszi a jelet, mert itt csak orosz nyelv van, angol nincs. Továbbá nincsenek feliratok és a bitráták is mások.
Ebből logikusan adódik, hogy kódolt forrásból veszi a Digi, ami annyit jelent, hogy megmarad ez a csatorna, tehát nem csak teszt. Magyar nyelv meg valószínűleg azért nincs, mert az magasabb költséget jelentene. Gondolom lényegesen többet kér érte a Viasat. Emiatt lehet, hogy nem is lesz. Ez egyértelműen hátrányos megkülönböztetés területi hovatartozás miatt a műsorszolgáltatók részéről (Viasat, NatGeo). Nekünk nem jár a magyar nyelv, mert Magyarországon lakunk? Az orosz nyelvű hangsáv nem jelent plusz költséget csak a magyar?

[ Szerkesztve ]

(#13582) Dog 11 válasza zichie (#13581) üzenetére


Dog 11
tag

Az orosz szinkron és feliratozás költségét az azt megrendelők , a magyar szinkront vagy felirat készítés költségeit az azt külön is megrendelők fizetik.Nekünk is jár a magyar hangsáv,ha a magyar szinkron vagy feliratozás költségeinek beárazott, ránk eső részét a Magyarországon a csatornát terjesztő szolgáltató megrendeli és a szolgáltatás árában mi azt megfizetjük.Az orosz szinkron költségét az orosz nyelvterületre szolgáltatók és azt külön megrendelő terjesztők ill. előfizetők fizetik.Ez nem területi kivételezés,ez egyszerűen üzlet.A Viasat Nature HD csatorna mellett érkező hangsávokat és több nyelven érkező feliratokat vállalta fizetni a Digi központja Romániában és praktikus okokból,a több országot lefedő terjesztési lánc miatt nem szűrte ki országonként a szinkront ill a feliratokat - eddig .De az is lehet,hogy ilyen egységes terjesztésre vásárolták meg a V.N.-HD csatornát,sajnos magyar hangsáv ill. felirat nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#13583) Csaby25 válasza zichie (#13581) üzenetére


Csaby25
senior tag

Nem:

Ket kulonbozo frekvenciaju csatornanal:

1:

Service ID: 0028

Multiplex: (TSID 0001, ONID ffff)

Network : (ID 0000)

2:

Service ID: 0028

Multiplex: (TSID 0001, ONID ffff)

Network : (ID 0000)

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#13584) Flashget válasza zichie (#13571) üzenetére


Flashget
félisten

Volt ilyen eset a Digikábeles hbo-k esetében is, ami több napig tartott és nem volt kódolatlan hétvége.
:K

majd most 22-én nem lesz az (digi adminja nem tud róla blablabla), miközben még a mindigtv-n is kódolatlan lesz. :)

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#13585) gatto_


gatto_
senior tag

Az a gyanúm, hogy ez az új Viasat Nature HD előszele a Discovery csoport kikerülésének. Ezzel akarják kiszúrni a szemünket... Ne legyen igazam.

(#13586) Flashget


Flashget
félisten

(#13587) Flashget válasza Dog 11 (#13582) üzenetére


Flashget
félisten

Digi esetében Moldávián kívűl máshol nem beszélnek oroszul...már amennyiben van ott Digi...

Realme GT Master Edition

(#13588) dh66e válasza Flashget (#13586) üzenetére


dh66e
veterán

tegnap még friss hír volt. :)

(#13589) Flashget válasza dh66e (#13588) üzenetére


Flashget
félisten

tegnap még arról ment a hablatyolás, hogy lopja a digi most legalább egy honlapon leírták nem lopja. :)
vagy linkelte már valaki? :)

Realme GT Master Edition

(#13590) Ahab77 válasza Flashget (#13589) üzenetére


Ahab77
tag

Azt nem tudom, honnan veszed, hogy ez azt írja, hogy nem lopja. Egyszerűen a gumitalpú ügynökök jelentették, hogy jééé van ez az adó, de hogy bármiféle megerősítés történt volna a DIGI részéről azt már te vizionálod ebbe a hírbe.

(#13591) zichie válasza Flashget (#13589) üzenetére


zichie
senior tag

Lopásról szó sem volt, csak egy véletlen egybeesésről, arról, hogy ideiglenesen kódolatlanná vált egy egyébként kódolt verzió műholdon és ezzel egy időben indult el a csatorna Digikábelen. Este viszont kiderült, hogy a kettőnek nincs köze egymáshoz, mert a kábelen jövő jel egyes paraméterei (a 720p nem) különbözik az FTA műholdastól. Ez azt jelenti, hogy hivatalos forrásból megy.

Moldáviában lehet, hogy van angolul és magyarul, de akkor ott az oroszt hiányolják. A megoldás egyszerű: mi költözünk Moldáviába, ők költöznek ide. :D :D :D

(#13592) Kwisatzh


Kwisatzh
senior tag

Nem kicsit gondolom idiótának, akiben egyáltalán még kósza ötletként is felmerül, hogy a DIGI úgy "lopja" valakinek a műsorát.....

[moderálva]

(#13593) sityupityu válasza gatto_ (#13585) üzenetére


sityupityu
veterán

Nekem is ez az érzésem. :(

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#13594) unravel


unravel
őstag

Tippmix
1. Kikerül a Discovery a DIGI kínálatából?
H: Igen 1,10 --- D: - ---- V: Nem 5,30

2. Mikor közli a DIGI a Discovery eltávolítását?
H: jövő héten 11,15 --- D: elseje után 3,70 --- V: szó nélkül eltávolítja 1,05

¯\_(ツ)_/¯

(#13595) Ahab77 válasza zichie (#13591) üzenetére


Ahab77
tag

Ahogy elnézem nem kell költözni, magyar nyelvű az adás rajta. :DD

(#13596) sityupityu válasza Ahab77 (#13595) üzenetére


sityupityu
veterán

Nem bírtam tovább,nekem is rá kellett most már keresnem. :D Magyar és angol nyelven jön be. A város Dorog.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#13597) unravel válasza sityupityu (#13596) üzenetére


unravel
őstag

Nektek van rajta EPG?

¯\_(ツ)_/¯

(#13598) sityupityu válasza unravel (#13597) üzenetére


sityupityu
veterán

Nincs.
A kép egész jó,de azért látszik,hogy csak 720.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#13599) negyven2


negyven2
veterán

Hát kár volt bizakodnom. Korában már írtam, hogy nálunk nem Digi Tv van hanem egy helyi kábel-tv szolgáltató (Gyopárosi Kábeltelevízió Építő és Üzemeltető Kft, ami az OrosCom tulajdonában van). Viszont október 1.-töl fogható nálunk is a DigiTv teljes digitális kínálata (HBO, és Cinemaoxok kivételével). És sajnos a hétfőtől kezdve az analóg is lényegében "Digi" lett. Így kikerült rengeteg olyan adó is ami nem található meg a DigiTv kínálatában (Comedy Central/ MTV hu/VIVA/FIim Mánia/Spektrum Home/Film+2/FilmBox/RTL 2/Sport Klub/Nickelodeon). Persze szabadkoznak, hogy ők betartják a szerződésben foglaltakat, hiszen analógon ugyan úgy elérhető továbbra is ~55 (aminek most egy része nem elérhető másik része meg bolgár/szerb/orosz csatornákkal pótoltak harmadik része meg egy két digis csatorna. Igaz mi így már a digitális 96+3 csatornát nézzük, de állítólag a maradék plusz (CC/Nick) a Digi nyomására tüntetek el. Na, de mindegy a legtöbb CC-n adott sorozatot már régóta TorrentTvröl nézzük. Főleg azokat amit le se adnak. Viszont ott fogunk elgondolkodni nagyon azon, hogy megéri-e nekünk havi 3300 Ft-ért ez a szolgáltatás (ami elég sokszor krepál be, ha esik az eső, vagy süt a nap vagy ha éppen mari néni porszívózik a központban :D), ha tényleg kikerülnek a Discovery adók (meg még ki tudja, hogy mi). Sajnos más lehetőségünk nincs nagyon (maximum tányéros Tv, de inkább nem). A MinDigTv talán megfelelne de pl a családi csomag nálunk nem érhető el.

Ja, azt már múltkor is kérdeztem, hogy a TCM az gondolom nálatok is Angol nyelvű (hiába magyar a hangsáv neve)?

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#13600) sityupityu válasza negyven2 (#13599) üzenetére


sityupityu
veterán

Tcm nálunk nem jön be. :N

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.