Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12601) killbull válasza konrada (#12594) üzenetére


killbull
aktív tag

Régen ezt a deutschlandos beállítást is innen vettem. Akkor megtalálta a közszolgálatikat csak nem HD ban. Akkor lemondtam róla jó lesz ez így is. Most még az se. Nem fog működni csak akkor ha a digi beállítja a NIT jét. Itt nincsenek ilyen opciók hogy beírom hogy ezen a frekin add be nekem ezt. Még egyszer köszönöm szépen a sok segítséget.

(#12602) killbull válasza konrada (#12594) üzenetére


killbull
aktív tag

Másik szobában a beltéri maximumot mutat jelerősségre és az én tv m is maximumot mutat. Majd hangolgatom újra ha lesz Forma 1 úgy se nézem más miatt a közszolgálatit.

(#12603) Flashget


Flashget
félisten

Csak azt nem értem, hogy ha az RTL Klub Teszt 16:9-es, akkor miért nem 16:9-es a sima RTL is? Csinálják meg ugyanazt!

Azért,mert a Teszt csati a Digi kreálmánya.Az ott beállított fix 16/9-es képarány a 4/3-as tartalmaknál természetesen széthúzott,torz képet ad.Az Rtl valószínűleg pénzt (vagy Sportklubot) kér a kapcsolójelért,a Digi ezt nem akarja kifizetni/teljesíteni.Áthidaló megoldásként hozták létre a Teszt csatit.

fb-ról kopiztam..

Realme GT Master Edition

(#12604) zhagyma válasza Flashget (#12603) üzenetére


zhagyma
őstag

Ezt eddig is tudtuk. :) Minden digitális csatin ha a bal felső sarokban szaggatott vonal látszik egy fél sor tartamig (WSS analóg kapcsolójel) az biztos hogy manipulált (analóg sugárzásra szánt képből kivágott / digitalizált). Mondjuk az RTL teszten már kitakarták azt az egy sort ...

Ui: Azért kapcsolójelet nem nagy tudomány utólag barkácsolni ...

[ Szerkesztve ]

(#12605) M_AND_Ms válasza Kwisatzh (#12598) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Apám 1987-ben vette a 72-es Trinitront. Nagy csoda volt. Addig Videoton Munkácsy Color volt. Az volt a még nagyobb csoda... :-D

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#12606) Kwisatzh válasza M_AND_Ms (#12605) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Én akkoriban 90 körül, Bécsből cigöltem (csempésztem) be egy hasonló Toshibát... még mindig hibátlan, eddig egyszer romlott el, vagy 2000 ft volt a javítása......

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#12607) nagyfejü válasza Multibit (#12589) üzenetére


nagyfejü
őstag

P50C2

(#12608) Multibit válasza nagyfejü (#12607) üzenetére


Multibit
veterán

Így már értem. Ha jól emlékszem ez 2010-es modell. Úgy látszik az eggyel későbbi szériánál valamit javítottak, mert a 2011-eseknél nincs szükség "országtrükközésre". A lényeg, hogy megoldható az összes adó behangolása.

(#12609) csibuk666


csibuk666
csendes tag

Sziasztok,

Milyen STB -t érdemes venni Digi kábeltv-hez, mely mondjuk egy ASUS oplay-hez színvonalú mediaplayer ist tartalmaz. Van LAN rajta és mondjuk rögzíteni is tudna HDD -re.
Persze dream lenne ha olyan formátumban, mely utána akár PC-n is lejátszható.

A TV-be nincs DVB-C, nem is akarom cserélni, de akkor jó lenne egy multifunkcionális DVB-C tuner sok extrával.

:U
köszi
csaba

(#12610) sandró60 válasza csibuk666 (#12609) üzenetére


sandró60
addikt

Szia!
A kivánalmadnak talán ez felelne meg [link]
Igaz ez nem stb-de annál többet nyújt

[ Szerkesztve ]

(#12611) szuszinho válasza sityupityu (#12580) üzenetére


szuszinho
őstag

Lol, a digi meg csak modemes netet tudna nekem biztosítani :D :D :D

(#12612) BossBoss


BossBoss
őstag

Van külön digi műhold topic is, vagy ide is jöhtnek a kérdések?

(#12613) hb000 válasza BossBoss (#12612) üzenetére


hb000
aktív tag

Van. Ez csak kábeles topic.

(#12614) BossBoss válasza hb000 (#12613) üzenetére


BossBoss
őstag

Megvan Köszi!

(#12615) xSide


xSide
őstag

Tudom digitális a fórum, de a tapasztalt felhasználók itt vannak:)
Kérdésem lenne analóg adásról pl Digisport1, DigiSport2, Viasat Explorer, TLC, Discovery másnál is alapból nyújtott képpel jelenik meg?
A sport csatik és explorer kezdetektől, TLC az utóbbi időben és a természet csatornák olykor-olykor?
Az AXN auto kapcsolós tartalomtól függően?

[ Szerkesztve ]

(#12616) Flashget válasza xSide (#12615) üzenetére


Flashget
félisten

Kérdésem lenne analóg adásról pl Digisport1, DigiSport2, Viasat Explorer, TLC, Discovery másnál is alapból nyújtott képpel jelenik meg?

igen..alul felül fekete csík, olvashatatlan feliratok digisporton egy CRT panasonic TV-n....samsung D6500 megoldotta a problémám.

Realme GT Master Edition

(#12617) Flashget válasza zhagyma (#12604) üzenetére


Flashget
félisten

Amit kiemeltem az lett volna a lényeg. :)
SK-t nem rakja be a digi addig a helyzet nem változik..mily érdekes másik két szolgáltatónál nincs gond..igaz van SK.

Realme GT Master Edition

(#12618) zhagyma válasza Flashget (#12617) üzenetére


zhagyma
őstag

Amit kiemeltél valóban az a lényeg, csak nem a kapcsolójelre kell fizetni, hanem a 16:9 arányú forrásjelért. Mivel nem fizet ezért 4:3 LB-t kap. :)

(#12619) csibuk666 válasza sandró60 (#12610) üzenetére


csibuk666
csendes tag

Köszi a segítséget, korrekt a készülék, de ebben az árban már dvb-c TV-t veszek.

Ezzel találkozott már valaki?
magyar gyártás tudtommal

[link]

(#12620) digikábeles válasza csibuk666 (#12609) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Akkor elhamarkodottan vetted a tévét. De azt, hogy 74 ezer ft.-ért dvb-c tuneres tévét veszel ami fel is vesz azt kötve hiszem.

(#12621) dh66e válasza digikábeles (#12620) üzenetére


dh66e
veterán

Pedig van,igaz monitor méretben.(Sharp lc-24le240e)Na ha nekik van ennyiért akkor samu lg vonalon nagyobb méretben simán elképzelhető.

(#12622) Mate


Mate
nagyúr

Év végén, elején samu tv-t lehet kapni annyiért. Karácsonyi akcióban pláne.

(#12623) Pille69 válasza zsolt501 (#12565) üzenetére


Pille69
tag

Tényleg, Már így én is emlékszem, köszönöm.

(#12624) Pille69 válasza nagyfejü (#12587) üzenetére


Pille69
tag

Ez nagyon jó, ilyet még nem láttatok! Pana TV-n eddig nálam soha nem volt hangolással problémám, meg igazán a Digi-nél semmivel, de most sikerült nekem is csatlakoznom a problémás csoporthoz. A DVB-C hangolás menü Csatornalistájában megtalálható az összes csatorna, de amikor kilépek a hangolás, illetve minden menüből akkor már nem tudok kiválasztani a százegynéhányból csak tízet.
Mit gondoltok melyeket? Csak HD-k vannak. :Y :W
Most nem indítom újra a hangolást, mert nincs időm a sorrendet újraállítgatni.

(#12625) Ahab77 válasza csibuk666 (#12619) üzenetére


Ahab77
tag

Ahogy elnézem ez csak mpeg2-es, szóval az ide nem lesz jó. Mpeg4-est keress.

(#12626) Multibit válasza Pille69 (#12624) üzenetére


Multibit
veterán

A DVB-C hangolás menüben kiválasztottad a HDTV kategóriát :)
Tehát meg van szűrve a csatornalistád.

(#12627) dh66e válasza Ahab77 (#12625) üzenetére


dh66e
veterán

(#12628) Ahab77 válasza dh66e (#12627) üzenetére


Ahab77
tag

Ő nem ezt a linket szúrta be. :-)

(#12629) dh66e válasza Ahab77 (#12628) üzenetére


dh66e
veterán

Ugyan az a két készülék,csak itt még olcsóbb is. :)

(#12630) fcc válasza Pille69 (#12624) üzenetére


fcc
aktív tag

Ha előhívod az EPG-t, akkor a kék gomb nyomkodásával választhatod ki a HD, ingyenes, és az összes DVB-C csatornát.Nálam ezt rendszeresen elnyomkodja valamelyik családtagom. :D

(#12631) Multibit válasza fcc (#12630) üzenetére


Multibit
veterán

Ez a bizonyos kék gomb a DVD-C hangolás menüben is aktív (Kedvencek, Csatornalista).
Tehát nyugi Pille69, csak user error-ról van szó :) Eddig a Panák ellenálltak a Digi által vetett cseleknek, de ami késik nem múlik. Okosak a Diginél, előbb utóbb sikerül olyat kitalálniuk, ami az összes tévétípust kiakasztja ;] Szerintem akkor pezsgőt bontanak a szagemberek.

[ Szerkesztve ]

(#12632) Tacsika válasza Multibit (#12631) üzenetére


Tacsika
aktív tag

DVB-C

(#12633) Multibit válasza Tacsika (#12632) üzenetére


Multibit
veterán

Tudom :))

(#12634) csibuk666 válasza dh66e (#12627) üzenetére


csibuk666
csendes tag

Köszi

Van ezzel a magyar apple márkával tapasztalat?
Tudtommal Kistarcsán gyártják.
Igaz, hogy van olyan FW hozzá, mellyel bővülnek a lehetőségek?

Köszi

(#12635) Ryo84


Ryo84
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni megrendeltem a HBO maxpakot.Egy gondom van vele amikor felakartam venni egy műsort egy LG felvevővel
a csatornákat nem találja sehol. :( Próbáltam automatikusan,manuálisan,de ezt a 4 csatornát nem találja.Valaki tudna segíteni?Előre is köszönöm.

(#12636) sityupityu


sityupityu
veterán

Nektek bejön a műsorújság(tévé,box)? Samsung tévén nekem eltűnt. Nem tudom,hogy mióta mert nem szoktam nézegetni. Játszadoztam a tévével és most vettem észre,hogy nincs. Egy adónál sem.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#12637) sityupityu


sityupityu
veterán

Viszont ha megnyomom az infó gombot akkor látom az összes adatot,hogy épp mi megy stb. Érdekes.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#12638) Misi 007 válasza sityupityu (#12636) üzenetére


Misi 007
Közösségépítő

Én nem tapasztaltam ilyet Samsung tv-n de Selteka boxon is minden ok az EPG-vel. :K

(#12639) br.rak válasza csibuk666 (#12634) üzenetére


br.rak
őstag

Hát nem tudom, de már a leírásban vannak olyan dolgok amik sántítanak
DiSEqC 1.0, 1.2 és USALS kompatibilis ez például csak DVB-S/S2 tunerekre igaz
Ethernet és WiFi csatlakozás támogatása - én nem látok wifi antenna csatlakozót
és feliratnál is csak DVB/TXT-t említ, szóval lehet, hogy a médialejátszó része nem kezeli, de a vicc az,hogy sok 8-9e forintos DVB-T-s STBknek nincs ilyen gondja, lehet megérne e mellé egy olyat is venni, ha van rá keret, de ha nem szempont a felirat érdemes bevállalni. (de az is lehet, hogy csak nem írták ki)

Br

[ Szerkesztve ]

(#12640) dh66e válasza br.rak (#12639) üzenetére


dh66e
veterán

Valószínűleg az van hogy belekerült a műholdas beltéri specifikációjának egy része is( pl.diseq) a leírásba.Sokszor ugyanazon a típusszámon dobnak piacra terméket és egyetlen betű különbségnél van lehetőség a hibára,nem egyedi eset.
Egyébként nyolc napos elállási joga van(netes vásárláskor) megveszi, kipróbálja és ha nem tettszik megy vissza,legalább ír egy pár sort ide is hogy hogy működik mit tud valójában és mit nem.
Wifihez elég egy usb-s stick is ezért nem kell látnod külön antenna csatlakozót.az más kérdés hogy valójában támogatja e, és milyen(drága) stickkel működik stb.

[ Szerkesztve ]

(#12641) br.rak válasza dh66e (#12640) üzenetére


br.rak
őstag

Igazad lehet, de az is lehet, hogy cserélhetős a tuner benne.
Az usb-s stick szerintem felejtős ennél az árkategóriánál.
Igen, valószínűleg az lenne a legjobb amit mondtál, webes rendelés. 8 napig indok nélkül vissza tudja küldeni. Ennyi idő alatt csak kijönnek a problémák, gyerekbetegségek.
Mondjuk nem tudom hogyan lehet gariztatni, ha elromlik véletlenül, gondolom futárral kell felküldeni.

Br

(#12642) Pille69 válasza Multibit (#12631) üzenetére


Pille69
tag

Először én is erre gondoltam, de nem így volt. Emiatt is jeleztem itt.
Kénytelen voltam újra hangolni, most már megint jó.

(#12643) Multibit válasza Pille69 (#12642) üzenetére


Multibit
veterán

Akkor sorry vagyok! Úgy látszik tényleg rágyúrnak a Diginél :DD
Az én Panám még ellenáll :))

(#12644) Pille69 válasza Multibit (#12643) üzenetére


Pille69
tag

Eddig ezzel sem volt semmi gond. :K

(#12645) zoleebrox


zoleebrox
csendes tag

Sziasztok!

Minap vettem egy LG plazma TV-t, DIGI+ om van, de digitálisan hiányzik sok csatorna. Discoverz, NatGeo, ANIMAL... Analógon vannak, de nagyon pocsék a minőség. Digitálisan kifogástalan, csak hiányzik vagy 10 csatorna. Próbáltam manuálisan is beállitani pl a NatGeo-t de semmi... azt mondja nincs jel.
Van valami speckó tipp esetleg?

(#12646) sityupityu válasza Misi 007 (#12638) üzenetére


sityupityu
veterán

Kösz. Nem tudom mi a fene lehet vele. Annyira nem izgat,inkább csak érdekes. Info gombnál mindent kiír(milyen műsor megy,mennyi van hátra,mi következik stb),viszont a műsorújságnál(Guide gomb)meg semmit. Fura.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#12647) poli27 válasza zoleebrox (#12645) üzenetére


poli27
veterán

Milyen a lakásban a kábelezés, milyen minőségű?Milyen osztók vannak betéve, hány felé van elosztva a jel,ezek okozhatnak ilyet, de ha azt mondod hogy nagyon szar az analóg is, akkor valami ilyen hibád van !

(#12648) zoleebrox válasza poli27 (#12647) üzenetére


zoleebrox
csendes tag

Nincs osztva a jel, kb 5 méteres kábelen van a TV. Hivtam a DIGI-t azt mondta az arc, hogy a digitálist nem garantálják box nélkül, de lévén az analóg is cudar, utánanézet a technikusokkal a jelnek.
Azt is mondta, hogy lehet hogy a TV-n nem Magyarországot kell választani hanem valamilyen más országot, de ezt igazán az LG-nél érdeklődjem meg...

(#12649) Kwisatzh válasza zoleebrox (#12648) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Ha benn ok minden, akkor akkor tuti kevés a lakásba bemenő jel, erre utal a a pocsék analóg is. Kimegy a szerelő és megoldja....
Nem kell más ország, olyan 2010-11 óta...

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#12650) nubreed


nubreed
veterán

Nekem is Pana tv-m van és tegnap este azt tapasztaltam, hogy az M1, M2, Duna, Duna World eltünt a helyéről ahova én beállítottam őket. Semmi nem lett elnyomva a tv-n, a Digi csinált valamit... Remélem többet nem kavar a Digi.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.