Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13251) klaczi válasza unravel (#13242) üzenetére


klaczi
aktív tag

Ez sajnos nekem magas:( Marad az újraindítgatás!

(#13252) unravel válasza klaczi (#13251) üzenetére


unravel
őstag

A ProgDVB-t is megpróbálhatod, abban működik az EPG. Abban más bugok vannak :)

¯\_(ツ)_/¯

(#13253) Male válasza hb000 (#13250) üzenetére


Male
nagyúr

Ok, köszi!

(#13254) klaczi válasza unravel (#13252) üzenetére


klaczi
aktív tag

Azt nem lehet!! Nálam médiacenterként működik. Mindent ezzel játszok le.

(#13255) Flashget


Flashget
félisten

(#13256) allfinanz


allfinanz
senior tag

Inkább indítana a Digi saját adókat nálunk 16:9-ben HD-ben:
DigiFilm, DigiHírek, DigiLife, DigiWorld, DigiScience, DigiNature, DigiAnimal... :D

Mehetne a levesbe a vacak 4:3-as Film+, RémHírTV, EkoTV, DiscoveryScience, stb...

Minőség jobb lenne, olcsóbb lenne az üzemeltetés, több lenne a profit, az előfizetők meg elégedettebbek... ;)

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#13257) Male válasza Male (#13249) üzenetére


Male
nagyúr

Fejlemény: A Terratec váltott egy DVB Viewer változatra... (DVB Viewer Terratec Edition)... ezzel már megvannak a csatornák van kép, van hang... jónak tűnik.

Egy gondom van: Elég sok csatorna hiányzik. A korábban bentlévő digi.ini file alapján kerestem, és itt is a 386, 394, 402 MHz az, amin nem talál csatornát... (meg a 794, de gyanítom ott a Digi+ csomag csatornái lehetnek, amikre nem fizettem elő...vagy mert ahhoz Debrecen van írva, talán az csak ott él).
Mivel most lett bekötve, és a UPC-s kábelezést nem cserélték ki, lehet, hogy bentmaradt valami szűrő esetleg? Esetleg itt Veszprémben máshol lehetnek?

Szerk: Most nézek egy csatorna kiosztás, és ott még mások is vannak... lehet, hogy tárgytalan akkor a hsz "gond" része :B

[ Szerkesztve ]

(#13258) rocket válasza Flashget (#13255) üzenetére


rocket
nagyúr

Kivancsi leszek milyen csatornakat fog kivenni a DIGI ha megvalosul az uzlet.
Valoszinuleg a TLC es Discovery ID lett volna az aldozat, csak azt az elofizetok vegul megakadalyoztak.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#13259) Flashget válasza rocket (#13258) üzenetére


Flashget
félisten

Előfizetők nem akadályoznak meg semmit (érsd semmi beleszólásuk) egyik szolgáltatónál sem. Mondhatni nem kívánságműsor a kábel és tányérostv szolgáltatás.
Az csak pr dumának jó egy cég esetében, ha valamit kivesznek majd visszarakják "mert a nép akarata nekünk szent és visszarakjuk amit kérnek"
Csak éppen sosem kérdezik meg a népet mit nem akarnak a csatornák közt látni és mit szeretnének.
TLC-t 2 nap alatt 10-en kérték vissza és visszakerült a Sportklubot több százan hetekig kérték és semmi eredménye.

Kivancsi leszek milyen csatornakat fog kivenni a DIGI

Ha így tenne a digi nyílván olyan csatornákat venne ki amiért annyit kell fizetni, mint a retek 2-ért kellene így díjemelés nélkül letudva a dolog.
Csak akkor meg azon csatornák nézői kezdik a balhét..de hát ez már 5 éve így tart..először bekerültek csatornák majd repültek csak akkor még nem volt fb ahol reklamálni lehetett volna.
Másik lehetőség nem vesz ki semmit emeli a 3100Ft-os csomag árát és oda berakja a retek2 meg a supertv2-t (borzalmas csatorna elnevezés gondolkodtak volna 1997. október 4 elött) :p

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#13260) dh66e válasza rocket (#13258) üzenetére


dh66e
veterán

Nem fog össze jönni az üzlet csak egy feltétellel.Legalábbis remélem.Akinek létkérdés az rtl2 lassan nézelődhet az elérhető szolgáltatók kínálatában. :)

[ Szerkesztve ]

(#13261) Flashget


Flashget
félisten

Amúgy ez nem volt rossz sorozat csak kár, hogy delete lett a sorsa....retek 2-n lesz egyébként..

Realme GT Master Edition

(#13262) Flashget


Flashget
félisten

http://sat.hu/read.php?id=2721

Folyamatosan zajlanak a tárgyalások a különböző kábeles és műholdas szolgáltatókkal.
Akikkel már megegyeztek, és akik biztosan beteszik a kínálatukba:

T-Home
UPC Direkt
Hello Hd
Olcso.TV
Btel
Hello Digital
PR-TELECOM
TARR Kft.
Vidanet

nagyok, akikről még nem tudunk:

Digi
Invitel
MinDig TV

Digi lesz az utolsó bástya ;)
MindigTV-t elintézték azzal, 2014-ig mehet az analóg..nem tudnak addig fejleszteni (csatornát bővíteni) legalábbis ezt írták fb-n anno..

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#13263) br.rak


br.rak
őstag

Szerintem meg kell várni, hogy mi fog ebből az rtl2-ből kisülni.
Kb egy-három hónap és Mo.-n még be nem mutatott tartalmak kipörögnek és marad n+1-edik ismétlőcsatornának. Pár, a főcsatornáról száműzött, saját gyártású műsorral.

Esetleg nyomásgyakorlásnak megtehetik (egy idő után), hogy a Seria A meccseit nem a SportKlubbon, hanem az RTL2-őn adják. (bár a diginél úgyis mindegy ilyen szempontból...)

[ Szerkesztve ]

(#13264) Male


Male
nagyúr

Csak nálam van olyan gond, hogy a Natianol Geographic HD és Natianol Geographic Wild HD folyamatosan szétesik? (pontosabban az oda kapcsoláskori kép állandóan "visszatér" blokkonként) SmartDVB és DVBViewer esetén ugyan az a jelenség. Ha felveszem velük, akkor a TS-t visszanézve pl VCL-vel ugyan ez történik. SmartDVB szerint 100/100-as a vétel ezeken a csatornákon is, statot nézve nem jelez hibát...
Minden más csatorna tökéletesen megy (a többi HD is), csak ez a kettő nem.

Mi lehet? Másnál is van ilyen? Valami ötlet a megoldásra?

(#13265) br.rak válasza Male (#13264) üzenetére


br.rak
őstag

Nekem minden okés, szóval vsz nem központi hiba.
Próbáld meg egy HD-s STB-vel, ha ott is gond van, adig nem tudod behatárolni, hogy hol van a hiba.

Br

(#13266) Male válasza br.rak (#13265) üzenetére


Male
nagyúr

Sajnos ilyenem nincs... csak ez a TV tunerem van + egy analóg TV... mással nem tudom kipróbálni :(
(illetve a UPC-s box ittvan még, de gyanítom nem menne vele + az csak SD)

Szerk: most látom, az előzőben elírtam... a VCL természetesen VLC akart lenni :)

[ Szerkesztve ]

(#13267) br.rak válasza Male (#13266) üzenetére


br.rak
őstag

Ok.

Azt próbáld meg, ha lehetséges, hogy a programok indításkor a két problémás csati közöl az egyik jöjjön be elsőnek, hátha a stream váltás tréfálja meg valamiért a tunered.

Br

(#13268) Male válasza br.rak (#13267) üzenetére


Male
nagyúr

Megnéztem, ugyan az.... a hang jó, a felirat is jól jelenik meg, csak a videó nem....

Amiért nagyon fura nekem, hogy a TS-t rögzítve, és mással lejátszva is rossz :S
Ha feldobok egy ilyen TS darabot valahová, az segít a megfejtésben?

(#13269) br.rak válasza Male (#13268) üzenetére


br.rak
őstag

Sajna nem, én mostanában már csak STB-vel nyomulok :D
Viszont ahogy néztem, Veszprémben is magas frekin van a két csatorna (762) ráadásul a 2 HD-s digisport mellett ezeknek magas még a bitrátája, de azok alacsonyabb frekin vannak.
Előtte nem volt hasonló? Mert lehet, hogy mégis a digi csinált valamit. Hívd fel őket. háta tudnak segíteni.
De a legbiztosabb lenne kölcsönbe egy HD-s boxot keríteni.

Br

Szerk:
(#13270) magyarfilm
Igen, ezt kb lehetett tudni, hogy semmi világmegváltó dolog nem lesz. Kb olyan lehet mint a német RTL nitro, ha nincs semmi más, talán az n+1 edik adón találsz néznivalót...

[ Szerkesztve ]

(#13270) allfinanz


allfinanz
senior tag

Na most, amit az RTL2 adni fog:
- sorozatok, filmek, amelyek a netről letölthetőek, megnézhetőek.
- saját gyártású műsorok: RTL Mostra valószínüleg felkerülnek.
Így akkor nézed, amikor akarod, nem amikor adja a TV tele reklámokkal...

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#13271) Male válasza br.rak (#13269) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, 762-n van a két Nat Geo HD... a többi 762-es SD felbontású, és azokkal nincs gond. A DigiSport 2 HD 746-on van, és az is rendben van.

Nem tudom, hogy korábban mi volt, most kötötték be :)

Azért ha valaki gondolja, itt egy minta darab.

(#13272) Male válasza Male (#13271) üzenetére


Male
nagyúr

Közben sikerült másik gépen megnéznem ezt a TS filet... Windows Media Playerben tökéletes.... szóval a hiba nálam van a SmartDVB és DVBViewer programban... gyaníthatóan a video decoder résznél... ( ami fura, hogy VLC-vel is rossz, pedig az a sajátját használja... a másik gépen régebbi VLC van, azzal jó... esetleg a GPU gyorsítás cseszi el :F )

(#13273) ronson


ronson
őstag

Tudom nem a reklám helye, de van egy Tecwoodom eladó.
Éredeklődni PÜ-be.

(#13274) unravel válasza Male (#13272) üzenetére


unravel
őstag

Megnéztem a minta ts fájlodat. Semmi baja, nem esik szét.
LAV dekódert használok, melyben be van kapcsolva a CUVID gpu gyorsítás.

¯\_(ツ)_/¯

(#13275) Male válasza unravel (#13274) üzenetére


Male
nagyúr

Köszi!

Közben kipróbáltam FFDShow-t felrakva, és arra állítva a TV néző programokat... azzal már jó ez a két csatorna is. (Viszont a képminőség meg rosszabb... eddig 4-et próbáltam meg a deinterlace-ei közül, de egyik sem volt tökéletes.... te mire állítottad a LAV-nál? )

Ezt valaki próbálta már DVBViewerrel?

(#13276) unravel válasza Male (#13275) üzenetére


unravel
őstag

Csak tippem van mire gondolsz pontosan. FFDShow-m nincsen. Csak a LAVot telepítettem (ez dekódol nekem minden videót), mindent defaulton hagytam a CUVID kivételével.
DVBViewerben a Shaderek között a sharpen és a sharpen3_3 között szoktam váltogatni.
Illetve az Nvidia Control Panelben a video color settingset állítottam be a szememnek tetszőt. ennyi.

¯\_(ツ)_/¯

(#13277) Male válasza unravel (#13276) üzenetére


Male
nagyúr

OK, megnézem a LAV-ot holnap, hátha az jobb eredményt ad :)
(AMD-m van, így a CUVID nem fog menni)

(#13278) klaczi válasza Male (#13271) üzenetére


klaczi
aktív tag

Lejátszottam, nálam tökéletes. Nem szokott problémám lenni a HD adásokkal.
CiberLink H264/AVC dekódert használok. Ez a kártyám telepítólemezén volt. Minden más használhatatlan nálam. Videókártyám: HD 4650 AGP.

[ Szerkesztve ]

(#13279) Tacsika


Tacsika
aktív tag

Én VLC-ét használok mindenre és nálam is jó. (Pécén)

(#13280) Flashget válasza Male (#13275) üzenetére


Flashget
félisten

PotPlayerrel nézve semmi baja. Még a szinkronok közt is simán lehet váltani.

Realme GT Master Edition

(#13281) Male válasza Male (#13275) üzenetére


Male
nagyúr

Köszi mindenkinek, aki megnézte, a hiba nálam van VGA driver és/vagy lejátszó szinten.

(#13282) Flashget


Flashget
félisten

Kikerülhetnek a Discovery csatornák a DIGI kínálatából

Erre már megmozdul a nép ahol teheti és megy a konkurenciához...nincs retek 2 nem baj, sportklub van online stream, de jó dokumentum csatornákat kibaszni ez már a leépülés következő fázisa..de lehet ez az ára a retek 2-nek..

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#13283) Morris válasza Flashget (#13282) üzenetére


Morris
veterán

Ha ezt meglépik, elmehetnek a p*csába. :( :(( :(((
Bezzeg az ilyen hulladékok, mint a pax, azokra van pénz...

[ Szerkesztve ]

(#13284) Ahab77 válasza Flashget (#13282) üzenetére


Ahab77
tag

Az ÁSZF-ben már meg is csillagozták az említett csatornákat.
***Szolgáltató a Discovery csatornák terjesztése ügyében tárgyalásokat folytat, azonban a jelzett
csatornák terjesztése 2012. november 1-től a Szolgáltató érdekkörén kívül eső okból nem garantált.

(#13285) sityupityu válasza Ahab77 (#13284) üzenetére


sityupityu
veterán

Hát ez baromi jó lesz. :((

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#13286) Flashget válasza Morris (#13283) üzenetére


Flashget
félisten

Pár éve elindult a lejtőn a digi azzal hogy elkezdte kihajigálni a csatornákat amik addig jól megvoltak a szolgáltatásukban..azóta csak kikerülnek semmi nem jön a helyére..most jön majd digi life meg egy másik román digi akármi hú de jó lesz....már fb nem úgy mint 3-4 éve az embereket nem tudják hülyére venni legfeljebb kitörlik a beírásaikat velük együtt, másnap meg lemondják a szolgáltatást...
digi ügynökei jönnek majd megint bevauvau hogy megint összeesküvést gyártok mint pár hete amikor ezeket már leírtam, hogy ez zajlik évek óta, de leszarom őket :)

Remélem azért nem kell váltanom november 1 után kábeltv kapcsán (a net+telefon továbbra is ok) és megmaradnak a discovery csatornák.
Ez egy tiszta világos átrendeződés..konkurencia csatornáinak kihajigálása saját berakása.
Viszont egyelőre több repül, mint amennyi jön a helyére.

Még1 dolog lehet esetleg...ez az ára amiért a retek2 bekerül és akkor nem kell díjat emelni.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#13287) Male válasza Ahab77 (#13284) üzenetére


Male
nagyúr

:(

Remélem megmarad, mert a Discovery és az Animal Planet azért fájó pont lenne.

(#13288) batagy válasza Flashget (#13282) üzenetére


batagy
őstag

Az azért durva lenne.
Remélem én is, hogy erre nem kerül sor. Nem hiszem hogy a Digi ezt megengedné magának.

[ Szerkesztve ]

(#13289) Kantorpe


Kantorpe
tag

Akkor a TV nem a digitol lesz nekem. Ilyen egyszeru.

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#13290) allfinanz


allfinanz
senior tag

Ha magyar dolby, 16:9, HD-ben jönnek a DigiLife és a DigiWorld csatornák, és közel azonos műsorkínálattal, akkor pápá Discovery csatornák. :)

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#13291) allfinanz


allfinanz
senior tag

[Digi World]
[Digi Life]

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#13292) allfinanz


allfinanz
senior tag

Youtube promo a csatornákról.

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#13293) Flashget válasza allfinanz (#13290) üzenetére


Flashget
félisten

De semmit se tudunk róla mi a műsora egyáltalán mivel tölti fel 6 csatorna helyét 2 csatornával....románul egyelőre..HD-ben eddig is adhatott volna csatornákat mint más szolgáltató "nem tetszik menj máshoz" írták itt az ügynökök ;)

Én abban bízok maradnak inkább a megszokott csatornák.

Realme GT Master Edition

(#13294) Morris válasza Flashget (#13293) üzenetére


Morris
veterán

Nem tudom, vajon a T-nél is megy ez az állandó sz*rrágás? Ott is ki-be rakosgatják az adókat?

(#13295) allfinanz válasza Flashget (#13293) üzenetére


allfinanz
senior tag

Chrome-mal nyisd meg port.ro, keresd meg a digi world musorat es hasznald a forditot magyarra. :)

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#13296) Ahab77 válasza Morris (#13294) üzenetére


Ahab77
tag

Arra én is kíváncsi lennék, hogy ott is megy a fingfaragás a Digisport 1-2-ért úgy mint itt a Sportklubért? :DD

(#13297) Flashget válasza Ahab77 (#13296) üzenetére


Flashget
félisten

Ment korábban nem is kicsit különböző fórumokon..de többnyire román szaroztak, szidták a digit...azóta aki tudott digire váltott.
Viszont a RTL 2 esetleges nem bekerülésével, ennyi dokumentum csatorna kidobásával több usert veszíthet a digi mintha a PL jogok a SK-ra kerülnének holnap.

Realme GT Master Edition

(#13298) Flashget válasza Morris (#13294) üzenetére


Flashget
félisten

Január 5-én kidobták az SK-t. 12-én visszakerült :)
másról nem tudok .
náluk inkább mással megy a sz*rrágás..iptv a neve.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#13299) Morris válasza Flashget (#13298) üzenetére


Morris
veterán

Arról hallottam. De jót nem. ;]
Egyszerűen nem tudok mondani olyan szolgáltatót ami maradéktalanul kielégítené a szükségleteimet.
A T-nél pont az a baj, hogy beleinvesztáltak az IPTV-be, azon kívül nagyon drága, az adások (az analóg kivételével) box-hoz vannak kötve, a hozzáértés pedig nulla. Viszont a csatornák meg nagyon jók!
UPC az én lakhelyemen nem elérhető.
A Digi-nek van szabad digitális jele, árban pont megfelelne, de itt szerencsétlenkedik az adókkal. :(
Ha úgy szolgáltatnának tévé fronton is mint a netnél, isteníteném őket!
kb 2 éve vagyok digi net előfizető és eddig csak egy alkalom volt amikor karbantartás/hibaelhárítás miatt szolgáltatásszünetelés volt.

Tényleg, miért nem lehet egyénileg összeállítani az adókat? Sokkal jobb lenne. Egy csomó baromságra is elő vagyok fizetve, amit pisztollyal a halántékom mellett sem néznék.

[ Szerkesztve ]

(#13300) gatto_


gatto_
senior tag

Ha kikerülnek a Discovery csatornák, akkor én tuti átmegyek máshová. Egyszerre 6-ot a legjobbakból? Normálisak ezek? Tudnám miért rágják a szart, ezzel a nem emelünk árat történettel. Emeljenek, és a legnagyobb csomagba pakolják bele ezeket a csatornákat, aztán aki akarja megveszi. De kivenni mindent és román fosokkal pótolni, mint a zenecsatornákat, az nagyon nem kóser. Azért mindennek van határa. A Comedy-ért is nagyon haragszom, de ez lesz a végső löket a váltáshoz ha meglépik.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.