Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12051) Kwisatzh válasza poli27 (#12047) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Mondom, nem tudom, de tény, hogy a kábeles DIGI időjárásfüggő.
Vagyis nyilván van valahol az átvitelben ami a levegőben megy, de lehet más magyarázat is, csak nekem ez volt logikus.

[moderálva]

(#12052) Kwisatzh válasza Kwisatzh (#12051) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Bár így jobban belegondolva szerintem inkább az lehet, hogy valamiféle műholdas kapcsolaton lövik az egyes városokba, vagy nagyobb területekre a kábeltv jelet is (mer nyilván nincs gerincvezetékük az egyes települések között) , és ezt zavarhatja többé kevésbé az eső

[moderálva]

(#12053) sityupityu válasza Kwisatzh (#12052) üzenetére


sityupityu
veterán

Ez pontosan így van ahogy írod. :K Legalább is egy itteni digis is erről beszélt amikor bent voltam náluk.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#12054) zhagyma válasza Kwisatzh (#12052) üzenetére


zhagyma
őstag

Én is a műholdas terjesztésre szavazok. Nálunk a DIGI fejállomáson van vagy 5-6 db méteres lavór különböző műholdakra. Amúgy marha nagy volt a késleltesés az analóg és digitális adás között az EB alatt: amíg gólt üvöltött a település analóg fele addíg a digitális fele még csak a támadás szervezését nézte (volt vagy 1-2 perc differencia). :D

Az már más kérdés, hogy a beszerzési oldalon is lehet műholdas, földfeszíni analóg, földfelszíni digitális és némi BIX is.

Ui.: Bár terjeszthetnek optikán is a fejállomásokra mivel az internet miatt úgyis ott van.

[ Szerkesztve ]

(#12055) exact6


exact6
tag

Sziasztok!

Béreltünk ma 2 db WCD 1205 típusú digitális beltérit a Digitől, és a bekötésnél ütköztünk abba a problémába, hogy az antenna kábel nem megy bele. Az antenna vége ilyen: [url]http://www.electronicshop24.at/images/shoptool/E584994.jpg[/url]
A vevőn pedig valami csavarmenetes bemenet van, aminek alapból vékonyabb a lyuka, mint a kábel végéé. Esetleg antennacsatlakozó fejet kellene cserélni?

(#12056) lucza


lucza
csendes tag

Sziasztok!

Sony KDL32EX720

A digitális csatornák némelyike blokkosodik, pixelesedik, akad.
Az analógokról meg ne is beszéljünk. Borzalom.

Van megoldás?

Bocs, ha már volt ilyen kérdés.

(#12057) Zoshi85


Zoshi85
aktív tag

Hmm az összes iko csatorna halott, az rtl klub is.. :D

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#12058) g0dl válasza Zoshi85 (#12057) üzenetére


g0dl
addikt

tényleg, de analógon jó

(#12059) g0dl válasza Zoshi85 (#12057) üzenetére


g0dl
addikt

ism

[ Szerkesztve ]

(#12060) Kantorpe válasza Zoshi85 (#12057) üzenetére


Kantorpe
tag

Latom nem csak nalam, akkor digi hiba lesz ez. Cool, RTL meg meg egy par.

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#12061) Kwisatzh válasza lucza (#12056) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

"Van megoldás? Bocs, ha már volt ilyen kérdés."

Van, vagy legalábbis eddig volt. A DIGI meg szokta oldani, ha valaki bejelenti.... :DD

[moderálva]

(#12062) lucza


lucza
csendes tag

Megoldódott.
Már csak az a kérdés miért nincsen M1-hd és a többi közszolgálati hd- csatorna:/

(#12063) Flashget válasza zhagyma (#12054) üzenetére


Flashget
félisten

EB alatt: amíg gólt üvöltött a település analóg fele addíg a digitális fele még csak a támadás szervezését nézte (volt vagy 1-2 perc differencia)

ez nálunk lakáson belül is megvan most az olimpia alatt ;)

Realme GT Master Edition

(#12064) Kwisatzh válasza lucza (#12062) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

"A DIGI meg szokta oldani, ha valaki bejelenti.... :DD "

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#12065) Flashget válasza Kantorpe (#12060) üzenetére


Flashget
félisten

Prizma, Film+ is szar volt

Realme GT Master Edition

(#12066) Flashget válasza lucza (#12062) üzenetére


Flashget
félisten

ne legyél türelmetlen..a digi szolgáltatása olcsó..olyan is ;]

Realme GT Master Edition

(#12067) bebeago válasza exact6 (#12055) üzenetére


bebeago
tag

Üdv!

Lehet kapni átalakítót, melynek egyik oldalába belemegy az antenna kábel vége, a másik oldalán lévő anyát (hollandi csatlakozó) pedig rátekered a beltérid antenna bemenetére.

[ Szerkesztve ]

(#12068) zhagyma válasza Flashget (#12063) üzenetére


zhagyma
őstag

Régebben mintha kisebb lett volna az analóghoz képest a digitális késése.

(#12069) poli27 válasza zhagyma (#12068) üzenetére


poli27
veterán

Azóta hosszabb az út :D

(#12070) exact6 válasza bebeago (#12067) üzenetére


exact6
tag

Köszönöm a segítséget!

(#12071) Flashget válasza zhagyma (#12068) üzenetére


Flashget
félisten

Tegnapi vívás döntő...nálam még egy tus kellett a győzelemhez, de közben hallottam a csaj üvöltését az olimpiai bajnokról ;)

Realme GT Master Edition

(#12072) Tacsika válasza Flashget (#12071) üzenetére


Tacsika
aktív tag

T-nél nálam kb 8mp a különbség, a 2 stb(digi) között is van 3mp...

(#12073) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Kerepesen (Szilasliget) van valakinek tapasztalata a DIGI szolgáltatásaival? Konkrétan kábelTV és internet érdekelne. Lejárt a UPC hűségidőm és gondoltam kipróbálnám a konkurencia szolgáltatását.
Ami még fontos számomra, hogy a lakásba milyen kábellel jönnek be? A ház be van kábelezve koax-szal, így jelenleg a UPC bejön a padlásra és ott szét van osztva szobákra, nem kellett fúrni-faragni. Viszont úgy tudom, hogy a DIGI optikával áll be, tehát nem úsznám meg a furkálást. Gondolom a bejövő optika bemegy egy dobozba, amiből kijön egy koax a kábelTV-nek és egy LAN az internetnek, így az internet miatt valahogy le kellene vezetékeznem a padlásról a LAN-t is, ugye? (Padláson WiFi router nem opció sajnos...)

Előre is köszönöm a segítséget. :R

(#12074) poli27 válasza Jim74 (#12073) üzenetére


poli27
veterán

Jól látod, így van megoldva, optika doboz abból utp+tel+koax jön ki.Ez érdemes berakni a számítógép/router mellé.

(#12075) Jim74 válasza poli27 (#12074) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ettől féltem. Ez viszont azt jelenti, hogy az optikát valahogy be kell vinni a nappaliba, ami az utcához képest a lakás legtávolabbi pontja.... :F Ráadásul afölött nincs padlás már, tehát ha bejön a padlásra az optika, akkor azt még le kell vinni a földszintre, majd be a nappaliba, ami két födémet és legalább egy falat jelentene :F
Vagy a szerelők ezt meg tudják szépen, korrekten oldani?

Esetleg nem tudna valaki egy helyi, megbízható DIGI-s szerelőt ajánlani, aki kijönne felmérni, hogy hogyan lehet a legfájdalommentesebben megoldani a dolgot?

[ Szerkesztve ]

(#12076) hb000 válasza Jim74 (#12075) üzenetére


hb000
aktív tag

Biztos vagy abban, hogy optikát visz be a házba a digi?
Áramot semmiképpen nem tudsz felviini? Esetleg a padláson el lehet helyezni a digi elosztóját és a koax kimenetre helyben csatlakozni lehetne a meglevő, kiépített kábellel.

(#12077) Jim74 válasza hb000 (#12076) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nem vagyok biztos benne, ezért is kérdeztem itt a fórumban, hogy tudja-e valaki, aki helyi és DIGI-s.
Áram van fent a padláson, de tűzvédelmi okok miatt nem szeretnék semmilyen elektromos kütyüt ott elhelyezni....
Meg attól, hogy onnan lejön a koax, az internetet még ugyanúgy le kellene kábeleznem valahogy. Akkor meg már inkább a DIGI kábelét hozom le rögtön a nappaliba, onnan meg vissza tudom küldeni a koaxot a padlásra az osztóba, hogy minden szobában legyen TV jel.

(#12078) sityupityu válasza Flashget (#12071) üzenetére


sityupityu
veterán

Nálunk kb 3-4mp van a kettő között.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#12079) sony309 válasza Jim74 (#12077) üzenetére


sony309
őstag

Áprilisban kötötték be nálunk a Digi kábelszolgáltatását Kistarcsán.
A külsős szerelők a padlásra tették az ONT egységet (ONT-be optikai kábel be, ONT-ből UTP, koax és tel.kábel ki), ami 220 V-ot igényel.
A padlásról lettek a kábelek szétosztva a házban.
Mivel ez nem tetszett (tűzvédelem), kérésemre a Digi szerelők lehozták az ONT egységet a padlásról a kamrába, optikai kábel utcáról a kamráig a padláson keresztül, majd az ONT-ből a kimenő kábelek vissza a padlásra, ahol ugyanúgy szét van osztva!
Ha van kérdésed, akkor várom!

Üdv

[ Szerkesztve ]

S3x, hifi & rock and roll

(#12080) Jim74 válasza sony309 (#12079) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szia!

Nagyon szépen köszönöm a kimerítő választ. :R
Szépen dolgoztak a szerelők? Mármint nem barmolták szét a falat a fúrásnál? Födémet is fúrtak?
Nálam az utcáról a padlásra menne be az optika, onnan kellene a nappaliba vinni, ami két szinttel lejjebb van (padlás, emelet, földszint), de afölött már nincs se emelet, se padlás. A nappaliból már vissza tudom vinni a padlásra a koaxot, mert az be van húzva minden szobába.
Egyébként a szolgáltatással meg vagy elégedve? TV adás szép? Internet stabil?

Esetleg nem raktad el a szerelők telefonszámát (ha meg voltál velük elégedve)? Kihívnám őket, hogy mérjék fel hogyan tudnák megoldani a kábelezést.

[ Szerkesztve ]

(#12081) Samott válasza sony309 (#12079) üzenetére


Samott
addikt

Nekem is lenne egy: az optikat be tudjak huzni egy koax helyere?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#12082) sony309 válasza Samott (#12081) üzenetére


sony309
őstag

Nem tudom!
Nekem nem nem volt rá szükségem!

S3x, hifi & rock and roll

(#12083) sony309 válasza Jim74 (#12080) üzenetére


sony309
őstag

Nálam nem kellett fúrniuk, ugyanis a kamrán van egy szellőző és azon keresztül jönnek le és fel a kábelek!

Szolgáltatás minősége rendben (TV+internet), csak a telefon vacakol néha, de ez elég általános probléma, ahogy hallottam.

Digi szerelők nem adják meg a számukat, csak a külsősök, de nem kértem el.
Mintha olvastam volna a Digi oldalán valami olyat, hogy kérésre felmérik a munkát és adnak árajánlatot is, erre nekem nem volt szükségem!
Érdemes lenne rákeresned!

S3x, hifi & rock and roll

(#12084) Jim74 válasza sony309 (#12083) üzenetére


Jim74
nagyúr

Azt esetleg meg tudod mondani, hogy milyen vastag a bejövő kábel (optika)? Közben rájöttem, hogy lehet, hogy két fúrással meg tudom oldani, hogy bejussak a nappaliba a padlásról és akkor a szerelőknek csak kábelezni kell.

Boxot adnak a TV szolgáltatáshoz? Ha igen, van rajta HDMI kimenet?
Az internet sebessége hozza azt, amit megrendeltél?
Szolgáltatás kiesés milyen sűrűn fordul elő?

(#12085) Jim74 válasza sony309 (#12083) üzenetére


Jim74
nagyúr

Még egy kérdés:
KábelTV csatornakiosztás szempontjából Kerepes hova tartozik?

(#12086) hb000 válasza Jim74 (#12084) üzenetére


hb000
aktív tag

Boxot nem adnak.
Internet: nem jellemző, hogy bárhol probléma lenne vele.

(#12087) hb000 válasza Samott (#12081) üzenetére


hb000
aktív tag

Ha csak egy lukról van szó, akkor biztosan, mert az optika vékonyabb, mint a koax. Ha fali csatornáról van szó, akkor már figyelni kell a hajlíthatóságra is.

(#12088) sony309 válasza Jim74 (#12084) üzenetére


sony309
őstag

Az optikai kábel vastagsága kb. 4-5 mm + 4-5 mm a merevítés, amit a házon belül levágnak.

Nekünk adtak egy db SD boxot ingyen, ezen nincs HDMI, csak Scart!
De van HD box is, azon van HDMI, gondolom!
Én nem is használom a STB-t!

Szolgáltatás kiesés még nem volt!
Internet sávszél: 40/20 Mbs fizetek, 55-60/25-30 Mbs jön!

Kistarcsa nincs benne a Digi honlapján sehol, azt mondták, hogy Bp. vonatkozik rám, de csak a legnagyobb, Digi + csomag rendelhető!

S3x, hifi & rock and roll

(#12089) Flashget válasza hb000 (#12086) üzenetére


Flashget
félisten

Internet: nem jellemző, hogy bárhol probléma lenne vele.

Ez így nem egeszén igaz.
Ott van gond ahol a digi felvásárolta valamely szolgáltató hálózatát és az egy katasztrófálisan tákolt maszlag...amíg nem cserélik le optikára.

Realme GT Master Edition

(#12090) Jim74 válasza sony309 (#12088) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ha van a TV-men CI+ foglalat, akkor elvileg a DIGI kártyáját betolom a TV-be és kész?
Vagy itt nincs is semmilyen kártya? Nem nagyon tudom, hogy működik ez a DIGI-nél...
Ha itt is van kártya, akkor milyen modult kell venni hozzá? (conax?)

Akkor, ha egy 6-os fúróval átküldöm a a falat, akkor azon át kell menjen az optikai kábel.

(#12091) br.rak válasza Jim74 (#12090) üzenetére


br.rak
őstag

Szia!

Digihez nem kell kártya, ami jön digitálisan, azt úgymond "ingyen" megkapod a szolgáltatáshoz. Ha a TV-d tud DVB-C, akkor nem kell semmi külön box, jönni fognak rajta a digitális csatornák.
Az HBO az más téma, csak a digi által adott (SD) box-szal megy, amihez párosítják a kártyát és nem lehet TV-be / más STB-be tenni

Br

[ Szerkesztve ]

(#12092) Flashget válasza Jim74 (#12090) üzenetére


Flashget
félisten

digikábelen nincs semmilyen kártya..csak a tányérosnál.

Realme GT Master Edition

(#12093) sony309 válasza Jim74 (#12090) üzenetére


sony309
őstag

Miért nem hívsz ki egy Digi szerelőt, hátha tud jobb megoldást?
Ne járj úgy, hogy szétfúrod a házat, aztán mond valami jobbat!!!

S3x, hifi & rock and roll

(#12094) Jim74


Jim74
nagyúr

Köszönöm mindenkinek a választ. :R

Kerítek egy DIGI-s szerelőt kábelezés ügyben.

(#12095) Jim74


Jim74
nagyúr

Ha mindenféleképpen váltani szeretnék a jelenlegi szolgáltatómról, akkor megrendelem a DIGI-nél, amit szeretnék, aztán majd a szerelő kisakkozza, hogy hogyan lehet a kábelt elvezetni.
Talán ez a legegyszerűbb megoldás, nem?

(#12096) hb000 válasza Flashget (#12089) üzenetére


hb000
aktív tag

Nálunk is felvárásolt hálózat van, soha nem volt vele probléma.

(#12097) hb000 válasza Jim74 (#12095) üzenetére


hb000
aktív tag

Szerintem túlbonyolítod. Az eddigiek alapján van 2-3 ötleted, ezután már nem érdemes bizonytalanra találgatni. Kijön a szerelő és majd együtt összehoztok valamilyen megoldást. Esetleg érdemes felkészülni arra, hogy némi pénzt kér érte, de ez már szerelő- és helyzetfüggő.

(#12098) Jim74 válasza hb000 (#12097) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nem Te vagy az első, aki ezt mondja :DDD
Kérjen pénzt, bánom is én, csak ne barmolja szét a lakást :D

(#12099) Flashget válasza hb000 (#12096) üzenetére


Flashget
félisten

Bp. XI. kerület? mert ott voltak gondok Bp-n.
a hagyományos kábelnetel meg csak azok vannak többnyire.

szerencsés vagy..hwsw fórumra rengeteg ilyen beírás jött egyidőben és mindben a közös nevező a felvásárolt hálózat rossz mivolta volt. Egyszerűen sem bővíteni sem fejleszteni nem lehetett..behúzták az új optikát és minden gond letudva.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#12100) poli27 válasza Jim74 (#12084) üzenetére


poli27
veterán

Így néz ki a kábel, ez méretileg kb 2mm vastag és 5-6mm széles. Adnak boxot 1db-t de sd nincs rajta hdmi kimenet, olyan boxot tudsz bérelni ami 1000ft/hó, ha a tv-d be van dvb-c tuner akkor nm kell box hozzá, mert jön az hbo kivételével minden rajta.Én speciel szerelő vagyok, ha van kérdésed pm-ben tedd fel.

Üdv

Poli

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.