Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13451) sityupityu válasza Dog 11 (#13450) üzenetére


sityupityu
veterán

Ha jobban elolvasod azt az utóbbi 50 hozzászólást akkor észreveheted,hogy valamilyen formában igencsak kötődik a digi-hez. Ha valaki segítséget kér az megkapja,de ha nem vagyunk elégedettek a szolgáltatóval mert ki akar b@szni velünk,akkor joga van az embernek szidni is ezen a fórumon.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#13452) Morris válasza Dog 11 (#13450) üzenetére


Morris
veterán

egy egymást segítő, szakmai témába vágó kérdésekre ,válaszoló , tanácsot adó közösségi oldal

Jelenleg is az!

tv csatornák, a műsorok,a különböző szolgáltatók

Ez is beletartozik a Digikábel TV-digitális adás kategóriába. A "különböző szolgáltatók" is szűken, de beletartozik a kategóriába, mivel mindenki az egyéni preferencia rendszere alapján dönti el, hogy mire van szüksége egy adott szolgáltató kínálatából. Ha máshol találja meg akkor ott találja meg. Ennyi.

És hogy a témába is vágjak!

Analóg adásnál másnak is szemcsés az Echo tv?
Sőt nálam a Viasat Nature angolul megy és román? felirattal. Létezik? vagy csak nálam van hiba?

[ Szerkesztve ]

(#13453) sityupityu válasza Morris (#13452) üzenetére


sityupityu
veterán

Nálam nem szemcsés. A viasat is normálisan megy,igaz a digitálist néztem mert analógban be sincs állítva.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#13454) leslieke válasza sityupityu (#13451) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

:K Jól mondod.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13455) Ahab77 válasza Morris (#13452) üzenetére


Ahab77
tag

Analóg Echo nem szemcsés, analóg Viasat Nature viszont tényleg angol, nálam felirat nem volt rajta.

(#13456) M_AND_Ms válasza bordi10 (#13445) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Pont úgy érkezik meg a digihez a Sport1 HD, mint az Eurosport HD.

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#13457) negyven2


negyven2
veterán

Sziasztok, furcsa módon úgy látszik én is "Digi kábeles" lettem. A környékünkhöz legközelebbi Digi kábel kb. 50 km-re van. De ettől függetlenül van vagy 90 digitális csatornánk (+ 3 rádió) + 42 analóg adó. igaz ebből a 90-böl kb. 80 ami különböző (rtl klub, rtl teszt, közszolgálatik + azok HD-ban is.) ahogy nézem bejön a teljes digis digitális kínálat.
Viszont analógon olyan digiről mellőzött csatornák vannak mint pl a Comedy Central és MTV Hungary, a Viva, a Nicelodeon, a Spektrum home, a film+2, fimbox, Film mánia ill. most már retek klub 2.

Viszont a digitálison van egy két kényelmetlenség. Pl a TCM az angolul ad csak? Mert nyelvválasztásnál ott van a magyar de az is angol. ill. a RTL/TV2-nél hiába állítom át a nyelvet eredetire akkor is a magyar jön be.

Amúgy ép mostanában akartuk lemondani mert gondoltuk átállunk Mindig TV-re de így maradunk a szolgáltatoknál egy ideig. Ja és igen főleg a közszolgálati HD adások láthatona jobb minőségű mint a MindDigTv-röl nézve (ugyanis amíg csak analógot adtak addig rányomták ezt is pluszba igaz a családi csomag nélkül).

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#13458) Flashget válasza negyven2 (#13457) üzenetére


Flashget
félisten

Egyelőre a digikábellel jobban jársz...
a Mindigtvextra majd idővel lesz jobb.
Dinamikusan növekszik a MinDig TV platform felhasználói köre

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#13459) M_AND_Ms válasza M_AND_Ms (#13427) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

És lám!

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#13460) gatto_ válasza M_AND_Ms (#13459) üzenetére


gatto_
senior tag

Már le is szerződtették a románok! :D

(#13461) Morris válasza sityupityu (#13453) üzenetére


Morris
veterán

Köszönöm a segítséget Urak, azt hiszem, már tárcsázom is a 1272-t ;] :R

(#13462) negyven2 válasza Flashget (#13458) üzenetére


negyven2
veterán

Tudom ezért is maradunk mert 3300-ért nem sok. Föleg a HD adók miatt. Amúgy várható, hogy a Nat Geo/Wild HD magyarul is nyekeregjen valamikor?

Viszont mint írtam ez nem Digikábel csak annak a digitális csatornáit is adják.

[ Szerkesztve ]

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#13463) allfinanz


allfinanz
senior tag

Újabb csatorna, amiről lemaradunk...
BBC Knowledge

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#13464) br.rak válasza negyven2 (#13462) üzenetére


br.rak
őstag

A Wild Hd-ban nincs sok logika, hogy nincs magyar nyelv, mert a műsor az tök ugyanaz, mint az SD-s változat, ami magyarul is van . A Nat Geo HD viszont nem ugyanazt a műsort adja mint a nat geo sd (elvileg).

Br

Más: ismerősnek kellene HBO, de HD-s boxot szeretne, ez megoldható valahogy?

[ Szerkesztve ]

(#13465) Morris válasza br.rak (#13464) üzenetére


Morris
veterán

"Más: ismerősnek kellene HBO, de HD-s boxot szeretne, ez megoldható valahogy?"

Persze, hogy megoldható. Bérel egyet a digitől. Mert a kártyát a bérelt box-szal párosítják

(#13466) br.rak válasza Morris (#13465) üzenetére


br.rak
őstag

Ok, köszi, mert az ügyfélszolgálaton csak néma csönd volt a válasz, mikor ezt ismerősöm felvetette. de gondolom nem ő az első aki ilyet szeretne. Milyen boxot szoktak HD+HBO párosításnál adni?

Br

(#13467) Morris válasza br.rak (#13466) üzenetére


Morris
veterán

Amilyen van. A Humax Digi+C HD boxot tudom ajánlani. (A Kaon-t nem)
Ebben alapból benne lesz a kártya ami párosítva van a box-szal. És ha szeretne HBO-t, akkor a központ engedélyezni fogja! Ennyi az egész. ;)

(#13468) br.rak válasza Morris (#13467) üzenetére


br.rak
őstag

Köszi. :R Ismerem a típust, egész jó, csak azt nem tudtam, hogy adják HBO mellé is. Továbbítom a infót.

Br

(#13469) Flashget válasza br.rak (#13464) üzenetére


Flashget
félisten

A Wild Hd-ban nincs sok logika, hogy nincs magyar nyelv, mert a műsor az tök ugyanaz, mint az SD-s változat, ami magyarul is van .

Ilyet ne írjál mert a digi ügynökök nem szeretnek ilyeneket olvasni :)

Realme GT Master Edition

(#13470) br.rak válasza Flashget (#13469) üzenetére


br.rak
őstag

Akár szeretik, akár nem ez a helyzet :D
Amúgy ez vagy nagyon nagy idiotizmusra vagy (még a digi szintjéhez képest is ) nagy fillérbaszásra utal, vagy mindkettőre . Különösen annak fényében hogy a két digisport mellett a két natgeo HD-nak van a legszebb képe. Mondjuk lehet, hogy megoldás lenne, egy Nat geo Wild HD teszt csatorna, amire ők maguk kevernék rá a magyar hangot.

[ Szerkesztve ]

(#13471) fishme


fishme
tag

Hello
Van egy LG 32lk450 típusú tv-m és ma bent voltam a pr telecom-nál és köttettem digitális tv-t kaptam egy ci modult meg egy telefonkártya szerű kártyát minden rendben van vele bele is passzol a tv kártya foglalatába. A tv beállításoknál rámentem az auto hangolásra be is hozott 151 digitális csatornát és 56 analog csatornát az analog csatornák mennek is úgy ahogy régen de most a digitális csatornáknál nem azt írja hogy nincs ci modul hanem azt hogy kódolt csatorna mindegyikre pedig én a legnagyobb csomagot köttettem az lenne a kérdésem hogy mi lehet a probléma ? A szolgáltatónál lehet gond vagy a tv-n kell valamit állítani még ?
A segítséget előre is köszönöm !

(#13472) Kwisatzh válasza fishme (#13471) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Háááá ez itt a DIGI digitális fóruma..... Ha nem tűnt volna fel. Ergo általában ibolyánk sincs a többiek faxságairól, max a hősi múlt emlékei....

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#13473) kovta23


kovta23
tag

Sziasztok!

Tudtok nekem abban segíteni, hogy milyen értékeket kell beállítanom sd boxon mert Ajkán most lett digi és nekem van saját vevőm de nem tudom milyen értékeket állítsak be a keresőn. Kezdő és vég frekvencia? Symbol rate? Const?...
Segítsetek légyszíves!

(#13474) ArGab válasza kovta23 (#13473) üzenetére


ArGab
őstag

Innen az aktuális, 45. oldal. 121.5 és 128.5 az 6000-es, a többi 6900-es.

[ Szerkesztve ]

(#13475) poli27 válasza fishme (#13471) üzenetére


poli27
veterán

(#13476) kovta23 válasza ArGab (#13474) üzenetére


kovta23
tag

Köszi!

(#13477) Red_Bull


Red_Bull
aktív tag

RTL 2 nálatok sincs?

(#13478) gatto_ válasza Red_Bull (#13477) üzenetére


gatto_
senior tag

:C :C Hibátlan, és időszerű kérdés!!! :DD

(#13479) Kwisatzh válasza Red_Bull (#13477) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Máá méé ne lenne? :DD Bp-n 386 Mhz.....

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#13480) poli27 válasza Red_Bull (#13477) üzenetére


poli27
veterán

Nálam van a 19-es csatornán a boxon :D

[ Szerkesztve ]

(#13481) Red_Bull válasza gatto_ (#13478) üzenetére


Red_Bull
aktív tag

Most mi olyan vicces a kérdésemen? :D nem vágom

[ Szerkesztve ]

(#13482) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Ó hogy az a....!!!

Tisztelt Ügyfeleink!

Munkatársaink 2012.10.06.-án 01:00 és 06:00 között a kiskunhalasi hálózatunkon karbantartási és fejlesztési munkálatait végzik, ezért az internet, tv és telefon szolgáltatásunkban kimaradások fordulhatnak elő.

Türelmüket és megértésüket előre is köszönjük!

Tudom hogy 6.40-től lesz az F1 az m1-en de valamiért tartok attól hogy lesz ezmiatt gubanc majd, ráadásul az ismétlés csak este 9 után lesz az m2-n majd.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#13483) Morris válasza Red_Bull (#13481) üzenetére


Morris
veterán

Eddig is volt RTL 2. Békéscsabán konkrétan a 754MHz-en fogható :D csak ez nem biztos, hogy tetszeni fog mert nímet! ;]

A magyarral kapcsolatban folynak az egyeztetések a Digivel. Egyszercsak lesz vagy nem :U

(#13484) gatto_ válasza Red_Bull (#13481) üzenetére


gatto_
senior tag

Semmi, bocsáss meg, csak az elmúlt kb. egy hónapban szinte másról sem szólt a topik, mint az RTL és a Digi "tárgyalásáról" az RTL2 bekerülését illetően.
Illetve újabban a Discovery csoport adóinak várható kikerüléséről.

(#13485) Flashget válasza gatto_ (#13484) üzenetére


Flashget
félisten

azért ezek már updatelve lettek Sport1 HD és BBC Knowledge-el

Realme GT Master Edition

(#13486) Gercsi


Gercsi
tag

Azért a PRO4 próbál megint valamibe "kapaszkodni". Nincs BL, de lesz helyette meztelen időjárás jelentés.... :DD :DD :DD

[link]

Egy jó sakkozó mindig tudja, melyik bábut áldozza fel, és mikor.

(#13487) Bogyi007 válasza gatto_ (#13484) üzenetére


Bogyi007
veterán

UPC-n sem nézhető Dzsoni...

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#13488) Kwisatzh válasza Bogyi007 (#13482) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Jól értjük, hogy azon aggódsz, hogy hátha nem végeznek, és így csak este látod az F1-t?

Kibaszottul irigyellek a problémáidért! :DD

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#13489) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!
Lenne egy furcsa problemam.
Egy Samsung LE40C650L tv-m van.
Az a gond hogy automatikus tarolasnal nem talalja meg az osszes digitalis csatornat.
Kezi keresessel meg talal meg plusz csatornakat, de regebbieket torol ki helyette, ugyhogy a csatornaszam ugyanennyi marad.Eszrevettem hogy ugyanazon a frekvencian tobb csatornat is talal, nem tudom hogy ennek van-e jelentosege.
Meg egy par kerdes a csatornak keresesevel kapcsolatban:
- A Plug & Play menuben es a Csatorna menuben is lehet orszagot valasztani de a ket lista nem ugyanaz(a Plug & Play menuben tobb orszag van), az a kerdes, hogy mindketto befolyasolja a digitalis csatornak kereseset?
- Mi a kulonbseg(ha van-e egyaltalan a Teljes, es a Halozat keresesi modok kozott).
Kezi tarolasnal milyen erteket adjak meg a modulacionak(16 QAM es 256 QAM kozott), mekkora jelatviteliu sebesseget KS/s-ben?
- Kabeles keresesi opcioknal a Kezdet frekvencia, vegso frekvencia, jelatviteli sebesseg es modulacio beallitasai pontosan mit befolyasolnak, az automatikus keressi modot?, mert en ugy lattam hiaba allitok barmilyen kezdeti frekvenciat, az automatikus tarolas ugyis 0-tol kezdi.

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#13490) hb000 válasza Csaby25 (#13489) üzenetére


hb000
aktív tag

Kezi keresessel meg talal meg plusz csatornakat, de regebbieket torol ki helyette

Biztos, hogy töröl? A samsungok kézi keresésnél hajlamosak elbarmolni a csatornasorrendet. Ilyenkor pár adó csatornaszáma megváltozik, de törlődni nem szokott. A probléma orvosolható: a csatornalista pendrive-ra írható, ez a samtoolbox nevű progival átszerkeszthető és a tv-be vissza lehet "tölteni".

A többi problémád egyáltalán nem furcsa, visszaolvasva 1-2-3 oldalt mindenre választ találsz.

[ Szerkesztve ]

(#13491) unravel válasza Csaby25 (#13489) üzenetére


unravel
őstag

Szia

"Kezi tarolasnal milyen erteket adjak meg a modulacionak(16 QAM es 256 QAM kozott), mekkora jelatviteliu sebesseget KS/s-ben?"
Moduláció - 256 QAM
Jelátviteli sebesség - a közszolgálatiak kivételével mindegyik 6900, közszolgálatiak 6000

"Mi a kulonbseg(ha van-e egyaltalan a Teljes, es a Halozat keresesi modok kozott)"
A teljes minden egyes frekvenciát mindegyik modulációval leszkenneli. Előnye: mindent megtalál. Hátránya: több ideig tart a keresés.

A hálózati, nem szkennel mindent, csak azokon a frekvenciákon keres amelyek a kábelen jövő NIT (Network Information Table)-ban megtalálhatóak. Nem tudom a DIGInél ez mennyire működőképes.

Javaslom országnak a magyart és a teljes keresést. Településtől függően ~100 csatornát kell találnod amit a tévéd abc sorrendbe tesz.

Szerk: Javítsatok, ha nagy hülyeségeket írtam :D

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#13492) unravel válasza Csaby25 (#13489) üzenetére


unravel
őstag

NIT tábla (elviekben hálózati keresésnél csak ezeket a frekvenciákat szkenneli)

¯\_(ツ)_/¯

(#13493) sandró60 válasza unravel (#13492) üzenetére


sandró60
addikt

Végűl "Csaby25" a Samsung lcd-led topikban is feltette a kérdését azzal az "apró" kiegészitésel,hogy nem magyarországról irta a kérdését.Tehát egy "kisebb" külföldi szolgáltatoról van szó

[ Szerkesztve ]

(#13494) exact6


exact6
tag

Sziasztok!
Humax DIGI+C HD-t nem lehet valahogy összekötni a géppel? Igaz, hogy a kézikönyvében nincs különösebben feltüntetve, de utánanéztem a Humax weboldalán egy DIGI+C HD2-höz nagyon hasonlító típusnak (kb csak a neve más), és ott külön le van írva, hogy routeren keresztül össze lehet kötni a számítógéppel, és a gépen lévő filmeket meg lehet nézni vele. Megnéztem az én sima DIGI+C HD-met, és azon is van ethernet csatlakozó, lehet tárhelyet választani a menüben, stb. Próbálta már valaki ezt a funkciót, hogy működik-e?

(#13495) unravel válasza sandró60 (#13493) üzenetére


unravel
őstag

sandró60: bazzeg :) akkor már a "Sürgősen keresek valakit, akivel spanyolul társaloghatok!" topicba is bemásolhatná :)

Csaby25: akkor el se olvasd, csak a negyede vonatkozik rád. :)

¯\_(ツ)_/¯

(#13496) Csaby25 válasza sandró60 (#13493) üzenetére


Csaby25
senior tag

Ja igen, bocsanat, ide elfelejtettem megemliteni :W

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#13497) Male válasza exact6 (#13494) üzenetére


Male
nagyúr

Nincs boxom, így nem is próbáltam, de miért nem dugod össze a routerrel? Akkor kiderülne... UPC-s boxon néztem, ott a routeren a LED sem gyulladt ki a kábel csatlakoztatásától, szóval gyorsan megvolt a próba :)

(#13498) Csaby25 válasza Csaby25 (#13489) üzenetére


Csaby25
senior tag

Ok, most mar leszukitettem a problemat :D
Az van hogy kezi keresesnel megtalalja az osszes csatornat. De egy bizonyos freki utan elkezdi kicserelni az elozoket :W
Pl.: A 690 Mhz-en talalt csatornakan lecsereli a 674 Mhz-en talaltakkal.
A 698 Mhz-en talaltakat is ugyszinten lecsereli a mar ujonnan megtalalt 690 Mhz-en talaltakkal(amik mar lecsereltek a 674 Mhz-n talaltakat).
Remelem ertheto voltam :D

U.I.: Nem Magyarorszagrol vagyik es egy "kisebb" szolgaltatom van.

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#13499) exact6 válasza Male (#13497) üzenetére


exact6
tag

Mert ahhoz "kicsit" át kéne rendezni a szobát. :P De végül is egy próbált megér, csak gondoltam hátha valaki már kipróbálta a dolgot előttem. :)

[ Szerkesztve ]

(#13500) unravel


unravel
őstag

Van a diginek ahhoz joga (és lehetősége), hogy a natgeowild SD-ről áttegye a magyar hangot a natgeowild HD-re? Ha már a 16:9-es rtl klubunk is "sajátgyártású".

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.