Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12301) M_AND_Ms válasza Kwisatzh (#12300) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Mééé? Elképzelhetetlen, hogy valakit más zene is érdekel, nem csap napi popzörgés, amit bárhol, bármikor "évezhetek"?
A Mezzo pont az egyik legigényesebb csatornák közül való. Tanulhatna több csatorna is tőlük akármelyik műfajban is működnek.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#12302) pumpaduda1 válasza M_AND_Ms (#12299) üzenetére


pumpaduda1
csendes tag

Komlóról már nem is beszélve digitális csomagban majdnem csak fele annyi van mint Pesten.

(#12303) Kwisatzh válasza M_AND_Ms (#12301) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Nem elképzelhetetlen persze, én tisztelem mások izlését, de nekem nem jön be....

[moderálva]

(#12304) emsy83 válasza rocket (#12293) üzenetére


emsy83
csendes tag

Ez csak a kezdet, további csatornák kikerülése is úgy tűnik elkerülhetetlen hamarosan, és nem csak a Diginél, hanem a T-nél, UPC-nél, és a többi szolgáltatónál is! Hogy miért? Egyszerű: sajnos hamarosan a TV2 és az RTL Klubb is úgy adókkal rukkol elő, és ráadásul igen magas áron szándékozzák a kábelszolgáltatóknak adni! Ha lehet hinni előfizetőként és csatornánként több mint 100 ft-os akarnak beszedni! Ebből egyenesen következik hogy az alábbi variációk várhatóak:
- a szolgáltatók nem veszik be csomagjaikba az új csatornákat (ez nem túl életszerű)
- felveszik, csakhogy a magas áruk miatt akkor olyan csatornákat vesznek ki amik szeretettek és nézettek (sajna ez a legvalószínűbb ...)
- kivesznek több olcsóbban beszerzett csatornát (elképzelhető, hogy a 2 új helyett 5-öt, 6-ot is)
- árat emelnek
1 hónap és lesznek még itt is (kellemetlen) meglepetések, ahogy minden szolgáltatónál ...

[ Szerkesztve ]

(#12305) Mate válasza rocket (#12293) üzenetére


Mate
nagyúr

A diginek nem célja minden áron ki*aszni az emberekkel. Biztos vagyok benne, hogy előfizettek ők is a Nielsen-nél és megkapják a nézettségi adatokat, amiből kiderül, hogy nagyon kevés nézettsége van a TLC-nek. Nem éri meg külön csomagot létrehozni, árat emelni stb.

4+ teljes lakosság körében a tlc a legkisebb, 1,6%-os csoportba van, míg a Viasat Nature a 4,6-os kategóriába tartozik. Ráadásul míg a TLC csökkenőben van, a Viasat Nature nézettsége növekszik. Így érthető, hogy kicserélik olyanra, amit több ember néz.

A másik, hogy a többi szolgáltató se szent. Pl. nekem UPC-nél gondoltak egyet és kiszedtek vagy 25 csatornát hűségidő alatt és kitalálták, hogy mostantól ezek +pénzért érhetőek csak el.
Arról nem is beszélve, hogy digi árai kb. 50%-al olcsóbbak mint a UPC árai, ráadásul nem kell külön fizetni minden TV-re. Úgyhogy nem olyan rossz a digiseknek sem.
Legnagyobbat a focinézők *opnak, akik kénytelenek két szolgáltatóra előfizetni, ha akarják nézni a meccseket.

(#12306) Black&White


Black&White
addikt

Amúgy ez már eldöntött tény, hogy nem lesz SK a Digi hálózatán?

(#12307) vidra1221


vidra1221
tag

Irigylem azokat az embereket akik a mai világban olyan súlyos problémákkal küzdenek minthogy kiveszik a csomagból a TLC és DI. és stb csatornákat. Aki meg mindenáron ilyen műsorokat szeretne nézni annak ott van számtalan lehetőség a neten, le lehet tölteni ma már minden féle műsort, sorozatot, akármit, vagy az adott csatorna honlapjain is elérhető rengeteg adás. Ott nincs reklám, nem vagy időhöz kötve, akkor nézed meg amikor akarod. (Most biztos kapok majd az erkölcs csőszöktől irgum-burgumot hogy miket írok). Én sem értem mint ahogy jó pár fórumozó sem, hogy miért nem lehet megérteni azt, hogy ennyi pénzért ez van, hol kivesznek ezt azt, nagy ritkán adnak is valamit, ahhoz hogy az árat lehessen tartani. Valószínű én meg azért lennék zabos ha emelnék az árat csak azért mert egy TLC féle csatornát meg akarnak tartani. A pozitív oldalát nézem az egésznek miszerint én HD-ben nézhetek Eb-t olimpiát, F1-et és még számtalan sok műsort ennyi pénzért míg UPC-s, Inviteles stb. szomszédaim meg 8-9-10 e forintokat pengetnek ki ugyan ezért, és ez csak a tv díj sok esetben ha HD-t akar nézni valaki, igaz van TLC meg Discovery 28000! Hozzáteszem engem is sokkal jobban érdekelnek a tematikus csatornák mint a bulvár szar. Aláírtam egy szerződést amiben vélhetően (nem olvastam végig) ezek le vannak írva és ennek tudatában viszonyulok a témához. Ha lesz olyan húzása a Diginek ami kiveri a biztosítékot fogom magam és otthagyom őket.

(#12308) Flashget válasza rocket (#12293) üzenetére


Flashget
félisten

Megint az van a hatterben ami eddig is, emelni kellett volna az elofizetesi dijat, hogy megmaradhasson ez a ket ado, de erre keptelenek, inkabb minden fele hazugsaggal kivettek, es beraktak filleres alternativakat helyettuk, amiket aztan majd legkozelebb ha no az elofizetesi dijuk kivesznek.

én már ezt megirtam pár hete csak néhány digi ügynöknek a feje homokban van még ;)

mindig kamuznak mikor fizetős csatornát dobnak ki..lesz még majd amit kihajítanak szintén "nívótlan tartalom" mínősítéssel mint anno a Filmmúzeumot ;)

sufnituning..

Realme GT Master Edition

(#12309) Flashget válasza GuruZone (#12294) üzenetére


Flashget
félisten

ezek már voltak...repültek sosem kerülnek vissza..

Realme GT Master Edition

(#12310) Flashget válasza Black&White (#12306) üzenetére


Flashget
félisten

Inkább az a tapasztalat ami kikerül a szolgáltatásból, utána soha többé nem kerül vissza.

Realme GT Master Edition

(#12311) exact6


exact6
tag

Sziasztok!
Most béreltünk két (Wellav) WCD 1205 típusú digitális beltérit a Digitől, és az probléma az EPG-jével, hogy az aktuális műsort nem mutatja. Tehát ahol azt kéne írnia ami most megy, az a rész üres, alatta meg hogy "Később", ott rendesen írja a következő műsor nevét meg időpontját. A részletes EPG-ben sem mutatja az aktuálisat, és mind a két box ezt csinálja. Ezzel vajon lehet valamit kezdeni? Gyári visszaállítás vagy vmi? Idő mellesleg be van állítva rendsen.

(#12312) hb000 válasza exact6 (#12311) üzenetére


hb000
aktív tag

Biztos, hogy az idő jól van beállítva? Értem ezalatt az időzónát, ráadásként pedig a nyári időszámítást.

Ilyen márkákat honnan kapar elő a digi???

(#12313) exact6 válasza hb000 (#12312) üzenetére


exact6
tag

Hát most szórakoztam kicsit az idővel (automata idő, GMT állítgatás, nyári időszámítás ki-be) de semmi. Ha az órát visszaállítottuk eggyel, akkor pl. a 20:30-as műsort 19:30-asnak írta. De hogy most mi megy, azt még mindig nem mutatja. Ami viszont érdekes, hogy a kódolt HBO-kon amiken jön a hang is, ott írja rendesen a most futó műsort is, csak épp ékezethibákkal.

Amúgy nem tudom honnan szedték, de nem valami nagy eresztés. Főleg hogy van valami gomb a távirányítón (még nem sikerült rájönnöm melyik az), amit ha megnyomsz, reseteli a csatornalistát és rendezgetheted őket újra be.

(#12314) rocket


rocket
nagyúr

Gyozott a nepakarat? vagy muszaki "hiba"?
TLC es Discovery ID is van ujra.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#12315) Flashget válasza rocket (#12314) üzenetére


Flashget
félisten

jaja fb-n elég nagy volt a felháborodás...talán rájöttek nem hülyék a digi userei és ha ez a tendencia mennek más szolgáltatóhoz...
eleve az indok amiért kivették több mint nevetséges volt..

Realme GT Master Edition

(#12316) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Üdv,
A 18.kerületben volt egy jelentősebb hálózatfejlesztés mostanában, de az utcánkban még mindig nem érhető el a szolgáltatás a honlap szerint. Nincs információtok ez mennyi ideig tarthat?

(#12317) ToBeY válasza rocket (#12314) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Melyik frekvenciára rakták vissza rákeresnék.Analógon nem rakták vissza.

(#12318) Jetpilot válasza ToBeY (#12317) üzenetére


Jetpilot
csendes tag

Kedves DIGI Előfizetők!

Figyelembe véve a TLC és az ID Investigation Discovery csatornák
kivételével kapcsolatos visszajelzéseket, cégünk úgy döntött, hogy a mai naptól visszahelyezi a digitális csatornakínálatába mindkét csatornát.
Abban az esetben, ha valaki nem találja a fenti csatornákat, ajánlott egy gyári beállítások visszaállítását lefuttatni a készülékeken.

Üdvözlettel:
DIGI

ID: 778000 , 6900 , 256-QAM
TLC: 786000 , 6900 , 256-QAM

[ Szerkesztve ]

(#12319) hb000 válasza exact6 (#12313) üzenetére


hb000
aktív tag

Egyetlen gomb? Az szuper :)
Biztos akkor fogod megtalálni, amikor már mindent beállítottál és elrendeztél :)

(#12320) Misi 007 válasza Jetpilot (#12318) üzenetére


Misi 007
Közösségépítő

Még jó hogy tegnap hangoltam újra a TV-t... :D
Gondolom ezután jön majd nemsoká az áremelés akkor meg majd azért lesznek a TLC-sek felháborodva...

(#12321) batagy válasza Jetpilot (#12318) üzenetére


batagy
őstag

Hát engem speciel sem a TLC, sem az ID nem izgat, sosem néztem egyiket sem, de le a kalappal a Digi rugalmassága előtt.

Pár panaszra visszarakták, azért az elég korrekt!

(#12322) M_AND_Ms válasza batagy (#12321) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ez lenne az alap, hogy figyelembe veszik a nép óhaját.
A múlt héten a királyi médiát üzemeltető MTVA is bizonyított amikor, a plazmások kérésére átlátszóvá tette az új csatornalogókat.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#12323) dh66e


dh66e
veterán

A digi demokratikusabban működik mint gondoltuk volna. :R A fikázók legnagyobb döbbenetére. :DD
M_and_Ms
Azt cirka 5 éve kérték folyamatosan a plazmások.

[ Szerkesztve ]

(#12324) Jetpilot válasza batagy (#12321) üzenetére


Jetpilot
csendes tag

Akárhogy is nézzük ez burkolt áremelés mikor csatornákat vesznek el (volt már párszor) vagy cserélnek le valamit gagyibbra (lássuk be egy MusicMix "nívótlan" egy VH1 Classic-hoz vagy MTVhez képest).

Belátták, hogy ezt mégsem kéne. Kár, hogy a fent említett zenecsatornáknál nem történt meg a visszaadás.

(#12325) sityupityu válasza Jetpilot (#12324) üzenetére


sityupityu
veterán

Az MTV-k nagyon hiányoznak nekem is. :O

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#12326) Pille69 válasza dh66e (#12323) üzenetére


Pille69
tag

Cirka 5 éve semmi gond nem volt az MTV-s logókkal. Ez a legújabb volt csak problémás egy pár napig. :K

(#12327) dh66e válasza Pille69 (#12326) üzenetére


dh66e
veterán

ÓÓ bocsánat nem voltam egyértelmű,általánosságban írtam hogy a plazmások folyamatosan kérik a csatornákat hogy ne legyen már olyan a logó ami hátrányosan befolyásolja a működését egy plazma tv-nek.

(#12328) Pille69 válasza dh66e (#12327) üzenetére


Pille69
tag

Így már értem. Korábban az RTL, meg a TV2 volt "erős", már csak az AXN olyan. Bár nekem soha semmi rosszat nem csináltak a TV-vel, pedig már 2009-tól plazmát nézek. :))

Elírtam. :W 2006-tól.

[ Szerkesztve ]

(#12329) #65675776 válasza Jetpilot (#12324) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ami azt illeti az MTV (főleg mióta van magyar verzió) egy nagy rakás mutra. Csak a zenéről nem szól. Szerintem egyáltalán nem volt kár érte. A VH1 más tészta, az nekem is hiányzik. De azt a Comedy Central-lal nyírták ki.

(#12330) Ferlingfan válasza Jetpilot (#12324) üzenetére


Ferlingfan
csendes tag

Tök igazad van, de a Viacom csatornák nem véletlenül nincsenek a kínálatban. Azt hallottam, hogy anno valamin összerúgták a port a Digivel, de nagyon. Ez az eredmény. Se MTV, se VH1, se Comedy Central, se Nickelodeon.

A TLC-ID témához pedig, alapjában véve nem nézem egyiket se, nagyritkán a TLC-t szoktam talán, de azért év közben arra hivatkozni bárkitől, hogy drágábbak lettek a csatornák, hülyeség. Nagy általánosságban január 1-jétől szokás árat emelni. Ezen két csatornának a 64Ft-ja meg csak nem vágja földhöz a Digit, ha eddig se vágta.

(#12331) Flashget válasza Jetpilot (#12324) üzenetére


Flashget
félisten

SK-t is visszarakhatnák...mert akkor sem kérdezték meg a népet mit akar miként most sem mikor kivették a TLC és ID csatornákat.
Nem tudom miért nem képeznek egy 4. csomagot 3500Ft-os árral és oda pakolják ezeket a kivett csatornákat akit érdekel fizesen érte mint ez a ki-be cserélgatés...

Realme GT Master Edition

(#12332) Flashget válasza #65675776 (#12329) üzenetére


Flashget
félisten

A VH1 más tészta, az nekem is hiányzik. De azt a Comedy Central-lal nyírták ki.

??
emlékeim szerint előbb vették ki a CC-t mint a VH1-t..sőt a VH1 és VH1 classic bekerülése után repültek az MTV csatornák.
a cinematrix is egy darabig nem volt a kódolt részben..a beetetés idejéig.

Realme GT Master Edition

(#12333) Flashget válasza Ferlingfan (#12330) üzenetére


Flashget
félisten

a-a..nem arra hivatkoztak hanem erre:

Az a célunk, hogy a különböző tematikus programok egyensúlyban legyenek és a tényleges előfizetői igényeknek megfelelő programkínálatot alakítsuk ki, ezért üzletpolitikai és nézettségi szempontokat is figyelembe véve született döntés a TLC és az ID Investigation Discovery csatornák kivételéről.

Már csak az érdekelne miként jött ki náluk az, hogy a TLC-t kevesebben bámulják egy Fem3 vagy Film Café-hoz-hoz képest? :p

Ez pont olyan nevetséges ok, mint a Filmmúzeumnál anno a "nívótlan műsor" és hivatkoznak erre:
A női nézőket több tematikus csatorna is várja, mint például a FEM3, Film Café, Reflektor TV, Story 4 és Story 5 csatornák.

miközben fb-n a nők írják nem is nézik ezeket a szutykokat amik 38x ismétlik ugyanazokat a LTC és ID-vel szemben...itt jön képbe a digi és a TV2 nagy barátsága inkább...ma reggel is TV2-n ment a digisport BL reklámja..
nem hazudozniuk kellene hanem megtartani a csatornákat és ha ez nem megy másként hozzanak létre egy 4. díjkategóriát és emeljenek 200Ft-ot.

Olyat nem is ajánlok nekik ami tőlünk nyugatabbra már valóság..csak annyi csatornáért fizetnek és csak azt nézik ami érdekli őket...

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#12334) ronson válasza Flashget (#12333) üzenetére


ronson
őstag

"Olyat nem is ajánlok nekik ami tőlünk nyugatabbra már valóság..csak annyi csatornáért fizetnek és csak azt nézik ami érdekli őket..."

Este leírom, hogy ez miért nem működik, egyszerű az oka és semmi hátsó szándék és össze esküvés elmélet nincs benne.

(#12335) zichie válasza Jetpilot (#12318) üzenetére


zichie
senior tag

A Smart TV (UE32EH5300) 786Mhz-t lekeresve szépen megtalálja az TLC-t, azonban törli a Travelt. A Samsung dvb-c tuneres monitorommal (SyncMaster B2230HD) nincs ilyen gond, ott nem megy el a Travel. Persze a kiexportált csatornalista hekkelése majd importálása a tv-be segít, de nem így kéne működnie. Az is érdekes, hogy más smart tévékkel nincs ilyen gond, amit abból gondolok, hogy eddig senki nem jelezte, mint probléma.
Azt nem tudom eldönteni, hogy ez a jelenség a tv hibája, vagy a transport stream nem teljesen konzisztens. Ha a Digi hibája, akkor más készüléken is jelentkeznie kellene, mint probléma. Ha viszont a tévé hibája, akkor a Travel-t a korábbi helyén, azaz 794Mhz-n sem szabadott volna megtalálnia, amikor még ott volt.
A tévé garis és a csatornalista hekkeléssel remélem nem ugrott a gari.

(#12336) zichie válasza Flashget (#12333) üzenetére


zichie
senior tag

"Olyat nem is ajánlok nekik ami tőlünk nyugatabbra már valóság..csak annyi csatornáért fizetnek és csak azt nézik ami érdekli őket..."

Ezt úgy tudnák megoldani, hogy mindent kódolnak, s a Diginek pont ez a lényege, hogy a HBO-kon kívül minden kódolatlan.

Egyébként nyugatabbra is létezik olyan szolgáltató, ami mindent kódolatlanul ad. A múlt héten Svájcban jártam, ott a szállodai szobában kb. 160 digitális (és egy-két analóg) adás jött. Az kis lcd tévébe csak egy darab koax volt bedugva, nem volt semmilyen box vagy ca modul. Érdekes, hogy a csatornalistában nem találtam prémium adásokat (pl. Canal+), így ezt valószínűleg szűréssel oldják meg. Azt sajnos nem tudtam kideríteni, hogy melyik kábelszolgáltató volt.

(#12337) Kwisatzh


Kwisatzh
senior tag

Hurrááá... most csinálhatom vissza a TLC-t meg DI-t... ezek se normálisak máááá... :W

[moderálva]

(#12338) Captor válasza zichie (#12336) üzenetére


Captor
tag

Szerintem a hotelekben jellemzően valamilyen interaktív rendszer van, nem közvetlen a szolgáltató antennája van bekötve.

(#12339) Flashget válasza zichie (#12336) üzenetére


Flashget
félisten

Ez szerintem csak a szálloda vendégeknek van "ingyen"..ott van szétosztva de a szállóig kódoltan kapják amit a szálloda kifizet. Egyébként a számlába simán betudják építeni a díjat :)

Egyértelmű, hogy csak így tudnák megoldani, cserébe nekem sem lenne pr-ból "138 csatorna" amiből 118-at nem nézek, mert nem érdekel vagy nem értem és csak azért fizetnék ami érdekel.

Realme GT Master Edition

(#12340) Flashget válasza Kwisatzh (#12337) üzenetére


Flashget
félisten

nem olyan rég még védted őket, meg gúnyolódtál a beírókon akik a digi hülyeségeiről írtak :p

egyébként ja tölthetem pendrive-ra az elmentett csatornákat ;)

Realme GT Master Edition

(#12341) Kwisatzh válasza Flashget (#12340) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Most is "ugyanazt" mondom, ennyiér ne akarjatok többet, aki többet akar az mennyen UPC bácsihoz és fizessen 10 K-t a csak kicsivel többér/jobbér ...

A két csatornát sose néztem szinte, de azért visszacsinálom, ha már van újra...

[moderálva]

(#12342) hb000 válasza Flashget (#12333) üzenetére


hb000
aktív tag

Olyat nem is ajánlok nekik ami tőlünk nyugatabbra már valóság..csak annyi csatornáért fizetnek és csak azt nézik ami érdekli őket...

Már más is írt ilyet, de az "állítólag", meg "nyugaton biztos van", meg a "de tényleg hallotam" érveken kívül senki nem írt be még konkrét szolgáltatót.

Tényleg érdekelne, kérlek, rakj be ide egy linket arról a szolgáltatóról, amelyik engedi a csatornánkénti válogatást.

(#12343) hb000 válasza zichie (#12335) üzenetére


hb000
aktív tag

A travelt nálam sem lehet behangolni Samsungon (nem smart tv). Sem auto, sem kézi keresés nem találja. Sokat nem küzdöttem vele, mert akkor már több időt szántam volna a keresésre, mint amennyi időt várhatóan nézek majd belőle a következő 10 évben :)

(#12344) Morris válasza Jetpilot (#12318) üzenetére


Morris
veterán

Azért kár, hogy csak a digitálison jön! :o

(#12345) Flashget válasza hb000 (#12342) üzenetére


Flashget
félisten

Akkor biztos nem kamu a dolog..

vagy 10 éve is voltak olyanok akik hitetlenkedve olvasták a betárcsázós netükkel mikor azt írtam vannak olyan országok ahol jóval kevesebbért, jóval gyorsabb netet használnak egy csomagban fizetve a tv, telefon, net használatot..ugye ismerős ez már napjainkban a digi révén? :)

Realme GT Master Edition

(#12346) Misi 007 válasza hb000 (#12343) üzenetére


Misi 007
Közösségépítő

Ma hangoltam pont újra a tv-t.
C szériáson simán megtalálta a Hálózati kereséssel...

(#12347) Ahab77 válasza Morris (#12344) üzenetére


Ahab77
tag

Analógra is visszarakták: Katt ide
Most hangoltam be Szegeden.

(#12348) Morris válasza Ahab77 (#12347) üzenetére


Morris
veterán

ejj de frankó!
thx :R

(#12349) Ahab77 válasza Flashget (#12345) üzenetére


Ahab77
tag

Tehát ha egy marhaságot sokan terjesztenek, akkor az már igazzá is válik? Érdekes.
Vagy ahogy az egyik kedvenc filmemben mondják:
"- Kik mondják ezt?
- Többen.
- Többen, többet mondanak."

Megfejtéseket a DIGI emailcímére küldjétek. :D

(#12350) konrada válasza Flashget (#12333) üzenetére


konrada
tag

A negyedik csomag tudomásom szerint műszakilag problémás, mert a leosztást nem kártyás kóddal, hanem digi dobozában oldják meg úgy, hogy a lakásba menőt aszerint kötik (szűrik), melyik csomagot veszi. (Ezért lehet ügyeskedőknek feljebb kötniük.)
Ezekben az egységekben meg csak ennyi lehetőség van, azaz több tízezer egységet kéne cserélni ahhoz, hogy 4. csomag is lehessen.

...legfeljebb úgy tudnának kedvedre tenni, ha a 3.-at feljebb pozicionálnák.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.