Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12951) Zoshi85


Zoshi85
aktív tag

Ok.

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#12952) sityupityu válasza Zoshi85 (#12948) üzenetére


sityupityu
veterán

Oksa,de ne nekem írd,nem én találtam ki. Csak az évjáraton javítottam.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#12953) Flashget válasza Zoshi85 (#12949) üzenetére


Flashget
félisten

...és a helyén a retek klub 2 indul okt. 1-én.

Realme GT Master Edition

(#12954) digikábeles válasza br.rak (#12943) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Nekem a régi Panasonic dvd felvevőm csinált ilyet, amikor beállítottam időzített felvételre. A scart csatlakozás okozza, mert küld egy kapcsoló jelet a tévének, amiért az bekapcsol. A HDMI csatlakozás nem csinál ilyet.

(#12955) exact6


exact6
tag

Sziasztok!

Régebben olvastam több helyen is, hogy a Humax DIGI+C HD boxoknak az órája rosszul jár, és ezt nem is lehet állítani. Azóta javították már ezt a hibát, vagy még mindig csúszik egy órával az egész?

(#12956) Morris válasza exact6 (#12955) üzenetére


Morris
veterán

Nálam jól működik. Be lehet állítani az időt rendesen. Csak azt hiszem, hogy az időzóna nem stimmel, de az meg sztem nem sok mindenkit érdekel. :U

(#12957) exact6 válasza Morris (#12956) üzenetére


exact6
tag

Igen, ha jól tudom másoknak is ez volt a bajuk, hogy romániai időzóna szerint volt beállítva, és emiatt sietett egy órát az órája. De ezek szerint ezt már javították akkor. :)
Csak azért kérdezem, mert szeretnék egy ilyet bérelni (leginkább az USB-s filmlejátszás miatt), csak az órát meg mindig onnan szoktam nézni, szóval az elég zavaró lenne. :)
Egyébként köszönöm a választ!

[ Szerkesztve ]

(#12958) Morris válasza exact6 (#12957) üzenetére


Morris
veterán

Nem javítottak semmit. Az időzóna most is Romániát mutat ha jól tudom, de az idő magyarországi. Szóval nincs gond vele. Jól jár az órája is. Az EPG pedig megfelelően és pontosan működik! :K
Bérelj nyugodtan. Nekem kb 1 éve van meg ez a box és eddig csak egyszer fagyott le. Nem tudom miért, de áramtalanítottam, majd újra bekapcsoltam. Azóta is tökéletes. Megbízható szerkezet.
Sőt most néztem meg és most meg Romániát sehol nem találok :F . GMT +01:00 be van állítva :U
Az idő és a dátum is a megfelelőt mutatja :K

(#12959) exact6 válasza Morris (#12958) üzenetére


exact6
tag

Nah, akkor ez a tökéletes box számomra. :) Feltehetően, ha még van belőle... :P
Köszi szépen az infókat!

(#12960) Morris válasza exact6 (#12959) üzenetére


Morris
veterán

Jah , ha esetleg Kaon boxot fognál ki, gondolkodás nélkül utasítsd vissza. Ragaszkodj ehhez a digi+c-hez mindenképpen. Az előbbivel korábban rengeteget szívtam. :(
Szivesen! :R

[ Szerkesztve ]

(#12961) exact6 válasza Morris (#12960) üzenetére


exact6
tag

Igen, annak is utána néztem, de az meg az USB hiánya miatt se jöhetne szóba. :P
Ami még jó, csak tudtommal már nem adják, az a Technisat volt, de igazából abba sok funkciót ki sem tudtam volna használni, szóval a Humax a jó választás számomra. :)

(#12962) Morris válasza exact6 (#12961) üzenetére


Morris
veterán

jaja, jó lesz ez! :K

(#12963) Tacsika válasza exact6 (#12957) üzenetére


Tacsika
aktív tag

leginkább az USB-s filmlejátszás miatt

Hát ez nálam nem működik külső vinyóval (NTFS). A box ext3 saját particiót használ ami linuxos, ebből kifolyólag win alól nem tudok másolni saját fájlokat ha a boxszal formázom le.
Felvenni lehet, jól is működik, de mivel 1 tuneres csak azt amit nézel.

[ Szerkesztve ]

(#12964) wlantal válasza Tacsika (#12963) üzenetére


wlantal
tag

Win alól is van megoldás ext3-ra.Én például Total Comannder Ultima Prime-ot használok és van benne linux meghajtó kezelés, ha meghajtó gomboknál lévő hálózat gombra kapcsolok akkor a megjelenő listában van "linux meghajtók" opció.Bár most néztem meg és nem látja az Ubuntunak fenntartott meghajtót azt hiszem az is ext3.Anno ext2-vel próbáltam az ment. :F

(#12965) schumy1


schumy1
aktív tag

Lusta vagyok most visszaolvasni, ne haragudjatok.

Pana készülék, Digi kábel. A Digi doboz nem nálam van, de hozzám Coaxon jön a jel.
A szomszédban analógra van téve mert crt tv van. Próbáltam hangolni de nem talált HD adót dvb-c-n.
Analógot mind. Azért nem talál mert a Digi doboz nem digitálra van váltva?
Van egy olyan állítási lehetőség, hogy analóg, vagy digitális azt hiszem, de nem vagyok benne biztos.

(#12966) unravel


unravel
őstag

Írd le a tévéd pontos típusát mert így nem lesz könnyű.

¯\_(ツ)_/¯

(#12967) schumy1 válasza unravel (#12966) üzenetére


schumy1
aktív tag

Panasonic TX-P42U20E

(#12968) exact6 válasza Tacsika (#12963) üzenetére


exact6
tag

Igazából én csak pendrive-ról (16GB) szeretném nézni a filmeket, nekem az bőven megteszi. :)

[ Szerkesztve ]

(#12969) unravel válasza schumy1 (#12965) üzenetére


unravel
őstag

Huhh, nem rossz tévének tűnik.:)

"Próbáltam hangolni de nem talált HD adót dvb-c-n."
A tévék többségében van digitális hangolásnál "Teljes keresés" vagy "Teljes hálózat" keresés opció, akkor meg kéne találnia mindent. De a digi honlapján megtalálod a frekvenciákat.

"Azért nem talál mert a Digi doboz nem digitálra van váltva?"
A te készüléked "doboz" nélkül is képes fogadni és dekódolni a digitális csatornákat, annak nincs köze hozzá.

¯\_(ツ)_/¯

(#12970) M_AND_Ms válasza unravel (#12969) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Itt is figyeljetek, hogy a kérdező a box szót nem az Stb-re használja, hanem az optikai kábelt fogadó átalakítóra.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#12971) M_AND_Ms válasza schumy1 (#12967) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

A tv-dbe közvetlenül megy koax az optikát fogadó jelátalakító készülékből? (ne a box kifejezést használd, mert azon az stb-t értjük)
A tv Beállítások menüben látsz Dvb-c hangolás menüpontot?

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#12972) Milka 78 válasza schumy1 (#12965) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nekem TX-L 42U3E-m van és a kábeles élből azt mondta,hogy nincs bene DVB-C tuner ami persze baromság.Van egy olyan menü,hogy TV jel kiválasztása és ott ki kell pipálni a DVB-C jelet(alapból ez nem aktív).Ezután megjelenik a beállítások menüjében(MENÜ GOMB->Beállítások)alatt a DVB-C hangolás menüje.Ott rányomsz az autómatikus beállításra és már tekeri is be az egészet.Viszont elméletileg kapnod kellett magyar nyelvű füzetet ahol szépen le van írva minden.

(#12973) Milka 78 válasza schumy1 (#12965) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Csak az én tévémhez találtam angol nyelvűt,de szerintem ugyan az a menüje(legalább is anyósom 127 full hd plazmája tök ugyan az).->[link].Az Auto Setup bekezdés a lényeg.

(#12974) M_AND_Ms válasza Milka 78 (#12972) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Panasonicnál ez attól is függ, hogy a telepítés legelején milyen országot választasz. Magyaro. esetén nincs C-tuner. Ilyenkor gyári alapba állítás után újra kell országot választani. Pl.: Németo. Svédo. Finno. stb

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#12975) sityupityu válasza exact6 (#12968) üzenetére


sityupityu
veterán

Ha csak a filmnézés miatt kell akkor vegyél egy 5ezer forintos Dvd lejátszót. Már egy ilyenen is van Usb bemenet és nézheted a filmeket. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#12976) M_AND_Ms válasza sityupityu (#12975) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ja, lejátszik alap divx-eket és avikat, gyatra feliratkezeléssel, nulla támogatással, stb. :((

Akkor már jobban jár ha áldoz rá és vesz valami ilyet: Egreat

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#12977) bordi10 válasza M_AND_Ms (#12974) üzenetére


bordi10
senior tag

A legtutibb Finnország/Helsinki kombó! :K

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#12978) Morris válasza sityupityu (#12975) üzenetére


Morris
veterán

vagy kösse össze a gépet egy HDMI kábellel, azt mehet a házimozi :U
Én is így csinálom!
:))

(#12979) atosmaximus válasza Kuter (#1) üzenetére


atosmaximus
csendes tag

hello Hunok,
itt egy Philips 37PFL8694h tv-vel volt gondom amíg rá nem jöttem, hogy az országot át kell állítani Magyarországról Ausztriára ha a DIGI kábelen akarom bekeresni a DVB-C adásokat.
Ez az információ sehol nem volt leírva, ezért osztom meg a tudást veletek.
jók legyetek,
Amax

Talpra magyar !!

(#12980) sityupityu válasza M_AND_Ms (#12976) üzenetére


sityupityu
veterán

Jó,én egy olcsó megoldást hoztam fel. Van nekem is rendes média lejátszóm felesleges is összehasonlítani a kettőt. :) + a tévé beépített lejászszója. Bár nekem úgy rémlik,hogy az én Dvd lejátszómon néztem sok gigás mkv-at is,de nem vagyok biztos benne,majd megnézem. Ráadásul ezeknek a lejátszóknak is lehet frissíteni a fw-t,hogy utána több mindent megegyen.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#12981) atosmaximus válasza doczy_agi (#11223) üzenetére


atosmaximus
csendes tag

helló, a tapasztalataim szerint az összes egyenes koax csatit ki kell cserélni 90 fokosra, mert csak ezeknél lehet garantálni a jó csatlakozást a kábel és a csati között.
Amax

Talpra magyar !!

(#12982) forrest85 válasza atosmaximus (#12981) üzenetére


forrest85
senior tag

ez a csatlakozó egy kalap sz@rt se ér. dobd ki és cseréld le jobbra.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#12983) Milka 78 válasza M_AND_Ms (#12974) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A menü nyelvére gondolsz(most lehet oltári baromságot kérdeztem :B )?Én belőttem az újraválasztásnál Magyarra és azóta is így megy.

(#12984) dh66e válasza Milka 78 (#12983) üzenetére


dh66e
veterán

Arra gondolt hogy egy teljes újrahangolásnál a készüléket más országra állítod a menü nyelve ettől még lehet magyar.

(#12985) exact6 válasza M_AND_Ms (#12976) üzenetére


exact6
tag

Pontosan. Volt egy 8ezer forintos Orion DVD lejátszónk, ami a lemezeket már be sem olvasta, a feliratokat olvashatatlan fehér betűvel mutatta, és az USB-t is csak képnézegetésre meg zenehallgatásra lehetett használni, mert lassú volt, és megakadt mindig a film rajta. :( Szóval ezek után a Humax box felüdülés lesz. :D Egyébként köszi a tippeket, de bőven elég nekem ez, annyira sokat úgysem nézek filmet. :)

(#12986) McKalton válasza rinpocse (#2) üzenetére


McKalton
tag

Jön a Karma TV is digire

[ Szerkesztve ]

Hardwired!

(#12987) Milka 78 válasza dh66e (#12984) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Értem :B én konkrétan nem is emlékszem,hogy melyikre lőttem be,de minden csatorna és rádió megvan.Fent olvastam,hogy a Finnország/Helsinki kombó a tuti.Ez miért jobb mint a többi?

(#12988) schumy1


schumy1
aktív tag

Pontosítva akkor. Optikain jön be az átalakítóba. Onnan Coaxon jön hozzám.
A dvb-c meg van, elkezdtem automatán hangolni, jó jel erősség és jel minőséget jelzett, de nem talált semmit. Próbáltam úgy hogy megadtam az azonosítót a 1001-et, mivel budapesti vagyok. Így sem talált.
A csatornakiosztásban megadott frekvenciákat is próbáltam de semmi.

(#12989) Kwisatzh válasza schumy1 (#12988) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Ha megvan a dvb-c, és látja a jelet, méri az erősséget, és a minőséget is, és az "elég" is, akkor csak valami "korlátozás" lehet, de én a panákhoz nem értek. Az LG-nél ilyen akkor van, ha valami konkrét szolgáltató van beállítva, és akkor nyilván nem programoz be másikat, de hangsúlyozom a panákhoz nem értek.

Újra kéne beállítanod az egészet, próbálkozz mondjuk a finn lokalilizációval...

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#12990) schumy1


schumy1
aktív tag

Svédországot állítottam be magyar nyelvel.

(#12991) Kwisatzh válasza schumy1 (#12990) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Nem tudom van-e különbség, meg egyáltalán... Ha van időd próbáld meg a finn-t. Elég sok panás van, előbb utóbb előkerül majd valaki, és akkor okosabbak leszünk.

[moderálva]

(#12992) M_AND_Ms válasza Milka 78 (#12983) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Nem
Be lehet állítani az országot és külön a menü nyelvét, amit célszerű továbbra is magyarra tenni - bár mazochisták (és maoisták :DDD ) a kínait is próbálhatják ;)

Az ország beállítás helyi sajátosságokat állít. Pl Magyaro. esetén tiltja a DVB-C tunert, nekünk meg pont az kell

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#12993) M_AND_Ms


M_AND_Ms
addikt

RTL II: Digi TV kimarad

Mi lesz most? :F :F :F

Én mindenesetre nekimegyek a Dunának!

...gondolom az RTL-nél meg nincs kész a 4:3-as képarány a Digi számára ;]

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#12994) dh66e válasza M_AND_Ms (#12993) üzenetére


dh66e
veterán

én nagyon drukkolok. :)

(#12995) Misi 007 válasza M_AND_Ms (#12993) üzenetére


Misi 007
Közösségépítő

Én szerintem október 1-én felkötöm magam az első fára ha nem lesz már azonnal de rögtön ReTardáLt 2. :D

(#12996) br.rak válasza Misi 007 (#12995) üzenetére


br.rak
őstag

Ha így haladunk Sportklub bekerülése helyett kiveszik a többi IKO-s csatornát, úgyis nagy barátságban vannak most a TV2-vel... :))

(#12997) klaczi válasza forrest85 (#12982) üzenetére


klaczi
aktív tag

Nekem ilyen van, de forrasztva. Tökéletes:)

(#12998) Ahab77 válasza M_AND_Ms (#12993) üzenetére


Ahab77
tag

Oké, első nap , de biztos, hogy akkora veszteség ez? :DD
Első napi műsor

[ Szerkesztve ]

(#12999) dh66e válasza Ahab77 (#12998) üzenetére


dh66e
veterán

Minőségi televzíó lesz a javából ez már látszik :O
A hétvégén már lesz nagyfilm is amolyan szupermozi:Házibuli :W

[ Szerkesztve ]

(#13000) GuruZone válasza Ahab77 (#12998) üzenetére


GuruZone
őstag

ezekből egyedül a modern family ér bármit, sőt, az abbahagyhatatlan.

de az rtl 2-es promóból úgy tűnik, újraszinkronizálták, ami nagyon nagy hiba lenne.

Akit érdekel a sori, a 3. évad már teljes egészében "bveszerezhető" a nagyon király HBO-s magyar szinkronnal.

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.