Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13651) Flashget válasza allfinanz (#13649) üzenetére


Flashget
félisten

eddig a szolgáltatók pr okokból azon versengtek és hirdettek, melyiknél fogható több csatorna. az részletkérdés volt, hogy általában a fele, hulladék nem nézett csatornák voltak.
most hogy közeleg 2014 elkezdenek a HD csatornákkal piárkodni? ;)

Realme GT Master Edition

(#13652) Flashget válasza leslieke (#13650) üzenetére


Flashget
félisten

legyen hited pajtás..és akkor biztosan lesz a diginél is. :)

Realme GT Master Edition

(#13653) allfinanz válasza Flashget (#13652) üzenetére


allfinanz
senior tag

És mikor lesz rajta HD minőségű műsor? :D

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#13654) PeterPH válasza allfinanz (#13653) üzenetére


PeterPH
senior tag

Vagy méginkább, mikor lesz rajta minőségi műsor? :D

Da nagyon úgy néz ki hogy a The Voice-hoz igazították az időpontot, lehet azt már HD-ban forgatják.

[ Szerkesztve ]

(#13655) leslieke válasza Flashget (#13652) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem nézem, számomra lényegtelen, lesz vagy sem. Csak arra akartam célozni, hogy a Digi nem kapkod el semmit.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13656) Ahab77 válasza allfinanz (#13653) üzenetére


Ahab77
tag

A Tényeket, Jóban-rosszbant, Mokkát meg a többi saját készítésű műsort már jó ideje HD kamerákkal vették fel, szóval lesz HD műsor, az más kérdés, hogy ez kit mennyire érdekel.

(#13657) g0dl válasza allfinanz (#13653) üzenetére


g0dl
addikt

A kérdés helyesen: mikor lesz rajta minőségi műsor.
Mert a gagyi, az HD-ben is gagyi.

(#13658) pjen


pjen
félisten

szervusztok.upc röl váltok digire,upc n volt felvevős beltérim digin mivel tudnám kiváltani legalább hasonló szolgáltatásokkal.a tv-m digitális tuneres nem kel beltéri a digitális vételhez.

(#13659) Watt25 válasza pjen (#13658) üzenetére


Watt25
veterán

Akkor ideális esetben csak egy vinyót kell venned a TV-hez, ha tudja a PVR-t. Ez a legjobb megoldás. Ha nem tudja a TV-d, akkor szinte bármilyen DVB-C tuneres MPEG4-et tudó beltéri jó.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#13660) allfinanz


allfinanz
senior tag

Ha hiányzik egy kis minőségi angol műsor, akkor VLC-vel nyisd meg!

BBC 1-2:
http://195.90.118.93/bbc1_1
http://195.90.118.93/bbc2_1

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#13661) Kajla5


Kajla5
aktív tag

Sziasztok!

Azon gondolkodom, hogy áttérek a UPC-ről a digire.
Van valami negatívum a Digi tévéről amit tudni érdemes?
Beltérit adnak vagy venni kell?
Ha több tévém van, akkor annyi beltéri ahány tv?Azért kérdezem,mert most úgy van hogy a "fő" tévén van digitális adás, a másik kettőn analóg.Tehát a UPC-nél nem kell több beltérit fizetni ha csak 1 tévén akarok digitális adást.

(#13662) allfinanz válasza Kajla5 (#13661) üzenetére


allfinanz
senior tag

Diginél az HBO Maxpack kivételével az összes digitális csatorna kódolatlanul jön.
Ha több DVB-C-s TV-d van, akkor mindegyiken nézheted set-top-box nélkül is.

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#13663) Watt25 válasza Kajla5 (#13661) üzenetére


Watt25
veterán

Előnyök:
Ha nem kérsz HBO-t, akkor nem kell beltéri, sőt, még kártya sem, mert kódolatlan minden adó, az HBO-t kivéve. Ezért csak ahhoz a TV-hez kell beltéri, amelyikben nincsen MPEG4-es DVB-C tuner. Illetve, ha megelégedsz az analóg csatornákkal, akkor azokhoz a TV-khez sem kell, mert a kábelen jön a digitális és az analóg adás is.
Olcsó.
Képminőséggel nincsen gond. (Nem spórolnak a bitrátával.)

Hátrányok:
Rosszban vannak az RTL-el, ezért nincsen igazi 16:9-es RTL Klub, illetve RTL2 egyáltalán nincs.
Szóbeszéd van róla, hogy Discovery-k kikerülnek a csatornalistából.

(Fontos, hogy ezek csak a kábeles DIGI esetén igaz, ha esetleg eltévesztetted volna a topicot...)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#13664) Kajla5 válasza allfinanz (#13662) üzenetére


Kajla5
aktív tag

Ez az hogy a másik két tv az "régi" képcsöves még csak nem is LCD.

(#13665) Kajla5 válasza Watt25 (#13663) üzenetére


Kajla5
aktív tag

Azon mit értesz hogy nem igazi 16:9-es adás?

(#13666) Watt25 válasza Kajla5 (#13665) üzenetére


Watt25
veterán

Az RTL csak 4:3-as letterbox-ban továbbítja az adást a Digi felé. Ezt továbbítják a felhasználóknak normál RTL Klub csatornaként és van egy RTL Klub teszt nevű csatorna is, amin a DIGI gányolással csinál 16:9-es adást. (A kapott 4:3-as képből levágják az alsó-felső fekete csíkot.)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#13667) Multibit válasza Watt25 (#13663) üzenetére


Multibit
veterán

> Képminőséggel nincsen gond. (Nem spórolnak a bitrátával.)
No, itt azért jegyezzük meg, hogy a HD képminőséggel nincs gond. Az SD csatornák képminősége rosszabb, mint az UPC-nél (tudom, mert onnan váltottam)!
Ezen kívül van néhány adó, amelyeknek a Diginél nincs HD változata, az UPC-nél van (Spektrum, Eurosport). Ezt is érdemes tudni annak, aki váltani szándékozik.
A többi stimmel :)

(#13668) Dog 11 válasza Kajla5 (#13661) üzenetére


Dog 11
tag

Csak akkor kell box a csöves tv - hez,ha a digitális csomagot is nézni akarod rajta. A tv cseréjéig 300 Ft /hó ért bérelhetsz boxot az SD vételhez / akár kettőt is /.Ha megelégszel az analóg csatornákkal akkor ez nem szükséges.Ha DVB-C -s és MPEG4 es tv vel rendelkezel, úgy jelenleg már 12 db HD felbontású programot is nézhetsz a kábelen , ami box és kártya nélkül nézhető -a Digi+ csomag árában - egy HD tv- vel . Jelenleg városonként kisebb eltéréssel 60 körüli az analóg csatornák száma,és Budapesten 103 a digitálisan érkező csatornaszám./ Ebből 12 HD + 3 rádió a többi SD.A HD -k többségével párhuzamosan érkezik az SD változata is. / Ha HBO ra is előfizetsz,úgy egy SD boxot kapsz hozzá a HBO árában.

(#13669) konrada válasza Multibit (#13667) üzenetére


konrada
tag

....de persze vannak olyanok is, ami meg az UPC-n nincs HD-ben, mint például a Digisport.
Ez annak lehet fontos, aki BL-t, MotoGP-t, női kézilabda BL-t szereti. (Speciel nálam ezek nagyságrendekkel több időt letakar a sportműsor szükségletemből, mint a többi összesen.)

A fő előnye meg mint írták, olcsó: 3100 Ft-ért akárhány tv-n nézhetsz STB nélkül közel 100 csatornát digitálisan úgy, hogy abból 10 HD. + ha nincs DVB-c a tv-ben: 56 analógot. :C

...de persze néhány olyan csatorna meg hiányzik, ami meg jó volna (pl. CC).
Így ha hajlandó valaki azokért a duplájához közeli összeget fizetni, az jobb ha az UPC-nél, T-nél marad. :Y

(#13670) Flashget válasza Kajla5 (#13665) üzenetére


Flashget
félisten

Ha újból lenne Sportklub a diginél akkor a RTL Klub is normális jelen jönne...ergo ez már így fog "megdögleni".

Watt25!
Nem az RTL Klubbal hanem az egész IKO media grouppal áll szemben a digi egyik oldalon, másik oldalon már régebbről a chello central europe műsorszolgáltató zrt-vel sem felhőtlen a kapcsolata (Filmmúzeum balhé óta)..és akkor innen lehet tudni mely csatornák kihez tartoznak és miért kerülnek ki vagy be sem kerülnek..persze a digi sem ártatlan a digisport ára miatt más szolgáltatók felé..

Realme GT Master Edition

(#13671) unravel válasza konrada (#13669) üzenetére


unravel
őstag

Mire megszokom, hogy egy adott sportcsatorna mely közvetítési jogokkal rendelkezik, addigra pont vége egy adott szezonnak és a következő már egy másik adón megy. :D

offoffoffoff: Melyiken lesz az örmény-magyar?

¯\_(ツ)_/¯

(#13672) Ahab77 válasza Flashget (#13670) üzenetére


Ahab77
tag

Azt hittem ezen a ki mit ad drágán már túlléptünk, de úgy látszik tévedtem.

"Az IKO-hoz tartozó SportKlub tarifája alapcsomag esetén 130 forint, de náluk is igaz, hogy kedvezmény jár több RTL-es és IKO-s csatorna egyidejű továbbítása esetén, így a listaár akár lemehet 90 forintra is. A UPC és a T-Home hálózatába bekerülni mind a mai napig nem tudó Digisport 1-2 együttes ára alapcsomagi elhelyezés esetén 160, családi csomagnál pedig 280 forint."

Kettővel még mindenki tud osztani és a relációjelet is ki tudja tenni.

(#13673) Flashget válasza Ahab77 (#13672) üzenetére


Flashget
félisten

Ja már rég csak én ezt írtam? Értelmezni is kellene nem belegondolni a másik írásába ;)

Marhára nem ezt írtam..

Realme GT Master Edition

(#13674) Ahab77 válasza Flashget (#13673) üzenetére


Ahab77
tag

Ki mondta, hogy te írtad? Hol mondtam én ezt?
Idézted, de úgy látszik ami az egyik oldalnak sok...
Áááá tudod, mi hagyjuk... Csak nagyon fárasztó, hogy minden idetévedőnek előadod a vízióidat. Most azonnal követelem az EMKTV, meg cukrász szövegedet. Úgy hiányzik. :DD :DD

[ Szerkesztve ]

(#13675) Kajla5 válasza konrada (#13669) üzenetére


Kajla5
aktív tag

Banyek nincsen Comedy Central?Az gáz, mert én 70%-ban azt nézem. :O

(#13676) konrada válasza Kajla5 (#13675) üzenetére


konrada
tag

...nekem is az volt annak idején a legnagyobb érvágás, amikor azt kivették a Digiből.

...igaz, én már megszokásból is a HBO csatornáit néztem és nézem nagyobb részben, és annak a 2000 Ft-os ára is bőven belefér az UPC és a Digi közötti árkülönbségbe.... :K

(#13677) konrada válasza unravel (#13671) üzenetére


konrada
tag

Ez is igaz.

...de azért annak van filingje, amikor BL nap után a fociőrült kollégáimnak ecsetelem, hogy a 2 HD adót kapcsolgatva melyiken maradtam le valamiről, miközben ők a hajukat tépik, mert nem láthatták egyiket sem. :DDD

(#13678) leslieke válasza konrada (#13677) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Gonosz. ;]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13679) konrada válasza Watt25 (#13666) üzenetére


konrada
tag

...de azért ne felejtsük el azt se, hogy az retekklub műsora is gányolás.

....így azért nincs igazán hiányérzete az embernek. (Ellentétben a HBO-val, amit a vacak hunyadis box miatt 2 m-ről nézve a 40"-oson tré képet ad.)

(#13680) zhagyma válasza konrada (#13679) üzenetére


zhagyma
őstag

" ... HBO-val, amit a vacak hunyadis box miatt 2 m-ről nézve a 40"-oson tré képet ad ..."

Ne izgulj. Digitálisan sem sokkal jobb a DIGI-nél. A paraméterei (MPEG2 / ~8,3 Mbps / SD / 16:9) alapján a DVD szabványt is alulról súrolja ráadásul interlaced módban. Szóval egy közepes minőségű DVD anyag tönkre alázza.

[ Szerkesztve ]

(#13681) konrada válasza zhagyma (#13680) üzenetére


konrada
tag

...bár igazad lenne, mert én akkor opportunista módon tudomásul venném.
...de szokott lenni nyílt napok is, így látszik az, hogy még így is, ilyen alacsony bitrátával is: de. :W

(#13682) Kajla5


Kajla5
aktív tag

Na most elbizonytalanodtam, hogy átváltsak-e UPC-ről a DIGIre.

(#13683) Watt25 válasza Kajla5 (#13682) üzenetére


Watt25
veterán

Szerintem akkor érdemes átváltani, ha drágának tartod a UPC-t, vagy ha idegesít a Set-Top-Box és nincsen CI+ -t fogadó TV-d.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#13684) Kajla5 válasza Watt25 (#13683) üzenetére


Kajla5
aktív tag

Drágának is találom, meg a set top box az őrületbe kergetz néha, mivel van olyan hogy 15percet kell várni mire bekapcsol.Sokszor pont ezért inkább az analóg adást nézem.
Már 2x kicserélték a készüléket pont ugyan olyanra, de nem segített, meg vagy 4x frissítették a szoftverét....

[ Szerkesztve ]

(#13685) zhagyma válasza konrada (#13681) üzenetére


zhagyma
őstag

Mondjuk úgy, hogy a mai TV-k képjavító eljárásai "csodát" tudnak tenni.

(#13686) allfinanz


allfinanz
senior tag

Reflektor TV árából adhatnák az RTL2-t vagy az RTL Klub 16:9-es kapcsolójelét és akkor nem kellene árat emelni. Nem hiszem, hogy sokan hiányolnák a Reflektor TV-t...

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#13687) Ahab77 válasza allfinanz (#13686) üzenetére


Ahab77
tag

Az a gond ezekkel az okoskodásokkal, hogy mind a kettő ugyanahhoz a nagy csomaghoz tartozik és úgy lehet olcsón megkapni egy csatornát, ha a csomag összes csatornájára előfizetsz.

(#13688) Flashget válasza Ahab77 (#13674) üzenetére


Flashget
félisten

nekem is fárasztó, hogy sőtét digis ügynökök akarják eltakarni a digi sőtét múltját és emberek nem értik miért repülnek a csatornák sorozatban..mindennek megvan az oka ami a múltban kersendő....

Realme GT Master Edition

(#13689) allfinanz


allfinanz
senior tag

Szokásos mese a FB-on...
"A TV2 HD adású sugárzásáról nincs információnk, a RTL2 ügyében
újabb sajtótóközlemény nem jelent meg."

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#13690) Ahab77 válasza Flashget (#13688) üzenetére


Ahab77
tag

Sötét maximum a felmenőid között lehet. Mindenesetre havonta egyszer bőven elég lenne az összeesküvés-elméleteiddel, a csak ülök és mesélek típusú múltidézéseiddel traktálni bennünket. Ezeket a széna-szalma jövendöléseidre pedig a kutya se kíváncsi. Ugyanis legalább annyiszor nem jönnek be, mint igen. Legutóbb pl: a nem lesz kódolatlan HBO. Dehát a jó kártyás, csak a sikeres játszmák után döngeti a mellét.

(#13691) sityupityu válasza Ahab77 (#13690) üzenetére


sityupityu
veterán

"Sötét maximum a felmenőid között lehet."

Ez már elég komoly sértésnek minősül,ilyen a másik oldalról nem hangzott el. Szerintem vegyél vissza egy kicsit! Ha az igazadat akarod bizonyítani akkor azt más stílusban tedd!

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#13692) Kwisatzh válasza Flashget (#13688) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

"sőtét digis ügynökök akarják eltakarni a digi sőtét múltját"

Nem kéne valami agyturkászt meglátogatnod? :K

[moderálva]

(#13693) konrada válasza zhagyma (#13685) üzenetére


konrada
tag

Mondhatjuk.

...meg azt is mondhatjuk, hogy a hunyadis beltéri is csodát tud tenni, de ellenkező előjellel.:W

(#13694) sityupityu válasza Kwisatzh (#13692) üzenetére


sityupityu
veterán

Hát igen. Erről az oldalról nem sértegették a másik felmenőit,de furcsaság az van rendesen. Mint valami filmben. :DD :C

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#13695) Flashget válasza Ahab77 (#13690) üzenetére


Flashget
félisten

Nem vagy komoly erő a fórumon ilyenkor átmész más felmenői szidásába? Egyszerű vagy mint a faék..én nem állítottam azt sem, hogy a digi nem adja csak azt a mindigtv is fogja adni. Hihetelen szövegértelmezési gondjaid vannak..de nem hibáztatlak érte.

Egyébként ha már ennyire magas lóról szarsz le a földre..áruld már el miért van a digi 2 lépéssel lemaradva mindig más szolgáltatókhoz képest?
Sport1 miért 1,5 év késéssel kaptuk egy nevetséges sms szavazósdi után?
Eurosport magyar válatozatát miért 1 év múlva jutott el hozzánk?
És úgy általában csatornák miért ekkora fázis késéssel jutnak el digi userekhez?

Na majd ha a választ is tudod akkor böfögj más felmenőiről..

Realme GT Master Edition

(#13696) Ahab77 válasza Kwisatzh (#13692) üzenetére


Ahab77
tag

Keblemre :-) Még dh66e "digi-ügynök" kolléga hiányzik (remélem azért jót kuncog ő is).

sityupityu: igazad van, "csak" engem sértegetett. Ha durva volt, akkor megkövetem... a többi fórumozót. :D

Na közben befutott Flashget, "minden szar ami DIGI kolléga" is :-)
Kinyílt a bicska nála, persze ő lesötétezhet bárkit azt szabad, de ha valaki visszaszól akkor, kérem itt engem elnyomnak. "Maga látta? És maga?"
Mennyi kérdés. Én csak egyet kérdezek, de erre már csak PM-be válaszolj, bár lehet másokat is érdekel. Miért vagy még mindig DIGI előfizető? Annyi sok szép másik szolgáltató van. Tányéros is, szóval nem akadály a tanyavilág sem. :DD De lehet, hogy a DIGI sötét múltja árnyékot vet a lakóhelyére, ezért nincs esély a műholdas szolgáltatásokra.

[ Szerkesztve ]

(#13697) Kwisatzh válasza Ahab77 (#13696) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Te meg fogd vissza magad :DD Attól mert Flash kolléga néha túlzásokba esik, még nem jogosít fel mindenre....

[moderálva]

(#13698) Ahab77 válasza Kwisatzh (#13697) üzenetére


Ahab77
tag

Pont ennek a "néhának" adtam szemrehányó hangot.
Jogos, értettem. :DD
Visszafogás ON

"- Hallgassunk!!!
- Na, jó-jó, de miről hallgassunk?"

(#13699) allfinanz


allfinanz
senior tag

Van egy olyan gyanum h a digi itt nem hibas, hiszen mashol sincs tv2hd, csak a UPC-nel, igy elkepzelheto h a UPC borsos arat adott h egyeduli legyen.

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#13700) sityupityu válasza allfinanz (#13699) üzenetére


sityupityu
veterán

Legyenek boldogok vele. :D

(#13698 Ahab77! Mit nem értesz ezen? Amiről nem beszélünk arról hallgatunk. :DD

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.