Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12851) fcc válasza Morris (#12846) üzenetére


fcc
aktív tag

A panánál is van ilyen funkció. :D

(#12852) M_AND_Ms válasza Kwisatzh (#12850) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Én már nem korongozok. A napokban készülök kidobni a cd-k, dvd-k nagy részét. Hdd-n van minden.
Az általad ajánlott készülékek nem okosíthatók.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#12853) Morris válasza fcc (#12851) üzenetére


Morris
veterán

wtf mióta? Akkor lehet, hogy csak az én "fapados" verziómban nincs? (C10E)

(#12854) fcc válasza Morris (#12853) üzenetére


fcc
aktív tag

a 2010-es szériákban már van(x20).

(#12855) g0dl válasza Flashget (#12849) üzenetére


g0dl
addikt

Ne is fizessenek a retek gagyiért több pénzt. Teljesen igénytelen.

(#12856) CoolBoy323 válasza Flashget (#12841) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Nekem is van a PCben tuner kártya, de nem használom!

a TV is tud felvenni :) az kicsit jobb megoldás (energiatakarékosabb, és jobb minőség a DVB-C végett... igaz, a visszanézhetőség csak a TVn megoldott egyelőre)

amúgy a Samsungnál is van olyan, h kikapcsolja a képernyőt, és csak a hangot adja... hasznos funkció szvsz!

(#12857) Viper26


Viper26
nagyúr

Ötletek hogy miért nincs nálam egyetlen adó sem? :F :Y

iPhone 14 | FR955

(#12858) sandró60 válasza Viper26 (#12857) üzenetére


sandró60
addikt

Nincs tv-d ;] Viccet félre téve egy hiányos titokzatos kérdésre nem nagyon lehet válaszolni

(#12859) Viper26 válasza sandró60 (#12858) üzenetére


Viper26
nagyúr

Tegnap este 8-9 között az összes adónál "gyenge vagy nincs jel" fogadott, keresésre sem talál semmit. :(

iPhone 14 | FR955

(#12860) konrada válasza fcc (#12854) üzenetére


konrada
tag

...abban DVB-C is. :D

(#12861) konrada válasza Viper26 (#12857) üzenetére


konrada
tag

Óvatosan, hátha egy APEH-os is olvassa! :DDD

A poént félretéve: nézd végig a kábelezésed, hátha valamivel szétrúgtad, s ha a lakáson belül nincs erre utaló jel, akkor telefon. (Hiszen közműként akárhol sérülhet. ...lehet egyébként, hogy maguktól is észreveszik, vagy mást is érint és szólt már, de telefonálni nem árt.)

[ Szerkesztve ]

(#12862) CoolBoy323 válasza konrada (#12861) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

már nincs is APEH :P ;]

NAV van navazze :D

ez az RTL teszt csatonra mi a rákért szaggat?? :O a "normális" az jön szépen, kicsiben :DD

[ Szerkesztve ]

(#12863) sandró60 válasza CoolBoy323 (#12862) üzenetére


sandró60
addikt

Azért ,mert a teszt-se"normális"

(#12864) Kwisatzh válasza M_AND_Ms (#12852) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Kidobni?? Nehogymmmmááá...

Ha Pesten vagy elmegyek érte inkább, bár lehet különböző az ízlésünk.....

"Okosítás" = HBO?

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#12865) Kwisatzh válasza Kwisatzh (#12864) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

cd,dvd kidobás:

Ez olyan dolog szerintem mintha a zember kidobná a könyveit, mert úgyis megvan a neten.

Anno horror pénzért vettem pl díszdobozban a Keresztapa összest. Azért mert most le lehet tölteni akár 1080p ben is, eszembe sem jutna kidobni.... stb. Sőt le sem töltöttem nagyobb felbontásban.

Lehet maradi vagyok, mert tényleg ez a múlt, de a templomokat sem romboljuk le azért mert már nem járnak annyian misére....

[moderálva]

(#12866) unravel válasza KorLaci (#12844) üzenetére


unravel
őstag

"valahol olvastam, hogy az RTL és az RTL II is HD-ban is fog adni"

Dzsoni férjet keres HD? Attól mentsen meg minket a Jóisten.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#12867) M_AND_Ms válasza Kwisatzh (#12865) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

A gyáriak maradnak természetesen, de azok többnyire zenei cd-k.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#12868) Bogyi007 válasza unravel (#12866) üzenetére


Bogyi007
veterán

ÁÁÁÁÁÁ! Még belegondolni is szörnyű. :Y :Y :Y :Y

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#12869) fcc válasza konrada (#12860) üzenetére


fcc
aktív tag

Van.(Ha ez kérdés volt) :DDD

(#12870) hb000 válasza KorLaci (#12844) üzenetére


hb000
aktív tag

valahol olvastam, hogy az RTL és az RTL II is HD-ban is fog adni

Szerintem nem olvastad, hanem hallottad. A jereváni rádióban :D

(#12871) Pille69 válasza hb000 (#12870) üzenetére


Pille69
tag

Nem biztos. Lehet, hogy itt olvasta. Vagy csak pontatlanul fogalmaz?
Ha meg az RTL Klubra gondolt, akkor meg minek a HD? Azért, hogy a reklámok élesebbek legyenek? Azok képminőségével nincs gond. Inkább a műsorok színvonalával. De a TV2 se kutya. Minden reggel készülődéskor megy a tv. Az asszony a TV2-őt erőlteti. De amikor Tatár Csilla megkérdezi, hogy: Mit érzett amikor... Szép az a nő, és biztos vagyok benne, hogy a férje is a szépségéért szereti... Na meg a Demcsák Zsuzsa térde hogy fog HD-ben kinézni? Annyira lóg a bőr rajta, mint egy vízilovon. Na mindegy. Meg ugye az említett Dzsoni. Kiráz a hideg tőlük. :U

(#12872) Viper26


Viper26
nagyúr

Másnál megvan az rtl klub, és annak tesztváltozata a digitális adók között?Nálam eltűnt, ahogyan a tv2 is... :(
Analógban meg ott vannak, nem értem mi történt.

iPhone 14 | FR955

(#12873) Flashget válasza Viper26 (#12872) üzenetére


Flashget
félisten

sufnituning munkában ;]

Realme GT Master Edition

(#12874) Flashget válasza g0dl (#12855) üzenetére


Flashget
félisten

az a baj az elmúlt 10-15 évben az embereket a gagyira rászoktatták és az iq hányadusukat levitték egy bizonyos igénytelen szintre..már követelik a retek 2-t miközben azt sem tudják mi fog rajta menni. persze nem nehéz rájönni..tahó shók, fix factor a rinyálos nővel, 5-6 hónapig kamerák elött szenvedő alakok akikből celebet cölöpöt gyártanak...viszont ha büntetik a csatornát mert 6-os karika alatt anyázott valaki és 12 órás elsötétülés a vége ne járjanak úgy mint pár hete ;)
a retek 1-n mehetnek majd továbbra is a véres híradóik..

Realme GT Master Edition

(#12875) unravel válasza Viper26 (#12872) üzenetére


unravel
őstag

Mázlista :))

off: tegnap véletlenül beleláttam a rtlklub főműsoridei agymosásába . aztarohadtéletbe :U

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#12876) Viper26 válasza unravel (#12875) üzenetére


Viper26
nagyúr

Páromnak kell, engem aztán nem érdekel(ne), ha nem lenne. :DDD

iPhone 14 | FR955

(#12877) Pille69 válasza Flashget (#12874) üzenetére


Pille69
tag

Teljesen egyetértek veled. Néha eszembe jut amikor az Argóban a benzinkútnál szétlövik a hamburgeres picsát, meg a sárga csávót: "Horváth Jolán tudósította önöket Székesfehérvárról a vér, a terror és a rettegés városából." Akkor 15 éve, tényleg így tudósítottak. Ez már ugyan valamennyit változott, de azért elég egyszerű még mindig a TV2 is, meg az RTL Klub is.(OFF)

(#12878) Pille69 válasza Viper26 (#12872) üzenetére


Pille69
tag

Mindkettő tökéletesen működik. :K

(#12879) hb000 válasza Pille69 (#12871) üzenetére


hb000
aktív tag

Így van, szerintem az rtl hd egész egyszerűen felesleges. Nincs rá igény.
És ezt az rtl is látja, nem véletlen, hogy idén az őszi nagy bejelentés egy sz.ros ismétlőcsatorna, semmi más.

(#12880) dh66e válasza hb000 (#12879) üzenetére


dh66e
veterán

Ráadásul ott ahol a 16:9-et felárért adják mit kérnének a HD-ért?

(#12881) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Nagy nehezen kezd összeállni a tv rendszerem.Mint mondtam jelerősség/minőség problémám volt 786mhz fölött(98/85-88) és baromi nagy volt a bit hiba aránya ami a TV-n(Pana TX-L42U3E) 6.00-9.00-ás ugrálást jelent,kb 2-4 másodpercenként(pl.az X-Faktor szana-szét rángatózott és kockásodott,de a HD adások is akadoztak). Cseréltem f elosztót kábelt,csatikat,stb,de sok változás nem volt.Ma ránéztem a hálószoba kábelezésére(itt analóg adás megy normál TV-ről) és mit ad isten találtam egy rossz kábelcsatlakozást és egy elfelejtett földhurok leválasztót :D Poénre újraértelmeztem a kábel toldását+kivettem a leválasztót és mit ad isten a nappali jelerősség/minőség felment 100/92-98-ra és a bit hiba arány már 5 perce 0-án áll.Lekopogom,de remélem most jó,bár a stabil 100% az istenért sem jön össze bármit csinálok.Franc se gondolta,hogy a másik tv kábelei így bezavarhatnak :B
Létezik,hogy este felé vagy közkedvelt adásoknál gyengül a jel és emelkedik a hiba aránya a hálózat terhelésénél(XVII.ker panel) és ezzel fordulhatok a szolgáltatóhoz annak ellenére is,hogy ketté van osztva a hálózatom?
A másik kérdésem,hogy a Setbox erősít tisztít valami a jelen(konkrétan a Diginél kapható setbox) a TV tuneréhez képest?Emlékeim szerint az UPC-nél nem volt kockásodás soha,bár az is tény,hogy nem is volt ilyen éles az adás(mosottabbnak tűnt)...

(#12882) cool13


cool13
őstag

Sziasztok!
Unokatesóm nemrég kötött Digit. Mindent kért, TV/Net/Telefon. A lényeg, hogy a TV adása pixelesedik, szétesik. Kijöttek és beraktak egy fojtót, mert túl erős a jel. Jobb lett, de még így is csinálja. Mi lehet a gond?

(#12883) Kwisatzh válasza Milka 78 (#12881) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Felesleges a 100%-t hajszolnod, Láttam már 4x% jelerősséggel és 6x % körüli jelminőséggel hibátlanul menni adást.... Ha most jó = örömbódottság, oszt élvezd...

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#12884) Kwisatzh válasza cool13 (#12882) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Honnan tudnánk? Bármi lehet... Kihívja mégeccer a DIGI-t oszt megoldják...

[moderálva]

(#12885) allfinanz


allfinanz
senior tag

Amúgy meg nem értem mit sírtok a retek klubbal?
Ahelyett h intéznétek h legyenek Viasat3/6/H/N meg Story4/5 teszt csatornák, h azok is jöjjenek 16:9-ben. ;)

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#12886) unravel


unravel
őstag

RTL Klub vs. RTL Klub teszt

Mellesleg ez volt a csatorna megszületése óta a legszínvonalasabb műsor. Majdnem végignéztem. :)

¯\_(ツ)_/¯

(#12887) Milka 78 válasza Kwisatzh (#12883) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Az lehet de nem nálam.85% körül elkezd nézhetetlenné válni,bár igaz ami igaz,hogy a Bit hiba a lényeg(mert ugye ettől van az akadás),bár ezt meg nem tudom,hogy mivel van összefüggésben.

(#12888) Pille69 válasza Milka 78 (#12881) üzenetére


Pille69
tag

Létezik,hogy este felé vagy közkedvelt adásoknál gyengül a jel és emelkedik a hiba aránya a hálózat terhelésénél(XVII.ker panel) és ezzel fordulhatok a szolgáltatóhoz annak ellenére is,hogy ketté van osztva a hálózatom?

Létezhet. Nálam az UPC volt ilyen.

A másik kérdésem,hogy a Setbox erősít tisztít valami a jelen(konkrétan a Diginél kapható setbox) a TV tuneréhez képest?Emlékeim szerint az UPC-nél nem volt kockásodás soha,bár az is tény,hogy nem is volt ilyen éles az adás(mosottabbnak tűnt)...

Tisztítani nem tud, de elvileg előfordulhat, hogy azon jobb lesz a kép. Kipróbálásra rendelhetsz box-ot, veszteni nem fogsz semmit. Esetleg egy pár száz forintot. Nincs semmiféle kötelezettséged, ha nem jön be visszaadod, vagy átviszed a másik szobába.

Amúgy az nem igaz, hogy az UPC-nál soha nem volt kockásodás. Vagy az RTL Klubon, vagy a TV2-őn valamelyik tehetségkutató zenei műsornál, (Megasztár, Csillag születik?) a háttérben levő plazma, vagy LCD fal kockásodott. Nem akárhogy és az országban mindenhol. Ezt annak idején egy másik fórumon kiveséztük. :K

(#12889) cool13 válasza Kwisatzh (#12884) üzenetére


cool13
őstag

Már másodjára nem oldották meg. Ezért is bátorkodtam itt is ötleteket meríteni, hátha. De kár volt.

(#12890) Flashget


Flashget
félisten

Ma délután (és még most is) a TV2, Retek klub nálam hibádzik (Bp). Hang kimarad a kép pixelesedik. Ez annyiban változott, hogy a hang jó a kép néha pixeles már csak.
Másnál van ilyen?

Évek óta nem volt gond a csatornákkal leszámítva a retek ismert 16:9 ügyét, de ahogy közeledik október 1. úgy baszódik el vagy basztatják el a "hozzáértők"?

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#12891) Xero válasza Flashget (#12799) üzenetére


Xero
nagyúr

A HD-t ki is kellene fizetni az NBC felé. Nem hiszem, hogy ugyan annyi a licensz díja az SD és HD streamnek.

(#12892) Kwisatzh válasza cool13 (#12889) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Értelmezve kéne olvasnod, és nem megsértődni. Leírtam: ezerféle oka lehet.... Ha most párat felsorolunk, akkor nekiáll barkácsolni??? Minek??? Pláne ha a lakáson kívül van a hiba.... Hiszen fizet a szolgáltatásért a diginek, ergo majd a digi megoldja, ha harmadszorra akkor harmadszorra, ha negyedszerre akkor negyedszerre... Ez egy ilyen történet. A bekötés után sokszor van gond, nálam is volt, addig kell bactatni őket, amíg meg nem oldják. Ez a legjobb tanács amit adhatunk...

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#12893) Kwisatzh válasza Kwisatzh (#12892) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Nálam pl. eddig MINDIG a lakáson kívül volt a hiba....Az elején "barkácsoltam" belül én is persze ezerrel teljesen értelmetlenül és feleslegesen (próbakábelt vettem, közvetlenül kötögettem, osztókat iktattam ki és be.. stb értelmetlen kábelvarázslat, órákat és pénzt elbacva) hiszen nyilván nem lett jó. Buta ember az aki a más butaságából nem tanul....

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#12894) zichie válasza Xero (#12891) üzenetére


zichie
senior tag

A licensz díjakat nem ismerem, de ami a technikai megvalósítást illeti Európába csak HD jelet lőnek át a tv társaságoknak. Ez érthető is, mert így kevesebb kapacitást kell bérelni a műholdon, nem kell SD+HD, elég csak a HD. Persze ettől még ha egy HD csatorna SD díjat fizet, akkor kénytelen lekonvertálni SD-be, majd ezt az SD-t felkonvertálni HD-be, mert nem kapta meg a HD közvetítés jogát. Na ez a sporttv esetében nem játszik szerepet, mert eleve SD, így csak HD->SD konverzió van.

(#12895) cool13 válasza Kwisatzh (#12893) üzenetére


cool13
őstag

Látod, ezt kellett volna leírnod elsőre is. Nekem is jobban tetszett volna.

(#12896) Kwisatzh válasza cool13 (#12895) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Kb teszek rá mi tetszik neked és mi nem, és pont ezt írtam elsőre is, csak te nem tudsz értelmezve olvasni.... :O

Buta ember az is akinek nem elég két szó, hanem 20 kell ugyanarról....

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#12897) Viper26


Viper26
nagyúr

Butítva lettek a HD adók?Alul lett egy vékony fekete csík ezeknél... :F :Y

iPhone 14 | FR955

(#12898) Flashget válasza Viper26 (#12897) üzenetére


Flashget
félisten

Megnéztem most..nálam nincs ilyen.

Realme GT Master Edition

(#12899) Viper26 válasza Flashget (#12898) üzenetére


Viper26
nagyúr

Akkor az újrahangolás hülyesége lehet.

iPhone 14 | FR955

(#12900) Pille69 válasza Flashget (#12890) üzenetére


Pille69
tag

"ahogy közeledik október 1."
Mi lesz október 1-jén?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.