Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12801) Tacsika válasza forrest85 (#12800) üzenetére


Tacsika
aktív tag

Én meg a "sima" History-t.

(#12802) Dealer20 válasza sandró60 (#12798) üzenetére


Dealer20
tag

nem hiszem hogy járt volna akkor ,azóta hogy lecseréltem a d szériát es re azóta nem jön :)

(#12803) sandró60 válasza Dealer20 (#12802) üzenetére


sandró60
addikt

Ha nem fizettél Digi+-ra akkor, ahogy irtam addig szerencséd volt.Azt honnan tudod,hogy a közösitőknél nem babráltak valamit.Ha csak nem a lakásodban van a teljes rendszer.Amúgy szabad kérdeznem-családi-vagy panel lakás?

(#12804) M_AND_Ms válasza forrest85 (#12800) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Van kb. 15 darab ismeretterjesztő. Most már elég!

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#12805) zichie válasza Flashget (#12799) üzenetére


zichie
senior tag

Az NFL-t is évek óta HD-ben lövik át Európába. H264 1080i50 formátumban kapják az érintett tv társaságok. A Sport2 gondolom ebből dolgozik, csinál belőle agyontömörített mpeg2 sd-t. Még az fps konverzióval sincs gondja, mert azt a tengerentúlon elvégzi a TV2GO Inc., aki átlövi a jelet Európába.

(#12806) Dealer20 válasza sandró60 (#12803) üzenetére


Dealer20
tag

panel :D

[ Szerkesztve ]

(#12807) br.rak válasza zichie (#12796) üzenetére


br.rak
őstag

Rém egyszerű, a HD-ra váltás befektetés lenne, erre viszont sem az IKO-s, sem az UPC-s kötődésű csatornáknál nincs semmi esély. ( A sport Tv-nél nyilatkoztak úgy, hogy szerintük a 16:9-es képarány bőven elég, várható HD-s változat is, de nem az elkövetkező években...)
Ha szétnézel a T és UPC-s csomagokban lévő HD-s adók egyike sem saját adó (Nat Geo, ESP, MTVA csatik )

Br

(#12808) Ahab77 válasza br.rak (#12807) üzenetére


Ahab77
tag

Biztos kell hozzá pénz senki sem vitatja, de nem a technikára. Mivel a műsor fent említett színvonalas magyar bajnokikon kívül csak átvett adásról illetve studióbeszélgetésekből áll (oda 3 kamera elég :-) ) így sok kütyüt nem kellene beszerezni. A magyar bajnokik színvonalához meg az SD is megfelel :-) (a HD csatorna nem azt jelenti hogy feltétlenül mindig mindent HD-ben kell adni) bár javítsatok ki, de tavaly és idén is adott a királyi tv magyar bajnokikat s nekem úgy rémlett mintha HD-ben adták volna. Szóval "csak" a HD streamkért kellene többet fizetni a külföldieknek.
zichie, a kábeladókat nyilván nem lehet HD-re kötelezni, de az országos kereskedelmi tv-ket már annál inkább, de sajna erre nem látunk erőfeszítéseket.

(#12809) br.rak válasza Ahab77 (#12808) üzenetére


br.rak
őstag

A magyar bajnoki meccsek HD-ban jönnek elvileg. (ezt írják ki a logó mellé)
Szerintem a külföldi mérkőzések és az a heti egy szem BL meccs miatt nem fogják bevállalni, max akkor, ha lesz elég tartalom (az NFL, NBA KHL pedig esélytelen, nyilatkozták is valahol, hogy nekik nem érné meg kifizetni a HD-s felárat. szóval jó oár évig maradni fog az SD)
A helyzet csak akkor változna meg, ha a digi bevezetne tematikus adókat is (pl úgy tudom Romániában van saját sorozatos/filmes adójuk.)

Br

(#12810) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

sziasztok!

most üzemeltem be egy Samsung ES5500-at DIGIn!

a gond, hogy az RTL Klub nem 16:9es, hanem csak vmi kicsinyített izéke a kép közepén...
automatikuson van természetesen... a 4:3 az jó, ott alul-felül nincs hézag, csak természetesen oldalt...

az másik dolog, h olyan hülyén rendezte automatikusan, h az vmi borzalom XD

(#12811) Kwisatzh válasza CoolBoy323 (#12810) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Lennie kell egy "RTL Klub teszt" adásnak is az 16/9 ben megy, de nem valami nagy szám az sem.

Bár nem Samum van, de gondolom a keresés előtt ott is le lehet tiltani az automatikus rendezést, ezért valszeg majd újra kell keresned, de ha tévednék, majd jönnek a samus kollégák, és elmondják mi a pontos teendőd, hogy rendezhesd a csatornákat....

Más kéjvánság? :DD

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#12812) Flashget válasza CoolBoy323 (#12810) üzenetére


Flashget
félisten

Folytatva az előzőt...legyen egy pendrive-od fat32-re formázva. azt USB-re kötve a csatorna hangolásnál kell legyen "Csatornalista mentése USB eszközre" oda kimented.
Letöltöd ezt a progit elindítod majd betallozod a lementett fájlt. megszerkeszted a sorrendet (húz, dob elven)majd a csatorna hangolásnál visszatöltöd a tv-re. Nem 2 perces történet de hamarabb beállítod a sorrendet mint távkapcsolóval.
TV újraindul és a csatornák olyan sorrendben lesznek amilyenbe akarod.

Realme GT Master Edition

(#12813) CoolBoy323 válasza Flashget (#12812) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

köszi, ismertem a módszert, mert már nem új a TV, csak eddig UPC volt, de költözött a TV :)

mondjuk akkor én telóról csináltam, mert csak párat kellett törölni, de itt nagyon sokat kell majd :D

@Kwisatzh: neked is köszi a segítséget! az automatikus rendezésre én nem emlékszem, auto keresés van, és akkor az úgy sorba rendezi ahogy jönnek...
m1, megoldom :D
de az RTL akkor is érdekes... a teszt az jó... vmire :)

köszi Uraim :R

(#12814) sandró60 válasza CoolBoy323 (#12813) üzenetére


sandró60
addikt

Idézlek"de az RTL akkor is érdekes... a teszt az jó... vmire"
A teszt az maga a csatorna amit ajánlott a kolléga.Mivel a Digi nem tudott vagy nem akart megállapodni az RTL-klubbal-igy ő alakitotta ki magának a 16:9 képarányt

[ Szerkesztve ]

(#12815) CoolBoy323 válasza sandró60 (#12814) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Jaaaa :)
Igy mar ertem miert teszt... de akkor ugyanaz mint pl UPCnel...
Vagy a sima van nagyitva DIGi altal? Mondjuk ugysem HD szal mindegy kepminoseg ugyileg :)

(#12816) sandró60 válasza CoolBoy323 (#12815) üzenetére


sandró60
addikt

Nem a legjobb minőség az is biztos.A HD-adást az RTL-mostanában nemigen fogja bevezetni.Nem ugyanaz,mint az UPC-nél.Az UPC-1:1-ben kapja a 16:9-jelet

[ Szerkesztve ]

(#12817) CoolBoy323 válasza sandró60 (#12816) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

csak érteném meg, h a DIGI miért nem...

2012 végén már ekkora nagy kunszt lenne a 16:9? szánalmas...

(#12818) M_AND_Ms


M_AND_Ms
addikt

DigiTv előfizető barátom!
Itt az alkalom! Ilyen még nem volt! Ne hagyd ki, mert még nem tudod, miről maradsz le! Csak most! Amíg van, addig légy okos!

Amiko sthd-8800 2ci 2cx lan pvr eladó

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#12819) Kwisatzh válasza M_AND_Ms (#12818) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Oszt mi lesz helyette ha nagy leszel? :DD

[moderálva]

(#12820) hb000 válasza CoolBoy323 (#12817) üzenetére


hb000
aktív tag

Engedd meg, hogy a kérdésedet átfogalmazzam: csak érteném, hogy az ertéel miért kér PLUSZpénzt csak azért, mert 16:9-ben sugároz. 2012 végén ez szánalmas az állítólagos piacvezető kereskedelmi adótól.

(#12821) CoolBoy323 válasza hb000 (#12820) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Igy sem rossz :))

(#12822) Tacsika


Tacsika
aktív tag

(#12823) br.rak válasza Tacsika (#12822) üzenetére


br.rak
őstag

Nézd meg, hogy a többi készüléked támogatja-e Ext2/Ext3 formátumot, ha igen, nyert ügyed van,csak ebbe kell átkonvertálni és menni fog.

Br

(#12824) Viper26


Viper26
nagyúr

Az összes adónál "gyenge vagy nincs jel", ez most mi? :F :Y

iPhone 14 | FR955

(#12825) Tacsika válasza br.rak (#12823) üzenetére


Tacsika
aktív tag

Úgy érted hogy a vinyót kellene ext2/ext3-ba particionálni?

(#12826) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

a rádiókat hogy tudnám elérhetővé tenni?
csak a 3 MR rádiót találta meg a TV, a többit nem, pedig analóg és digitális keresést is csináltam...

vagy az nem is fog bejönni? az analóg csatornalistán látom, h vannak (Class FM, Rádió 1 stb)

(#12827) Kwisatzh válasza CoolBoy323 (#12826) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

:W

Az analóg rádiók a RÁDIÓN jönnek be a tévén nem... Azér RÁDIÓ .... Tudod azt a cuccost, kell megkeresned, amiből csak hang jön, mer nincs képernyője....

A digitálison meg csak az a három van.

Más kéjvánság? :DD

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#12828) CoolBoy323 válasza Kwisatzh (#12827) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

nem mondod... te vmi qwa okos lény lehetsz!!

láttál te már UPC-t???

ott van rádió is képzeld el!! a TVn (tudod mi az?)

(#12829) Kwisatzh válasza CoolBoy323 (#12828) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Ez azonban a DIGI :DD Az analóg rádiók itt sajnálatos módon csak a RÁDIÓN elérhetők nem a tévén.
+ volt UPC-m pár évig.

Dik máá gádzsók... Megsértődött... :DD

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#12830) CoolBoy323 válasza Kwisatzh (#12829) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

kár...

igazából nem sértődtem meg, letojlak én :D

de elgondolkoztam azon, h lehet a TV UPCs lesz... lehet h drágábbra jön ki, de minőségben kenterbe veri a digit ezerszer!!

(#12831) Kwisatzh válasza CoolBoy323 (#12830) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Te döntöd el, de nekem semmi bajom a minőséggel... igaz nem sokat nézem.

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#12832) M_AND_Ms válasza CoolBoy323 (#12828) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Azért azt tisztázzuk, hogy az igazi digitális rádióadás a DAB. Olyan vevő kell hozzá, de Magyarországon nincs ilyen szolgáltatás. A Upc is csak felpakolja 'képnélküli' adóként az ismert adókat (ill. betesz még egy rakás zeneszolgáltatást). Ugyanezt megtesz a Digi és a Mindigtv is. De ezek mind az analóg adások digitalizálása, tehát nem jobb a minősége.

Ha a koaxot bedugod a rádióvevőbe, akkor ott jönnek a rádióadások, jó minőségben.

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#12833) Kwisatzh válasza M_AND_Ms (#12832) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Pont ezt mondtam én is hogy keresse meg a rádijóóját, oszt öröm bódottság, de Ő a tévén akarja..... :DD

( egy tévén minek is kéne jobb hangminőség )

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#12834) CoolBoy323 válasza M_AND_Ms (#12832) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

nekem a UPC megoldása tökéletes lett volna DIGInél...
az lett volna a célom, hogy rádió ébresszen reggel, de a TVn (mivel nincs rádióm)

(#12835) M_AND_Ms válasza CoolBoy323 (#12834) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Veszel egy pár ezer forintos ébresztős rádiót. Két hónap alatt visszajön az ára az előfizetési díj különbözetéből.
De a rádióadás nem a képnélküli tv adást jelenti, mégha a rádióadások közül néhányat berakják a tv adások közé.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#12836) M_AND_Ms válasza Kwisatzh (#12819) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Majd meglátom. Valami Dreambox klón.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#12837) CoolBoy323 válasza M_AND_Ms (#12835) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Vagy petofire kelek, es ez a legolcsobb megoldas :))

(#12838) Kwisatzh válasza CoolBoy323 (#12837) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Épp mondani akartam, hogy az azért nem olyan bóhasztó....

[moderálva]

(#12839) Kwisatzh válasza M_AND_Ms (#12836) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Le kéne máá cserélni a junoszty tévét, egy szines c tuneresre, oszt nem kéne box...

(bagoly mondja verébnek persze :DD én sem adnám semmiér az öreg plazmám )

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#12840) br.rak válasza Tacsika (#12825) üzenetére


br.rak
őstag

Igen, ha a többi eszközöd támogatja, akkor jó megoldás.
Az NTFS licenc problémák miatt nincs támogatva. (a Humax oldalán ezt írták)
Az ext2/3 pedig linux/unix filesystem, kvázi "ingyenes", szóval a jobb TV-knek és mediaboxoknak illene támogatnia.

BR

(#12841) Flashget válasza CoolBoy323 (#12830) üzenetére


Flashget
félisten

ő ilyen..élvezi ha beszólhat. :p

egyébként az analóg rádiók is bejönnek pl. egy régebbi PC-s tv tuneren amiben van FM rádió..nekem PCTVPRO van (2004-ben vettem) van egy xp partició és azon szoktam néha felvenni tv műsort..de a rádiók is rajta vannak mind.

Realme GT Master Edition

(#12842) sityupityu válasza Kwisatzh (#12831) üzenetére


sityupityu
veterán

Egyetértek. Nekem sincs semmi bajom a minőséggel. A rádióadó témával szintén egyetértek. Bocsánat,de ki nem sz@rja le,hogy mennyi rádióadó jön be. :O Mindent arra kell használni amire való. Bár biztos vannak olyan nem normálisak,akik a Balázsékon röhögnek reggelente,miközben bámulják a fekete képernyőt. :DD

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#12843) KorLaci válasza M_AND_Ms (#12832) üzenetére


KorLaci
tag

Bocsi, hogy beleszólok, de ...
Azt írod, "... Magyarországon nincs ilyen szolgáltatás."
Ez nem igaz, van Magyarországon DAB szolgáltatás.
Itt olvass !!!
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#12844) KorLaci


KorLaci
tag

A 2 nagy kereskedelmi TV is el kezdett mozgolódni HD adás ügyben.
[A TV 2] novembertől, de valahol olvastam, hogy az RTL és az RTL II is HD-ban is fog adni, a meglévő SD mellett. Csak kérdés, hogy a DIGI beköti-e a kábel hálózatba.

(#12845) Ahab77 válasza KorLaci (#12844) üzenetére


Ahab77
tag

Na ezt a valaholt, szeretném én is látni, mert olvasgatom ktv fórumokat, oldalakat, de seholsem olvastam ilyesmit.

(#12846) Morris válasza sityupityu (#12842) üzenetére


Morris
veterán

Sony tévénél még csak csak működik ez a verzió. Mert ott ki lehet kapcsolni a képernyőt úgy hogy közben megy a hang. Nem tudom a többi tévénél hogy van, de sajnos a panánál kispórolták ezt a fícsört. :(

(#12847) M_AND_Ms válasza Kwisatzh (#12839) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Nevetni fogsz. Nekem c tuneres a tv-m. A boxot, mint videomagnó használom, illetve az extráival azokat az adókat nézem, ami a tv-n nem jön.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#12848) M_AND_Ms válasza KorLaci (#12843) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Igaz, de Budapest még nem Magyarország, akármennyire így látják az ott élők.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#12849) Flashget válasza KorLaci (#12844) üzenetére


Flashget
félisten

A TV2-t tuti, mert nagy haverságban vannak lásd az állandó digi reklámot a csatornán.
Retek esetében nem lennék meglepődve, ha nem mert fizetni kellene érte és ha 90Ft nincs az SK-ra nekik akkor 200 sem lesz retekre :p
meg nem is hiányzik még1 szenny csatorna...

Realme GT Master Edition

(#12850) Kwisatzh válasza M_AND_Ms (#12847) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Akkor nem értlek. Nem akarlak rádumálni semmire, de akkor már sokkal jobb választás egy merevlemezes tuneres blu ray. Mer gondolom azért még néha korongjátszót is használsz...
A legújabbakban tényleg jó médialejátszó, és teljes smart tv van.
A Dreambox horror drága, gondolom a "klónjai" se 20K ba kerülnek, egy ilyen all in one cucc pedig kb 100 K..

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.