Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13701) sityupityu válasza allfinanz (#13699) üzenetére


sityupityu
veterán

Egyébként meg van Hal Hd. Kell ennél több? :DD

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#13702) Morris válasza sityupityu (#13701) üzenetére


Morris
veterán

Igen, Pax tv HD :D

(#13703) leslieke válasza allfinanz (#13699) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

UPC-seknek sincs sok eszük, ha extra pénzt fizettek ezért a csatornáért.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13704) allfinanz válasza Morris (#13702) üzenetére


allfinanz
senior tag

Pax HD. Ez jo volt! :D

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#13705) Gyufaaa


Gyufaaa
veterán

Érdekes filozófiák lebegnek itt emberek. Ha valakinek nem tetszik egy szolgáltató műsor szórása, az minek előfizetője, mikor rengeteg az alternatíva... :DDD "Ölitek" egymást a semmiért. Remek lenne, ha minden csatorna fogható lenne, csak azt nem biztos, hogy jól viselné az emberek többsége, hogy a havi fizetni való is vele együtt nőne, mivel a szolgáltató nem fog fizetni neked azért, hogy az ő adását vagy szolgáltatását használd ... Ez mindenhol így megy, még a műszaki cikkeket nézzük is, de mehetnénk feljebb.

(#13706) allfinanz válasza allfinanz (#13704) üzenetére


allfinanz
senior tag

Legalabb a UPC-sek mar HD-ban nezhetik a Tedd a kezed a TV-re!:D

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#13707) negyven2 válasza allfinanz (#13704) üzenetére


negyven2
veterán

Ne adjuk itt az ötleteket senkinek, mert a végén még csak olyan csatornák lesznek mint pl, egy Nóta 3D-TV. :DD

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#13708) norci84


norci84
tag

Sziasztok!Meg tudja nekem mondani vki,hogy miért írta ki egyik napról a másikra a humax beltéri egység,hogy nem jogosult a csatorna megtekintésére?Csak a music channel jön be?A számlák be vannak fizetve,és még egy érdekes dologra bukkantam,az ügyfélkapun megnéztem,és azt írja,hogy a szerződéshez nincs aktuális szolgáltatás!!!

"Akinek van miért élnie, szinte minden hogyant ki tud bírni."-Nietzsche Értékelésem a régi rendszerben: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=norci84&submit=

(#13709) rocket válasza dh66e (#13628) üzenetére


rocket
nagyúr

A TV2 sokadig ismetlo csatornajanak eselye sincs betomni a rest amit a 6 Discovery csatorna kivetele fog okozni.
Minosegben eg es fold a kulonbseg, az osszes Magyar "adjunk valami musort amire sokan kivancsiak 1 honapig, hogy bekeruljunk a nagy kabelszolgaltatokhoz evekre, aztan johetnek az ismetlesek" szutyok csatornak nem ernek annyit, mint egyetlen Discovery csatorna.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#13710) dh66e válasza rocket (#13709) üzenetére


dh66e
veterán

Ebben egyetértünk,viszont a diginek is lépnie kell az esetleges népharag miatt.Hal HD,Viasat N/H HD......de ez csak egy gondolat volt,remélem maradnak továbbra is,bár én már a discoverykről is leszokófélben vagyok a 10 perc műsor 5 perc ph érték arány miatt.Ennyi szabadidőm ritkán van. :)

(#13711) rocket válasza dh66e (#13710) üzenetére


rocket
nagyúr

Minosegi csatornakat akarnak filleres sz@rokkal potolni, akkor 20 ado is keves lesz a 6 DSC helyett.
Viasat Nature meg History sajnos a filleres kategoria, hiaba a HD ha ertelmes musor nincs rajta.
Par eve a DIGI Viasat 3-at se akarta felvenni a kinalataba, sokaig nem is kerult be hiaba volt nepharag, most meg, hogy kiderult ezeknek a csatornaik se ernek egy fillert se (sajnos mar a Viasat 3 se, mert folyamatosan csak ismetlesek mennek CSI, Friends, Two and a Half Men, stb.), az osszes adojuk szerepel.

Elkene par uj nagy kaliberu szolgaltato, megkene torni a T-Home, DIGI, UPC harmas altal generalt "dogoljon meg a szomszed kutyaja is" mentalitast, amivel csak az elofizetok szivnak.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#13712) hb000 válasza norci84 (#13708) üzenetére


hb000
aktív tag

"Meg tudja nekem mondani vki,hogy miért..."

Persze. Az ügyfélszolgálat.

(#13713) norci84 válasza hb000 (#13712) üzenetére


norci84
tag

Utánanéznek,és elnézést kértek...ennyi!

"Akinek van miért élnie, szinte minden hogyant ki tud bírni."-Nietzsche Értékelésem a régi rendszerben: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=norci84&submit=

(#13714) zichie válasza rocket (#13711) üzenetére


zichie
senior tag

Nekem a Viasat Nature bejön, mert néha európai vonatkozású műsorok is vannak, nem csak amcsi dolgok ömlenek belőle. Még az sd változaton láttam korábban egy természetfilmet Horvátország élővilágáról és jó volt olyan helyeket is látni, ahol már jártam. Volt korábban Macedónia, Albánia, Montenegró is. Más természetfilm csatornákon ilyeneket nem lehet elcsípni, talán a Spektrumon van esély rá. A Spektrumból pl. jól jönne HD változat, de erre nem sok esély van, akárcsak a Travel HD változatára.

[ Szerkesztve ]

(#13715) Morris


Morris
veterán

Na ezért tartanak ott a szolgáltatók ahol... no comment...[link] :W

(#13716) Flashget válasza zichie (#13714) üzenetére


Flashget
félisten

és jó volt olyan helyeket is látni, ahol már jártam. Volt korábban Macedónia, Albánia, Montenegró is. Más természetfilm csatornákon ilyeneket nem lehet elcsípni, talán a Spektrumon van esély rá

Most pont a spektrumon megy minden reggel egy sorozat..Horvát tengerparttól kezdve a görög szigetekig van minden mint a búcsúban...nem nézhetek emiatt reggelente (ha otthon vagyok) híreket ;)
Discoveryken is jó filmek mennek de sajnos a többségét már 5x adták..bár az is igaz inkább megnézem 6x is mint a népbutító retek, telavív 2 szarjait..

Realme GT Master Edition

(#13717) Multibit


Multibit
veterán

Nekem is bejön a Viasat Nature/Viasat History HD. A reklámnélküliség manapság igazi ritkaság (és hatalmas pozitívum)! Persze az mégjobb lenne, ha nem két csatorna osztozna egy helyen.

(#13718) Gyufaaa válasza Morris (#13715) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Nem csak a szolgáltatók, hanem a nép is, aki elég nagy számban rá van szívódva ezekre... Igazi tudatmódosító ;]

[ Szerkesztve ]

(#13719) Morris válasza Gyufaaa (#13718) üzenetére


Morris
veterán

én má' nem is mondok semmit. Az a szégyen, hogy az ilyenekre van "kereslet"... :(
élő példa az rtl2

[ Szerkesztve ]

(#13720) Trombita77


Trombita77
csendes tag

Sziasztok!

Mostanában az m1 HD elég sűrűn kockásodik, ezt leginkább a Forma1 alatt veszem észre mivel azt szoktam nézni ott. A többi HD csatornánál nem tapasztalok ilyet, illetve a két NAT GEO HD be sem jön, azt írja nincs jel, de az infoban ott van mi megy a műsorban.

Másnál is van ez a jelenség? Esetleg a TV hibája?

LG765S

(#13721) Gyufaaa válasza Morris (#13719) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Látod. Sokszor már gyilkolni tudnának érte az emberek. Manapság erre van szükség.

(#13722) leslieke válasza Trombita77 (#13720) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én nem láttam kockásodást a F1 alatt.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13723) Gyufaaa válasza Trombita77 (#13720) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Nálam nem jelentkezik. Ha van egy másik TV-d vagy egy BOX-od, vagy netán a szomszédnak, akkor lesd meg és kizárhatod a hibákat. Lehet a TV-d tunere is hibás, de a szolgáltató oldaláról is lehet elosztószekrényben bibi.Minden esetre a szomszédaidnál kérdezősködj első sorban. BOX vagy TV-n nézed? :U

[ Szerkesztve ]

(#13724) Hikvision


Hikvision
senior tag

Üdv Mesterek.
T-ről váltok Digire, családi házban. Idáig IPTV volt, most lesz helyette Digi+,net,telefon.
Kábelozás miatt kérdezném, hogy ha a srácok az optikával megállnak a padláson, oda felrakják a kis ketyeréjüket, akkor az után még kell routert rakjak, hogy legyen 4db LAN kimenet és wifi, vagy úgy van mint a T-nél, hogy a cisco modemrouter ezt mind tudta? A másik pedig, hogy alapból hányas splittert adnak a tv-hez, és kötelezően kérik-e az RG6-os Koaxot? A segítséget előre is köszönöm!

20 éve a PH-n.

(#13725) sandró60 válasza Trombita77 (#13720) üzenetére


sandró60
addikt

Nálam is szokot előfordulni,hogy csatornától függetlenűl kiirja"nincs jel"ilyenkor gondolkodik egy kicsit és láss csodát bejön a csatorna.Szerintem lehet,hogy gyengébben jön a jel a lakásba,de lehet itt bent van a hiba.Meg kell nézni a koax csatlakozásokat,ahoz viszont "át kellene rendeznem"a lakást ;]

[ Szerkesztve ]

(#13726) kristi79


kristi79
csendes tag

Sziasztok!
Vettem egy Samsung UE32 ES6800-as tv-t, szépen meg is találta az összes digitális és analóg csatornát nézni is lehetne, csak a digitális adókon szinte kivétel nélkül mindegyik kép szétesik és van amelyiket nézni sem lehet. Ha valaki valamilyen ötletet adna annak nagyon örülnék. Köszönöm előre is a válaszokat.

(#13727) sandró60 válasza kristi79 (#13726) üzenetére


sandró60
addikt

Előted irtam,hogy a koax csatlakozásokat megnézném a lakásban,Ha ezekután se-jó akkor szólnék a szolgáltatónak.Ha még nem tetted meg legalább ilyenre cseréld ki a koax végén a csatlakozókat,A műanyagot hanyagold
[link]
Itt van a szerelése a koax végére
[link]

[ Szerkesztve ]

(#13728) Kwisatzh válasza sandró60 (#13727) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Minek "varázsolna" kábelt, rohangálna csatikért, szerelné stb, amikor nagy valószínűséggel már a lakásba bejövő jel a gyenge, ezért úgysem lesz jóóó?

Ne szivasd máá feleslegesen....

Tehát: Legelőször is felhívja a DIGI-t azok aztán szépen kijönnek KIMÉRIK, oszt megkeresik a hibát, sőt ha az mégis a lakáson belül van, úgyis megcsinálják ingyen!

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#13729) sandró60 válasza Kwisatzh (#13728) üzenetére


sandró60
addikt

Aztán majd az ÜF-felhivásánál "megfenyegetik",hogy ha a lakáson belűl van hiba kifizettetik a kiszállást ;]
A te történetedet már olvastam itt.Szerencsés voltál minden esetben amikor hivtad a Digiseket sajnos nem mindenhol működik igy :O

[ Szerkesztve ]

(#13730) Kwisatzh válasza sandró60 (#13729) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Megfenyegetni megfenyegethetik persze, de a szerelők úgysem kérnek pénzt SOHA. Szóval haggyuk máá végre ezt az ujjonchüjjjííttő magán kábelvarázskendácsolást. A hibák túlnyomó többségéért a DIGI a felelős., és a maradékot is megoldják ingyen.

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#13731) sandró60 válasza Kwisatzh (#13730) üzenetére


sandró60
addikt

Mégegyszer leirom TE-szerencsés csillagzat alatt születtél.Az országban sajnos vannak más(rossz) kondolkodású emberekHa jól emlékszem(VI-kerületi vagy)javits ki ha nem

(#13732) hb000 válasza Kwisatzh (#13730) üzenetére


hb000
aktív tag

haggyuk máá végre ezt az ujjonchüjjjííttő magán kábelvarázskendácsolást

Haggyuk má ezt a "mindenki hülye, csak a szerelők tudnak kábelt összedugni" dumát. Aki béna, az ne csinálja, de aki az óvodán túljutott, már képes egy alapszintű ellenőrzésre.

(#13733) sityupityu


sityupityu
veterán

Nekem szükségem volt múltkor egy kb 1 méteres kábeltoldásra(a két végén csatlakozók). Telefonon elmondtam nekik,hogy mi a kínom és ők mondták,hogy pont benn van az egyik szerelőjük úgyhogy fél óra múlva mehetek is érte. Amikor kérdeztem,hogy mivel tartozom még ők voltak meglepődve,hogy miért tartoznék. :K

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#13734) sityupityu válasza hb000 (#13732) üzenetére


sityupityu
veterán

Itt most nem erről van szó,hogy ki milyen ügyes. Elég valószínű,amit Kwisatzh is írt,hogy már a bejövő jel nem jó. Tehát a legjobb az alapoktól kezdeni az egészet (jelbemérés stb). Felesleges elküldeni egyből vásárolni szegényt. :D

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#13735) sandró60 válasza sityupityu (#13733) üzenetére


sandró60
addikt

Szabad kérdeznem az ország melyik végében voltak ilyen nagylelkűek? ;]
Az is igaz lehet,hogy a lakásban valami nemjó

[ Szerkesztve ]

(#13736) sityupityu válasza sandró60 (#13735) üzenetére


sityupityu
veterán

Komárom-Esztergom megye,Dorog.
Ha a hangulatjelet a kétkedésed miatt tetted ki akkor azt feleslegesen tetted. Nem hazudok. :N

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#13737) sandró60 válasza sityupityu (#13736) üzenetére


sandró60
addikt

A kis "ördög" a Diginek szól(nagylelkűek).Ha magadra vetted sajnálom :U

[ Szerkesztve ]

(#13738) sityupityu válasza sandró60 (#13737) üzenetére


sityupityu
veterán

Itt nálunk elég normálisan állnak hozzá a dolgokhoz. Néha még túl "lelkesek" is. Kb 1 éve volt egy hiba amit délután jeleztem nekik,és még aznap este fél 8-kór rám csörögtek,hogy ha nekem is alkalmas akkor kijönnének. :Y Nem tudom miféle munkaidő beosztásban dolgozhatnak. :DD

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#13739) Trombita77 válasza Trombita77 (#13720) üzenetére


Trombita77
csendes tag

Köszönöm az ötleteket, úgy látom a legjobb, ha kihívom a DIGI-t, aztán majd kitalálnak vmit, csak nehogy azt, hogy a TV-m szar :)
Amúgy a csatorna keresésnél kiírja, hogy a jelerősség 50% a jelminőség 100%
A többinél sem sokkal jobb 66% körüli, de akkor lehet az már "elég"

(#13740) zsolt501 válasza Trombita77 (#13739) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ha a jel minőségre 100%-ot ír, 66% jel erősséggel akkor az jó, ott akkor valami más lehet a gond bithibaarányra mit ír? Mert ezekkel az adatokkal tökéletesnek kellene lenni a képnek.
Beállsz egy széteső képű csatornára és a távirányítón folyamatosan nyomod az INFO gombot majd feljön egy adatlap ott kellene írnia a bithibaarányt, de ha jól emlékszem ezt a funkciót a menüben is megtalálod valahol.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#13741) Gyufaaa válasza Trombita77 (#13739) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Mindenképp szerelőt hívj! Ne "mókold" házilag a csatikat, mert ha nem találod jókedvében a szerelőt, bezony fizetni fogsz.

(#13742) bigbuda


bigbuda
aktív tag

Sziasztok!

LEnne egy óriási problémám, nem tudom, hogy más már találkozott e vele. Csepelen Digi a szolgáltatóm és egy csomó digitális csatorna nem akar bejönni, mert olyan gyenge a jel, hogy szétesik a kép, az esetek 98%-ban nincs is kép, amikor van akkor is nézhetetlenül szétesik, hang nincs, stb stb... 59 csatorna van ami hibátlanul bejön...

LG 42LW5500 TV-m van

Hivtam a Digi-t de azt mondták, hogy digitális csatornákban való hibáknál nem tudnak segiteni, nem áll módukban kiküldeni szervizes kollegát, csak akkor küldenek ha analoggal van gond... kérdem én ki a fene használ manapság még analógot...??

Mit csináljak?

köszi :R

(#13743) bigbuda


bigbuda
aktív tag

mondanom se kell, hogy a kedvenc csatornáimat nem tudom nézni... (amugy az ezelőtti TV-mel is ugyanez volt, az egy Philips 37PFL7605 volt)

(#13744) Gyufaaa válasza bigbuda (#13742) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Azokat amiket tudsz fogni, azok az analóg csatornák. Mi az, hogy nem mennek ki. Kutya kötelességük! Ez badarság. Akkor jelentsd be, hogy az analóggal is gond van! Ez nem lehet kifogás. LAN-os vagy FTTH területen laksz? :U (Tömb vagy Családi)

Mikor kötötték be? Elejétől fogva szétesik? :U

[ Szerkesztve ]

(#13745) sandró60 válasza bigbuda (#13742) üzenetére


sandró60
addikt

Ha lehet máskor használd a szerkesztés gombot,mert ezért szólni fognak,hogy 5-percen belűl irtál-A kérdésedre a válasz.A Digi -állitólag segitőkész ügyfélbarát.Itt a fórumon találkoztam olyan digis ügyfelekkel akikhez 1-szóra kijöttek és kijavitották a hibát.Te nem a szerencsések közé tartozólAzért próbálkozz hát ha más telefonos veszi fel és érdemben tud intézkedni.Hiába adnék tanácsot,hogy nézd meg a koax csatlakozások érinkezőit.Ezt is a Diginek kell megcsinálni.Ezt délelőt tudtam meg :B

[ Szerkesztve ]

(#13746) Kwisatzh válasza sandró60 (#13745) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Ne poénkoggyyáááá :DD Persze én is megrángatom a csatikat mielőtt kihívom őket, de még sosem amiatt volt a hiba....

[moderálva]

(#13747) Kwisatzh válasza bigbuda (#13742) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Be kell hazudni, hogy a zanalóg szar. Ha már kijönnek megcsinálják.

[moderálva]

(#13748) leslieke válasza sandró60 (#13745) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Segítőkészek, de ha elmegy a net és felhívom őket, hogy most mi van, akkor rögtön megáll a tudomány, amint közlöm, hogy linux van a gépemen. :D

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13749) bigbuda válasza Kwisatzh (#13747) üzenetére


bigbuda
aktív tag

felhivtam őket, először a digi részét mondtam, aztán megint mondja hogy azzal nem tudnak mit kezdeni, ez miatt nem tud kiküldeni kollegát, aztán utána mondtam, hogy meg aztán az analóg része is siralmasan sz@r... NAgynehezen, de jönni fognak, ezért ez nagyon vicces... mit kezdjen az emebr az analóggal??? Azért megvan a véleményem most a Digi-ről...

(#13750) Trombita77 válasza zsolt501 (#13740) üzenetére


Trombita77
csendes tag

Újraszereltem a kábel csatit és most már van NAT GEO HD is :) Azóta nem néztem HD adást az m1-en, de valószínűleg akkor az is jó lesz.
A bithibaarányt sehol sem találom, hiába nyomom az info-t sokáig.

Még1x köszi a hozzászólásokat!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.