Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13101) Pityus


Pityus
csendes tag

Sziasztok!
Tegnap kötöttek rá a Digi TV hálózatra. A Samsung UE 40D 6500-as TV készülékemben van DVB-C, -T, ezért közvetlenül csatlakoztathattuk az antenna kábelt a TV-hez. Azt kérdezném tőletek, hogy a digitális adók sorrendjét miként lehet ilyen esetben, tetszés szerint megváltoztatni?

(#13102) Watt25 válasza Pityus (#13101) üzenetére


Watt25
veterán

Gondolom a TV felhasználói kézikönyvében le van írva. :)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#13103) Pityus válasza Watt25 (#13102) üzenetére


Pityus
csendes tag

Sajnos erről nem tesz említést.

(#13104) forrest85 válasza Pityus (#13103) üzenetére


forrest85
senior tag

Külső programmal lehet. A samsung topicban segítenek szerintem.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#13105) Pityus válasza forrest85 (#13104) üzenetére


Pityus
csendes tag

Köszi! Azért bosszantó, hogy ilyen alapvető igényt, egy ilyen nagy tudású készülékkel csak külső programmal lehessen megoldani.

(#13106) unravel válasza Pityus (#13101) üzenetére


unravel
őstag

Szia!

Ha használod a kedvencek opciót, akkor az általad kreált sorrendbe teszi? :F

Teljes keresés után ABC sorrend lesz. Úgy nem szereted? :F

¯\_(ツ)_/¯

(#13107) Pityus válasza unravel (#13106) üzenetére


Pityus
csendes tag

Most újból beszéltem a Samsung ügyfélszolgálattal. Itt eltérően az előzőnél egy hozzáértőt találtam. Smart menű, Csatorna ikon, Távirányítón a Tools gomb, Eszközök menüben a Csatornaszám szerkesztés, ott kiválasztani a módosítandó csatornát, Ok, innen kurzorral a megfelelő helyre vinni, és OK. Itt felcseréli a két csatornát. Na ez egyszer sikerült, másodszor nem történt semmi. Lehet, hogy másodjára valamit kihagytam, de most mennem kell, majd este szuttyogok vele. Ha valaki Digis fórumtagnak sikerül, akkor gratula.

(#13108) sandró60 válasza Pityus (#13107) üzenetére


sandró60
addikt

Na ez tart a Samsung tv-nél kb 1-óra hosszat mig a kb 100-valahány csatornát a neked megfeleló helyre teszed.Van erre egy számitógépes program amit ebben a topikban megtalálsz [link] Mivel ez a digi kábel topik itt nagyon nem kapsz választ

(#13109) M_AND_Ms válasza Pityus (#13107) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Nem kell az ügyfélszolgálat. Itt van a kézikönyvben, amit gondom cd-n megkaptál:
http://www.samsung.com/hu/support/model/UE40D6500VSXXH-downloads#

Személyes megjegyzés, hogy már annyira hülyékre figyelnek, hogy a Samsungnál is ilyen mesekönyvet neveznek kézikönyvnek. Miért nem lehet tisztességes módon megszerkeszteni egy ilyet? Minek ez a powerpoint dizájn?

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#13110) Kwisatzh válasza M_AND_Ms (#13109) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Minek olvasna mikor tud telefonálni... :DD

[moderálva]

(#13111) GuruZone válasza M_AND_Ms (#13109) üzenetére


GuruZone
őstag

azért a pp design, mert gondolom a menüből van kilopva. Ott is az elején, hogy E-manual :)

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#13112) Kwisatzh válasza Kwisatzh (#13110) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Egyébként meg azért van a mesekönyv design, mert a samu is világcég, és bizony a világban a tv vásárló userek nagy része egyáltalán nem vagy csak nyomokban tud olvasni...

[moderálva]

(#13113) Flashget válasza Pityus (#13101) üzenetére


Flashget
félisten

Telepíted ezt a pc-re vagy laptopodra.
fogsz egy pendrive-ot amit megformázol fat 32-re.
Behangolod a csatornákat a tv-n. USB-n bedugod a tv-be a pendrive-ot és a beállításoknál a csatorna menű részben csatornalista importálása USB eszközre. Rátöltöd a pendrive-ra a listát majd ezt a fájlt megszerkeszted a gépeden a progival. Visszamented a megszerkesztett fájlt pendrive-ra és visszatöltöd a tv-re.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#13114) Pityus válasza Flashget (#13113) üzenetére


Pityus
csendes tag

Szia Flashget!
Köszönöm Neked, és mindenkinek a tanácsokat. Kipróbálom, csak valószínű, hogy erre a hétvégén fog sor kerülni.

(#13115) Pityus válasza M_AND_Ms (#13109) üzenetére


Pityus
csendes tag

Na ez a "kézikönyv" egy nagy kalap sz... !
Ráadásul, ki volt az az eszement, hogy sötét alapra fehér betűkkel szerkesztette. Ha valaki arra gondolna, hogy kinyomtassa, nem győzné a patronokat cserélgetni.

(#13116) sandró60 válasza Pityus (#13115) üzenetére


sandró60
addikt

Itt van egy pdf-kevés "festék igényű" nyomtatáshoz.Az ne zavarjon,hogy D5500-tv-nél lehet letölteni,mert ez érvényes a nagyobb tudású Samsungokhoz is
nyomtatni való Különben már irtam,hogy a Samsung LCD-LED tv fórumra menj át mert szerintem ez már inkább oda tartozik.Több segitséget is kaphatsz ott

(#13117) dh66e válasza Flashget (#13095) üzenetére


dh66e
veterán

:F

(#13118) Pityus válasza sandró60 (#13116) üzenetére


Pityus
csendes tag

Köszi Sandró60! Átnézek oda, de itt ragadtam, mert jó a társaság.

(#13119) Flashget


Flashget
félisten

RTL II: Nincs még megállapodás a DIGI-vel

Ellesznek ezzel még egy darabig...

Realme GT Master Edition

(#13120) Morris válasza Flashget (#13119) üzenetére


Morris
veterán

Ne is legyen megállapodás. Hulladék egy csatorna lesz szerintem. Persze erre a jelenlegi enged csak következtetni... Amíg a szabadon fogható RTL-en is dél amerikai sorozatok meg jósműsorok mennek, addig kár többet várni... :(

(#13121) Flashget válasza Morris (#13120) üzenetére


Flashget
félisten

Pont a hulladék műsorok miatt indítja a retek és a televív2 is a 2. csatornákat...a büntik miatt azok a csatornák leállnak x időre a fő csatorna megy vígan tovább..

Realme GT Master Edition

(#13122) Ahab77 válasza Flashget (#13119) üzenetére


Ahab77
tag

Nem mutat sehova ez a link.

(#13123) Morris válasza Flashget (#13121) üzenetére


Morris
veterán

cselesek... kár, hogy azzal nem számolnak akik eddig is gyűlölték az efféle hírhajhász semmitmondó csatornákat, azok ezután sem fogják nézni...
amatőr banda ;]

(#13124) Flashget válasza Ahab77 (#13122) üzenetére


Flashget
félisten

Hja törölték az oldalról..

Realme GT Master Edition

(#13125) Morris válasza Flashget (#13124) üzenetére


Morris
veterán

ezek szerint megegyeztek? :F :U

(#13126) .:ROX:. válasza Morris (#13125) üzenetére


.:ROX:.
csendes tag

Sajtóközlemény az RTL II csatorna terjesztéséről

A DIGI Távközlési és Szolgáltató Kft. a Magyar RTL Zrt-vel kötött szerződéssel rendelkezik az RTL II csatorna terjesztésére, így meglepetésként érte a Magyar RTL Zrt. bejelentése arról, hogy - a Magyar RTL Zrt. állítása szerint - cégünktől nem kapott megfelelő ajánlatot az RTL II televíziós csatorna terjesztésével kapcsolatban.

A DIGI a Magyar RTL Zrt. álláspontjáról értesülve, a felmerült helyzet tisztázása érdekében, haladéktalanul felvette a kapcsolatot a Magyar RTL Zrt-vel.

A DIGI számára fontos, hogy előfizetői a lehető legszélesebb csatornakínálatot láthassák, ezért mindent megtesz, hogy a félreértést tisztázza, és kínálatában megtalálható legyen az új RTL-csatorna is.

DIGI Távközlési és Szolgáltató Kft.

forrás: digi.hu

(#13127) Flashget válasza .:ROX:. (#13126) üzenetére


Flashget
félisten

ez már volt..
erre volt a hír ami cáfolta a digi közleményét, mondván nincs ilyen... amit töröltek

Realme GT Master Edition

(#13128) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Mitol van, h tegnap este vettem eszre, h a jelerossegem mindenhol 54es??
Az tunt fel, h a film+ kockasodott este...

Mikor legutobb neztem +90volt... :Y :F

(#13129) unravel


unravel
őstag

Létezik ember aki kivácsi erre? : rtl2.hu/tvmusor :W

¯\_(ツ)_/¯

(#13130) Morris válasza CoolBoy323 (#13128) üzenetére


Morris
veterán

van kicsúszott egy kábel, vagy a szolgáltató rendetlenkedik. Először végig kellene nézni a csatlakozásokat.

(#13131) CoolBoy323 válasza Morris (#13130) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

az OK, nem is piszkáltam, de nem is lazult ki...

(#13132) Morris válasza CoolBoy323 (#13131) üzenetére


Morris
veterán

Akkor közel biztos, hogy szolgáltató-oldal. Esetleg a külső csomópont érintkezési problémája.
Azt próbáld még meg, hogy a bejövő kábelt osztás nélkül közvetlenül az első tévébe kösd és úgy nézd meg. Ha ott jó, akkor biztosan nálad lesz a hiba.
Ha már ott sem, akkor mehetsz reklamálni! :DDD

(#13133) CoolBoy323 válasza Morris (#13132) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

egy kábel jön be, egy tvbe, szal nincs semmi osztás...

a központi helyet meg nem tudom nyilván megnézni, a panelpatkányságban ilyet nem lehet :))

(#13134) Morris válasza CoolBoy323 (#13133) üzenetére


Morris
veterán

Akkor szolgáltató! :( 1272

(#13135) CoolBoy323 válasza Morris (#13134) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

azok szerinted el lehet érni?

korábbi tapasztalataim szerint 20perc alatt is nehéz valaki dumálni...

inkább várok, és hátha vmi csoda történik :D

max hétfőig, mert akkor majd telefonálok, és lesz nekik nemulass :))

(#13136) Morris válasza CoolBoy323 (#13135) üzenetére


Morris
veterán

saját hálózatból ingyenes. De pár percet, biztos, hogy váratnak majd.

(#13137) CoolBoy323 válasza Morris (#13136) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Nincs telom naluk...

Most azt vettem eszre, h pl a viasat3 90%os. Rtl, film+ stb. 50.

Ez igy WTF? M1hd 42...

(#13138) anrab válasza CoolBoy323 (#13137) üzenetére


anrab
addikt

nekem 36 és max. 52 között vannak a csatornák jel erősségei.
kijöttek és azt mondták hogy nem tudnak vele mit kezdeni, így kapják. a jel minőségem 85-100.
mértek 80 decibel bejövő jelet. azt mondták az meg már majdnem sok de nem bántották.
ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#13139) hb000 válasza CoolBoy323 (#13137) üzenetére


hb000
aktív tag

50-es jelerősség tökéletesen elegendő. Inkább azt nézd meg, hogy mekkora a jelminőség.

(#13140) CoolBoy323 válasza hb000 (#13139) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

azt nem tudom megnézni, nem találtam sehol
(samsung es5500)

(#13141) hb000 válasza CoolBoy323 (#13140) üzenetére


hb000
aktív tag

Nem látsz ilyet ugyanott, ahol a jelerősség is van? Múltkor egyik itteni hozzászóló homályosított fel, hogy a menüben kóválygás helyett az info gombot hosszan nyomva (kb 4-5mp) jön elő a legegyszerűbben.

(#13142) CoolBoy323 válasza hb000 (#13141) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Ugy nezem igen, de ott csak az az egy ertek van. Meg valami bithiba arany v ilyesmi, de az most nem lenyeg... az 0 ofc

(#13143) hb000 válasza CoolBoy323 (#13142) üzenetére


hb000
aktív tag

Az a bithibaarány lesz az. De ha 0, akkor nincs vele gond. Így mégis arra tippelnék, hogy valóban az az 50-es jelerősség a ludas a dologban és tényleg gyenge (bár nekem 40%-kal is vígan működik). Ezen csak a digi tud segíteni.

(#13144) CoolBoy323 válasza hb000 (#13143) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

ma nem volt gond sehol...

tegnap este viszont a film+nál elég idegesítő volt a felugráló elpixeleződés (zöld-lila négyzetek)

nem tudom ezt jobban leírni :/

nem hinném h a film lett volna ilyen alapból...
de azóta se néztem filmpluszt, mindjárt be is lövöm, és figyelem... hátha még jó film is lesz rajta :)

(#13145) unravel


unravel
őstag

(#13146) Flashget válasza unravel (#13145) üzenetére


Flashget
félisten

ugyanezt linkeltem amit levettek aztán..na majd megint leveszik :)

Realme GT Master Edition

(#13147) Ahab77 válasza unravel (#13145) üzenetére


Ahab77
tag

Itt mindenki csak meglepődik. :D Csak nehogy a végén mi lepődjünk meg. Állítólag több, mint 1 milliárdba került az RTL II megindítása. Nem tudom, de pár milliót nem kellett volna mondjuk arra költeni, hogy bekerüljön a műsora a műsorújságokba? Mert pl. a tvr-hétbe nem láttam. Így nehezen lesz meg az áhított 2 millió háztartás. Persze ahhoz előbb a T-HOME-on kívül más szolgáltatóval is meg kellene egyezni. Szóval lehet, hogy a DIGI kamuzik, de a RTL is eléggé simlis. :DD

(#13148) hb000 válasza unravel (#13145) üzenetére


hb000
aktív tag

Na, ez már a level 2. Ki hazudik? Lássuk:
Digi közleménye: "A DIGI Távközlési és Szolgáltató Kft. a Magyar RTL Zrt-vel kötött szerződéssel rendelkezik az RTL II csatorna terjesztésére"
RTL2: "Az RTL Kábeltelevízió Kft. meglepődve olvasta ..... társaságunknak, mint az RTL II kizárólagos képviselőjének jelenleg nincs érvényben lévő szerződése a DIGI Kft-vel az RTL II terjesztésére vonatkozóan"

Na, hát a kérdés mostmár csak az, hogy ki kicsoda :)
Mert én úgy látom, hogy a digi nem állította, hogy az rtl kábeltelevízió kft-vel lenne szerződése, szóvel ennek a kft-nek nincs oka nyivákolni. Az rtl kábeltelevíziót meg ki kérdezte egyáltalán? Ha a zrt-vel, azaz apucival tényleg van szerződés, akkor kit érdekel a kft nyökögése???

(#13149) unravel


unravel
őstag

Miért nem konzultál a DIGI az előfizetőivel a csatornamódosítások előtt? (bár ez az összes tv szolgáltatóra igaz)
Működhetne úgy hogy a havi számla mellé tennék a kérdőívet:
- Szeretne-e Ön egy újabb szappanoperacsatornát (rtl2)?:)
- Hozzájárul ahhoz, hogy kidobjuk a még nézhető adókat?:)
- Fizetne-e többet extra csomagért?
stbstb
Ezzel ők is és az ügyfelek többsége is jól járnának.

¯\_(ツ)_/¯

(#13150) peteragard


peteragard
csendes tag

Sziasztok!
Új Digis vagyok, most vásároltam Digi előfízetést, és hozzá bérlek a kedves szolgáltatótól hd-boxot. Ma próbáltam beállítani, de az aut. keresés csak 25 csatornát talált, és közülük is csak egy hd-s (digisport hd). Humax márkájú a box, és kábelen jön a jel! Vki találkozott már ilyennel, vagy szóljak a szerelőknek? (sajnos nem volt még tv a lakásban, amikor beszerelték)! A tv egyébként látja az összes csatornát, csak a box nem! A segítséget előre is köszönöm!!!
Sz. P.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.