Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13151) CoolBoy323 válasza peteragard (#13150) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

miért kell akkor box, ha a TV látja mindet? :F

(#13152) peteragard válasza CoolBoy323 (#13151) üzenetére


peteragard
csendes tag

Mert s tv-n csak mpeg2 tuner van, régi lcd! És szeretném hd-ban élvezni a csatornákat!

(#13153) CoolBoy323 válasza peteragard (#13152) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

jah, értem!

Az nem lehet, hogy még nem "aktivált" valamit a DIGI?

Én tvn auto kereséssel mindent megtaláltam, bár volt úgy, h másodjára csak...

(#13154) Morris válasza peteragard (#13150) üzenetére


Morris
veterán

persze, hogy látja az összes csatit, hisz analógban nézed.
A boxnál be kell állítani, hogy 300MHz és 900Mhz között keressen. 256QAM, symbol rate 6000 és 6900

[ Szerkesztve ]

(#13155) dh66e válasza Morris (#13154) üzenetére


dh66e
veterán

Azért én 121.5Mhz-nél kezdeném.

(#13156) poli27 válasza dh66e (#13155) üzenetére


poli27
veterán

Digitnál a fat tábla miatt mind1 hol van kezdve a keresés, ha megtalál 1 streamet, akkor megtalálja már a többit is mert a fat táblából letölti az infókat...

(#13157) dh66e válasza poli27 (#13156) üzenetére


dh66e
veterán

Elhiszem,de ha rossz a fat tábla akkor mi a helyzet?Itt írta valaki hogy a diginél ez nem stabil dolog ezért szenvedtek ha jól emlékszem samu tulajok itt a topicban.

(#13158) Kwisatzh válasza poli27 (#13156) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Mielőtt mások "megesznek" miatta, az a "tábla" az a NIT tábla....

[moderálva]

(#13159) Kwisatzh válasza Morris (#13154) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Nem analógban nézi. Ha a tv-ben mpeg2 csak a tuner, akkor "megvannak" a listában a HD adók is, csak éppen nincs kép. Ugyanaz, mintha egy mpeg2 nem HD boxot használna.

+ ahogy már írták: 121,5 MHz a kezdő frekvencia....

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#13160) Kwisatzh válasza peteragard (#13150) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Majd jön valaki akinek van HUMAX HD boxa és segít, vagy tényleg nem jó a box, és akkor ÜFSZ telefon....

[moderálva]

(#13161) Dog 11 válasza Kwisatzh (#13160) üzenetére


Dog 11
tag

Lehet,hogy korábban már beüzemelt boxot kaptál. A menübe lépve próbáld - kijelölés után -törölni a teljes csatorna listát,és utána csinálj ismét teljes keresést.Talán ez segít,ha egyébként a csatlakozók ,elosztók árnyékolása tökéletes .Ha nem úgy marad az előző HSz javaslat :1272.

[ Szerkesztve ]

(#13162) Morris válasza Kwisatzh (#13159) üzenetére


Morris
veterán

Ja igen 121,5-től, bocsi! :B

szerk: Nekem humax digi+c HD boxom van. Egy gyári beállítás utáni keresést érdemes megejteni!

[ Szerkesztve ]

(#13163) Morris válasza Kwisatzh (#13159) üzenetére


Morris
veterán

jah, még valami. Szerintem a digitális adókat mpeg2-es tunerrel nem tudja nézni a tévén. Nekem is mpeg2-es tuneres tv-m van és csak analóg jelet látok. A digtálishoz box kell, mpeg4-es. :U

[ Szerkesztve ]

(#13164) dh66e válasza Morris (#13163) üzenetére


dh66e
veterán

A digi az SD adóit mpeg2 rendszerben sugrozza és mivel az SD boxai is mpeg2 rendszerűek nem nehéz kitalálni hogy működik a dolog.
Milyen tv-d van,mert az egy dolog hogy mpeg 2-es de milyen tuner van benne?
Amennyiben van benne C tuner akkor be kell jönnie az SD csatornáknak.Esetleg ország korlátozás van a tévéden állítsd át mondjuk Finnországra.

(#13165) Flashget válasza unravel (#13149) üzenetére


Flashget
félisten

1x megtette anno EMKTV-ként..sms-ben kellett kérni akarjuk a Sport1-t vagy sem ;)
már 1 éve ment a Sport 1.

Egyik szolgáltató sem fogja megkérdezni mit akarnak az userek..eszed nem eszed elv.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#13166) Watt25


Watt25
veterán

Azt hiszem, ez még nem volt itt. :)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#13167) Flashget válasza Watt25 (#13166) üzenetére


Flashget
félisten

Arról van szó, hogy a új kábeltévét beárazta az RTL, és mivel úgynevezett prémiumtartalom kerül rá (drága saját gyártású műsorok, 12 új sorozat), biztosan drágább, mint egy Reflektor TV vagy kis nézettségű tematikus csatorna.

Én csak remélem nem kerül be olyan áron, hogy kidobnak más fizetős csatornát megint...vagy kénytelen lesz árat emelni a digi.

Realme GT Master Edition

(#13168) vidra1221


vidra1221
tag

Az Rtl vezér szavai igencsak megmosolyogtatóak: prémiumtartalom kerül az új csatornájukra! :D :D :)) Ha ezt a pusztulatot nevezik prémiumnak akkor itt komoly bajok vannak. Ha még 70-80 %-ban HD-ben adnák a műsorokat akkor még azt mondom rendben, hogy megkérik az árát, de így...

(#13169) Morris válasza dh66e (#13164) üzenetére


Morris
veterán

Ja, persze, ok, hülye voltam. :W :B
DVB-T van benne csak. Ezzel kevertem a dolgot (a szabd hozzáférésűvel).
Mert ugye itt nekem mpeg2-es DVB-T van, viszont a sugárzott adás meg mpeg4.

(#13170) Tacsika válasza Morris (#13163) üzenetére


Tacsika
aktív tag

Szia!

Nekem humax digi+c HD boxom van

Nekem is (de HD2, nem tudom mi a különbség). Te tudod használni a boxot médialejátszóként? Tehát saját AVI. JPG ecetera fájlokat külső kütyüvel?
Illetve milyen milyen fájlrendszer van a boxodon?

(#13171) Ahab77 válasza Watt25 (#13166) üzenetére


Ahab77
tag

Viccesek a kommentek a cikknél. Csak azt tudnám, hogy hol van az 2 millió néző aki az X-faktort, meg a BK-t nézi, mert hogy a kommentelők között nincs az tuti. :DD

(#13172) Morris válasza Tacsika (#13170) üzenetére


Morris
veterán

Hali!
Nekem még az 1-es verzió van. Ez nem médialejátszós. És a fájlrendszerét sem ismerem. :(

(#13173) Kwisatzh válasza Dog 11 (#13161) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Nem rólam van szó.... Akinek válaszoltam annak van HUMAX kínja

[moderálva]

(#13174) Kwisatzh válasza Morris (#13163) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Ne vitatkozz máá bazee.... :DD A Diginél is vannak NEM HD boxok, azok mpeg2-k, azokon is vidáman nézika digitális SD adókat, mert azok bizony mpeg2 be vannak kódolva!

Szerk.: Jah látom máá leírták :C

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#13175) hb000 válasza Flashget (#13167) üzenetére


hb000
aktív tag

"vagy kénytelen lesz árat emelni a digi"

Vagy inkább hagyja a francba. Ha már árat emel, annak legyen értelmes indoka. Az rtl2 nem az. Prémium csatorna a lóf...t.

[ Szerkesztve ]

(#13176) Morris válasza Kwisatzh (#13174) üzenetére


Morris
veterán

jóvammá, korán keltem :D :DDD DVB-T-vel keverés volt

[ Szerkesztve ]

(#13177) Dog 11 válasza Kwisatzh (#13173) üzenetére


Dog 11
tag

Bocs a tévesztésért.

(#13178) peteragard


peteragard
csendes tag

Sziasztok! Ma próbáltam állítgatni, és sikerült vmit elérnem, már 90 csatornám van (8-9 hd-s)! Ami furcsa, hogy rádiót nem talált, és első blikkre nem láttam m1-t és m2-t! Köszönöm a segítséget!

(#13179) Kwisatzh válasza Dog 11 (#13177) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Semmi gond :R

[moderálva]

(#13180) Kwisatzh válasza peteragard (#13178) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Ha a HD m1 m2 hiányzik, akkor próbáld meg kézivel megkeresni, 121,5 Mhz, 6000, 256...

[moderálva]

(#13181) g0dl


g0dl
addikt

Én nem akarok többet fizetni egy szaros rtl II-ért. Ez senkit nem érdekel. Gondolom ez amolyan elfekvő a kopott sztárjaiknak, akik már új korukban sem érdekeltek. Hetihetest meg terjessze az mszp dvd-n.
Kár rájuk a frekvenciát pazarolni. Tőlem akár a sima rtl és tv2 is mehet fenébe.

(#13182) Kwisatzh válasza g0dl (#13181) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Én sem értem ezt hosszas eszmecserét a retek2 ről. Itt állítólag szinte senkit sem érdekel még a retek1 sem, mégis ezen megy a szöveg már hetek óta....

[moderálva]

(#13183) poli27 válasza Kwisatzh (#13158) üzenetére


poli27
veterán

:R Igazad van én írtam el :)

(#13184) dh66e válasza Kwisatzh (#13182) üzenetére


dh66e
veterán

Ezek szerint mégis rá vannak gerjedve egyesek,meg eggyel több ok hogy a napi gondjaikat a digi "prémium" szolgáltatásain töltsék ki.

[ Szerkesztve ]

(#13185) r4pid


r4pid
tag

Üdv!

Ha jól olvastam vissza, akkor DigiTV-nél egyszerre jön digitális és analóg adás. Ezek szerint ha veszek egy STB-t az egyik tv-hez akkor azon tudom fogni digitális adást, a másik régi tv-n pedig ugyanúgy megy STB nélkül az analóg?

2. Külön be kell szólni Diginél hogy aktiválják a digitális adást? (Csak mert van egy LG RH589 DVD felvevő/DVB-C tuner , viszont nem igazán jön rajta semmilyen digitális adás.)

Válaszotokat előre is köszönöm szépen! :)

(#13186) Kwisatzh válasza r4pid (#13185) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Eleve benne van a digitális jel a kábelben, abban az LG ben viszont max csak dvb-t tuner van (vagy csak analóg?) ezért nem talál semmit.

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#13187) r4pid válasza Kwisatzh (#13186) üzenetére


r4pid
tag

http://www.preissuchmaschine.de/trend/RH58/RH-589-H-500GB.html
(itt írja hogy kábeltuner van benne)
Direkt azért vettem ezt, mert ebben benne kell legyen a DVB-C.

Ettől függetlenül: Lehetséges hogy külön aktiváltatnom kell a digitális adást?

Illetve akkor ezek szerint mennie kell a régi tv-n is ha van mellette digitális adás is, és nincs STB a másikon.

[ Szerkesztve ]

(#13188) Flashget válasza r4pid (#13187) üzenetére


Flashget
félisten

gyártó honlapján egy szó sincs DVB-C-ről.
Ezzel legjobb esetben is analóg csatornák jönnek be...ráadásul mpeg2-t ír a HD-k be sem jönnének rajta.

Vélhetően egy ilyennel jobban jártál volna (vagy az oldalon van több másik fajta) és olcsóbb is.

Realme GT Master Edition

(#13189) Kwisatzh válasza r4pid (#13187) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

meg kéne tanulnod olvasni... :W

"analoger Kabeltuner" !!!! Szerinted ez dvb-c???????????????? Jah, kábeltunernek kábeltuner, de ANALÓG, és nem DIGITÁLIS!!!

A NÉMET LINKED SZERINT TEHÁT SEMMILYEN DIGITÁLIS TUNER NINCS BENNE!

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#13190) Kwisatzh válasza Kwisatzh (#13189) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Még hányszor írjuk le, hogy nem kell "aktiváltatni"????

"BENNE VAN" A DIGITÁLIS JEL ELEVE!

300 ojróér meg egyébként már 3D blu ray van, dvb-c/t tunerrel, médialejáccóval, smart tv-vel, mindennel..... :W

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#13191) r4pid válasza Kwisatzh (#13190) üzenetére


r4pid
tag

Jó oké elbasztam.. jól megszívtam remélem örülsz. Csak az a baj h LG customertől is megkérdeztem ,és ezek szerint ők is rosszul tudták..

(#13192) r4pid válasza Kwisatzh (#13189) üzenetére


r4pid
tag

Amúgy van benne EPG szóval valamilyen digitálisnak kéne lennie.
És köszi a választ azért :)

[ Szerkesztve ]

(#13193) Kwisatzh válasza r4pid (#13191) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Miér örülnék?? Anno én is itt örjöngtem napokig, hogy plazmámban bizony lennie kell dvb-c tunernek, aztán mégsem, mert csak mpeg2 dvb-t van benne.. :DD
Lehet, hogy van a cuccodban egy mpeg2 dvb-t tuner IS, de azzal sem mész semmire, mert az a földfelszíni digitális sugárzásra jó, viszont azt sem tudod vele fogni, mert nálunk a földfelszíni (mindig TV) az már mpeg4, tehát az a tuner sem fog találni egyetlen digitális adást sem.

Ezért aztán kb 270 ojróér vettem egy LG HRX570-t amit áthackeltem HR570C nek, azóta öröm bódottság....
Az Lg üfsz, meg egy kalap szart sem ér, analfabéták ülnek ott, hosszasan leveleztem velük már én is anno
Add el azt a fost valami madárnak, és vagy vegyél egy olcsó boxot, vagy ha van keret rá, akkor egy 3D blu rayt, merevlemezzel, digitális tunerekkel, mindennel...

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#13194) r4pid válasza Kwisatzh (#13193) üzenetére


r4pid
tag

;\ Köszi a választ :D

Bocs tényleg őrjöngök, mert barátnőm faterjának vettük közösen mint nagy ajándék, erre kiderül h szart vettem :S

Arról nem is beszélve, hogy valahol tuti hogy olvastam h DVB-C tuner van benne, mert különben nem vettem volna meg. Az más kérdés hogy az előbb benéztem.

Viszont szánalom hogy sehol nem találni róla infót, a magyar LG nem tudott válaszolni, cska ide meg oda irányítgattak, és végül a singapúri LG válaszolt, és mint kiderült szarul... cska így hogy kérjem vissza a pénzemet? ehh :W

(#13195) Kwisatzh válasza r4pid (#13194) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Részvétem, de tényleg nálunk semmire sem jó a cucc, mármint a digitális része, ha egyáltalán van benne bármilyen digitális tuner....
Vissza persze nem veszik, add el.

Az Lg meg valami általam felfoghatatlan okból, úgy hallgatott régebben a dvb-c tunerekről, mintha valami szégyenletes dolog lenne, ezért gyak. egyetlen leírásban sem említődtek , még ha volt is készülékben akkor sem. Tipikus példa erre mondjuk a 2010 es lcd tévék, amikben csak akkor aktiválódott a dvb-c tuner ha finnországra állítottad, de ez egyetlen "hivatalos" leírásukban sem volt benne.

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#13196) Flashget válasza r4pid (#13194) üzenetére


Flashget
félisten

Viszont szánalom hogy sehol nem találni róla infót,

mond megnézted amit írtam? Ott a link LG oldaláról...

Realme GT Master Edition

(#13197) r4pid válasza Flashget (#13196) üzenetére


r4pid
tag

Igen, de abban semmi nincs... Van egy leírás és kész. Abban nem írják hogy milyen tuner van benne :S

(#13198) Kwisatzh válasza r4pid (#13194) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Bár az esély szerintem NULLA, de megpróbálhatod átállítani mondjuk FINNORSZÁGRA, ha mákod van, és tényleg van benne valamilyen akármilyen digitális tuner, akkor az TALÁN HIBRID vagyis TALÁN MÉGIS elő lehet csalni a dvb-c-t!

[moderálva]

(#13199) Flashget válasza r4pid (#13197) üzenetére


Flashget
félisten

Mert nincs!

Realme GT Master Edition

(#13200) Kwisatzh válasza Flashget (#13196) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Semmit sem jelent az LG hivatalos leírása... Lásd alább 13195

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.