Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13501) Male válasza exact6 (#13499) üzenetére


Male
nagyúr

Elég ha a boxot viszed a router közelébe, hogy elérjen az UTP kábel ;) ...vagy a routert is viheted a boxhoz... a LED kigyullad-e teszthez ennyi is elég... aztán ha kigyullad, akkor érdemes tovább próbálkozni.

unravel: Szerintem nincs... a TV-s jogok alapja, hogy soha semmihez nincs jogod :(

(#13502) Viper26


Viper26
nagyúr

Ugye nem igaz, hogy a Discovery adókat kiveszik? :F

iPhone 14 | FR955

(#13503) Flashget válasza unravel (#13491) üzenetére


Flashget
félisten

A hálózati, nem szkennel mindent, csak azokon a frekvenciákon keres amelyek a kábelen jövő NIT (Network Information Table)-ban megtalálhatóak. Nem tudom a DIGInél ez mennyire működőképes.

Nem írtál hülyeséget csak nem mindenhol így is működik.

Nálam samsung D6500 és digikábel esetében, teljesre állítva a keresést nem minden csatornát talált meg. Hálózatira állítva meg igen.
EPG is külön misét megérne (nem tölti be az összest csak ha rámegyek a csatornára viszont ékezetesek a betük), de itt csak az egymásra mutogatás megy digi és samsung között.
EPG pedig a mindenkori szolgáltatótól függ...UPC-n CI kártyát használva nincs ékezet ugyanilyen tv-n. A közös a tv a szolgáltató más.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#13504) Bogyi007 válasza Kwisatzh (#13488) üzenetére


Bogyi007
veterán

Nem, eddig melóztam s minden egész órában még a rádiót is kikapcsoltam hogy ne tudjam meg az eredményeket de ezt estig nem lehet eljátszani mivel valahol úgyis belebotlana az ember s este meg moziba akarok menni asszonypajtással így este sem tudnám megnézni - a felvétel meg remélem sikerült s nem egy fekete képernyőt vettem csak fel.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#13505) levi.hungary


levi.hungary
tag

Nekem egy Sony tv automata keresésre nem találja a közszolgálati digitális csatornákat (M1, M2, Duna). Állítólag ha nem találja kézzel fel lehet venni, de kézi keresést nem enged a tv. Ötlet valakinek?

[ Szerkesztve ]

(#13506) unravel válasza levi.hungary (#13505) üzenetére


unravel
őstag

Kézi keresésnél be tudod állítani a 6000 Kb/s jelátviteli sebességet (symbol rate)?
Ha így sem jó, akkor automata keresésnél Német- vagy Finnországgal próbálkoznék.

¯\_(ツ)_/¯

(#13507) g0dl


g0dl
addikt

(#13508) exact6 válasza Male (#13501) üzenetére


exact6
tag

Hát megnéztem és ugyanez a helyzet mint nálad. Viszont mikor bekapcsolom a boxot és töltődik, akkor az egyik LED kigyullad a routeren, tehát ellenőrzi és működik, csak épp szoftveresen le van tiltva. Na nembaj, a lényeg, hogy az USB-n keresztüli filmnézést meghagyták, nem úgy mint a T-home-nál. :)

(#13509) levi.hungary válasza unravel (#13506) üzenetére


levi.hungary
tag

Köszi! Németországra állítva jó. Egész délelőtt ízekre szedtem a kábeltévés hálózatomat... :W és csak ennyi volt a gond.

[ Szerkesztve ]

(#13510) allfinanz


allfinanz
senior tag

Kispesten tobb mint 24 oraja egy szerelo 'veletlenul' kihuzott minket az elosztodobozbol. Diginel kozoltek h 72 ora a szerelesi ido. Az o hibajukbol, kb 2 perces munka, mig visszakot. Koszi. Most MindigTv-zunk.

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#13511) zsolt501 válasza Flashget (#13503) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Firmware frissítést próbáltad e már?
Régebben az én Tv-m esetén is volt gond, de egy frissítés megoldotta a gondot, ha meg mégsem akkor érdemes a Samsungnak jelezni a hibát.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#13512) zsolt501 válasza allfinanz (#13510) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Be kell személyesen menni az ügyfélszolgálatra, és ott írásos panaszt tenni, illetve ilyen esetben lehet kötbérezni (kártérítést kérni). 2 éve nálunk is eljátszották és arra a hónapra nem kellet a tv után havidíjat fizetnem.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#13513) csibuk666


csibuk666
csendes tag

Sziasztok,

Megrendeltem a digit. Hamarosan eljönnek bekötni. Addig is lenne pár kérdésem az Urakhoz:

1, Hol találok egy tényleg aktuális csatornalistát? Az oldal szerintem nem igazán naprakész?
2, Optikával jönnek be. Azt kb. hány cm sugarú körbe lehet hajlítani? A meglévő csövezésbe van egy 90 fokos kanyar, félek ott nem fog kényelmesen elfordulni.
3, Milyen végberendezést adnak. Van benne WIFI mint pl. T-s IPTV -nél?
4, A Net tényleg tudja a reklámozott sávszélességet? Pl. szombat este is?

Köszi

(#13514) csibuk666


csibuk666
csendes tag

bocsi
bp XVII a helyszín

(#13515) sandró60 válasza csibuk666 (#13514) üzenetére


sandró60
addikt

Ezen az oldalon válaszd ki a neked megfelelő kerületet
Digi csatorna választás

(#13516) M_AND_Ms válasza csibuk666 (#13513) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Mindig az ÁSZF mellékleteként: http://digi.hu/aszf_20121001

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#13517) zichie válasza unravel (#13500) üzenetére


zichie
senior tag

A digi a NatGeo Wild HD esetében megkapja a magyar hangot is, de gondolom jogi okok miatt kénytelen leszedni, azaz nem továbbítja, tehát technikai akadály nincs.

(#13518) Flashget válasza zsolt501 (#13511) üzenetére


Flashget
félisten

Nem e miatt de már jó pár fw volt rajta meg visszakerült régi is.
Ez nem tv hiba.

Realme GT Master Edition

(#13519) hb000 válasza csibuk666 (#13513) üzenetére


hb000
aktív tag

1, Hol találok egy tényleg aktuális csatornalistát? Az oldal szerintem nem igazán naprakész?

De az. Digi honlapon legalul apró betűs résznél ÁSZF-re katints, itt vannak az akutális és a meghirdetett ászf-ek. Az aktuálist kiválasztva az egyik melléklet a csatorna kiosztás (asszem az E, de ha nem, akkor másik :) ).

4, A Net tényleg tudja a reklámozott sávszélességet? Pl. szombat este is?

Tudja. A meghirdetettet is, nem csak a garantáltat.

[ Szerkesztve ]

(#13520) gapap válasza hb000 (#13519) üzenetére


gapap
csendes tag

"Tudja. A meghirdetettet is, nem csak a garantáltat."

Akkor érdemes reklamálni? Két hete kötötték be és a 20/10 helyett stabilan 8/8 jön. Ez ugye még így is jóval a garantált felett van.

(#13521) zsolt501 válasza Flashget (#13518) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Te mire gondolsz, mert ha az egyik módszerrel megtalálja, a másikkal viszont nem az a digire nem fogható, ezek a hibák mindig a készülékben keresendő problémák. Mivel a csatorna ott van csak a készülék az egyik módszerrel nem találja az szerinted milyen hiba lehet még??? Erre kíváncsi vagyok :)

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#13522) M_AND_Ms válasza hb000 (#13519) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Nem kell az apróbetűs részen keresni! Ott van szépen az ÁSZF a jobb oldali menüben.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#13523) dh66e válasza zsolt501 (#13521) üzenetére


dh66e
veterán

Jogos felvetés. :K

(#13524) hb000 válasza gapap (#13520) üzenetére


hb000
aktív tag

Te tudod, hogy mi elég neked, de szerintem nem érdemes, hanem kell reklamálni ilyen értékek mellett.

(#13525) kovta23


kovta23
tag

Sziasztok!

Olyan gondom van, hogy a Kaon K220 Digitális Set-Top-Box -t beprogramozom és kikapcsolás után másnapra amikor bekapcsolom kiírja, hogy nincs jel! Még azokat a csatornákat sem találja amik addig megvoltak. A Program információ felirati sávban az S érték 90% de a Q 0%! Ez miért van!

Már programozásnál is olyan gond van, hogy csak 350 mhz és 380 mhz között talál az automata keresés csatornákat 23 at.

Ha meg kézi keresésnél beaállítok egy értéket mondjuk a 450 mhz akkor alul sztem a jel erősség majdnem 100% de az alatta lévő érték 0% és ha rámegyek a keresés inditásra akkor egy másodperc mulva leáll és 0 csatornát talál.

Mi a megoldás?

(#13526) dh66e válasza kovta23 (#13525) üzenetére


dh66e
veterán

cserélj boxot az a kaon egy büntetés. :)

(#13527) Morris válasza dh66e (#13526) üzenetére


Morris
veterán

az bizony! :( Sose felejtem el mennyit szerencsétlenkedtem vele mire beállítottam a csatornasorrendet. Persze rendszeresen ezt csinálta

(#13528) kovta23 válasza Morris (#13527) üzenetére


kovta23
tag

Köszi! Mit javasoltok?

(#13529) Dog 11 válasza kovta23 (#13528) üzenetére


Dog 11
tag

A lakásban a beérkezési ponttól ellenőrizném a koaxkábelt ill. minden csatlakozón azok szerelését , az árnyékolások jóságát.Egy működő csatorna jelminőség kijelzését beállítva és azt figyelve, végig mozgatnám valamennyi szerelvényt.Hátha nyomra vezet,és nem a box hibás.

(#13530) dh66e válasza kovta23 (#13528) üzenetére


dh66e
veterán

Amennyiben van módod venni saját készüléket akkor akár Morrist is megkeresheted talán még megvan a techwoodja,de nézhetsz neten is a Kaontól mindegyik jobb.Esetleg bérelhetsz a digitől is ha az jobban megfelel neked.

(#13531) sandró60 válasza kovta23 (#13525) üzenetére


sandró60
addikt

Én is csatlakozom Dog 11-fórumtárshoz megnézném a lakásba bejövő koax csatlakozási pontokat

(#13532) Morris válasza dh66e (#13530) üzenetére


Morris
veterán

sose vó't techwoodom. :D (bár...gondolkoztam rajta erősen! :U )
Humax Digi+C HD! Nekem nagyon bejött. Egy rossz szavam nincs rá! :U :K
ja és bérlem a digitől :B

[ Szerkesztve ]

(#13533) ronson


ronson
őstag

Nekem van eladó Techwoodom ha érdekel valakit. :)

Pont annyiba kerül, mint 10 hónapnyi bérlet a digitől.

A Kaon-tól százszor jobb. Tudom mert előtte 2 évig azt béreltem a digitől.
A csatornák tetszőlegesen sorba rakhatók. :D

[ Szerkesztve ]

(#13534) dh66e válasza Morris (#13532) üzenetére


dh66e
veterán

Bocsáss meg ronsonnal kutyultalak össze. :R Chuck Morris vs Charles ronson) ;]
Az a digis box jó haveréknak is az van.

[ Szerkesztve ]

(#13535) Morris válasza dh66e (#13534) üzenetére


Morris
veterán

azaz, Chuck Morris! ;] ;] :D

(#13536) allfinanz


allfinanz
senior tag

Pentek ota mindigtvzek, mert meg mindig nem kotottek vissza a kabelt az elosztoszekrenyben. Kicsit furcsa h az RTL 16:9-ben jon.

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#13537) Flashget válasza allfinanz (#13536) üzenetére


Flashget
félisten

mindenféle RTL Klub teszt mentesen, mi?
de van is Sportklub a mindigtv-n :D
a kettő összefügg.

Realme GT Master Edition

(#13538) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!
Samsung LE40C650 tv-n:
Automatikus keresnel nem talalja meg az osszes digitalis csatornat.
Kezi keresesnel megtalalja az osszes csatornat. De egy bizonyos freki utan elkezdi kicserelni az elozoket.
Pl.: A 690 Mhz-en talalt csatornakan lecsereli a 674 Mhz-en talaltakkal.
A 698 Mhz-en talaltakat is ugyszinten lecsereli a mar ujonnan megtalalt 690 Mhz-en talaltakkal(amik mar lecsereltek a 674 Mhz-n talaltakat).
Remelem ertheto voltam :D
Valaki tudja mitol lehet ez?
Koszi!

U.I.: Nem Magyarorszagrol vagyok es egy "kisebb" szolgaltatom van.

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#13539) zsolt501 válasza Csaby25 (#13538) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nézz szoftver frissítés után ez szoftver hiba, ha úgy sem oldódik meg jelezd a Samsungnak.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#13540) Csaby25 válasza zsolt501 (#13539) üzenetére


Csaby25
senior tag

Most probaltam ki egy UE32EH4000 samsunggal is, es ugyanez a helyzet :W

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#13541) Kwisatzh válasza zsolt501 (#13539) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

"U.I.: Nem Magyarorszagrol vagyok es egy "kisebb" szolgaltatom van."

Nem digis...

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#13542) zichie válasza Csaby25 (#13538) üzenetére


zichie
senior tag

Szolgáltatói probléma lehet. A probléma okát csak akkor lehetne kideríteni, ha számítógéppel és dvb-c tunerrel az érintett három frekvenciáról csinálsz egy min. fél perces un. full transport stream mentést. Ez három több száz megás állományt jelent, amit feltöltesz a netre és ide belinkelsz, hogy ki lehessen elemezni.
Ha nincs pc-s dvb-c tunered, akkor érdemes keresni egy embert a környékeden, akinek van és ugyan arra a kábelszolgáltatóra csatlakozik.

[ Szerkesztve ]

(#13543) Dog 11 válasza Csaby25 (#13538) üzenetére


Dog 11
tag

A csatornalistát figyeld.Ha ott a program neve benne marad és rákattintva a képernyő sötét,úgy nem törlődött az előző és az új keresésnél nem tölti be listában a már szereplő programot. Javaslat:Menü>Csatorna>Kézi tárolás>Digitális csatorna>Frekvencia>Moduláció>Jelátviteli sebesség>KERESÉS. Ezt a keresést minden digitális frekvencia csomagra külön-külön csináld meg amit a szolgáltatód megadott.A csatorna sorrendet csak akkor figyeld, ha valamennyi programot már betöltötte .Ha ez nem sikerül akkor passz./ A C sorozat Samsungnál, ha frekvencia váltást végzett a szolgáltató, a csatornalistából nem törlődik automatikusan a program neve és ez gondot okoz az új betöltésnél.Olyannal már találkoztam,hogy az elhagyott üres frekvenciával kellett egy kézi keresést lefuttatni ahhoz,hogy törlődjön a csatorna listából a korábbi programnév/

(#13544) sityupityu válasza zsolt501 (#13521) üzenetére


sityupityu
veterán

Nekem samsung c650 van,és nekem is úgy találja meg csak a közszolgálati csatornákat mint Flashget-nek. Vagy külön kézi keresés,vagy automatán hálózatra kell állítani. Automatán teljes keresésnél nekem sem találja őket. Lehet,hogy ez samsung sajátosság.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#13545) zsolt501 válasza sityupityu (#13544) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nekem B653 van és automata és manuális módban is megtalál minden csatornát, sőt mikor új csatorna kerül be azt automatikusan megtalálja és az utolsó helyre teszi be, amit utána oda teszek ahová akarok. Szóval ez nem Samsung sajátosság, ez valami más dolog és sajnos ezek a hibák (sajátosságok) mindig a szoftverben vannak, szóval érdemes ezeket a hibákat a Samsungnak is jelezni, mert ha nem jelzi senki nekik a hibát, akkor az úgy is marad.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#13546) dh66e válasza zsolt501 (#13545) üzenetére


dh66e
veterán

Anno beszéltünk erről hogy a B szériánál még rendben voltak ezek a dolgok,de az utána következő évjáratoknál már nagy ívben sz@rtak rá samuék.Itt is volt a fórumon aki jelentette, de ezért nem írnak új szoftvert sejtheted. :(

(#13547) Flashget válasza zsolt501 (#13545) üzenetére


Flashget
félisten

samsung meg a szolgáltatóra mutogat mondván az EPG szolgáltatás nem a samsung feladata..de már írtam ezt.

egyébként az eltérések abból is adódhatnak ami általában létezik is kábeltv vagy lan esetében.
ország egyik városában élőnél oké minden az ország másik részében élőnél gond van lannal vagy 2-3 kábeltv adással..a szolgáltató ugyanaz.

Realme GT Master Edition

(#13548) sityupityu válasza zsolt501 (#13545) üzenetére


sityupityu
veterán

Olvasd el még egyszer! Nálam is megtalálja automatán,csak nem teljes keresésre kell állítani hanem hálózatra.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#13549) Csaby25


Csaby25
senior tag

Koszi mindenkinek a valaszt, velemenyt.
Meg csak annyi hogy, egy Hitachi tv-vel is probaltam es az sem talalja meg automata keresesnel az osszes csatornat(kezi keresesre nem volt idom).

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#13550) Csaby25 válasza zichie (#13542) üzenetére


Csaby25
senior tag

Megprobalok szerezni egy ilyen tunert. De ha a tunerrel is az lesz a gond akkor vilagos hogy szolgaltatoi problema, nem?
Amugy a szolgaltato azt mondja, hogy valoszinu tv szoftver problema lehet..., csak az fura hogy a Hitachi-n is jelentkezett.
Elofordulhat olyansmi hogy erosito, kabel vagy mediakonverter is okozhatja ezt?

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.