Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13201) Kwisatzh válasza Flashget (#13199) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Nem biztos. Lásd alább 13195.

"Az Lg meg valami általam felfoghatatlan okból, úgy hallgatott régebben a dvb-c tunerekről, mintha valami szégyenletes dolog lenne, ezért gyak. egyetlen leírásban sem említődtek , még ha volt is készülékben akkor sem. Tipikus példa erre mondjuk a 2010 es lcd tévék, amikben csak akkor aktiválódott a dvb-c tuner ha finnországra állítottad, de ez egyetlen "hivatalos" leírásukban sem volt benne."

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#13202) r4pid válasza Kwisatzh (#13200) üzenetére


r4pid
tag

Köszi! :)

Amint legközelebb megyek hozzájuk megpróbálom, és igyekszem visszaírni :)

(#13203) Kwisatzh válasza r4pid (#13202) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Szívesen. A remény hal meg utoljára, az esély nulla szerintem, de csodák azért néha vannak... A multilogikából következően talán talán mégis szerencséd lehet, ugyanis az LG hibrid tunereket épít már elég rég a cuccaiba, így ha egyáltalán van benne bármilyen digitális tuner, (ezt kétlem) akkor az azért nagy valószinűséggel hibrid, kérdés milyen szinten van letiltva.

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#13204) Watt25


Watt25
veterán

Én a legutóbbi tapasztalatomat azért hozzátenném, bár én sem hiszem, hogy ez most segítene...
Szóval, testvéreméknél kábeles DigiTV van, meg egy Panasonic TX-L32U10E TV. Analógban nézték az adásokat, ami engem "picit" zavart, ezért nekiálltam kutakodni. Letöltöttem a TV leírását, és abban ugyan fél mondatokkal említve volt a DVB-C, de a TV-re ragasztott matricán sem volt rajta konkrétan, csak valami olyasmi, hogy Digital Cable Ready, meg a menük között sem találtam semmit, amit DVB-C hangolással kapcsolatos lett volna.
Egy német fórumon találtam meg a megoldást:
Alaphelyzetbe kellett hozni a beállításokat (ehhez utána a fizikai kikapcsoló gombbal ki kellett kapcsolni a TV-t), az első bekapcsoláskori automatikus keresést megszakítani az exit gombbal (ugyanis úgy láttam, hogy bármely országot választottam, csak DVB-T és analóg csatikat akart keresni), majd a menüben aktiválni a DVB-C részt (amihez újból ki kellett kapcsolni a nagy fizikai kikapcsoló gombbal a TV-t) és ez után a bekapcsoláskor már elkezdte keresni (és meg is találta) a digitális kábel csatornákat. (Ez így ebben a formában nem volt leírva a doksijában!)
Szóval, nem volt egy egyszerű művelet. (És szerintem elég durva, hogy ehhez kétszer ki kellett kapcsolni a TV-t.)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#13205) Kwisatzh válasza Watt25 (#13204) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Valamiért nemcsak az LG "titkolta" a dvb-c-t, írtak már más típusokkal kapcsolatban is mindenféle trükköt, amivel aktiválták.

Fel nem foghatom mi volt az oka...

[moderálva]

(#13206) Flashget válasza Watt25 (#13204) üzenetére


Flashget
félisten

Meg, hogy egy Panasonicról van szó...bár nem tudom hogy bejátszik az is mely piacra szánt modellek ezek..lehet ott nincs DVB-C.

Realme GT Master Edition

(#13207) Kwisatzh válasza Flashget (#13206) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Ez ez egész az "analfabéta biztos"-ra építésből fakad szerintem. Kitárgyaltuk már, hogy a multik az egész világon terítenek egy terméket, és az userek egy nagyon nagy hányada gyakorlatilag analfabéta, ezért minden, az adott helyen éppen "felesleges" funkciót kiírtanak, nehogy megzavarja a madár 2 agysejtjét. Nem tudok más magyarázatot.
Szerencsére a költséghatékonyság miatt egy adott típus minden termékébe gyak ugyanaz a hardware kerül, a különbözőségeket programozással oldják meg, ezért lehet kiiktatni általában. Saját példám, ahogy a holland lokalizációjú HRX570, már HR570C nek látja magát, mert azért "ráeröltettem" a "magyar" firmware-t.

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#13208) sityupityu válasza Watt25 (#13204) üzenetére


sityupityu
veterán

Nem semmi! Ha nem lettél volna a tesódék valószínű még mindig analógot néznének. És még nagyon sokan. :DDD

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#13209) M_AND_Ms válasza r4pid (#13187) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

A kábeltuner az olyan analóg tuner ,amely a kábelen közvetített analóg frekvenciasávokat is veszi. A kábelen nagyobb frekvenciasávot használnak, mint levegőben továbbított jelek esetében. A 90-es években volt ez egy sokat hangoztatott jellemző, ugyanis akkor sok tv nem volt képes ezeket a frekvenciákat venni

A digitális kábeltuner a DVB-C, azt mindig így emlegetik

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#13210) csibuk666 válasza Watt25 (#13204) üzenetére


csibuk666
csendes tag

Volt a készülékben kártyahely, ami arra utalt volna, hogy lehet benne DVB-C tuner.

Nekem is van egy 2007 -es Panám. Reménykedhetek benne, hogy a leírás ellenére van benne DVB_C tuner? Mondjuk kártyahely nincs benne.

cs

(#13211) Watt25 válasza csibuk666 (#13210) üzenetére


Watt25
veterán

Szerintem a kártyahely nem jelenti, hogy van benne DVB-C tuner, hiszen a DVB-T-hez is ugyanúgy kell a kártyahely.
Hogy reménykedhetsz-e, arra nem tudok mit mondani. :)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#13212) r4pid válasza M_AND_Ms (#13209) üzenetére


r4pid
tag

Köszi a felhomályosítást!

Nem érzem épp korrektnek a LG hozzáállását, illetve tájékoztatását, alig találni valami infót, pedig itthon is kapható.

(#13213) Brutális eb válasza Kwisatzh (#13201) üzenetére


Brutális eb
addikt

Tanuld már meg használni azt a nyamvadt szerkesztés gombot.(Kb egymillioszor kértem már én is és mások is)Csak ezen az oldalon 4 alkalommal mulasztottad el.
Rohadtúl kezd olvashatatlan lenni miattad a fórum.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#13214) Kwisatzh válasza Brutális eb (#13213) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Megtanultam már elég rég.... Ha nincs jobb dolgod, mint engem csesztetni, tudod, van mivel játszál....

[moderálva]

(#13215) hb000 válasza csibuk666 (#13210) üzenetére


hb000
aktív tag

Kártyahely? Milyen kártahely?

(#13216) Kwisatzh válasza hb000 (#13215) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

CI, vagy CI+ van a tévékben. Ha kódolt az adás, a kikódoló kártyának.

[moderálva]

(#13217) Kwisatzh válasza Watt25 (#13211) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Pontosan. CI+ nekem is van a tévémben, c tuner meg nincs. A kettőnek semmi köze egymáshoz, hiszen a CI, vagy a CI+ a kódolókártya "helye", ami valóban mondjuk az mpeg2 t tunerhez is kellhet. Amikor ráébredtem hogy nincs c tunerem a tévében, én is próbálkoztam a CI+ helyre "bemenő" c tunert találni. Jelentem akkor, kb. két éve nem volt ilyen, vagy legalábbis én akkor nem találtam.

Ha egy 2007-es tévében még CI kártyahely sincs, akkor abban valszeg semmiféle digitális tuner sincs, hiszen csak akkor van értelme a kártyahelynek, ha van legalább egy mpeg2 t tuner a készülékben, ahogy ez az én 2008-as plazmámban is így van.

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#13218) dh66e válasza Kwisatzh (#13217) üzenetére


dh66e
veterán

" CI+ nekem is van a tévémben,"
Azt kötve hiszem. :)

[ Szerkesztve ]

(#13219) Kwisatzh válasza dh66e (#13218) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Jóvanna, lehet csak CI... 2008 végi. Mióta van CI+???

"PCMCIA card slot" az Lg dokumentációja szerint.....én meg annyira nem értek hozzá, ha tudod a tutit ne tartsd magadban... :C

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#13220) dh66e válasza Kwisatzh (#13219) üzenetére


dh66e
veterán

2010 ha jól rémlik.

[ Szerkesztve ]

(#13221) Kwisatzh válasza dh66e (#13220) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Köszi, akkor már ezt sem tévesztem el legközelebb.

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#13222) gapap


gapap
csendes tag

Sziasztok!
Új Digis előfizető vagyok, és volna egy problémám a beltérivel. Monitorra (BENQ G2420HDBL) szeretném rákötni HDMI - DVI kábellel a DIGI+C HD2-es beltérit. A gond az, hogy a box bekapcsolása után kb. 5-10mp-ig van jel, utána nincs. Ugyan ezzel a kábellel kötöm össze a monitort a pc-vel is, és ott tökéletesen működik. Vajon melyikkel lehet a gond? Jelenleg nem tudom egyik eszközt sem kicserélni, hogy kiszűrjem.

(#13223) Watt25 válasza gapap (#13222) üzenetére


Watt25
veterán

A box másik (valamilyen analóg (pl. SCART)) kiemenetére nem kötöttél semmit? Mert az is lehet gond...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#13224) gapap válasza Watt25 (#13223) üzenetére


gapap
csendes tag

Volt úgy is, hogy nem kötöttem semmit és volt rákötve SCART is. Minkét esetben ugyan úgy kikapcsolt a monitor pár mp után jel hiányában.

(#13226) Morris válasza Morris (#13225) üzenetére


Morris
veterán

Mondjuk csak hang nem lesz, mert nem multimédiás a monitor.
Ha van rá lehetőség, próbáld ki egy tévével a box-ot. Lehet, az betegeskedik! Esetleg használt boxot kaptál (?), amit korábban visszavitt valaki :U

(#13227) gapap válasza Morris (#13226) üzenetére


gapap
csendes tag

Ha SCART-on kötöd tv-re, akkor azt AV-re kell állítani, semmi jelentősége, hogy van-e benne tv- tuner, ugyan ez van szerintem HDMI-nél is. Vagy van jel, vagy nincs, tv tuner nem kell. Az elején írtam, hogy 5-10mo-ig van jel, jön szépen a kép. Jelenleg nincs lehetőségem tv-re rákötni. Ránézésre új boxot kaptam.

(#13228) Kwisatzh válasza Morris (#13226) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Miért kéne még tuner a monitorba is ??? Hiszen az a boxban van. A HDMI-n már a kép és hangjel jön....

[moderálva]

(#13229) Morris válasza Kwisatzh (#13228) üzenetére


Morris
veterán

igen rájöttem, módosíttattam is a hsz-en :B

(#13230) Kwisatzh válasza Morris (#13229) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Későn volt, mert még előtte lecsaptam rá... :DD

[moderálva]

(#13231) ragesz


ragesz
csendes tag

Sziasztok!

Megírná valaki, hogy a DVB Viewer-rel hogyan tudom nézni a DIGI kábel TV közszolgálati csatornáit (is)? A többi csatornát megtalálja a progi. Nem értek ezekhez a dolgokhoz, csak egyszerű tv néző vagyok. A Digi honlapján a csatornakiosztásnál fel van tüntetve minden csatorna frekvenciája, de a dvb viewer teljesen más frekiken látja a csatornákat (a közszolgálatikat sehol). Pl a tv2 és rtl klubot ugyanúgy a 370kHz-en látja. Nem értem ez hogy lehet, bár nem annyira fontos...
A csatornák ezen beállításokkal jöttek be: Kábel QAM256 Csoport A. Egyébként mi ez a csoport? (a dvb viewer-ben lehet megadni a csatornahangolásnál).

1000 köszönet a részletes leírásért!!!

Annak is nagyon örülnék, ha valaki meg tudná mondani, hogy pontosan milyen kodekeket állítsak be a dvb viewerben (pontosan hol), mert most kb 2 percenkét megugrik mindig a kép sajnos. A K-Lite full kodek pack van fent. Köszi!!!!!

[ Szerkesztve ]

Üdv

(#13232) Morris válasza Kwisatzh (#13230) üzenetére


Morris
veterán

hiéna

;] :DDD

(#13233) Kwisatzh válasza ragesz (#13231) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Itt IS kéne kérdezned:

[link]

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#13234) Kwisatzh válasza Morris (#13232) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

:DD

[moderálva]

(#13235) unravel válasza ragesz (#13231) üzenetére


unravel
őstag

szia

megfelelő transponderlista kell hozzá és pillanatok alatt megtalál minden csatornát.

1 - nyisd meg a dvbviewvert
2 - Settings -> Options -> (alul) Show Configuration folder
3 - a Transponders mappába másold be ezt a DIGI.ini fájlt (a többi ini fájlt akár ki is törölheted) [link]
4 - utána DVBViewer -> Channel -> Channel Scan
5 - Reception type: Cable
Transponder listnél válaszd ki a DIGI-t
pipáld be az In-depth search
Klikk Scan Range

(megjegyzés: ez a budapesti transpoder lista. ha nem talált meg minden csatornát akkor írd meg hol laksz és írok neked egy új ini fájlt, ha akarod)

¯\_(ツ)_/¯

(#13236) unravel válasza ragesz (#13231) üzenetére


unravel
őstag

"nagyon örülnék, ha valaki meg tudná mondani, hogy pontosan milyen kodekeket állítsak be a dvb viewerben (pontosan hol)"

Én LAV Filterst használok amiben aktiváltam az NVIDIA CUVID Hardware Accelerationt, HD adásnál is 5-7% a processzorhasználat.
Nekem így tökéletes:

¯\_(ツ)_/¯

(#13237) ragesz válasza unravel (#13235) üzenetére


ragesz
csendes tag

Szia!

Köszi, működik! :R :R :R (budapesti vagyok)

Üdv

(#13238) ragesz válasza unravel (#13236) üzenetére


ragesz
csendes tag

Szia!

Köszi! :R :R :R
Sikerült beállítani, annyi hogy nekem inegrált videokártyám van (ATI HD 4200, proci 4 magos Phenom II X4 B50), külön videokártyám nincs, így az NVIDIA CUVID-re azt írja a LAV, hogy nem elérhető, helyette a DXVA2 native-t állítottam be. De ezt még tesztelem, remélem jó lesz! :)

Üdv

(#13239) hb000 válasza Kwisatzh (#13216) üzenetére


hb000
aktív tag

Abból a dvb-c-re vonatkozóan semmilyen következtetést nem lehet levonni. Pont ezért kérdeztem, mert így teljesen értelmetlen a dolog.

(#13240) Kwisatzh válasza hb000 (#13239) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Pontosan. Nincs vita köztünk. Később eggyel feljebb én is ezt fejtettem ki.

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#13241) klaczi válasza ragesz (#13238) üzenetére


klaczi
aktív tag

Aztán az EPG jó e nálad? Mert nálam egyfolytában sz@r folyton újra kell indítani a programot, hogy frissítse magát.

DXVA2 biztos jó lesz!

[ Szerkesztve ]

(#13242) unravel válasza klaczi (#13241) üzenetére


unravel
őstag

"Aztán az EPG jó e nálad?"

Ezt többen írták már, hogy DVBviewverben eltűnik/előjön az EPG DVB-C-n. Nekem van egy DVB-T kártyám is, azzal nincs ilyen gond. De nem tudom mi okozza.
Viszont van rá megoldás:
XMLTV-vel letölteni a friss műsorújságot - után XEPG-vel a DVBviewverbe importálni. És ütemezni is lehet.

¯\_(ツ)_/¯

(#13243) exact6


exact6
tag

Másnál is kockásodik az HBO 2? Itt délután óta ilyen mindkét tévén (Humax HD és SD box). Jelerősség 46, minőség 100. Szerintem központi hiba lehet, mert minden más csatorna tökéletes, csak gondoltam megkérdezem itt is, hátha mégis nálam van a hiba. :)

(#13244) Male


Male
nagyúr

"Terratec Cinergy T PCIe Dual" tuner és digi kábel kombinációra milyen programot javasoltok?

Eddigi tapasztalat:
- a saját programja: megtalál minden csatornát, de egy bughalmaz... nem lehet csatornát váltani, nem deinterlaceel, stb... használhatatlan
- Windows Media Center: a DVB-C rész ne mválasztható, csak a DVB-T-k... szóval nem megy
- SmartDVB: Ugyan kiválasztható a DVB-C, de ennyi, semmilyen csatornát nem talál meg
- Splash Lite: Csak a DVB-T részt kezeli
- VLC Player: Nem tudom beállítani... ötletem sincs, hogyan lehetne

Szóval eddig semmivel nem tudom nézni :(

(#13245) hb000 válasza Male (#13244) üzenetére


hb000
aktív tag

ezt a homesyst, vagy mit nem próbáltad? A hybridbox.tv-ről tölthető le, ugyan inkább htpc szoftver, de bő egy éve, amikor kipróbáltam, a digi csat.kiosztást le tudta tölteni hangolás nélkül is. Hogy aztán a millió változást nyomon követi-e ez a letölthető lista, azt már nem tudom.

(#13246) Male válasza hb000 (#13245) üzenetére


Male
nagyúr

Köszi, még nem, de akkor ez jön :)

(#13247) Male válasza hb000 (#13245) üzenetére


Male
nagyúr

Nem talál tunert :(

Te olyannal használod, ami nekem van?

(#13248) g0dl válasza Male (#13244) üzenetére


g0dl
addikt

Én a ProgDVB-t használom ( de a vlc is működik, csak kicsit fapados a beállítás, kezelés ).

(#13249) Male válasza g0dl (#13248) üzenetére


Male
nagyúr

Ezzel a tunerrel?

(VLC-nél próbáltam, de a frekvenciát beadva kiírta ,hogy ezt nem támogatja a tunerem :S)

Közben a SmartDVB életre kelt, egy német szolgáltatót választva megtalált sok csatornát, aztán kicsit állítottam még (a DVBViewer Pro-hoz készített ini fileból puskáztam :) ), és így minden fontos bejött. Sajnos hang nincs vele, de gyanítom ez már megoldható... ahogy a képminősége is.

(#13250) hb000 válasza Male (#13247) üzenetére


hb000
aktív tag

Nem.
Sőt, félreértés ne essék: nem is használom, csak egy próba erejéig megnéztem, akkor kétféle kártyával is ment (anysee és ha jól emlékszem technisat). Csak egy tipp volt.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.