Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12651) Multibit válasza nubreed (#12650) üzenetére


Multibit
veterán

> Remélem többet nem kavar a Digi.
Ebben ne legyél biztos ;]

(#12652) Misi 007 válasza sityupityu (#12646) üzenetére


Misi 007
Közösségépítő

Esetleg próbálj meg egy firmware frissítést hátha megoldja.

[ Szerkesztve ]

(#12653) fcc


fcc
aktív tag

Nekem megjelent egy új képbeállítás, 4:3 teljes, de csak az M1, M2, Duna 1-2-nél.
Másnak is van ilyen? :Y

(#12654) zoleebrox válasza Kwisatzh (#12649) üzenetére


zoleebrox
csendes tag

Kedden jön a szerelő, meglátjuk mit tud intézni. Elöljáróban elmondta, lehet az épületben lévő kábelt kell cserélni... Majd jelentek.

(#12655) M_AND_Ms válasza fcc (#12653) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ez tv függő. Panasonicnál van ilyen

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#12656) sityupityu válasza Misi 007 (#12652) üzenetére


sityupityu
veterán

Képzeld,egyszer csak jó lett. Érthetetlen. :F Firmware frissítés,hogy ugorjon a sok "okosság" a tévén. Na azt már nem. :Y :N

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#12657) poli27 válasza nubreed (#12650) üzenetére


poli27
veterán

De tuti kavar, hogy nehogy emelni kelljen 100ft ot a havidíjjon!Kiszedi a jó csatornákat megint, és betesz valamit ami neki olcsóbb :D

(#12658) Kwisatzh válasza sityupityu (#12656) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Néha egy teljes kikapcsolás/áramtalanítás is "csodát" tesz.....

[moderálva]

(#12659) Misi 007 válasza sityupityu (#12656) üzenetére


Misi 007
Közösségépítő

Az a lényeg akkor hogy megoldódott.
Én inkább lemondtam a C széria okosságairól.
PVR ami érdekelne de így hogy DRM-el védett a felvétel inkább firmwaret frissítek.

(#12660) sityupityu válasza Kwisatzh (#12658) üzenetére


sityupityu
veterán

Most,hogy mondod szerinted mi történt ma? Volt egy kis rámolás és szét kellett húzni a kábeleket,többek között a tévét is áramtalanítani kellett. És voálááá... :DD Eddig nem is kapcsoltam,hogy talán ez segített. Amúgy kösz.

Misi 007! Már van megoldás,hogy más formátumban rögzítsen! A felvevő funkciót egyébként nálad is be lehet kapcsolni még bármikor. Vissza kell rakni a gyári firmwaret(ennek is meg van a módja),aktiválod a Pvr-t és utána már frissíthetsz. A frissítés után ugyanúgy nem fogsz hozzáférni bizonyos dolgokhoz,viszont ami már aktiválva lett a frissítés előtt(pl az említett Pvr)az megmarad. A szervizmenüben már nem lesz benne,de a médialejátszóban ottmarad. :K Csak azért írtam,ha esetleg nem tudsz erről és mégis kéne a Pvr.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#12661) sityupityu válasza sityupityu (#12660) üzenetére


sityupityu
veterán

Na,a lényeget meg nem írtam le. Tehát az aktivált Pvr nincs veszélyben,az egyéb SamyGo-s okosságokra gondoltam amik viszont igen.
Befejeztem az off-ot. :R

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#12662) unravel válasza Multibit (#12631) üzenetére


unravel
őstag

Kösz! Jót derültem ezen a hsz-en. :D

¯\_(ツ)_/¯

(#12663) Kwisatzh válasza sityupityu (#12660) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Szívesen, de csak tippeltem. Egyébként meg ne legyenek kétségeid, biztosan attól jött rendbe, hogy áramtalanítottad.

[moderálva]

(#12664) Pille69 válasza Kwisatzh (#12663) üzenetére


Pille69
tag

Nekem a jó múltkorában az autóm tökéletlenkedett. Nyomom a gázt, a fordulatszámmérő felmegy kb 1700-ig, aztán vissza vagy 1000-re, függetlenül attól, hogy hol a pedál. :W Többszöri - padlógázos - próbálkozás után már előre tuningoltam magam, hogy műszerfalcserétől kezdve mi mindenre kell majd költeni. Mindez kereszteződésben, dombon felfelé megpakolt utánfutóval. Még el sem bírtam volna tolni. Erre kipattant az isteni szikra, újraindítottam az autót, és minden működött. :C Később ilyen nem fordult elő. :N

(#12665) Kwisatzh válasza Pille69 (#12664) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Nekem a múltkor a TLC/ID visszapakolásnál kavarodott el a csatornalista. Áramtalanítás után már rendben volt.

[moderálva]

(#12666) unravel


unravel
őstag

[link]

¯\_(ツ)_/¯

(#12667) sityupityu válasza unravel (#12666) üzenetére


sityupityu
veterán

Ez szép és jó,de minek? A következők miatt kérdezem ezt. Tudjuk,hogy a különböző nagyságú és felbontású tévékhez megvannak azok a nézési távolságok ahol még kivehetők a részletek.(számos helyen fenn vannak ezek a táblázatok a neten) Pl: Egy 40"-os full hd tévé esetén ha 1080-as anyag megy,és annak még ki lehessen venni minden részletet amit ez a felbontás nyújt a max nézési távolság egy egészséges szemű embernél 1.6 méter. Ami elég közel van a tévéhez. Tehát kérdezem tévézni minek nagyobb felbontás? Annak,hogy 10cm-ről nézegessem a részleteket,vagy normális nézési távolságból távcsővel?
Aztán lehet,hogy az én logikám rossz.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#12668) wmati válasza unravel (#12666) üzenetére


wmati
addikt

Király de amíg sokk tv csatorna normális képarányt nem tudja beállítani addig felesleges ez szerintem, esetleg akkor lehetne kihasználni ha otthon rákötök valamit. De moziba biztos jó :DD Arra is kell itt gondolnunk hogy az emberi szemnek egy bizonyos felbontás felett mindegy ugyan olyannak látja

[ Szerkesztve ]

(#12669) Flashget válasza sityupityu (#12667) üzenetére


Flashget
félisten

Ez szép és jó,de minek?

OLED tv-k miatt...

Realme GT Master Edition

(#12670) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Sziasztok.Van egy kis problémám a Discovery és még 3-4 ismeretterjesztő csatornának a minőségével.Panasonic 106-os FHD LCD tévére van kötve(setbox nincs)és a tv 100%-os jelerőségnél 88% jelminőséget jelez.Néha egy sor bekockásodik az adás közben(A HD adások is néha beakadnak így),viszont az összes többi csatorna 100/100-as.A kábel 2 tv-re van osztva(1 digitális+1 analóg tv adás)olvasgattam,hogy igen sokat számít,hogy milyen koax kábelt és Splittert/csatit használok.Most Baumaxos vékony koax és ugyan onnan 4db-es 2 utas splitter van a hálózatomon.Gondolom ezekkel lehet a bibi.
A kérdésem az,hogy mire figyeljek a kábel/splitter/csatlakozók vásárlásánál(milyen árnyékolás(Réz vs. Alu),vastagságú,mhz,ohm,Decibel,stb...).
Konkrét típusoknak linkeknek is örülnék(Budapesti 17.kerben lakok(panel)).

Előre is köszönöm a válaszokat:R

(#12671) kabelmania27 válasza Milka 78 (#12670) üzenetére


kabelmania27
félisten

Ha F csatlakozós 5-1000Mhz-s az osztó nincs vele gond.
3x árnyékolású koax kábelt érdemes használni, a Digi is ilyen használ.
Bármilyen típusút megvehetsz, a lényeg hogy legalább 3x árnyékolású legyen.
Pl ez prémium kategória
ez kicsit olcsóbb, ha a környéken van híradástechnikai bolt, ott is tudsz jófajta kábelt venni, F csatlakozókat akár rá is krimpelik a kábel végekre, de ha felhívod az ügyfélszolgálatot küldenek szerelőt aki fog hozni kábelt, csatlakozókat.

[ Szerkesztve ]

(#12672) konrada válasza sityupityu (#12667) üzenetére


konrada
tag

A passzív 3D miatt. Az felezi a felbontást, és azért egy méretes tévén az 580 már kevés.

(#12673) kahva


kahva
tag

Sziasztok, van ilyen TV -m.
Jövőhéten jön a digi bekötni a rendszert és az lenne a kérdésem hogy e mellé a tv mellé kell "box" ? vagy ezen működni fog a digitális adás ?
Köszi.

(#12674) Multibit válasza kahva (#12673) üzenetére


Multibit
veterán

Ha HBO-t nem akarsz, akkor nem kell box.

(#12675) kahva válasza Multibit (#12674) üzenetére


kahva
tag

HBO-t nem, akkor oké már keztem aggódni hogy bérelnem kell azt is 2e forintér.

(#12676) poli27 válasza Milka 78 (#12670) üzenetére


poli27
veterán

Olyan hogy vékony koax nem létezik (azt csak eladják semmire se jó), az max fojtogatós szexre vagy ruhaszártókötélnek alkalmas, de az utóbbinál is félnék hogy elszakad :D A kábellel lesz a baj, cseréld ki és minden jó lesz !

[ Szerkesztve ]

(#12677) --Rawlings--


--Rawlings--
tag

Még annyi kérdésem lenne, hogy digi hd adásai 720p félbontásúak és még nincsenek 1080p-k igaz? :)

(#12678) br.rak válasza --Rawlings-- (#12677) üzenetére


br.rak
őstag

A HD adások a Diginél 1080i felbontásúak ( talán a közszolgálatiak 1440x1080, de nem biztos, ) 1080p a Blu-ray felbontása.
720p-t meg kevés helyen használnak pl német ZDF HD, oszták ORF HD-k

Br

(#12679) Watt25 válasza br.rak (#12678) üzenetére


Watt25
veterán

Ha nem a MindigTV-ről lopják a közszolgálati jelét (ezt azért nem hiszem), akkor 1920-asak azok is.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#12680) br.rak válasza Watt25 (#12679) üzenetére


br.rak
őstag

Igen, erre gondoltam én is. Régebben írta valaki, aki kielemezte a streamet, hogy csak 1440x1080 a három (M1,M2, Duna) HD közszolgálati adó, a Duna World pedig 1920-as.

Br

(#12681) --Rawlings-- válasza br.rak (#12680) üzenetére


--Rawlings--
tag

Köszönöm szépen! Engem főleg az ismeretterjesztők HD változata érdekelne, de ha legalább ilyen 1xxx*xxx felbontásúak akkor gondolom boldog ember leszek! :)

(#12682) br.rak válasza --Rawlings-- (#12681) üzenetére


br.rak
őstag

A két Nat Geo (a sima és a wild) HD valamint a két HD-s digisport biztosan 1920x1080i, és elég jó bitrátával is jönnek, szóval ezekben nem fogsz csalódni.

Br

(#12683) zichie válasza br.rak (#12680) üzenetére


zichie
senior tag

M1 HD, Duna World HD: 1920x1080
M2 HD, Duna HD: 1440x1080

(#12684) --Rawlings-- válasza br.rak (#12682) üzenetére


--Rawlings--
tag

Szuper!!! :) Köszönöm az infókat!

(#12685) Milka 78 válasza kabelmania27 (#12671) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Megnézem,hogy milyen a splitter,de azt hiszem 4db-es és olyan amilyet említettél.Még azt néztem,hogy 873mhz-nél kezdődnek a bajok.Az alatt 100/100-as minden csatorna.

poli27: Okés meglesz :K Érdekes,hogy másoknál az alsó tartományok szarakszanak nálam meg a felső...

[ Szerkesztve ]

(#12686) Milka 78


Milka 78
nagyúr

A kábel csere nem vált be.Továbbra is van egy kis gáz a 786mhz-s adásoknál.Kicsit barmoltam rajta és 98-as jelerősségnél 88-94-es a jel minősége.Ha a splittert(2way 4db 5-100mhz) kiszedtem és csak egy toldóval raktam össze még rosszabb lett(98/85).A kérdés továbbra is az,hogy tudok e javítani ezen esetleg egy másik splitterrel(nagyobb decibelles és 5-2500mhz-s) esetleg érnek valamit a jobb minőségű aranyozott/réz csatlakozók(most sima csavaros fém csatik vannak).

(#12687) Morris válasza Milka 78 (#12686) üzenetére


Morris
veterán

minél több a splitter kimenete annál nagyobb lesz a csillapítás. Tehát ha két tévé van érdemes 2-es osztót használni és így tovább... :U
de a lényeg, hogy minél kisebb legyen a csillapítás. Én kipróbálnék egy másik osztót. De újat!
Az 5-2500MHz-es a műholdashoz van.

[ Szerkesztve ]

(#12688) Milka 78 válasza Morris (#12687) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ez 2-es elosztó és új :)Esetleg ettől van jobb minőségű?
Értem akkor a nagyobb mhz és db esetemben semmit sem jelent.És ez a krimpelt csati jobb megoldás a csavaros társainál(mert itt sokan esküsznek rá)?

(#12689) kabelmania27 válasza Milka 78 (#12688) üzenetére


kabelmania27
félisten

Jó a csavaros is. Ismerősnél kicseréltük lakáson belül a kábeleket és osztókat, csavaros F csatlakozókat tettünk a kábelvégekre, tökéletes a digitális vétel.
98% os jel erősség és 88-94%os minőség mellett jónak kellene lennie.
Jófajta ez az osztó.
Esetleg érdemes lenne a tévén szoftverfrissítést végeztetni szakszervizzel.
Nálam ilyen osztó van a modem előtt, de tökéletes az ami nálad van.
Ha a magasabb frekin lévő adással van gond az jelszint probléma lesz.
Hívd fel az ügyfélszolgálatot és jelentsd be a hibát.

[ Szerkesztve ]

(#12690) Morris válasza Milka 78 (#12688) üzenetére


Morris
veterán

Először még érdemes direktbe rákötni a főkábelt a tévére. De csak a panára. Ott kéne megnézni, hogy mit produkál a HD csatornák jelminősége.
Ha ott is alacsonyabb a minőség, akkor valószínűleg főkábel (ami bemegy a lakásba) vagy eleve a Digi küldi így a jelet, amit további osztással még tovább gyengítesz.
Ha ez megvan, akkor egy új osztó (igazából mindegy, h milyen csak német gyártmányú legyen) talán megoldja a problémát.
Nekem is ilyen tekerős csatik vannak. Bőven jók! :K

(#12691) Raga


Raga
senior tag

Kiskunhalas helyzetkép

Ma kiírta új csati!
Csatilista frissítés lefut.
Új csati PV TV HD, csak épp adás nem elérhető, mint ahogyan a Sport 1-2 és M csatornákon sem azóta.
Valaki hasonlót tapasztalt?

(#12692) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Értem urak és köszönöm! :R Igazából volt,hogy kivettem a splittert és a helyére beraktam egy összekötőt(fém),hogy a kábeleket össze tudjam kötni,de csak rontott a helyzeten.Majd ráraktam az új kábelt csak a bejövő kábelra,de érdekes módon az is rosszabb lett,mint splitterrel...Azt figyeltem meg,hogy ha a tv-be menő csatit buherálom akkor valamit javul a dolog,így azt még lehet lecserélem valami normálisra.

(#12693) kabelmania27 válasza Milka 78 (#12692) üzenetére


kabelmania27
félisten

Jelentsd be a hibát az ügyfélszolgálaton, kijönnek a szerelők tesznek fel krimpelt csatlakozót a tévénél.

(#12694) Milka 78 válasza kabelmania27 (#12693) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Okés és köszönöm! :K

(#12695) Pille69 válasza Raga (#12691) üzenetére


Pille69
tag

Miskolci helyzetkép

Nálam is van PV TV HD, kép van, 4 hang is van hozzá, - amelyből egy magyar - , a Sport 1-2 és M rendesen működik. :K

(#12696) kabelmania27 válasza Raga (#12691) üzenetére


kabelmania27
félisten

Jelerősség milyen?

(#12697) Bogyi007 válasza Raga (#12691) üzenetére


Bogyi007
veterán

Tegnap este fater szólt hogy nincs Sport tévék seholsem - ment a Real Madrid meccs s nézte volna - ez Kelebián volt de az a Halasi gerinchálózat szintén.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#12698) Kwisatzh válasza Pille69 (#12695) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Anyyámm ne sirasss... Ez a horgászműsor HD ban????? jézusmária.... ezek nem normálisak....mármint a DIGI-nél... kijaretkesxxx nézi azt a foscht????

[moderálva]

(#12699) Mate válasza Kwisatzh (#12698) üzenetére


Mate
nagyúr

(#12700) Raga


Raga
senior tag

Na most történni fog valami biztosan, mert most újra kiírta hogy új csati érhető el, szóval újrafrissítek és majd meglátjuk!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.