Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12501) Misi 007 válasza gyiku (#12498) üzenetére


Misi 007
Közösségépítő

Pontosan így van. :K

(#12502) Dictator^ válasza gyiku (#12498) üzenetére


Dictator^
veterán

Látom már megválaszolták.
De igen, igen a válasz.

Bár ha jól emlékszem, ami a legjobb minőség HD-ban az a Digisport ha minden igaz, de kijavítanak majd a többiek, ott 1080i-be jön az adás. Baromiszép, bár csak egy Samsung LE32B551-en néztük, de nekem tökéletesen megfelelt. (Ehhez a szériához már nem kell STB, hogy nézd a Digitális adást, mert van benne C-s tuner, sajnos az enyémben (Samsung A-s széria még nincs. És ugyancsak az analog szarabb nálam, mint a B-s Samunál.. most meg láttam egy UE40-es (LCD-LED-en, vagy minek hivják), hát döbbenet jó az analog is rajtuk..)

Amúgy most voltam egyik ismerősnél, és végre kipróbálhattam otthoni körülmények között egy Samsung UE40ES6100W-t..hát ledöbbentem, hogy mennyiben mások azok a HD filmek-sorozatok , illetve analóg adások mint az én elsőkategóriás LCD-mnél..

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#12503) Flashget válasza Dictator^ (#12502) üzenetére


Flashget
félisten

Azért megnyugtatlak nemhogy az analóg de az SD se valami űber egy FHD tévén...pl D6500 ami nekem van.

valóban a digisport mínősége az egyik legjobb a másik a Nat geo-nak a HD adásai.
M1 HD adásai (vagy közszolgálatiak) csalóka, mert Mindigtv-n szebbek a színek mint digin az eltérő felbontás miatt.

Realme GT Master Edition

(#12504) Dictator^ válasza Flashget (#12503) üzenetére


Dictator^
veterán

Lehet félreérthető voltam, nem über az analóg, de az első szériás LCD FHD-nél a mostani UE-s széria azért sokkal jobb..
Szerintem nemsoká be is térek valamilyen TV-s topicba, egy kicsi kutakodni.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#12505) gyiku válasza Dictator^ (#12504) üzenetére


gyiku
nagyúr

itt kapizsgalj.

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#12506) allfinanz


allfinanz
senior tag

Legyenszives digis bennfentes megírni nekem privátban a digis számok VOIP-os címét, hogy ingyen is lehessen hívni a digis számokat más VOIP hálózatokból.

Gondolok ilyesmire pl.:
7070707@sip.digi.hu

Köszönöm a segítséget.

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#12507) asddsa válasza allfinanz (#12506) üzenetére


asddsa
tag

Sziasztok!

Vecsesen nem tudja valaki, hogy hol tart a kiepules? :) Olyan kedvesek az infovonalon, hogy nemmondjak meg :)

O_o // Megbízhatóságom : http://tinyurl.com/asddsamegbizhatosag

(#12508) SirKero


SirKero
őstag

Egyre jobban tele a púpom a digi tv-vel. Egy csomó csatorna átváltott 4:3 -ra vagy csak egy kis kép van a tv közepén :Y Más is tapasztalt ilyet Vecsésen ?
A tv és a humax képbeállítása is 16:9 -re van állítva.

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#12509) Dictator^ válasza SirKero (#12508) üzenetére


Dictator^
veterán

Itt ilyen nem volt, véletlen a TV képarányát (tehát nem a boxét) nem állítottátok át külön?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#12510) SirKero válasza Dictator^ (#12509) üzenetére


SirKero
őstag

A tv és a humax képbeállítása is 16:9 -re van állítva.
Nem lett hozzá nyúlva. és nem minden csatorna csak egy pár ( jó sok mondjuk )

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#12511) zichie válasza allfinanz (#12506) üzenetére


zichie
senior tag

Attól, hogy a Digi VOIP-t alkalmaz, attól még nem biztos, hogy van publikus sip cím. Szinte biztos nincs, max. a digi belső hálózatán, ami a net felé nincs nyitva.

Ha lenne, akkor engem is érdekelne, mert elég gyakran telefonálok haza mobilról voip szolgáltatón keresztül és emiatt fizetős, igaz csak fél eurocent. Ha lenne sip cím, akkor ingyenes lenne.

[ Szerkesztve ]

(#12512) sityupityu válasza Flashget (#12503) üzenetére


sityupityu
veterán

Mitől lennének szebbek a színek? Nem a Mindigtv-n kisebb a felbontás? Lehet,hogy én tudom rosszul,ezért kérdezem.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#12513) Flashget válasza sityupityu (#12512) üzenetére


Flashget
félisten

Nem csak nekem tűnt fel itthon..de más a felbontás.
De pl. digisport nagyon rendbe van szemben az M1-el (most csak HD adásokról beszélek természetesen az M1 HD is jó csak mégis van különbség köztük)

Realme GT Master Edition

(#12514) sityupityu válasza Flashget (#12513) üzenetére


sityupityu
veterán

Jó,de én éppen ellenkezőleg tudom. Mégpedig,hogy a Mindigtv-n az M1 és M2 Hd-nak kisebb a felbontása,mint kábelen.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#12515) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Ma megkaptam az új Samsung Tv-met (LT27B750EW/EN) - nyertem Samsung Hope Relay nyereményjátékon.

Persze itt sincs csak néhány csatin EPG, szerintem Kiskunhalas kavarhat valamit Digi fronton....

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#12516) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Látom észhez tértek és változtattak kicsit a Digisport logoján.
Csöppet jobban fest így mint az előző. :K

(#12517) sityupityu válasza Misi 007 (#12516) üzenetére


sityupityu
veterán

Ízlés kérdése. Nekem speciel a régi jobban tetszett.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#12518) Watt25 válasza sityupityu (#12514) üzenetére


Watt25
veterán

Igen, MindigTV-n csak 1440 pixel széles a HD adók képe.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#12519) sityupityu válasza Watt25 (#12518) üzenetére


sityupityu
veterán

Akkor jól tudtam. Köszönöm.
Ettől függetlenül lehet Flashgetnek igaza,hogy szebbek a színek,nem tudom.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#12520) szuszinho válasza sityupityu (#12467) üzenetére


szuszinho
őstag

10 forint a difi a két szolgáltató csomagjai között. Az megoldható, hogy a tv digi, de a net juropnet legyen?

(#12521) sly160 válasza Bogyi007 (#12515) üzenetére


sly160
csendes tag

Ma ismét írtam nekik E-mailt. A múltkor leráztak azzal, hogy a hiba központilag nem tapasztalható!

(#12522) sityupityu válasza szuszinho (#12520) üzenetére


sityupityu
veterán

Persze,az ég világon semmi akadálya nincs! Én már tárgyaltam is velük,kb 1.5 hét,és a netem már nem a diginél lesz.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#12523) sly160 válasza sly160 (#12521) üzenetére


sly160
csendes tag

És láss csodát, újra átvariálták a csatornák sorrendjét, és van EPG-m.

(#12524) crazyzozy


crazyzozy
tag

Sziasztok!

Philips 6636-os tv van.Az a problémám,hogy újrahangoltam a tv-met és ha Magyarországra állítom már nem fogadja el a 354-s kódot.Eddig mindig elfogadta.Most pedig csak keres és keres.Mondták hogy állítsam más országra pl Finn,Német stb.Meg is találja Digi kábelt,csak a viasat 3 nem jön be csak analógon! Ez a másik problémám.Nézhetetlen.Bármely országra állítom nincs digitálisan.
Nem értem.Szóval ez a két problémám.Szerintetek? :F

(#12525) Bogyi007 válasza sly160 (#12523) üzenetére


Bogyi007
veterán

Remek nálam nincs és ha most az újrahangolás nem fog eredményt hozni akkor ez így is marad. Ugyanis a Diginél azt mondták hogy mivel a másik két Tv-men levő STB-on kiválóan működik az EPG így szerintük minden okés a hiba nem náluk van és a Samsungosokkal beszéljek az ügyben.
Ok viszont azt mondták hogy a hiba csak akkor oldódik meg ha a Digisek adnak egy CM modul kártyát nekem, de a Digisek kártyát csak akkor adnak ha kérek a készülék mellé STB-ot is.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#12526) Bogyi007 válasza sly160 (#12523) üzenetére


Bogyi007
veterán

Nem tudtam már szerkeszteni a hozzászólásomat, de most már nálam is okés az EPG.
Végre így most már tudok a PRV funkcióval kombinálva felvételt is beállítani - igaz most már "csak" egy nagyobb vinyót kellene beszerezni mivel a mostani 40 giga erre kevés lesz szerintem.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#12527) Flashget válasza Bogyi007 (#12526) üzenetére


Flashget
félisten

kevés biza főleg HD adáshoz.

Realme GT Master Edition

(#12528) Bogyi007 válasza Flashget (#12527) üzenetére


Bogyi007
veterán

1.6 giga volt a tesztfelvételem ami a fél órás Aktív volt SD felbontásban....

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#12529) JaniACE válasza Bogyi007 (#12528) üzenetére


JaniACE
tag

Minden csatornát más-más sávszélességgel sugároznak, óriási eltérésekkel - nem igazán lehet behatárolni az elégséges méretet... :F
Retekklubos valóvilágos összefoglalók 4:3-as letterboxban óránként 5~6 GB-ot zabáltak. Ugyanez a 16:9-es Spektrumon többórás műsorhoz is bőven elég volt.

[ Szerkesztve ]

Vegyél naptárt: www.kalendart.hu ! Vegyél vetőmagot: www.kertimag.hu ! Vegyél pellet(!) www.rencom.hu ! Vegyél levegőt: sziv.benntart.kipu.fog ! :)

(#12530) zichie válasza crazyzozy (#12524) üzenetére


zichie
senior tag

Az alábbi csatornákat megtalálja a tv-d?

DIGI Sport 1
DIGI Sport 1 HD
hatoscsatorna
Musicmix/SuperOne

Ezek vannak még 354 Mhz-n a budapesti hálózaton a Viasat 3 mellett. Kérdés, hogy hol laksz és ott mi a digitális kiosztás?

[ Szerkesztve ]

(#12531) Bogyi007 válasza JaniACE (#12529) üzenetére


Bogyi007
veterán

SuperOne HD 1080i tesztvideó 10.43 perc 694.28 Mbyte. :DD

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#12532) dh66e válasza Bogyi007 (#12531) üzenetére


dh66e
veterán

Azért ott nem mindegy hogy az adott jelenet egy szereplős vagy két szereplős urambocsá több szereplős.Úgy is nézd meg. :DD

(#12533) JaniACE válasza Bogyi007 (#12531) üzenetére


JaniACE
tag

;] Addig bírtad? :DDD

Ha már stat, akkor az EPG szerint:
Cool (SD, 4:3 lb) 52:52 Agymenők - 2197 MB
NatGeoHD (HD, 16:9) 50:01 A harc mesterei - 3747 MB
FixHD (SD, 16:9) 2:00:00 Gumiszoba - 3905 MB
HBO2 (SD, 16:9 dualaudió) 2:00:00 Terminátor megváltás - 3348 MB

Vegyél naptárt: www.kalendart.hu ! Vegyél vetőmagot: www.kertimag.hu ! Vegyél pellet(!) www.rencom.hu ! Vegyél levegőt: sziv.benntart.kipu.fog ! :)

(#12534) crazyzozy válasza zichie (#12530) üzenetére


crazyzozy
tag

Heló!
Ezeket igen.Kizárólag csak a viasat 3 jön analógon.
Bátonyterenyén lakom.Salgótarjántól 16km-re.

(#12535) zichie válasza crazyzozy (#12534) üzenetére


zichie
senior tag

Ott a digi honlapja szerint a 378 MHz-en van.
Lehet, hogy ugyan az a probléma nálad, mint nálam a Travel-lel, amit korábban leírtam.
Ehhez sajnos pc-n dvb-c tunerrel meg kellene vizsgálni a jelet, azon belül a NIT információt. Ha a NIT szerint nem 378 MHz-en van a Viasat 3, akkor ez néhány tv-t érint. Ez szolgáltatói hiba, amit szinte lehetetlen bizonyítani feléjük, mivel nem minden készüléket érint.

(#12536) Misi 007 válasza JaniACE (#12533) üzenetére


Misi 007
Közösségépítő

Úgy látom nem csak én lesem a gumiszobát! :D

(#12537) nubreed


nubreed
veterán

Kertesházi övezetben miért ad a Digi set top boxot a tv szolgáltatáshoz, mikor anélkül is megy, ha a coax kábelt közvetlenül bedugom a tv-be?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#12539) Kwisatzh válasza kene84 (#12538) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

"...egyébként ha hiba van nem is foglalkoznak vele ha nem a saját box-ukkal nézed az adásokat,hiába jelented be."

Hm... ez így "általános érvénnyel" egyáltalán nem igaz. Pl nálunk a VI kerben sem..... Voltak akiket megpróbáltak ezzel lerázni ez tény.

[moderálva]

(#12540) g0dl válasza nubreed (#12537) üzenetére


g0dl
addikt

Vagy inkább miért nem ad mindenhova?

(#12541) kene84 válasza Kwisatzh (#12539) üzenetére


kene84
senior tag

Köszi a kiegészítést,nem tudtam kivételről,de jó hallani hogy van ilyen.

(#12542) Kwisatzh válasza kene84 (#12541) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Tévedsz. Ez nem a kivétel, hanem az általános gyakorlat. Alig pár eset volt a fórumon amikor az ÜFSZ bepróbálkozott az elhajtással, ha saját eszköz volt. Olvass vissza.

[moderálva]

(#12543) Kwisatzh válasza Kwisatzh (#12542) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

A rémhírterjesztést a törvény bünteti :DD :DD :DD

[moderálva]

(#12544) --Rawlings--


--Rawlings--
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek. Ilyen TV-m van LG 42LD450

Amiben elvileg van DVB-C tuner. Ez azt jelenti, ha előfizetek a DIGI+-ra akkor csak simán bedugom a kábelt a setupbox nélkül és élvezhetem az adást digitális minőségben a HD-t pedig HDban?

Előre is köszönöm!

Üdv.

(#12545) Tacsika válasza --Rawlings-- (#12544) üzenetére


Tacsika
aktív tag

Ahhogy mondod! :K
A koax lehetőleg trishield, precíz kapcsokkal!

[ Szerkesztve ]

(#12546) Flashget válasza --Rawlings-- (#12544) üzenetére


Flashget
félisten

igen.
SD vagy HD mínőségben..elöbbi azért nem olyan tuti minőségre, de főleg képarányra néhány csatornán.

Realme GT Master Edition

(#12547) Tome08


Tome08
tag

Sziasztok!

Mi a tapasztalat? hozzám elvileg 1-2 hónap múlva érkezik a kábel, ami állítolag már olyan lesz, hogy analog-digital egyszerre fut rajta és ugye a TV fogja majd átkonvertálni.....
elvileg se kártya se box nem kell hozzá....
ez érvényes a HD adások nézésekor is ?

Sat TV-be nem nagyon bízom, mert ugye az ki van szolgáltatva az időjárásnak, kivéve ugye a MindigTV....

Mi 12x / LG 42LM660S / LG 65C22

(#12548) Pille69 válasza kene84 (#12538) üzenetére


Pille69
tag

Na ide figyelj! Akkor egy konkrét ma megtörtént nem egy itt-ott valahol hallott, vagy olvasott eset.
Tegnap (2012.08.25) este óta nincs nálunk TV műsor. Sem az analógon, sem a digitálison. Ma délelőtt 1/2 10 körül betelefonáltam, bejelentettem a hibát. Többek között ezeket a kérdéseket tette fel a csávó:
1. Egyik készüléken sincs adás?
2. Az analóg, vagy a digitális adás nem működik?

Érted? Tehát ő kérdezte meg, hogy melyikkel van probléma. Nem mondta, hogy a digitális kijavítását nem oldják meg, vagy akár a hibabejelentést fel sem veszi, mivel nem használok digis boxot.
Ez egy nagy baromság amit leírtál, és pont ez a problémám a nettel, hogy bármilyen megalapozatlan információt név nélkül közzé lehet tenni bárkinek úgy, hogy ezzel kapcsolatban semmiféle felelősséggel nem tartozik.

(#12549) Flashget válasza Tome08 (#12547) üzenetére


Flashget
félisten

állítolag már olyan lesz, hogy analog-digital egyszerre fut rajta és ugye a TV fogja majd átkonvertálni.....

he?

Amennyiben olyan TV-d van amibe van DVB-C tuner akkor nem kell semmilyen kártya se stb ha nézni akarod a csatornákat. A digi adja analógba és digitálison nincs külön digitális csomag mint más szolgáltatóknál
egy kívétel van ez alól a HBO és a különböző HBO packok.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#12550) Watt25 válasza Tome08 (#12547) üzenetére


Watt25
veterán

A Digi kábelen valóban jönnek egyszerre analógban és digitálisban is a csatornák. Akkor tudod Set-top-box nélkül nézni a digitálist, ha olyan TV-d van, amelyben van DVB-C tuner. Ezt nézd meg a leírásában. Ebben az esetben semmiféle konverzió nem történik, ez benne a jó. (Bár nem tudom, ez alatt mire gondoltál...)
Műholdas digiben valóban ne gondolkozz, mert sokkal rosszabb képminőségű és nincsen rajta egy HD csatorna sem.

Ja, igen, az kimaradt, hogyha HBO-t kérsz, akkor nem tudod megúszni a Set-top-box használatát.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.