Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13601) M_AND_Ms válasza sityupityu (#13600) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Dehogynem! A Cartoon Network-kel együtt

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#13602) sityupityu válasza M_AND_Ms (#13601) üzenetére


sityupityu
veterán

Ja,tényleg. Nem baj,azt sem nézem. :D

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#13603) zichie válasza sityupityu (#13596) üzenetére


zichie
senior tag

Tegnap, amikor ránéztem, akkor még csak angol és orosz volt. Majd otthon este ránézek.

(#13604) Flashget válasza Ahab77 (#13590) üzenetére


Flashget
félisten

Megkérdeztem digi adminjától és egyszerüen törölte inkább mint válaszolt volna :D
Szóval akkor most mégis lopják ráadásul magyarul? ;]

Realme GT Master Edition

(#13605) sityupityu válasza zichie (#13603) üzenetére


sityupityu
veterán

Amúgy az sd-n és a hd-n nem ugyanaz a műsor megy.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#13606) zichie válasza Csaby25 (#13583) üzenetére


zichie
senior tag

Ha mind a két érintett csatornát sikerül lekeresned úgy, hogy nem írták felül egymást, akkor nem az azonos Service ID-vel van a gondja a készülékednek. Nincs ötletem.

(#13607) br.rak


br.rak
őstag

Név megváltozott, Viasat Nature/History HD és van magyar hang.
Majd csak lesz EPG is.

Br

szerk: látom már írták.

[ Szerkesztve ]

(#13608) dh66e válasza Kwisatzh (#13592) üzenetére


dh66e
veterán

:)

(#13609) Golyo69


Golyo69
senior tag

Nyíregyen is elérhető mostmár a Viasat Nature/History HD és itt is magyar :D
csak gondoltam megosztom ha vki még nem kereste vagy vmi :D

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#13610) Morris válasza Golyo69 (#13609) üzenetére


Morris
veterán

remek, hangolhatom át a rendszert.
Talán ez a hátránya a Humax Digi+C HD box-nak, hogy nem lehet egy adót hozzáadni simán, mert akkor felülírja a többit.

(#13611) sandró60 válasza Golyo69 (#13609) üzenetére


sandró60
addikt

Lehet,hogy irtátok már a "frekit"és elkerűlte a figyelmemet.Légyszives ird már le hol található a Viasat Nature/History HD .Előre is kösz

Morris-ne keseredj el,mert a samu tv-nél is igy működik egy kicsit átrendezi a sorrendet

[ Szerkesztve ]

(#13612) Golyo69 válasza sandró60 (#13611) üzenetére


Golyo69
senior tag

794 Mhz!

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#13613) dh66e válasza Morris (#13610) üzenetére


dh66e
veterán

A régi humaxomon( az nem digis volt) simán csináltam egy további keresést és odabiggyesztette a lista végére.Ezekben már nincs ilyen opció?

[ Szerkesztve ]

(#13614) Morris válasza dh66e (#13613) üzenetére


Morris
veterán

Én nem találtam. Pedig jó megoldás lenne. de lehet én vagyok a balf*sz :F

(#13615) allfinanz


allfinanz
senior tag

Nat Geo Wild (SD) adást ki kellene venni és annak a díjából kellene fizetni a Nat Geo Wild HD magyar hangját! Analógon megszűnne, így újabb hely lenne a digitális adóknak!

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#13616) Csaby25 válasza zichie (#13606) üzenetére


Csaby25
senior tag

Az azonos Service ID-vel rendelkezo csatornak felulirjak egymast, automata tarolasnak nem is tarol azonos SID-vel csatornat. Csak kezi tarolasnal, de ott felulirjak egymast.

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#13617) allfinanz válasza allfinanz (#13615) üzenetére


allfinanz
senior tag

Travel Channel műsort is ki lehetne venni az analógból is,
és inkább a 3-as csomagba tehetnék a Travel Channel HD
magyar hanggal ellátott változatát.

[ Szerkesztve ]

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#13618) zichie válasza Csaby25 (#13616) üzenetére


zichie
senior tag

Akkor meg is van a hiba, ami egyértelműen szolgáltatói, mert ki hallott már olyat, hogy egy szolgáltatón belül több csatorna ugyan azt az egyedi (Service ID) azonosítót kapja. A készülék keresésnél felépíti a csatorna adatbázisát és egyedi azonosítóként a SID-et használja.

A folyamat valahogy logikusan így nézhet ki:
Megtalál egy csatornát, megnézi, hogy azzal a Service ID-vel létezik-e már olyan. Ez alapján megállapítja, hogy új csatornáról van szó, vagy egy régi meglévőt kell-e befrissíteni. Ha nincs ilyen SID a csatornalistában, akkor felveszi mint új csatornát, ha van, akkor befrissíti. Ez logikus működés, de ha a szolgáltató olyan hülyén alakítja ki a hálózatát, hogy több csatorna is ugyan azt az egyedi azonosítót (SID) kapja, akkor az egyik csatorna felülírja a másikat.

Persze lehetne egyedi azonosításra használni a frekvencia értéket és a SID-et együtt, vagy akár bevonni több paramétert, azonosítót az egyedi azonosításba, de gondolom a Samsung nem így működik, nincs felkészülve a szolgáltatói illogikus dvb adattáblákra. Emiatt van, hogy a pc-s dvb programok egy része nem érzékeny erre, mert ők nem csak a SID-et használják egyedi azonosításra. Ennek persze meg az lehet a hátránya, hogy ha változnak egy csatorna paraméterei, akkor azt nem frissítésnek értelmezi, hanem újként kezeli így duplikáció lesz a csatornalistában. Nálam a DVBViewer teljes keresés után tele lesz duplikált csatornával, ha nem törlöm előtte a teljes dvb-c csatornalistát. Cserébe viszont nincs felülírás probléma és mindent megtalál.

Értelemszerűen a SID szerinti egyedi azonosítás a felhasználóbarátabb megoldás, de csak akkor működik, ha a szolgáltatók is betartják azt a szabályt, hogy minden csatornájuk (dvb szolgáltatásuk) egyedi szolgáltatás azonosítót (SID) kap.

(#13619) Flashget


Flashget
félisten

a History HD-n más műsor megy mint a Historyn..
és 720p-ben..

Realme GT Master Edition

(#13620) sityupityu válasza Flashget (#13619) üzenetére


sityupityu
veterán

(#13605) a Nature-n szintén :K

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#13621) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Most akkor mennyi új csatorna lett és mennyi tűnt el? Nem bírom követni. ;]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13622) Flashget válasza leslieke (#13621) üzenetére


Flashget
félisten

Még nem tűnt el az majd késöbb lesz :)

nem csoda ha az EPG sem jó meg a hangolás sem...egyetlen gyártó sem készült fel arra hogy egy szolgáltató havonta buzul a csatornalistával ;]

Realme GT Master Edition

(#13623) unravel válasza leslieke (#13621) üzenetére


unravel
őstag

Ezt kaptuk

¯\_(ツ)_/¯

(#13624) leslieke válasza unravel (#13623) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Aha. Ez nem hiányzott.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13625) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Akinek nem jött be eddig az M1, M2, Duna HD-n:
a 794MHz frekvencián nem csak Viasat Nature/History HD jött be, hanem a fenti 3 csatona is és a 3 közszolgálati rádiót is odarakta a lista aljára. :C

(#13626) ronson


ronson
őstag

Remélem a Discovery csomagot nem természet csatornákkal akarják helyettesíteni, mert konkrétan vannak emberek, mint én, aki nem szereti a természet filmeket.

(#13627) anrab


anrab
addikt

azért érdekes hogy mind a két philipsemen be van kapcsolva az automatikus csatorna lista frissítése és mégis kézzel kellett elindítani hogy meglegyen az új csatorna. ahogy olvasgattam nálatok sem önként jelentkezett. :D

(#13628) dh66e válasza anrab (#13627) üzenetére


dh66e
veterán

Mivel a digi jó szokásához híven hivatalosan nem értesített minket a két csatorna megjelenéséről semmilyen kommunikációs csatornán amolyan tesztadásnak kell felfogni.

Más:
A super tv2 már tesztel a thor műholdon november 2-án( jobb időpontot ki sem találhattak volna ) amennyiben bekerül a digihez-esetleg a később induló HD verzió is- akkor lassan fel is lesz töltve a feltehetően kipottyanó Discovery csatornák után maradt hely.Nemsokára kiderül.

(#13629) Flashget válasza dh66e (#13628) üzenetére


Flashget
félisten

Hatalmas jós tehetség kell ahhoz, hogy a Super TV2 bekerül a digihez azok után amennyi digi reklám fut a TV2-n...

Realme GT Master Edition

(#13630) Golyo69 válasza dh66e (#13628) üzenetére


Golyo69
senior tag

Most nem nagyon olvasgattam vissza....Kiveszik a Discovery csatornákat vagy mivan??

Sport 1-2, Digi Sport 1-2 és Discorey Science-en kívűl nem is nézek semmi csatornát!!
A sport csatornákon kívűl ez az egy értelmes van....

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#13631) dh66e válasza Golyo69 (#13630) üzenetére


dh66e
veterán

Elég nagy rá az esély.

Flasget:
minden kiderül idejében.

[ Szerkesztve ]

(#13632) leslieke válasza Golyo69 (#13630) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Eurosport 1-2 és a Sport M nem is kell? :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13633) Flashget válasza Golyo69 (#13630) üzenetére


Flashget
félisten

remélem a Sport1-2 nem kerül ugyanerre a sorsra 2013-ban..

Realme GT Master Edition

(#13634) dh66e válasza Flashget (#13633) üzenetére


dh66e
veterán

pedig nyugodtan mehetnének,helyettük pedig a HD változatuk jöhetnének. :)

(#13635) leslieke válasza dh66e (#13634) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

:K Jól mondod.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13636) Golyo69 válasza leslieke (#13632) üzenetére


Golyo69
senior tag

néha Eurosport -ot is nézek na :) de az nagyon ritka ... Sport M..hagyjuk inkább :D

HD lehetne minnél hamarabb minden sport csatorna :D

Amúgy én nem is adnám el olyan csatornáknak a közvetítési jogot akik nem tudnak HD-ben is sugározni..azért ez már 2012 vazze..sőt lassan 2013 :)

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#13637) Flashget válasza dh66e (#13634) üzenetére


Flashget
félisten

ezt a cserét én is bírnám.

Realme GT Master Edition

(#13638) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Sziasztok U-s kollegák! XD

Volna egy kis problémám, újratettem a GB-s szoftveremet (nem ICS miatt) és szépen vissza is pakoltam mindent a telóra. Taskkillernek az Advanced Task Killer Free progit használom s amióta visszaállítottam a Gb-t azóta hiába lövöm ki a progival a fölös appokat már 2-3 perc múlva ha megint használom a Taskkillert újra nagyon sok appot mutat ami használja a memóriát. Valami okból újraindulnak az appok s nem tudom hogy ezt miként lehetne megakadályozni.

Az egészben az a fura hogy a rendszer újrapakolàsa előtt semmi ilyen probléma nem volt.

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#13639) leslieke válasza Bogyi007 (#13638) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ezt biztos ide akartad írni? :F

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13640) M_AND_Ms válasza Bogyi007 (#13638) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ezt biztos ide akartad?

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#13641) Bogyi007 válasza Bogyi007 (#13638) üzenetére


Bogyi007
veterán

Opsz tényleg. XD

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#13642) Ahab77 válasza Flashget (#13584) üzenetére


Ahab77
tag

Khhhmmm: Kódolatlan HBO :DD

(#13643) Flashget


Flashget
félisten

gondok vannak a digi lan szolgáltatással 1-1,5 hete és most már egyre több helyen.
aki hasonlót tapasztal nem nála a hiba.

Realme GT Master Edition

(#13644) Flashget válasza Ahab77 (#13642) üzenetére


Flashget
félisten

legalább nem kell bekapcsolnom a szobaantennát ;)

Realme GT Master Edition

(#13645) unravel válasza Bogyi007 (#13638) üzenetére


unravel
őstag

Szia

Sajnos a Digin nem fogod tudni nézni az Advanced Task Killer című műsort. Kérdezd meg a UPC vagy a T topikokban, hátha ...

¯\_(ツ)_/¯

(#13646) Kwisatzh


Kwisatzh
senior tag

Valaki tapasztalt Bp.-n jelkieséseket tegnap éjjel Bp.-n a közszolgálatiaknál? A Borgiákat néztem M2.-n és vagy négyszer besötétült 2-3 másodpercre. Ez az egyetlen dolog amit nézek a királyi tévéken. Még ma ránézek megint, aztán ha ismétlődik hívom DIGI-t hogy "szóljanak" az optikásoknak....

[moderálva]

(#13647) zichie válasza Kwisatzh (#13646) üzenetére


zichie
senior tag

Tegnap előtt éjjel volt egy pár perces kiesés a kispesti optikán, de az több frekvenciát is érintett, köztük a közszolgálatikat is. A jel nem ment el, csak az érintett frekvenciákon null packetek voltak, azaz a digitális "semmi" ment. Tegnap éjjel nem néztem tévét.

(#13648) Kwisatzh válasza zichie (#13647) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Köszi. Nem kapcsolgattam közben sehova, ezért nem tudom mi volt a többin, lehet érintett mindent, nemcsak a közszolgákat. Kb két hete fedeztem fel véletlenül a Borgiákat, addig semmit sem néztem a királyin. Arra gyanítok, hogy csak valami ideiglenes zavar lehetett a "zerőben", mert előtte sehol semmi gond nem volt. Majd ma is ránézek.

[moderálva]

(#13649) allfinanz


allfinanz
senior tag

2012. október 12-től TV2 HD a UPC Digital kínálatában. Mi is kapjuk holnaptól?

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#13650) leslieke válasza allfinanz (#13649) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem valószínű. :(

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.