Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12901) rocket válasza Pille69 (#12900) üzenetére


rocket
nagyúr

Kivesznek par csatornat? ;]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#12902) poli27 válasza Pille69 (#12900) üzenetére


poli27
veterán

október 1-je :D

(#12903) sityupityu


sityupityu
veterán

Na,mi lesz október 1-én?
Ja,és hová tűnt Damon Hill :D

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#12904) CoolBoy323 válasza sityupityu (#12903) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

A fű zöld, az RTL 2! :))

(#12905) dh66e válasza CoolBoy323 (#12904) üzenetére


dh66e
veterán

köszönöm nem kérem. :O

(#12906) CoolBoy323 válasza dh66e (#12905) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

akkor min fogod nézni elhúzza dzsonnit? :DD

(#12907) dh66e válasza CoolBoy323 (#12906) üzenetére


dh66e
veterán

:)

(#12908) dh66e válasza CoolBoy323 (#12906) üzenetére


dh66e
veterán

nesze neked [link]

(#12909) Flashget válasza Pille69 (#12900) üzenetére


Flashget
félisten

Mióta ez a hülyülés megy a retek 2 meg telaviv 2-vel elkezdték basztatni a csatornákat a sufnisok...
[link]

Realme GT Master Edition

(#12910) unravel


unravel
őstag

Egyébként kötelesek előre bejelenteni a csatornalista módosítást, pl új adó hozzáadása esetén? Ha igen, mennyi idővel előtte? :)

¯\_(ツ)_/¯

(#12911) Flashget válasza unravel (#12910) üzenetére


Flashget
félisten

30 nappal.
anno még EMKTV időkben fizettek elég büntetést ezért, hogy megtanulják az ÁSZF változtatásokat 30 nappal elötte be kell jelenteniük. (neten, újságban, levélben bárhogy)

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#12912) CoolBoy323 válasza dh66e (#12908) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

:C :C :))

(#12913) fcc


fcc
aktív tag

Humax tulajdonosok, mit kell(ene) kikapcsolnom az stb-n, hogy ne keressen semmilyen frissítést? Minden délelőtt 11 órakor csinálja, és ilyenkor átkapcsolja a tévét(ha épp be van kapcsolva) AV-ra. A menüben amit találtam frissítést az letiltottam, de nem használt. :((( :W

(#12914) Kwisatzh válasza fcc (#12913) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

"Humax tulajdonosok, mit kell(ene) kikapcsolnom az stb-n, hogy ne keressen semmilyen frissítést?"

Háá magát a boxot minden nap 11 előtt... :DD

Bocs, de nem hagyhattam ki..... :C

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#12915) Tacsika válasza fcc (#12913) üzenetére


Tacsika
aktív tag

Jelentsd be hibára!

Karbantartás!

[ Szerkesztve ]

(#12916) fcc válasza Kwisatzh (#12914) üzenetére


fcc
aktív tag

Úgy látszik ez a megoldás. :DDD
Felhívtam a hibabejelentőt, ők ilyen hibával még nem találkoztak.
Nem kellene ezt csinálni az stb-nek, de ezért nem cserélik ki. :( :F

[ Szerkesztve ]

(#12917) Tacsika válasza fcc (#12916) üzenetére


Tacsika
aktív tag

Nekem is az egyik tévén Humax (HD2) lóg, de nincs ilyen gondom.
A tévédbe közvetlenül is megy koax?

(#12918) fcc válasza Tacsika (#12917) üzenetére


fcc
aktív tag

Igen megy, az stb-t csak HBO-hoz használom.

[ Szerkesztve ]

(#12919) hb000 válasza fcc (#12918) üzenetére


hb000
aktív tag

Ezekszerint scart-tal csaltkoztatod a tv-hez?

(#12920) fcc válasza hb000 (#12919) üzenetére


fcc
aktív tag

Igen.

(#12921) hb000 válasza fcc (#12920) üzenetére


hb000
aktív tag

Akkor a probléma esetleg megkerülhető.

1. ha van nem-scart bemenet a tv-n, pl kompozit video és rca hang, vagy s-video, akkor érdemes megpróbálni azzal.
2. ha van második scart-bemenet, azzal is meg lehet próbálni, mert általában az av2 butább, mint az av1, és nem kapcsol át a tv, ha jelet érzékel.

Fontos viszont, hogy a scart-ban több lehetőség van, tehát lehet, hogy a scart kábelen jelenleg rgb jelet használ a tv-d. Az av2 sokszor csak a gyengébb kompozit jelet fogadja, tehát elképzelhető, hogy gyengébb minőségű lesz a kép (ugyanez érvényes arra az esetre, ha kompozit video jelet kötsz be, ez a sárga rca csatlakozó). Egy próbát ettől függetlenül megér, régi tv-nél egyáltalán nem kőbe vésett szabály, hogy az rgb-nek szebb a képe, mint a kompozitnak.

És végül valószínű, hogy a boxnak is van második av kimenete (video csatlakoztatáshoz), ezt is érdemes belevonni a próbálgatásba.

(#12922) fcc válasza hb000 (#12921) üzenetére


fcc
aktív tag

Az STB-nek van RCA kimenete is, de az a dvd felvevőbe megy, hogy tudjak felvenni az hbo-ról ha nem vagyok otthon. Egyébként csak 1 scrat-ja van, és azon rgb jelet ad ki.
A tv másik scartja is "átkapcsolós" fajta, és foglalt is. :D

[ Szerkesztve ]

(#12923) Flashget


Flashget
félisten

November 2-án indul a SuperTV2!
Amennyi digis reklám spot lement a TV2-n nagy meglepetés lenne ha nem rakná be a digi.

Megújul a PRO4!

Realme GT Master Edition

(#12924) zsolt501 válasza Flashget (#12923) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Kíváncsian várom, főleg a megújulást, mert csajos csatorna van már, igaz sport csatorna is (dögivel)...

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#12925) Flashget válasza zsolt501 (#12924) üzenetére


Flashget
félisten

Én meg azt hirtelen mitől lett ennyi rendkívüli hálózat karbantartás...elötte meg gondok voltak a HD adásokkal a retekkel, tv2-vel de ha jelezték nekik "nálunk rendbe van minden"
[link]

leszokhatnának már a hazudozásokról..

Realme GT Master Edition

(#12926) dh66e válasza Flashget (#12925) üzenetére


dh66e
veterán

Azért mert hálózat karbantartás van nég nem jelenti azt hogy az egész rendszer sz@r,bár a hozzászólásaidat és a vergődésedet nézve nem igazán értem mit keresel még a diginél.
Öt éve van digim,nálam egyszer sem volt még olyan probléma amiért idejárnék fröcsögni.

(#12927) sityupityu válasza Flashget (#12925) üzenetére


sityupityu
veterán

Hát,igaz ami igaz. Az utóbbi időben tényleg csak szapulod a digit. :DDD

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#12928) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Sziasztok!

Vettem egy HD boxot, már csak a Digikábel bekötésének megrendelése van hátra. Ha jók az infóim, akkor családi házba optikai kábelt húznak be, rátesznek valamilyen boxot, és arról megy a tv, net, telefon. Éppen ezért azon meditálok, hogy hova helyezzem el ezt a boxot, mivel eddig sem voltak kábelek láthatóan a szobában.

Tudtok feltenni/linkelni nekem képet ilyen boxról? Mekkora ez? Kb. mint a UPC-nél a netes kábelmodem?
Illetve még az érdekelne, hogy ebből a boxból a tvhez már koaxon vihetem tovább a jelet?

(#12929) M_AND_Ms válasza NoOne1976 (#12928) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

A boxot a tv alá, fölé, bal, vagy jobb oldalára kell tenni, különben nehézkes lesz a kezelése a tv nézés közben.
A tv-vel hdmi kábellel kell összekötni.
De egy kérdésem van. A tv-d nem tudja önállóan venni a Dvb-c adást? Feltétlen kell a box?

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#12930) Ahab77 válasza M_AND_Ms (#12929) üzenetére


Ahab77
tag

Szerinted ha vett egy HD boxot, akkor miért kellene kép neki egy boxról? Vagy nálad a STB-ről megy az internet, telefon? :-) Nem az STB elhelyezéséről érdeklődött, csak a box szót alkalmazta az elosztóra.

(#12931) M_AND_Ms válasza Ahab77 (#12930) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Szerinted, ha te rájöttél, hogy többszörösen fogalom-, és elnevezészavarban van a kolléga, akkor miért engem kérdezgetsz a felől, hogy ugyan már miért kérdezek ilyeneket?

Mert akkor,
nem vett HD boxot, hanem előfizetett egy HD-s csomagra (ami, mondjuk így a Diginél nincs)
a boxot, vagyis az elosztót a Digi majd odatelepíti, de nem adja át tulajdonba
a box, ugye nem box (boxnak a tv-zésben az STB-t nevezzük általában), hanem egy elosztó és jelátalakító, ennek konkrétan nincs köze ahhoz, hogy HD, vagy nem HD adók mennek át rajta. Jeleket alakít át többszörösen, azok tartalmával nem foglalkozik

A kérdéseiből egyértelműen HD STB-re asszociálnak sokan és nem az átalakítóra.

A második kérdésedre válaszolva, nálam nincs ilyen átalakító, a lakásba már az UTP és a koax érkezik.

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#12932) digikábeles válasza dh66e (#12926) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Ezt én sem értem, az ilyen miért nem megy a UPC.-hez!

(#12933) Flashget válasza dh66e (#12926) üzenetére


Flashget
félisten

Talán azért mert elég nagy rálátásom van velük kapcsolatban 1999/2000-ig visszamenőleg milyen cég volt és milyenné vált..
Te fröcsögésnek hívod én meg valóságnak...fb-n sorozatosan letíltják a beírókat és törlik a beírásaikat, ha az nem tetszik nekik, ahelyett hogy ne terelnének ne kopipésztként sablon válaszokat nyomjanak.
5 év az semmi, hogy jobban ismerd őket milyenek voltak és mivé váltak.

Realme GT Master Edition

(#12934) club1 válasza NoOne1976 (#12928) üzenetére


club1
veterán

A zte ftth átalakító kb. 5 cm magas, kb. 25 cm széles és ugyanennyi mély. A háta mögött kell egy kis hely a kábeleknek, különösen az optikának, mert az nem hajlítható.

@Flashget: Azért lásd be, ezért az árért amiért szolgáltatnak, nem lehet egy UPC minőséget nyomni. Ár-teljesítményben szerintem még jobbak is mint a UPC. Gondolom havi 7700 Ft-ért egy komplett Digi+ csomag egy év hűséggel eltartana egy alaposabb/drágább ügyfélszolgálatot, meg saját szerelőket.

[ Szerkesztve ]

(#12935) Flashget válasza sityupityu (#12927) üzenetére


Flashget
félisten

Majd ha nem nézik az usert full idióta baromnak akkor nem fogom...egyidőben az ÁSZF kapcsán nézték annak és kapták is a büntetéseket sorozatosan EMKTV néven szerepeltek még..majd inkább nevet változtattak.

Filmmúzeum - nívótlan műsor
Sportklub - nincs semmi tartalom
Comedy central - nincs rá igény
RTL Klub - 16:9
Zichie észrevételeiről nem is szólva..

hogy a közismertebb kifogásaikat említsem mi miért került ki a csatornából ami persze nem a valóság volt.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#12936) club1 válasza Flashget (#12935) üzenetére


club1
veterán

Mondjuk azon nem csodálkozom, hogy a UPC csoporthoz tartozó csatornákat (az FM és a CC biztosan az) nem nyomatják. Gondolom a UPC megkéri az árát a konkurenciájától.

(#12937) M_AND_Ms válasza club1 (#12936) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Például a Decathlon áruház sajátmárkás QUECHUA cuccait megkapod más áruházakban is?

Hasonló a helyzet itt is. A UPC gyárt saját csatornákat és a Digi is. Elsősorban azért, hogy valami egyedit is tudjon berakni a szolgáltatásba, ami máshol, másnál nem elérhető. Ez egy teljesen megérthető magatartás.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#12938) Flashget válasza club1 (#12936) üzenetére


Flashget
félisten

Az a fő gond itt, hogy korábbi években személyes vitáik voltak az UPC Mo-i főnöke és az EMKTV/Digi vezetők közt amiből később per is lett (Filmmúzeum). Amíg ezek az emberek nem cserélődnek le addig esély sincs a megegyezésre köztük. Meg az IKO csoporttal se nagyon..

Realme GT Master Edition

(#12939) NoOne1976 válasza club1 (#12934) üzenetére


NoOne1976
őstag

"A zte ftth átalakító kb. 5 cm magas, kb. 25 cm széles és ugyanennyi mély."

Köszönöm! Ez érdekelt volna, de mivel nem tudtam, hogy mi az, amibe bejön a kábel, ezért használtam a "box" szót. Nem STB-t írtam! Ugyanis szerelő azt mondta, hogy családi háznál nem csakkábelt húznak be, mint a panelban, hanem ezek szerint egy elosztónak nevezett dolgot is elhelyeznek. (Ezért írtam, hogy mint a UPC kábelmodem.)

Azért köszönöm, hogy volt aki nem full idiótának nézett, hanem próbált segíteni!

(#12940) dh66e válasza Flashget (#12933) üzenetére


dh66e
veterán

Komolyan kezdem azt hinni hogy nem vagy százas vagy unatkozol.(elnézést kérek!!!!!)
Letojom nagy ívben hogy mi volt az EMKTV idejében az már történelem ,engem az érdekel hogy jöjjön a szolgáltatás ahogy addig is és ha gond van oldják meg.Az öt év meg szerintem pont elég arra hogy maradjak náluk továbbra is. :)
Gondolom nincs autód vagy nem voltál még olyan helyzetben hogy többszöri próbálkozásra sikerült megoldani egy problémát a szerelőnek pedig hidd el van ilyen főleg ha nincs rá megfelelő kereted.Rálátásod lehet hogy van a digire és az elődjére,de pénzügyileg kb annyi fogalmad van az egészről mint hegyi bringásnak a mount everestről.Ellenben arról sincs hogy más szolgáltatóknál sok pénzért szintén vannak ideges ügyfelek.
Láttunk már arra példát hogy valakinek nem jött be a digi szolgáltatása a minősége miatt vagy a csatorna választék miatt és még csak gondja sincs abból hogy ami nálunk X ezer az ott 2x X ezer,Van sok lehetőség lehet választani DTH szolgáltatók( mert nálatok ugye nincs másik kábeles szolgáltató) közül akkor majd ráébredsz hogy miért is jó a digi.
Most akkor megkérdezem hogy ki az a aki becsapva érzi magát,lesz@rják a fejét és mégis marad ennél a szolgáltatónál??Megsúgom az első mondatban ott a válasz.Ennyi.

(#12941) Ahab77 válasza dh66e (#12940) üzenetére


Ahab77
tag

Ááá nem érdemes vele foglalkozni, ha UPC-s vagy T-home-os lenne akkor ott meg a Digisportért panaszkodna (finoman fogalmaztam), meg hogy miért kell a hd-csomagért pluszba fizetni. M_AND_Ms próbálta elmagyarázni a marketing lényegét neki, mindhiába. Mesélek egy egyszerűbbet. Van egy fagyikészítő üzemed csak vaníliát csinálsz. Felméred az igényeket, csak két szempont számít, az édesség és a krémesség. Kapsz egy ponthalmazt. Bekarikázod a lehetőségek szerint legsűrűbben teletűzdelt részt, de nem használhatsz akármekkora karikát, mert olyan fagyit nem lehet gyártani. A többi pöttyöt (gyk. többi embert) meg magas ívről leszarod. Azok vegyenek mástól fagyit. Tudom ovi a példa, de aki ezt nem hajlandó elfogadni annak kár magyarázni bármit is. Pont így tojnak a Digisek a SK-ra mint ahogy a UPC T-Home tandem a Digisportra.

(#12942) Zoshi85


Zoshi85
aktív tag

Gyerekek, az miért van h a Humax DIGI+C box, néha fogja magát és bekapcsol magától? Pl 11:00 kor mindíg, de volt h éjjel is.. Bekapcsolás tíltva van.

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#12943) br.rak válasza Zoshi85 (#12942) üzenetére


br.rak
őstag

Ezt már írták páran, nem lehet tudni miért. Ha zavar próbáld meg kicseréltetni.
(nincs véletlenül valami fix program beállítva EPG alapján, hogy bekapcsoljon? )

Br

[ Szerkesztve ]

(#12944) Zoshi85 válasza br.rak (#12943) üzenetére


Zoshi85
aktív tag

Ez teljesen új, és asszem a régi is csinálta. Van beálítva, több is, de az 17 50 kor, meg este van... Nemértem, csak zavaró, mer a tv-t is bekapcsolja, de ki nem, és így megy potyára. Van h reggel felkelek és megy a tv...

[ Szerkesztve ]

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#12945) Morris válasza Zoshi85 (#12944) üzenetére


Morris
veterán

kapcsolós elosztó lesz akkor a megoldás. Mi is így csináljuk! :U

(#12946) Flashget válasza Zoshi85 (#12944) üzenetére


Flashget
félisten

Milyen tv-d van? Az újakat ugyebár belehet kapcsolni egy mobillal is akár..tílsd le benne ezt a funkcióta lehet szórakozik valaki a közeledben (vagy nem tudatosan mikor androidos mobilt használ) feltéve ha 2011/2012-es gyártású

Realme GT Master Edition

(#12947) sityupityu válasza Flashget (#12946) üzenetére


sityupityu
veterán

A 2010-es tévéket is lehet mobillal irányítani.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#12948) Zoshi85 válasza sityupityu (#12947) üzenetére


Zoshi85
aktív tag

Régi crt tv, így ilyenről nincs szó. Egyszerűen scarton keresztül bekapcsol a tv, ha a box is...

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#12949) Zoshi85


Zoshi85
aktív tag

http://dtvnews.hu/hirek/megszunik-a-halozat-tv

[ Szerkesztve ]

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#12950) br.rak válasza Zoshi85 (#12948) üzenetére


br.rak
őstag

Próbáld meg RCA kábellel a TV-re kötni, úgy tuti nem kapcsolja be a TV-t

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.