Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Diablo 3 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Diablo 3 topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28101) mikromanus válasza killerjohn (#28099) üzenetére


mikromanus
veterán

MP3 simaliba. Főként ha szabad a gazda/skill :D
Aknászsurmó, vagy akár clusteres is simán kijön szerintem MP3-ra készen. Vagy bármi más. A sebességcsökkenés vagy drasztikus árnövekedés olyan MP5 körül kezdődik szerintem. Vagy másként érzitek? Bevallom nem vagyok annyira naprakész már az árakban.

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#28102) RockHaRD válasza wukodlak (#28100) üzenetére


RockHaRD
addikt

wd-nek nem LOH kell, hanem Leech. Én pl 1420-as Leeches Skornt vettem... nem rossz :K

(#28103) Sirandrish válasza killerjohn (#28099) üzenetére


Sirandrish
legenda

Soloról nem tudok mit mondani, de konkrétan 50M alatt hoztam ki egy olyan DH-t ami MPL6ig kb GOD MOD-al közlekedik :K

Mondjuk ebbe nem szeretnék belemenni, mert én csapatban játszom ahol a többiek is arra törekednek hogy a csapatnak jó legyen, és nem matyiznak a DPS-ükön :N

A WD-m viszont 5 forintba van..100K unbuff..kirrrrály :DDD

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#28104) killerjohn válasza Sirandrish (#28103) üzenetére


killerjohn
addikt

Mester, megtennéd, hogy ránézel a DH-mra és adnál pár tippet, hogyan lehetne ebből is MP6 GOD? Van a gearjében szvsz 500M, és mondjuk duplázzuk meg az 50M-et: befektetek 100M-et hogy elérjem ezt a nemes célt :DDD (most atom-item-és-exp-farmer módban multishot build van rajta, ettől tekintsél el please)

[ Szerkesztve ]

(#28105) Bird válasza Sirandrish (#28103) üzenetére


Bird
addikt

Pedig azért a WD-re is lehet költeni.... Eddig 100m-ben van a kacsatolvaj. :) Már mpl8 kompatibilis a lelkem. :P

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#28106) Sirandrish válasza killerjohn (#28104) üzenetére


Sirandrish
legenda

Partyban próbálod?
Nekem partyban tényleg nincs gond..
A DH-s tanácsokat meg meghagyom inkább a szuperDH-knak :K

Megnéztem a Dh-dat...nah haggyá má hogy az nem megy MP6 god-ba :DDD

Bird Tudom hogy lehet..láttam a Gorni WD-jét hogy falta a milliókat :K
És a sajátomról beszélek hogy fillérekben van 100K unbuffal..

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#28107) wukodlak válasza RockHaRD (#28102) üzenetére


wukodlak
aktív tag

De ha te Skornt használsz akkor bukod a mojot vagy nem,mert nekem az elég sok mindent ad és akkor annak a dps kiesését kéne valahol pótolnom.De azért ránézek.

De itt a WD-m:http://eu.battle.net/d3/en/profile/Wukodlak-2377/hero/7359989
Aki akar nézzen rá.

[ Szerkesztve ]

Dio3 Battletag:Wukodlak#2377

(#28108) killerjohn válasza Sirandrish (#28106) üzenetére


killerjohn
addikt

pedig neem megy, ezért érdekelt volna egy jó, magasMP build. partyban nem játszom, nem szeretek.

(#28109) P00By


P00By
nagyúr

Lehetnének a kavicsok is ötszázas pakkokban, Lassan nem tudom hova rakni őket(kényelmesen).

(#28110) proci985 válasza killerjohn (#28104) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

trap build skálázódik. kb ez az egyetlen, amivel DH elmegy. (bővebb info ld dh saját topik, anno kb 1-2 hónapja elég sokat teszteltem).

gearre a tied a jobb az enyémnél, bár a 650k EHP mempoval és litanyval plvl100on szerintem picit kevés.

enyém mp6on godmodeol, mp7 überen három fő mellett még kb egyedül letankolta rakát és ghomot miután a többiek feküdtek. mp10et bírja, bár ott lassul, meg oda cserélném a DMLed egy vitesre. olcsóbb, és kell a nagyobb life pool permagloommal is.

magasabb szinten igazából abban se vagyok biztos, hogy a nat spike trap bónuszát és res bónuszát megéri-e cserélni az inna damredjére. WH is bukó def szempontból.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#28111) killerjohn válasza proci985 (#28110) üzenetére


killerjohn
addikt

jártam arra, és próbáltam a trap buildedet pár hete, de nagyon (NAGYON!) nem fekszik az a cucc. A mobok mindig lemennek róla, a felét nem találom el (succubusok ellen kifejezetten agyrém)...

P00By: talán össze kellene craftolni őket, nem? :)

szerk: LOOOOL blizzhackers private fórumon "TurboHUD reverse engineering" verseny van :)

[ Szerkesztve ]

(#28112) Cadal válasza P00By (#28109) üzenetére


Cadal
őstag

Ha nem akarod most felhasználni őket, akkor tegyél be RMAH-ba több ezer darabot irreális áron, majd cancel. Így odakerül a listára ahol 50 hely van. Aztán ha kell, egyszerűen beteszed stashbe.

(#28113) proci985 válasza killerjohn (#28111) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

alapvetően teljesen más játékstílust igényel mint a strafe vagy az elemental arrow, ez igaz.

a lényeg, hogy a DHnak két lényeges* crowd control featureje van:
- stun skillből
- a szörnyek pár kivételtől eltekintve minél közelebb akarnak a DHhoz kerülni. utóbbi a lényeges, ill succubusoknál az előbbi.

bola + thunder olyan 1.80as ASsel single targettel freezer scoundrellel már egész jól egy helyben tud tartani egy mobot. ha többen vannak, akkor értelemszerűleg közelharc, vagy sarokbaszorítás (ha használtál smite paladint diablo2ben, akkor sejted mire gondolok). egyetlen problémás A2 keywarden, de az közelre veszélyes, távolról meg szinte lehetetlen szétkapni ezzel a builddel. mellesleg kb ennek a buildnek az fekszik a legkevésbé kb az egész játékban. grenades tömegre jobb, de úgy meg a sámánok/succubák problémásabbak. entangling shot szintén érdekes.

kb annyi a lényege, hogy hagyni kell feltorlódni a mobokat, fenn kell tudni tartani a gloomot folyamatosan (tipp: vengenance, night stalker és 50% körüli CHC kell szerintem disc nélkül, maradék skillnek meg amire épp szükség van. weapon master, custom engineering, brooding, tactical advantage pl mind hasznos lehet). 180-190k unbuffed SoJjal -tehát olyan 200-210k litanyval- elég mp10re is, alapvetően a harmadik skill finomhangolni kell, és nem feltétlenül a több dps a jobb. 730k EHP szvsz legalább kell, olyan 850k már elégnek érződik. meg nem árt a masszív health pool, a csapdák nagyot töltenek, de addig túl is kell élni a gyűrűben.

szóval a vicc az egészben az, hogy gyakorlatilag ez a DH build közelharcos, kb olyan hatótávban hatékony, mint a rend/hammer barbár vagy a blade sorc.

*meg a caltrops. viszont bat companion kell, gloom kell, trap kell, battle scars kell (ha sürgősen kell életet és discet tölteni, életet ment. legacy nattal és brutál mennyiségű +disciplinevel kiváltható, de úgy meg vagy a DPS, vagy az EHP nem lesz elég), hatredtöltő kell (grenades/bola/entangling), utolsó skillnek meg szerintem a 15% damred a turretből többet ér, mint a caltrops. lassítani ott a scoundrel triple shot + freeze itemekből.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#28114) Gyick


Gyick
őstag

(#28115) Face8814


Face8814
őstag

Szerintetek megérné lecserélni a bracerst egy Lacunira?
HarryPotter

Kb 5kDPS növekedés lenne, illetve jönne a hiányzó 12%ms, de buknék 4,5k életet meg némi armort...
Mindenképp szeretnék DPS-t nyerni, de ahogy nézem lényegi növekedés emberi árból vagy Lacunin, vagy Inna gatyón lehetne. Ez utóbbi viszont nem nagyon jöhet szóba mert rengeteg életet és all resit buknék a dolgon. :(

Esetleg valami más tipp?

[ Szerkesztve ]

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#28116) Gyick válasza Face8814 (#28115) üzenetére


Gyick
őstag

itt nézd meg
Nekem amúgy az a furcsa a buildodba hogy nincs se loh se ls az egész buildbe..még a magic weapon 1.5-a sem.Tölti vmi az életed?Vagy kis mp-n játszol ahol nem kell?Csak kiváncsi vagyok..

(#28117) Face8814 válasza Gyick (#28116) üzenetére


Face8814
őstag

Ezt nézegettem, meg számolgattam is, de nem tudok dűlőre jutni. Ezért is kérek tanácsot.... :)
Valóban csak kis mp-n játszom, ahová nem nagyon kell ls. Mondjuk örülnék neki ha lenne, de nincs zsetonom olyan fegyverre amin van ls és nem okozna lényeges DPS csökkenést.

Egyébként a Spectral Blade-en van Healing Blades ami 5%-al gyógyít a bevitt sebzés után.

[ Szerkesztve ]

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#28118) Gyick válasza Face8814 (#28117) üzenetére


Gyick
őstag

Mivel nincs ls-ed ezért azt mondom hogy ne cseréld le mert pont hogy armort meg life-ot buksz ami neked nagyon is kell..
Na jó de archonban nincs spectral blade,gondolom az idő nagyrészében meg abban vagy,legalábbi is én nem szivesen kattintanám le az archont hogy spectral bladelhessek :)
Én is szivesebben mennék csak archon buildel de majd ha lesz egy 1200+ socketes ls-es EF-im majd akkor. :)
addig marad egy ilyen vegyes cm/archon build partyba egész jó mp9-10-be.

[ Szerkesztve ]

(#28119) Face8814 válasza Gyick (#28118) üzenetére


Face8814
őstag

Én is afelé hajlok hogy maradjon a mostani bracers, mert akkora DPS növekedést nem hozna a lacuni.
Igen, ha lehet archonba vagyok, amit alacsony mp-n tudok is végig tartani. mp5 fölött meg sohasem játszom, mivel általában csak soloban nyomom, és ls nélkül nem feltétlen életképes a "bűvészem" magasabb mp-n.
Amíg meg nem lesz pár 100 millám hogy beszerezzek egy ls EF-t (vagy valami hasonlót) addig pedig fölösleges 6-tól felfele szenvednem. A DPS sem elég, illetve könnyen borulok. :DDD

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#28120) mikromanus válasza Gyick (#28116) üzenetére


mikromanus
veterán

AZ élettöltés itemekből csak a gyáváknak való. Aki kemény az állja a sarat :DDD

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#28121) P00By válasza Cadal (#28112) üzenetére


P00By
nagyúr

Hm, jó ötlet! Köszi

(#28122) Gyick válasza mikromanus (#28120) üzenetére


Gyick
őstag

Mondja a barbár akinek be van nyomva a bloodthrist... :)

(#28123) buherka válasza proci985 (#28113) üzenetére


buherka
addikt

200-210k unbuff egy DH-nak MP10-re nagyon karcsú szerintem.
DH-nak rettentő szarok a buffjai ilyen magas MP-n még party-ban is épphogy csak csipkedni tud...sajna.
Tapasztalatból mondom ezt.
Nem tudom hogy te hogy haladsz MP10-en ennyivel, de hogy haladósnak nem mondanám az hétszencség.
MP7-8 még talán...de az is csak enyhe túlzással.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#28124) Rushyk


Rushyk
tag

Na, mitől indult meg a radi emerald? 27-28 körül van.

(#28125) radi8tor válasza Rushyk (#28124) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az jóóó van 18 db-om. :D

⭐ Stella

(#28126) tomazin válasza radi8tor (#28125) üzenetére


tomazin
veterán

én most gyártom mint a kisangyal.
instant megy el , so fórumozok erősen mi történt már (megint)

(#28127) Rushyk válasza radi8tor (#28125) üzenetére


Rushyk
tag

Én most eladtam 100-at, csak fura, hogy megindult;)

[ Szerkesztve ]

(#28128) tomazin válasza Rushyk (#28127) üzenetére


tomazin
veterán

omg de csóró vagyok...a bííít még nem léptem át (mondjuk nem is volt cél)

[ Szerkesztve ]

(#28129) proci985 válasza buherka (#28123) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

mp6 godmode, mp8 haladós, mp10 elmegy (nem gyorsan).

annyi a lényeg, hogy gyakorlatilag ezzel a builddel szinte semmit nem kell helyezkedni, tehát folyamatosan le lehet adni a dpst. és AoE damol. gyakorlatban hiába csak 200k a buffed dps (erre jön még a soj bónusza elitek ellen), mp5től jobban halad, mint a 300k körüli lightning ball build.

egyetlen baj vele, hogy elég magas védelem kell, mert optimális damleadáshoz tömegben kell vele állni. ami kb az ellentéte mindannak, amit normál esetben az ember DHval csinál.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#28130) radi8tor válasza tomazin (#28126) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Most sikerült játékhoz kerülnöm. 23M körül kapok érte.

⭐ Stella

(#28131) Assdak válasza radi8tor (#28130) üzenetére


Assdak
őstag

Nem sikerült áttörnia a 30m-os break pointot, most esik vissza.

(#28132) radi8tor válasza Assdak (#28131) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaja, végül 18db-ot eladtam átlag 23.5M nettóért. Érdemes volt 1 hónapot ülni rajtuk: 63M haszon.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#28133) Assdak válasza radi8tor (#28132) üzenetére


Assdak
őstag

Hát, lehet még áttöri. Eléggé mozog. Én most 29m n adtam el 80 db ot, de még ennyi van nálam. Meglátjuk lehet bukó lesz.

(#28134) radi8tor válasza Assdak (#28133) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hiéna! :)

⭐ Stella

(#28135) Sárpac válasza radi8tor (#28125) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Kicsapták a nagy dupeolot ;] , egy tag több mint 20000db-al nyomta lefelé, tegnap kiszállt, lehet dolga van és a tételei lejártak, ilyenkor hirtelen meg tud indulni! :)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#28136) radi8tor válasza Sárpac (#28135) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sosem értettem miért megy fel az ára attól, hogy valaki bele rak x darabot.
Gondolom nem magasabb áron rakja be, mert akkor nem tudná eladni.
De miért emelkedik az ára?

⭐ Stella

(#28137) Sárpac válasza radi8tor (#28136) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Mert kiment a nagy eladó, valaki csak ezzel üzletel, rubyban is volt egy 3000-res de azt megvették azért tudott megindulni, de az emerald az 20e körüli tétellel volt lenyomva ami nagyon sok. Eur/gold-al van összefüggésben egyébként. :)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#28138) mikromanus válasza Sárpac (#28137) üzenetére


mikromanus
veterán

Ettől még az ára az előállítási költség felett van így 1-2 millával, így nem "egyensúlyi". Nem attól lett drága, hogy valaki kiszállt, hanem hogy valaki nagyon sokat vett és elfogyott a normál árú állomány. Amíg haszon van rajta addig előállítják dögivel. De hogy ki veszi amikor 5-7 millával olcsóbb lecrtaftolni??? :Y

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#28139) granini válasza mikromanus (#28138) üzenetére


granini
őstag

Én pl vettem anno, mert akkor még nem volt patch és nem volt kedvem nekiállni órákat craftolni meg összegyúrni a gemmeket, és gyorsan kellett maxos emerald.

Kérdés: hogy működik a gemm AH-ban? Mondjuk a fullos ruby ára legyen 25 milla. Én beteszek 10-et eladásra. Közben mikroman mondjuk betesz 3-at de azt viszont 30-ért mert nyerészkedni akar :N

Akkor AH átlagárazza a cuccot, vagy mi történik mikor valaki rákeres AHban? Ha valaki vesz egyet azt nem tőlem veszi, hanem egy készletből amiben mindannyiunk gemmje benne van nem? És azt átlagáron veszi, nem 25-öt kell majd fizetnie érte, hanem többet mikro 3db 30-asa miatt egészen addig, mig mondjuk el nem fogy az én 10 rubym, mert akkor lesz az szitu, hogy ha nincs már bent 25-ért csak 30-ért akkor 30 lesz az átlagár.. Ez vhogy így működik nem?

Én is adtam már el gemmet goldos AHban de sose mertem átlagár fölé tenni, max "felkerekítettem" az utolsó pár számjegyet..

<CotS> Children of the Skorn Clan | Uplay / Steam: PecoHUN78

(#28140) mikromanus válasza granini (#28139) üzenetére


mikromanus
veterán

Mindig a legolcsóbb darabok mennek el leghamarabb. A 30 millás csak akkro megy el ha már nincs olcsóbb az AH-ban. A vételár amit biztosítanod kell a minimumár felett van valamennyivel mindig. A pontos számítást nem ismerem. Vagy az aktuális ár +X% vagy a sok-sok egység vétel esetén még elvihető értéket dobja vételárnak.

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#28141) Bird válasza mikromanus (#28138) üzenetére


Bird
addikt

Most még 5-6 millával olcsóbb a craft, de gyanítom, hogy a rubyhoz hasonlóan a flawless square emerald ára is az egekben szökik hamarosan. :U Persze ha van a ládádban "készleten".... ;]

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#28142) nightmare13 válasza mikromanus (#28138) üzenetére


nightmare13
senior tag

Egyensúlyi árról beszélni felesleges, a világon sehol nincs :) Ez csak a neoklasszikus közgazdaságtan egyik agyszüleménye, hogy mindig minden helyzetben az egyensúlyi állapot beteljesülésére tör :D

Bird

Itt a saját készítésű gem kalkulátorom, ami többféle megközelítést alkalmaz. Van benne egy olyan elemzés, ami megmutatja, hogy lehetséges, hogy sokkal jobban jársz, ha nem kraftolod le a cuccot, hanem eladod az alapanyagokat és megveszed a nagykövet + mellé még marad della :)

Igaz, kicsit macerás a használata, ha valaki tudna bele írni egy olyan makrót, ami magától lekérdezi, akkor profi munka lenne már :)

[ Szerkesztve ]

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#28143) Bird válasza nightmare13 (#28142) üzenetére


Bird
addikt

Miket nem mond!? ;) Jó lenne elmélyülnöm a témában.... Eddig nyúl voltam, túlságosan nagynak ítéltem a kockázatot. :B

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#28144) Joci93


Joci93
senior tag

Valaki tud adni WW barbárnak valami jó buildet? (2H weapont használok)
Illetve megéri még craftolni cucokkat vagy jobbakat lehet venni AH-ból? :U

[ Szerkesztve ]

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#28145) mikromanus válasza nightmare13 (#28142) üzenetére


mikromanus
veterán

Az első hozzászólásban is benne van pár gem calculator. Szerintem a tied is. ;)

A kőáraknál meg (kicsit torzítottan a blizard ÁFA miatt) szabad verseny van. Alacsony a belépési korlát (olcsó planek és kavicsos/kovács fejlesztés), mindenkinek elérhető alapanyagok, nincs szakmai/tapasztalati követelmény, egyszerű, így bot is írható a gyártására. A "termék" könnyen elérhető mindenkinek (AH). A költség jól kalkulálható (fix költség 15,4 milla, 729 radian square meg 1600 körüli tome of six-rats). Az eladás gyors és az is elég jól becsülhető. Amíg haszonnal adható el a craftolt kő, addig növekszik a gyártás. Minnél nagyobb a haszon, annál több a belépő. A túlkínálat miatt csökken az ár és a haszon. Egy idő után beáll ez is egyensúlyra (nulla közeli haszonnal adható el majd az AH-ban). Persze kis "adócsalással" még ekkor is haszonnal eladható... ;]

(#28144) Joci93
Megéri craftolni, bár valamennyire szerencsefüggő. Közepes szintű itemek olcsóbbak AH-ban. A craftban mindig van egy kis bizonytalanság, de sokkal jobb is kijöhet viszonylag hamar, mint amire pénzed van. Vagy AH-ban pár roll nem is elérhető.
Jó build? Szerintem az az első lépés, hogy a WW skillt kikukázod. Onnan már könnyű a dolog, ;]
Komolyabban szólva: ugyanaz a build mint két egykezesnél. A sebzés kb azonos, de a yeti fenntartás nehézkesebb, a LoH kevésbé működik (leachnek mindegy).

[ Szerkesztve ]

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#28146) Edge válasza radi8tor (#28134) üzenetére


Edge
veterán

ti mikor alszotok? :D

(most)

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#28147) nightmare13 válasza mikromanus (#28145) üzenetére


nightmare13
senior tag

Tudom, hogy benne van az enyém, csak nem mindenkinek tűnik fel, hogy van :) Gondoltam hátha, csak segíteni szerettem volna. Ezért is csináltam anno még magamnak, aztán amikor viszonylag teljes lett, akkor közzé tettem. Lenne még mit fejleszteni, jó lenne, ha makro segítségével valahonnan le lehetne kérni az árakat, és nem kézzel kéne felvinni a rendszerbe. Ha valaki ezt meg tudja oldani, én szívesen megengedem, mindenkinek jobb lenne.

A piaci mechanizmusról meg annyit, hogy olyan, hogy egyensúly, soha se lesz :D Mint mondta, ez csak a neoklasszikus közgazdaságtan agyszüleménye (5 évig tanultam közgazdaságtant, a két kezemen nem tudom megszámolni, hány mikro, makro és dinamikus közgé tárgyam volt már, ahol nyomják ezeket, mert ugye a neoklasszikus a mainstream, csak a valóság elfelejt alkalmazkodni a modellekhez.) Olyan nincs, hogy tökéletes verseny, mindig vannak kisebb és nagyobb piaci szereplők, így inkább monopolisztikus verseny van.
Egyensúlyi ár meg azért nem lesz, mert nincs tökéletes informáltság, nagy a tudás és kontrollillúzió.

Szóval ha nem hülye az ember, mindig lehet profitot kiszedni, különben mi a francért csinálná valaki, a normálprofitért? :D

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#28148) granini válasza nightmare13 (#28147) üzenetére


granini
őstag

Tulajdonkeppen a gemmel is ugyanaz tortenik a jatekban mint a golddal, hogy ugyebar egyre tobb lesz belole ahogy az emberek jatszanak. Gemmet ugyanis nem zuzunk be, flawwless kockak meg mindig potyognak a foldre, tehat ami egyszer fullos gem elkeszul az a jatekban is marad. Az egyetlen kivetel ha valaki osszegyurja oket maganak marquise-nek, akkor nyilvan azok a gemmek orokre kivonodnak a keszletbol. Egyeb esetben a marquise alatti gemmekbol is egyre tobb lesz, tehat hosszutavon elvileg akar csokkenhetne is az aruk, ha nem lenne a felhalmozasi tenyezo (hogy valaki konkretan 500 fullos emeraldon ul 4 honapja) illetve ha nem lenne az un. lelektani hatar.

Lelektani / legyartasi hatar nyilvan az, amennyiert valaki maganak elo tudja allitani a gemmet alapanyagbol, tome-bol es goldbol. Na ez ala az ar ala nyilvan nem fog esni az ara mert ott mar szimplan nem eri meg eladni. :)

<CotS> Children of the Skorn Clan | Uplay / Steam: PecoHUN78

(#28149) mikromanus válasza nightmare13 (#28147) üzenetére


mikromanus
veterán

A D3 piac épp hogy nem "monopolisztikus". Tökéletes informááltság nincs, de azért minden paraszt casual gamer ki tudja számolni, hogy az adott áron megéri-e craftolni és eladni vagy sem. Ebben meg semmi korlát nincs (már a craftban/gyártásban). Ha megéri, akkor csinálja és egyre többen fogják nyomatni a craftot. 2 milla haszon 10 perc craftért? Az 2-4 óra run? No, melyik legyen? :D
Mivel viszont a kereslet fix, így egy idő után esni fognak az árak. Aztán jönnek a hiénák és jól bevásárolnak, de ez már más történet. Mellesleg a hiénák közt is lesz aki bukik végül a nyerészkedésen a felvásárlással, vagy hosszú időre a nyakán marad a ződsz@r.

#28148) granini
Az olcsó gold, meg amiatt, hogy alapból is esik, egyre több és jobb kavicsot fognak használni. Így meg mindig termelődik a kereslet is kavicsra. Másrészt az account bound kavicsokból is egyre többen bevállalnak párat, annak meg elég nagy az "alap" kavics igénye.

(#28150) granini
Valószínüleg a gépidő és az authenticator kódból generálja a számokat időről időre. Az accountodhoz hozzá van rendelve a kód, így a szerveren megvan a "oárja" annak ami kell. Ha nem egyezik, akkor irgum-burgum. Ezért van gond ha siet vagy késik a PC-d órája. Ilyenkor kell egy szinkronizálás parancs.

[ Szerkesztve ]

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#28150) granini


granini
őstag

Technikai kerdes, valaki elmagyarazna hogyan mukodik az authenticator? Marmint honnan tudja a jatek belepeskor, hogy az a helyes azonosito kod, amit eppen a mobilomon kiirva latok..? Ezt azert kerdezem mert nemreg kulfoldon voltam, es nem volt wifi bekapcsolva es le volt tiltva minden 3G adatforgalom a telefonomon, tehat konkretan csak 'terero volt' velem semmi mas kapcsolat, es az authenticator megis mukodott. Szoval hogyan kommunikal az authenticator a D3 szerverrel akkor..? :F

[ Szerkesztve ]

<CotS> Children of the Skorn Clan | Uplay / Steam: PecoHUN78

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Diablo 3 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.