Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Diablo 3 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Diablo 3 topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72001) Joezyka válasza Edge (#71992) üzenetére


Joezyka
senior tag

Segíts légyszi, hogy hogyan csinálod, hogy nem murdálsz meg, ha rádnéz egy elit?

nagyon sokszor van, hogy van egy elitpack és még észbe se kapok meghaltam. úgy érzem itt skilbeli problémák lesznek nálam. most már a woh-ot leváltottam és próbálkozok, hogy ne mele távolságba legyek, de még így se akar összejönni.
Néztem WOH-os meg nem woh-os videókat, azok mennek, eltolnak 2-3 skillt és mennek tovább, de nálam ez valahogy nem igazán működik... GR 30 felett kb mindenbe meghalok. tudnál valami épkézláb tanácsot adni hogy is kéne okosba csinálni ?

köszi

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#72002) Sheol válasza Joezyka (#72001) üzenetére


Sheol
aktív tag

Ez azért van, mert Kerry King kemény legény, nem olyan szárnyas angyalka, mint Te! ;]

(#72003) emmm


emmm
senior tag

Nem tudom, ki hogy van vele, de én még egyszer nem nagyon láttam a Firebird teljes setet rendesen működni. Azaz, a meteor feltámaszt, meg a DoT is megvan, csak az utóbbi nem tart a végtelenségig. Direkt figyeltem, hogy az adott, akár lassú zombi elit közelében legyek (= kb. fél-negyed képernyőnyire, hogy ne vágjon agyon) és ne üssem külön, csak figyeljem a DoT sebzését, de kb. 5-6 másoperc után általában abbahagyja. Azt ugyan olvastam, hogy bizonyos távolságon belül kell lenni, hogy jó legyen, de ez kb. mennyi? Legyek talán mindig a képébe? Egy mágussal? :D Az még látszik, hogy 3 másodpercenként növekszik a sebzés, de gyorsan megáll és kezdhetem "elölről". :F

[ Szerkesztve ]

(#72004) Gorneck válasza Thrawn (#72000) üzenetére


Gorneck
titán

Intesnek én se örültem volna...mind1 millen roll :D Viszont annak se, hogy van 665 szintem és 1 db kukri se esett eddig...de majd peccs után... :D :DDD

Xephirian-ra se kellett sokat várnom... :D Így mondhatni teljes lett a tankPalam.

Gorneck#1239

(#72005) havri1


havri1
félisten

Köszi, máris jobba valóban az AP fogyasztásom :C
A teleportot (amivel rendszerint ugrálnak a varázslók a map-on) ki lehet valahogy tenni valamelyik sokadik billre/egérre, vagy csak az 1-4 skillek közé? :R

(#72003) emmm: Pontosan, nálam sem működik. Ahogy írod, kb 5-6 mp-ig "ég" a megütött szörny, és kész, abbahagyja.

[ Szerkesztve ]

havri

(#72006) Thrawn válasza Gorneck (#72004) üzenetére


Thrawn
félisten

Mi az a kukri? :DDD

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#72007) T. M. válasza Gorneck (#72004) üzenetére


T. M.
aktív tag

Patch után jobban fognak esni a ritka cuccok?
Úgy legyen, mert rendesen rákattantam a lovas crusaderre, kéne neki hamar SoJ és furmány. :))

(#72008) emmm válasza havri1 (#72005) üzenetére


emmm
senior tag

Akkor nem csak nálam jött ez elő :)

De a DoT az elég jó még így is, egy elit püfölésénél felmegy akár 100-170 millás sebzésre is másodpercenként (furmánnyal persze). Mi lenne, ha még működne is a firebird rendesen? :U

(#72007) T. M.

Nekem meg még egy rendes SoJ nem esett (ha már így írja mindenki, kinek mi a keresztje :D ), csak egy fullos coldos, de azt meg egyik karakterrel sem használom.

[ Szerkesztve ]

(#72009) Cadal válasza havri1 (#72005) üzenetére


Cadal
őstag

ki lehet valahogy tenni valamelyik sokadik billre/egérre, vagy csak az 1-4 skillek közé? A menüben a KEY BINDINGS -ben tudsz állítani másodlagos billentyűt a skilleknek. bárhova teheted, csak arra figyelj, hogy elég sok billentyű foglalt. Ettől persze átállíthatod.

T. M.
Ha látnád mit művel a condemn-es crus hamar átállnál a pacikról... :K csak hát sezlony only a pajzs!

[ Szerkesztve ]

(#72010) Sheol válasza T. M. (#72007) üzenetére


Sheol
aktív tag

Akkor részben el kell szomorítsalak, SoJ nem fog gyakrabban esni, mivel az nem ultra rare tárgy.

(#72011) Gorneck válasza Thrawn (#72006) üzenetére


Gorneck
titán

A kukri vajjon miiiii? :D Mondjuk így, hogy kész a Palam, pont lefosom... :D A dartsos WD sokkal jobban begyün...

(#72007) T. M.: Vmennyit emeltek rajtuk, de sztem nekem nem fog jutni belőle... :D

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#72012) T. M. válasza Cadal (#72009) üzenetére


T. M.
aktív tag

Ha jól tudom patch után az a pajzs átkerül non seasonba, szóval kipróbálós lesz az is :K

(#72010) Sheol Kétségbe azért nem esek, dh-val esett 6 SoJ eddig, megdolgozom érte szívesen crusával is.

(#72011) Gorneck23 A dartos wd félig-meddig nekem is össze van rakva, próbálgattam. Jó buli az is, csak a petekkel valamit kéne csinálni, mert ha elhullanak és cd-n van a fetish army, akkor nem túl jó nekem. Valahogy a Zuni settet hozzá kéne igazítani, hogy pörögjön a cd-je az armynak, meg a big bad voodoo-nak.

(#72013) Sheol válasza T. M. (#72012) üzenetére


Sheol
aktív tag

Na igen, látszik is, hogy nem annyira ritka, hiszen neked is sok esett. ;)
Én mellesleg nem tartom valami sokra a SoJ gyűrűt, mondjuk mivel általában egyedül kószálok, így nincs is hely neki a RoRG és a Unity mellett már. :K

(#72014) emmm válasza Sheol (#72013) üzenetére


emmm
senior tag

A Unity miért jobb, mint a SoJ? A SoJ jóval erősebb elit dmg-ben (2x), de azon kívül ugyanaz is lehet. Bár igazság szerint, nem tudom értelmezni a Unity extra képességét, pontosan mit is (t)akar...

(#72015) Gorneck válasza T. M. (#72012) üzenetére


Gorneck
titán

Jó lesz a Pala, bár nekem annyira nem jött be, mint a lovas, de már csak pajzs kell hozzá. SoJ mikor lesz nemtom...mert míg DHval esett 10, addig a többivel 2-3 összesen.

Nem halnak azok el...legalábbis nálam nem. Kutyik tankolnak...GR-re max pecs után viszem...próbálni.

Zuni elvileg a Carnevil-hez lesz igazítva, hogy hogyan arra kíváncsi vok...remélem vmi dmg buffal...mert a Doki így GRben DH szintre is húzható lenne, amit nagyon várok, hogy legalább DPS szinten variálható legyen a GRTeam..

Gorneck#1239

(#72016) Sheol válasza emmm (#72014) üzenetére


Sheol
aktív tag

Egyszerűen fogalmazva, ha van rajtad és a követődön is Unity, plusz a nem halhat meg relic, akkor 50%-kal kevesebb sebzést lapsz be.
Egyedül játszva, főleg papír kasztokkal nagyon jó tud lenni. :K

(#72017) tibee77


tibee77
őstag

Sräcok valaki segitene egy kicsit a crusamnak? :U Wizzel megälltam a fejlödesben (igazäbol mindenem megvan, mär csak a statokon kell finomitani viszont az meg egy örökkevalosäg), wd-nek kellene egy kukri es bärmit csinälhatnek belöle (jelenleg csak a tiklandian-nal nyomulok, mert azzal megy a 40+os gr), dh-m az nem erdekel, igy tenyleg csak a crusa marad.Nem is baj, mert bejön a cucc csak egyedül t3-on (talän t4 is megy) nagyon lassan esnek a cuccok.

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#72018) emmm válasza Sheol (#72016) üzenetére


emmm
senior tag

Értem, köszi. Akkor igazából nem sok értelmét látom csapatban...meg egyedül sem, ha nincs a követőn Unity. Van rajtam ugyan, de nincsen másik ilyen gyűrűm. :(

Nem tudsz/tudtok véletlen valamit a Firebird set DoT problémáról? Nem láttam, hogy írta volna korábban bárki is ezt ide a topicba, de az nem jelent semmit :) A gondom az, hogy a DoT nem tart addig, amíg a halál(uk) el nem választ a szörnyektől :D ;]

(#72019) Sheol válasza emmm (#72018) üzenetére


Sheol
aktív tag

Én nem tapasztaltam ilyet a firebird DoT-tal.
Biztosan azt látod a szörnyeken, nem csak valami lángos effektet?

Ezt kéne látni rajtuk, és ez nem szokott eltűnni.

(#72020) emmm válasza Sheol (#72019) üzenetére


emmm
senior tag

Szia! Igen, ezt szoktam látni, de pont ezt mondom, hogy ez eltűnik egy idő után... :(

(#72021) havri1 válasza Sheol (#72019) üzenetére


havri1
félisten

Ugyan kicsi a kép, de sztem ez az, és nekem eltűnik. Csinálok videót.

havri

(#72022) khirill


khirill
aktív tag

én pár napja nyomultam és semmi baj nem volt a dot-tal... :F biztos, h meglövitek a 3000%-ot?

ratabyzou

(#72023) Sheol válasza emmm (#72020) üzenetére


Sheol
aktív tag

Érdekes.
Készíts már legközelebb 2 db screenshotot, az egyiken mikor még megvan a DoT, a másikon mikor már nincs.
A távolság nem lehet probléma, bőven elég, ha látótávolságban vagy az adott szörnytől.
Következő patchban is csak ilyen megkötés lesz majd ezzel kapcsolatban: "The infinite DoT no longer deals damage to Rift Guardians if the player gets too far away"

(#72024) havri1 válasza khirill (#72022) üzenetére


havri1
félisten

Ezt hogy kell érteni?

biztos, h meglövitek a 3000%-ot?

Mert itt lesz a baj szvsz

havri

(#72025) havri1 válasza Cadal (#72009) üzenetére


havri1
félisten

Most vettem csak észre, valahogy átlapoztam.
Megnéztem, de itt csak a meglévő skilleket tudom máshova tenni, vagyis a meglévő skillek valamelyikére kellene betennem a teleportot, csak így működik?

Itt a videó amit most csináltam, remélem látszik rajat. FHD, csak még valamiért nem engedi beállítani.
[link]

[ Szerkesztve ]

havri

(#72026) Sheol válasza havri1 (#72025) üzenetére


Sheol
aktív tag

Biz' isten néha alig tudom kibogozni, hogy mit akarsz kérdezni. :DDD
Most pl. azt szeretnéd, hogy legyen pluszba teleportod a 4+2 skillen felül?
Ha igen, akkor nem lehet többet használni akármelyik billentyűre is pakolnád.

(#72027) Joezyka válasza havri1 (#72025) üzenetére


Joezyka
senior tag

nincs fent a dot. azzal, hogy meglövöd azzal nem kerül fel a DOT vagy ha fel is kerül, nem marad rajta végig (amíg meg nem hal). skillez rá többet és úgy felrakja a dotot, és HA elérted a 3000%-ot akkor rajta marad amíg szépen meg nem hal (vagy te :D)

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#72028) Edge válasza Joezyka (#72001) üzenetére


Edge
veterán

Nem túl egészséges a thougnessed, de nézzük a mostaniból mit tudsz kihozni skillek variálásával:
ha az a bajod hogy 1 hitelnek akkor használd az energy armor - force armor rúnát, azzal nem fognak egykönnyen 1hitelni.
Passzívnak tedd be az evocation-t és a sisakba tegyél ametszitet, nyersz CDR-t és hp-t is, glass cannon helyére tedd. Teleportból a safe passage-t használd az teleportálás után ad 25%damredet 5 secig.
De még az is lehet hogy a stílusra nem érzel rá, látom meteorozol, akkor a lépések így alakulnak:
1. elitepakk meglát
2. blackhole rájuk
3. meteor
4. blizzard amig meg nem fekszenek és meteor ha lejárt a CD

Sheol: :DDD
Nade, én már az összes fontos statot maxoltam parapontból az azért elég nagy előny a strapabíróság szempontjából is. Amíg nem bírod soloban a gyűrődést használj unity-t, ha a segítődön is van akkor 50% damage reductiont kapsz cserébe. Többnyire solo gr-nél mindenki ezt a kombinációt használja, rorg helyére tedd be, de akkor magefist vagy cinder helyére kell még egy fb set darab.
Sztem soloban nem feltétlen kell unity, de ha rekordra gyúrok akkor azért használni szoktam, unity-t amúgy 36-os gr felett kezdek el használni az alattiakat időre is lehozom unity nélkül.
Persze ranged a wiz, így ugye alapesetben ami nem ér el hozzád az nem üt meg vagyis DPS felé kell eltolódni, de ha mégis bekövetkezik hogy megcsapnak azért ne legyél 1 hit, erre lehet törekedni.

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#72029) havri1 válasza Sheol (#72026) üzenetére


havri1
félisten

:DDD
Igen, 4+2 fix, nem változtatunk ;] Tehát ezen felül kellett volna a teleporti. Kár :U

(#72027) Joezyka : Akkor nekem nincs még ez a DOT, mert akárhányszor lövök, nem törénik más (legalábbis eddig nem vettem észre).
Ha gyengébb erősségen megyek, 3 lövésre meghal. Ha erősebben, akkor is ugyanez van :N

[ Szerkesztve ]

havri

(#72030) Joezyka válasza Edge (#72028) üzenetére


Joezyka
senior tag

köszi a tippeket.
ez amúgy kísérleti build, mert meguntam, hogy WoH-al sokat fekszek... riftelni meg bountizni nagyon jó, de GR-ezni már nem igazán.. :(
eddig ezzel a builddel mentem: http://eu.battle.net/d3/en/calculator/wizard#QlNhSO!RZih!YYYcZY
itt a black hole-t cseréltem le frost novára, majd inkább a black hole + meteor kombót kezdtem el.
cuccokba meg van BL öv meg nyaklánc, meg 1-2 cucc amit lecseréltem most, azokat visszarakom, sok thougness-t nyerek vele.saját buffal kb 17-19 milla körül van, paragon pontoktól függően.
teleportba meg pont azért használom az illuziósat, mert hiába 25% dmg res, úgy is sokat haltam, így meg azok csaliznak nekem.

de akkor próbálkozok így. dmg-em szerintem elég. kb ennyi buffal talán 1-1,1 milla. annak elégnek kéne lenni, 97%-os fire dmg-el nem?

Havri: próbáld meg blizzarddal és elit pakkot pl.

[ Szerkesztve ]

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#72031) emmm válasza havri1 (#72029) üzenetére


emmm
senior tag

Nekem is ugyanez, egy az egyben, mint amit leírtál. Azt látom én is, mint amit a videóra felvettél. Akkor ezek szerint a DoT-ot nem teszi rá, hiába küldök az ellenre tűzesőt, meg tüzes fekete lyukat, lövöm egy ideig, akkor is ugyanilyen marad, tök mindegy, hogy éppen T6-on vagyok, vagy GR-ezek a huszonvalahányas szinten. Pedig a szett megvan a royal gyűrűvel együtt!

Vagy akkor most mi rakja fel a DoT-ot? Elvileg csak meg kéne lőni nem? Van olyan spell, ami nem aktiválja?

[ Szerkesztve ]

(#72032) Sheol válasza emmm (#72031) üzenetére


Sheol
aktív tag

Nem, addig kell bántani tűzzel a szörnyet, míg el nem éri a 3000%-ot a felhalmozott mennyiség, utána kerül csak fel a DoT míg meg nem hal effekt.

(#72033) emmm válasza Sheol (#72032) üzenetére


emmm
senior tag

Köszi! Közben pont én is ránéztem a neten, a hivatalos fórumon ezt találtam róla:

Firebird's Dot Mechanics

Q: How do I make the dot infinite?

Short Answer:
Deal slightly more than 9000% buffed fire weapon damage without letting the dot fall off. So you need to deal fire damage at least once every 3 seconds to keep refreshing its duration.

How much is 9000%? Roughly equal to:
90 x Elemental Sheet Dps / (Character Sheet Attacks/second)

Bár itt 9000 %-ot ír...

Na majd alkalmadtán megnézem, hogy kissé "feltüzelve" működni kezd-e a DoT, szerintem csak nem voltam elég türelmes, hogy megvárjam a működésbe lépését...

[ Szerkesztve ]

(#72034) Sheol válasza emmm (#72033) üzenetére


Sheol
aktív tag

Igen, mivel a bekapott sebzés 3 mp alatt kerül fel a szörnyre, de ezt írja is a set bonusnál. :K

(#72035) Mirman válasza emmm (#72033) üzenetére


Mirman
őstag

3000% az nem 9000 . Le van írva a set leírásánál játékon belül.

(#72036) Joezyka válasza emmm (#72033) üzenetére


Joezyka
senior tag

[nézd meg ezt a videót] elég csak a boss-fightot megnézni. felrakja a dot-ot és mászkál. normál esetben így működik

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#72037) havri1 válasza Joezyka (#72036) üzenetére


havri1
félisten

Tehát akkor egyszer jól meg kell szórni tűzzel, hogy felgyűljön 3000% sebzés, és akkor lép életbe a DOT.
Jól sejtem, hogy pl a gem, ami az primary weaponra ad 20+% sebzést, az csak az egér 1-2 re beállított skillre érvényes?
Tehát jobban járnék pl, ha a blizzardot az egérre raknám? (arra vannak a +ok nagyrészt)

Szerk.: Az oké, hogy oda rakja, így használom jelenleg. Csak így is érvényesül a gem 20+% hatása? Tehát Primarynak számít a blizzard így is? :F

[ Szerkesztve ]

havri

(#72038) Joezyka válasza havri1 (#72037) üzenetére


Joezyka
senior tag

nem kell az egérre rakni, elég ha csak azt a számot nyomkodod amire be van állítva. arra a területre rakta a blizzardot ahol az egered van. arra figyelj, hogy nem adódik össze a blizzard sebzése. azaz ha 10x használod a skillt az nem jelent 10x sebzést, ugyan úgy csak 1x sebzést ad, mintha 1x használtad volna.

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#72039) Sheol válasza havri1 (#72037) üzenetére


Sheol
aktív tag

Szerinted attól lesz egy skill primary, hogy az egér gombokra rakod? :C

(#72040) havri1 válasza Sheol (#72039) üzenetére


havri1
félisten

Hát, nekem a primary az elsődleges, a secondary a másodlagos.
Jobb egér bal/jobb.
Honnan kéne tudnom?:-)
Miért, mitől elsődleges?
Ha jól emlékszem, dio2-ben így volt.

Közbe látom, összesen 4 primary skill van. Ez így nem jó. Akkor "kukázom" azt a gemet, mert nem azokat a skilleket használom nagyrészt.

[ Szerkesztve ]

havri

(#72041) Joezyka válasza havri1 (#72040) üzenetére


Joezyka
senior tag

nyomj egy S betűt és fellül kiírja, hogy primary, secondary, stb. a skillek felett.

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#72042) tibee77


tibee77
őstag

Na közben összegyült a roland es az akkhan set is.A roland az eletkepes?Mert ugye mindenki akkhan-nal megy szinte...

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#72043) emmm válasza Joezyka (#72036) üzenetére


emmm
senior tag

Értem, és köszi mindenkinek a segítséget. :) Amikor lesz időm legközelebb játszani, majd kipróbálom. Most az elmúlt két hétben azért volt időm :D

(#72044) Gorneck válasza tibee77 (#72042) üzenetére


Gorneck
titán

Sajna igen hamar kifullad...míg nem teszik helyre addig kb kuka az egész...

Gorneck#1239

(#72045) tibee77


tibee77
őstag

Akkor itt is az egy set a kötelezö, mint mondjuk wiz-nel?A season-os cuccok mikor lesznek elerhetöek?Egy olyan build-del szivesen nyomulnek mint ami sarpacnak van.Ez a pacis dolog annyira nem jön be.

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#72046) Edge válasza Joezyka (#72030) üzenetére


Edge
veterán

Dprogress szerint ennyi a sebzésed az unbuffed ele+elite:
2,477,281.54

nem rossz ez de lehet jobb is, ugyan majd dprogressen nem látszik de még van egy kézenfekvő opciód a sebzés növelésre:
- azt a travellers amut hagyjad magadon az avg helyére tekerj lukat és tegyél bele egy zei követ.

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#72047) Sheol válasza tibee77 (#72045) üzenetére


Sheol
aktív tag

Elvileg február 3-án ér véget a season 1, vagy kicsivel később.
A condemn buildet én is kipróbálom majd, addig nem vonz a keresztes vitéz.

(#72048) Gorneck válasza tibee77 (#72045) üzenetére


Gorneck
titán

Mindenhol 1 set müxik jól.

Pedig a pacis build se piskóta... :) Imádom, MaciWD 2.0. :D Erősebbnek is érzem...főleg mert ranged... :)

Condemnre még várnod kell...bár addig lehet Blade of Prophecy-t farmolni...

Febr 3

Gorneck#1239

(#72049) tibee77


tibee77
őstag

Pont ma esett egy olyan kard, az akkor a condemnes buildhez jo?

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#72050) T. M. válasza Sheol (#72047) üzenetére


T. M.
aktív tag

Egy próbát szerintem megér a phalanx is. Kíváncsiságból összedobtam, aztán ott is ragadtam :)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Diablo 3 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.