Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75251) janos1988


janos1988
addikt

Valaki nem tudja, hogy mi a címe annak a sorozatnak - kb. jó 15 éve ment - amiben van egy piros repülő szem?

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#75252) cattus válasza janos1988 (#75251) üzenetére


cattus
őstag

Ez a kérdés inkább ide való, többen tudnak segíteni. :)

Do the thing!

(#75253) Tim82 válasza janos1988 (#75251) üzenetére


Tim82
nagyúr

"Nehéz napok egy Föld nevű bolygón", ha jól emlékszem. Disney-sorozat volt és volt az már több, mint 20 éve is.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#75254) plaschil


plaschil
aktív tag

Erre valaki? :)

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#75255) Nokedli92


Nokedli92
aktív tag

Sziasztok!

Van egy HP Elitebook 2530p laptop aminek nem tudom az adminisztrátori BIOS jelszavát. A felhasználói jelszót, azt tudom. Windows van a gépen be is tudok lépni minden oké, de az adminisztrátori BIOS jelszót kellene valahogy kitörölni Megoldható ez valahogy?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv, Nokedli92

Üdv, Csaba

(#75256) disco fever válasza vitemerius (#75246) üzenetére


disco fever
csendes tag

végül letöltöttem a hiányzó dll-t, csak ezt szerettem volna elkerülni, és normálisan installálni a cuccokat.
(a játékok is próbálták telepíteni a directx-et, de azoknak sem sikerült. mindenféle directx9 telepítés ugyanarra a hibára végződött.)

(#75257) dvd_R+


dvd_R+
őstag

Sziasztok
nem tudom jó helyre írok e , keresnék egy olyan emberkét aki "keni vágja" a webfejlesztés , szerkesztés és hasonló dolgokat .

privibe leírom miért mert még megfoglamazni se tudom h mit szeretnék :DDD

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#75258) Tim82 válasza Nokedli92 (#75255) üzenetére


Tim82
nagyúr

Röviden: nem fogod tudni megoldani magadtól, hosszabban: a #74223. hsz. és az utána jövő kb. 20 hsz. ezzel foglalkozik ebben a topikban, érdemes átfutnod ( csak mobilról nem tudom neked linkelni).

A lényeg, hogy szakember és felszerelés kell a BIOS jelszó kiütéséhez, Hardveraprón találsz ilyesmivel foglalkozó embert.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#75259) JSHammer válasza Nokedli92 (#75255) üzenetére


JSHammer
tag

Szia
meg kell nézni a schamticot és ha van merszed a legtöbb laptopnál bejön a rövidzárlat,illetve a cmos reset...

Előbbit villamos ismeret nélkül nem javaslom...de tegnap énis két lapit úgy csináltam bár azok asus és acer lapik voltak...

ezt most talátam:)

próbáld ki

1.) Download & Install - HP System Software Manager VERSION: 2.10 Rev. A

ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp42501-43000/sp42536.exe

2.) Windows 7 > Start > All Programs > Accessories > Command Prompt (Right click & Run as administrator)

a. Type cd\

b. Type cd\Program Files\Hewlett-Packard\SSM
c. Type biosconfigutility.exe to start the utility. A list of commands displays
d. Type biosconfigutility.exe /newsetuppassword:"" to remove BIOS administrator password

e. Type biosconfigutility.exe /newsetuppassword:"password" to create a new BIOS administrator password

3.) Restart the notebook & press F10 at startup

4.) Log in using the new BIOS administrator password (the password is password)

5.) Choose User Management and delete any previous ProtectTools users

6.) Choose Change Password under User Tools to remove/change BIOS administrator password

7.) Save the new settings & exit setup.

[ Szerkesztve ]

MINDEN PROBLÉMÁNAK VAN EGY EGYSZERŰ ÉS EGY ROSSZ MEGOLDÁSA!

(#75260) Tim82 válasza JSHammer (#75259) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ezt már korábban is írtam, hogy TPM modulos business kategóriás notinál hanyagoljuk a CMOS reset erőltetést, mert nem segít.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#75261) Nokedli92 válasza Tim82 (#75258) üzenetére


Nokedli92
aktív tag

Szia!

Visszaolvastam, megtaláltam a kolléga nevét, hamarosan felveszem vele a kapcsolatot!

Köszönöm a gyors választ!

Üdv, Csaba

(#75262) Tim82 válasza Nokedli92 (#75261) üzenetére


Tim82
nagyúr

Azért próbáld ki a fórumtárs által írt szoftveres megoldást is, de vannak komoly kételyeim azzal kapcsolatban, hogy ilyen egyszerűen kiüthető lenne egy BIOS jelszó egy TPM chipes üzleti notinál.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#75263) dvd_R+ válasza dvd_R+ (#75257) üzenetére


dvd_R+
őstag

valaki :F

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#75264) kispx válasza dvd_R+ (#75257) üzenetére


kispx
addikt

Weblap készítés
Ide tedd fel a kérdésedet, még ha még nem is tudod egyértelműen megfogalmazni. Több szem többet lát -> jobb választ kapsz.

(#75265) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

Helló van valakinek Telenoros ZTE Blade telója?
kellene a gyári firmware egy frissítés miatt
(igen backupot elfelejtettem, szívom is a fogam miatta)

Szépnapot!

(#75266) Rivaul válasza Dexter-2000 (#75265) üzenetére


Rivaul
addikt

A blade topic brutális felkészültségét ajánlom. Nekem is volt anno ilyen telóm és elképesztő miket csináltak vele a kollégák. Ha ott nem akkor sehol nem találsz megfelelő segítséget :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#75267) vitemerius


vitemerius
tag

Sziasztok!

Melyik az olcsóbb az egyik fél roamingolása esetében: belföldről külföldre telefonálni, vagy külföldről belföldre?

(#75268) JSHammer válasza Tim82 (#75262) üzenetére


JSHammer
tag

Kételyeim nekem is vannak, nem tudom kipróbálni nincs ilyennotim:D

Egy eeprom íróval is bőven megoldható a dolog szerintem:)

MINDEN PROBLÉMÁNAK VAN EGY EGYSZERŰ ÉS EGY ROSSZ MEGOLDÁSA!

(#75269) Tim82 válasza JSHammer (#75268) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az is minden háztartásban elérhető ám.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#75270) philoxenia válasza vitemerius (#75267) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Tartós használatnál például T-s családi csomag, akkor belföldről hívsz és csak a fogadásért fizetsz. (20Ft/perc)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#75271) vitemerius válasza philoxenia (#75270) üzenetére


vitemerius
tag

Alkalmi, egy hetes dolog lenne. Utazik a feleségem, s kérdés, hogy mi a jobb, hogy én hívom őt, vagy ő hív engem.

(#75272) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Asus P5QL Pro alaplapnál, hogy lehet resetelni? /manualba nem találtam erre utaló infót/
A gép nem ad képet, de csipogni se csipog (csak egyet bekapcsolás után ami jelzi, hogy minden OK) de nincs kép és semmit se csinál csak megy a gép úgy magába... (megpróbálnám a resetet)

Válaszokat előre köszönöm ! :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#75273) Rivaul válasza MaxxDamage (#75272) üzenetére


Rivaul
addikt

Vedd ki az alaplapi elemet úgy hogy ki van húzva a gép a konnektorból, 2 perc után mehet vissza, ez mindent alapra állít.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#75274) philoxenia válasza vitemerius (#75271) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szolgáltatónál kell megnézni. Kinn a fogadásért mindenképp fizet, kintről hívásnál pedig még ott se mindegy, hogy melyik szolgáltató, ha több is van.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#75275) Xarina


Xarina
aktív tag

A hibátlanul működő számítógépem átköltöztettem egy másik szobába. Ott összeszerelés után amint áramot kapott a gép, automatikusan beindult, de a monitor meg nem kapott jelet, s az sötét maradt.
Áramtalanítás után ugyanez a helyzet. Mi lehet a gond?

(#75276) CJ4567


CJ4567
veterán

Sziasztok. Nem tudom jó topik-e ehhez, de a PS2-t VGA monitorra rá lehet kötni?

No Sana No Life

(#75277) Xarina válasza CJ4567 (#75276) üzenetére


Xarina
aktív tag

Kell a monitorhoz egy átalakító, s akkor lehet használni a ps2-t.

(#75278) CJ4567 válasza Xarina (#75277) üzenetére


CJ4567
veterán

Milyen átalakítóra gondolsz?

No Sana No Life

(#75279) Xarina válasza CJ4567 (#75278) üzenetére


Xarina
aktív tag

Egy ilyesmire:

http://www.edigital.hu/RCA_kabel_csatlakozo/Hama_3xRCA_(komponens)_apa_-_VGA_apa_(15pol_HDD)_osszekoto_kabel_2M-p37447.html

(#75280) MaxxDamage válasza Rivaul (#75273) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszi, közbe megoldva a probléma ! ;) :R
Semmi nem kellett, csak RAM-ok és VGA ki/berakása (és foglalat clean)
Gondoltam, hogy nincs nagy gond, mert nem is volt sípolás vagy hasonló bekapcs után... :)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#75281) csipszikutya


csipszikutya
senior tag

Sziasztok!

Win7-en hogyan tudom azt megoldani, hogy telepítéshez jelszót kérjen a gép?
Bejelentkezéshez nem fontos, csak telepítéshez (2 testvérem ész nélkül telepít mindent és nincs kedvem havonta pakolgatni a wint újra).

Köszi

(#75282) janos1988 válasza Tim82 (#75253) üzenetére


janos1988
addikt

Jól emlékszel. Köszi neked is.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#75283) Simivok válasza csipszikutya (#75281) üzenetére


Simivok
senior tag

Kell egy rendszergazdai fiók, és egy sima fiók. A sima fióknak nem kell jelszó, míg a rendszergazdainak igen. Így a sima fiókban csak rendszergazdai jelszóval lehet telepíteni.

Galaxy S23 256GB Cream

(#75284) csipszikutya válasza Simivok (#75283) üzenetére


csipszikutya
senior tag

Köszi.

Azt be lehet állítani, hogy egyből a sima fiókba lépjen a gép indítás után vagy mindenféleképpen ki kellesz választani a sima fiókot?

(#75285) kispx válasza csipszikutya (#75284) üzenetére


kispx
addikt

futtatás -> netplwiz
jelöld ki a sima fiókot majd szedd ki a pipát

(#75286) Rivaul válasza Xarina (#75275) üzenetére


Rivaul
addikt

Megnyomorgattad a házat és zár a lap a géppel valahol. Nézegesd meg hol lehet ez, ezen kívül szedd ki a vga-t és rakd be újra. ha nem segít akkor jön a drasztikusabb csavarozgatás. Szedd ki a lapot a gépből és az asztallapon rakd újra össze, ha ott működik akkor meg is van a baj és körültekintően rakd újra össze a házában.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#75287) anonymus89


anonymus89
addikt

Üdv!

Már írtam az azonnali alaplapos kérdések totyikba, hogy a frissen beruházott Asrock H81M-DGS lap dvi kimenetén nem ad képet az LG W2252V monitoron de d-sub csatin van.
Szerencsére volt itthon egy másik LG L1960TR monitorom amin meg van kép dvi alatt ilyet még soha nem tapasztaltam ez mitől lehet? :F

Ezek szerint létezik ilyen mert nem a kábel a ludas kipróbáltam oda-vissza a 19"-esen van kép dvi alatt a 22"-esen meg nincs.

Erre tud valaki magyarázatot adni miért van?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#75288) Dexter-2000 válasza Rivaul (#75266) üzenetére


Dexter-2000
őstag

köszi

Szépnapot!

(#75289) Rivaul válasza anonymus89 (#75287) üzenetére


Rivaul
addikt

Ugyan olyan a dvi kábel feje? Többféle van, hasonlítsd össze őket. Hallottam már ilyet és ott a kábel volt a ludas, az hogy a más fej vagy egyéb ok arra már nem emlékszem sajnos :(

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#75290) anonymus89 válasza Rivaul (#75289) üzenetére


anonymus89
addikt

A-Z-ig átnéztem és DVI-D single linkes a gugli képek alapján mind2 kábel annyiban különbözik mégis, hogy az egyik vastagabb mint a másik.
De mivel megcseréltem a kábeleket így ez ki lett próbálva.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#75291) ΞΔGLΞ válasza anonymus89 (#75290) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A monitor DVI bemenete biztos, hogy jó?
Mert én arra tippelek, hogy ott elszállt valami, hacsak szoftveresen esetleg nincs letiltva, nem tudom, hogy ennek monitornak a menüjében van-e ilyen opció...

(#75292) philoxenia válasza Simivok (#75283) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Viszont sok játéknál kér a futtatáshoz is jogosultságokat. Azokat majd be kell külön állítani játékonként.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#75293) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Ez alapján próbálok Androidot telepíteni PC-re, viszont ez a szarfos VirtualBox egyből errorral (első, második) indul, úgyhogy semmit nem tudok vele kezdeni. Találkozott már valaki ilyennel? Van ötletetek, mi lehet a baj?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#75294) Rivaul válasza Bjørgersson (#75293) üzenetére


Rivaul
addikt

Nézz szét ITT és még telepítene sem kell hogy jó legyen és kipróbálhasd a verziókat.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#75295) Bjørgersson válasza Rivaul (#75294) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Köszönöm!

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#75296) anonymus89 válasza ΞΔGLΞ (#75291) üzenetére


anonymus89
addikt

Amit eladtam vkarimat 9600gt csak arrol ment semmi baja nem volt. Van nalam meg egy masik vkari az is megy a dvi csatirol csak errol az integralt asrock laprol nem.

Mit keressek a menüjében?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#75297) Bjørgersson válasza Rivaul (#75294) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Végigolvastam, de nem ilyenre lenne szükségem, csak egy játék miatt akarok Androidot használni. :DDD Ezért gondoltam a VirtualBox-ra, csak két kattintás és megy (menne...) a rendszer.

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#75298) ΞΔGLΞ válasza anonymus89 (#75296) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ha jó a monitor DVI bemenete biztosan, akkor nem tudom, hogy mi gondja lehet.
nekem az egyik monitoromon volt olyan opció a menüjében, hogy DVI on-off, HDMI on-of és a többi, ergo kitudtam kapcsolni, amit nem használtam, ezért kérdeztem, hogy nálad nincs-e ilyen.

(#75299) anonymus89 válasza ΞΔGLΞ (#75298) üzenetére


anonymus89
addikt

Nálam letiltani nem lehet hanem kiválasztani a 3 közül melyik bemenetre csatlakoztattam a kábelt.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#75300) De4d


De4d
őstag

Helló.
Fura hibákba botlok bele immáron 3 napja.
Steames játékok kifagynak, megáll a kép aztán kidob windowsba, és a játék már csak a tálcán fut, és vissza nem lehet hozni.
Először azt hittem egy bizonyos játéknak a hibája, de most egymás után kettőnél is csinálja, szóval nem maga a játék bugos, illetve fura hogy az első játéknál, kb akkor kezdte mikor már beletoltam jó pár órát, de azóta kb 10-15 percenként előjön.
A két játék egyébként, War in the north, Mars: War Logs :((

Minden jó, ha a vége jó!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.