Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75401) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Hogyan lehet kideríteni, a szolgáltatóm milyen korlátozásokat tart fent a netemen?

Multiplayer játékoknál nem tudok szervert csinálni, csak már meglévő játékokhoz csatlakozni.
Több játéknál is ez a gondom. De mielőtt panasszal fordulnék a szolgáltatómhoz tudnom kellene mi is a hiba/mi van szabályozva amire nekem szükségem lenne.

Remélem tudtok tanácsot adni.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#75402) ΞΔGLΞ válasza HeavyToys (#75398) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ha látta, hogy befolyt és áram alatt volna a masina, akkor nagy hülyeséget csinált.
Meg kellett volna várni még "kiszárad" és persze rögtön áramtalanítani.
Szerintem valami zárlatos lett, talán a kijelző még nem kuka, de mindenképp látnia kell egy hozzáértő szervizesnek.

(#75403) tornas válasza Tim82 (#75396) üzenetére


tornas
őstag

Viszont az iPhone a töltőkábelre finnyás szokott lenni.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#75404) bluobluo75


bluobluo75
őstag

(#75405) okipoki


okipoki
aktív tag

Hali!

Szeretném irányítani a telefonommal a számítógépet ,mint ha egy egér lenne. Találtam rá programot és fel is telepítettem ,de valahogy nem sikerül össze kapcsolni a telefonnal. A program neve: Unfied Remote. Tud valaki segíteni? :F

[ Szerkesztve ]

(#75406) philoxenia válasza okipoki (#75405) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Wifi? Bluetooth? A telefon az adott kapcsolaton engedélyezett a PC -n?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#75407) Vakegérke válasza jonnyjoker01 (#75399) üzenetére


Vakegérke
veterán

Valahol érthető. Ha mindenki megjátszaná a trükköt, és 2 évente új hűségszerződést kötne a kedvezményért, drasztikusan lecsökkenne a bevételük.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#75408) Lompos48 válasza VoidXs (#75397) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Minden USB 5 voltos, töltéskor pedig az áramerősség is egységes (5A)...

A kinyilatkozásod feszültségre igaz, áramra nem , arról nem is beszélve, hogy az az 5A kicsit (nagyon) sok!

(#75409) CJ4567


CJ4567
veterán

Üdv.

Az természetes hogy minden indításnál a DPI visszaáll a legkisebbre?

No Sana No Life

(#75410) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Üdv!

Win 8.1 upd1 telepítése lemezről, már meglévő win7 törlésével. A telepítés indításánál eljut a kép a kék kis logóig, amely alatt forognak a pöttyök, majd átvált a monitor és kiírja, hogy nem támogatott formátum...nincs kép.
A készülék egy Samu D5000 Led tv, aminek a VGA bemenetére van kötve a G540 procival rendelkező alaplap, melynek már nyomtam egy defaultot is de így sem jó. Már pár gépet telepítettem, ezen a készüléken nem volt gond. Mit csinálok rosszul?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#75411) okipoki válasza philoxenia (#75406) üzenetére


okipoki
aktív tag

Már megoldottam teamviewel :) Azért kösz :R

(#75412) anonymus89 válasza anonymus89 (#75357) üzenetére


anonymus89
addikt

Mindegy beadtam gariba...

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#75413) Aaron14


Aaron14
őstag

Távszámla alkalmazáson belül hogy tudom törölni azokat a számlákat, melyek személyesen lettek befizetve és a rendszer még mindig lejárt idejű tartozásként tartja számon?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#75414) VoidXs válasza CJ4567 (#75409) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nem. Nagyon elkéne neked egy driver. Mondjuk nálam anélkül is megmarad.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#75415) CJ4567 válasza VoidXs (#75414) üzenetére


CJ4567
veterán

Kíváncsi leszek az egér ami kínából jön(ma vagy holnap) az megfogja-e tartani, driver meg nincs az egeremhez.

No Sana No Life

(#75416) VoidXs válasza CJ4567 (#75415) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Miért kínai egereket veszel? Az A4Tech normális áron ad minőségi kezdő gamer egereket.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#75417) CJ4567 válasza VoidXs (#75416) üzenetére


CJ4567
veterán

Ez az első kínai egerem :P Ezt vettem.
Itt(nem eBay :P) 7000 a legolcsóbb gamer A4Tech.Semmi, valamit brutálmód félrenéztem, 2500
A4Techet már csak azért nem veszek, mert olyan makrókat lehet letölteni Youtuberól hogy szinte bárki aki A4Techet használ már "makrós" akár használja akár nem.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#75418) VoidXs válasza CJ4567 (#75417) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ennyiért persze, hogy nem menti a DPI-t, vagy odaég, ha nagy a polling. Végy egy 5000-es A4-et, és addig nem lesz gondod, amíg tönkre nem megy rajt a balklikk.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#75419) CJ4567 válasza VoidXs (#75418) üzenetére


CJ4567
veterán

Még nem jött meg a kínai egér, most egy Silverline 2000DPI egeret használok(piacon vettem 300-ért, lézeres :DDD), amire írták hogy odaég az egy Logitech MX518 volt.

Ekkora árrés ezeknél természetes? :Y

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#75420) VoidXs válasza CJ4567 (#75419) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nem, biztos van 4-5k-ért is. Egeret nem éri meg 5000 alatt venni, ameddig egy jobb kitart, addig az ezresekből fogsz venni úgy tizet.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#75421) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

Sziasztok!

Tegnap egy barátom asztali gépére szerettem volna XP helyett WIN7-et telepíteni. A DVD-ről való bootolás után bejön a kék kezdőképernyő a "Telepítő indítása" felirattal, majd feldob egy olyan hibaüzenetet, hogy nem talál megfelelő illesztőprogramot a CD/DVD meghajtóhoz.
Felajánlja, hogy tallózzak.
Megkerestem a neten a megfelelő IDE vezérlőt, ezt feltettem egy pendrive-ra és a hibaüzenetkor megadtam a drivert tartalmazó mappát. Ezt több driverrel is megpróbáltam, mindegyikre azt írja, hogy a keresés eredménytelen, nincs megfelelő driver a mappában.
Olvastam még, hogy ki kell iktatni BIOS-ban a nagysebességű USB-t, ezt is megtettem, sikertelen.

Továbbá eltávolítottam a másik DVD meghajtót, egy mobile rack-et és a még működő floppy meghajtót, hátha ezek valamelyike zavar be a képbe, de nem jártam sikerrel.

A telepítőlemez megfelelő.

Mit gondoltok, mi lehet a hiba forrása?

Ha XP-vel próbálkoznék, annál nem kerülne elő ez a hiba?

Köszi!

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#75422) CJ4567 válasza VoidXs (#75420) üzenetére


CJ4567
veterán

Ebayen van :DDD
Nálam még egy olcsóbb egér se ment tönkre, pedig aktívan használom őket, csak azért van több mert óccó vót :DDD
Amúgy a mostani egeremet 300-ért vettem piacon, 400, 800, 2000dpi és lézeres :DDD

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#75423) VoidXs válasza kovacsroli (#75421) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Próbáld meg pendriveról telepíteni.

#75422: azért ne erőltesd az olcsóegeresdit, nekem 2007 és 2012 között 5 darab ment tönkre (általában a gombok, de volt kábeles is). A Roccat pedig köszöni, jól van.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#75424) CJ4567 válasza VoidXs (#75423) üzenetére


CJ4567
veterán

Megfontolom a tanácsodat :K

No Sana No Life

(#75425) Tim82 válasza tornas (#75403) üzenetére


Tim82
nagyúr

Töltöttem i4-et és 2G-t is utángyártott kábellel, a töltéssel nem volt gond.

Ugyanezzel a kábellel viszont az iTunes-szinkronizálás problémás volt, hol ment, hol nem, legalábbis az i4 érzékeny rá.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#75426) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Akinek van voda mobilinternete segitsen nekem
Ha lejár az 50 megám akkor nem belassul hanem teljesen megáll :/ Ott a netinfo oldalon mit állítsak be, hogy belassuljon ne megálljon?

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#75427) kovacsroli válasza VoidXs (#75423) üzenetére


kovacsroli
senior tag

Egy DVD lemezen van.

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#75428) VoidXs válasza kovacsroli (#75427) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Van program, ami pendrive-os telepítőt konvertál belőle.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#75429) pjen válasza kovacsroli (#75427) üzenetére


pjen
félisten

Másik kábellel is próbáltad,esetleg másik ide csatlakozó.Van amikor az sem mindegy,hogy a kábel végén vagy a közepén van a meghajtó. :)

(#75430) Frogged


Frogged
aktív tag

Sziasztok

Van egy olyan problémám a gépemmel hogy időnként lefagy de csak olyankor amikor minimális terhelés alatt van pl zene megy csak böngésző skype stb ha nyüstölöm bármilyen játékkal és meg van nyitva kis millio oldal plusz megy zene skype vagy akármi semmi baja.
Azóta csinálja mióta lecseréltem a proci+alap lapomat és a win7-et win 8 majd win 8,1re.
I5 4570 proci gigabyte B85M-D3H lap.
Olvastam hogy a Haswellel van olyan gond hogy takarékra rakja a tápot mikor nincs sok dolga és a régi tápok ezt nem tudják kezelni és újra indulgatnak.
Gondoltam itt is lehet ezt a gond vettem is egy fsp hyper tápot ami már Haswell ready.
Annyit javul a helyzet hogy előtte alvó módból gyakran nem állt fel a rendszer csak fekete képernyő ez legalább megszűnt de tegnap megint azt játszotta gép hogy böngészgetek a cromeal és 5 perc alatt 2szer is kifagyott.
Van hogy egy hétig semmi ilyesmi nem jelentkezik van hogy negyed óra alatt meg csinálja 3-4 szer.
Bios frissitést próbáltam még hátha de nem lett jobb.
Igazából nem lenne akkora tragédia ez mert játék közben sosem fagy de az sshd-met így hddként tudom szinte csak használni mert mire betárolná a gyakran használt dolgokat az ssd része a fagyás miatt törlődik a cucc belőle.

Van valami ötletetek?

(#75431) Ice&Lime válasza kovacsroli (#75427) üzenetére


Ice&Lime
veterán

(#75432) JohnnyX


JohnnyX
senior tag

Mennyivel nagyobb a 14 colos, mint a 13 colos képernyőjű laptop mérete?

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#75433) VoidXs válasza JohnnyX (#75432) üzenetére


VoidXs
nagyúr

1 collal.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#75434) Ice&Lime válasza JohnnyX (#75432) üzenetére


Ice&Lime
veterán

2-2.5cm-rel. Jobb, ha elmész és összehasonlítod a kettőt, hogy melyik a jobb inkább neked.

(#75435) CJ4567 válasza VoidXs (#75433) üzenetére


CJ4567
veterán

No Sana No Life

(#75436) Xarina


Xarina
aktív tag

Tud valaki mondani egy olyan programot, amivel a youtube-ról 1080p-ben le lehet tölteni a kiválasztott videókat egymás után úgy, hogy a videó linkeket adom meg neki?

(#75437) 2csi


2csi
aktív tag

Hello!
Innen miert nem jöttek át a pirospontok? Vagy senkinek se jött át?
Előre is köszi!

(#75438) JohnnyX válasza Xarina (#75436) üzenetére


JohnnyX
senior tag

En firefox alatt a downloadhelper beepulot hasznalom videok letoltesehez.

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#75439) VoidXs válasza Ice&Lime (#75434) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Egész pontosan 2.54.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#75440) Qru válasza 2csi (#75437) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Új pontozási rendszer indult a hardveraprón amibe nem kerültek átvezetésre az előző eredményei. Senkinek sem kerülek átvezetésre sem a piros sem a fekete pontjai.

#nincsbennetarcsi

(#75441) 2csi válasza Qru (#75440) üzenetére


2csi
aktív tag

Köszönöm válaszod!

(#75442) Ice&Lime válasza VoidXs (#75439) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Nem egészen, attól függ pontosan mekkora az adott notebook kijelzője.

(#75443) barack1997 válasza JohnnyX (#75432) üzenetére


barack1997
senior tag

25,4mm-el ;] ;] :P

(#75444) Möhe


Möhe
addikt

Üdv.

Hol lehet ha egyáltalán lehet rendelni egy ilyen átalakítót, annyi különbséggel hogy az USB is "anya" ?

(#75445) Vyndree válasza Möhe (#75444) üzenetére


Vyndree
őstag

Ilyet?

[ Szerkesztve ]

(#75446) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Sziasztok. Tudom, hogy nem fórumtéma, de a speckó topikban nem kaptam választ, és elég sűrgős lenne a dolog. Tehát azt szeretném megkérdezni, hogy egy HP 8740w (vagy akármilyen hp lapos) esetén hogy kell belépni a BIOS-ba? Próbáltam f12-t és f2-t is, egyik sem járt eredeménnyel.
Bocsi, eddig PC-s voltam.

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#75447) Vakegérke válasza GrooveHero (#75446) üzenetére


Vakegérke
veterán

FN+F2 vagy FN+F12?
Nem magamtól vagyok ilyen "okos". :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#75448) Apollo_21 válasza GrooveHero (#75446) üzenetére


Apollo_21
addikt

F10 a belépésre:)

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#75449) tornas válasza GrooveHero (#75446) üzenetére


tornas
őstag

F10

Ez itt pedig a szervizkönyve:[link]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#75450) GrooveHero válasza Apollo_21 (#75448) üzenetére


GrooveHero
addikt

Köszi. F10 volt a helyes megfejtés :))
Bootolás megvolt win install elindul pendrive-ról, de kiírja, hogy nem talál eszköz illesztő szoftvert, magyarán a telepítő nem látja a pendrive-ot. Ilyenkor mi a teendő?

vakegérke: köszi neked is :R

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.