Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55201) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Hello

Csak beírom a kálváriámat. Megoldás nem született rá, majd egy win újrahúzás biztos. Tegnap elment a netem és a gép meg volt hülyülve. :F Az egér nem akart rendesen működni. Jobb gombra nem is reagált, bal gombbal jött elő a menü, már amikor. Volt, hogy hiába vittem rá a kurzort valamire, mint ha ott se tartottam volna nyomkodtam, mint egy hülye. Emellett ha valami görgetősávos ablakot nyitottam meg egyből elkezdett lefele menni az aljára, ha visszatekertem akkor újra... Nem tudom, hogy ez mi a franctól lehetett, csökkentett módba se volt jó. Egeret is cseréltem és annál se működött rendesen csak egy idő után. Végül észhez tért valamitől gép. Ma meg már semmi. Ilyen hülyeséget...

(#55202) panzer2


panzer2
csendes tag

Üdv mindenkinek:) Új notebook választás előtt állok, kérdés mi lenne jobb egy Msi gx60 vagy pedig egy Alienware m18x r1. Sehogysem tudok dönteni a kettő között.

az msi:
CPU: AMD A10-4600M, 4x 2.30GHz
RAM: 8GB DDR 3
Merevlemez: 750GB
Optikai meghajtó: Blu-ray (BD-ROM) und DVD+/-RW DL
Gpu: AMD Radeon HD 7970M, 2GB, HDMI, DisplayPort
Kijelző: 15.6", 1920x1080, non-glare /matt/

az alienware:
Processzor: 2920XM
VGA: DUAL HD6970 2GB GDDR5 (Crossfire)
RAM: 16 GB (1333MHz)
HDD: OCZ 120GB SSD
HDD2: 640GB
Optikai meghajtó: DVD RW
Kijelző: 1920X1080 Full HD

[ Szerkesztve ]

(#55203) TaylorXIII válasza panzer2 (#55202) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Az első legyen szerintem. GCN még jól jöhet.

(#55204) Dell XPS válasza panzer2 (#55202) üzenetére


Dell XPS
veterán

Inkább az a kérdés; hogy Neked mi lenne az igényed a laptoppal szemben, mert a két gépet elég nehéz összehasonlítani.

Üdv, Dell XPS

(#55205) spiritex válasza panzer2 (#55202) üzenetére


spiritex
veterán

Mondjuk nálam a matt kijelző az kapásból kizáró ok, úgyhogy én mindig először a kijelző alapján szűrök. Mindjárt jönnek azok, akik meg a fényes kijelzőt gyűlölik, de hát ez a világ már csak ilyen, ízlések és pofonok. Laptop-ban és tv-ben is fényesem van, sajnos a Dell moncsim matt (azóta se tudom megszokni a zizis, hangyás bevonatát), de amikor vettem, sajnos még nem gyártottak fényes IPS-t Dell-ben... azóta már igen, le is fogom cserélni.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#55206) TaylorXIII válasza Dell XPS (#55204) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Szinte biztos, hogy játékra kell neki. Szerintem:D

(#55207) panzer2 válasza Dell XPS (#55204) üzenetére


panzer2
csendes tag

Főleg játékra kéne. De nem tudok dönteni mert a 7970m azért erősebb mint a hd6970m crossfire, viszont a processzor az alienwarnek kedvez. Bár ha meghajtom a hd6970m et lehet legyűri a 7970m-et....Fene se tudja..

(#55208) spiritex válasza spiritex (#55205) üzenetére


spiritex
veterán

Ja nyilván a tabletem és a telefonom is fényes. :D Szép is volna, ha ezeket mattban gyártanák...

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#55209) panzer2 válasza TaylorXIII (#55206) üzenetére


panzer2
csendes tag

:C

(#55210) Dell XPS válasza TaylorXIII (#55206) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ezt sejtettem, de az egyik 15"-ös, a másik 18"-as gép, azért ez nem mindegy...meg még akad pár ilyen kérdés a száraz cpu/gpu pároson kivül.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#55211) TaylorXIII válasza panzer2 (#55207) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Nem egy könnyű döntés az biztos:D Az első konfigban a gyengébb a proci az igaz de elvileg elég a diszkrét 7850 s 7870(mert ugye ilyen teljesíményű kariról van szó most) közötti karihoz fullhdban. Viszont fele annyi a ram és még i7 procival társított 7970mnél is pl egy metro 2033ban job egy 6970 cf i7-tel párosítva. Szóval ténylegn em könnyű döntés. Ami szerintem fontos lehet, hogy GCN architektúrára épül a 7970M ami most mint mindenki tudja a jövőben(szóval nem a metro 2033ban) még tartogathat meglepetéseket a Mantle API miatt(pl BF4).

(#55212) panzer2 válasza Dell XPS (#55210) üzenetére


panzer2
csendes tag

Konkrétan a játékbeli teljesítmény érdekelne, hogy melyik felelne meg jobban a mai kornak, a méretük számomra nem túlzottan fontos, bár ha nagyobb az sose baj...:) szóval a kérdés adott tegyük fel bf3 ra vagy arma2-3 ra mi felelne meg jobban? Igen sajnos nem tudok eligazodni, bár az alienwarbe később lehetne lökni egy 7970m et vagy akár kettőt aztán usgyi neki:D

[ Szerkesztve ]

(#55213) TaylorXIII válasza panzer2 (#55212) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Ha lehet bele lökni éé fogsz is akkor részemről az legyen:D Gondolom az a 18"-os is azaz a nagyobb képernyős. De lökhetsz 8970M-et is vagy majd biztos lesz valami R9 290M vagy hasonló:D

[ Szerkesztve ]

(#55214) psg5 válasza spiritex (#55186) üzenetére


psg5
veterán

Köszi, megnézem van-e ilyen kábelem.
Ilyen youtube optimalizálóval még nem is találkoztam. Rágooglezok.

F.K.T.

(#55215) Met


Met
nagyúr

Volna egy kis gondom.

Ma reggel bekapcsoltam a gépet és nem volt kép, a monitor elment standby-ba, a windows indítása feliratot még látom de utána sötétség. Csökkentett módban ment, restart normál módban megint nem megy.
Amit próbáltam:
- másik monitor
- másik monitor kábel
- újratelepítettem a wint, friss vga driverrel

Most ugyan megy de amikor valami driver telepítés után újra indítom megint nincs kép.

A gépem: ASUS P8B75-V, i5-3470, CORSAIR 8GB Vengeance DDR3, SAPPHIRE HD7790 1GB, Asus Xonar DS, OCZ Vertex3 120GB+két vinyó, Chieftec CTG 500, Win7 64bit. Tuning nem volt.
Lap, proci, ram, vga augusztusi (akkor raktam össze a gépet, azóta ment gond nélkül), a táp tavaly nyári.
A régi géppel is volt olyan hogy ha kikapcsolt a monitor mert nem voltam a gépnél akkor nem éledt fel utána (abból a gépből csak a hddk, ssd és hangkártya került át). De ezt azzal orvosoltam hogy nem engedtem hogy kikapcsoljon, de néha a képernyővédő sem indult el.

Ötlet hogy mi a hiba?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#55216) TaylorXIII válasza psg5 (#55214) üzenetére


TaylorXIII
őstag

(#55217) spiritex válasza psg5 (#55214) üzenetére


spiritex
veterán

Chrome YouTube Options

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#55218) F_Zolee válasza Met (#55215) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nem megfelelő driver lehet. Igaz ilyet régi gépnél tapasztaltam, hogy mint ha más "területen" akarta megjeleníteni a képet. Out of range címszóval. Másik kimeneten is próbáltad? Mert ez DSUB-nál jött elő anno.

(#55219) Met válasza F_Zolee (#55218) üzenetére


Met
nagyúr

De egy hónapig megy és utána nem?
Nincs semmi hibaüzenet a monitoron, egyszerűen elmegy standbyba.
Próbáltam hdmi-n és dvi-on is, utóbbiból kettő van a kártyán, a fehérrel próbáltam a másik fekete.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#55220) freaghill


freaghill
őstag

Ha a bios pár nap után elfelejti az achi-ide átváltást akkor annak mi lehet a problémája?
Ha elem lenne akkor az idő is elállítódna?

(#55221) F_Zolee válasza Met (#55219) üzenetére


F_Zolee
veterán

Melyik catalyst van fent?

(#55222) Met válasza F_Zolee (#55221) üzenetére


Met
nagyúr

Most 2013.0830.1944.33589, tegnap még valami augusztusi volt fent.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#55223) F_Zolee válasza Met (#55222) üzenetére


F_Zolee
veterán

Próbáld ki, hogy az IGP-vel jó-e.

(#55224) pjen válasza Met (#55222) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Mi van ha a gyári :) meghajtót raknád fel amit a kártyához adtak?

(#55225) Met válasza pjen (#55224) üzenetére


Met
nagyúr

Gondolod egy hónap alatt most ki ez a hiba?:)

Kipróbálom ha szerinted az a baj de nem értem hogy miért most jött elő.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#55226) pjen válasza Met (#55225) üzenetére


pjen
félisten

Én sem értem ez csak egy 5let.(hosszú évek alatt megtanultam) a win ben bármi lehet.

(#55227) psg5 válasza TaylorXIII (#55216) üzenetére


psg5
veterán

Köszi.
Van hasonló csupán L alakú a jack és nem piros-fehér, hanem fekete-sárga a másik vége. Gondolom ugyanezt tudja. Vaagy a piros-fehér mellett még van egy sárga is (gondolom az video-nak) az is jó lehet?

#55217) spiritex: Na akkor felrakom a Chromot. Köszi.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#55228) spiritex válasza psg5 (#55227) üzenetére


spiritex
veterán

Jó lesz persze! A Chrome-ot meg nem muszáj feltenni, elvileg lennie kell a bővítmények FF alatt is.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#55229) Hybryd válasza VoidXs (#54991) üzenetére


Hybryd
tag

Azt hogyan?

(#55230) #65675776 válasza pjen (#55224) üzenetére


#65675776
törölt tag

A Catalyst minden Radeon számára "gyári meghajtó".

(#55231) TAKÍÍ


TAKÍÍ
tag

Adva van egy régi AMD Barton 2500+ gép XP vel.
A rendszer újra telepítve egy új jó vinyóra . Ez jó működik bootol minden szuper.
A régi winyót berak Rackbe (belső beépíthető rackbe) és másolni akarunk róla. Fontos a régi winyón minden ugyanúgy maradt a régi win xp is.

A lényeg hogy ez az új windows nem ismeri fel. nem hajlandó észlelni. A kérdés annyi, hogy a Win Xp-n hol lehet "trükközni" vagy beállítani, hogy érzékelje.

Előtte fontos Infók:

1) jumperelés tökéletes Secondary Masteren van. Másik gépen működött innen
2) a vinyo szar állapotban van, de elvileg még működik.
3) több mint valószínű a Rack lehet a hibás elem, de nincs nagyon kedvem ki be szedni és szerelgetni
4) ezért először valami Xp s trükk kéne vagy valami hasonló
5) Eszközkezelőben is semmi...
6) Ja a legfontosabb BIOS látja....jumperelésnek megfelelően.

Tehát ezért a kérdés hogy mennyire kéne ennek automatikusnak lenni? Kéne ezzel nekem valamit állítgatni az Xp-n , hogy működjön?
Ja és számít e a két XP. Mármint, hogy a Racken is egy Xp van. Jó a BIOS-ban a boot sorrend és a jó bootol be, de hogy felismeréskor akadály lehet- e?

Tehát mielőtt neki esnék a szerelgetésnek előtte még valamit próbálkoznék szoftveresen....

[ Szerkesztve ]

(#55232) pjen válasza #65675776 (#55230) üzenetére


pjen
félisten

Ez elvileg igaz a gyakorlatban mégsem mindíg.

(#55233) psg5 válasza spiritex (#55228) üzenetére


psg5
veterán

Nem jön át a hang a tv-re. (biztos van, mert hát hangfalakkal megy, de a tv-n szeretném :)

F.K.T.

(#55234) spiritex válasza psg5 (#55233) üzenetére


spiritex
veterán

Valószínűleg csak akkor fog szólni, ha arra a bemenetre kapcsolsz, tehát a komponens vagy kompozit bemenetre. Ha így van, akkor szerintem nem lesz jó mégsem, mert minden bizonnyal egy bemeneten várja a képet és a hangot is.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#55235) TaylorXIII válasza psg5 (#55233) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Vlóaszínűleg aza baj, hogy a hang ugye kompozit videó hanjánál menne a kép hdmi-n keresztül és kettő gondolom különböző módnál van. Nem tudom, hogy hívják hivatalosan:D Úgy lenne szerintem kép és hang is ha s-video lenne a kártyán és s-video-kompozit átalakítóval vinnéd át a képet. Akkor szerintem lenne kép is meg hang is csak nem tudom így lehetne-e FULL HD-t meg milyen minőség lenne:S

szerk: Megelőztek:D
szerk2: ha jól látom nem kizárt, hogy van a kártyán s-video out.

[ Szerkesztve ]

(#55236) spiritex válasza TaylorXIII (#55235) üzenetére


spiritex
veterán

Ha hdmi-n vinné a képet akkor jó lenne, mert az átviszi a hangot, de sajnos dvi-on viszi, ami nem viszi át.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#55237) #65675776 válasza pjen (#55232) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az a kártya gyártóját minősíti.

(#55238) pjen válasza spiritex (#55236) üzenetére


pjen
félisten

Szia audió bemenet nincsen a TV-n,Vagy a (szkart on)kis jelü hangot belehet vinni.

(#55239) TaylorXIII válasza spiritex (#55236) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Jó de attól még a TV HDMI csatlakozójába megy, na érted. Azért írtam, hogy HDMI-n megy meg különben is a kábel is HDMI. Az egy dolog, hogy DVI van átalakítva:D De s-video-kompozit az működne nem? Ha működne az szerinted tudja a FULLHD-t és jó minőségben?

(#55240) psg5 válasza spiritex (#55236) üzenetére


psg5
veterán

Köszi, mindkettőtöknek. A megoldás az volt, hogy a sárga végű, ment a fehérbe, a fekete meg a pirosba...ezt lehet fordítva csináltam (nem tudom egyáltalán számít-e) és a tv-n a hangnál beállítottam, hogy a hdm3 (ezen van a pc) a hang az analóg menjen(ne digitálisan., ettől kezdve lett hang.

Ez így logikus egyébként? Mivel van hang gondolom igen...?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#55241) spiritex válasza TaylorXIII (#55239) üzenetére


spiritex
veterán

Sajnos mind a kettő gyenge minőségű. Csak a dvi és hdmi tudja a FullHD-t.

Szerk: logikus! Így volt bekötve a jack végén a hang, és igen analógra kell állítani.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#55242) TaylorXIII válasza psg5 (#55240) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Logikus csak én nem tudok ilyen smart tv-s fejjel gondolkodni mert nekem nincs ilyen meg nem is nagyon használtam. Tökre kiment a fejemből, hogy úgy választod a hang bemeneteket ahogy jól esik:D Király:D S jó a hang? Megüti az eflogadható szintet?

[ Szerkesztve ]

(#55243) psg5 válasza spiritex (#55241) üzenetére


psg5
veterán

Köszi! :)
Akkor az is mindegy, hogy a fekete vége a vezetéknek pirosba vagy fehérbe megy (azt már nem dugdostam kipróbálni, mert gondoltam ha így jó akkor rendben.)?

(#55242) TaylorXIII: Teljesen jó, amire nekünk kell tökéletes. :)

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#55244) TAKÍÍ válasza TAKÍÍ (#55231) üzenetére


TAKÍÍ
tag

Vannak fejlemények:

A Rack vinyót kiszedtem, átraktam másik gépre (sajátomra). ez "korhű" szinte ugyanolyan gép Xp vel.

Simán ráraktam itt is secondary masterre, második vinyóként, de értelemszerűen semmi rack, csak simán kábellal összekötve.
Gép indul, rendszer betölt, és így se jön be semmi. tehát nem a Racka hibás.

ja igen fontos, ha az én gépemre csak ezt a másik vinyót berakom egyedül, akkor bebootol róla windows, Szal még működik csak második winchesterként nem müxik.

Extrém elgondolás, de lehet maga az elgondolás volt rossz. A lényeg, hogy a régi (hibás) vinyót faterom mindenképpen rackben akarja tartani, mint valami adattároló. (Ez szerintem nem jó ötlet, de hagyjuk)

A partició elnevezések: Mind a kettő C meghajtó. mind a két vinyón egy partició van és az a C. nem lehet hogy ez problémás lehetne látni egyszerre két C meghajtót egyszerre a sajátgépben?
lehet úgy kellet volna az új vinyót telepíteni, hogy másik partíció névvel? :W :O
Please valaki....heelp...

[ Szerkesztve ]

(#55245) spiritex válasza psg5 (#55243) üzenetére


spiritex
veterán

Csak annyiban mindegy, hogy ott már csak a sztereó két csatornáját cserélgeted. Tehát ha fel van cserélve, akkor a bal csatorna szól a jobb hangszórón és fordítva. Ezt mondjuk ki tudod próbálni egy windows hangeszköz teszteléssel, tehát ha azt mutatja a win, hogy a jobb szól, akkor a tv-n is annak kell szólni.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#55246) psg5 válasza spiritex (#55241) üzenetére


psg5
veterán

-
(#55245) spiritex : na akkor ez még egy lépést megér majd köszi! A lényeg, hogy a tv-ben kárt ne tegyek :)
Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#55247) pjen válasza TAKÍÍ (#55244) üzenetére


pjen
félisten

A win simán uj betűt ad annak a HDD nek amelyről nem bootol.

(#55248) ggg666 válasza pjen (#55247) üzenetére


ggg666
őstag

Hát nem mindig, és mi van ha elfogynak a betűk?

(#55249) pjen válasza ggg666 (#55248) üzenetére


pjen
félisten

én egyszer egy 20 gigás HDD t 750mb k re particionáltam és győzte betűkkel.egyébként valahogy mindenképpen jelölnie kell másként hogy tudnád megnyitni.

[ Szerkesztve ]

(#55250) Đusty válasza TAKÍÍ (#55244) üzenetére


Đusty
addikt

A C elnevezés nem a vinyótól hanem op rendszertől függ.
vezérlőpult>felügyeleti eszközök>számítógép kezelés>lemezkezelés
itt nézd meg, hogy látja e, valószínűleg itt kel egy betüt hozzárendelned és kész is lesz.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.