Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44602) choco01


choco01
addikt

Hali.
Nem tudtam hova írni, remélem itt is tudtok segíteni. :))

Ezt miért írja facebookon ha képekre kattintok? :F

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#44604) ALI_G


ALI_G
veterán

Vásároltam egy 1 TB-os vinyót ami egy box-ban van, windows 7-en próbálom egy partíciót létrehozni, de 3 részben van valamiért. Hogy lehet ebből 1 teljes méretű partíciót létrehozni?

(#44605) gamer187


gamer187
tag

Le akarok törölni egy játékot, de nem engedi.

ezt írja ki: Please exit the game before running the uninstaller.

Újra indítás után is próbáltam, feladatkezelőben nincs, uninstaller futtatás rendszergazdaként, programok eltávolításában, sehogy sem akarja törölni.

Mi tévő legyek?

[ Szerkesztve ]

(#44606) #36268800


#36268800
törölt tag

A számítógépemen a következő hiba jelentkezett 2 napja, bekapcsolás után:

a Windows egymás után 4-5x lefagyott (újraindítás - fagyás - újraindítás fagyás ...),
nem lehetett vele dolgozni, a tálca nem volt aktív, a feladatkezelő nem volt elérhető.
Lehúztam a netről, ekkor működött, majd amikor bedugtam a netet újra, ismét lefagyott.
A Kezelés - Eseménynapló - Rendszer menüben
piros alapon fehér x, mellette DHCP felirat,
sárga alapon fekete felkiátójel, mellette TCP/IP felirat.

A routerre gyanakodtam, forró volt, kiiktattam a hálózatból, de mihelyst bedugtam a netkábelt, újra lefagyott.

Gondoltam újra telepítem, a C-ről sikerült lementenem a szükséges fájlokat. Betettem az XP lemezt, elindult a telepítő (hardver elemzés, particionálás), majd amikor a partíció törlése opciót választottam, azt írta ki, hogy a HDD nem elérhető és nem tudom törölni.

Mi lehet a gond?

Lehetséges vajon, hogy kimozdult a kábel? (elég sokat pakolgattuk a gépet mostanában)

[ Szerkesztve ]

(#44607) Zolaash


Zolaash
aktív tag

Fészbúk májszterek figyelem!

Egy ismerősöm tiltotta valahogy a saját profiljában, hogy (youtube) videót tudjon megosztani. Hol/hogyan lehet kikapcsolni ezt a tiltást?

gamer187: [link]

[ Szerkesztve ]

Rip and tear

(#44608) AsusBoy


AsusBoy
senior tag

Sziasztok!

Van egy Samsung UE40ES6100-as televízióm, és a laptopommal szeretném összekötni. AllShare segítségével már sikerült is Wifin keresztül megosztani a laptopomon található HD-s tartalmat, de iszonyat lassan tölti be, fél percet megy a videó, majd 1 percet tölt. De pl. tegnap volt hogy 1 órán keresztül sem akadt meg. Nagyon instabil.

Érdeklődnék tőletek, hogy esetleg más módszerrel vezetékes összeköttetésen keresztül megoldható a laptopon található HD-s tartalom megosztása a tévére, vagy más módszerrel? Sajnos nincs nagy tárhelyű pendriveom sem, de ha másképp nem lehet megoldani, csak ilyen AllShare-es Wifis megoldással, akkor lehet, hogy be kéne szereznem egy nagy méretű pendriveot, de elsőnek gondoltam megkérdezlek titeket, hátha tudtok alternatívát.

A 3 éves Samu LCD tévémmel a laptopom segítségével simán a Samsung PC Share Manager segítségével simán leosztottam bármilyen HD-s tartalmat a gépről a tévére, de ezzel az új tévénél hiába próbálkozom ezzel a programmal és az UTP kábellel, nem akar működni.
Mit tanácsoltok?

Előre is köszönöm a válaszaitokat!

(#44609) CoolMan válasza Zolaash (#44607) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

A Facebook topicban próbáltad már?

(#44610) Zolaash válasza CoolMan (#44609) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Nem, köszi, azt sem tudtam, hogy van. :R

Rip and tear

(#44611) ggg666 válasza AsusBoy (#44608) üzenetére


ggg666
őstag

Ha már a laptopon van a hd tartalom és össze akarod kötni mindenféleképp akkor miért nem hdmi-n keresztül kötöd rá és alapból a laptopon játszod le a filmet külső megjelenítő segítségével?

Vagy nincs rajta csatlakozó?

[ Szerkesztve ]

(#44612) AsusBoy válasza ggg666 (#44611) üzenetére


AsusBoy
senior tag

Sajnos a laptopon nincs hdmi kimenet.
Lan kábellel esetleg nem lehetne össze kötni ?

(#44613) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Helló

Sz.gépet slaggal kimosni érdemes? Annyira piszkos hogy nincs kedvem porolgatni, sűrített levegő meg nincs itthon
Mennyi idő mire teljesen kiszárad?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#44614) #65675776 válasza enginev3.0 (#44613) üzenetére


#65675776
törölt tag

Meg lehet próbálni, de inkább rászánnám az időt... HA túl nagy nyomással csinálod, akkor egyes alkatrészek lehervadhatnak. Vinyókat mindenképpen ki kell szedni.

(#44615) Haeri válasza enginev3.0 (#44613) üzenetére


Haeri
csendes tag

nemhinném

[ Szerkesztve ]

A/4-es jó állapotú papírlapomat hasonló Audira cserélném.

(#44616) hackeeeee válasza enginev3.0 (#44613) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én nem erőltetném. Oxidáció veszélye, stb, stb...

Kompresszor, sűrített levegő, esetleg ecset.

Véleményem szubjektív...

(#44617) nonee


nonee
aktív tag

Sziasztok!
Van egy problémám,routerrel kapcsolatban.ez egy Gigaset Se361 Wlan tipusú készülék,megvan az admin felülete is,amin tudok beállításokat állítani,de viszont nemtudom azt hogy melyik menüpontban van az hogy ha nem megy a gépem akkor is tolja a wifit...van ilyen beállítás valahol,esetleg ha tudja vki megköszönném ha segítene..egyszerüen ha nem megy a gép akkor nincs wifi...nem értem.

A futballban mindenkinek van véleménye, és mindenki ért is hozzá.Ha privátot kapsz,illik válaszolni!!!!

(#44618) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Az eseménynaplóban ezt látom:
"Hiba történt az eszközön(\Device\Cdrom0) a lapozási művelet közben"
Ez mit jelent?
Valami hardverhiba van?

Windows 7 Prof.64 bit-em van.

[ Szerkesztve ]

(#44619) gamer187 válasza Zolaash (#44607) üzenetére


gamer187
tag

letöltöttem a revo-t, ugyan az a probléma.

(#44620) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Nemtudjátok véletlenül hogy egy közjegyzői meghatalmazás mennyibe kerül?

iPhone 13 Pro Max

(#44621) fasirTTT


fasirTTT
őstag

telomba a memarit azt írja hogy formázni kell. gép se ismeri fel, mikor a telóval csatlakoztatom. valahogy nem lehet róla pár adatot lementeni ?
remélem tudtok segíteni :S

(#44622) enginev3.0 válasza hackeeeee (#44616) üzenetére


enginev3.0
félisten

Az a baj se tiszta eset, se kompresszor se semmi
szóval marad piszkos :) :R
Köszi mindenkinek

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#44623) Haeri válasza jozsi252 (#44620) üzenetére


Haeri
csendes tag

3-5e volt 2012 nyarán mikor ilyen helyen dolgoztam

A/4-es jó állapotú papírlapomat hasonló Audira cserélném.

(#44624) #65675776 válasza enginev3.0 (#44622) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha olyan porszívód van, ami fújásra is beállítható, akkor az is jó lehet.

(#44625) enginev3.0 válasza #65675776 (#44624) üzenetére


enginev3.0
félisten

Sajnos az sincs :(

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#44626) DJ WOKKY


DJ WOKKY
addikt

sziasztok.

A word-ben egy véletlenszerű bill. parancsra a háttérben négyzethálók jelentek meg.
A nagyobb baj, hogy új dokumentum megnyitásával is jelen van ez a háttérben.
Hogyan tudjuk megszüntetni ezt?

(#44627) hackeeeee válasza DJ WOKKY (#44626) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Esetleg?

Véleményem szubjektív...

(#44628) DJ WOKKY válasza hackeeeee (#44627) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

köszönjük, ez volt az. Segített is. :R

(#44629) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

MOstanában sokszor lelassul a gépem és ezt írja ki:

"Az oldalon a parancsfájl dolgozik, illetve nem válaszol. Megállíthatja most a parancsfájlt, vagy folytathatja, hátha befejezi a működését.

Parancsfájl: https://fbstatic-a.akamaihd.net/rsrc.php/v2/yG/r/oeyMmgGXkU1.js:29 "

Ez mi?
Lehet választani,hogy folytatás vagy leállítás...

Alias: Júzer error

(#44630) leslieke válasza -HajTömeg- (#44629) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A Facebook nézegeti a géped.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#44631) Vakegérke válasza leslieke (#44630) üzenetére


Vakegérke
veterán

Bár nem érint a probléma, mégis megkérdem, hátha okul belőle a kérdező is: ezt a kéretlen kíváncsiskodást le lehet állítani? Ha igen, akkor hogyan?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#44632) AsusBoy válasza ggg666 (#44611) üzenetére


AsusBoy
senior tag

Sziasztok!

Van egy Samsung UE40ES6100-as televízióm, és a laptopommal szeretném összekötni. AllShare segítségével már sikerült is Wifin keresztül megosztani a laptopomon található HD-s tartalmat, de iszonyat lassan tölti be, fél percet megy a videó, majd 1 percet tölt. De pl. tegnap volt hogy 1 órán keresztül sem akadt meg. Nagyon instabil.

Érdeklődnék tőletek, hogy esetleg más módszerrel vezetékes összeköttetésen keresztül megoldható a laptopon található HD-s tartalom megosztása a tévére, vagy más módszerrel? Sajnos nincs nagy tárhelyű pendriveom sem, de ha másképp nem lehet megoldani, csak ilyen AllShare-es Wifis megoldással, akkor lehet, hogy be kéne szereznem egy nagy méretű pendriveot, de elsőnek gondoltam megkérdezlek titeket, hátha tudtok alternatívát.HDMI kimenet sajnos nincs a laptopomon .

A 3 éves Samu LCD tévémmel a laptopom segítségével simán a Samsung PC Share Manager segítségével simán leosztottam bármilyen HD-s tartalmat a gépről a tévére, de ezzel az új tévénél hiába próbálkozom ezzel a programmal és az UTP kábellel, nem akar működni.
Mit tanácsoltok?
Előre is köszönöm a válaszaitokat!

(#44633) leslieke válasza Vakegérke (#44631) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Vagy letiltani az oldalt, vagy beállítani, hogy törlődjenek a böngészési előzmények a böngésző bezárásakor.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#44634) vilmaboy


vilmaboy
őstag

sziasztok!

Win8al volna egy olyan problémám, hogy csak hdmi porton hajlandó megjelenni. Laptop képernyőn nem. A laptop egy dell vostro 3350. i3 sandy, hd3000. Hallott már valaki ilyesmiről?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#44635) Vakegérke válasza leslieke (#44633) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha letiltja az oldalt, az nem gond, ha be akar lépni?
Az előzmények törlése elég? Mert ugye attól a sütik még megmaradnak.

Nem kötözködöm, csak érdeklődöm. Úgy tanul Vakegérke, ha kérdez. ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#44636) leslieke válasza Vakegérke (#44635) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Sütik törlését is be lehet állítani, hogy kilépéskor törlődjenek. nekem 2 böngésző van, az egyik így van beállítva.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#44637) kispx válasza Vakegérke (#44631) üzenetére


kispx
addikt

Ha FF-et használasz, akkor van egy pár plugin a kíváncsiskodókra:
Ghostery
Google Privacy (FB-nél is hasznos)
esetleg a NoScriptnél az iframe tiltása is hasznos (nem vagyok webfejlesztő, de mintha olvasta volna valahol, hogy így is lehet kíváncsiskodni)

És a szokásos dolgok:
Sütik törlése kilépéskor.
Ugyanez a Flash-es sütikre (better privacy)

(#44638) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Köszi a válaszokat. :)

-HajTömeg- fórumtársunk bizonyára már tudja, hogy mit kell tennie.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#44639) hackeeeee válasza AsusBoy (#44632) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Válasz nem érkezett a kérdésre, mármint arra, hogy HDMI csatlakozó/kábel nincs-e véletlen?

Aztán a következő kérdés, a Wifi milyen? 54Mbit? Ha igen, akkor lényegében az a válasz, hogy felejtsd el a wifi-t, és a gépet is kábellel kösd a router-hez (gondolom ez van, mivel ezt sem írtad le).

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#44640) Tv


Tv
senior tag

Sziasztok

A következő problémám lenne. Letöltők egy videót pl. youtube-ról, flv-formátumban. Pendrive-ra teszem és egy LG tv-n akarom megnéznil. Viszi is, de nem lehet tekerni benne, illetve előre-hátra "ugrani" benne. Ehhez mindenképp át kéne konvertálnom, hogy jó legyen?

(#44641) Rivaul válasza Tv (#44640) üzenetére


Rivaul
addikt

Meg kell próbálni hogy akkor mit csinál. Lehet hogy nem nyújt ahhoz a formátumhoz teljes támogatást a tv.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#44642) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Hali mindenkinek!

Már hulla vagyok a félrevezetésektől..avagy az én agyatlanságomtól..majd mindjárt kiokosítotok úgyis melyik áll fent:)
Ha a ph-s többet megélt userek véleményét veszem figyelembe akkor szerintük vga limitem van..viszont akár hol olvasom ezt a limit dolgot..azt írják ha a vga 99% és a cpu kihasználtság a közelébe sem ér akkor vga limit.... namost ez egy sima 965BE procival és egy 7870es kártyával lehetséges? Én játékok alatt ezt élem meg [cpu 40% vga 99%] 10ből 8játéknál...akkormost?

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#44643) Rivaul válasza Apollo_21 (#44642) üzenetére


Rivaul
addikt

Attól függ hogy mekkora felbontással s mit játszol. Le van driverezve minden rendesen azon a gépen?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#44644) tikshow válasza Apollo_21 (#44642) üzenetére


tikshow
addikt

CPU 40%, de gondolom két mag 100%-on pörögve, tehát azokba a játékokba ahol csak 2 magot használ jó hogy 40%-os terhelést fog írni.

[ Szerkesztve ]

(#44645) Apollo_21 válasza Rivaul (#44643) üzenetére


Apollo_21
addikt

Igen...a kövi kollegának bocs hogy hirtelen nemirom a neved..monitorozom magonként is..és egyik sem pörög 50%-on sem...Full HD..általába csak az élsimítás nincs bekapcsolva...vsync is abszólut kilőve..
Nézek egy kis Vga tuningot és grafikai minőség visszavételt..hátha vmelyik javulást hoz.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#44646) troll81


troll81
addikt

szia mi a probléma ponosan és mekkora a felbontás amit használsz? :F

(#44647) -HajTömeg- válasza leslieke (#44630) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Ez mit jelent? :U

Alias: Júzer error

(#44648) fastleslie


fastleslie
senior tag

Ati Tray Tools
Kérdésem: Hardware -> Overlock Settings -> Fan
Beállítgatom az egyes hőfokokhoz tartozó ventilátor-fordulatszámokat, de a gép újraindítása után ezek nem maradnak meg. Miért? A gyári beállítás pedig nem elég agresszív... (70 celsius foknál 32% :Y ...) pedig leokézom...

(#44649) -HajTömeg- válasza leslieke (#44633) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Időközben visszaolvastam és ezt, azaz a böngészési előzmények törlését beállítottam.
Írnak egyébként erről az "érdeklődésről" valahol bővebben?
Jó lenne tudni miket tart nyilván így a face.

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#44650) Rivaul válasza fastleslie (#44648) üzenetére


Rivaul
addikt

Riva tuner sem menti el? Próbáld +. Esetleg nincs ere egy opció ami elmenti, nézz szét jól a programba.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.