Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44301) cekkk válasza Sub-ZeRo (#44300) üzenetére


cekkk
veterán

Köszönöm! :R
Nem is ismertem ezt az oldalt, de most mentem! :R

(#44302) gozso


gozso
senior tag

kérdés:
invitel mint net szolgáltató, t-com területen szintén annex a modemet használ?

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#44303) mefistofeles

Tisztelt kollégák!
Pár nampa feltettem a SlimBrowser böngészőt és nagyon meg vagyok vele elégedve. De van valami amit nem igazán értek. Telepítés után alapból átvette a mentett jelszavaimat de mégis , mikor belépek egy oldalra akkor a jobb alsó sarokban mindig megjelenik egy kis ablak azzal, hogy "Lementi a belépési adatokat?" na ezt nem értem. Mit akar lementeni és hová? Mikor már tudja ugye.....

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#44304) razorbenke92 válasza mefistofeles (#44303) üzenetére

soha nem próbáltam a programot, ezért is offban válaszolok, mert ez csak egy tipp:

Nincs valami online accoutos jelszótárolója mint néhány más browsernek, és oda akar menteni a gépedről olyan jelszavakat, amiket használsz?

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#44305) kenwood


kenwood
veterán

youtube videokhoz keresek valamilyen "cache" megoldast.
a problemam az,hogy egy hosszabb videoban tekergetve ossze-vissza ugral,varni kell a betoltesre stb ...
magara a videora nincs szuksegem egy kulso programmal lejatszhato fileban,eleg ha egy tmp directoryba lementi es kikuszoboli ezeket az idegesito toltogeteseket.
megoldhato a dolog ?

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#44306) Lenry válasza kenwood (#44305) üzenetére


Lenry
félisten

próbáld meg, hogy jobb klikk a videóra: Settings
harmadik fül (kis mappa ikonja van) és ott a csúszkát felhúzod unlimitedre

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#44307) crysis 2011


crysis 2011
aktív tag

xbox360 RGH kérdéseket hol lehet feltenni? :U

(#44308) kenwood válasza Lenry (#44306) üzenetére


kenwood
veterán

koszonom.megtaltosodott tole a youtube.nem is ertem,miert nem ez a default beallitas ...

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#44309) Rivaul válasza crysis 2011 (#44307) üzenetére


Rivaul
addikt

Sehol. Van boxos topic de ha ilyesmiről bekérdezel nem lesznek kedvesek, az rgh warezhoz kapcsolódik szorosan. Keress egy hirdetőt aki foglalkozik vele (van egy pár) s tőlük pm-ben.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#44310) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok.

Adott egy fejhallgato hangszoro, aminek egyik polusarol lefolyt egy olyan helyre az on a forrasztaskor, ahova nem szabad lenne. Sztem a ket polust pont osszezarja. Az lenne a kerdesem, hogy hazilag hogy lehetne onnan eltuntetni az ont? Gondolom az onszippanto, nevebol adodoan pont erre valo. De nekem nincs otthon, de szeretnm valahogy ezt a problemat elharitani. Szoval. Felolvasztom az ont a forrasztoval, es tovabb??

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#44311) Rivaul válasza Satyricon (#44310) üzenetére


Rivaul
addikt

300ft ónszippantó inkább mint hogy még jobban szétfolyasd. Ha nem tudod simán a pálcával "kihúzni" akkor szerezz be egyet.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#44312) Lompos48 válasza Satyricon (#44310) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Meleg pákával és gyantával kell megpróbálni, mert a gyanta összerántja cseppbe az olvadt ónt. Próbálható szippantó helyett egy árnyékolt kábelről lehúzott árnyékolóharisnya-darabbal, ami esetleg ugyancsak gyantázva beszívja a szálak közé.

(#44313) Synthwave válasza Rivaul (#44262) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Amennyi dolgot én már itt összepróbáltam, az felér egy kisebb szervízzel.

És továbbra sincs megoldás.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#44314) Rivaul válasza Synthwave (#44313) üzenetére


Rivaul
addikt

Sajnálom én kifogytam :(

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#44315) Synthwave válasza Rivaul (#44314) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Én lassan az életkedvből fogyok ki..

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#44316) tomy88trance


tomy88trance
tag

Üdv!

Eléggé összetett problémával fordulok hozzátok! Egy két napja a vinyóm furán kezdett el viselkedni, a rendszer be -be töltött ugyan,de elég lassan(win7 32bites), aztán volt,hogy pár perc munka után semmilyen kattintásra nem reagált a windows és/vagy kifagyott ,aztán nagy nehezen elindítottam,mert addig csak csökkentett módban akart futni, úgy sikerült elindítani,hogy kitisztitottam a registry-t meg mindent ccleaner-el ,aztán egy ideig okés is volt,aztán raktam fel egy malmware írtó progit,mert ismerős szerint bekaphattam párat viszont újaindítás után már nem volt kép se , kipucoltam a vga ventit is,de nem lett jobb, tegnap este fura akadozásra lettem figyelmes játék közben,de úgy voltam vele,hogy lehet a vinyó miatt. Most a kérdésem az,hogy a vga behalt vajon? ,mert semmi előjele nem volt, ja igen és kaptam egy checksum error-t meg egy csomó H betűt egymás alá :| Ja igen HDSentinel-t is futattam még tegnap 99%kondició és 100% teljesítményt mutatott , rövid ön-teszt-et csináltam mivel részlegest nem tudtam,mert nem teljes verziós, ott viszont végigment és azt írta,hogy az olvasó egység hibája miatt szakadt meg:| Valaki plz help,mert már két topicba is írtam,de senki nem akar válaszolni :O

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1206318260

(#44317) trufa12 válasza Synthwave (#44166) üzenetére


trufa12
addikt

Ram? vagy valami áram probléma
sok furcsaságot tud okozni :D 1 kósza áram.

de én ramot mondanék mert erre más magyarázatot adó dolog nincs.

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#44318) trufa12 válasza tomy88trance (#44316) üzenetére


trufa12
addikt

ha vga behalt volna akkor csíkozna stb

hűtve van a hdd rendesen? nah meg ha kiakad a teszt akkor valszínű a hdd nem az igazi már

de lehet ram is

minthogy azon megy át minden adat ,... .:S

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#44319) Synthwave válasza trufa12 (#44317) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

De másik gép is csinálja (meg csinálta is). Mi az esélye, hogy pont ugyanaz az alkatrész megy bennük tönkre? Meg ha RAM lenne, akkor előtte miért ment gond nélkül? Korábban is csinált ilyet, aztán amikor volt kép, akkor minden rendben volt, ki se nagyon kapcsoltam a gépet. Amikor egyszer-kétszer ki kellett és utána visszakapcsoltam, akkor is rendben felállt a rendszer. Néha viszont megmakacsolja magát és századjára se.

Az áram sem valószínű, mert már átvittem máshoz is és ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#44320) tomy88trance válasza trufa12 (#44318) üzenetére


tomy88trance
tag

nincs a biosba se már kép, meg nem forog a vga ventije :| ram lenne? lehet nem jól van berakva? mert ki vettem,hát a hdd-t amúgy csak a házban lévő ventik hűtik, nincs alatta fölötte semmi hűtés :|

[ Szerkesztve ]

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1206318260

(#44321) Rivaul válasza tomy88trance (#44316) üzenetére


Rivaul
addikt

ha több memória van a gépedben akkor vedd ki csak 1-et hagyj. Minden felesleges dolgot húzz le a gépről (olvasó stb...). Futtass egy stressz tesztet a procira. Nézd meg így mit reagál.

szerk: látom már jobban meg is halt. Lehet hogy a táp vagy a lap lesz a ludas a dologban. Szedd szét a gépet s tedd össze újra de csak úgy ahogy írtam, utána bekapcs.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#44322) lyzzard válasza tomy88trance (#44316) üzenetére


lyzzard
aktív tag

kapj le egy hirens boot cd-t, amin van hdd regenerator - en a hirens 9-est szeretem- es ereszd ra a vinyora vegig. kicsit hosszu lesz, de minden szektort megnez. lehet megeri.

(#44323) lyzzard válasza lyzzard (#44322) üzenetére


lyzzard
aktív tag

hopp, bocsi, mobilról nem láttam jól, hogy már totál behalt a dolog :S nameg az időlimitet is túlléptem már az előző kipucolásához

[ Szerkesztve ]

(#44324) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Sziasztok, tudtok esetleg vmi jogi fórumot avagy vki aki jártas az örökölt ingatlan eladásánál kapcsolatban..konkrét kérdés...nagymuterom megvenné a részemet..és megy a rinya h adjam oda a szem ig. számom adószám stb. elöre..és majd ő intézi..de sztem.ezt majd amikor az ügyvéd behiv h mi alakult akkor vagyok köteles aláíráskor odavinni, leirni...jól tudom?

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#44325) Rivaul válasza Apollo_21 (#44324) üzenetére


Rivaul
addikt

Nekem itt sokat segítettek ha bajba kerültem :U

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#44326) nábob válasza leslieke (#44274) üzenetére


nábob
tag

Húú végül másik partícióra tettem azt a 18 GBos foldert + egy windows image-t választottam ki backup-ra és a így 75 GB lett :F

Harap utca három alatt megnyílott a kutyatár

(#44327) Apollo_21 válasza Rivaul (#44325) üzenetére


Apollo_21
addikt

Thx, bár az a másik probléma h itt megmég megsem jelenik a hozzáadott hozzászólás:()
De köszönöm! türelemmel leszek:)

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#44328) jobbacsabba


jobbacsabba
aktív tag

Üdv!
Beszedtem néhány hülye nevű fájlt egy hordozható adattárra, amit nem tudok törölni. Tud itt valaki segíteni, vagy olyan fórumba irányítani, ahol igen?
Köszi,
Csaba

(#44329) suspect válasza jobbacsabba (#44328) üzenetére


suspect
aktív tag

Milyen kiterjesztésű fájlok?
Nem ír ki semmit miért nem engedi?

(#44330) Rivaul válasza jobbacsabba (#44328) üzenetére


Rivaul
addikt

Van rajta más is amit szeretnél megtartani? Formázni próbáltad? Hogy szedted be? Vírusirtót lehet rá kéne engedni.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#44331) suspect válasza Rivaul (#44330) üzenetére


suspect
aktív tag

vírusírtó +1

(#44332) jobbacsabba válasza suspect (#44329) üzenetére


jobbacsabba
aktív tag

Képek voltak mellette. Már formáztam. Öcsém gépére mentettem képeket, mikor láttam, hogy milyen szutykok jöttek létre egy-két könyvtárban, ott sem és itthon sem tudtam törölni, nem találta vírusnak a ESS és a CCE sem, valamint nem tudtam törölni a filexile-lel sem. A helyi menük sem voltak teljesek, nem volt pl. biztonság fül a tulajdonságokban, illetve a TC csak adatlapot akat mutatni, de ha meg akartam nézni nem nyitott meg semmit...
Egyébként így nézett ki a dolog:

Nem tudom mi a franc lehetett...
Ötlet, esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#44333) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

Valaki tudna segíteni, hogy az MSI MS-9105 Pro266TD Master-LR alaplap a sima 184pin -es DDR ramot is lekezeli, vagy csak az ECC -t ?

Elvileg nem ECC van a lapba így tuti kezeli, de biztosra akarok menni , 4 x 1GB -ot szeretnék bele , jelenleg ez van:

4x 512 MB PC3200 DDR-SD-RAM (Corsair Value Select VS512MB400) - nem ECC

(4x 1 GB -ot ECC -be nem nagyon tudok sehonnét (megfelelő áron...) így marad a sima 184pin -es)

DIMM 184-pin
PC3200 (DDR-400)
1 GB

Technology: BGA or TSOP

>.184pin Dimm Desktop Memory

>.CL3 2.5v 128x4 High Density

>.Unbuffered, Non Ecc, Non Registered

Így megfelelő bele ? :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#44334) Lompos48 válasza jobbacsabba (#44332) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ilyet pár alkalommal tapasztaltam kinyíródóban levő flash memóriákon, talán egy-két alkalommal HDDn is. A "File Allocation Table" összezavarodása a jelenség oka, de mi okozza, azt nem tudom megmondani. Flash esetén mindig halállal végződött rövid időn belül.

(#44335) jobbacsabba válasza Lompos48 (#44334) üzenetére


jobbacsabba
aktív tag

Amiatt szomorú lennék, mert egy elég jó sandisk sd kártyáról van szó... Ennek utána nézhetek esetleg egy programmal? HDS?

(#44336) Lompos48 válasza jobbacsabba (#44335) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem tudom, nem ismerem. :N

(#44337) ggg666 válasza Lompos48 (#44336) üzenetére


ggg666
őstag

Hard disk sentinelt?
Nem ismered?

(#44338) Lompos48 válasza ggg666 (#44337) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ilyen néven igen. :) De flash memóriát nem teszteltem vele soha. Nem volt alkalmam.

[ Szerkesztve ]

(#44339) jobbacsabba válasza Lompos48 (#44338) üzenetére


jobbacsabba
aktív tag

:)
Akkor egy próbát megér.
Köszi a segítséget, figyelni fogom. :R

(#44340) #36268800


#36268800
törölt tag

Van egy SoundBlaster Live! 5.1 hangkártyám, amit el szeretnék adni.
A következő a kérdésem:

működik-e XP-nél újabb OS-eken, vagy csak régimódi felhasználóknak kínálhatom?

(#44341) lyzzard válasza #36268800 (#44340) üzenetére


lyzzard
aktív tag

akár 64 biteseken is megy, csak nem eredeti driverrel, hanem a KX nevű csodadriverrel. hangszínállítási funkció nem lesz benne. nekem még 64-es win7 alatt ment azzal.

(#44342) Rivaul válasza #36268800 (#44340) üzenetére


Rivaul
addikt

Win 7 re rá lehet erőltetni de kell hozzá egy kis kreativitás. Google leírja miként. Tanulmányozd s így el tudod igazítani a majdani tulajdonost.
SoundBlaster Live! 5.1 win 7 driver címszó alatt keresd.

lyzzard megelőzött míg írtam. Ezt találtam én is. Olvasgass :K

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#44343) lyzzard válasza Rivaul (#44342) üzenetére


lyzzard
aktív tag

szorri :D

egyébként sajnos az összes creative cucchoz kell "kreativitás" sajnos driverszinten, azért is adtam el az x-fi xtreme musicomat, mert elegem lett a win8-as driverükből (még a moddolt driver se akart menni, pedig hónapokon át kísérleteztem vele)

azóta az asussal nyugalom van. Sajnálom, mert szerettem pedig... de se a live, se az audigy, se az x-fi nem tudott rendes támogatással rendelkezni egy-egy újabb rendszernél...

[ Szerkesztve ]

(#44344) #36268800


#36268800
törölt tag

Köszönöm! Utána nézek. :K

(#44345) kenwood válasza lyzzard (#44343) üzenetére


kenwood
veterán

lehet,h jobban jartal volna,ha az OS-t adod el.rengeteg hardverhez nincs meg normalis support win 8 ala.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#44346) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Hogyan tudnék utána nézni annak, h a településemen milyen internet szolgáltatók vannak és milyen csomagokat kínálnak?

Nógrád megyében lakom és azon belül Borsosberényben

THX a választ

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#44347) tikshow válasza Predator2 (#44346) üzenetére


tikshow
addikt

Altalaban a szolgaltato oldalan vannak az ehhez megfelelo menupontok (T-Com, UPC, Digi, Invitel stb-stb)

(#44348) suspect válasza tikshow (#44347) üzenetére


suspect
aktív tag

+1
T-home és UPC szinte biztos, hogy van :K

[ Szerkesztve ]

(#44349) Outlander válasza Predator2 (#44346) üzenetére


Outlander
őstag

Kb egyesével, amik eszedbe jutnak szolgáltatók , azokat megnézve....

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#44350) gozso válasza Predator2 (#44346) üzenetére


gozso
senior tag

itt nézd meg...

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.