Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17251) vilmaboy válasza Dr V (#17247) üzenetére


vilmaboy
őstag

ez esetben egyértelműen a bővítés mellett voksolnék... legutoljára a celeron 666-os procimat húztam 950-re. azóta egyetlen hardveromat sem. egyszerűen nem látom értelmét. inkább bővítek mint tuningoljak...

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#17252) Nordic válasza spista222 (#17250) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Felmásolva nem volt hiba. Cseréltem csatlakozót is, a hiba megmaradt. Azt hiszem megint valami megmagyarázhatatlanba ütköztem:D. Nagyon nem zavar, mert ritkán nézek dvd-t, de azért csak bosszant egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#17253) sklopp válasza Pocok256 (#17241) üzenetére


sklopp
őstag

Kb. 10 mp. Google: HP Pavilion dv6 , 2 db. USB3.0.

(#17254) vilmaboy válasza sklopp (#17253) üzenetére


vilmaboy
őstag

a kérdés az volt, hogy sata 2 vagy 3 :)

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#17255) Lenry válasza Darko_addict (#17249) üzenetére


Lenry
félisten

Milyen billentyűzetet vegyek?

illetve itt egy személyes ajánlóm, az általam használt billentyűzetről, olvasd el, hátha pont ilyen kell neked is

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#17256) Pocok256 válasza vilmaboy (#17254) üzenetére


Pocok256
veterán

Viszont a gép itt van előttem ha van valami módszer amivel ki lehet deríteni ne tartsátok magatokban :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#17257) Darko_addict válasza Lenry (#17255) üzenetére


Darko_addict
őstag

Besza-behu, majdnem így írtam be, és nem volt semmi. :D

Köszönöm, elolvasom az ajánlód is! ;)

:B :R

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#17258) vilmaboy válasza Pocok256 (#17256) üzenetére


vilmaboy
őstag

őőőő. nm emléxem, hogy az Aida kimutatja e, de látnék rá esélyt :) :B

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#17259) sklopp válasza vilmaboy (#17254) üzenetére


sklopp
őstag

Úgy látszik, hat rám a melegfront...

(#17260) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Ehhez hasonló Wireless Home Digital Interface eszközöket tudnátok mondani?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#17261) fecg21


fecg21
aktív tag

helló !

Micro sd kártyákat és pendrive-ot melyik külföldi webáruházból érdemes rendelni?

(#17262) vilmaboy válasza fecg21 (#17261) üzenetére


vilmaboy
őstag

tekintve hogy magyarországon minden sarki számtekboltban is max pár ezer forint... szerintem egyikből sem... de ha már anyira ragaszkodsz hozzá akkor ebay...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#17263) fecg21 válasza vilmaboy (#17262) üzenetére


fecg21
aktív tag

Köszi a választ ! A pár ezressel vitába szállnék, 32gb-os pendrive-ból kellene 2 db, és micro sd kártyából pedig 3, idehaza ez elég drága mulatság lenne, és szerintem megérné kintről behozatni.

(#17264) vilmaboy válasza fecg21 (#17263) üzenetére


vilmaboy
őstag

jam hát úgy igen... ezt nem írtad az előbb :) még mindig tartom, hogy ebay-en keresgélj. én onnét nyulok sok dolgot olcsón...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#17265) Pocok256 válasza vilmaboy (#17258) üzenetére


Pocok256
veterán

Ja aida -val megkaptam a chipsetet így már tudom, hogy 6 db sata 3 as port van elméletben az alaplapon szóval jöhet az SSD :D
Kösz a tippet :)

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#17266) antivirtuoz válasza fecg21 (#17263) üzenetére


antivirtuoz
tag

Szerintem azért nem olyan vészesek az itthoni árak sem: [link]. :)

"A legfontosabb: nem szabad abbahagyni a kérdezést." - Albert Einstein

(#17267) vilmaboy válasza Pocok256 (#17265) üzenetére


vilmaboy
őstag

akkor jól emlékeztem :) szívesen :B

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#17268) vilmaboy válasza antivirtuoz (#17266) üzenetére


vilmaboy
őstag

ennyi... :K nagytételnél biztosan jobb az ebay vagy külföld, de ott nincs számla, garancia stb... oksa.. sok helyen adnak ebayesek is, nade nem jobb a sarki fűszeres mint a tesco, hamár kicsiben gondolkodunk? :B

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#17269) Vicoo


Vicoo
senior tag

Üdv!
A telefonom ( Galaxy W ) egy órája azt csinálja, hogy kiírja hogy rossz jelszót adtam meg vag y afiókom megváltozott... de nem. Megváltoztattam biztonságképp a jelszavam számítógépen, simán megy is a bejelentkezés. Telefonon is bejelentkeztem ,de megint ezt írja ki!!! :@ Mi a kv@ anyja ez? Ilyen még sosem volt!!

(#17270) Boky


Boky
csendes tag

Sziasztok!

Nem vagyok benne biztos, h jó topikba írok, remélem nem vagyok nagyon off.

Az a problémám van, hogy 2 routerem van, az újat ma üzemeltük be (Cisco EPC3925), mivel a régi (TP-LINK TL-WR 1043ND) nem volt kompatibilis az új nethez való technikához (pontosan nem értem faterom mit magyarázott nekem).
A probléma az, h az újnak a hatótávolsága kisebb, a földszinten lévő xbox már csak 1/4 csíkot érzékel, azt se mindig, míg a régin mindig fullos volt.

Létezik-e olyan megoldás, h a régi routert felszereljük a földszinten/máshol, és az új router jelét továbbítja? Vagy ha ilyesmi lehetetlen, valami egyéb megoldás?

Köszi előre is :)

(#17271) spista222 válasza Boky (#17270) üzenetére


spista222
addikt

A régi routert felszereled a földszinten kikapcsolod a benne a DHCP szervert és összekötöd a régit és az újat egy lan csatin keresztül.
Ekkor az újon lesz a DHCP server a régi viszont csak switchként és wifi szóróként működik.
Elvileg így mennie kell.

[ Szerkesztve ]

(#17272) Boky válasza spista222 (#17271) üzenetére


Boky
csendes tag

Teljesen nem értem miért, de faterom azt mondta h ez így nem kóser, a földszint és az emelet ahol az új router ül kb 8-10 méter a távolság, falon keresztül kb 3.
Én olyan megoldásra gondoltam ami wireless, h a router fogja a másik jelét, vmi wifi adapterrel vagy valami egyéb mágiával.

Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy azért kéne mindenképpen a földszintre a másodlagos router és nem jó az, h egymás mellé betesszük őket és összekötjük, mert ha már ennyire bűvészkedünk a technikával, akkor egy UTP kábellel a TV-re is szeretnénk rákötni a netet.

[ Szerkesztve ]

(#17273) alufelni válasza Boky (#17272) üzenetére


alufelni
tag

Az antennát próbáltad átcserélni a routeren?
Lehet a TP-linké jobb.

(#17274) Boky válasza alufelni (#17273) üzenetére


Boky
csendes tag

Sajna a Ciscon nincs antenna.

(#17275) alufelni válasza Boky (#17272) üzenetére


alufelni
tag

Nem értem miért cseréltétek a routert?
a cisco csak 54mbps-el tudja küldeni a jelet,míg a tp-link 300mbps el.

(#17276) alufelni válasza Boky (#17274) üzenetére


alufelni
tag

Akkor ez a baj :K

(#17277) spista222 válasza Boky (#17272) üzenetére


spista222
addikt

Akkor vegyél AP-t mert az a sima router nem fogja venni is a jelet és továbbítani is bár lehet hogy másik firmware segítségével lehet hogy megoldható de ahhoz már az én tudásom kevés:) jelenleg.

Ahogy nézem azért kellett cserélni mert az új az nem csak router hanem kábelmodem is egyben. míg a régihez kellett még egy kábelmodem.

Én még mindig azt mondom hogy egy kábellel kösd össze a két routert és a régit vagy routerként vagy switcként használva minden problémád megoldódik kivéve a TV de abba elvileg lehet kapni WIFI vevőt:)ha már netes:)

[ Szerkesztve ]

(#17278) alufelni válasza alufelni (#17275) üzenetére


alufelni
tag

A gépen van USB,esetleb usb-wi-fi antennával próbálni hátha növelné a jelszórást.

(#17279) Boky válasza alufelni (#17275) üzenetére


Boky
csendes tag

Most azt a választ kaptam, h a régi nethez tartozó moden max 30 Mbit/s-es sebességet tud kezelni, ez a Cisco meg modem + router egyben.

Mindenképp az kéne, h a TP-Link valamiféle reléként, átjátszóként szolgáljon.

(#17280) Boky válasza spista222 (#17277) üzenetére


Boky
csendes tag

AP? az milyen?

"Ahogy nézem azért kellett cserélni mert az új az nem csak router hanem kábelmodem is egyben. míg a régihez kellett még egy kábelmodem."

Igen, ez így van. :)

"Én még mindig azt mondom hogy egy kábellel kösd össze a két routert és a régit vagy routerként vagy switcként használva minden problémád megoldódik kivéve a TV de abba elvileg lehet kapni WIFI vevőtha már netes"

Mi is gondoltunk a wifi adapterre a TV-be, de ami kéne a Panához az olyan 20k körül van, ha lehet akkor egy kis macerával és munkával megoldanánk úgy, h ezt elkerüljük :)

(#17281) alufelni válasza Boky (#17279) üzenetére


alufelni
tag

Értem,találtam egy oldalt.Privibe megy.

(#17282) alufelni válasza Boky (#17280) üzenetére


alufelni
tag

Megvan a megoldás :DD
http://szamitastechnika.teszvesz.hu/halozati_eszkoz/egyeb/siemens_wifi_atjatszo_repeater_1597572086.html

(#17283) alufelni válasza spista222 (#17277) üzenetére


alufelni
tag

És egy wi-fi kártyával nem érne el erősebb jelet?
Mert ugye egy jóféle antenna és már repül is a net :K

(#17284) alufelni válasza spista222 (#17277) üzenetére


alufelni
tag

Mármint az átjátszó helyett.

(#17285) Lompos48 válasza alufelni (#17284) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Egy szerkesztés gomb használatáról mi a véleményed?

@Boky szintén!

[ Szerkesztve ]

(#17286) Sub-ZeRo válasza Lompos48 (#17285) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerintem akkor nem gyűlik neki a hsz-ek száma...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#17287) alufelni válasza Sub-ZeRo (#17286) üzenetére


alufelni
tag

Nem azért vagyok csak itt,de az mire jó??

[ Szerkesztve ]

(#17288) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Sziasztok!

Lenne egy olyan sürgős kérdésem, hogy a HDD-t lehet-e fejjel lefelé beépíteni? Tehát ugyanúgy vízszintesen állna, ahogy alapból is szoktak lenni, de most a "teteje" lenne alul.
Segítségeteket előre is köszönöm!

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#17289) alufelni válasza AssAssynn (#17288) üzenetére


alufelni
tag

Szia,laptopban van általában ez a technika,már találkoztam egy párral.
Asztaliba a remegés miatt nem a legjobb,mert ugye a fejegység könnyebben sérül. :K

[ Szerkesztve ]

(#17290) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Üdv!

18+
Picasa-ban miért nem jelennek meg az erotikus jellegű nyilvános képek? Úgy pár hónapja tűntek el (egy ilyen volt beállítva háttérnek a Google keresőnél), azt hittem le lettek tiltva, de most gondoltam újra megnézem és azt látom, hogy fent van minden kép (bár iszonyú nehéz megtalálni őket, mert nem lehet rájuk keresni), de nem tudom megnézni őket. Életkorom beállítva a szolgáltatásoknál, már 21 is rég elmúltam, szűrés sehol nincs bekapcsolva... akkor miért találok például a "naked" keresőszóra meztelen kisbabákat csak? Nem pedofil vagyok én...
Valaki tudja miért van ez így? Már olyan képek láthatósága is blokkolva van előlem, amin két nő fekszik egymás mellett, kezükkel a bugyijukban. Ezt azért tudom, mert ez volt beállítva nemrég, de csak egy fekete kép van most a helyén, benne egy fehér kör, azon belül egy vízszintes vonal, néhol fehér háromszög felkiáltójellel.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#17291) localhost válasza alufelni (#17283) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Vagy itt van például a bámulatos wifi-spray :))

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#17292) AssAssynn válasza alufelni (#17289) üzenetére


AssAssynn
őstag

Szia.

Köszönöm a választ.

Sajnos most nem jut eszembe, hogy hogy is hívják azt, ami nekem van, de a lényeg, hogy a HDD-k egy megadott panelra vannak felcsavarozva, s azokat lehet ki-be tologatni az állványukban. Szóval a "tetején" nincs semmi súly, se nem ér hozzá semmihez ott.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#17293) harcikoca


harcikoca
senior tag

PeToUSB-vel próbálnék windows rakni egy 16GB-s tdk pendrive-ra. Már az elején ez fogad: FormatEx Error[11]: An Error Occurred Formating the Drive. Aztán mikor próbálnám a másik parancssoros ablakban a leírtak szerint az indítókulcsot rárakni a pendrivera, de azsem megy. Ötlet??

AMD+Ati powee'R

(#17294) Lompos48 válasza AssAssynn (#17288) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Akárhogy lehet.

(#17295) spista222 válasza localhost (#17291) üzenetére


spista222
addikt

A legjobb a végén a celeb szöveg: "ezt használom 1948 óta:D"

(#17280) Boky AP
Szerintem 1 kábelt megérné lehúzni ha más nem kívülről és akkor fúrni sem kell.
Nekem is a TV-hez UTP kábelen megy 3 szobán keresztül:) nem értem hogy egy 200k-s TV-hez már miért nem tudnak adni WIFI adaptert alapból vagy miért nincs beleintegrálva, még szerencse hogy az USB-s HDD-k közül nem válogat bár már azt sem használom mert a hálózat gyorsabb és egyszerűbb:).

[ Szerkesztve ]

(#17296) alufelni válasza localhost (#17291) üzenetére


alufelni
tag

Szerinted ez müxik is?

[ Szerkesztve ]

(#17297) spista222 válasza alufelni (#17296) üzenetére


spista222
addikt

Ezt most komolyan kérded :F :W

NEM.
már csak azért sem mert 1948-óta nem működhet

[ Szerkesztve ]

(#17298) alufelni válasza spista222 (#17297) üzenetére


alufelni
tag

Csak poénból kérdeztem,ez olyan mint a reklámok,amikbe elődobják a mosószert.
Gengi gél? :DD

[ Szerkesztve ]

(#17299) AssAssynn válasza Lompos48 (#17294) üzenetére


AssAssynn
őstag

Köszönöm szépen! :K

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#17300) pocokxx válasza alufelni (#17298) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

"I really didn't think it would work, but now I'm a believer."

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.