Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#122251) pjen válasza Kiskokó (#122249) üzenetére


pjen
félisten

Tegyél egy kapcsolót a HDD tápjába és vezesd ki az elő lapra.

(#122252) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Köszi a tippeket.
A kapcsolós dologra nem gondoltam. Lehet az lesz.

Rupi
Nem akarnám basztatni már így is sokat leélt :D

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#122253) quailstorm válasza rup1u5 (#122250) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Azt tudom mondani, hogy nem próbáltam. Linkeltem, hogy nekem mi van. Árkategória alapján mennie kéne. Amim van Renesas (NEC) chipes, a hátlapi porton azok is mennek, az van a kicsi gépemben, az Orico meg az LGA775-ösben. Alaplapról is bírnia kéne a tápot, a külső táp az inkább csak extra biztonság.

(#122254) Ricardo128 válasza mezis (#122247) üzenetére


Ricardo128
aktív tag

Az ASUS oldaláról, de most megnéztem az intel oldalát is. Nem találtam, hogy milyen wifim van, ezért letöltöttem az Intel Driver and Support Assistant programot, ami automatikusan megtalálja a frissíteni kívánt drivereket. Nem érezte problémásnak a jelenlegit, ahogy az eszközkezelő sem.

gölmétcsül ©

(#122255) attiati válasza pjen (#122235) üzenetére


attiati
veterán

Pjen
Hosssszu
Baracsi
Aryes

Uj a telefon. Samsung j6 duos.
Wifivel es mobilbettel is probaltam.
Mozogtam is.
Magneses erzekelo nem tudom, hogy van e.

Googliztam a problemara: missing arrow google maps neven masnak is volt ilyen gondja. De nalam nem oldotta meg a cache torles.

A gond, hatha nem egyertelmuen irtam:

Google maps helymeghatarozasnal egy kek korrel mutatja a helyemet. De nics korulotte az a kis legyezo, ami mutatná, hogy melyik "utca" iranyaba allok. Csak maga a kek kor van.

(#122256) Aryes válasza attiati (#122255) üzenetére


Aryes
nagyúr

Itt rejlik a megoldás kulcsa: a készülékben ugyanis nincs geomágneses érzékelő. :((( Hogy miért hagynak ki egy ilyen alapvető, filléres tételt egy telefonból, az rejtély. Nem is volt olyan készülék a kezemben az utóbbi 8 évben, amiben ne lett volna. :W
Azt tudom javasolni, hogy próbálj ki más navigációs appot a play-ről, hátha van, amelyik a mozgásod alapján kijelzi az irányt. Az iGO például tudom, hogy jelzi, csak azt nem tudom ajánlani, mivel nem ingyenes. Kezdetnek próbáld meg a Waze-t, ha jól tudom az is a Google térképét használja, ha az sem jó, akkor a Here-t.

[ Szerkesztve ]

(#122257) pjen válasza attiati (#122255) üzenetére


pjen
félisten

Ha elindulsz akkor se mutatja?,hogy merre kell menni,vagy akkor müxik rendesen?Kipróbáltam,indítom a mapsot, kiteszi a térképet,egy kék kör ahol vagyok.Közölte hogy haladjak délnyugat felé.A fene tudja egy parkolóban merre van délnyugat.Elindultam,amint megmozdult az autó már megjött a nyíl az iránnyal.

[ Szerkesztve ]

(#122258) pjen válasza attiati (#122255) üzenetére


pjen
félisten

Lejárt a szerkesztési idő.A here rögtön mutatta merre induljak.

(#122259) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok

HP Omen laptophoz keresek Windows 10 1903-as hangkártya drivert. Jack dugóba bedugom a a fülhallgatót akkor szól, viszont a beépített hangszórók nem. Driver a saját oldalán nem jó, HP assistant nem hoz fel semmit. Más oldalóról szerzett driverel telepítettem, viszont a hangszórók itt sem szólalnak meg. Hangszórók jók még mielőtt kérdezné valaki :D

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#122260) Glaz-dozfhut válasza Kiskokó (#122252) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Modernebb alaplapok biosában van lehetőség letiltani bármelyik sata portot. Onnantól nem foglalkozik vele semmilyen rendszer, amíg vissza nem kapcsolod.

- Glaz-doz-fhut -

(#122261) Csupingo válasza Glaz-dozfhut (#122260) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha hot-swap -pal választod le, az nem kapcsolja le a lemez pörgését is? Van aki próbálta már?
Ha a sata portot kapcsolod le, attól még pörög?
Gondolom legtöbbször a pörgés zavarja a kérdezőket. :)
Mobil rack-be kell tenni, azt lehet áramtalanítani is.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#122262) Glaz-dozfhut válasza Csupingo (#122261) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Nem konkrétan hot swap-ra gondoltam. Most telefonról nem tudok képet linkelni, de ugyanott van olyan lehetőség, hogy "disable" vagy ilyesmi. Ettől függetlenül nem próbáltam, de szerintem nem lenne jó kivitelezés, ha letiltás mellett még pörgetné.
Van softveres lehetőség, parancssorral akár, de úgy minden bekapcsoláskor egyszer felpörög.

- Glaz-doz-fhut -

(#122263) Csupingo válasza Glaz-dozfhut (#122262) üzenetére


Csupingo
veterán

Világos, hogy nem arra gondoltál. Csak érdeklődtem, hogy vajon melyik esetben állítja le teljesen a hdd-t, mert ezeket én még nem próbáltam.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#122264) attiati válasza Aryes (#122256) üzenetére


attiati
veterán

Akkor a szenozor hiany a gond :(
Se waze, se here, se google maps nem mutatja. :F

Mondjuk a here-ben az elobb valahogy azt irta, hogy forduljon jobbra.... az mar segitseg lenne idegen helyeken.
Foleg igy mankoval :)

De most ujra azt irja, hogy forduljon dél iranyba. Ez igy random, hogy egtajat ir vagy jobb/balt?
Vagy beallithato?

[ Szerkesztve ]

(#122265) pjen válasza attiati (#122264) üzenetére


pjen
félisten

Nekem is azt irja indulásnál"forduljon pl délnek"nem tudja merre áll a kocsid orra.Ha elindulsz már fogja mutatni.gps be van kapcsolva?Van benne GPS tehát a here sygic kell,hogy menjen akár off line is,ha be van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#122266) Glaz-dozfhut válasza Csupingo (#122263) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Úgy tudom elképzelni, mikor egy sata eszközre csak tápellátást kötsz adatkábel nélkül. Akkor sem forog a vakvilágba.

- Glaz-doz-fhut -

(#122267) attiati válasza pjen (#122265) üzenetére


attiati
veterán

Most ezt nem ertem. Bent allsz egy dzsungel kozepeben.

Megadod uticelnak a dzsungel kijaratat.
Berajzolja az utvonalat.
Akkor merre indulsz?

Hiaba irja ki, hogy delnek, az erdo kozepen mindegyik irany lehet del.

Raadasul most megtalaltam, ahol jobb/bal instrukciot mutatat.

De ha elfordulok a telefonnal, akkor js azt irja, hogy balra menjek. Ha nem fordulok el vele, akkor is.

(#122268) pjen válasza attiati (#122267) üzenetére


pjen
félisten

A dzsungelben más fajta GPS t használnak,nincsenek utcák.Nem irhatja,hogy a fügefánál fordulj balra.Pont ezért írja az égtájat,mikor elindulsz már tud utca szinten navigálni.Ezt egy fotelben ülve próbálgatod?Menj ki a forgalomba,adj meg egy uticélt.

(#122269) attiati válasza pjen (#122265) üzenetére


attiati
veterán

Najo, kb ertem.
Azt mondod, hogy nem tudja megallapitani a kiindulo iranyt, mert nem tudja, hogy merrefele allok.

De ha elindulok "rossz" iranyba, akkor majd visszakorrigal. Mert mar ismerni fogja, hogy a terkepen merre mozdultam.
Az a gond, hogy mankoval kb minden lepes faj. Es gyalog mire bekalibral engem, addigra 30 metert megyek rossz iranyba.

(#122270) pjen válasza attiati (#122269) üzenetére


pjen
félisten

Gyalogosan akarod használni?Ezt eddig nem irtad,de van valamilyen gyalogos mód,csak át kell kapcsolni.Ezt még sose próbáltam.Gyalogos navinál van valami élő kép funkció.Keresd a maps ban a beállításoknál.

[ Szerkesztve ]

(#122271) attiati válasza pjen (#122270) üzenetére


attiati
veterán

Aha, gyalogosan, akkor ezert nem ertettuk egymast.

Az elokep funkciot a google mapsre irod, vagy waze/here?

Felraktam egy iranytu programot es az sem mukodik. Lehet veszek egy iranytut es a telefon melle rakom.
Ezt hogyan birta igy osszehozni a samsung...

(#122272) Ricardo128 válasza Ricardo128 (#122254) üzenetére


Ricardo128
aktív tag

Nem tudom, hogy hogyan, de megoldódott. :D

gölmétcsül ©

(#122273) pjen válasza attiati (#122271) üzenetére


pjen
félisten

Élőkép= google maps

(#122274) xmad


xmad
őstag

Sziasztok

ez pixelhiba lenne?

[ Szerkesztve ]

(#122275) ph2012


ph2012
senior tag

Sziasztok. Ezt a pendrive-ot felismeri a Smart LED tv és fel tud rá venni: [link] ? Soha nem láttam ilyen kis pendrive-ot. Köszi.

(#122276) Aryes válasza attiati (#122271) üzenetére


Aryes
nagyúr

Egy rendes telefont kellene inkább venni, főleg, ha ennyire fontos funkció hiányzik. :(
Igen, egy tetszőleges irányba el kell indulni, akkor már tudja, merre lakik a jóisten, és korrigál. Ez mindig is így volt, pl. régen a PNA-kon, PDA-kon, ahol nem volt iránytű beépítve.
Sajnos az élőkép is csak a jobb telefonokon működik, úgy tudom, és nem is mindenhol.

[ Szerkesztve ]

(#122277) Cs1csó válasza ph2012 (#122275) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ahogy nézem ez egy sima pendrive, annyi extrával, hogy az egyik oldala MINI USB csatlakozós. Ha a tévé képes pendrive-ra felvenni akkor erre menni fog.

(#122278) zoner15


zoner15
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni abban, hogy miért nem szól egyszerre a hangfalam meg a fejhallgatóm ?
(Az elmúlt 2 évben a hangfal a gép hátuljába volt bedugva elől pedig a fejhallgató ) . Ment is szépen egészen tegnapig , aztán mostmár csak külön-külön engedi használni őket.
Semmi új dolgot nem tettem fel, beállításokon se változtattam. Viszont a Realtek kezelőben lett egy HD audio 2nd output fül... Mintha magától "szétfűzte" volna a kettőt.
Valakinek bármi ötlete? Előre is köszönöm :)

(#122279) attiati válasza Aryes (#122276) üzenetére


attiati
veterán

Az lesz otthon.
Volt baj rendesen, beazott sajat telefon, kulfoldon, net nelkul, mankoval.
Koszi mindenkinek a segitseget! :R

(#122280) Semin válasza zoner15 (#122278) üzenetére


Semin
senior tag

Nekem 1x az volt a gond, hogy egy pipát berakott a frissítés, ami valami ilyesmi volt:
Front audio csatlakozó használat estén némított.
Más ötletem nincs.

(#122281) Essejó válasza zoner15 (#122278) üzenetére


Essejó
veterán

Mert az a normális müködése, hogy ha bedugod elölre a fejhalgatót, akkor lekapcsolja a hátlapi hangkimenetet.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#122282) Aryes válasza attiati (#122279) üzenetére


Aryes
nagyúr

:( Sajnálom.

(#122283) ( V )


( V )
veterán

Sziasztok,
DP kábellel kapcsolatos kérdésem lenne:
Adott XV272UP (DP1.4) monitor alá egy 2060 Super (DP1.4) és jelenleg egy ilyen DP kábel.
2K 144 Freesync-hez elegendő ez a kábel vagy vmi komolyabb kell? :F
Esetleg ROLINE DisplayPort 1.3/1.4 vagy Delock DisplayPort 85660 (vagy ez már overkill?), vagy elég ami most van?

:R

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#122284) Lenry


Lenry
félisten

van valakinek ötlete arra, hogy ezt a processzort hogyan lehetne levenni a hűtőbordáról anélkül hogy bármi tönkremenne? hangyányit odakötötte a megszáradt paszta

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#122285) Starchm válasza Lenry (#122284) üzenetére


Starchm
őstag

Ha lehet akkor tedd vissza a laptopba és tolj rajta vmi proci igényes feladatot hátha melegedés hatására fellazul. Egyébként talán, ha alkoholt folyatsz a kettő közé segíthet még.

(#122286) Csupingo válasza Lenry (#122284) üzenetére


Csupingo
veterán

Vagy esetleg hőlégfúvóval a borda felől 40-50 fokra felmelegíted, akkor talán folyósabb lesz a paszta.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#122287) Lenry


Lenry
félisten

egy óvatos csavaró mozdulat segített végül, de köszi az ötleteket :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#122288) Essejó válasza Lenry (#122287) üzenetére


Essejó
veterán

WD40 is oldja a csontosodott pasztát.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#122289) zoner15 válasza Essejó (#122281) üzenetére


zoner15
csendes tag

Esetleg van olyan fórum ahol esetleg segítenek is? Mert bocsi de ez eddig nem az volt... :)

Szóval igen az a normális működése, ahogy mondod , akkor miért van benne olyan beállítás, hogy egyszerre szólalhasson meg mind a kettő hangforrás? és mivelhogy kimentem a szobából aztán X idő múlva vissza utána jött elő ez a probléma ... plusz eltűntek a mentett EQ beállítások.

(#122290) Starchm válasza zoner15 (#122289) üzenetére


Starchm
őstag

Akkor most nem tudod összefűzni újra vagy nem találod a beállitást vagy szétfűződik újra a probléma? :D

(#122291) zoner15 válasza Starchm (#122290) üzenetére


zoner15
csendes tag

Lassan minden szét lesz fűzve :D a beállítás megvan , csak nem akar semmit se csinálni ,hogy egyszerre szóljon mind a kettő.

(#122292) Starchm válasza zoner15 (#122291) üzenetére


Starchm
őstag

Ha átállítod utána tolsz egy restartot teszt előtt?
Ha összefűződ, azaz kiveszed a pipát/beteszed akkor eltűnik az a 2. output?
Egyébként megpróbálnék még egy realtek cucc újratételt, voltak már csodák amiket az megoldott.

(#122293) zoner15 válasza Starchm (#122292) üzenetére


zoner15
csendes tag

Kihúztam minden kábelt meg vissza hátha az a baj, de nem változott semmi.
Megnézzük a driver reinstallt hátha csak ennyi a baj. :)

(#122294) zoner15 válasza Starchm (#122292) üzenetére


zoner15
csendes tag

30. Gép újrainditás után még mindig nem találom az alkalmazások között azt a drivert ami volt , pedig feltelepítettem...kisül az agyam :(

(#122295) csiga8


csiga8
senior tag

Üdv!

SB128 PCI hangkártyához ( ct4810) keresnék WIN10 drivert, ebben kérek segítséget, hogy merre keressem, vagy merre kérdezzem.

[ Szerkesztve ]

(#122296) zeloman


zeloman
újonc

Hello!
A következő lenne a problémám: néhány hete kezdődött, néha egyszerűen csak elérhetetlenné válnak a vinyók a gépben. A gyökérben levő mappákat még éppen meg tudom nézni intézőben, de megnyitni már nem tudom, hibaüzenetet kapok. (Sajnos nem emlékszem a konkrét szövegre, de újra találkozok vele, pontosítok). Ilyenkor eszközkezelőből is eltűnik egy kivételével az összes vinyó (3 van összesen), de a SATA-s ssd megmarad, továbbra is használható. Ha ilyenkor újraindítom a gépet, percekig látom az alaplap logóját a feliratokkal, hogy mit kell nyomni a bioshoz, de utána bebootol, viszont továbbra sem látom az eszközkezelőben a merevlemezeket. Másnapra megjavul, mintha le kellene hűlnie valaminek. Próbáltam már megcserélni a SATA kábeleket, csak egy vinyót bedugva hagyni, HD sentinel ben sem láttam semmi érdekeset, másik sata portot az alaplapon, kezdek kifogyni az ötletekből. Még az jutott eszmbe, hogy nagyjából akkor kezdett el jelentkezni a probléma, amikor az energiagazdálkodási beállításokkal szórakoztam, hogy hány perc tétlenség után kapcsolja ki a merevlemezeket a windows. Azóta elméletileg mindent visszaállítottam az alapértelmezettre, de nem segített.
A konfig a követekező: Gigabyte B450 aorus elite alaplap, Ryzen 5 2600 proci, 2x8gb G.skill 3000Mhz memória, bequiet straight power 11 650W táp, Windows 10 64bit
Valakinek van esetleg ötlete?

(#122297) ElektrikusDE válasza csiga8 (#122295) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Ne fáradj a kereséssel, nem fogsz találni hozzá!

Xp/Windows 2000 driver volt az utolsó hozzá.

Windows 7-en még meglehetett szólaltatni kompatibilis módban.

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#122298) csiga8 válasza ElektrikusDE (#122297) üzenetére


csiga8
senior tag

Köszi a választ, ekkor veszek másik hangkártyát.

(#122299) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Router szinten hogyan tudnék adatforgalmat mérni? Tehát függetlenül attól, hogy hány készülék csatlakozott rá az adott időszakban, mennyi GB volt a forgalom le- és feltöltésnél. Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#122300) Doky586 válasza tylerddd (#122299) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

DD-WRT firmes routeren csak simán megnézem az erre szolgáló menüpontban a routeren. Ott van grafikonon is ábrázolva napi /havi bontásban évekre vissizamenőleg...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.