Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#121901) lecsokolbi válasza Marci112233 (#121900) üzenetére


lecsokolbi
aktív tag

Feladtam. :(((
Már a hihetetlen kategória. Nincs soha feltüntetve mi hány mm esélytelen az egész.

- Mindenki hazudik! -

(#121902) King Unique válasza pocokxx (#121886) üzenetére


King Unique
titán

N-es kiadásról normál esetben csak N-es kiadásra lehet közvetlenül upgrade-elni, simára nem. Meg a Pro N eleve külön SKU-nak számít, ahhoz nem jó a sima Pro kulcsa.

Vagyis ha Pro N —► Pro váltást akarsz és van a Pro kiadáshoz érvényes termékkulcsod, akkor marad az újratelepítés, vagy esetleg reinstall nélkül EZ a módszer W10 alapon. Vagy a másik a Media Feature Pack telepítése a Pro N kiadásra, amivel funkcionálisan teljes értékű Pro kiadássá varázsolható.

[ Szerkesztve ]

(#121903) Kékes525


Kékes525
félisten

Van lényegi különbség a használhatóságban a Bluetooth képes számítógép és a Bluetooth adapterrel "felokosított" számítógép között? Az lehetséges, hogy több eszközt ismer fel a Bluetooth képes számítógép, mint a "csak" Bluetooth adapteres?
Konkrétan az a problémám, hogy a számítógépem natíve nincs Bluetooth és a Fitbit szupport pedig azt mondja, hogy az USB Bluetooth adapterek nem ismerik fel a Versát, csak a nativ Bluetooth-os gépek. Szerintem ez zöldség. Most rendeltem egyet: [ASUS USB-BT400 USB 2.0 Bluetooth 4.0 Adapter] ,majd kiderül. De addig is, ez ehetséges?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#121904) devil-k


devil-k
nagyúr

Előre elnézést, ha a kérdésem idióta:

Adott egy PC, aminek az alaplapján 2 db RJ45 LAN port van. Értelem szerűen az egyikbe internet kábel van. Ha a másikat hozzákötöm egy Apple TV 4K lejátszóhoz, ilyen módon képes látni az adatokat, amit megosztok a PC-n?
Vagy a másik LAN portot mire lehetne "befogni"?

köszönöm szépen!

- mozi bolondéria -

(#121905) mezis válasza devil-k (#121904) üzenetére


mezis
nagyúr

Milyen módon ? :F

mezis

(#121906) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

A 2019-es Outlook a ":)" írást nem alakítja át emojivá. Nem tudjátok, hogy mi lehet ennek az oka? Hol lehet beállítani?

Köszi előre is a segítséget.
:R

(#121907) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Üdv.

Olyan kérdésem lenne, lehet hülyeség... Van egy oldal, ahol az oldal el indít egy java scriptet mert csak úgy lehet megnézni neki a dolgait. Most ha én csinálok Google Chrome böngészőbe a Print Screen gombal képernyőfotót, akkor azt az oldalnak az üzemeltetője/tulajdonosa látja? Vagy hogy van ez?

Köszönöm. :R

Gergő

(#121908) DTom87


DTom87
csendes tag

Sziasztok!
Gépem: asus rog strix b450-f gaming, R7 2700x, Gainward 2060 Super Ghost, 8GB 3000MHz DDR4 RAM Kingston HyperX Predator CL15 (HX430C15PB3/8), táp Zalman Wattgiga K 750W
a gáp minden alkatrésze pár hetes!
a gond a következö: uj monitorom is mult héten jött meg DP kábelel volt össze kötve pár nap után egyszer csak bios-ig még volt kép aztán amikor a win 10 jött volna akkor elment a kép [ azota sincs dp kábelel kép csak bios-ig ] ugy h hdm 2. slotjába kötötem a hdmi kábelt [ a 144hz miatt ] igy a kép gond megoldodot de.... azota a win boot [ m2 ssd van a rendszer ] ideje megnőt 10+- sec és a restart idő az meg 20-40 secre. rendszert már többször ujra raktam formatláltam az m2, biost is alapra raktam de semmi javulás.
kérdésem lenne mi az ami ' elromolhatot ' mert ezeken kivül a gép hibátlanul müködik!

(#121909) Aryes válasza zeus_2k14 (#121907) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ha monitorozza kimondottan a prtscr gomb lenyomását, akkor tudhat róla, de ez nem valószínű, és 3rd party screenshot programmal ezt is ki lehet játszani.

[ Szerkesztve ]

(#121910) RAZERXX


RAZERXX
tag

Szép estét mindenkinek!
Szeretnék vásárolni vagy procit vagy videó karit 100 ropim van rá!
De vagy videó karit vagy csak procit veszek kérdésem az hogy most van egy Gigabyte Radeon R9 280X karim és egy Intel(R) Core(TM) i5-6400 CPU @ 2.70GHz ! Jobb procit vegyek vagy jobb videó karit 100 ropiból ? :))Ez proci ami most van egyáltalán kihajtya a videó karimat?

[ Szerkesztve ]

S8, I5 6400 3200hz,Asus 150I Aura,Hiperx ddr4 2133 mhz 16g,R9 asus rog strix vega 56 ,ssd m2 Plextor,Samsung evo 840, FSP GOLD +700W

(#121911) pocokxx válasza King Unique (#121902) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Köszi. Ez némileg vigasztal, hogy nagyon más lehetőségem nem lett volna rá. ... :R

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#121912) jeni válasza RAZERXX (#121910) üzenetére


jeni
félisten

Szerintem új rendszert vegyél inkább-ehhez lapot és procit, utána majd egy VGA-t.
Ami van az még jó lesz egy darabig.

(#121913) Tivi103


Tivi103
tag

Sziasztok! Most raktam össze egy új asztali gépet, és azt a problémát tapasztaltam hogy a gép lekapcsolása után ha a világítós billentyűzet + világítós egér világítását aktiválom azáltal hogy hozzáérek az eszközökhöz, a következő bekapcsolás kicsit nehézkes..legalább 8-10szer meg kell nyomni a bekapcsoló gombot a gèpen, hogy az elinduljon. Ezt mi okozhatja? Hogy tudnám orvosolni? Régi setup-al nem volt ilyen probléma.

(Alaplap: asrock phantom gaming 4 b365m, táp: bitfenix formula 550w)

Válaszokat,segítségeket köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#121914) Cs1csó válasza RAZERXX (#121910) üzenetére


Cs1csó
félisten

HA újonnan vennél akkor egy 166TI-t lenne érdemes, egy 2 vagy 3 ventis megoldást pl. ezt
ez a CPU még kihajtja ezt a VGA-át.

(#121915) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Jobb topikot nem találtam, felteszem itt a kérdést, hátha tudtok válaszolni, vagy eligazítani, merre induljak el.
G suit-tal lenne kérdésem. Bátyámnak kellene egy céges mail, ami nem tiltja le a levelezését a céggel kapcsolatos dolgokhoz.
Sajnos az outlook (sima felhasználó) tiltotta a fiókját, el sem érhető.
Kérdésem az lenne, hogy a G suit erre jó lenne? Vagy esetleg lenne valami alternatíva, hogy a céges levelek miatt ne töröljék a fiókját?

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#121916) Tivi103 válasza Tivi103 (#121913) üzenetére


Tivi103
tag

Lehet a világítástól független van ez a dolog, és úgy vettem észre ha első gombnyomásra nem megy, és nem kezdem el nyomogatni sokszor utána, hanem vàrok pl. 10-15masodpercet akkor beindul masodik inditasra. Valamint ha lekapcsolom, es utana egybol inditom akkor elsore is mukodik. Mi okozhatja? :(

(#121917) Cs1csó válasza Tivi103 (#121916) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mi a típusa az egérnek és a billentyűzetnek? Van külön vezérlőprogramja ezeknek a perifériákban pl. ahol be lehet állítani pár dolgot stb. más USB portba dugd át őket vagy akár meg is cserélhetnéd őket, majd gép restart.

(#121918) simpley


simpley
őstag

Sziasztok!
Ha pl egy titkosítatlan weboldalon belépek felh névvel és jelszóval a weboldal kezelője beleláthat az internetes előzményeimbe?

signed by simpley.

(#121919) Aryes válasza simpley (#121918) üzenetére


Aryes
nagyúr

Egy titkosított oldalon is. Mi köze ennek a titkosításhoz?

(#121920) simpley válasza Aryes (#121919) üzenetére


simpley
őstag

hogy érted, hogy anélkül is?
A hálózat titkosított, de a weboldal nem. Tehát nincs HTTPS://-a cím előtt, se HTTP://
csak simán a weboldal címe

signed by simpley.

(#121921) Aryes válasza simpley (#121920) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ez a böngészőtől függ, hogy ad-e hozzáférést az előzményekhez. Ez minden titkosítástól független, mert a titkosítás a csatornára vonatkozik, nem a weblapra (értsd: a böngésző visszafejti az adatokat, mielőtt eléd teszi, a scriptek is úgy futnak a desktopon). Ha bizonytalan vagy, használj inkognitó módot.

[ Szerkesztve ]

(#121922) simpley válasza Aryes (#121921) üzenetére


simpley
őstag

Safari esetén inkognitóban?
Ez pontosan mit jelentene:
" A fentiek egyike sem érvényes a többi olyan megnyitott Safari-ablakra, amelyek nem Privát böngészést használnak."
Itt a titkosításra gondol, tehát a HTTPS vagy HTTP nélküli weboldalakra, vagy azokra amik nem inkognitóban nyitott lapok?

[ Szerkesztve ]

signed by simpley.

(#121923) Aryes válasza simpley (#121922) üzenetére


Aryes
nagyúr

Mivel a "fentiek"--et nem idézted be, erre nehéz válaszolni...

(#121924) Doky586 válasza Aryes (#121921) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

simpley:

Ha nem tiltottad le külön, akkor a weblapok hozzáférnek egymás sütijeihez, azaz tudni fogják mikor és milyen weboldalakat szoktál meglátogatni, mik a szokásaid stb...

[ Szerkesztve ]

(#121925) Aryes válasza Doky586 (#121924) üzenetére


Aryes
nagyúr

Mondjuk ez így ebben a formában nem igaz, csak a saját sütihez van a weboldalaknak hozzáférése. Már vagy 10 éve ez a policy minden böngészőben.

(#121926) Doky586 válasza Aryes (#121925) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem kötelező elhinni. De elég megnézni egy frissen telepített chrome beállításaiban.. Erre épül a hirdetési üzletág, ezért ez nem is fog változni, de letiltható, ha tudsz róla..
Természetesen ez csak a statisztikai sütikre vonatkozik, a személyes jelszót tárolókho más nem fér hozzá alapból.

[ Szerkesztve ]

(#121927) simpley válasza Aryes (#121923) üzenetére


simpley
őstag

"
Privát böngészési ablakok használatakor:
A különböző lapokon végzett böngészési tevékenységek el lesznek különítve egymástól, így a felkeresett webhelyek nem tudják nyomon követni a különböző munkamenetekben végzett böngészési tevékenységét.
A felkeresett weboldalak és az automatikus kitöltés funkcióval használt információk nem lesznek elmentve.
A megnyitott weboldalak nem lesznek eltárolva az iCloudban, így azok nem láthatók, amikor az összes megnyitott lapot más eszközökről tekinti meg.
A legutóbbi keresések nem szerepelnek az eredmények listájában, amikor az intelligens keresési mezőt használja.
A letöltött elemek nem szerepelnek a letöltések listájában. (Az elemek ettől még megtalálhatók a számítógépen.)
A Handoff használatakor a Privát böngészési ablakok továbbítása nem történik meg az iPhone-ra, iPadre vagy iPod touchra vagy a többi Mac gépre.
A sütik és az egyéb webhelyadatok módosításai nem lesznek elmentve.
A Privát böngészést támogató pluginok leállnak a sütik és egyéb nyomon követő információk tárolásával."
Tehát, ha privát módban van megnyitva egy nem titkosított oldal
(fent kiírja, hogy nem biztonságos) akkor nem lát rá a mentett jelszavaimra/előzményeire?

[ Szerkesztve ]

signed by simpley.

(#121928) Doky586 válasza Doky586 (#121926) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#121929) ph2012


ph2012
senior tag

Szerintetek ez a pendrive 128GB hamisítvány: [link] ?

(#121930) simpley válasza ph2012 (#121929) üzenetére


simpley
őstag

Szerintem az.
Az árából adódóan is... Ugyan ilyenem van, kb 9-10K-ért vettem..

signed by simpley.

(#121931) jeni válasza ph2012 (#121929) üzenetére


jeni
félisten

elírt árazás vagy nagyon lassú lehet a mérettől függetlenül.
személyes átvétel nem lehetséges.
tehát még plusz 2000Ft-t (ha utánvétellel menne) amúgy 1290Ft

amúgy ez is ocsó lenne nagyon

[ Szerkesztve ]

(#121932) Doky586 válasza ph2012 (#121929) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

10 MB/s ... mint a régi usb2-sek..

(#121933) Aryes válasza simpley (#121927) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem lát rá. Erre (is) való a privát mód. De ez teljesen független attól, hogy az oldal maga biztonságos, vagy sem, a https protokoll a szerver és a böngésző közti kommunikációt titkosítja, semmit sem törődik azzal, hogy maga a weboldal rosszindulatú kódot tartalmaz-e, vagy sem.

(#121934) Aryes válasza Doky586 (#121926) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ahogy te tévedsz. :N
Amiről te beszélsz, az a weboldalakba beágyazott, külső szerverektől származó követőkódok (pl Facebook like gomb, internetes reklámok/szolgáltatók scriptjei stb.) és azok sütijeinek a korlátozása. A weboldalak csak a saját sütijeikhez férnek hozzá, még a saját magukba beágyazott 3rd party weboldalak sütijeihez sem. Ez jó régóta így van már.

(#121935) Sweady


Sweady
újonc

Egy WQHD Monitoron jobb az ha tényleg WQHD minőségű videókat nézünk mint ha nagyobb felbontásúakat néznénk vagy nem számít. (PL: 4k, 8K)

(#121936) Cs1csó válasza Sweady (#121935) üzenetére


Cs1csó
félisten

A monitor natív felbontásánál (fizikai valós képpontok száma alapján kiszámolt felbontás pl. FHD 1920x1080 ) nagyobb felbontású tartalmat ugyanúgy natív felbontásban fogod látni, pl. képcsöves - SD felbontású - tévén is lehet nézni pl. HD tévéadást de a kép csak SD lesz.

(#121937) Doky586 válasza Aryes (#121934) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Lehet hogy úgy van ahogy mondod.
De nem mindegy hogy ki követ? A féltékeny férj, vagy az általa megbízott magánnyomozó? A lényeg hogy követnek weboldalról weboldalra és tudják merre jártál. A kérdező e követést akarja elkerülni.

[ Szerkesztve ]

(#121938) Aryes válasza Doky586 (#121937) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hát nem mindegy, mert az egyik esetben (ha egy oldal látná az összes többi oldal sütijeit is) minden oldalt követni lehet, míg valójában csak azt az oldalt lehet követni, amelyik erre önként és dalolva felhatalmazást ad azzal, hogy beteszi a követő kódot a saját kódja közé. De javítson ki, aki máshogy tudja!

(#121939) Doky586 válasza Aryes (#121938) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Én 1kezemen meg tudom számolni azon weblapokat ahol az uBlock origin egyetlen követőt se talál, az általam látogatott weblapok 99%-nál bőven van belőlük.. (ebből élnek) Pont ezért jó vigyázni.

(#121940) Aryes válasza Doky586 (#121939) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ezt én nem is vontam kétségbe. :)

(#121941) hramon94


hramon94
tag

Sziasztok, eladás előtti SSD és HDD-ről mivel szoktatok törölni az adatokat hogy ne lehessen helyreállítani?

(#121942) pjen válasza hramon94 (#121941) üzenetére


pjen
félisten

Partició törlés,particionálás,formázás,tele írás,formázás.Esetleg a végén írd tele filmekkel.Viszont vannak progik amik 2-3 felülírást is vissza állítanak.

(#121943) Starchm válasza hramon94 (#121941) üzenetére


Starchm
őstag

Ha annyira ertekesek voltak az adatok akkor ajanlom a hdd/ssd megsemmisiteset. Ha kevesbe akkor meg altqlaban a vevonek nem elso dolga visszakeresni, h mik voltak rajta...

(#121944) Cs1csó válasza hramon94 (#121941) üzenetére


Cs1csó
félisten

SSD-ét elég törölni, formázni a lemezt - úgy tudom - HDD-re pedig van program: Eraser

(#121945) Borisz76 válasza hramon94 (#121941) üzenetére


Borisz76
veterán

Esetleg szóba jöhet még a [Hard Disk Sentinel] is.
Több variációban képes a felületet ellenőrizni.
És....van olyan felület-ellenőrzés ami az adatok teljes megsemmisülésével jár. Több alkalommal írja / olvassa az adott szektort. Így megy végig a lemez teljes felületén. Ha jól emlékszem " Destruktív " néven érhető el benne.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#121946) Doky586 válasza hramon94 (#121941) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Hdd: egy full (lassú) format töröl véglegesen mindent.
Ssd: egy gyors format elég (ha működik a trim), vagy linux alól egy Secure Erase parancs..

(#121947) DTom87 válasza DTom87 (#121908) üzenetére


DTom87
csendes tag

3 dolgon kivül mindent letszteltem másik gépben. ami maradt az alaplap,táp,proci.
a hiba [ bár fingom sincs ez hiba e mert ez az első amd configom ] bekapcsolás még ugy ahogy gyorsnak mondhato de a restart/kikapcsolás elégé lassu [ 20-40 sec kb változo ] másik ssd-re frisen telepitet win 10 is fent áll igy az m2 hiba is kieset. kérdésem az mi az ami ilyen hibákat generálhat: alaplap,proci,táp ? még annyi hogy a win 10 pro az mivel elvileg 10 gépet lehet hozzá adni igy 2 gépen van fent ez is okozhatja e ezt a lassu restart/kikapcsolást?
válaszokat előre is köszönöm...!

Üdv.:
DT

(#121948) Piftuka válasza hramon94 (#121941) üzenetére


Piftuka
veterán

Amennyiben biztosra szeretnél menni, akkor javallott valamilyen célszoftver (Pl.: MiniTool Partition Wizard) "Wipe disk" funkciójával törölni az adatokat a lemezről.

Különböző fokozatok állnak rendelkezésre; a leglassabb metódus meglehetősen alapos.

Amennyiben pedig nagyon személyes adatokat is tároltál az adathordozón, akkor én is az SSD/HDD fizikai megsemmisítését javaslom.

"Aquila non captat muscas."

(#121949) Piftuka válasza Piftuka (#121876) üzenetére


Piftuka
veterán

Ebben tudtok segíteni, kérlek?

"Aquila non captat muscas."

(#121950) Doky586 válasza Piftuka (#121948) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Arra pont jó ezen módszer hogy a vevő visszadobja hogy becsaptad, mert több TB írással több van rajta mint amit mondtál neki eladás előtt..

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.