Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#122401) Peterhappy válasza jeni (#122399) üzenetére


Peterhappy
őstag

Feltelepítettem minden drivert, a tippet köszönöm szépen, mert mint kiderült, nem voltak fent.
Nem is értem (magamat), még emlékszem is a Radeon telepítőre... na mindegy, most fel ment minden.

Viszont a portok továbbra sem igazán akarnak megfelelően működni.
Három port van a házikó tetején, két darab 2.0-s és egy 3.0-s. A BT egéré az egyik port.
A másik 2.0-s portba dugva a WD 2TB Silver My Passport Ultra külső vinyót, működik.
Ha a kettőt megcserélem, akkor a patkányka működik, de a vinyó már nem.
Ha a vinyót a 3.0-s portra dugom, szintén nem ismeri fel, viszont az egérnek annyi, hatalmas szaggatásokkal mozog csak a kurzor (igaz, esetében egy régebbi Windows Mobile Mouse 3000-ről beszélhetünk, lehet hogy az adaptere nem tökéletes).

A bekötés 100% hogy jó, de azért még egyszer megnézem valamelyik nap, reményeim szerint hétvégén. Van esetleg addig még valami, amivel érdemes lehet/lenne tesztelnem a gépet, illetve a portokat?

Köszönöm szépen a segítséget :R

(#122402) jeni válasza Peterhappy (#122401) üzenetére


jeni
félisten

a 3.0 USB az alaplapi 19 pontos csatira kell kötni,vagy ha annak is USB anya van a végén akkor az mehet a hátlapi USB 3.0 kivezetésére

(#122403) Peterhappy válasza jeni (#122402) üzenetére


Peterhappy
őstag

Ezt tuti, hogy így csináltam, de hétvégén azért a biztonság kedvéért megnézem :K

A port pl. a BT adapter vagy egy szimpla pen drive esetében működik, de pl. a sebességkülönbséget már nem tapasztaltam pl. 3.0-t tudó PD esetében, ezért gondolom-gyanítom, hogy valami még nem kerek.

Köszönöm a segítségedet!

(#122404) Sub-ZeRo válasza Peterhappy (#122401) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Vagy ennyit bír a ház usb elosztója.
A vinyót hátsó usb kimenetre rakd, mert annak nagyobb az áramfelvétele mint egy usb vevőnek. Nekem is volt a régi házzal szemben ilyen anomáliám és csak ez oldotta meg.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#122405) Peterhappy válasza Sub-ZeRo (#122404) üzenetére


Peterhappy
őstag

Igen, gyanítom, hogy igazad lesz.
Vasárnap, ha otthon leszek, azért mindenképpen belekukucskálok.

Köszönöm a segítségeteket és a tanácsotokat!

(#122406) quailstorm válasza Sub-ZeRo (#122404) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Én is jártam így, megerősítem. Előlapi USB3-nál előfordulhat, hogy nem bírja a HDD-t meghajtani.
A leírt jelenség is olyasmire utal, hogy beesik a tápfeszültség.

Esetleg azt lehetne még csinálni, hogy ilyen teszt közben egy USB teszterrel nézni a feszültséget.

[ Szerkesztve ]

(#122407) Peterhappy válasza quailstorm (#122406) üzenetére


Peterhappy
őstag

Ez is jó ötlet, köszönöm szépen, megnézem és jelentkezem!
Nagyon köszi Srácok :)

(#122408) Csupingo válasza Peterhappy (#122407) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha az egeret se cipeled naponta, akkor annak is be lehet dugni a jeladóját hátra, legalább elől nem foglal helyet.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#122409) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Fel kellett raknom egy régebbi Paint Shop Pro-t a gépemre és a program beépült a Lomtár menüjébe, tehát jobb klikkel bekerült a lehetőségek közé. Hogy tudnám ezt onnan kiszedni? A programot amennyire lehetett végignéztem, de nem találtam erre vonatkozó beállítást. Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#122410) Soma01


Soma01
veterán

Én egy IDE - SATA adaptert szeretnék venni. Mi a tapasztalatotok vele? Nekem arra kellene, hogy egy IDE csatolófelületű alaplaphoz szeretnék egy SATA csatolójú vinyót vagy SSD-t kötni. Hosszabb távon szeretném használni, Win7 rendszer menne róla

(#122411) Peterhappy válasza Csupingo (#122408) üzenetére


Peterhappy
őstag

Nem, egyáltalán nem cipelem, azért tettem csak felülre, "az előlapi" csatolóra, mert a fent említett szakadozásokat tapasztaltam. Hátrazavarom a patkányt.

Köszönöm szépen. Olyan banális dolgok ezek, tök hülyének érzem magam, elnézést... :B

(#122412) varmi2 válasza Soma01 (#122410) üzenetére


varmi2
nagyúr

Amit linkeltél az pont fordítva működik. Ide hdd-t alakít át satává, neked ez nem lesz jó.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#122413) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok segítséget szeretnék kérni ebben a helyzetben.
Adott 11gb-nyi adat képek, videók és 2 db pendrive.
Az ntfs-re formázott pendrive-ra rá tudom tolni az adatokat viszont az exfatra formázottnál kiírja, hogy szükség van még tárhelyre. (természetesen 2x annyi hely van rajta.
Ezek a képek videók memóriakártyáról visszaállított adatok.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#122414) Csupingo válasza anonymus89 (#122413) üzenetére


Csupingo
veterán

Nincs 4 GB-nál nagyobb file közte és azért nem engedi?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#122415) anonymus89 válasza Csupingo (#122414) üzenetére


anonymus89
addikt

Nincsen de inkább az a baj, hogy már az elején kiírja nincs elég hely a pendriveon.... és mennyi tárhelyre van szüksége.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#122416) Csupingo válasza anonymus89 (#122415) üzenetére


Csupingo
veterán

Usb2-es és 3-as foglalatban is próbáltad? Nem tudod a másikat is ntfs-re formázni?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#122417) Doky586 válasza anonymus89 (#122413) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Hány darab fileról van szó?

(#122418) Soma01 válasza varmi2 (#122412) üzenetére


Soma01
veterán

Konkrétan ilyen, amit venni szeretnék: [link]
Jók ezek?

(#122419) anonymus89 válasza Csupingo (#122416) üzenetére


anonymus89
addikt

Igen próbáltam mind2-ben azért nem mert otg-s és kell telohoz is.

Doky586: 1650db

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#122420) Top cat válasza anonymus89 (#122419) üzenetére


Top cat
őstag

Nem lehet, hogy a pendrive-al van gond? Tudsz rá másolni egyáltalán valamit?

(#122421) Doky586 válasza anonymus89 (#122419) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha mind az 1700db file 1kB-os lenne, akkor se lenne elég 1.7MB, hanem 220 MB ra lenne szükség. Nem ez a különbség oka? (foglalási egység)

Esetleg rejtett fileok, lomtár, hamisított kínai pen...

(#122422) Doky586 válasza Soma01 (#122418) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

-

[ Szerkesztve ]

(#122423) King Unique válasza anonymus89 (#122413) üzenetére


King Unique
titán

Biztos, hogy ténylegesen 11 GB a másolandó adatmennyiség, nem nagyobb (rejtett fájlok, jogosultság hiányában egyes fájlok, mappák méretének nem számolása)? Meg az sem derült ki, hogy mekkora tárolókapacitásúak a pendrive-ok, illetve az említett pendrive, van-e rajta ténylegesen elég szabad terület, reális-e a kapacitása, azaz nem-e fake. Már csak azért is, mert ha Windows a gazda OS, akkor csak úgy nyilván nem ír olyat, hogy nincs elég szabad hely a másoláshoz...

[ Szerkesztve ]

(#122424) zoner15 válasza Csupingo (#122309) üzenetére


zoner15
csendes tag

Szóval akkor annyira nagy hülyeséget nem mondtam, igaz? :D
Bocsánat, hogy nem válaszoltam, de időközben megjavult úgy,hogy a realtek driver fel lett telepítve ( bár sehol nem találta a gép) így nem tudtam az EQ-t állítani .De úgy voltam vele, működik én tovább nem kísérletezek....
De.. Ment ma YT ahol szólt a zene és elmentem itthonról (kb. 3 órára) mire haza értem autómatikusan betette magát alvó állapotba és amikor így vissza kapcsoltam azóta megint nincs hang. Valami ötlet?

(#122425) Csupingo válasza zoner15 (#122424) üzenetére


Csupingo
veterán

Nem cserélgeti a win a hang drivert? Esetleg a win 10 topikban is kérdezz rá.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#122426) zoner15 válasza Csupingo (#122425) üzenetére


zoner15
csendes tag

Hát...azt mondom ,hogy nem hiszem. Mert igazából most a telepített alkalmazások között sincs ott a realtek driver, annak ellenére, hogy feltettem.

(#122427) Csupingo válasza zoner15 (#122426) üzenetére


Csupingo
veterán

Esetleg a defender-be (vagy az aktuális víruskeresőnél) kéne megnézned, talán az teszi valamiért karanténba. Más ötletem nincs, hogy mitől tűnhet el.

Erre kell keresni elvileg.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#122428) anonymus89 válasza Doky586 (#122421) üzenetére


anonymus89
addikt

De úgy néz ki ez a baj, ugyanis 32768KB-ra volt állíva a foglalási egység azaz minden kis fájlnak 30MB-ot számol ugye jól értem?
64Gb-os Sandisk dual otg pendrive és a 16GB-os samsung micro sd kártya, amiről az adatokat állítottam vissza.

King Unique: rendszergazda fiókban vagyok és ténylegesen annyi mert a kártya 16GB-os Samu micro sd. Igen windows 10 és mind2 pendrive 64Gb-os és eredeti használatban van nap mint nap.
Valszeg a foglalási egység lesz a ludas....

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#122429) Doky586 válasza anonymus89 (#122428) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Egyszerűbb lenne a sok apró filet be zippelni és úgy penre másolni egyben..

(#122430) anonymus89 válasza Doky586 (#122429) üzenetére


anonymus89
addikt

Rendben, köszi a segítséget. :R

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#122431) Essejó válasza quailstorm (#122406) üzenetére


Essejó
veterán

Azért a rendesebb sata->usb átalakitóknak 2db usb csatlakozojuk van.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#122432) quailstorm válasza Essejó (#122431) üzenetére


quailstorm
nagyúr

USB3.0 előlapok jellemzően 1db csatlakozót hajtanak, vagy hubosak. Nekem nincs olyan, ahol dupla kábelezés lenne az alaplapig, mint 2.0-nál.

(#122433) tomi5244


tomi5244
őstag

Üdv! Gép kikapcsolása után vissza kapcsol magától. Hibernálásnál és alvó állapotnál is. Hol kezdjem a hibakeresést?

:R

(#122434) Csupingo válasza tomi5244 (#122433) üzenetére


Csupingo
veterán

Esetleg a a win 10 topikban is kérdezz rá, hogy lehet megnézni, hogy mi ébreszti fel a gépet.
Ha rögtön bekapcsol, lehet hogy a nyomógomb rossz. Azt kikötve is ki kéne próbálni. Próbaképp a win-ben kapcsold ki a gyors rendszerindítást.
(Alaplapi bios frissítés, tápegység csere..)

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#122435) Essejó válasza tomi5244 (#122433) üzenetére


Essejó
veterán

Kinai vezeték nélküli egér is képes csodákra néha.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#122436) d@vee


d@vee
őstag

A problémám a következő lenne:
VGA egy RX580, minden kimenete működik, letesztelve. Azonban nem ismeri fel a második "monitort". DP kábelen a monitor van rajta, HDMI-n rádugtam a TV-met. A TV műkszik, PS4 simán megy mind a 3 HDMI-bemenetén.
Win10, Képernyő beállítás-Észlelés, itt sem érzékeli a TV-t.
Valami ötlet?

Ja

(#122437) SkiDev


SkiDev
senior tag

Sziasztok!

Két kérdésem lenne. Most építek havernak PC-t és két olyan problémával futottam össze, ami eddigi összeszerelős "pályafutásom" alatt nem találkoztam. :))

1.) Adott egy FSP Fortron SP500-A tápegység, amelyen CPU csatlakozóból csak 1x4 pin van. Az alaplapon - Giga B85M-HD3G - viszont 2x4 pin található. Keresgéltem a neten, de valahol azt írják, hogy a gyártótól függ mennyit kér, valahol meg azt, hogy csak a legerősebb processzorokhoz van felszerelve kettő. Szükségem lehet rá vagy valami átalakítóval orvosolható?
i5-4570 + RX 470 4GB + 16 GB RAM + A400 SSD + WD 500 GB HDD

2.) A másik probléma, hogy ezen az alaplapon (Giga B85M-HD3G) csak 1 db SYS_FAN csatlakozó van, viszont nekem a gépházban 3 ventilátor is. Ha bemegyek egy számtech boltba és kérek 4 pines elosztót, az megoldhatja ezt?

A segítséget köszönöm előre is! :B :R

[ Szerkesztve ]

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#122438) Sub-ZeRo válasza d@vee (#122436) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Próbálj meg dp kábelt cserélni.
Driver verzió?
Látja legalább a driverben a dp portos monitort?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#122439) rumkola válasza SkiDev (#122437) üzenetére


rumkola
veterán

1. elég a 4 pines táp, dugd rá oszt kész
2. igen, megoldja

(#122440) d@vee válasza Sub-ZeRo (#122438) üzenetére


d@vee
őstag

Azt tegnap cseréltem, mert amit vettem az nem volt jó, valamiért nem kapcsolt be vele a gép. Most az van benne amit a monitorhoz adtak gyárilag.
Igen, a driverben látni a monitort, felismeri rendesen, minden spec-el együtt.

Ja

(#122441) Cs1csó válasza Essejó (#122435) üzenetére


Cs1csó
félisten

"kínai" mindegyik egér kínában készül, még a Zowie, a Razer, is. :DDD

(#122442) Sub-ZeRo válasza d@vee (#122440) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Radeon alatt, a Display-nél is látod?
Ha igen, akkor beállítás baj lesz. Szerintem.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#122443) d@vee válasza Sub-ZeRo (#122442) üzenetére


d@vee
őstag

Igen. Mármint a monitort. Amit HDMI-vel kötöttem rá, azt nem látja.
Mit tudnék egyáltalán állítani? Nem nyúltam eddig semmihez sem benne, azthittem alapból felismeri majd a TV-t.

[ Szerkesztve ]

Ja

(#122444) ph2012


ph2012
senior tag

Vettem egy ilyen fejhallgatót: [link] -
Kép is mutatja milyen kis USB töltő van hozzá. Milyen töltőt ajánlotok amivel hálózatról is lehet tölteni? Küszi.

(#122445) Sub-ZeRo válasza d@vee (#122443) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Tv-nél a hdmi-nél tudsz állítani valamit? Már mint a tv beállításain belül.
A tv-nél van hdmi in, out csatlakozó? Mert lehet nem jóba van bedugva. :B
Amúgy nem tudom mit csinálsz rosszul, mert én kb 3 hete raktam össze a keresztfiamnak a gépet egy tv-vel, hdmi-vel, rx 580-al. Azonnal volt rajta kép...

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#122446) Starchm válasza ph2012 (#122444) üzenetére


Starchm
őstag

Dobozra nincs rairva? Egyebkent sztem barmilyen szabvany telefontolto jo hozza.

(#122447) peter889


peter889
őstag

(#122448) SP4C3 válasza peter889 (#122447) üzenetére


SP4C3
veterán

Recuva.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#122449) peter889


peter889
őstag

Köszönöm a tippet. :R

(#122450) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Sziasztok!

Van egy ilyen konfigom:
i5-4570
FSP 550W Raider 80+
Gigabyte GA-B85M-D3H
8GB 1600MHz DDR3 RAM Kingston HyperX (KHX1600C10D3B1/8G) CL10
1TB WD 3.5" Caviar Blue SATAIII 64MB cache winchester
240-es kingston es 240-es patriot burst SSD-k.
VGA kartya radeon 570

A kerdesem az, hogy ezen a konfigon ha belerakok meg 8 GB RAMot miben fogom megerezni. Megerzem e egyaltalan?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.