Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#122751) akoshhh válasza SP4C3 (#122748) üzenetére


akoshhh
csendes tag

Közben meglett bár nem volt egyszerű,pedig annak kellett volna lennie. Mutatom,hátha más is járt így :

(#122752) King Unique válasza Piftuka (#122749) üzenetére


King Unique
titán

Pl. ImageUSB, vagy egyéb program.

(#122753) Cs1csó válasza pjen (#122747) üzenetére


Cs1csó
félisten

Passz, de ha megoldódik ha nem felejtsd el a Citromail-t. Hasonlóan a Freemail-hez nem ajánlott helyette:
- Gmail
- Outlook
- Protonmail
- Tutanota

(#122754) Aryes válasza Cs1csó (#122753) üzenetére


Aryes
nagyúr

Sosem volt citromail-em, és már a freemail fiókom se használom, de azért érdekelne, hogy miért "nem ajánlott".

(#122755) #33253120 válasza Aryes (#122754) üzenetére


#33253120
törölt tag

Hogy a külföld lophassa el az adataid, ne a haza.... ;]

(#122756) Essejó válasza Cs1csó (#122753) üzenetére


Essejó
veterán

+ Zoho mail.
Zoho.com

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#122757) pjen válasza Cs1csó (#122753) üzenetére


pjen
félisten

Sosem volt bajom vele.

(#122758) CartmanLand0


CartmanLand0
senior tag

Üdv!

Adott egy Wifis nyomtató. Számítógéphez szeretném csatlakoztatni. A házban van router, van wifi hálózat , a pcbe viszont lan kábel megy. Próbáltam csatlakoztatni de nem sikerült .... jol sejtem hogy azért, mert a pcnek is wifi hálózaton kellene lennie? Ha tul láma kérdés nézzétek el nekem kérlek. Köszi.

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#122759) varmi2 válasza CartmanLand0 (#122758) üzenetére


varmi2
nagyúr

Tévedsz, az mindegy hogy a nyomtató wifin a pc kábelen kapcsolódik, amig mind a kettő ugyan ahoz a routerhez van kapcsolódva.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#122760) simpley válasza Cs1csó (#122753) üzenetére


simpley
őstag

Mármint, akkor a Gmail se ajánlott? :F

signed by simpley.

(#122761) Cs1csó válasza Aryes (#122754) üzenetére


Cs1csó
félisten

1. saját tapasztalat: sok helyre regisztráltam már az évek alatt és ebből számos alkalommal próbálkoztam Freemail-lel és nem jött meg a regisztrálásról a visszaigazoló email se a spam sem egyéb mappában nem volt benne. Utána regisztráltam a Gmail-lel és azonnal jött is a regisztrációról a email.

2. mások hasonló tapasztalatokat osztottak meg a Freemail-ről, itt valamelyik topikban is volt már róla szó

3. SŐT a sok negatív visszajelzés eljutott azokhoz az oldalakhoz is amikre sokan megpróbáltak regisztrálni, és ezek az oldalak is léptek, itt egy fontos magyar oldalról:

" A freemail, citromail, vipmail és társai nem elég stabil szolgáltatók, könnyen lehet, hogy egy-egy meghívó nem érkezik meg egy ilyen címre."

Regisztráltam már én is vele, jellemzően működött de erre nem lehet építeni.

Essejó

:R

Mindet én sem ismerem. Konkrétan a Tutanota-át sem használom de sok jót olvastam róla a Protonmail-t, az Outlook-ot és a Gmail-t amit használok.

A legfontosabb számomra, hogy NAGY szolgáltató legyen stabil bevételi forrásokkal és a webes levelezőjük működésének a fenntartása ne legyen bizonytalan. Ezért egyértelműen a Google a legjobb jobbnak tartom az MS megoldásánál is mert az MS-én sokszor azt vettem észre, hogy csaponganak belevágnak valamibe majd pikk-pakk elkaszálják ebben lazábbak mint a Google.

[ Szerkesztve ]

(#122762) simpley válasza Cs1csó (#122761) üzenetére


simpley
őstag

a Protonmail miért jó?
Nekem jelenleg GMX és Gmail fiókjaim vannak

signed by simpley.

(#122763) Piftuka válasza Lenry (#122750) üzenetére


Piftuka
veterán

Dear Lenry, és King Unique!

Nagyon szépen köszönöm! :R

(Google kereséssel nekem minden módon a különféle diszk klónozó szoftvereket dobta ki. Minitool Partition Wizard,Macrium Reflect - amikett amúgy használok, ismerek- , de azok ilyet nem tudnak.)

"Aquila non captat muscas."

(#122764) Cs1csó válasza simpley (#122762) üzenetére


Cs1csó
félisten

Protonmail a titkosítás miatt jó, tehát aki az adatbiztonság miatt jobban aggódik annak érdemes ezzel regisztrálni amúgy svájci cég. A Tutanota német cég, és náluk is komoly szempont az adatbiztonság, anonimitás stb.

(#122765) quailstorm válasza Cs1csó (#122761) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Alátámasztom ezt a regisztrációs dolgot.
Van egy régi freemailes címem, ha valami külföldi fórumra (telefonbuhera) regisztrálok, általában oda próbálom, és azért előfordul hogy nagy semmi, gmailre meg azonnal.

Régebben meg voltak késések meg kihagyások is.

Másik, hogy az Origo maga is küld marketingtartalmú spameket és utálom őket kigyomlálni.

(#122766) King Unique válasza Piftuka (#122763) üzenetére


King Unique
titán

Akkor nem jól kerestél rá, mert simán kiadja a kereső azt is, amit linkeltem.

Az említett klónozóprogramoknak meg amúgy szokott lenni backup, illetve lemezképfájl készítési funkciója is, ahogyan a Macrium Reflect esetében szintén van ilyen. Vagyis az nem igaz, hogy azokkal egyáltalán nem lehet mentést készíteni képfájlba.

Egyébként nem derült ki, hogy milyen bootolható eszközökről, milyen képfájlok mentéséről lenne szó. Ami azért lehet lényeges, mert több programnál eleve letölthetők/létrehozhatók kész ISO-k, amire pl. a Macrium Reflect esetében is van lehetőség.

A Rufus esetében amúgy hirtelen nem tiszta milyen csillagállás kell a másik válaszban említett opció használatához, de pl. nálam nincs olyan, azért is ajánlottam egyéb programokat.

(#122767) Cs1csó válasza simpley (#122760) üzenetére


Cs1csó
félisten

Azt hittem erre válaszoltam, de úgy látszik nem: írtam, hogy "helyette" és ott felsoroltam a Gmail-t alapvetően az a legjobb, az Outlook webes email megoldása is legalább ilyen komoly, bár ott futottam már bele reklámba (az OFFICE-t reklámozta a webes felületen) és a belépéssel voltak gondok, hiába a cookie megjegyzés elfelejtette egy idő után. DE mivel talán a Google mellett a Microsoft is elég nagy cég ezáltal a stabilitást garantáltnak érzem. Egy email fióknál ez a legfontosabb.

(#122768) FistXL


FistXL
aktív tag

Sziasztok!

Régóta böngészem a zinternetet, hogy akkor most kell - nem kell, mindenki mást mond, de érveket igazából egyik esetben sem találtam. Kérdésem a következő: A chipset driver telepítésének van-e értelme legfrisebb Win 10 alatt az adatlapomon szereplő géppel? Én mindig feltelepítem, de egyébként nem tapasztalok változást az alap windowsos driverekhez képest..

Más: A gépemben van egy 500Gb-os (WD5000AAKX - 7200rpm) és egy 1Tb-os (WD10EARS - 5400rpm) HDD. Ezek jelenleg RAID0-ban vannak: 500Gb az 1Tb-os HDD-ből és az 500Gb-os HDD; valamint egy külön 500Gb-os partició. Így ugye a lassabb HDD sebességének a kétszeresével megy a RAID0? Akkor nem szüntetném meg a RAID-et, mert a játékok gyorsabban töltenek be...
RAID driver természetesen fel van telepítve..

:R

[ Szerkesztve ]

(#122769) Cs1csó válasza FistXL (#122768) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az én konfigom sem túl régi, jellemzően minden driver telepítését a Windows 10-re hagyok, kivéve: VGA driver és az Audio driver, és az egerem Razer Synapse driver-ét is manuálisan telepítem.
DE volt már olyan, hogy a Driver Booster nevű driver keresővel egy Windows újratelepítés után minden driver-t amit felajánlott frissítettem és úgy használtam a gépet (a gépem alkatrészeinek a honlapja elég elavult nem nagyon van igazán friss driver ott és macerás is összevadászni ezért választottam ezt a módszert)

EREDMÉNY: semmi különbség, ugyanúgy működött a gép mindkét esetben.

Azóta nem foglalkozom a driver-ek manuális frissítésével vadászásával hagyom a Windows-ra, és kész.

Tehát ha te sem tapasztalsz problémát akkor nyugodtan használhatod a Windows által feltelepített driver-ekkel.

A RAID-hoz nem értek de ilyen kevés háttértár esetén nem látom feltétlen értelmét, a kritikus adatokról inkább egy külső HDD-n tartanék másolatot.

Ez is olyan, hogy ki kellene próbálni RAID-dal vagy RAID nélkül érzel e valami változást. Ha nem akkor fölösleges a RAID. Úgy tudom a RAID (hogy melyik azt ne kérdezd) értelme elsősorban többlemezes NAS megoldásoknál van pl. 4-6 lemeznél.

(#122770) FistXL válasza Cs1csó (#122769) üzenetére


FistXL
aktív tag

Köszi, akkor inkább hagyom a driverek vadászgatását... (RAID-hez természetesen kell, nélküle nem látja a Windows a lemezeket amíg abban vannak).

Adatmentésre két másik HDD-t használok, amiket fél évente egyszer dugok a gépbe, az előző hsz-emben említetteknél kizárólag a sebesség a lényeg.

Az a gond, hogy ezelőtt egy SSD-n voltak a játékaim, magányos HDD-n még nem, így ahhoz nem tudok viszonyítani. A RAID0 partíción circa 400gb játék van, amit törölni kell, ha szét akarom választani őket, újból letölteni meg szívás 80mbps-os nettel. Ezért érdekel valaki más véleménye, aki nem én vagyok, mert óriási macera szétbontani őket :)

[ Szerkesztve ]

(#122771) mezis válasza FistXL (#122768) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Ha nincs sárga kérdőjel az Eszközkezelőben, akkor ahogy csicso82 fórum társunk is írta, legfeljebb a többletszolgáltatást nyújtó programokat érdemes telepíteni (audio, VGA).

mezis

(#122772) Borisz76 válasza FistXL (#122768) üzenetére


Borisz76
veterán

[Wikipédia : RAID]

Dob a sebességen természetesen mert ideális esetben összeadódnak a lemezek olvasási sebességei. Mondjuk kb 100 + 100 MB/s.
Azaz a RAID0 tömbről 200 MB/s-al tudsz olvasni.
De egy SSD-t nem ér utol amik kb 500-600 MB/s között tudják ezt.

Jobb egy nagyobb SSD a gépbe , rendszernek+játékoknak.
HDD csak adattárolásra jó manapság.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#122773) Cs1csó válasza FistXL (#122770) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 Borisz76

Ezen nem is gondolkodtam. 16k-ért már lehet venni 480GB-os SSD-ét, 29k-ért pedig 1TB-osat azért ezekre már elfér pár telepített játék is.

(#122774) rumkola válasza Borisz76 (#122772) üzenetére


rumkola
veterán

AMD-nél egyértelműen a 1 SSD, plusz StoreMI (nagy vinyó+ssd) +2GB ram a legjobb választás. Elképesztő sebességet ad olcsón, el sem tiudom képzelni már máshogy a gépem.

(#122775) Kristof_94


Kristof_94
nagyúr

Sziasztok!

A FIFA 20-al játszom és kb. a múlt hétvége óta ilyen problémákat tapasztalok a játékon belül, legalább 2x ugyan így elkezd akadozni. Akkor gond volt a szerverekkel, így ráfogtam arra, viszont azóta helyreálltak, de ez az anomália még mindig nem múlt el. Íme: [link]
A játék grafikai beállításaihoz nem nyúltam, eddig tökéletesen futott. Router vagy 3x újra lett már indítva, VGA driver frissítve.
Szerintetek mi lehet a gond? :F

(#122776) Doner


Doner
aktív tag

Sziasztok!

Van egy laptopom aminek nem működik a touch padje egyik pillanatról a másik. Csak az a bogyó izé működik ami a billentyűzet közepén van.. HP probook 6450b. Hogyan kell visszakapcsolni a touchpadot?

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#122777) Doner válasza Doner (#122776) üzenetére


Doner
aktív tag

Megoldódott

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#122778) SkiDev


SkiDev
senior tag

Sziasztok!

Minden játék indításánál, illetve Alt + Tab váltásnál csak játékok esetén (nem játékról (pl. Chrome) -> játékra) valamit zenél 1-2 mp-ig. RX 470 GPU van a gépben. Viszonylag friss telepítés, a Steam, a vírusirtók és az AMD driver megy. Utóbbira gondolok a nagy frissítés után, de nem találom sehol, hol lehet kikapcsolni.

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#122779) SkiDev válasza SkiDev (#122778) üzenetére


SkiDev
senior tag

Sziasztok!
Minden játék indításánál, illetve Alt + Tab váltásnál csak játékok esetén (nem játékról (pl. Chrome) -> játékra) valamit zenél 1-2 mp-ig. RX 470 GPU van a gépben. Viszonylag friss telepítés, a Steam, a vírusirtók és az AMD driver megy. Utóbbira gondolok a nagy frissítés után, de nem találom sehol, hol lehet kikapcsolni.

Megoldódott. :) Játékbeli átfedést kapcsoltam ki.

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#122780) FistXL válasza SkiDev (#122779) üzenetére


FistXL
aktív tag

4 csipogás egymás után? Én csak Left 4 Dead 2-nél tapasztalom, nagyon idegesítő, remélem ki tudom kapcsolni :)

Szerk.: Legújabb 19.12.3 driver van fent, hol találom az átfedés kikapcsolását?

[ Szerkesztve ]

(#122781) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Sziasztok.

Mit tehetek az dllen hogy tuning esetén a vdroop
teljesen megszünjön?
Lapon (z370f) már 7esen ami a max mégse tudja szépen tartani a megadott 1.3V-ot, dobálja 1.28-1.310 között.
Okozhatja a táp minősége?
Tápom egy Evga 550 b3 Bronze plus

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#122782) rumkola válasza Apollo_21 (#122781) üzenetére


rumkola
veterán

jóaz

(#122783) SkiDev válasza FistXL (#122780) üzenetére


SkiDev
senior tag

Otthon > Média és rögzítés bal oldalt alul > ott a fogaskerék > Jobb oldali oszlop Beállítások fül > Itt mindent tiltottam > KiX-elni a programot. De elered a bal felső sarok fogaskerék ikon és Általános fülön is.

Viszont ígyis előjött, ha képernyőfelvetelt csinálok, így azt nem érdemes használni.

[ Szerkesztve ]

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#122784) Apollo_21 válasza rumkola (#122782) üzenetére


Apollo_21
addikt

Jó?
Neméppen mondanám jónak hogy eldob 0.2V-ot.
Pont ezért nemlehet feltornázni mégjobban az órajelet.
4.8on elvan 1,275el hol lentebb esik hol fölé lövi, nembaj, mert megy.
De pl az 5ghz és fölötte nemtudnak a jó fesszel stabilak maradni mert amikor beesik a droop miatt már pl youtube-on hallom h megakadt 1pillanatra a zene.
Fölösen kell feszelnem ahhoz hogy a bénázás miatt ne haljon le a gép.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#122785) rumkola válasza Apollo_21 (#122784) üzenetére


rumkola
veterán

az 0.02
0.2-vel tényleg azonnal gond lenne

[ Szerkesztve ]

(#122786) sgergi


sgergi
veterán

Sziasztok!

Van egy Asrock p67 Extreme6 alaplapom. Ebben eddig üzemelt 2x4 GB Kingston HyperX KHX1600C10D3/4G, 1333 MHz-en.
Megpróbáltam betenni mellé 2x4 GB Kingston 99U5471-025.A00LF ramot, viszont nem látja az alaplap mind a 16 GB-ot, csak mindig 8 GB-ot, ráadásul változik, hogy éppen melyik párt.
Mindegyik slotban próbáltam őket, a modulok jók.
Mi lehet ennek az oka? Az 1600-as ramok magasak, viszont az újonnan berakottak félmagasak, az lehet probléma?
1333 MHz-en próbálom őket hajtani, minden más pedig Auto-ra van rakva a biosban.

Előre is köszi.

(#122787) mezis válasza sgergi (#122786) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
5-ösbe az egyik párt, 6-osba a másik párt tetted ? (2.old.)

mezis

(#122788) rumkola válasza sgergi (#122786) üzenetére


rumkola
veterán

tudtommal csak 2 oldalas ramokat lát rendesen

(#122789) sgergi válasza mezis (#122787) üzenetére


sgergi
veterán

Igen, A1, B1 és A2, B2 slotokba mentek az azonosak.
Illetve igen, elvileg mind a kettő 2 oldalas ram, a HyperX hűtőbordás, de nekem 2 oldalasnak tűnik.

(#122790) mezis válasza sgergi (#122789) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem volt poros, szöszös a csatlakozó sáv ?

mezis

(#122791) sgergi válasza mezis (#122790) üzenetére


sgergi
veterán

Nem, ráadásul bármelyik kettőt hagytam benn, azzal simán ment. Csak együtt nem akartak működni.
Érdekesség, hogy az Aida látta mind a 4 modult, kiírt minden infót róluk, de a bios és a Win is csak 2 modult látott/használt.

(#122792) mezis válasza sgergi (#122791) üzenetére


mezis
nagyúr

BIOS-ból van frissebb ?

mezis

(#122793) sgergi válasza mezis (#122792) üzenetére


sgergi
veterán

Nincs, legfrissebb van fenn.

(#122794) mezis válasza sgergi (#122793) üzenetére


mezis
nagyúr

Feszültség 1,5V és az időzítés 9 - 9 - 9
Tápegység rendben ?

mezis

(#122795) rumkola válasza sgergi (#122791) üzenetére


rumkola
veterán

olyat még nem hallottam, hogy AIDA látja, BIOS meg nem - számomra hihetetlennek tűnik
AIDA azt látja, amit a lap is lát és lejelent hw id-t

(#122796) sgergi válasza rumkola (#122795) üzenetére


sgergi
veterán

Ez számomra is érdekes volt. Biosban üresnek mutatta a slotot, csak az egyik párt mutatta, azt helyesen. Gondoltam megnézem Win-ben mi a helyzet, ott is csak 8 GB-ot mutatott. Utána néztem AIDA-ban, ott minden modult kilistázott, illetve az adatokat is tudta róluk (Alaplap/SPD fül)
Táppal nem kéne, hogy gond legyen, a BIOS-ban próbáltam a manuális időzítés/fesz kombót, és az auto-t is.

(#122797) rumkola válasza sgergi (#122796) üzenetére


rumkola
veterán

és random mindig másik 2 modult ismer fel? azt mondanám még, hogy nincs rendesen a slotba nyomva
vedd le próbából 1066Mhz-re, hátha

(#122798) mezis válasza sgergi (#122796) üzenetére


mezis
nagyúr

A 99U5471-025.A00LF véletlenül nem ECC RAM ?

mezis

(#122799) Lenry válasza sgergi (#122796) üzenetére


Lenry
félisten

Windows - R (futtatás)
msconfig
Rendszerindítás fül - Speciális beállítások gomb - Maximális memória be van pipálva?
ha igen, vedd ki (normális esetben semmi nincs bepipálva, ami kézzel állítható)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#122800) sgergi válasza Lenry (#122799) üzenetére


sgergi
veterán

Nincs bepipálva semmi.
Nem hinném, hogy ECC ram lenne, sima asztali gépből lett kivéve, de sajnos én sem tudok ennél többet róla.
Random, hogy melyik párt ismeri fel. Alacsonyabb sebesség sem segít. Mindig figyeltem, hogy a helyén legyen minden, ráadásul vagy 10 alkalommal vettem ki-be őket.

Érdekes, hogy 3 modullal sem megy semmilyen kombinációban, pedig single channel-ben menni kéne úgy is. Ráadásul ehhez próbáltam egy 3. ramot is, ami csak egyedül van, 2 oldalas Hynix, és ezzel sem ment.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.