Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8751) hugi0 válasza ATEE77 (#8750) üzenetére


hugi0
őstag

Meg mindig áll az allitasom !

"Nagyon komoly hangja lehet ennyi teljesítmény tranyóval a belsejében."
- gondolom tudod te is, hogy ez igy nem igaz.

Nem tudom menyire ertesz az elektronikahoz.
Egy Class-A keszuleken faradozom, es csupan 4 tranzisztor es par ellenalason halad a jel.
- tehat minnel kevesebb alkatresz annal kevesbe modosul a hang.

[ Szerkesztve ]

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#8752) Tipo16V


Tipo16V
aktív tag

Na jónapot,
ma voltam sony-ban az árkádban, régebben írtam, hogy hátulra kell 10centis hangszóró a választásom a xs-a1024-re esett, 8500ról le van akciózva 3000re :Y
Fejegységre pedig egy cdx-gt232-re gondoltam ez most akciósan 19ezer, 27ről asszem.
vélemény?

"Mi az, hogy vége van egy gyorsaságinak?! Olyan nincsen"

(#8753) orbano válasza Tipo16V (#8752) üzenetére


orbano
félisten

tetszik a sony fejegységek hangja? hosszútávon is?

A vér nem válik VAZZE!™

(#8754) Tipo16V válasza orbano (#8753) üzenetére


Tipo16V
aktív tag

igazábol fogalmam nincs hogy hogyan szólnak :B miért, szarok?
Most találtam használtan lenne eladó egy Sony CDX gt 215 C 8500forintért. Megéri?

"Mi az, hogy vége van egy gyorsaságinak?! Olyan nincsen"

(#8755) ATEE77 válasza hugi0 (#8751) üzenetére


ATEE77
tag

Jó akkor úgy fogalmazok hogy, igényesen néz ki.Csak alapszinten értek az elektronikákhoz.De szerintem egy autószerelőtől nem rossz,hogy néha megjavít 1-2 fejet+ezt-azt :R .Igazad lehet mert,anno Class A-s JVC erölködőmben is csak 4 db teljesítmény tranyó volt.azthiszem. :D

www.Phmegbizhatosag.atw.hu Itt ellenőrizheted az értékeléseimet.

(#8756) ATEE77 válasza Tipo16V (#8754) üzenetére


ATEE77
tag

Kb 10-12 évvel ezelőtt hallottam utoljára Sony fejet és akkoriban nagyon nem jött be a hangjuk.

www.Phmegbizhatosag.atw.hu Itt ellenőrizheted az értékeléseimet.

(#8757) Wackond válasza Tipo16V (#8754) üzenetére


Wackond
tag

hallatlanul nem veszünk hifi-komponenseket! ;)

mondjuk "hátra koaxot" - hát ebben benne van minden, amire nem kell pénzt költeni :))

(#8758) Tipo16V válasza Wackond (#8757) üzenetére


Tipo16V
aktív tag

az a baj, hogy nincs viszonyítási alapom, és gondolom autóban is máshogy szól, mint bent a boltban nem?

"Mi az, hogy vége van egy gyorsaságinak?! Olyan nincsen"

(#8759) ATEE77 válasza Tipo16V (#8758) üzenetére


ATEE77
tag

Szerintem az olcsóbb komponenseknél az áruházi falban is fogod hallani a különbséget.Plusz ott sok az összehasonlítható termék.Lesz viszonyítási alapod.Ha közép vagy felsőkategóriáról van szó.Az már egy más tészta.Ott tényleg az adott autó nagyon is számít.Jótanács: Vigyél magaddal egy olyan cd-t,amit ismersz hogy szól egy normális Hi-Fi-n.

[ Szerkesztve ]

www.Phmegbizhatosag.atw.hu Itt ellenőrizheted az értékeléseimet.

(#8760) Tipo16V válasza ATEE77 (#8759) üzenetére


Tipo16V
aktív tag

jolvan körülnézek majd és hallgatózok :P
szó nincs közép, vagy felsőkategóriáról, egy alap hifit szeretnék.

"Mi az, hogy vége van egy gyorsaságinak?! Olyan nincsen"

(#8761) orbano válasza Tipo16V (#8760) üzenetére


orbano
félisten

alap hifi: normális fejegység + érzékeny 16-os vagy 13-as komponens szett előre, fejről hajtva.

A vér nem válik VAZZE!™

(#8762) ATEE77 válasza Tipo16V (#8760) üzenetére


ATEE77
tag

Csak Fülesen. :D De szerintem nézz körül a használt fronton.Jobban jársz.Magasabb színvonalú cuccot (Hi-Fi-t) kapsz a pénzedért.

[ Szerkesztve ]

www.Phmegbizhatosag.atw.hu Itt ellenőrizheted az értékeléseimet.

(#8763) Aranygyerek


Aranygyerek
aktív tag

Üdv
Van egy kis A-s Mercedesem amiben a lejátszó már nem viszi a cd-t.Mit lenne érdemes beletenni?
Amit kellene tudni neki : usb-t,vagy mem kártyát fogadni és hát igen az ára ne legyen túl magas ,ha lehet 20k ft körül maradjon az ára.

Privire válaszolni illik.

(#8764) ATEE77 válasza Aranygyerek (#8763) üzenetére


ATEE77
tag

Szerintem a legolcsóbb megoldás egy alapos fejtakarítás.De ha nem akarsz vele foglalkozni akkor,vagy veszel egy új nevesincs valamit vagy használtan keresel valami nivósabb márkát.A vicc az egészben hogy a használt lesz a drágább.De az biztos jobban szól és tartósabb mint egy ismeretlen vacak.

[Újból talán ez?]

[ Szerkesztve ]

www.Phmegbizhatosag.atw.hu Itt ellenőrizheted az értékeléseimet.

(#8765) Wackond válasza ATEE77 (#8764) üzenetére


Wackond
tag

inkább a takarítás. 5-6eFt költség, minden marad a gyáriban.
a 20eFt-os USB-s szarokkal nem érdemes foglalkozni :N

(#8766) Wackond válasza Tipo16V (#8758) üzenetére


Wackond
tag

a kommentem másik felét is figyelted?
hátra fölösleges, koax meg főleg faxság.

Inkább egy értelmesebb komponens-szettel kellene foglalkozni, főként az első ajtóba :K

(#8767) conan77 válasza Wackond (#8766) üzenetére


conan77
tag

Hali!

ÉS ha hátul mondjuk gyerekek szeretnének zenét? hátraültem alap hangerőnél és nem jó ha nincsenek a hátsó ajtókban lévő 130-asok bekapcsolva. :D
Annak lehet csak faxság akit nem érdekel a hátsó utasok véleménye.
(Ja és valaki írta hogy ha jó a rendszer akkor hátul is jól hallani) hát nem kitakar az első ülés és az elsők lába. :D

pl. nekem a gyerekem kényelme ( imádja a zenét) többet ér mint a hangzás.

má bocsika :R :R

JG G36K Aeg 398 fps, KJW M1911A1 GBB 300 fps,

(#8768) ATEE77 válasza Wackond (#8766) üzenetére


ATEE77
tag

:K

www.Phmegbizhatosag.atw.hu Itt ellenőrizheted az értékeléseimet.

(#8769) ATEE77 válasza conan77 (#8767) üzenetére


ATEE77
tag

Egy jó komponens szett a hátulülőknek is élvezetes zenehalgatást tesz lehetővé.Imádom amikor beülnek a kocsimba,és elkezdik forgatni a fejüket az elölülők . és kérdezgetik hogy milyen hangszórók vannak hátul.A válasz az hogy semmilyen.És ekkor ül ki a döbbenet az arcukra.Egyszer egy hangmérnök srác is megkérdezte. :)

www.Phmegbizhatosag.atw.hu Itt ellenőrizheted az értékeléseimet.

(#8770) conan77 válasza ATEE77 (#8769) üzenetére


conan77
tag

ez vicc :N
Ha elöl ül oké hogy jól szól :D de hátul ülve egy normális autóban ( 5 személyes és nem két ajtós) már nem ilyen jó. a fanatikusok úgyse hiszik el tudom :)

JG G36K Aeg 398 fps, KJW M1911A1 GBB 300 fps,

(#8771) G.Zs. válasza conan77 (#8770) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Az 5 személyes nem két ajtós autómban hátul is normálisan szól a zene, pedig csak elöl van hangszóró. Hátsó hangszórónak akkor lehet értelme, ha mozit akarsz, egyébként felesleges pénzkidobás. Az első ajtóba kell egy normális komponens szett, és azt hátul is hallani fogod.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#8772) conan77 válasza G.Zs. (#8771) üzenetére


conan77
tag

Szia! :)

miért nem lehet elfogadni a hátsó hangszórót? most komolyan mikor vezetsz akkor hátul ülsz? ugye nem :D na. szerintem a Rainbow CSX265 egy rendes szett még te is azt mondtad :)
normális hang alatt nem a hangost értem, hanem ami mellett még hallom mit mondanak a hátul ülők kb 10-14 hangszint (Kenwood 20-as már hangos nagyon)
Én kipróbáltam mondom és elől szuuupeer a hangzás (nem hallom hátulról a zenét) de ha hátraülök változtatás nélkül akkor nem jó ha nem szólnak a hátsó ajtók. ennyi

és ne vegyétek kötekedésnek ezeket a dolgokat csak eszmecsere :R :R

JG G36K Aeg 398 fps, KJW M1911A1 GBB 300 fps,

(#8773) orbano válasza conan77 (#8772) üzenetére


orbano
félisten

hallgass meg egy normális hifit aztán nyilatkozz. szerintem. könyörgöm egy kocsi utastere olyan rohadt pici, bármi betölti hanggal. vagy otthon egy 20nm szobába is 6 hangszórót teszel?

A vér nem válik VAZZE!™

(#8774) conan77 válasza orbano (#8773) üzenetére


conan77
tag

Én is könyörgöm :) ne vedd már magadra :)
nem értem miért kell egyből leszólni tuti a tied szebben szól nem azt mondtam hogy
hű de király frankó az enyém csak azt ,hogy nem faxság hogyha van a hátsó ajtóba is és ha kell rá lehet küldeni a hangot a fader-el ( alapból lejesen előlre van tekerve nekem frontra)
Amúgy nem szoktam szobában hifizni :) szobában tévézek a tévé két pöcs hangszóróján nézem a filmecskéket ( nem kell házimozi nekem)

béke nagyúr :D :R

JG G36K Aeg 398 fps, KJW M1911A1 GBB 300 fps,

(#8775) orbano válasza conan77 (#8774) üzenetére


orbano
félisten

persze, bármit lehet, de ez már erősen off topik. ha nem érdekel a hangzás, akkor miről beszélünk? az már nem autóhifi, legfeljebb autóvillamosság. az meg nem ez a topik :P

A vér nem válik VAZZE!™

(#8776) conan77 válasza orbano (#8775) üzenetére


conan77
tag

Bocsi de a topic : Autohifi melyiket szeressem? nem az hogy Autohifi csak a Hangzás számít. nem :DD
témába vág! és szerintem ide tartozik az is hogy szeressem e hátul a hangszórót vagy nem.
amúgy érdekel a hangzás de ha valaki megkérdezi, hogy ez meg ez a hangszóró jó e?
akkor nem azt kérdezi, hogy hogyan tud profi hifit építeni, hanem azt hogy melyiket válasza azaz szeresse mint a topiccím :)

:R

JG G36K Aeg 398 fps, KJW M1911A1 GBB 300 fps,

(#8777) orbano válasza conan77 (#8776) üzenetére


orbano
félisten

ha már kukacoskodunk: nézd meg mi a hifi szó jelentése ;) :R

kb olyan mint ha bemennél a konyhaművészet topikba, hogy mondják meg mennyire jó a tecsós baromfipárizsi kecsöppel és háztartási keksszel. aztán ha lecsesznek, hogy vegyél inkább almát meg sajtot, akkor felháborodsz, hogy de neked nem az íz a fontos, hanem hogy hízlaljon :P

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#8778) conan77 válasza orbano (#8777) üzenetére


conan77
tag

Nem ér ez ennyit hidd el :)
Akkor az autohifi csak a 2.1-ről szólhat? lehet magasztalni a hifi szót :)
a régi hifitornyok kazettával nekem még olyan volt régen 1990 körül az mi zenetorony?

hagyjuk nem érted miért kell hátra hangszóró, én meg azt nem miért jó csak elöl ülni a kocsiban :D

:R

JG G36K Aeg 398 fps, KJW M1911A1 GBB 300 fps,

(#8779) G.Zs. válasza conan77 (#8778) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Nem a minőségről van szó. A hátsó hangszóró beépítése pénzkidobás. Felesleges dolog. Ennyi.
Ez alól kivétel, ha mozit akarsz építeni, vagy esetleg demóautót. Ekkor van jelentősége a többlet hangszóróknak. Minden más esetben csak pénzkidobás.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#8780) orbano válasza conan77 (#8778) üzenetére


orbano
félisten

ilyenre gondolsz? ez nevezhető hifi toronynak :DDD

A vér nem válik VAZZE!™

(#8781) Joe fiú válasza conan77 (#8778) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Pártatlan szeretnék maradni.Ezt szögezzük le az elején :DDD
Vannak körülmények,amikor nem árthat ha van hátul hangszóró,de az esetek többségében teljesen felesleges pénzkidobás hátulra hangszórót tenni.
Mondom ezt úgy,hogy mindkét autónkban van hátul,és az egyiknél érzem,hogy teljesen felesleges,a másiknál meg tudom,hogy muszáj.

(#8782) conan77 válasza Joe fiú (#8781) üzenetére


conan77
tag

Én is így gondolom :)
És nem pénzkidobás mivel a hátsó ajtóban gyárilag bennt van ilyen duplakónuszos 130-as középhangszóró, tehát nem akartam én "pénzt pocsékolni" csak a fiamnak jobban tetszik ha nála is szól :D ennyi. mikor nincs hátul senki akkor úgyse megy rá delej pont a "HIFI" miatt.
nem akartam én vitázni, csak az azonnali nemkell fujj minek oda miatt írtam :DD

JG G36K Aeg 398 fps, KJW M1911A1 GBB 300 fps,

(#8783) conan77 válasza orbano (#8780) üzenetére


conan77
tag

Nem! ez túlzás volt régen is meg nem volt a bőröm alatt pénz :D
Nekem ilyen Akai hifitornyom volt kazival, külön erősítővel meg lemezjátszóval és videoton fa hangfalakkal ( szilveszterkor szétszedte a házat :) )

ne kötekedjéééé heee :P

JG G36K Aeg 398 fps, KJW M1911A1 GBB 300 fps,

(#8784) ATEE77 válasza conan77 (#8772) üzenetére


ATEE77
tag

Gyere és hallgasd meg az én Hi-Fi-met..(5ajtós,DLS komponens az első ajtókban és ennyi.)Ha egy jó hangmérnök megkérdezi hogy mi van hátul. akkor elhiheted hogy elég 1 pár hangszóró.De nekem mindegy ....Ha jó a hangszóró akkor nem onnan fogod hallani a zenét,hanem a térben elhelyezkedve.

[ Szerkesztve ]

www.Phmegbizhatosag.atw.hu Itt ellenőrizheted az értékeléseimet.

(#8785) ATEE77 válasza conan77 (#8772) üzenetére


ATEE77
tag

Abban az esetben értek egyet a hátsó hangszóró beszerelésével,ha kopra megegyezik az első szettel(ha már ennyire szeretnél hátra is.).Ne értsd félre nem lehúzni szerettelek volna,hanem csak jótanács volt amit írtam.Meg tapasztalat.Pénzt akarunk neked spórólni. :P

[ Szerkesztve ]

www.Phmegbizhatosag.atw.hu Itt ellenőrizheted az értékeléseimet.

(#8786) conan77 válasza ATEE77 (#8785) üzenetére


conan77
tag

Szia!

leírtam már hogy nem akarok venni hátra semmit :)
Van már benne gyári ami tényleg elég a hátul utazóknak.
Még egyszer mondom csak akkor kap jelet ha valaki ül hátul :D
(elől Rainbow szett fej Kenwood BT50U ,audison SL vezetékek)
DLS a szubom hátul és olyat lök a kis szar sal2070-el ( DLS CA41 szervíz) hogy na :D

[ Szerkesztve ]

JG G36K Aeg 398 fps, KJW M1911A1 GBB 300 fps,

(#8787) orbano válasza conan77 (#8786) üzenetére


orbano
félisten

"Van már benne gyári ami tényleg elég a hátul utazóknak"

az előbb azt írtad, hogy fontos a hátul utazók zenei élménye is. gondolod a gyári hátul nagyobb örömet okoz, mint ami abból a rainbowból hátra jut? nemá :) vagy ha igen, akkor nagyon rossz hangszórót vettél előre :P

A vér nem válik VAZZE!™

(#8788) Wackond válasza conan77 (#8767) üzenetére


Wackond
tag

hát ahogy azt mondani szoktuk: "aki hátul ül az kussoljon" :DD

viccet félre téve:
mindenkinek más az alap hangerő. egy viszont biztos: ha menet közben hallgatsz zenét, és fontos neked a zene, akkor bizony megcsavarod. És akkor jön, hogy mire hátraér a hang, addig valamennyire "összeérik" és én ezt inkább pozitív értelemben tapasztaltam.

De ha már mindenképp hátra kell valami, akkor már inkább a hátsó ajtóba egy szett, mint bármi a kalaptartóba. Annál jobban ugyanis nehéz kibaxni az utassal.
Én a jómultkorában ültem egy ilyen "oválos" kocsiban hátul, hát idegbeteg lettem benne. Elöl ülők dumcsiznak, hátul semmit nem hallok belőle. Tarkómra üvölt az ovál, szarul szól, áááá minden bajom volt. Közben próbáltam kommunikálni az elöl ülőkkel, akkor meg a hátam kezdett el fájni egy idő után a hajlongástól... Aztán a sráctot végre meggyőztem, hogy arra a pár órára faderelje előre a rendszert. Hát lőn csoda: egyből jól éreztem magam, hallottam a zenét, és nem zavart semmiben. Hallottam a beszélgetést. Ember meg elfelejtette visszatekerni hátra, miután kiszálltam. Kb egy hét után jött rá, hogy valami eltér a megszokottól, visszatekerte, és majdnem elsírta magát, hogy eddig ő ezt tartotta jónak... :D

(#8789) Wackond


Wackond
tag

Na azt azért meg kell jegyezzem, nem gyenge mennyiségben bírjátok itt baxogatni egymást :W

És egy kis hifis pszichológia, hogy mi a különbség ember és ember közt:

a.,
"szeretem amikor körbevesz a zene és szeretném amúgy is kihasználni a 4x60W mosfetet" - na ezek a nagyonokos emberek, kb. sose győzöd meg, hogy lépjen túl az "elöl 10cm koax hátul 4utas ovál USB-s fejről hajtva" összeállításon

b.,
"gondolok a hátul ülőkre, ezért kell ovál" - nem ért hozzá, de talán menthető. be kell vágni a saját kocsijába a hátsó ülésre kínozni egy kicsit, aztán egy SQ jellegű vasba a kormány mögé. lehet, hogy felnyílik a szeme...

c.,
"hátsó ajtóban van egy szett, hátsó utasok kérésére faderrel néha kap kakaót" - családcentrikus, humánus, stb. ne akard meggyőzni. mások szórakozását hajlamos a sajátja elé helyezni. nem elég fanatikus. :D Egyébként koránt sem elítélendő, ez egy kihaló félben lévő pozitív emberi tulajdonság. :R

(#8790) ATEE77 válasza Wackond (#8789) üzenetére


ATEE77
tag

Ámen! :R A Hi-Fi egy szubjektív dolog.Mindenki azt hallgat ami neki tetszik. :R

[ Szerkesztve ]

www.Phmegbizhatosag.atw.hu Itt ellenőrizheted az értékeléseimet.

(#8791) ATEE77 válasza Wackond (#8789) üzenetére


ATEE77
tag

Ha az "A" csoport én lennék akkor:
(szeretem amikor körbevesz a zene és szeretném amúgy is kihasználni a 4x60W mosfetet)
Nem volt teljes a leírás:.A DLS erölködöröl hajtva+25 cm-es szotyi zárt láda+Naka.
Ha félreértettem akkor bocsi. :R

[ Szerkesztve ]

www.Phmegbizhatosag.atw.hu Itt ellenőrizheted az értékeléseimet.

(#8792) _seth_


_seth_
veterán

Nekem is van hátul szett :) Lehet kövezni ;] :P

És az oka:
1. sok téren maximalista vagyok na már most 9 hangszór több mint 5 ez tény, és ha már van hátul kialakítva hely a hangszórók számára akkor szeretném is, hogy legyen benne hangszóró különben olyan nem is tudom, nem egész az autó/hifi érzésem lenne + ami megvan azt már a gyári szintje alá nem szívesen vinném hanem inkább javítok rajta ez látható az egész autómon.
2. Hátul ülve kellemesebb úgy hallgatni a rádiót, hogy ott is jön hang nem csak az ami az elsőkből
3. Szeretem pl hátra fadelni a hangot amikor be van kapcsolva a navigáció, hátul hallgathatnak zenét én meg hallgathatom a navit :) (igen az is megoldás ha a naviról megy a zene mint ahogy néha úgy megy, hogy igo primon belül van elindítva a zene a már beépített gps-en és az FM jelen küldi a hangot a hifire (semmi inferferencia és zaj nincs csak már nagyon magas hangerőn van némi sistergés de az ilyen transzmitteres megoldással elkerülhetetlen, a hifi antenna kábele és a gps fm adóként szolgáló töltő kábele egymásra van csavarva így nem sok utat tesz meg a jel :) ).
4. Alapból nekem volt a sony fejem ami 4x50w (ráírva :D) + egy 4 csatornás jbl erősítő amiről ment a mély hídban de úgyis csak félig kihasználva az erősítőt. Igen ésszerű lett volna hídban hajtani róla 2 csatornáról a mélyet és csak az első szettet hajtani a másik csatornáról és tenni a hátsókra magasról de vettem olcsón egy 2 csatornás jbl erősítőt ami hídba kötve hajtja a mélyet az így felszabadult 4 csatornád pedig a 4 ajtót hajtja így minden csúcsra járatba: 3 csatorna van a fejen rca kimenettel, 2+4 csatornás erősítő és 5 csatorna van összesen amiből 1 ugye hídban van mindez szépen bekábelezve, kondi is van előtte bár azóta sokan mondták, hogy még ekkora rendszernél nem lenne szükséges de ártani semmiképpen sem árt valamint a 72Ah exide premium akku is a hifi miatt van, vastag tápkábel is megoldva + minőségi rca és hang kábelek szépen a táptól távol azt nem keresztezve elvezetve (ezzel szórakoztam egy darabig de jó lett, elsőnek a táp mellett mentek az rcak és volt is generátorzaj de szerencsére megoldódott).
5. Úgy szeretek mindent újítani, hogy az többet tudjon mint gyárilag: ezért került be 2 parkoló radar az első lökösbe persze színre fújva és kapcsolhatóan (ha esetleg párom vezetne neki nem árt ha van) + 4 szenzoros hátra szintén színre fújva + gps a műszerfalba teljesen beépítve + 230V inverter műszerfalba beépítve és a könyöktámasz hátuljára kivezetve kapcsolóval és státusz leddel együtt. A váltó mellől kapcsolható a csomagtérben lévő elektromos hűtőtáska áramellátása. Másik gomb ugyanott és szintén rejtve kapcsolja a ködlámpába beépített stroboszkópot (nem nem használom, és valóban nincs értelme sem semmi csak volt otthon és kíváncsi voltam meg tudom-e oldani, hogy be legyen építve és minden része elrejtve... meg :) ). A hifi is ebbe sorba illik be: minden lehetőséget maximálisan kihasználva ugyanakkor a rendszerből semmi sem látszik, kábelek ugye rejtve, az xplod fej az önmagában semmi extra, az ajtókban az összes hangszóró gyári méret és a 4 magas is a gyári helyére került (első ajtók 16,5 hátsók 13 centisek). Erősítők a hátsó ülések hátuljára vannak felcsavarozva így azok nem is látszanak mert előtte a hűtőtáska, a mélyláda. Fejen is usb, bt, aux csak, hogy minden ráköthető legyen :)
6. Meg tudtam venni. Nem utolsó szempont mert ha minden forint számított volna akkor maradt volna egy két csatornás erősítő + egy első szett hátul meg semmi vagy épp maradtak volna a gyáriak azok is meglepően jól szóltak és mentek volna fejről de így még jobb.

Hát na elég sokat sikerült írni pláne mindenről, megy is offba :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8793) hugi0


hugi0
őstag

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

... es "bé"

Kinek a pap, kinek a papné !
Nem latom ertelmet errol vitazni.

Valaki a HeavyMetalra mondja azt hogy "nem zene mert uvoltoznek benne".
Valaki a Klasszikusokra mondja "mi ez a nyavogas?"

Hadjuk, hogy hadd csinalja mindenki ugy ahogy akarja.

Ha kerdest tesz fel, milyen ezt az csinaljon es vegyen (es leirja, hogy mihez kell),
akkor valaszolni kell es kesz.
De amit mar sok helyen tapasztaltam, az az, hogy olyan probal segiteni aki nem maszta vegig a rangletrat. (MasterCar-os eset)

De mivel nem jarta vegig, ezert meg van rola gyozodve, hogy amit tanacsol, vagy javasol az
pont ugy helyenvalo ahogy o allitja.
Azzal a tudassal-tapasztalattal ami neki, van jogosan goldolja igy.

DE a problema eppen ez, mert igy masokat kepes felrevezetni.

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#8794) conan77 válasza orbano (#8787) üzenetére


conan77
tag

nem írtam én "zenei élményt" csak azt hogy szóljon nekik :) a gyáriak fejről szépen szóltak már 0km-es korában is :D és a Rainbow szett pedig kikéri magának ( 39000,-Ft-os szett)
:P

JG G36K Aeg 398 fps, KJW M1911A1 GBB 300 fps,

(#8795) Joe fiú válasza Wackond (#8789) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Én a d csoportba tartozom :DDD

(#8796) conan77 válasza Wackond (#8789) üzenetére


conan77
tag

hát én pont c. kategória vagyok :)
Kakaót akkor adok rá mikor egyedül vagyok a kocsiban de akkor csak elsőre fadderelve :D

JG G36K Aeg 398 fps, KJW M1911A1 GBB 300 fps,

(#8797) orbano


orbano
félisten

Ha valakit érdekel alpine 9833 ócsón: [link]

A vér nem válik VAZZE!™

(#8798) Wackond válasza ATEE77 (#8791) üzenetére


Wackond
tag

Semmi személyeskedés nem volt benne, bár látom páran magukra ismernek...

Hogy ki mit-hova tesz a kocsijába, a magánügy. De aki írta, hogy mi is a Hi-Fi szó jelentése, abban azért volt igazság. Szal különböztessünk meg ilyen esetekben Hi-Fi -t és pl. "kocsizenét" :)

A Hi-Fi az ugye magas hangzáshűséget jelent, tehát egy eredeti pl. rock-koncertnek az eredetihez minél jobban hasonló megszólaltatása. De ott is veled szemben vannak a hangszórók, előtted, és mégis teljesen körbevesz a zenei tér.
Más eset a villanyzene, azt ugye diszkóban hallgatja az ember, nincs eredeti előadó, inkább nevezném az alkotót programozónak :D Namost ha a disco feelinget akarja valaki magas hangzáshűséggel megszólaltatni, ott lehet létjogosultsága a hátsó hangszóróknak, mert a dizsiben ugye mindenhol "szét vannak dobálva" a hangfalak, tényleg minden irányból kapod a förtelmet :DD Ezesetben viszont egyértelműen kilowattok vannak a csomiban, terjedelmes membránfelülettel ;]
Hozzáteszem, a kalaptartóban ilyenkor sincs helye hangszórónak, mert azt meg a szub által keltett légmozgás tépi szét és torzítja annak hangját... :C

(#8799) Wackond válasza hugi0 (#8793) üzenetére


Wackond
tag

mi volt az az MCA-s eset?

(#8800) Wackond válasza _seth_ (#8792) üzenetére


Wackond
tag

Hali,
Te egy más filozófia szerint építed a rendszert. Ahogy olvasom, Nálad a praktikum és a "mi a szart drótozzak még be a kocsiba?! :DD " van előtérbe helyezve, nem az SQ.

Hogy minden faszán be van építve, az nagyszerű, és dícséretes, de nem feltétlen eredendő bűn, ha üresen hagysz egy hátsó hsz-helyet. Egy hasonlattal élnék, mert ez egy számtech. oldala, így lehet, hogy elég szemléletes lesz:
amikor alaplapba RAMot teszel, hiába van benne 3 slot, a legtöbb éelmes user 2db-ot használ, mert az úgy jobb (bár ehhez meg én nem értek, valami duál okosság miatt, hogy pl. 2x512 duálba jobb mint 3x512, valaki ezt kifejthetné nekem :D )

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.