Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9551) G.Zs. válasza orbano (#9550) üzenetére


G.Zs.
senior tag

[link]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9552) orbano válasza G.Zs. (#9551) üzenetére


orbano
félisten

no, eladod az alpine erőt? :Y azt hittem kipróbálod. vagy rájöttél, hogy jobbat érdemel a cucc, mint egy alpine? ;]

A vér nem válik VAZZE!™

(#9553) G.Zs. válasza orbano (#9552) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Nekem felesleges,mert a Stegek elegendőek a mostani felállásnak. Az Alpine ára megy a panelra.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9554) orbano válasza G.Zs. (#9553) üzenetére


orbano
félisten

mondjuk jogos. de mire hazajövök, szeretném látni a kész panelt! :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#9555) G.Zs. válasza orbano (#9554) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Akkor vedd meg az Alpine-t jó gyorsan. Szerzünk hozzá jófajta ládát is. Hátha épített már Civicbe valaki SQ hifit. ;) :D

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9556) orbano válasza G.Zs. (#9555) üzenetére


orbano
félisten

nemkő láda egyelőre :P

A vér nem válik VAZZE!™

(#9557) G.Zs. válasza orbano (#9556) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Dehonnemkő. Kő az. Há' én rugdalom majd a rendszámtábládat, hogy mozogjon? :DD

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9558) orbano válasza G.Zs. (#9557) üzenetére


orbano
félisten

igen. veszek majd vonóhorgot teniszlabdával, hogy legyen mibe kapaszkodnod :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#9559) s4tch válasza orbano (#9546) üzenetére


s4tch
veterán

Hát a nyugodtsághoz azért levegő is kell, meg kiszigetelt autó, meg komoly erősítő.

Amit nálam leginkább hallottál, az az erősítő kora: nem egészen egy hónapos, nem hinném, hogy 15-20 üzemóránál több van benne. Vatta új állapotában még nyersebb volt, egyre jobb lesz, nyárra be is érik. :D

A Jr egyébként inkább száraz, kemény hangú hangszóró, aki nem szereti, pont ezt nem csípi benne. Az xm6 nyugodtabb, lágyabb teremtés, még nyers állapotában is, és mélyebbre is megy. Jó darab, de újonnan nem olcsó.

(#9560) orbano válasza s4tch (#9559) üzenetére


orbano
félisten

tavasszal kibituzok az hót sicher, és erősen gondolkodom a hangszóró megvételén. no majd holnap felhívom Szakállt, remélem már meggyógyult.

A vér nem válik VAZZE!™

(#9561) codilandi


codilandi
tag

de kíváncsi leszek, hogy a thalia ajtajaiban hogy fognak szólni azok a jr kickek...nemtudom milyen lesz az első benyomásom...majd mindenképpen hallania kell pár embernek ott a lurdyban...úgy mint a múltkor a sok SPL-es nyomta a "majdkiszakadollyanmély"-et és nem tudtunk Viktorral zenét hallgatni normálisan :W

amúgy hsz kábelhossz ügyben valaki ellátna egy jó tanáccsal?? baj ha különböznek a hosszúságok??? Mondtak már mindenfélét...én a mindenhol ugyanakkorára szavaznék, de ha valakinek van más tapasztalata ne tartsa magában :R

(#9562) Az-X válasza codilandi (#9561) üzenetére


Az-X
őstag

Baj nem fog történni. De ha a tökéletességre törekszel akkor illene egyforma hosszúságúnak lenni.

:)

(#9563) G.Zs. válasza s4tch (#9559) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Erre mondják azt, hogy ízlések és pofonok. Nálam a junior proxt páros is nagyon lágynak tűnik. Én még annál is sokkal keményebb hangzást kedvelek. :D Bár lehet, hogy inkább a magas volt a ludas ebben.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9564) codilandi válasza Az-X (#9562) üzenetére


codilandi
tag

Köszi a választ, ha rövidebb lesz az egyik oldalt akkor ott lesz a tudatomban mindig, hogy rövidebb, így már csak ezért sem lesz ez így, hanem veszek még 2 métert... :K :R

(#9565) Az-X válasza codilandi (#9564) üzenetére


Az-X
őstag

Őőőő.. ugye most nem azt akarod mondani, elkezded megtoldani a kábelt???

:)

(#9566) orbano válasza Az-X (#9565) üzenetére


orbano
félisten

szerintem vásárlás előtt áll, azért kérdez...

A vér nem válik VAZZE!™

(#9567) orbano válasza G.Zs. (#9563) üzenetére


orbano
félisten

a te szetted hangja kifejezetten nyugodt az enyimhez képest. csak szerintem más dolgot hívunk mi nyugodtnak :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#9568) codilandi válasza Az-X (#9565) üzenetére


codilandi
tag

hát igen megtoldani készültem volna.. az nem jó??? :D :D :D

Dehogy is:):) Csak már a bal kicknek és a magasnak be van vezetve kábel, a jobb oldali kicknek ugyanígy megvan csak kb majdnem 2 méter..azt most simán elvághatnám mondjuk 130 centinél, és akkor a jobb magasnak lenne 70 centi. De inkább veszek 2 métert a jobb magasnak. És így mindenhol ugyanannyi lesz. :DD

(#9569) Az-X válasza codilandi (#9568) üzenetére


Az-X
őstag

Ok ok... :DD Csak hirtelen megijedtem, hogy mi járhat a fejedben :))

:)

(#9570) codilandi válasza Az-X (#9569) üzenetére


codilandi
tag

Visszatérve a kábel kérdéshez, a magas(proxt2) gyári vezetékei végére kell kötnöm a hsz kábeleimet, vagy az érintkezőire forrasztani közvetlenül? Gyuri(gm audio) mondta telefonban még régen, hogy nem kell ráforrasztani, simán rá kellene kötni és meghagyni 10centi gyári magas kábelt is...azóta már annyi mindent hallottam, hogy nem vagyok biztos semmiben, hogy mivel teszek jobbat ill. rosszabbat. Valakinek ötlet? :R

(#9571) s4tch válasza codilandi (#9570) üzenetére


s4tch
veterán

Gyuri nekem két bekötést csinált. Amikor elfért a vastag hangszórókábel, akkor nemes egyszerűséggel seggbe forrasztotta a sugárzót; viszont amikor alugömbbe tette pár hete, akkor macerás lett volna akkora lyukat fúrni az alumíniumba, hogy elférjen a hangszórókábel, így megtoldotta egy 15 centis vékony vezetékkel.

Az enyémhez hasonló középkategóriás rendszernél nem hallatszik a toldás. Nyilván egy versenyre felkészített, méregdrága installnál már erre is érdemes figyelni.

(#9572) codilandi válasza s4tch (#9571) üzenetére


codilandi
tag

köszi! igen ezaz, hogy nekem is alugömbben lesznek:) az egyik gömbbe talán belemegy de a másikra fúrni kell még likat. Akkor majd elválik:)

Akkor ezek szerint "jobb" lenne ráforrasztani. :W

(#9573) Kerio


Kerio
őstag

Sziasztok!

Nem akarok valami túlzott nagy technikát. Van egy Pioneer DEH-2320UB-m. Szeretnék venni két új hangszórót, koaxiálisra gondoltam. Kettőt néztem ki, és nem tudok dönteni: Sony XS-F1336SE és Pioneer TS-G1313i . Melyiket vegyem? Esetleg még a Hertz DCX-130. Viszont ebből állítólag sok a hibás.

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#9574) codilandi válasza Kerio (#9573) üzenetére


codilandi
tag

szia!

Én inkább egy használt komponens szettet vennék a helyedben. 8-tól már lehet kapni őket, de 13-15 körül már tényleg egy hallgathatót kapnál és egy legolcsóbb szettel is többre mész mint akármilyen koax-szal...szvsz :K :K
Ha teheted csináld így, ha nem akarsz többet kihozni ugyanannyi pénzből akkor csináld úgy :))

(#9575) Kerio válasza codilandi (#9574) üzenetére


Kerio
őstag

Az a bajom,hogy nem én épitem be,nem tudom levenni az ajtokárpitot a tekerő miatt. Meg amugy sem tudnám,hova tenni a magasakat.

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#9576) codilandi válasza Kerio (#9575) üzenetére


codilandi
tag

Egy kis szenvedést megér az hidd el. A tekerőt a központi forgástengelyén megfogod és magad felé húzod egyszerűen kézzel. Úgy le kell jönnie. A magasakat, meg tükörháromszögbe, de inkább az A oszlop kárpitjára érdemes tenni v. műszerfalra. A végeredmény Neked is tetszeni fog. :K de ha nem ér ennyit az egész akkor újra lesz egy csapnivaló hifid, holott fényévekkel jobb lehetne, még arról a 2es pio fejről hajtva is. :K

(#9577) fury71 válasza codilandi (#9561) üzenetére


fury71
aktív tag

Akkor ha jól értem Renault Thaliába akarsz rendszert építeni?

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#9578) Kerio


Kerio
őstag

És komponens szettből melyiket vegyem? 13cm-s kell. A Hertz dsk 130-t néztem. A mall.hu-n azt írták,hogy kevés benne a mély. Én pedig nem szeretnék mélyládát.

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#9579) migabi24 válasza Kerio (#9578) üzenetére


migabi24
nagyúr

Azért ne várj dübörgő mélyeket egy 13-as szettől, kevés pénzből a Hertztől jobbat nem igen kapni, ja annyit a mélyekről, én nem spórolósan álltam neki, nekem 40.000-es 16-os első szettem van, kiszigetelt ajtók, aktív hajtás, mégse dübörög, még utójára a panellal megpróbálkozom aztán ráhagyom mert már 200 fölött jár a rendszer, és még nem vagyok elégedett :W ezzel csak azt akartam mondani, hogy ez nagyon autó függő dolog, lehet másik verdába a rendszerem jobban teljesítene, vehetsz te is akármilyen hangszórót ha az ajtód nem tetszik neki ;)

[ Szerkesztve ]

(#9580) Wackond válasza Kerio (#9578) üzenetére


Wackond
tag

Ezt faragd be!
Kis kreativitással bármi bemegy akármilyen ajtóba. Gyere le Lurdy-ba pénteken, hallgasd meg, mit csinál! Emellé nem kell szub, fejről simán meg lehet hajtani, szal alap felállásban ennél nincs jobb alternatíva :R

(#9581) Wackond válasza migabi24 (#9579) üzenetére


Wackond
tag

Hali,
Miből áll a rendszered? 200-ból ne bassza meg, hogy nem lehet jót csinálni :W

(#9582) Kerio válasza Wackond (#9580) üzenetére


Kerio
őstag

Oké. Pont ezt néztem,csak 13 centisben

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#9583) migabi24 válasza Wackond (#9581) üzenetére


migabi24
nagyúr

Tőled vásárolt Alpine 9887 fej, AS X-ion szett, steg 45.4 az első szettre, és steg 120.2 a ládának, Audio System X--ION 12 Plus ZD láda, valami nagyon jól szól, valami nagyon szarul, mondjuk én mp3-at hallgatok többnyire, igaz a jobb fajtából, lehet teszt cd-kel szuper volna, de én zenét szeretnék hallgatni, most ráfekszek az első szettre, kihozom a kárpit alól, mert úgy érzem nagyon lefogja, meg kifordítom picit, meg bepróbálok egy carpower preset 1 szettet, arról nagyon jókat hallani, aztán remélem megoldódik, arról nem is beszélve, hogy még generátorzajjal is küzdök, tényleg orbano, amikor cserélgetted az RCA-kat nem sikerült megszüntetni a zajt? mert nálam connection kábelek vannak igaz a belépőszint, lehet kicserélem valami komolyabbra, amíg gyári zene volt nem volt ilyen gondom :W

(#9584) codilandi válasza fury71 (#9577) üzenetére


codilandi
tag

Már bennevan :D a magasakat kivéve...azok még váratnak magukra. Az ajtók fullra kiszigetelve soudabanddal 3 néhol 4 rétegben, a belső lemez is, a kárpit is teljesen. Döntött kiemelők a kárpiton, összejátszva az ajtólemezzel a stabil felfüggesztés érdekében. Az autó beltere nem a legnagyobb, de megpróbálom nagyobbá tenni:):) A hangszóró ahol "beszól" az ajtóba, pont ott fut végig az ajtómerevítés, ami pont olyan alakú, hogy szétoszlatja a hangot az ajtó terében, így talán kisebb a visszaverődő hanghullámok mennyisége mintha sima lenne teljesen. Elméletileg. A légtere sem túl nagy, meglátjuk mi lesz. Így már konfortosabb, az egészet a saját kezemmel csináltam és jó áron remélem jó hangom lesz :U

Amúgy valami baj lenne az autóval? Vagy miért kérdezted?

(#9585) codilandi válasza migabi24 (#9583) üzenetére


codilandi
tag

attól lehet sípolásod hogy alap connectionok vannak bennt. Nagyon szedi a "sz@rt" összefelé mindenhonnan. Nálam ugyanez volt. Hiába hogy a táp a másik oldalt volt...az autó kábeleitől máris sípolt. Normális rca kell, normális helyre tenni, bandázsolni 2-3x és talán jó is lesz:) :C

(#9586) codilandi válasza migabi24 (#9583) üzenetére


codilandi
tag

jah amúgy ne a hangszórókat cserélgesd szerintem hanem azt az RCA-t cseréld ki nagyon gyorsan:) lehet hogy egyből megjön a rendszer hangja. 200e-ért cucc és 2ezer forintos rca...ott a hiba :K

(#9587) codilandi


codilandi
tag

Wackond!!!

Bepróbáltam az RSII-t megnéztem hogy működik az aktív menüje. A ráfordított idő 15-20perc volt és mindent megértettem. Igazad van tényleg ki van találva úgy, hogy elsőre biztos nem érti meg senki. Nekem sem ment. De már minden OK! :))

(#9588) Wackond válasza codilandi (#9587) üzenetére


Wackond
tag

Pompás! Gratulálok, használd egészséggel! :C

(#9589) Wackond válasza migabi24 (#9583) üzenetére


Wackond
tag

9887 ??? tőlem??? sose volt olyanom, bár nem kizárt, hogy közvetítettem valami adásvételnél :N :N
nálam 9855R az utsó generáció, ami labdába rúg :K

Az X-ion szettnek viszont szerintem kevés a 45.4, hacsak nem hídba küldöd. Próbálj más erősítőt, lehet, hogy a generátorzajod is emiatt van!

A szettet mindenképp szabadítsd ki, a különbség ég és föld lesz!

Ha ezek megvannak, és az ajtó is jó, és settingeltél eleget, és még mindig szar, akkor kell töprengeni a szett cseréjén. Addig ne kapkodj!

[ Szerkesztve ]

(#9590) Wackond válasza Kerio (#9582) üzenetére


Wackond
tag

nem értesz.
Faragd be az ajtódba a 16-ost!!!

(#9591) G.Zs. válasza migabi24 (#9583) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Nálam ugyanez a szett ugyanilyen kábelekkel, ugyanilyen erősítőkkel, mocskos jól szól, még úgy is, hogy nincs ajtópanelem, szigeteletlen az ajtó, a rendszer gyakorlatilag úgy van bedobálva a kocsiba.
Viszont nagyon sok órát öltem a beállításokba. Addig, amíg ez nincs meg, amíg nem jók a vágások, nem jók a jelszintek, nem együtt szólnak a hangszórók, addig tökmindegy milyen szetted van, nem fog jól szólni.
Komolyan, az előbb elugrottam boltba, 1,5 óra lett belőle, mert mennem kellett még egykét kört, amíg végighallgattam a zenéimet. Kettőnk hallása között nem hiszem, hogy ekkora különbség van.

Generátorzajt nálam a rossz érintkezés okozott a biztosítékháznál. Próbáld megkukkantani, hátha ott van a baj nálad is.
Erősítő bőven elég ha amúgy nincs baja, nem ettől nem szól rendesen a hifid.

Láda: Nem tudom, jobb lett-e zárt ládában a nyomód, mindenesetre, mivel nem a rendszerhez vetted meghallgatás után, csúnyán belerondíthat a dolgokba, főleg, ha nem jó helyen van vágva. Nálam egyébként egyetlenegy gyári láda sem volt az igazi, mindig volt valami hiányérzetem, ezt a problémát az egyedileg tervezett láda oldotta meg.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9592) gabo01


gabo01
senior tag

Srácok! Nem tudja valaki véletlenül, hogy a Pioneer CD-SR100-as kormánytávra nem lehet valahogy pause funkciót programozni RSII mellé? :U :R

(#9593) migabi24 válasza Wackond (#9589) üzenetére


migabi24
nagyúr

Bocs gombitól vettem, összekevertelek vele :B

(#9594) migabi24 válasza G.Zs. (#9591) üzenetére


migabi24
nagyúr

A beállításokkal töltött idő már napokba mérhető, ezzel nincs gond, a kábeleket biztos cserélni fogom, a láda jobb lett pontosabb kevesebb a nem oda illő morajlás, de mivel nem tudom más ládákkal kipróbálni nincs összehasonlítási alapom, milyen rca kábelt ajánlotok?

(#9595) fury71 válasza codilandi (#9584) üzenetére


fury71
aktív tag

Hali!
Semmi baj az autóval ,csak azért kérdezem mert nekem is Thaliám van és szeretném lecserélni a minősíthetetlen gyári rendszerét.
Kíváncsi lennék a tapasztalataidra. Az a gondom nem tudom hol és hogy induljak el. Első persze az ajtók szigetelése lenne és egy aksi csere is megérett már.
Ha nem zavarok vele, lehet privátban kérdeznék egy pár dolgot majd.

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#9596) Kerio válasza Wackond (#9590) üzenetére


Kerio
őstag

Nem tudom leszedni az ajtokárpitot a tekerö miatt. A szerelö meg nem hajlando farigcsálni

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#9597) G.Zs. válasza migabi24 (#9594) üzenetére


G.Zs.
senior tag

A beállításokkal töltött idő nálam hónapokban mérhető. :P
Tényleg, nincs olyan szetting, amit ki nem próbáltam volna. :D
A szett egyébként elég háklis a beállításra, úgyhogy gyúrjad még egy kicsit. ;)

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9598) migabi24 válasza G.Zs. (#9597) üzenetére


migabi24
nagyúr

Már úton van a carpower preset 1, kipróbálom azt is, beszéltem egy sráccal aki AS helont cserélt erre ami ugye az X-ion nagytesója, és azt mondta sokkal jobb a preset 1, próba azt majd meglátjuk, erősítőt is megnöveljük, kábeleket cseréljük csak még nem tudom mire, meg kifordítom a mélyközepet, aztán kiderül ;)

(#9599) gaby666


gaby666
tag

Sziasztok! Segitségre lenne szükségem! Melyik topikba kérdezhetek? Nem tudok egy car 300 as rádios magnot beüzemelni! Elöre is köszi a segitséget! Üdv: Gaby :R

Olyan bizonytalan vagyok néha! Vagy mégsem? 06702835396

(#9600) s4tch válasza Kerio (#9596) üzenetére


s4tch
veterán

"Nem tudom leszedni az ajtokárpitot a tekerö miatt."

Ilyen nincs. Milyen autó? Mindegyikről le lehet szedni az ajtókárpitot.

"A szerelö meg nem hajlando farigcsálni"

Ilyen sincs. Keress másik szerelőt.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.