Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8951) Wackond válasza csucsbicep (#8949) üzenetére


Wackond
tag

Szia,
Ahogy Orbano is írta, inkább ezt tedd be az első ajtókba, más nem is kell! Nem lesz hiba, ha gondolod, hallgass meg a kocsimban egy ilyet. Ha perverzebb vagy, akkor inkább egy szubot tegyél mellé, mint ilyen oválos/koaxos szarságokat :K

(#8952) Wackond válasza orbano (#8945) üzenetére


Wackond
tag

Te, nekem ezzel a FLAC formátummal még nem volt dolgom. De mi tudja ezt lejátszani? media player, itunes, vagy winamp, vagy mi?! Nem nagyon hallgatok tömörített zenét, szal ebből jó lenne némi utánképzés :D
Ipodra hogy lehet ezt ráküldeni?

(#8953) _seth_ válasza Wackond (#8952) üzenetére


_seth_
veterán

Ipod, okostelefonok viszik gond nélkül, számítógépen pedig pl a media player classic is lejátsza.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8954) s4tch válasza _seth_ (#8953) üzenetére


s4tch
veterán

iPod a FLAC-et gond nélkül akkor játssza le, ha telepítesz rá egy Rockboxot, amivel elszáll a dokkról történő vezérlés esélye. A "gond nélkül" egy enyhe költői túlzás... ;)

Wackond:
Általában: http://flac.sourceforge.net/
Winamp-hez: http://www.winamp.com/plugin/winamp-essentials-pack-v5-6/150126
VLC, foobar alapban támogatják.

Lakásban: Squeezebox és a hálózati lejátszók zöme viszi. Médialejátszók (ASUS O-Play, WDTV, AC Ryan PlayON!HD-sorozat, Popcorn, Dune playerek és a többiek) szintén ismerik.

Autóhifiben nem nagyon van rá natív megoldás, trükközni kell: vagy PDA/okostelefon fülhallgató-kimenetéről viszed a fej AUX bemenetére a jelet (nem alacsony jelszint...), vagy iPod ill. más támogatott lejátszó + Rockbox, vagy car-pc. FLAC-képes fejegységet jelenleg tudtommal egyetlen "márkás" gyártó sem készít.

Reális, problémamentes alternatíva autóba: iPod+ALAC (apple lossless, FLAC-ből minőségvesztés nélkül, ingyenesen konvertálható pl. ezzel)

(#8955) orbano válasza Wackond (#8952) üzenetére


orbano
félisten

winamphoz kell kodek, a mediaplayerhez meg directshow filter. ugyanaz a móka, mint a dixnél, xvidnél stb, csak audio vonalon.
egyébként komolyabb mp3 lejátszók is támogatják a formátumot. sőt, már a kevésbé komolyabbak is szerintem. az ugyanis a nagy előnye a flacnak, hogy míg a bekódolás lassú és számításigényes, a dekódolása könnyű és gyors, egy 20 grammos mini lejátszó is gond nélkül megbírkózik vele (pont emiatt szidom mindig a fejegységgyártókat: lassan a legkisebb legbóvlibb kínai mp3 lejátszó is viszi a flacot, közben meg egy csúcs fejegység azt sem tudja mi ez)

A vér nem válik VAZZE!™

(#8956) _seth_


_seth_
veterán

Ez van az enyémben:

"Sony Xplod Mex-BT 3600U

Sokfunkciós CD tuner a legkorszerűbb audiotechnológiával; az USB,
bemenet hordozható audiokészülékekhez és Bluetooth® kényelmével.
Kihangosítás vezetés közben és vezeték nélküli zeneátvitel Bluetooth®
telefonról vagy MP3-lejátszóról.

DRIVE-S a kiváló minőségű hangzásért és a CD-meghajtó hosszabb élettartamáért
A 4 x 52 W-os S-MOSFET erősítő teljesítményébe az ablak is beleremeg, és a torzítás még kisebb
Az USB-nyíláson keresztül zenét játszhat le tárolóeszközökről, WALKMAN®-ről stb.
Beszélgetés kihangosítással a Bluetooth® HFP alkalmazáson és a beépített mikrofonon keresztül
Sztereó vezeték nélkül Bluetooth® A2DP, AVRCP profilon keresztül
Az aluláteresztő szűrő megakadályozza a középtartományú és magas hangok eljutását a mélynyomókhoz – még több tiszta mélyhang
Többféle zenei formátum – a rugalmasság kényelme: CD/CD-RW/mp3/WMA/AAC lejátszás
Parametrikus EQ3 (3 sávos hangszínszabályzó 7 előbeállítással) – a kiválasztott zenei műfajnak megfelelő legjobb hang elérése érdekében hat előre beállított hangszínszabályzó-lehetőség vagy a hetedik, egyéni beállítás használható
13 szegmensű LCD-kijelző a jól olvasható lejátszási információkért
Elülső AUX-IN bemenet a hordozható zenelejátszó közvetlen csatlakoztatásához
Tartozék távvezérlő (RM-X304)
Levehető előlap a megnövelt biztonságért
Speciális, 24 bites DAC az eredeti felvétel hangjainak még jobb visszaadásához
30 előre beállított AM/FM állomás RDS-sel
RM-X4S joystick használható"

Hiába volt ez is 50e mikor vettem igaz akkor ennél többet nem nagyon tudott egy sem mármint az cd-usb-aux-bt-3 pár rca mondjuk ma is elég ritka de, hogy valami normális formátumot is játszana az nem ártana igazán.

Na de... nem is volt ezzel gond mielőtt be nem néztem ebbe a topikba, megfertőzitek az embert teljesen ;]

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8957) BBéci válasza Joe fiú (#8904) üzenetére


BBéci
titán

A teljes társulat, egy hétig ezt magyarázta, próbálta elhitetni veled, de Te ragaszkodtál a "rettenetes kalaptartó"-hoz, az "elrettentő példához". :DD

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8958) BBéci válasza _seth_ (#8935) üzenetére


BBéci
titán

Boldog vagyok, amiért egy eltévedt bárányt sikerült részben visszaterelni a hifi "akolba"!
Már csak ezt kellene valahogy rendbe tenni!
"mintha a hátam mögött lenne a lábdob"

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8959) BBéci válasza s4tch (#8941) üzenetére


BBéci
titán

Már említettem, de ismét leírom, hátha nem mindenki olvasta.
Egykori Autóhifi magazinos főszerkesztőm WAW-ot tölt iPodra és azt hallgatja Nakamichi CD700 - Celestra - Focal Utopia - JL Audio rendszerén. Több helyet foglal, mint a FLAC, de nem kell programokkal mókolni, 320-as empéháromra konvertálni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8960) _seth_ válasza BBéci (#8958) üzenetére


_seth_
veterán

Őő azt a fizikai elhelyezkedésére értettem a mélynek és arra, hogy ha hangosan szól akkor az üléstámla-hátam között érzem a basszust de, hogy jól fogalmazzak: a színpadképe már amennyire az én hifimnek lehet rendben van és nem hallani ugye, hogy a mély csak hátulról jönne mert az ajtókra is van tekerve egy kis mély. Röviden úgy mondanám: nem olyan mint amikor egy ferdehátú kalaptartójában van két 23 centis ovál és a műszerfalban két 10 centis "csipogó" mert ott valóban a hátam mögött van minden (és mivel volt ilyenem tudom milyen :) az más kérdés, hogy reálisan gondolkozva az volt a legtöbb amit ki lehetett hozni belőle de az már más kérdés...)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8961) BBéci válasza _seth_ (#8960) üzenetére


BBéci
titán

" az ajtókra is van tekerve egy kis mély"
Ezt megintcsak nem értem egészen pontosan. A szubbasszus hangszóró ott kezd szólni, ahol a többiek elhallgatnak, így egészítik ki egymást és válnak egységes rendszerré.
A jól összerakott, beállított autóhifi úgy szól, hogy nem tudod megmondani, hol van elhelyezve a szubláda. Nálam (az autómban és otthon is) többen megkérdezték: nincs mélynyomód???

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8962) _seth_ válasza BBéci (#8961) üzenetére


_seth_
veterán

Igen, de... nem, mindjárt megérted :)

Sonyék úgy gondolták, hogy EQ-nak elég ennyi: LOW, MID, HIGH, ezeket lehet állítgatni ennyi az EQ, a subnak ugye levágja a megadott frekitől (75, 125, melyik a jobb egyébként? 75-ön van jelenleg) és jópár ismerősömnél láttam, hogy berakott egy ládát, letekeret a sub részt vagy jobb EQ-nál azt lehúzta mondván úgyis ott a láda aztán meg pár száz/ezer Hz tartományt lényegében teljesen kiiktatott a nagyon mély és a közép közötti részt, erre írtam, én nem így csináltam hanem még +2dB van az ajtóknál is a mély tartományból vagyis annak is az elvileg is oda szánt részéből.

Konkrétan nálam sem hallod, hogy épp hol van de érzed szó szerint mert a hátad bizsereg :D

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8963) BBéci válasza _seth_ (#8962) üzenetére


BBéci
titán

Az EQ nem arra szolgál, amire Te használod. Amit leírtál, az egy háromsávos hangszínszabályzó, ami kiemel vagy csökkent, általában maximum +- 10 dB mértékben.
A frontsugárzók és a szubbasszus hangszóró közti elkülönítést különböző meredekségű (6-24 dB/okt) keresztváltó(k), mély (TPF) és magasáteresztő(k) (HPF) végzik. Néhány speciális esettől eltekintve ugyanazon a frekvencián dolgoznak, nincs átfedés és lyuk sem.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8964) _seth_ válasza BBéci (#8963) üzenetére


_seth_
veterán

Akkor mégis mire szolgál?

Nekem nincs hangváltó helyette van két külön erősítő és a vágási frekik azon vannak belőve HP-LP beállítás megadva így minden csak azt kapja amit kell ellenben +2dB LOW a rendszernek egész más érzést ad.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8965) BBéci válasza _seth_ (#8964) üzenetére


BBéci
titán

Mire szolgál? Leginkább a hangzás elrontására.

Tehát az erősítők hangváltóját, mély és magasáteresztő szűrőjét használod, ami teljesen rendben van. Az persze kérdés, hogyan vannak azok beállítva?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8966) Ragadozó válasza _seth_ (#8964) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Én, ha tehetem nem használom a kiemeléseket és szűrőket sem, ha a fejegységen beállítható a vágási frekvencia. A mély kiemelés (jelszint) ritkán nyúlok.

Inkább a természetes hangzásra gyúrok, nem szeretem a ha sok mély alá mossa a többi hangot.
Mindig utáltam azon autóshifi társaimat, akik nagy hangerő, minnél nagyobb hangnyomásra és torz mélyhangokra és vele járó autó rezonanciára törekednek... :D

Nem sértésből írom, de legtöbbször egy minőségi fejegységen játszva, szebb hangzás elérhető, mint ha az erősítőket állítgatod.

Mondjuk nincs két egyforma erősítő sem, mint ahogy otthoniban is, mindegyiknek kicsit más a hangja...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#8967) _seth_ válasza BBéci (#8965) üzenetére


_seth_
veterán

Na várj elsőnek leszögezném, hogy amit írok nem biztos, hogy az amire gondolok :) Mert ezekhez én már annyira nem értek csak amit innen, opelforum hifi részéről és googles keresésekkel okosodtam.

Adott 2 erősítő összesen 6 csatorna, ebből 2 hídban a láda LP-re állítva, hz értéket nem tudok mondani a vágásra mert nincs semmilyen skála rajzolva az erősítőre csak egy min és max és ott lőttem be úgy, hogy szép mély hangja legyen és passzoljon a többi hangszóróhoz majd állítottam a többin és ismét a mélyen ez kb 1 hét volt azóta is lehetne tekergetni de ugye ha rock megy más jó ha disco megint más lenne a jó de én nem tekergetem annyit... ebbe az erősítőbe jön egy rca ami a sub kimenete a fejnek és a fejen az lpf most ha jól emlékszem 75hz. Erősítőn lehet kapcsolni Bass boostot és kb úgy szólna szépen de vannak számok amikor hiába veszem le -4/5 dB-re a SUB-ot a fejen akkor is erős a mély ezért inkább az ki van kapcsolva helyette +4-8 közé van tekerve a fejen, ott mégis csak könnyebb állítani + nem kell, hogy szétessen a kocsi a mélytől így is elég durva tud lenni már.

Van még egy 4 csatornás is, azon mind a 4 csatorna HP-ra van állítva és ezek kapják a jelet 2 pár rcan a fejről a front és rear csatornákat és ezek mennek az ajtókba.

Ezeken az erősítőkön van HP-LP-FLAT beállítás. HP kell az ajtókhoz és ott vágni olyan 160-320HZ között lehet ha jól értelmezem a leírást. LPnél ez kb 60-160HZ, a teljes skála ami FLAT esetén átmegy az 32-320 HZ mármint az amiből vágni lehet csak beállításonként ez más és más, ha jól értem pl mélynél 32hz-től 60-ig fixen átmegy és a tetejéből lehet vágni de ezt csak a gyári pdf alapján mondom (jbl 4 csatis [link] )

Aki igazán ért hozzá az még lehet tudna rajta tekergetni és jobb lenne de mostanában ilyen emberrel nem találkoztam mióta minden be van kábelezve majd nyáron valamilyen autós talin keresek egy hozzáértőt :)

És akkor, hogy ne a levegőbe beszéljek ezekről a cuccokról van szó:
JBL GT5-A402E erősítő hídban a ládának LP-ben
JBL GT5-A604E az ajtókat hajtja HP-ban
Sony Xplod Mex BT 3600U a fej
SAL 1 farad kondi
JBL CS2165c az első ajtókban
JBL GT5-502, az van hátul... igen ezt kicsit benéztem mert nem akartam ilyen többcsatornásat de nem baj az életét úgyis fadelve tölti többnyire
JBL CS1204, ez a mély hangszóró és itt látható ládába szerelve

Ezekkel gazdálkodok én.

Ui.:

Ragadozó: a mélyen kívül max +/- 2 dB amivel játszani szoktam.
Egy jó fejegységen lehet érdemesebb de leírom nagyon nagyon részletesen mit lehet állítani nálam (azért írom így mert nem túl sokat...).
-low, mid, high, low ezeknek van 10db plusz minusz
--LPF lehet kikapcsolva, 75, 125 hz-en
-DM+ amivel kicsit életrekel a zene na ezt ki-be kapcsolni és itt véget is ért minden állítási lehetőség

Ja mégsem van még egy Joker: hangerőt :D

Valami alpine fej jó lenne ami ipodos, van sok rca kimenete, aux, bt, usb.... :) Van is talán már ilyen csak sokba lenne de még alszok rá :)

Azt én sem szeretem ha bármi is rezonál ellenben pl előző autómmal mind1 mit csináltam mert szemmel láthatóan mozgott a csomagtartó ajtó is az oválok fölött és a láda még csak rá sem volt kötve akkor... na ott veszett ügy volt de a mostaniban már több anyag van csak hát folyamatos harc van így is a rezgő-zörgő alkatrészekkel mert valami mindig elmozdul, kilazul ami nem is csoda tekintve, hogy milyen gyakorisággal kell a futóművet javítani... 1 év alatt elfogyasztottam 2 új kutyacsontot, holnap rakok be újakat :(

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8968) Ragadozó válasza _seth_ (#8967) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Ha nincs rá lehetőség, ez van.
A mostani fejegységem és régebbin is tudtam állítani a frekiket.
Igaz a mostanin csak 2 pár rca kimenetem van :(((
De így is örülök, hogy 43k-ért kaptam vadi új dupla dines fejet.
Nagyon méregdrágán mérik őket...

Mondjuk nem értem miért tetted offba a hozzászólásod, hisz a témát vessézük pont ;)

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#8969) _seth_ válasza Ragadozó (#8968) üzenetére


_seth_
veterán

Ez sajnos... marad az erősítő legalább ott lehet tekergetni :)

Offba csak azért mert annyit írtam, hogy lassan bünti jár érte :D

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8970) orbano válasza _seth_ (#8967) üzenetére


orbano
félisten

kapcsold le a ládát. aztán ha van a fejen, akkor ott, ha nincs akkor az erősítőn babráld az első hangszórók vágását (hpf). próbáld meg minél alacsonyabb frekvenciára állítani. ezt úgy tudod tesztelni, hogy beteszel egy erős, mélyremenő basszussal rendelkező dalt és feltekered a hangerőt a maximumig, ameddig fel szoktad tekerni zenehallgatás közben. ha nem hallasz torzítást, lifegést, semmit, akkor még lejjebb tekerheted. így megtalálod azt a frekit, ameddig a mélyközepek bírják.
utána ehhez kell illeszteni a ládát.
a jó frekik 80hz alatt vannak, de inkább valahol 60 felé.

egyébként nem értelek. ennek a rendszernek az árából kicsit okosabban költve brutál jó aktív rendszered lehetne...

A vér nem válik VAZZE!™

(#8971) _seth_ válasza orbano (#8970) üzenetére


_seth_
veterán

Lekapcs oké. Fejen nem de az erősítőn tudom állítani a frekiket. Van car audio teszt albumom abban meglesz az erőteljes mély is akár folyamatosan is.

Ma már lehet össze tudnék jobbat rakni de akkor valahogy ez a hifi kerek egésznek tűnt legutóbb csak 14-ért a kis jbl erősítőt vettem bele új állapotban.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8972) s4tch válasza orbano (#8970) üzenetére


s4tch
veterán

...és nem is kéne hozzá nagyot költeni: koaxokat, fejet elad, aktív fej beszerez, kész is.

(#8973) _seth_ válasza s4tch (#8972) üzenetére


_seth_
veterán

Aktív fej? Az mit tud?

Na meg ez a koax... ezt nem ismerem, mivel másabb mint egy másfajta hangszóró? (mint pl az enyém és most nem hangszín vagy teljesítményre gondolok).

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8974) Wackond válasza orbano (#8970) üzenetére


Wackond
tag

na ez a kodekes mittudoménmilyen szoftveres cucc nekem macerás :DDD

viszont a WAV -> iPod az tetszik :K
Vagy nemtom, egyenesen CD-ről itunes-on keresztül ipodra? az baxik vele valamit, vagy marad valamennyire lossless?

Az ipod kezelhetőségét semmiképp nem szeretném elbaxni, mivel az Alpine-jaim kezelik, szal ilyen kesztyűtartó alá bedrótozott megoldásnak képzelem el. ;]

(#8975) simsonbetyar


simsonbetyar
csendes tag

Helló!

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek.
Szerintetek melyik rádió a legjobb az alábbi három közül? Egy Fabia-ba lenne ha ez számít.

JVC KD-R412
JVC KD-R35
Sony CDX-GT39U

Előre is köszönöm!

"Na emberek! Az van ,hogy se nem van gond meg pénz!"

(#8976) Wackond válasza _seth_ (#8973) üzenetére


Wackond
tag

aktív fej --> amiben aktív crossover van. (pl. Alpine CDA-9855(R), 53(R), 33(R), 35(R), 13(R), 15(RB), vagy pajonyír 88RS vagy RS2.) kinek a pap, kinek a p.. :D

aktív rendszer --> amiben nincs passzív hangváltó az erősítő után. értelem szerűen minden egyes hangszórónak (tehát magasaknak, közepeknek, szubnak) külön erősítőcsatornája van. Ilyenkor a klasszikus esetben a fejegység 3 utas aktív crossovere végzi a vágást. Egy ilyen rendszerhez normál esetben 5 erősítőcsatorna szükséges (2 magas, 2 közép, 1 szub).
Megoldható alacsony jelszintű külső crossoverrel vagy külön procival is, a lényeg, hogy az erősítés előtt legyen vágva a jel.
roppant nagy előnye, hogy ezek a fejek alap esetben tartalmazák az időkorrkeciót, amivel egy aktív rendszernél nagyon jó színpadképet tudsz varázsolni.
hátránya inkább költség oldalon mutatkozik meg, mivel kell hozzá erősítő szép számmal, illetve még annyi, hogy nem lehet 1 perc alatt tökéletesre belőni. Lehet ezt apróbb lépcsőkben is kiépíteni, vannak rá alternatívák. Ha valami igazán "b@$zó"ˇcuccot szeretnél, akkor ilyenben gondolkozz.

félaktív rendszer --> pl. amikor a fejegység HP/LP filtereit használod a szub és a szett elválasztására, de a szettet passzív hangváltóval vágod ketté. Ez talán a legelterjedtebb azok körében, akik valamilyen érdeklődést tanusítanak a hifi irányába, de még nem szánták rá magukat egy komoly aktív rendszerre.

(#8977) orbano válasza _seth_ (#8971) üzenetére


orbano
félisten

kerek egész akkor lenne, ha csak az első komponens szett maradva, illetve a mélynyomó. a csipogónak és a mélközepeknek menne 4 csatorna (hangváltó kiiktatva), a láda maradna úgy, ahogy. az erősítőkön a szűrők kikapcsolva (FLAT), és mindenről a fej gondoskodik: hangszórópáronként a vágási meredekség, a vágási frekvencia, jelerősség, késleltetés.
egy normális aktív fej rádásul önmagában is sokkal jobban szól, mint ez a sony.

Wackond: no de neki ott a 4+2 csatorna, csak a fej kell és a kábelezés. gombokért brutál jó hifije lehetne.

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#8978) Wackond válasza simsonbetyar (#8975) üzenetére


Wackond
tag

Elég szük lista, ebből én a Sony-ra szavaznék.

(#8979) _seth_ válasza Wackond (#8976) üzenetére


_seth_
veterán

Tehát ott a hangváltó be van építve a fejbe és amúgy is ezek elég profi fejek.

Nekem akkor aktív rendszerem van? Csak mert nincs hangváltó egy darab sem :)

6 csatornám van szóval ahogy nézem ezzel már jól állok :)

Akkor valóban csak egy jó fej és egy nagyon jó első szett kellene. Jól sejtem, hogy ez 100e? :) Legalábbis ahogy néztem itt a jó első szettek 30-35 körül mennek, elfogadható fejet pedig 70 körül láttam eddig.

orbano: ráadásul minden be is van kábelezve, fejtől is hátra az erősítőkig 4 pár rca megy, biztosra mentem, hogy ne kelljen mindig bontani :)

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8980) s4tch válasza _seth_ (#8973) üzenetére


s4tch
veterán

Neked is koax van hátul, te linkelted: "2-Way Coaxial Full-Range Speaker" ;)

Az aktív fejben aktív keresztváltó van, amivel ki tudod váltani az első szetthez kapott passzív váltót.

SZERK: látom, a többiek bőven válaszoltak...

[ Szerkesztve ]

(#8981) Wackond válasza orbano (#8977) üzenetére


Wackond
tag

mondjuk az upgrade-re majdnem fedezet lenne a koax, a kondi és a jelenlegi fejegység ára :C

(#8982) _seth_ válasza s4tch (#8980) üzenetére


_seth_
veterán

Igaz.... de nekem így sem mond sokat, most ez mitől koax? Azért mert 2 utas?

Első szetthez még csak hangváltót sem kaptam csak a 4 hangszóró, a nagyokra kell a kicsiket rádugni. Hangváltóm egyáltalán nincs, csak az erősítővel vannak szabályozva meg amit leírtam az a minimális a fejen.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8983) _seth_ válasza Wackond (#8981) üzenetére


_seth_
veterán

Hát komolyan.... nem vagytok semmik :D

Nincs szükség kondira? :) Kevesebb már ne legyen, ha nem is erősítve de maradjanak meg a hátsók max 100% fade lenne az elsőkre meg a kondi is, a fejet eladom abból megvan az első szett ára, új fejet meg újítok :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8984) Wackond válasza _seth_ (#8979) üzenetére


Wackond
tag

Hangváltó a fejben - igen, bár kicsit leegyszerűsítettem. Szal ezeknél a fejeknél állíthatod az egyes csatornák vágási meredekségét, vágási frekijét, jelszintjést, egyszóval csodát tehetsz velük :R
A Te rendszered nem aktív. Valami váltó az elsőszettedben biztos van, ha más nem, egy nyamadt kondi a magasak előtt. De az általad linkelt oldalon azt írják, hogy van külső passzív hangváltója :F

Igen, ez kb. 100E, de valamennyi bevételed lehet ha a mostani "szarokat" kiárulod.

kábelezés:
ha hátul vannak az erősítőid, akkor a szettig 4 pár hangszórókábel kell, és 3 pár RCA-val kell hátramenni.
de 4 pár (???) RCA-t mire húztál be?! Szal én is előrelátó szoktam lenni, de a 4 pár az vad! :D :D

(#8985) simsonbetyar válasza Wackond (#8978) üzenetére


simsonbetyar
csendes tag

Végül is jöhet más is. Én ezeket találtam. Az a feltétel, hogy 22.000 Ft-nál ne legyen drágább és legyen usb csatlakozó rajta, mert nincs kedvem cd-vel szenvedni.
Tudsz esetleg valamit ajánlani?
Csak érdeklődésképp, a két JVC-vel mi a baj?

"Na emberek! Az van ,hogy se nem van gond meg pénz!"

(#8986) Wackond válasza _seth_ (#8983) üzenetére


Wackond
tag

kondi nem kell, ezt leírom újra. fogyasztó. tüneti kezelésre jó, de ez kb. annyit ét mint hasmenésnek a parafadugó. egy darabig hatékonynak tűnik, aztán rájössz, hogy semmire nem való.
az ára jobb, ha rendes tápkábellé és/vagy jobb akksivá változik.
a hátsó koaxok árát is inkább ilyesmire fordítanám.

Sztem úgy csináld, hogy a rendszeredet ne kelljen sokáig (akár több órán át :D ) nélkülözni, hogy szettet elad, másik megvesz, fejet elad, másik megvesz. Ahogy a buxa engedi.

Ha pl. Hertz hangszóró érdekel, szólj, 10%-kal a bolti ár alatt hozom!
Aktívos Alpine fejek hegyekben állnak, a Sony-dat meg tán még be is számítanám. Úgyse volt még USB-s fejem :D :D :D

(#8987) _seth_ válasza Wackond (#8984) üzenetére


_seth_
veterán

Rosszul írják, nincs hozzá de szerintem még csak kondi sincs ellenben tuti a magas hangszóróban van belül.

Kábel: 4 pár hangszórókábel megvan máris, 4 pár rca pedig annyira nem túlzás mert volt 1 pár a mélynek eredetileg, utána vettem még 3 pár aranyozottat ami elvileg jó minőség, mindegyiken van remote szál így ha az egyik elszakadna... :D És jelenleg is használatban van 3 pár, front, rear, sub szóval annyira még nincs is túlbiztosítva a rendszer :)
[link]
[link]
[link]
A képeken még csak össze volt dugva minden, hogy szól-e egyáltalán úgy ahogy én azt gondolom, szólt :)

Kondi, de már el akkor sem adom :D Marad :D Hasznos, úgy is mondhatnám, hogy drága multimeter mert ha kinyitom a csomagtartót látom éppen mennyire van az akku lemerítve vagy, hogy tölt-e a generátor :)

Akku már letudva: [link] Exide Premium 72 Ah, ennél nagyobb már fizikailag nem fér bele az 55-ös helyére. Igaz nem egy zselés kifejezetten hifi akku de a rendszer sem követeli meg.

Azok a hertz 165 mm-es hangszórók mennyire szólnak jól? Van BT-s alpine fejed is ami ipod kompatibilis, az usbt még hajlandó vagyok feláldozni, még talán az előlapi aux bemenetet is de akkor valamit valamiért :D

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8988) Wackond válasza simsonbetyar (#8985) üzenetére


Wackond
tag

az a baj, hogy JVC. ami tapasztalatom van a márkával, az elég siralmas. de ez egyéni, biztos van, aki isteníti.
olcsóbb kategóriában talán az egyik legfonotsabb a tartósság, nekem anno a Sony-k ebből a szempontból tökéletesek voltak, bár az utóbbi időben ezekről is hallottam negatív kritikát.
másik fontos az egyszerű kezelhetőség, ebben megint a Sony nyer.

Ha rám hallgatsz, inkább Alpine fejek körül nézegetsz, de az nem filléres történet. Viszont az árát mindenképp megéri.

Esetleg a jobb ár/érték arány elérése érdekében a használtpiacon is érdemes lenne vadászni. Itt a kolléga épp az ő USB-s Sony-jának cseréjén gondolkozik, sztem írj rá egy privit, hátha meg tudtok egyezni! ;) :C

(#8989) _seth_ válasza Wackond (#8988) üzenetére


_seth_
veterán

Nekem ez még nem aktuális, előbb még van pár kiadás autó téren: szett új nyári gumi, szett új fék (288 tárcsák ráadásul hátul is tárcsafék...) + műszaki + levehető vonóhorog szóval szerintem elsőnek itt hangszóró csere lesz és az első szett repül és jön valami jobb, na utána lesz fej csere majd :) Még pár silent csere is kinéz... siralmasak az utak meg ugye öregszenek is ezek na meg holnap is kutyacsont csere pedig csak 1 éve cseréltem le mind a kettőt de ugye irmscher sport futómű, ültetés és így elég hamar megeszi a futómű kopó alkatrészeit (tavaly prágában egy kb 15 centi mély öntött vas aknafedélnél konkrétan darabjaira tört a toronycsapágyam :( ).

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8990) Wackond válasza _seth_ (#8987) üzenetére


Wackond
tag

jók a képeid, bár Zoli barátom kicsit nagyobb kupit bírt csinálni

ez már a "fésült" állapot, én láttam durvább változatban.

mondjuk 10 akksival se volt szar ;] ;] ;]

(#8991) simsonbetyar válasza Wackond (#8988) üzenetére


simsonbetyar
csendes tag

Biztos van ezeknél jobb, de nem járok annyit kocsival, hogy olyan drágát vegyek. Egy egyszerű alap rádiót szeretnék usb-vel, de nem gagyit. Az Alpine már drága lenne pedig szívesen vennék. :)
A használt dolgoktól kicsit idegenkedek, bár van amikor meggondolom magam. Még várom a pénzt, addig gondolkodom.
Köszi a segítséget!

"Na emberek! Az van ,hogy se nem van gond meg pénz!"

(#8992) _seth_ válasza Wackond (#8990) üzenetére


_seth_
veterán

Nem rossz de azért van egy kis ellentmondás....

10 akku a hifinek de nincs 2 elem egy normális zseblámpába? Csak tescos rázogatós van? ;]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8993) Wackond válasza _seth_ (#8989) üzenetére


Wackond
tag

ezt a fékátépítést én is végigzongoráztam, mindenképp tegyél be nagyob bfőfékhengert, ez legyen az első! én majdnem falra kenetem magam, mert minden nagyobb volt, összes munkahenger, csak a ffékhenger nem tudta őket kiszolgálni :W
Végül Kadett GSi-ből származó főfékhenger lett jó, mert a fiatalabb opeleké mind ABS-es volt, ami méretben stimmelt volna, a kocsim meg LÁBS renszerű :C
silent csere, nyári gumi?! szerinted én mire gyűjtők? :DDD :DDD

(#8994) G.Zs.


G.Zs.
senior tag

Nah, megvan a műszaki. Pénteken ismét Lurdy. :K

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#8995) _seth_ válasza Wackond (#8993) üzenetére


_seth_
veterán

Nekem ez a gyári csak kopott és nyáron csere lesz, semmi tuning elég jó így is :) (( [link] ))

Kadett.... hmm, én építettem egy igazi GSi-t 1.3S-ből minden át lett rakva, full kaszni felújítás (csak az volt 220e festéssel), elektronika stb, stb... aztán meg jött egy csuklós ikarusz szemből...

Azt hittem benzinre :P Holnap megyek buszbérletet venni :D

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8996) Wackond válasza _seth_ (#8992) üzenetére


Wackond
tag

célnak megfelelt és akkor ez akadt a kezembe. amúgy van a kocsimban egy combosabb példány, 3 góliátelemmel, amit kb. 1,5 éve tettem bele. Pedig nem keveset használjuk péntekenként :D
mondjuk ez a 10akksis megoldás nem hozta az eredményt, azóta ki lettek árulgatva. néha még felkerül egy-egy az aprók közé. én is megtartottam egyet, műhelyben tesztakksinak hibátlan, meg van rajta szívaraljzat, szal ilyen kitelepüléseken laptoptápak hibátlan. 30 órás laptop, gondold csak el! :C

(#8997) Joe fiú válasza BBéci (#8957) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Tudod,hogy van ez.Amíg meg nem hallja az ember,nem hiszi..ezzel így vagyok én is,amíg nem látom,hallom,addig nem hiszem.Meg amíg nem hallgattam mélyládát,addig valóban elvoltam a kalaptartóval,de most már telhetetlen vagyok :)
Ha minden igaz G.Zs már tud is nekem egy fajín kis nyomót,úgyhogy még pár év és elindulok én is az autóhifizés rögös útján.
Pár év múlva kinövöm én is az igénytelen tuc-tuc zenét. :DDD

(#8998) Ragadozó válasza _seth_ (#8987) üzenetére


Ragadozó
Ármester

100%, hogy a magas sugárzóban van egy kondi.
Mint ahogy írták, neked passzív rendszered van.
Nekem félaktív, mert elől van hangváltó.
Tényleg jobb a a teljesen aktív, de nagyon sokba kerül...

Mindenkinek:
Fejegységek közül én ezeket tartom jónak:
Kenwood (inkább közép és felső kategória, ott már van vágás és sok minden finomság)
Alpine (mai napig nagyon jónak számít)
Clarion jó néhány modellje jó.
Blaupunkt, ritka rondák, de szép hangjuk van.
Nakamichi egyik legjobbak, minőségben verhetetlen.
Pionner, inkább fiataloknak, nem komolyzenére való.
Sony (régen csapni való volt, már egész összeszedte magát)

Azt a sok akkut nem igazán értem, zselés nem lett volna jobb?

Másik meglátás még:
Ne csak aksira menő hifi pozitívra költsünk.
Ugyan abból vagy erősebb keresztmetszetből kasztni testet kell csinálni, motor testet, töltő kábelt is érdemes még meghidalni.
Legtöbb rendszer nem igényel kondenzátort, főleg, ha fenti változtatásokat megcsináljátok.

A legtöbb autóban ezen vezetékek nincsenek az erősítőkre méretezve!

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#8999) Wackond válasza _seth_ (#8995) üzenetére


Wackond
tag

toltam egy zsíírt :D

(#9000) Wackond válasza Ragadozó (#8998) üzenetére


Wackond
tag

zselés akksik voltak, + 1db PC4000 a motortérben. 1,6kW 0,5Ohmra alulillesztve, 50Hz-en kitekerve, a fesz meg "beesett" 14,2V-ra :DDD

nem hittem, hogy Pio mellett fogok valaha érvelni, de azért hallottam már RS-t szépen szólni. mondjuk értő ember kezei közt :K

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.