Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9401) orbano válasza G.Zs. (#9400) üzenetére


orbano
félisten

nemtom, de gyanítom sokba :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#9402) HUNNIA1920 válasza G.Zs. (#9400) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

"Az új ára:1200 Euró...." :DDD
Nem semmi. :N

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#9403) G.Zs. válasza HUNNIA1920 (#9402) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Az kemény.
A DT akciósan 10 rongy, és már sokszor bizonyított, meg aztán alapból is azt adják a Predatorhoz, úgyhogy nem hiszem, hogy mást választok.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9404) orbano


orbano
félisten

no bekerült ez a kábel. nagyon dögös :) Ráadásul a szigetelése is kiváló, megszűnt a generátorzaj (pontosabban nagyon nagyon lehalkult, már alig hallani, csak 0-ra halkított zenével, álló kocsival).

A vér nem válik VAZZE!™

(#9405) orbano válasza G.Zs. (#9403) üzenetére


orbano
félisten

kíváncsi leszek. paneled mikor lesz? :U
jössz pénteken? kivi vagyok a véleményedre...

A vér nem válik VAZZE!™

(#9406) G.Zs. válasza orbano (#9405) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Pénteken megyek. Nem tom mikor lesz panel, mert ha elhatározom, hogy szettcsere lesz, akkor komolyabb átalakításon megy keresztül az egész hifi. Át lesz kábelezve a kocsi, ajtópanel, magasnak új panel az A oszlopon, mert a régi helyére nem tudom felrakni. Erősítőnek a Steg 75.4 és az Alpine 3544 marad, a 45.2-t eladom az X-Ion szettel együtt. Láda kérdéses, ha minden kész lesz, akkor hallgatózás után választok (kivéve ha tudok Alpine SWR-t szerezni, mert az jöhet egyből :D ).
A mélyközepek egyébként Győri Lacié voltak. Ezt hallottad a Citroenben annak idején .

RCA-ra kíváncsi vagyok, mert nekem is be kell vásárolnom, ha elkezdem az átalakítást.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9407) s4tch


s4tch
veterán

Csináltam még tavaly egy válogatást, kifejezetten hifi tesztelési célokra. Ezt cipeltem magammal, mikor lakásba kerestem hangszórót, erősítőt, meg ezzel hallgatom meg a kocsikat is, legyen az sajátom vagy ismerősé. 90%-ban tükrözi az ízlésem, szóval csak hangszeres zene van rajta: rock, metal, jazz, akusztikus folk, ilyesmi. Tracklist:

01 - Ian Shaw - Barangrill
02 - Three - The Word is Born of Flame
03 - Prong - Another Worldly Device
04 - Allan Taylor - The Traveller
05 - Stan Getz - Moonlight in Vermont
06 - Tori Amos - Winter
07 - Black Country Communion - One Last Soul
08 - Freak Kitchen - Infidelity Ghost
09 - Dean Peer - Tommy
10 - Johnny Cash - Hurt
11 - Manu Katche - Rose
12 - Andy Timmons - A Night To Remember
13 - Napoleon Boulevard - Egyszer talan
14 - Oscar Peterson Trio - Have You met Miss Jones
15 - OSI - Radiologue
16 - Porcupine Tree - Normal
17 - Toto - Bottom Of Your Soul

Nem mellesleg mindegyik jó felvétel valamilyen szempontból. Ebből beállítani jó: 4, 6, 13, 16 (eleje két perc beszéd, az főleg). Gitárhangot tesztelni: 3 (ha ez nem harap, ott gáz van), 8, 12. Pozíciókat, teret figyelgetni: majd' mindegyik, különösen 1, 2, 4, 14!!!, 16. Ordító magasakat kiszűrni: 17 refrén.

Flacben feltöltöttem a rapidshare-re, egy fájl, ~470MB. A moderációs elveket nem nagyon vágom, nyilvánosba nem tenném ki a linket, de akit érdekel, privátban szívesen átküldöm.

(#9408) orbano válasza G.Zs. (#9406) üzenetére


orbano
félisten

ahhoz képest jó ára van, ahogy szól. kíváncsi leszek mit hozol össze vele. magasai mik voltak?
én most gondolkodom a prox m6-on, ha tudok jó áron. illetve ládának egy ST100-on.
mondjuk le kéne állnom, így is a képességei töredékén jár a rendszerem a szar beálítás/bot fülem miatt :) csak hát a fárnya kihagyhatatlan vételek :)
basszus ügyben meg beszélgess el Szakállal, ők nagyon sokat kísérleteztek a leonnal.

A vér nem válik VAZZE!™

(#9409) G.Zs. válasza orbano (#9408) üzenetére


G.Zs.
senior tag

A magasa Carpower DT284 volt. Hallottad hogy szól. 10 rugó újonnan. :U
Nem kizárt, hogy kipróbálok egy dupla 30-as elementet. A 3544 szépen fogja vinni. :D

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9410) orbano válasza G.Zs. (#9409) üzenetére


orbano
félisten

ha jót akarsz raksz alá egy genesis dual monot :K

A vér nem válik VAZZE!™

(#9411) s4tch válasza G.Zs. (#9409) üzenetére


s4tch
veterán

A 30-as Elementet hallottam múlt héten egy Carinában, kis ládában, Element erősítővel. Kurvajó, sokkal terhelhetőbb, mint a Jr1004-em, és 30-ashoz képest muzikális. Jobban szeretem a kisebb szubokat, az én zenéimhez jobban passzolnak, de ez az element meggyőző.

A DT284-nek jó híre van, tényleg ár-érték bajnok.

[ Szerkesztve ]

(#9412) G.Zs. válasza orbano (#9410) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Erősítőt egyelőre nem akarok venni, inkább a feleslegtől szeretnék megszabadulni. :K

Viszont ha át lesz kábelezve az autó, egy teszt erejéig bepróbálnám a Four Channelt a Steg helyére. ;)

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9413) orbano válasza G.Zs. (#9412) üzenetére


orbano
félisten

épp fel is akartam ajánlani :) szerintem utána felgyújtod a steget ;]

A vér nem válik VAZZE!™

(#9414) G.Zs. válasza orbano (#9413) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Azért azt nem hiszem. Szereti a fülem nagyon a Steg hangját, de azért kíváncsi vagyok, hátha milesz.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9415) orbano válasza G.Zs. (#9414) üzenetére


orbano
félisten

én meg amúgy szívesen kipróbálnám a mélyközepedet, lehet majd eszközölhetnénk egy cserét, legalább tapasztalódunk egy kicsit :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#9416) G.Zs. válasza orbano (#9415) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Amíg ki nem árulom a felesleges dolgaimatt, addig nem lesz megbontva a mostani cucc, szóval akár használhatod is őket addig. :K
Én meg kölcsönkérném a ládádat. :D

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9417) orbano válasza G.Zs. (#9416) üzenetére


orbano
félisten

oks, pénteken boltoljunk!

A vér nem válik VAZZE!™

(#9418) orbano


orbano
félisten

no a reggeli átkábelezés után most játszottam kicsit. bazz. kezdek biakodó lenni.
1.25k/6db mélyközép és 2.5k/6db magas vágásról mi a véleményetek? Nekem úgy tűnt ettől, hogy kiegyensúlyozottabbá vált, valahogy "érthetőbb" lett a hangja a rendszernek. Arról nem is beszélve, hogy most rendesen fázisban vannak a mélyközepek, és így előkerült a mély... basszus, elsőre azt hittem, hogy bekapcsolva maradt a láda, olyan mélyre lemegy az új kábellel.
Ha sikerül zizegésmentesítenem a kárpitot, a láda tényleg csak minimális kiegészítőként fog működni.

A vér nem válik VAZZE!™

(#9419) HUNNIA1920 válasza orbano (#9418) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Na ma beszereltem a Hertz szettet és a vezető oldali ajtónál nálam is van zizegés. Ezt te mivel orvosolod?

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#9420) Wackond válasza orbano (#9418) üzenetére


Wackond
tag

Lehet élni láda nélkül is. Bár nem baj, ha van ;]
A magassal vigyázz, ilyen lapos vágást nem biztos, hogy a végtelenségig tolerálni fogja.

(#9421) orbano válasza Wackond (#9420) üzenetére


orbano
félisten

de, ez szereti kifejezetten. 2k-ig hitelesített :)
én is gondolkodtam a ládanélküliségen, de sajnos menet közben macerásabb, hiába kiváló álló motornál (bár a legmélyebb dobhangokhoz már kevés). bár lehet egy kasztni szigetelés jót tenne... ha jön a tavasz, szerintem nekiesek pár kiló soudabanddal a belső térnek :)

G.Zs.: kicsit túlőtted a magasamat, de mínusz 3-4db-t leszedtem és most brilliáns, köszi! :C :R
Holnap még csiszolok egy kicsit a mély-magas szétcsúszáson, az még jót fog tenni a színpad pontosságának, most még kicsit nagy a kupi, meg azért érezni egy kis fázishibát középen, remélem azt is rendberakja. No meg a magassága is volt már jobb, szerintem az is emiatt van.
Végre megint hallgatható a rendszerem :))

A vér nem válik VAZZE!™

(#9422) orbano válasza HUNNIA1920 (#9419) üzenetére


orbano
félisten

mennyire zizeg? ajtó ki van rendesen szigetelve? az apróbb zizegéseket még semmivel nem oldottam meg, majd valami vékony szivacs + soudaband itt-ott segít. remélem. meg esetleg egy kis purhab, vagy cement :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#9423) G.Zs. válasza orbano (#9421) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Kicsit túl toltam, csak hogy érezd a különbséget.
Tegnap picit dolgoztam a ládával, és nagyon szépen szól a kocsimban. Kellemes, finom hangja van, nem tolakodó, szinte észrevétlen, mégis tud nagyot is tolni, ha alápakolok egy kis techno-t. Még van vele munka, de hallatszik, hogy direkt a Leonhoz méretezték a ládát. Kellemesen csalódtam. :K

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9424) orbano válasza G.Zs. (#9423) üzenetére


orbano
félisten

No ennek örülök :) A túltolás jó ötlet volt, különben tuti megint alámegyek a normálisnak :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#9425) G.Zs. válasza orbano (#9424) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Megnézem, mit tudok még kihozni a ládából, aztán lehet elkommunizálnám tőled, ha benne vagy. :D

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9426) orbano válasza G.Zs. (#9425) üzenetére


orbano
félisten

oks :) dobj egy privit

A vér nem válik VAZZE!™

(#9427) HUNNIA1920 válasza orbano (#9422) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

A vezető oldali ajtónál lehet csak hallani, érdekes módon az anyós ülés oldali ajtónál nem. A bal oldali viszont olyan szinten, hogy az egész kocsiba hallható a zizegés. :D
Az ajtó annyira van szigetelve, amennyire egy autót a gyárban szigetelnek. Nem tudom a többi kocsinál hogy van, de itt igazából semennyire.
Én arra gyanakszom, hogy a hangszóró nekiér az ajtó üveget tartó sín lemezéhez. Sajnos a hangszóró elvileg nem is férne be, csak max. ha kijjebb lenne hozva, de akkor meg ugye nem tehető vissza a gyári rács így kénytelen voltam bepasszírozni. Az eredmény az, hogy becsavarozni nem lehet, viszont atom stabilan áll a helyén. Kivétel már egy másik kérdés, de majd valahogy kifeszegetem. :D
Tettünk a hangszóró és a felfogató műanyag közé szivacsot, de ez nem oldotta meg a zizegést. Majd lehet kifeszegetem és újra beteszem. Lehet csak forgatni kell rajta egy kicsit. Elképzelhető, hogy a lemezhez amihez hozzáér az veszi át a rezgést.

Egyébként ha erősítőt akarok venni, akkor a komponens szetthez 2 vagy 4 csatornás erősítő kell? Illetve lehet, hogy egy mélynyomó is beficcen majd valamikor. :)

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#9428) orbano válasza HUNNIA1920 (#9427) üzenetére


orbano
félisten

"Az eredmény az, hogy becsavarozni nem lehet, viszont atom stabilan áll a helyén"

a hangszórót?????

"Tettünk a hangszóró és a felfogató műanyag közé szivacsot"

ezeket a baromásgokat hol lestétek el? már azon is csodálkozom, hogy egyáltalán hangot kiad magából a hangszóró. nem csoda, hogy nem képes még azt a nyamvadt kárpitot sem rendesen megrezegtetni :D

ilyen kókány meló mellett meg erősítőn ne is gondolkodj, mert felgyullad a kocsid :U

egyébként attól függ hogy 2 vagy négy csatos kell, hogy aktív, vagy passzív rendszert akrasz-e. ezt a fejegység dönti el. de ha gondolod privitt meg, elküldök neked egy surányihifi féle autóhifi tanfolyamot, hogy egy kis világosság gyúljon a fejedben hifi ügyben :)

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#9429) orbano válasza orbano (#9428) üzenetére


orbano
félisten

ja és erősítőben addig ne is gondolkodj, amíg nincs az ajtó rendesen kibotumenezve és normálisan beszerelve a hangszóró mindenféle műanyagok meg szivacsok nélkül. teljességgel fölösleges.

A vér nem válik VAZZE!™

(#9430) Joe fiú válasza s4tch (#9407) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Nagyon jól sikerült a teszt cd-d...szobában öröm hallgatni,kocsiba nem merem kivinni,mert előjönnének a hifim gyengéi :DDD

(#9431) HUNNIA1920 válasza orbano (#9428) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Hát mivel a hangszóró bele lett feszítve, így igen, csavarozni nem lehet, mert nem illeszkedik a lyukakba, viszont úgy áll az ajtóba, mintha csavarozva lenne. :D
Az a helyzet, hogy abból a sínt tartó lemezből lehetett volna kiflekszelni, de azt házilag már nem akartuk megcsinálni haverral. Sajnos a lemez útban van, így vagy a fleksz, vagy a hangszóró kifelé hozatala oldaná meg a problémát.
Egyébként a mágnesre húzott műanyag "dísz" levétele is lehet segítene (zizegés, becsavarozás). Majd ha jobb idő lesz, szétszedem.

Az a tanfolyam dolog jöhet, köszi! :R

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#9432) orbano válasza HUNNIA1920 (#9431) üzenetére


orbano
félisten

dobj egy privit email címmel! az ajtót meg tessék emgcsinálni/csináltatni rendesen. addig minden más fejlesztés pénzkidobás!

A vér nem válik VAZZE!™

(#9433) s4tch válasza Joe fiú (#9430) üzenetére


s4tch
veterán

:R Köszi, szerintem is jól szól. Mondjuk nem igazán tesztlemez ez, egyszerűen egy válogatás, ami egyrészt nagyjából tükrözi az ízlésem, másrészt tényleg jó hangmérnöki munkák vannak rajta. A kocsiba meg vidd le nyugodtan, ha csak egy kicsit segít azon, hogy hogyan állítsd be a rendszert, már megérte. ;) Pl. az Oscar Peterson Trioban a felvételen gyönyörűen hallatszik balról jobbra a hangszerek pozíciója, a Napoleonban és a Porcupine Treeben az ének/szöveg épp centrumban van, meg ilyenek. Órákat lehetne mesélni a felvételekről, mindnek van valami sajátossága.

(#9434) s4tch válasza HUNNIA1920 (#9431) üzenetére


s4tch
veterán

Tessék elmenni egy szakemberhez, ez így gányolás, nem fog jól szólni...

(#9435) G.Zs. válasza s4tch (#9433) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Én még nem hallgattam meg, majd hétvégén, és hamarosan én is megosztok egy válogatást a sajátjaimból. :K

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9436) s4tch válasza G.Zs. (#9435) üzenetére


s4tch
veterán

Ilyenek jöhetnének tucatszám. Máris privi rendel. ;)

(#9437) orbano válasza s4tch (#9436) üzenetére


orbano
félisten

Mikéne? Zeneügyileg ami G.Zs.nek van, az elhanyagolhatóan csekély részhalmaza annak a 600gb-os halmaznak, ami a merevlemezemen csücsül :))

A vér nem válik VAZZE!™

(#9438) s4tch válasza orbano (#9437) üzenetére


s4tch
veterán

Különösebben semmi nem kéne, csak kíváncsi vagyok, ki mit hallgat, ki mit állítana össze tesztelésre magától. Az avx-en van egy "Nyúzószett" topik, egész jó vonatkozó ötleteket lehet olvasni. Nekem is volt egy béta-verziós összeállításom, az még ennyire sem volt célnak megfelelő; ez a második már majdnem talált.

[ Szerkesztve ]

(#9439) orbano válasza s4tch (#9438) üzenetére


orbano
félisten

én tesztcdkről, meg egy két szeretett, tehcnikailag jól sikerült albumról szoktam a kedvenceimet összerakni. de már van vagy öt, mert kell a változatosság :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#9440) s4tch válasza orbano (#9439) üzenetére


s4tch
veterán

Ha már teszt CD-k: az EMMA lemezek nem rosszak. Állítólag könnyű velük bírálni (ezt mondjuk tapasztalat híján nem tudom megítélni), és tényleg olyan számok vannak rajtuk, amik tonalitásban, térbeli elhelyezkedésben, dinamikában mind beszédesek, meg tudják mutatni egy lánc gyengéit. Elvileg egy 2010-es EMMA lemezzel is szaladgálhatnék, ha az ízlésem lenne.

Egyébként mesterem mindig mondja, hogy a tesztlemezektől mentse meg a jóég: a sípolást, pink noise-t, sweepeket nem lehet sokáig hallgatni, tényleg az ember agyára tudnak menni. :O :DDD

(#9441) orbano válasza s4tch (#9440) üzenetére


orbano
félisten

nekem is van egy emma lemezem, mondjuk javarészt olyan dalok vannak rajta amiket amúgy is hallgatok az eredeti albumukon. ilyen pinknoisos tesztcdkből egyet rakta össze, de abban is inkább a leegyszerűsített hangszeres színpad teszteket használom, ahol a csóka valami hangszerrel áthalad a mikrofon előtt, vagy éppen a padlótól a plafonig végigcisszegteti azt az izét. cheskynek van ilyen cdje, van rajta olyan "dal", ahol egy zenekar halad el körülötted, a leírásában le is van írva a pontos útja, elég jópofa, minőségi felvétel. No meg van dob fölvéve különböző távolságokból, természetes zajok, ilyesmi. Baba, néha használom, amikor már nagyon pontosan kell belőni a színpadot. Rózsazajt akkor használok, ha már nagyon nem akar valami összejönni. de egy idő után valóban idegesítőek ezek a vackok.

A vér nem válik VAZZE!™

(#9442) Dictator^


Dictator^
veterán

Srácok, van egy JVC KD6101 es fejegységem, van egy optikai be-ki?! menet a hátuljánál. Pontosan autócuccnál hol használnak optikát?!

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#9443) Joe fiú válasza s4tch (#9433) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Na,meghallgattam az autóban,és bárcsak ne tettem volna.
Sorolom az észrevételeimet:- magas az van,majdhogynem jó is lenne,csak zajos mint a disznó.
-középtartomány egyáltalán nincs,vagy nagyon gyenge
-sub-nak nagyon észrevehető a kiemelése,és elég tolakodó módon szól
színpadom az valahogy bal oldalra csúszott,szóval hiába kerestem az nincs.

Úgyhogy van egy olyan sajnálatos érzésem,hogy most sikerült belekerülnöm az autóhifis forgatagba. :DDD

AS MX12-m van reflex ládában.Milyen kétcsatis erősítő párosítható hozzá?Úgy érzem a mostani erősítő mellett nem tud igazán kibontakozni.

(#9444) orbano válasza Joe fiú (#9443) üzenetére


orbano
félisten

:) gyere ki holnap kicsit állítgatni!

A vér nem válik VAZZE!™

(#9445) Joe fiú válasza orbano (#9444) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Holnap sajnos nem tudok.Amúgy meg sajnos már nincs min javítani,amíg nincs normális elsőszettem és erősítőm a subhoz amivel tudom állítgatni a ládát.
Jó lenne már,ha itt lenne a jó idő és akkor lehetne csinálni az első ajtót.

(#9446) Wackond válasza orbano (#9428) üzenetére


Wackond
tag

:DDD :DDD :DDD

(#9447) Wackond válasza orbano (#9444) üzenetére


Wackond
tag

nagy fába vágtad a fejszédet! :K :R

(#9448) orbano válasza Wackond (#9447) üzenetére


orbano
félisten

ja, nem feltétlen magamra gondoltam állítgatásügyileg, vannak itt járatosabbak is ;)

A vér nem válik VAZZE!™

(#9449) orbano válasza Wackond (#9446) üzenetére


orbano
félisten

minröhög? :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#9450) Wackond válasza orbano (#9448) üzenetére


Wackond
tag

jaaa, szal inkább más f@szával vered a csalánt, mi?! :D

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.