Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9351) Wackond válasza hugi0 (#9347) üzenetére


Wackond
tag

Ne hozd ki, nem megyek most.... Jövő hétre bőven ráér.

(#9352) Nescafé válasza s4tch (#9330) üzenetére


Nescafé
őstag

Főleg a magas: ha rossz helyre teszed, visít

üdv
Nálam is visit a generator zaját hallom,pedig a rca oldalon megy a hangszórókábel.
mi lehet a gond?
U-dimension element-em van.

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15 Pro

(#9353) s4tch válasza Nescafé (#9352) üzenetére


s4tch
veterán

A generátorzajnak és a hangszórók típusának semmi köze egymáshoz.

Egyébként az RCA-k és a hangszórókábelek is össze tudnak szedni némi zajt. Az autómban az első beszerelésnél iszonyat zúgás volt, klasszikus generátorzaj; nem egészen egy arasznyit futott együtt a hangszórókábel a testkábellel, ez okozta. Nálad is sokkal inkább az installal lehet a gond, mint bármelyik komponenssel.

(#9354) orbano válasza Nescafé (#9352) üzenetére


orbano
félisten

nem a hangszórókábel fedi fel a zajt, annak jóval nagyobb a jelszintje annál. Az rca szed fel valamit valahol. Lehet valamelyik berendezés földelése nem ok, vagy az rca nem testel elég jól az erősítő és a a fejegység között: próbáld meg egymáshoz testelni őket, esetleg mindkét végen az rca aljzatokat összetestelni. plusz véginézni az RCA útját, nem megy-e túl közel valami gebaszhoz.
plusz ha lehet/érdemes, akkor vedd lejjebb az erősítő gainjét.

hülye kérdés de biztos ami biztos: hurok ugye nincs az rca kábelen?

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#9355) lacy8


lacy8
csendes tag

Üdv!
Egy kis segítség kellene. Van egy mélynyomóm és nem tudok róla semmit :F , csak annyit, hogy magnat a márkája és hogy 30 cm-es. Ha valaki képről meg tudná mondani a pontos típust/adatokat nagyon nagyon megköszönném.

képek:

http://noob.hu/2011/02/23/MAGNAT_1.jpg

http://noob.hu/2011/02/23/MAGNAT_2.jpg

(#9356) _seth_ válasza lacy8 (#9355) üzenetére


_seth_
veterán

Magnat Bull Power 450

Frekvencia átvitel: 20 - 200 Hz
Impedancia: 4 Ohm
Maximum SPL: 92 dB
Teljesítmény RMS/Max.: 200 / 450 Watt

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#9357) Nescafé válasza orbano (#9354) üzenetére


Nescafé
őstag

Sztem nincsen hurok rajta de megnézem.
Meg azt is amit irtatok.
Remélem megjavul a dolog.

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15 Pro

(#9358) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

No... Mégiscsak sikerült vennem egy Hertz DSK 165 - ös szettet orbano kolléga ajánlásával, normális áron. Jövő héten megjön, aztán kiderül, hogy tényleg olyan jó-e.
Youtube tele van ilyen szettek bemutatójával, szóval ha másnak jó, nekem is jó lesz. :)

[ Szerkesztve ]

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#9359) s4tch


s4tch
veterán

...hogy mennyire számít maga az autó, arra tegnap sokadszorra döbbentem rá.

Meghallgattam egy ismerősöm autóját. Carina, ugyanaz a fej, ugyanazok az első hangszórók, mint nálam, másik szubbal, ill. picit gyengébb erősítéssel. Mégis, a mélyközepek akkorát szólnak abban az autóban, mint az állat. Letépi az ember fejét a dinamika, egészen döbbenetes. Nálam sem rossz, de sosem lesz olyan, mint abban az autóban, egy okból: más az autó. Az egy öblösebb ajtó, nagyobb légtér, szerencsésebb kialakítás.

Eladom a Corollát a picsába. :DDD

(#9360) orbano válasza s4tch (#9359) üzenetére


orbano
félisten

én is gondolkodom az accordra váltáson :D
vagy Az-X után volvo s60... brutális. harap a közepe, tisztán szól, nálam meg homály az egész. :(
de még nem adom fel :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#9361) s4tch válasza orbano (#9360) üzenetére


s4tch
veterán

Az a baj, hogy ezekkel az adottságokkal nem lehet mit kezdeni. Ha veszel jó hangszórót, jó erősítőt, jó fejegységet, jó kábeleket, jó szigetelőanyagot, jó akksit, és beleteszed egy autóhifi szempontjából nem ideális autóba, akkor ha vért izzadsz, akkor sem fog úgy szólni, mintha gyengébb komponenseket pakolnál egy áldottabb autóba. Ebben a Carinában az Element mélyközép Jr.ről hajtva úgy lement 50Hz alá, mint annak a rendje; nálam combosabb erősítéssel nem tudja azt a Jr6, pedig nem gyenge munka van az ajtóban. Tisztán szól az enyém, szépen részletez, de az a dög, ami más autókban előjön, hát itt csak nyomokban mutatkozik. Egyébként csípem a kocsimat, tényleg egy szavam nem lehet rá, de ebből a szempontból max. középszerű, sőt, leginkább gyenge.

Kurvaélet.

Az S60 tényleg jó hifis autó. Kollégámnak a gyári rendszer is úgy szólt mindkét D5-ösében, hogy hallatszott rajta, finomítás után kegyetlen jó lesz. Elég öblös az ajtaja, elég levegős az utastere, irigylem a méreteit - igaz, a garázsomba nem férne be. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9362) orbano válasza s4tch (#9361) üzenetére


orbano
félisten

én legközelebb lexust veszek nem érdekel... :DDD

A vér nem válik VAZZE!™

(#9363) s4tch válasza orbano (#9362) üzenetére


s4tch
veterán

Eddig biztos voltam benne, hogy a következő autóm valamelyik IS lesz (200, ha ilyen csóró maradok, 250, ha annyira nem), de az már most biztos, hogy vétel előtt akarok hallani egy épített hifis példányt. Ezeknek sem nagy a légterük, egy Accord, Camry valószínűleg jobban kiadja zenére.

Te miért akarsz Lexust? Ha esetleg a Mark Levinson miatt: hallottam gyakorlatilag minden létező típusban (IS, GS, RX; LS kimaradt), nem annyira nagy durranás, hogy megérje emiatt autót választani.

(#9364) lacy8 válasza _seth_ (#9356) üzenetére


lacy8
csendes tag

köszönöm, sokat segítettél!

Még ha valaki megtudná mondani a hangszóró paramétereit azt is megköszönném, mert kellenének a ládaépítéshez.

hangszóró:
Magnat Bull Power 450
Frekvencia átvitel: 20 - 200 Hz
Impedancia: 4 Ohm
Maximum SPL: 92 dB
Teljesítmény RMS/Max.: 200 / 450 Watt

[ Szerkesztve ]

(#9365) _seth_ válasza s4tch (#9359) üzenetére


_seth_
veterán

Na igen, pl pár éves G astra és az én régi B vectrám között is hatalmas különbség van hasonló teljesítményű rendszer esetén pedig ugye vagy 11 év előnye van annak az autónak az enyémmel szemben, nekem meg kb 300 kilóval nehezebb, minden kárpit plüs az ajtókon is + ugye már az egészet szinte szétszedtem és összeraktam, hogy semmi se zörögjön. nagyobb hangerőn sem.

Volvo.... hmm, az S40-ek is tetszenek, a 60-as még jobb de egy S80 meg... elegáns, jó motorral erős is és szép. Fekete külső, vajbőr belső... le sem sötétíteném hadd lássa mindenki milyen szép :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#9366) orbano válasza s4tch (#9363) üzenetére


orbano
félisten

ja neeem. szimplán tetszenek. eszem ágában sincs gyári hifit venni, vagy használni. hehh.

A vér nem válik VAZZE!™

(#9367) orbano


orbano
félisten

Az-X hozott ki egy jobbfajta neotech kábelt... bazz. Nem tom, hogy ez most színez, nem színez, vagy akármi, de bitangmód bejött a hangja. Több, teltebb, melegebb a mély, erőteljesebb a közép, és a magasa sem rossz. A CAT6 kicsit rontott a közepén, ezt szépen helyrehozta. Jövő héten asszem Szakáll, aztán valamit összerakunk végre :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#9368) s4tch válasza orbano (#9367) üzenetére


s4tch
veterán

Hallgasd meg a magassal is, mielőtt beruházol egy párra. Ami a mélyközéphez jó, az agyonvághatja a magasakat. (Cimbora Carinájában ez az egy a bibi: egy jófajta Stinger RCA van a mélyközépnél, egy jófajta Neotech a magasnál, a mélyközép vadállat, a magas erősen fedett. Megcseréli a kábeleket, és hátradőlhet.)

(#9369) orbano válasza s4tch (#9368) üzenetére


orbano
félisten

mindkét hangszórón kipróbáltam, mind a két esetben jobban tetszett, amit produkált. Nem tudtam eldönteni, hogy a magasnak, vagy a középnek hagyjam.e bent a kábelt: ha fentre raktam, nagyon szépen csilingeltek a magasak, volt elég részlet, a közép kitisztult kicsit, levegősebb lett az egész. Aztán áttettem mélyközépre: sokkal lejjebb megy, mint a kis neotech, melegebb, és tisztán hallható volt, hogy a közép alja karakteres lett, viszont a teteje, a női énekhangok, szaxofon teteje elmosódott a CAT6 miatt. Gyönyörűen lehetett a szaxofonon hallani, ahogy a magas hangokról skálázott szépen vissza a mélyek felé, jött elő belőle a dög.
De kapok még belőle egy cafatot és kipróbálom persze duplán (vagy elhozok kácsától egy 3 méteres darabot és próbálgatom egy hétig).

A vér nem válik VAZZE!™

(#9370) BBéci válasza orbano (#9369) üzenetére


BBéci
titán

Itthonra Kimber 8TC madzagot használok, ha tehetném (ár és vastagság) az autómban is az lenne, mert lenyűgöz a hangja. Tudok említeni nála tucatnyi jobbat (pl. 12TC, 8AG :K ), jóval drágábban, de annyit nem ér az egész.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9371) orbano válasza BBéci (#9370) üzenetére


orbano
félisten

En csak ic kabeleket probalgatok, tudtommal a hsz kabel annyira nem szamit. viszont ic ootleteket szivesen fogadok, azt konnyu cserelni is

A vér nem válik VAZZE!™

(#9372) BBéci válasza orbano (#9371) üzenetére


BBéci
titán

Nem számít a hangszórókábel? Ezt nem gondolhatod komolyan!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9373) s4tch válasza orbano (#9371) üzenetére


s4tch
veterán

Hollywood Energetic kábelek relatíve olcsók, jók, származásukat tekintve gyakorlatilag Stingerek. gmAudio szerint tökéletesek a te hangszóróidhoz.

(#9374) orbano válasza BBéci (#9372) üzenetére


orbano
félisten

Tapasztalat nélkül beszélek ugyan, de ha Győri Laci és Szakáll is azt mondja, nincs értelme kábelt cserélgetnem, akkor elhiszem. Ha csak az egyikük mondaná, akkor nem, de így már peröntő :D
Mondjuk én szeretek kísérletezgetni, de elég költséges mulatság lenne hangszórókábelekkel kísérletezgetnem. Egyelőre kiélem magam az RCAkon, próbálok valami ízlésemnek megfelelőt találni.

A vér nem válik VAZZE!™

(#9375) orbano válasza s4tch (#9373) üzenetére


orbano
félisten

ilyenből adnak valahol próbára?

A vér nem válik VAZZE!™

(#9376) BBéci válasza orbano (#9374) üzenetére


BBéci
titán

Mielőtt az autómba kerültek volna az Utopiák, otthon tesztdobozba szerelve hallgattam őket, hasonlítgattam Brax Graphic-hoz.
Közben a kábeleket is cserélgettem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9377) s4tch válasza orbano (#9374) üzenetére


s4tch
veterán

Ha eladom a Corollát a büdös picsába, az új autó megérkeztéig szívesen kölcsönadom a sajátjaimat. Kár, hogy erre legalább egy évet kell várnunk. :DDD

Rákérdezek alkalomadtán Gyuriéknál, van-e nekik fölöslegben. Amúgy szerintem megveheted látatlanban, nem túl drága drót. Ha valami véletlen folytán nem válna be az autóban, előbb-utóbb felhasználhatod a lakásban is.
http://www.csstuning.eu/?q=termek/6077

(#9378) orbano válasza BBéci (#9376) üzenetére


orbano
félisten

És mire jutottál? :) Mid van amúgy az utopia alatt? Szakáll csinál most egy utópiás focust, nagyon kíváncsi vagyok már a hangjára http://www.carstyling.hu/car_shower.php?id=56932 (valamiért nem mukodik a linkelés) állítólag brutális párosítás.

A vér nem válik VAZZE!™

(#9379) orbano válasza s4tch (#9377) üzenetére


orbano
félisten

azért mindent nem veszek meg látatlanban, sok kicsi sokra megy alapon ingem-gatyám rámenne. azért az egy dolog, hogy a hangszóróhoz jó, de van egy erősítőm is, meg egy hondám is a láncban :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#9380) BBéci válasza orbano (#9378) üzenetére


BBéci
titán

Erősitőből Brax X2400-at választottam, futott még az Audison VRX 4.600 is. A Graphic hangszórószett mélyközepe nem tűnt eléggé ütősnek, szinte vánnyadt volt az Utopiához (W165) képest.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9381) orbano válasza BBéci (#9380) üzenetére


orbano
félisten

vánnyadt :D kíváncsi lennék arra a vacak középre a kocsimban :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#9382) BBéci válasza orbano (#9381) üzenetére


BBéci
titán

Egy héten át, napi több órán keresztül hasonlítgattam egymáshoz a két szettet, összességében a Focal jobban tetszett.
Közben előbányásztam a régi cikkeim közül a tesztet, amit az Utopiáról írtam. Pontosítok, nehogy tévedés legyen, nem a Brax Graphic Pro, hanem a Graphic 6 volt az ellenfele, hiszen az előbbi a duplájába került.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9383) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Holnap jön meg a Hertz-DSK 165 - ös szett és a szerelésbe kérnék egy kis segítséget. A külső hangváltót azt most hova és hogyan is kell bekötni?
Az ajtó kárpitot mindenképpen le kell szedni a hangváltó miatt? A hangszórók kiszedhetők kárpit levétele nélkül is.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#9384) orbano válasza HUNNIA1920 (#9383) üzenetére


orbano
félisten

az erősítő és a hangszóró közé kell kötni. a térbeli elhelyezkedése nem számít, hacsak nem vagy babonás. pl. teljesen tökéletes, ha az erősítő mellé rakod.

A vér nem válik VAZZE!™

(#9385) Nescafé válasza s4tch (#9353) üzenetére


Nescafé
őstag

Megoldodott a probléma ugy néz ki a hangszórókábel hozzáért a testkábelhez.
Most már nem csinálja.

 iPhone 15 Pro

(#9386) HUNNIA1920 válasza orbano (#9384) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Erősítőm nincs, szóval az nem játszik. Akkor gondolom a fejegység és a hangszóró közé kell kötni.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#9387) orbano válasza HUNNIA1920 (#9386) üzenetére


orbano
félisten

igen. igazából van erősítőd, csak benne van a fejegységben :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#9388) BBéci válasza HUNNIA1920 (#9386) üzenetére


BBéci
titán

A hangszórókhoz szoktak mellékelni bekötési ábrákat, azokat tanulmányozd!

(#9387) orbano
A gyengítőkre gondolsz? ;]

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9389) orbano válasza BBéci (#9388) üzenetére


orbano
félisten

:DDD ;]
Xcbiker barátom szerzett ma nekem egy másik pár neotechet, úgyhogy ma tesztelés. aztán lehet kipróbálok még pár reális árút tőlük. várom bárkitől az ötleteket :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#9390) Az-X válasza orbano (#9389) üzenetére


Az-X
őstag

Micsoda élet lett itt mióta nem járok erre :D Csütörtökön bémehetnénk Kácsába oszt elhozhatnánk pár kábelt. Oszt pénteken mehetne a próba. Bár amint mondtam itthoni hifin jó párat próbálgattunk, sajnos ami lényegesen jobb volt az már lényegesen drágább is :) Kár, hogy az én kocsimat fenemód meg kellene bontani a kábelcseréhez :)

:)

(#9391) orbano válasza Az-X (#9390) üzenetére


orbano
félisten

no meg a tesztelésre elhozható 1 méteres kábelek épp hogy nem elegek :D
egyébként neked még jobban megérné hátrarakni a fejegységet, mint nekem.

A vér nem válik VAZZE!™

(#9392) Az-X válasza orbano (#9391) üzenetére


Az-X
őstag

Ja ja csak a teszt kábelek 2,5-3m-esek. Legalábbis annó mikor én hordtam haza őket :) Ezt a hátra pakolást meglássuk. Picit félek a sok problémától. Kontakt hibák, nem levehető előlap. Aztán ha szétbarmoljuk az RSII-t akkor nem lehet eladni később...

:)

(#9393) orbano válasza Az-X (#9392) üzenetére


orbano
félisten

megnézzük majd mit lehet vele kezdeni aztán meglássuk :)
beszéltem ma az egyik eladóval, azt mondta hogy nagy általánosságban 1 méteres kábeleik vannak. pláne ha duplán akarsz hozni...

A vér nem válik VAZZE!™

(#9394) Az-X válasza orbano (#9393) üzenetére


Az-X
őstag

Lehet változnak az idők... :)

:)

(#9395) s4tch


s4tch
veterán

Nem keresett itt valaki 2 DIN-es fejegységet? Van egy eladó az indexen:
http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=107919092&t=9122413

(A saját cuccaim közül a Jr4.300 elvileg elkelt, szombaton veszik át. A Pro még megvan, vegyétek-vigyétek.)

(#9396) G.Zs.


G.Zs.
senior tag

Van 1 pár Carpower Predator 6/4 mélyközepem, ha valakit esetleg érdekel. Ár/érték bajnok.
Pénteken átvehető a Lurdyban.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9397) G.Zs. válasza G.Zs. (#9396) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Meggondoltam magam. Ha már nálam van, megtartom. Szerzek hozzá DT284 magasat.:D
Eladósorba kerül az Audio System X-Ion 165 szett (hangváltó nélkül) . :K

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9398) orbano válasza G.Zs. (#9397) üzenetére


orbano
félisten

:))

A vér nem válik VAZZE!™

(#9399) orbano válasza G.Zs. (#9397) üzenetére


orbano
félisten

vegyé' ilyet inkább [link]

A vér nem válik VAZZE!™

(#9400) G.Zs. válasza orbano (#9399) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Szerintem DT lesz. Fillérekért beszerezhető. Amit linkeltél mennyibe kerül?

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.