Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9701) Wackond válasza G.Zs. (#9699) üzenetére


Wackond
tag

(#9702) Wackond válasza hugi0 (#9697) üzenetére


Wackond
tag

-s
Amúgy meg Te ott már kb. alapítótag vagy, ott voltál már akkor is, amikor még nem ilyen publikus összejövetel volt, csak meghívásos alapon jöttek az emberek.
Néha visszasírom azért azokat az időket, többet ökörködtünk, többet tudtunk egymással dumcsizni, nem volt "szárezer" ember :(((

(#9703) Kerio


Kerio
őstag

Miért jobb a Hertz? Van itt még Jbl gt5-650c , vagy Blaupunkt gtx 662 mystic

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#9704) G.Zs. válasza Kerio (#9703) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Egyszerűen azért mert szebb hangja van. Egyébként az olcsó kategóriás MAC hangszóróknál gyakorlatilag bármi jobb.
Annál a Hertznél jobb választás nincs az árkategóriájában. ;)

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9705) Wackond válasza Kerio (#9703) üzenetére


Wackond
tag

Bi-Amp.
Külön hangváltók a középhez és a magashoz, innentől fogva rákötheted a fej mind a 4 végfokára, a fader-rel pedig tudsz játszani a magas és a közép közti jelszinttel. Nem kell EQ-t baxtani, hogy jól szóljon.
Kib@szottul érzékeny szett, erőteljes hangzást lehet vele elérni fejről hajtva is.

Ahogy G.Zs. is írta, az áráért jelenleg nem kapsz jobbat a piacon.

Ha akarsz még egy kicsit spórolni, 10-ért el lehet vinni az enyémet, ami már be van járatva :K

(#9706) Kerio válasza Wackond (#9705) üzenetére


Kerio
őstag

Ha jol értem,akkor még be kell húzni 4 vezetéket? Vagyis két kábelt?

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#9707) G.Zs. válasza Kerio (#9706) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Nem kell, csak lehet. ;)

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9708) Kerio válasza G.Zs. (#9707) üzenetére


Kerio
őstag

Megoldom :K Csak jöjjön a jó idő. És Hertz DSK 165-t veszek. Ez már tuti.

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#9709) migabi24 válasza Kerio (#9708) üzenetére


migabi24
nagyúr

A hangszórót megveheted rossz időbe is, wackond jó áron adja vedd meg azt, mm-ben 20-é árulták a múltkor ;)

(#9710) Kerio válasza migabi24 (#9709) üzenetére


Kerio
őstag

Írtam neki privátot. Saturnban is láttam ma 15ért.

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#9711) G.Zs. válasza migabi24 (#9709) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Hogy állsz a beállításokkal? Sikerült valamit összehozni? Melyik cucc van most bent?

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9712) migabi24 válasza G.Zs. (#9711) üzenetére


migabi24
nagyúr

Még beszerzés alatt vannak a cuccok, holnap rendelem a kifordító gyűrűket az ajtókhoz, aztán ha szép napos idő lesz indul az install, majd írok mi a vélemény ;)

(#9713) SzaboZE válasza SzaboZE (#9670) üzenetére


SzaboZE
addikt

Sajnos nem jelentkezett senki, akkor bővíteném a kört. 5x7-es méretű jó minőségű hangszórót keresek ajtóba, elsősorban pioneer, alpine érdekelne. Tud valaki olcsó beszerzőhelyet?

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#9714) orbano válasza SzaboZE (#9713) üzenetére


orbano
félisten

ajtóba, 5x7-es, és még jó minőségű is? miért pont ilyet?

A vér nem válik VAZZE!™

(#9715) SzaboZE válasza orbano (#9714) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ekkora a luk az ajtón :( Faragni meg nem szeretnék.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#9716) orbano válasza SzaboZE (#9715) üzenetére


orbano
félisten

akkor tök mindegy, mert bármi veszel szarul fog szólni

A vér nem válik VAZZE!™

(#9717) SzaboZE válasza orbano (#9716) üzenetére


SzaboZE
addikt

Hát köszönöm, azért ha lehet keresnék bele valamit, mert a luk magában biztos hogy sehogy nem szól.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#9718) orbano válasza SzaboZE (#9717) üzenetére


orbano
félisten

nem mondtam, hogy ne vegyél bele semmit, azt írtam, hogy tök mindegy mit veszel bele szerintem.

A vér nem válik VAZZE!™

(#9719) G.Zs. válasza SzaboZE (#9717) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Elvileg létezik átalakító, szóval faragás nélkül is megoldható egy normális 16 cm-es szett beépítése. Milyen kocsid van? Mennyi pénzt szánsz rá?

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9720) SzaboZE válasza G.Zs. (#9719) üzenetére


SzaboZE
addikt

Az 5x7-esbe szerintem nem fér be a 16cm-es hangszóró kiemelés nélkül, max 13-as. 15-20k körül. Mazdáról van szó.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#9721) SzaboZE válasza SzaboZE (#9720) üzenetére


SzaboZE
addikt

De ha ennyire zsákutca, akkor a hátsó 16 centis lukakkal kezdek valamit, abban nagyon komoly sal van :) Oda ki mit javasol?
5x7-ben valami ilyesmit nézegettem: [link]

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#9722) s4tch válasza SzaboZE (#9720) üzenetére


s4tch
veterán

Egy 13-as első szett sem feltétlenül ördögtől való gondolat... A lényeg, hogy ne hátra tervezd a zenét. Első szett, mélyláda kell neked (is), ebben gondolkozz.

Beépítő keretet te is tudsz gyárta(t)ni mdf-ből, jobb hangja lesz, mintha egy műanyag keretet vennél.

Egyébként mennyi a költségvetésed? Egy jó szaki sok tízezret tud megspórolni azáltal, hogy bele sem visz olyan zsákutcákba, amibe magadtól simán belemennél.

(#9723) Kerio


Kerio
őstag

Csak fejről akarok meghajtani egy Hertz DSK-165-t. Pioneer 2320 fejegységem van. Be kell húznom még egy kábelt a magasaknak? Milyen méretűt rakjak be? 2x0,75, 2x1 vagy 2x1,5?

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#9724) orbano válasza SzaboZE (#9721) üzenetére


orbano
félisten

hátra az SAL mellé rakj egy antianyagból készült SAL-t, hogy annihilálódjanak. vidd el egy szakihoz, és nézesd meg, hogy mekkora komponens szettet tud begyömöszölni előre anélkül, hogy hozzá kéne nyúlni a gyári kinézethez (egy 16os hangszórónak kb. 13-14 centi luk kell, plusz még lehetnek tartalékok a gyári rács alatt, illetve nem mindegy a mélység sem).
21k-ért meg már értelmes dolgokat is kapni koax ovál helyett.

A vér nem válik VAZZE!™

(#9725) Jovanny2


Jovanny2
őstag

Sziasztok. Ha érdekel valakit, van mindenféle méretű, bontatlan Blaupunkt hangszóróm, jóárasítva ITT. Látom, páran leszólják, de szerintem nagyon jól szólnak. :Y Mondjuk ezekre is igaz, hogy nem mindig a legcsicsásabb a legjobb, az IC széria például kifejezetten szépen szól. Azért a Velocity se rossz. :) Biztosan van, akinek a Somogyiaudiolájn jobban bejön, ugyanezért az árért, vagy drágábban, de Én semmiféleképp sem tartoznék ebbe a csoportba. :B

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#9726) orbano


orbano
félisten

no holnap megpróbálom beszerelni a proxm6-ot. kíváncsi leszek :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#9727) Wackond válasza Kerio (#9723) üzenetére


Wackond
tag

ne aprózd el, 2x1,5 mehet bele ;)

(#9728) Wackond válasza Kerio (#9710) üzenetére


Wackond
tag

13,5-ért akkor is jobb :D

(#9729) Wackond válasza Kerio (#9706) üzenetére


Wackond
tag

Inkább célszerű, mint kötelező. Ez a trükk a DSK-val, ettől tudsz vele varázsolni. Átadáskor kifejtem személyesen, részleteiben :K

(#9730) s4tch válasza orbano (#9726) üzenetére


s4tch
veterán

Gondoltam, hogy nem bírsz magaddal. :DD

Állít(ta)sd be rendesen, addig a vakszerencse dönti el, mit hallasz, és hogyan ítéled meg. Egyébként fasza lesz, igen jó szajré.

(#9731) orbano válasza s4tch (#9730) üzenetére


orbano
félisten

nyilván nekiállok majd állítgatni. de azért egy közép szar beállítással is kihallani, hogy olyan-e a hangkaraktere, mint amit szeretnék. legrosszabb esetben itthonra készítek belőle dobozt :)
egyébként ez valami prototípus, szerintem a mesteredé volt. rákérdeznél, hogy tud-e erről valami infót mondani?

A vér nem válik VAZZE!™

(#9732) s4tch válasza orbano (#9731) üzenetére


s4tch
veterán

Majd megkérdezem. Annyit tudok én is róla, hogy több emberkének is volt itthon ilyen előszériás akármi, egyet személyesen, egyet fórumról ismerek, és nem ugyanarról a hangszórópárról van szó. Nem tudom, mennyiben tér el a véglegestől. A véglegest egy Fusionben hallottam, komolyan megépített ajtóban (az eredeti dobozhanghoz képest mercis puhasággal és súllyal csukódik az az ajtó, bekaki), Jr4.300-ról úgy szólt, mint az atom. Ott is maga az autó a szűk keresztmetszet, lehetne öblösebb az ajtaja, nem elég széles a beltere az igazi besza-behu hatáshoz, de azért az XM6 - a 30-as Element szubbal támogatva - ott már nagyot zenél. Nálad jó az ajtó adottsága, szerintem szeretni fogod. Kevésbé katonás, jóindulatúbb, mint a Jr6.

(#9733) orbano válasza s4tch (#9732) üzenetére


orbano
félisten

meg kíváncsi lennék a beépíthetőségére. ahogy nézem valamivel kissebb a cucc mint a jr., remélem ettől még be lehet tenni a peneljába, nem kell átalakító gyűrű, mert ahhoz kell Szakáll és akkor az életben nem leszek meg vele :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#9734) orbano válasza orbano (#9733) üzenetére


orbano
félisten

no, beszéltem Szakállal, beszerelem egyedül az m6-ot, két hét múlva meg bepakolja a predatort, aztán eldöntjük melyik nyer. Remélem az m6 és akkor szerzek a predator mellé egy magasat és jön itthonra dobozba, legalább le van tudva a home hifi projekt is.
mélynek meg most boltoltam le egy genesis stereo 100-at, ami egy RM208-at fog kergetni az utastérben valahol :)
már csak hallást kéne növesztenem, és jól beállítanom a rendszert :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#9735) s4tch válasza orbano (#9734) üzenetére


s4tch
veterán

Nem biztos, hogy passzolni fog az xm6 a jr-nek előkészített helyre. Egyébként egy hét alatt nem biztos, hogy el lehet dönteni, melyik a jobb. Hacsak nem lesz hulla nagy különbség, akár hónapok is eltelhetnek, mire elválik, melyik passzol jobban az ízlésedhez.

Ha gondolod, a 208-amat szívesen odaadom (holnap megyek is fel), próbáld ki, aztán ha tetszik, fizetsz érte valamit.

[ Szerkesztve ]

(#9736) Norbi14


Norbi14
senior tag

Pár hete vettem egy Hertz DSK 165 szettet, farigcsálni kellet a kocsin, hogy beférjen. Át lett kábelezve is. Szerintem a fejegység miatt nem szól olyan nagyot mint kéne neki, magasabb hangerőn már nem szól tisztán. Nem tudom mennyit számít, de iso-ba lett bekötve. Egy SilverCrest fejegységről van szó. Valamit lehet javítani a hangon? Vagy csak egy fejegység csere oldaná meg?

(#9737) G.Zs. válasza Norbi14 (#9736) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Fejegységet szinte biztos, hogy cserélned kell, ha normális hangot szeretnél.. :K

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9738) Norbi14 válasza G.Zs. (#9737) üzenetére


Norbi14
senior tag

Fejegység csere lesz majd, ha lesz rá pénzem....20ezer körül már lehet kapni használhatót? Akár használtban is.

(#9739) G.Zs. válasza Norbi14 (#9738) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Huszon egy-kétezerért már kapsz alap tudású MÁRKÁS fejet. Ha nem akarsz hifit építeni, elég lesz a szettedhez. Kínai gagyikat kerülni kell!!! :K

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9740) G.Zs. válasza orbano (#9731) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Nem egy ronda darab. Kíváncsi vagyok, hogy szól. :K

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9741) Kerio


Kerio
őstag

Megvettem a DSK165-t. Viszont tanácsot kérnék. Mivel vágjak lyukat az A oszlop müanyagkárpitjába a két kishangszoronak?

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#9742) orbano válasza s4tch (#9735) üzenetére


orbano
félisten

túltárgyaltuk a 208-as bizniszt. de azt nem kell még megjavíttatni vagy ilyesmi? mint ha mondtad volna hogy van valami kehe. vagy csak hülye vagyok?
amúgy nem passzolt a helyre, a saru konzolja plusz a másik oldalon az annak előkészített öntvény-pöcök beleért a falába, úgyhogy ráspolyoznom kellett. plusz a nagyobb mágnes szerintem visszafogja a mélyeket, gyanítom ebből új panel lesz.
de a hangja.. köv posztban leírom csak tovább olvasok :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#9743) orbano válasza G.Zs. (#9740) üzenetére


orbano
félisten

beültem hallgatózni. mondom pf. semmi extra, egy kicsit talán kevesebb mély. hallgatom, hallgatom, még mindig semmi extra, ok, minden a helyén, szép nyugodtan elzenélget, élvezem a részleteket, elképzelem magam előtt a színpadot. aztán rájövök, hogy pont ezt kerestem. aztán visszaemlékeztem, mit nem adott nekem a junior, amit az m6 élből, 0 állítással:
mélyebb színpad
az énekesek nem ordítanak a pofámba
elképesztő részletek középen
kevesebb mély, de az testesebbnek, pontosabbnak hat, mint a junioré
az egész sokkal lágyabb, nyugodtabb, szelídebb, melegebb, meghittebb, finomabb. tényleg pont az, amiről papoltam, hogy hiányzik.
közben szerváltam egy pár kácsa silver line rca-t, bepróbálom. aztán meg egy olcsóbb furutechet is, csak arra nem volt zsé, hogy elhozzam :)

no a lényeg, hogy jipiii :)
szerintem a predator kap egy dt284-et és jön föl a szobába zenélni.

még hogy hetek kellenek mire eldöntöm melyik a jobb. bazz :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#9744) orbano válasza orbano (#9743) üzenetére


orbano
félisten

na erre pont feltesznek egy predatort 6k-ért carstylingra, pestről, hozom is el :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#9745) G.Zs. válasza orbano (#9744) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Dupla közép lesz a szobaiban?

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9746) orbano válasza G.Zs. (#9745) üzenetére


orbano
félisten

késő volt elírtam, t284-et veszek termszetesen :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#9747) G.Zs. válasza orbano (#9746) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Közben láttam, hogy azt hirdetnek 6k-ért, úgyhogy gondoltam.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9748) s4tch


s4tch
veterán

Elment a mikro Pro 3.4x erősítőm is. Egy itteni (úgy értem, prohardveres) tag vitte el, visszajelzése szerint gyönyörűen kihajtja a MB Quart PVI216 szettjét. 4*35W, és mégis. Ennyit a wattokról.

(#9749) Joe fiú


Joe fiú
senior tag

Sziasztok!

Milyen vastag kábelt illik mélyládához berakni(AS MX 12).
2.5-ös Connection jó lesz? Vagy 4-es?

(#9750) codilandi válasza Joe fiú (#9749) üzenetére


codilandi
tag

szia!

A legvastagabbat használd amit találsz. Amúgy a 2,5-ös is jó, az már elég áramot átvisz.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.