Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9751) codilandi válasza s4tch (#9748) üzenetére


codilandi
tag

A wattok...kb ennyit ér a parasztvakítás...én is csak mosolygok amikor valaki előjön a wattokkal. Az spl-nél talán van valami értelme, de ott sem sok. Van sok más egyéb tényező egy erősítőnél ami sokkal fontosabb mint a wattszám.

De egy jó példa, hogy egy erősítőt ezzel lehet eladni:

Hirdettem egy Panasonic 4 csatis erőt. 4x75W RMS...ez volt megadva, így én is ezt adtam meg adatoknak. Nem jött jelentkező. Amint ez lett a hirdetés címe hogy: Panasonic 4csat 1000W :Y egyből elvitték :F :W

[ Szerkesztve ]

(#9752) Joe bácsi


Joe bácsi
őstag

Erről vélemény?
Sony CDX-GT740UI

Csak hangszóró lenne, erősítő és mélyláda NEM!

:R

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#9753) orbano válasza Joe bácsi (#9752) üzenetére


orbano
félisten

"4 x 4 V előerősítő kimenet a rendszer páratlan bővíthetőségéért - bővítse erősítőkkel, mély- és hangsugárzókkal" :))

de ha nem lesznek ilyen "vackok" a kocsidban, akkor minek ilyen drága fejegység? vegyél valamit 20-30ért, a többit meg költsd erősí kurvákra. amúgy meg miért éppen sony?

A vér nem válik VAZZE!™

(#9754) Joe bácsi válasza orbano (#9753) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Sony miért ne?? Akkor melyik márka? Legyenek rajta számgombok a rádióhoz meg ha van usb csati az sem nagy baj. Miért vegyek szart amikor, 1.van pénzem! 2.késöbb lehet lesz erösitö meg láda! Sonyval amúgy mi a baj?

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#9755) orbano válasza Joe bácsi (#9754) üzenetére


orbano
félisten

ha később lehet lesz erősítő meg mélyláda, akkor miért írtad le vastagított, kiemelt betűve, hogy NEM lesz. mégis hogy gondoltad, hogy így korrekt tanácsot fogsz kapni?
Sonyt azért ne, mert a jófülű emberek szerint nem jó a hangja. Elsőre ugyan "látványos" a produkciója, de hosszú távon nem igazán hallgatható, amennyiben a zeneiség a cél.
Kenwood, Pioneer, Alpine, Clarion, nézz körül. 90-ért van eladó egy csúcs Clarion fej amúgy carstylingon. Vedd meg azt, jó hangja van ;) Vagy 62-ért egy zsírfeka állapotban lévő Alpine 9887, annak is nagyon nagyon jó hangja van és sokat is tud (teljesen más kategória a Sonyhoz képest, és nem is egy régi modell)

A vér nem válik VAZZE!™

(#9756) Wackond


Wackond
tag

G.Zs.!
Bocsi, hogy tegnap nem hívtalak vissza. Kicsit elkalandoztam, éjfél után meg már nem akartalak b@xtatni.

(#9757) G.Zs. válasza Joe fiú (#9749) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Nálam is 2,5-ös Connection van. Elég lesz neki.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9758) G.Zs. válasza Wackond (#9756) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Semmi gáz. Aludtam egész délután+este is. :)

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9759) whited


whited
addikt

Sziasztok
Audison srx4 4csatornás erősítőre lehet alapozni "viszonylag" komolyabb rendszert? :F

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#9760) orbano válasza whited (#9759) üzenetére


orbano
félisten

én valami másra alapoznék. mennyi a keretösszeg?

A vér nem válik VAZZE!™

(#9761) k-feri65


k-feri65
senior tag

:R

értem én de le sz@..m

(#9762) szitya01


szitya01
csendes tag

Szerintetek melyik fejegységet érné meg jobban megvenni? Kb ugyanazt tudják sztem. JVC VAGY pio? Mindenképpen usb-s kell, de nem akarok nagy zenét a kocsiba 4 hnagszóró, elöl 2 db10cm, hátul 2db ovál, melyik a jobb hozzá?

http://www.tutihifi.hu/aru.php?kod=01961

http://www.tutihifi.hu/aru.php?kod=01994

http://www.tutihifi.hu/aru.php?kod=02103

(#9763) orbano válasza szitya01 (#9762) üzenetére


orbano
félisten

Én a JVC KD-R412-re tenném a szavazatot

A vér nem válik VAZZE!™

(#9764) whited válasza orbano (#9760) üzenetére


whited
addikt

50körül és ahogy néztem ez még belefér 50be

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#9765) G.Zs. válasza whited (#9764) üzenetére


G.Zs.
senior tag

50K-ért a használt piacon sokkal jobbat kapsz ennél. Nem kell félni a használt dolgoktól. ;) Milyen zenét hallgatsz?

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9766) orbano válasza whited (#9764) üzenetére


orbano
félisten

Én 55ért vettem használtan erősítőt, ami Audisonban a VR/VRx kategória.
Újonnan meg mondjuk egy jr. 4.300 jobb vétel. Esetleg ami most nagy durranás és istenítik, az a Hollywood. Bár egy junior is jobban megéri használtan 30 környékén, mert 3 év garival szokták adni és jó eséllyel találsz még garisat (én használtan vettem az enyémet és még 1 év garival adtam tovább). De a tényleg ragaszkodsz az újakhoz, nézz körül a Hollywood háza táján, volt szerencsém már két kocsiban is meghallgatni, és igen szépen muzsikál. Ráadásul takarékosak, ezért nem is melegednek, és kis helyen elférnek. Annyit érdemes róla tudni, hogy kissé száraz, tehát úgy kell válogatni hozzá a komponenseket, hogy kiegyensúlyozott maradjon. Bár én 9887-tel is hallgattam, ami szintén elég érces jószág, és abszolút élvezhető volt. De P88RSII + Jr. + proxt2 párosban is hallottam, és kellemes volt az is, pedig még jócskán bejáratás alatt volt.

A vér nem válik VAZZE!™

(#9767) G.Zs. válasza whited (#9764) üzenetére


G.Zs.
senior tag

30k-ért van a Carstylingon Steg AQ75.4. Én is ugyanilyet használok. Az SRX-et megeszi reggelire. :K

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9768) hugi0


hugi0
őstag

Tudom nem adok veszek topic.
- nincs is hansznom rajta, de aki jo szerszamot akar annak lehet fontos info:

Wurth EWS 125-S FIXTEC
Felujitott 15,000FT

http://wueko.wuerth.com/medien/manuals0000/0702473X_DE.pdf

http://www.wuerth.hu/download/pdf/olimpia_akcio.pdf

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#9769) k-feri65 válasza szitya01 (#9762) üzenetére


k-feri65
senior tag

Kenwood

értem én de le sz@..m

(#9770) szitya01 válasza k-feri65 (#9769) üzenetére


szitya01
csendes tag

És akkor a kettő közül? Gondolom akkor mindegy, Kenwood miért jobb?

(#9771) k-feri65 válasza szitya01 (#9770) üzenetére


k-feri65
senior tag

ha a kettő közül akarsz mindenképpen, a pio: egy kicsit loudnes-es hangú, tüc-tüc zenére való.
a JVC valamivel élethűbb, nem annyira el EQ-zott hangú...

A kenwoodnak meg egyszerűen jobb hangja van....mindkettőnél.

értem én de le sz@..m

(#9772) whited válasza G.Zs. (#9765) üzenetére


whited
addikt

rap, house trance r&b :)

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#9773) G.Zs. válasza whited (#9772) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Akkor én leginkább valamelyik régebbi Alpine-t venném.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9774) G.Zs.


G.Zs.
senior tag

Beindult a fantáziám . :))

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9775) szitya01


szitya01
csendes tag

És ez a pio milyen? megéri vagy inkább jvc?
http://tutihifi.hu/aru.php?kod=02086

(#9776) Kerio


Kerio
őstag

Köszönöm a tanácsokat a DSK-165-el kapcsolatba! Bár megszenvedtem a beépitésével, de befaragtam a 13centis helyére. A hátsó hangszorok kimenetére kötöttem a magasakat,amit az A oszlopba építettem be,fejmagasságbe. Mit ne mondjak,megérte a szenvedést. Nagyon szépen szól. Össze sem lehet hasonlítani a koaxal.

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#9777) orbano válasza szitya01 (#9775) üzenetére


orbano
félisten

nem hinném hogy a két pioneer között lenne lényegi hangzásbeli különbség. ennek fényében még mindig jvc. de a kenwoodot sem vetném el, ahog a bölcs kolléga is javasolta. sőt, talán még az alpineokat sem vetném meg feltétlen.
egyébként mindenáron újat akarsz? mik az elvárásaid a fejegység tudását illetően?

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#9778) -volkovy- válasza szitya01 (#9775) üzenetére


-volkovy-
tag

Ha jó rázkódásvédelmet akarsz, csakis Pioneert vegyél!
Minden másodlagos emellett..
Egyrészt ennyiért minden hasonlóan szól, másrészt cseszheted az esetlegesen szebb hangást, ha folyamatosan ugrik a lemez.
Én mást nem szerelek be, csak Pio-t.. Ezért.:)

Lelkem odvában megdöglött a bagoly.

(#9779) orbano válasza -volkovy- (#9778) üzenetére


orbano
félisten

Hát, az RSII-m rázkódásvédelme a kanyarban sincs a hajdani Alpine 9847-emhez képest...

A vér nem válik VAZZE!™

(#9780) G.Zs. válasza szitya01 (#9775) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Itt úgy látom, még beszerezhető a Pioneer DEH P40MP. Nagyon jó hangú fej két pár RCA-val, alul/felül áteresztő szűrővel stb.. Ez még minőséget képvisel a mai típusokkal ellentétben. Sokáig szolgált engem is. :K

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9781) orbano válasza G.Zs. (#9780) üzenetére


orbano
félisten

:K

A vér nem válik VAZZE!™

(#9782) -volkovy- válasza orbano (#9779) üzenetére


-volkovy-
tag

Vannak mások, amik szintén nagyon jók, de Pio-ban még sose csalódtam..

Lelkem odvában megdöglött a bagoly.

(#9783) orbano válasza -volkovy- (#9782) üzenetére


orbano
félisten

én az első kátyúnál csalódtam a pioban :(
persze nem vészes, de egy alpine után ez a része gagyinak tűnik
persze más márkánál ettől még lehet jobb :D

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#9784) fury71


fury71
aktív tag

A jövőhéten érkezik meg a Alpine 9855R. :DD
Már alig várom. Volt már valakinek ilyen fej az autójában. (persze Vackondot kivéve).
Már az a kérdés milyen első szett illik hozzá?
A focalok milyenek ehhez a fejhez? Ezt néztem ki egynek.

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#9785) -volkovy- válasza orbano (#9783) üzenetére


-volkovy-
tag

én meg pont fordítva.. és mások se panaszkodnak rá.
mikor beülök egy gyári cd-vel megáldott autóba, és ugrál, akkor jövök rá, hogy van egy ilyen jelenség, amit én már szinte el is felejtettem :)

Lelkem odvában megdöglött a bagoly.

(#9786) cicmanyek válasza fury71 (#9784) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

Olvasgatom itt a hozzászólásokat , de olyan kérdések merülnek itt fel , hogy ihajj :K
Pl. megy e ez a fej , ahhoz a hangszóróhoz...
Ami lényeges lenne és nem írod , hogy milyen rendszerben , milyen erősítővel , milyen zenéhez... :Y

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#9787) cicmanyek


cicmanyek
aktív tag

Na a tegnap esti okítás milyen eredményt szült??? :DD
Ja ez orbanonak szólt. :))

[ Szerkesztve ]

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#9788) szitya01 válasza orbano (#9777) üzenetére


szitya01
csendes tag

Megvettem a piót amit utolljára linkeltem. Baromi jó az előző kazis JVC-m hez képest!!!
Köszi

(#9789) fury71 válasza cicmanyek (#9786) üzenetére


fury71
aktív tag

Ok igazad van :D
Zenei stílus: főleg gitár (klasszikus és elektronikus), komolyzene, néha egy kis elektronikus (pl.: Jean Michel Jarre). Rap, Hip-hop, techno, disco nagyon-nagyon ritkán vagy kizárt.
Először is egy passzív rendszerben, majd ha meglesz az erölködő akkor aktívba zárt méllyel.
Erősítők márkák amikre gondoltam: u-dimension, AS, DLS, Rainbow azaz ezt sem tudom melyik lenne a jó. :Y

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#9790) cicmanyek válasza fury71 (#9789) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

A Focalok általában nem kedvelik a torzított gitárokat , rockot pl. kifejezetten utálják.
Akusztikus gitáron általában jók , bár nekem Polyglass V2-m volt és most annak a mélyközepét fogom használni egy nem Focal magassal , aktívban , 3-4 hét és elválik hogy milyen.

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#9791) cicmanyek válasza fury71 (#9789) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

Erősítőből lehetőleg lágy hangút válassz hozzá , mert agresszív erővel , bántani fog a magas , főleg passzívban.

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#9792) fury71 válasza cicmanyek (#9791) üzenetére


fury71
aktív tag

Mondjuk én is lágyabb hangú erősítőre gondoltam, de mégis melyek a lágyabb karakterisztikájúak?
Home hifiben nem lenne gond kiválasztani mert már régebben foglalkozom azzal, de autóhifiben nem ismerem az erősítők hangjait.
Sajnos hallgatózni sem nagyon tudok itt debiben. :W

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#9793) szitya01


szitya01
csendes tag

Szerintetek egy ilyen http://auto-motor.vatera.hu/auto_hifi/hangszoro/blaupunkt_uj_bontatlan_thx_462_4_x6_oval_160_40w_1448103444.html
blaupunkt ovál mennyire.szól jól egy 3 ajtós régi swiftben? 1napos Pio fejegységm van meg elöl jét JBL 10cm. Tudom h ajtókeretbe kell tenni de én csak hátra akarok egy ovált amijobban szól mint a hátul lévő Sony(13cm 80w 35-20khz,92db, de már régi)
Szóval? Sok pénzem nincs mert a fejegységre is ment.

(#9794) Az-X válasza fury71 (#9792) üzenetére


Az-X
őstag

Nekem lesz hamarosan egy kellemes lágy hangú Dragster DA604-esem eladó. Már megvan ami helyette lesz csak Szakállnak legyen ideje, hogy átkerüljön :)

:)

(#9795) orbano válasza cicmanyek (#9787) üzenetére


orbano
félisten

el vagyok keseredve teljesen :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#9796) cicmanyek válasza orbano (#9795) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

Á ne keseredj el...10-20 év és minden kialakul... :DD :)) :C

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#9797) orbano válasza cicmanyek (#9796) üzenetére


orbano
félisten

én nem vagyok ilyen optimista :))

A vér nem válik VAZZE!™

(#9798) Az-X válasza orbano (#9795) üzenetére


Az-X
őstag

Mikrofonozás után valamivel jobb lett? Amúgy meg szerintem válassz egy jó kábelt, csináltasd meg az ajtót rendesen utána csavarozz le mindent úgy, hogy ne tudd kibontani!!! Aztán addig állítsd míg jó nem lesz! Innen már technikában továbblépni nem nagyon tudunk a mi pénzügyi helyzetünkben :DDD Meg amúgy is, lassan az autód korlátai húznak határt. Komolyan mondom a JR6-os rendszered néha már tetszett is :P Ez meg elvileg jobb annál, szóval valami el van batykurálva. Meg kell találni, hogy mi! Aztán jöhet megint a sírva hallgatás :D

:)

(#9799) G.Zs.


G.Zs.
senior tag

Nah, kiárultam minden felesleges cuccomat. Neki lehet állni az ajtóknak. :K

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9800) Az-X válasza G.Zs. (#9799) üzenetére


Az-X
őstag

;) Sikerült jó csajokat találnod??? :DDD

:)

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.