Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8801) hugi0 válasza Wackond (#8799) üzenetére


hugi0
őstag

Amikor eloszor talalkoztam vele, azt allitotta 8,000Ft-bol anyagostul bekabelezik a kocsit.

HA-HA-HA

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#8802) _seth_ válasza Wackond (#8800) üzenetére


_seth_
veterán

Azért na.... nem éppen hasztalan cuccokat dobáltam bele :) 5" GPS amin filmek is mennek és minden más (windows, office stb) és mindez úgy beépítve, hogy 10ből 5 embernek olyan mint a gyári :) A hangminőség sem rossz azért, nem egy csúcskategória de nem is SAL cuccok és társaik legolcsóbb vackai hanem JBL és valóban szépen is szól :)

Ellenben a praktikummal igazad van teljesen :) Na meg az is benne van, hogy hobbi, érdekel mivel semmi ilyen irányú végzettségem nincs és mégis megoldom azt amit pl az autó villamosságosomnak nem sikerül igaz a fórumokból rengeteget lehet tanulni :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8803) conan77 válasza _seth_ (#8802) üzenetére


conan77
tag

Szia!

milyen az az 5" GPS amin windows és office is elmegy meg az összes filmformátum???
érdekelne, mert GPS vétel előtt állok és jó lenne az ALL in ONE kiadás :D

JG G36K Aeg 398 fps, KJW M1911A1 GBB 300 fps,

(#8804) _seth_ válasza conan77 (#8803) üzenetére


_seth_
veterán

Wayteq X20BT vagy mai nevén X950.

5", Fm transmitter, BT, 2Gb beépítve + microSD foglalat, usb töltő, TMC vevő kezelési képesség (én ezt is beraktam a műszerfalba az antennáját pedig kihúztam a jobb oldali A oszlopnál az üveg és a műanyag burkolathoz így a vétel is erős és ez sem látszik.

Gyárilag egy sima gps ellenben vannak hozzá kezelőfelületek amikkel rengeteg program használható rajta és ahogy bekapcsolod lesz egy PNA menü gomb amiről egy keretprogram indul amiben röviden: indíthatsz office progikat, pdf olvasót, jegyzettömböt, stopper, óra, total commander, paint, világóra, különböző média lejátszók (jah: a cucc konvertálás nélkül viszi a filmeket, a bdrippekkel is boldogul de 1,4gb felett néha szaggat a kép).

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8805) conan77 válasza _seth_ (#8804) üzenetére


conan77
tag

Tenx :D
Na én az X850-et néztem az 4,3 colos aszem :)
és többiektől bocsi az OFF-ért :R :R

JG G36K Aeg 398 fps, KJW M1911A1 GBB 300 fps,

(#8806) Joe fiú


Joe fiú
senior tag

Erről valakinek vélemény?tapasztalat?
Gondolkodom rajta,hogy hátulról kidobálom a hangszórókat és mélyládát teszek be,csak sajnos Audio System MX12-t sehol nem találok használtban.

(#8807) orbano válasza Joe fiú (#8806) üzenetére


orbano
félisten

akkor inkább várj amíg találsz :) vagy keress udimension elementet pl.

A vér nem válik VAZZE!™

(#8808) Joe fiú válasza orbano (#8807) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Ezt se igen találok..meg ez mintha drágább árfekvésű lenne.
15k-s árkategóriában keresgetek.

(#8809) Az-X válasza Joe fiú (#8808) üzenetére


Az-X
őstag

PG-met nem akarod kipróbálni? Ha nem tetszik nemes egyszerűséggel nem veszed meg :D

:)

(#8810) orbano válasza Joe fiú (#8808) üzenetére


orbano
félisten

keresgélj még majd lesz minden használtan. nekem is mindenért heteket, hónapokat kellett várnom.

A vér nem válik VAZZE!™

(#8811) Joe fiú válasza Az-X (#8809) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Megmondanád,hogy mi a PG :B ? Akármi is az,nekem érzékeny sub kell,csak 180w-ot tud hídban az erősítőm.

orbano: Az lesz,már körülbelül két hete nézegetem az aprókat AS MX12 után,de sehol semmi.

(#8812) Az-X válasza Joe fiú (#8811) üzenetére


Az-X
őstag

Phoenix Gold XS 25-ös mély, egy egyedi sub ládában. Sajnos ennél többet nem tudok róla írni, nekem 2x60W volt hidalva az bőven elég volt neki. De ezért mondtam a próbát. Kijössz hifitalira (Inárcs nincs messze :P ) Beteszed a kocsidba, hallgatod aztán ha tetszik bent marad, ha nem akkor visszaadod :)

:)

(#8813) Adonimus


Adonimus
aktív tag

Hali: Kinéztem most A Sal aktív ládáját. 250 watt teljesítményű. Nagyon tetszik, hogy egyszerű, bedugok 3 kábelt és kész, ráadásul olcsó is (17 k). Mennyire jó ez a sub? Esetleg másabb olcsó aktív ládát tudtok ajánlani? Mert ezt az egyet ismerem és erősítőt külön semmiképp nem akarok venni.

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#8814) Wackond válasza Adonimus (#8813) üzenetére


Wackond
tag

Hali,
Aktív ládáról csak lebeszélni tudlak! ezzel a praktikusnak látszósággal etetik be a népet, de valójában szarabb. Pl. kell a hely a csomiban, akkor egy passzív ládát hszkábellel együtt kiveszel, és semmi para, de az aktívnál meg az erősítőt kell kikötni, és ez szokott veszélyes lenni, és macerás is (vagy sigetelsz minden kábelt, vagy kiteszed magadat egy finom rövidzárnak...)
Szal inkább nézz valami használt, és normális cuccot, mintsem ilyen bóvlikat.
Éééés, ami a legfontosabb: minden szub másképp szól más környezetben. Meghallgattad a kocsidban? Mert oda kell illeszkednie, nem egy multi polcán kell "jól" szólnia!!!!

(#8815) Wackond válasza _seth_ (#8802) üzenetére


Wackond
tag

értem én és nem is azt mondtam, hogy hasztalan cuccok ezek, de ennyi energiát/pénzt ha hifire fordítottál volna, az klasszisokkal jobban szólna. erre írtam, hogy nálad nem ez a legfőbb cél, de van, akinél meg csak ez számítana, de sose fúrná meg a kocsiját egy tolatóradar miatt.

(#8816) Joe fiú válasza Az-X (#8812) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Rendben,köszönöm szépen a felajánlásod.Pénteken leszel/lesztek Lurdy-ban akkor?
Belezsúfolom az időmbe,aztán kimegyek hallgatózni,most eléggé eltökéltem magam,hogy mélyládára váltok,habár szinte ingyen kapok majd Morel 20cm-es hangszórókat :P

Adonimus: Ha van rá lehetőséged próbáld ki,ha tetszik vedd meg.
Vagy ha gyűjtsz kicsit akkor veszel egy passzív ládát,egy hídalható kétcsatornás erősítővel,és nem sokkal drágábban jössz ki.

(Amúgy nekünk is van 25cm-es aktív Sal mély)Nagy csomagtartóban erőtlen,de kis csomagtartóban "szépen" szólt,én elégedett voltam vele.

[ Szerkesztve ]

(#8817) _seth_ válasza Wackond (#8815) üzenetére


_seth_
veterán

Jah, hát igen ha úgy nézzük valóban de inkább legyen meg minden mint csak hifi fullosan arról nem is beszélve, hogy az én fülem nem olyan jó mint sokaknak, hogy 2 szinte azonos hangszóró között is különbséget tud tenni, úgy is mondhatnám, hogy spórolós + kadettből oválok meg 10 centis hangszóró után ez maga a mennyország :D

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8818) Az-X válasza Joe fiú (#8816) üzenetére


Az-X
őstag

Mindenképp igyekszem kijutni... végre kezd jól szólni a cuccom :) Lehet majd hallgatózni. Bár nekem a mélyláda rész még csak terv szinten van. Pontosabban a hangszórók megvannak csak nincs megépítve. Illetve lesz még erősítő csere is, de már így is élmény :)

:)

(#8819) orbano válasza _seth_ (#8817) üzenetére


orbano
félisten

ezt a nincs olyan fülem hogy két azonos hangszóró közül baromságot Tik valahonnan tanuljátok? minden "marha" ezzel jön, aztán gyanítom Te sem hallgattál meg még egymás után mondjuk egy közép- és egy csúcskategóriás erősítőt, vagy épp fejegységet, esetleg ugyanazt a rendszert szarul- és jól beállítva is. még a kutyám is meghallja a különbséget :W itt nem nüanszokról van szó, hanem dimenzióugrásokról, amik néha 10-20 ezreken múlnak, vagy épp csak egy jó/rossz döntésen.

A vér nem válik VAZZE!™

(#8820) BBéci válasza orbano (#8819) üzenetére


BBéci
titán

Valami hasonlót kérdeztem a Házimozi erősítő... topikban, ott is előjöttek már páran ezzel a "baromsággal".

Wackond felvetését tovább ragozva arra jutottam, a topik címébe be lehetne írni, hogy az autóhifi NEM KOCSIZENE!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8821) _seth_ válasza orbano (#8819) üzenetére


_seth_
veterán

1. Vegyél vissza, a nagy okosságod miatt nem kell "marházni"....

2. Nem csúcs és közép közti különbségre gondoltam, ennyire

3. Mi vagy te látnok? Esetleg ismerlek? Honnan tudod, hogy én mikor mit hallgattam már meg?

4. Hogy "TIK" mit tanultok azt nem tudom de erősen bunkó stílusnak tűnik anélkül, hogy tudnád, hogy én mit hallottam már vagy mire gondoltam de annyira te sem lehetsz "marha", hogy elhidd amit írsz, hogy csúcs-közép közötti eltérésekre írtam....

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8822) Hikvision válasza Adonimus (#8813) üzenetére


Hikvision
senior tag

Nekem a legelső ládám egy aktív Sal volt. 25cm-es reflex. Amikor megláttam, h 0.75mm2-es gyári kábelköteget adtak hozzá, nem is akartam berakni, de aztán egy próba után csak néztem, h mekkorát tud szólni a kis 50w-os erősítőjével. 1évig használtam, és aki hallotta senki nem akarta elhinni h az van hátul. Utána persze jött az Alpine X311, JBL komp., DLD500+ 25mm2-es kábellel és 1.2F-al megtámogatva :) mondjuk itt a különbség már nagyobb volt :)

20 éve a PH-n.

(#8823) BBéci válasza Hikvision (#8822) üzenetére


BBéci
titán

Az, hogy "mekkorát tud szólni", nem autóhifis téma, ugyanis elsődlegesen a hangminőség számít, amit egy sal kapcsán említeni nevetséges lenne.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8824) orbano válasza _seth_ (#8821) üzenetére


orbano
félisten

látnok beza. annyiszor olvastam már ezt a nem hallani ak ülönbséget dolgot, hogy el sem hiszed. no meg aztán ottanvana hozzászólásom további része (gondolom akkor itt elakadtál), ahol írtam, hogy még ekkora különbségek sem kellenek elképesztő minőségi eltérésekhez. barátnőm pl. életében nem hallott jobban egy belépőszintű sennheiser fülesnél, mégis simán megmondta hogy miben változott a rendszerem hangja, gyakran kikértem a tanácsát pl. vágási freki állítása közben. pedig érezhetően sokkal szarabbul hall mint én, és nem is érdekli ez az egész.

A vér nem válik VAZZE!™

(#8825) BBéci válasza orbano (#8824) üzenetére


BBéci
titán

A barátnős témáról eszembe jutott EAR egyik blogbejegyzése, amit a CD-játszó villásdugójának forgatásáról írt. Olvasd el!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8826) orbano válasza BBéci (#8825) üzenetére


orbano
félisten

:DDD emlékszem, régebben olvastam

A vér nem válik VAZZE!™

(#8827) Adonimus válasza Hikvision (#8822) üzenetére


Adonimus
aktív tag

Na kaptam most egy pozitív és egy negatív véleményt is, most döntsem el. :) természetesen én is szeretném a brutális mélyeket, de ha a költségvetés nem engedi csak ilyeneket tudok megengedni magamnak. De, hogy negatív vélemény is volt rá, megpróbálok nézni külön erősítős berendezést. Ez, hogy tényleg nem lehet kivennem, mert akkor nincs semmi zene a kocsiban, erre nem is gondoltam. Na köszi a segítséget!

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#8828) Joe fiú válasza Az-X (#8812) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Rendben kíváncsi leszek.Ma kaptam két Macrom 54.22-es ,mélyközepet,kíváncsi leszek azok mit művelnek majd a kalaptartóval ;]

[ Szerkesztve ]

(#8829) _seth_ válasza orbano (#8824) üzenetére


_seth_
veterán

Hát nézd, pl egy JBL GTO 23 centis ovál jobb hangját én is meghallottam egy sony xplod 23 centis után mert a kettő közötti különbség ég és föld árban meg az egyik volt 13e a másik meg 25e igaz elég volt csak ránézni vagy megemelni is akkor is kijött, hogy 3x annyi anyag van a JBL-ben hangzásra meg akkor lett felesleges a mélyládám a csomgatartóban mert az az mnc láda + sal erősítő nem tudott olyan szép mélyeket mint az ovál. Ellenben az én JBL hangszóróim már régebbiek és kölcsönbe kaptam mostani új szériásat látszatra nincs nagy eltérés de haverom szerint "ég és föld", beraktam a helyére aztán állítottam a balancot mert az egyik ajtóban az új volt a másikban a sajátom és nekem semmi változás nem jött át, ellenben hozott valami audio system márkájú cuccot is na az már más kategória volt de valami 30e körüli árat mondott rá igaz van vele hangváltó és csipogó is.

Fejegységet mikor itt kérdeztem írtátok az alpinet pl, abból ki is próbáltam egyet az autómban ami olyasmi mint ami nekem tetszene tehát usb, bt ellenben csak 2 pár rca kimenettel na de majd találok olyat is amin 3 ilyen kimenet van. A különbség észrevehető volt, elsőre mert kb úgy szólt mint az én xplodom DM+-al ami mondjuk az aplinehoz kicsit el is rontja a hangot de azon szépen szólt és még a mély is mintha mélyebbre le tudott volna menni és tisztábban szólt csak az enyém volt 55 most ér 30-at sőt annyit sem amit próbáltam meg 72... így a tesztkör végén maradt az, hogy még marad a mostani rendszer minden téren.

Vágási freki állítás az persze, hogy észrevehető, én is elkövettem azt a hibát, hogy a 4 csatornás erősítőt ami az ajtókat hajtja nem állítottam át és az ajtók is kapták a teljes mély tartományt én meg csodálkoztam, hogy 2 erősítő jó kábelezés aránylag minden jó minőségű aztán nem hozza az elvártat... utána állítgattam a frekiken akkor láttam, hogy nem jó állásban van a kapcsoló, egy mozdulattal mintha más hifi került volna a gépbe.

Ezek rendben is vannak de én úgy értettem, hogy azt nem hallom meg mint haverom, hogy ő rávágja, hogy ez pár ezer hertzel magasabbat is tud és hallja is (pláne olyan tartományban ami az emberi hallás felső-szélső tartománya). Na ő hallja én azt annyira nem ez amúgy teljesen normális és ahogy egyetemen is magyarázták többnyire azok foglalkoznak inkább hifivel akiknek a hallásuk is jobb ha nem is klasszisokkal egy kicsivel mint az átlag és ez normális is.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8830) orbano válasza _seth_ (#8829) üzenetére


orbano
félisten

persze, vannak olyan dolgok, amikhez kell gyakorlott hallás. de sok olyan van, ami meg egyszerűen magától értetődő bárkinek. én már vagy hatszor jöttem ide be éjjenezve hogy mekkora dimenzióugrás volt egy-egy alkatrészcsere a hifimben és micsoda élményekkel lettem gazdagabb. és még csak most kezdem kapizsgálni azokat a nüanszokat, amikről a haverod is beszél (de még nem igazán hallok meg sok mindent).
és látod, pont ezt modntam: hallod Te a különbségeket, hiszen a belépőszint és a high-end között nagyon nagy út van. szóval azzal érvelni, hogy az apróságokat nem hallod meg... a füledet becsmérled vele. persze ha nincs rá pénzed, az más dolog, nyilván mindenkinek más a prioritása az életben, ezzel nem lehet vitatkozni. de igényed tuti van rá, legfeljebb még nem tudod :) sok csaj sem komálja a szexet amíg meg nem b****ák rendesen.
elsőre amúgy én is csak lestem amikor valaki magyarázta, hogy tizenaárhány khz-en kiemel a fejegység ezzel kompenzálva, hogy nem megy fel teljesen 20ig. ma már lazán kiszúrok egy ilyen különbséget, pedig semmit nem csináltam, csak kényeztettem kicsit a fülemet jó minőségű hangokkal.

A vér nem válik VAZZE!™

(#8831) _seth_ válasza orbano (#8830) üzenetére


_seth_
veterán

Ami még közrejátszhat: 1-2 ismerősöm foglalkozik hifivel de a többi nem igazán így nincs nagy viszonyítási alapom sem az meg, hogy sokan azt mondják mennyire értenek hozzá mindezt arra alapozva, hogy a mediamarktban végighallgatták az összes hangszórót amik egy nagy falba vannak berakva meg a fejeket amik 2 olyan hangszóróra vannak rákötve amik egymástól 6 méterre vannak az említett falban és a mély ládákat amiknek a légtér nem éppen egy csomagtartó hanem egy hatalmas bolt...

Igaz nem milliós a hifim ellenben bulik hangosításával foglalkozó haverommal válogattuk ki anno én akkor még a jelenleginél is kevésbé értettem hozzá ő ellenben a Hz, dB értékek, membrán kialakítások alapján mondta melyik jó és melyik nem :)

Költeni tudnék éppen a hifire inkább az van benne, hogy komolyabb cucchoz már nem lenne elég a ladás módszerrel egy dupla teljesítményű mélyet berakni és élvezni ahogy szétesik az autó hanem akkor már a nagyobb teljesítményű/minőségű cuccok előtt szét kellene szedni az autó belsejét és a csomagtartót és szigetelni mert hiába 1,4 tonna üresen már a jelenlegi cuccoktól is rezonál 1-2 burkolati elem az autóban.

Amúgy meg akkor tudnám igazán megkülönböztetni a cuccokat ha ki tudnék menni olyan helyekre ahol a jó értelemben vett hifibuzik összegyűlnek mint ahogy kijártok ti is de felénk (debrecen) nincs ilyesmi vagy ami van ott összegyűlnek a papa kedvencei srácok drága de gyári hifis autókkal (nem bose és társai hanem alap) és szidnak mindenkit pusztán az autó évjáratát figyelve a másik banda meg a 17"-es peres gumi + kályhacső kipuff + SAL audio rendszer vagy MAC audio (nem a drágábbak amik már aránylag jól szólnak hanem a legolcsóbbak) jön a sok sok W erősítő és ha még egyet csavar a hangerőn leesik a küszöbtoldat annyira rezonál minden na ezeknek olyat mondani pl, hogy a hangerőnél fontosabb, hogy szépen szóljon... meg is köveznének :D
(Volt nekem is SAL és MAc audio is ezért merem szidni :D Utána jött nekem egy sony majd jbl... amikor előkerültek a régiek azzal a lendülettel mentek a kukába :D)

Nekem a legnagyobb lépés vagy ahogy írod dimenzióugrás az az volt amikor az ajtókban lévő hangszórókat rákötöttem az erősítőre majd ami még nagyobbnak tűnt: az a kis apró kapcsoló az erősítőn, hogy ne kapja meg a mély tartomány csak a mély. Utána még kb 2 hétig állítgattam a vágási frekiket mire azt mondtam, hogy na kb így jó ezzel már csak az a baj, hogy pl mp3-ak közül van amelyik szép van amelyik nem de addig-addig állítgattam mire nagyjából be lett lőve úgy, hogy minden szám szép legyen.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8832) orbano válasza _seth_ (#8831) üzenetére


orbano
félisten

no igen, én úgy kezdtem el megmászni a szamárlétrát, hogy beültem eg azóta SQ győztes kocsiba hallgatózni :) de jó is volt addig :D
mondjuk így utólag belátom szerencsésebb lett volna, ha itthonra állítok össze valami brutális hifit.

A vér nem válik VAZZE!™

(#8833) BBéci válasza _seth_ (#8831) üzenetére


BBéci
titán

Milyen arányban hallgatsz empéhármat és eredeti CD-t?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8834) _seth_ válasza BBéci (#8833) üzenetére


_seth_
veterán

95% MP3 + van két audio cdm ami autó hifi beállításhoz való na azzal másabb azért a cucc. Audio lemez viszonylag ritkán kerül a gépezetbe amit még próbáltam: fullos 320kbites mp3-akat hallgatni és az is jobban szól mint a sima átlag mp3 vagy FLAC kódolásúakat szoktam még saját magam mp3-ba átalakítani legjobb minőségre.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8835) conan77 válasza _seth_ (#8834) üzenetére


conan77
tag

Szia!

Lossless meg FLAC-ot milyen programmal lehet átalakítani mp3-ra ??
kerestem már progit de nem tudom melyiket töltsem le mondjuk valami free-t tudsz ajánlani??

Tudom kicsit OFF bocsika :R :)

JG G36K Aeg 398 fps, KJW M1911A1 GBB 300 fps,

(#8836) _seth_ válasza conan77 (#8835) üzenetére


_seth_
veterán

Pl.: [link]

De ha ez nem jönne be akkor google + "mp3 flac converter free" és sorba dobja ki a lehetséges progikat csak győzz válogatni közülük.

Ui.:

Ti milyen zenét hallgattok? MP3? vagy mindig kizátólag audio lemezt? Hogyan lehetne megoldani, hogy jó minőségű zene szóljon de ne audio cdről?

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8837) conan77 válasza _seth_ (#8836) üzenetére


conan77
tag

Köszi szépen :) tudom Google a barátom csak annyi félét dob ki hogy nem tudok választani
na a Xilisoft jó ötlet ( HD converterem is Xilisoft-os) :D

Nem tudom kit kérdeztél, de én pl. kb mint te 90% mp3+5% rádió+5% CD.

de azért kevés a CD hallgatásom mert nem tudom megfizetni a 3-5000 forintos lemezeket :D azaz nem áll rá a kezem, hogy elköltsek egy valag manit lemezre. Ha lehetne olcsón venni CD-t akkor meggondolná az embör :D :R

JG G36K Aeg 398 fps, KJW M1911A1 GBB 300 fps,

(#8838) s4tch válasza conan77 (#8835) üzenetére


s4tch
veterán

xrecode. Legjobb.

_seth_: nálam kb. ötödik éve iPodról megy a zene az autóban. Tud mp3-at és veszteségmentes zenét. Az egyetlen hátránya, hogy veszteségmentesből csak az Apple saját formátumát (ALAC) ismeri, egyébként roppant kényelmes és megfelelően szól.

(#8839) conan77 válasza s4tch (#8838) üzenetére


conan77
tag

Köszi neked is :R

majd leszedem mindkettőt azt próba :)

JG G36K Aeg 398 fps, KJW M1911A1 GBB 300 fps,

(#8840) orbano válasza _seth_ (#8836) üzenetére


orbano
félisten

bizony CD-t. sajnos sehogy nem lehet megoldani. bár az alpine ipod adaptere állítólag egész jó, de az sem az igazi. a pioneeré azt mondják szar, a többiről nem tudok nyilatkozni.
azt akarom majd még kipróbálni, hogy az analóg mebenete a fejnek mennyire faja, esetleg tuningolható-e egy jobb digitális átalakítóval. ha az analóg átmenetet sikerülne megoldani, esetleg valami normálisabb digitálisat, akkor én bizony benyomnék egy netbbokot a kocsiba mondjuk egy emu 0404 usb, vagy egy komolyabb DAC társaságában. egy-két 24/96os sacd dvda, vagy vinyl rip biztos jobban tudna szólni, mint egy sima CD, ha a fejegységgyártók hagynák...

A vér nem válik VAZZE!™

(#8841) orbano válasza s4tch (#8838) üzenetére


orbano
félisten

RSII-höz van adaptered?

A vér nem válik VAZZE!™

(#8842) _seth_ válasza orbano (#8840) üzenetére


_seth_
veterán

Aux bemenetre kötve pl. egy mobil ami flacot játszik le? Az milyen lenne? Vagy amit még meg tudok oldani: jack kábellel összekötni a gps-t a fej aux bemenetével és keresni wince-re valamit ami flacot is le tud játszani. Közben rákerestem: tcpmphez van is flac plugin akkor már csak az a kérdés, hogy a jack kábelen átjátszva még mindig jobb mint egy mp3 amit pendriveről játszok le? Hirtelen nekem ezek jutnak az eszembe :) Netbook van aminek áram és hangbemenet is megoldható de azért egy mobil vagy a már beépített gps jobb lenne főleg ez utóbbi. Még esetleg a CorePlayer is alternatíva lehet főleg, hogy alapból tud flacot lejátszani. Van is benne összesen 10 giga tárhely, na ezt kipróbálom majd :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8843) s4tch válasza orbano (#8841) üzenetére


s4tch
veterán

Van, persze. Anélkül fabatkát sem ér az egész.

_seth_: egy mobil fülhallgató-kimenetével és a fejen lévő aux bemenettel az a baj, hogy a mobil már egy ekvalizált, erősített jelet fog kiadni. Ezért preferálom az iPodot: adapteren keresztül vonal szinten megy ki belőle a jel, ezt dolgozza fel a fej. Az igazi persze az lenne, ha digitális jelet sikerülne kiszedni az iPodból; pár hónapja olvastam valahol, hogy egyes mechanika nélküli Alpine (?) fejek már ezt is tudják. Azért lenne ez a legjobb módi, mert bár az iPodé sem ócska, de a fejegységben lévő D/A konverter vélhetően finomabb.

(#8844) BBéci válasza _seth_ (#8834) üzenetére


BBéci
titán

Gondoltam, hogy nálad empéhárom az uralkodó formátum, ez megmagyarázza a korábbi írásaidat. Engem büntetni lehet a veszteségesen tömörített hulladék zajjal, még háttérzenének sem tudom elfogadni, inkább élvezem a csöndet.
A FLAC nem rossz, elég sok audio CD-t írtam ebből, valamint APE és waw formátumban letölthető zenékből. Nem értem az empéhárom mániát. :(

(#8843) s4tch
Valami olyasmi lesz a jövő fejegysége, mint az Alpine, amit említettél. Egykori Autóhifi magazinos főszerkesztőm is azt javasolta, ha cserélni akarom a régi CD-s gépet.

(#8837) conan77
1992-ben vettem első asztali CD-játszómat, a kezdetektől fogva leárazott lemezeket vásárolok, az új áruk töredékéért. Amióta elterjedtek a veszteségmentes formátumok, szorgalmasan égetem a lemezeket, 50-60 forintot szerintem megér a jó hangminőség.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8845) orbano válasza s4tch (#8843) üzenetére


orbano
félisten

az RSII adaptere mennyire rettenet? nagy a különbség a CDhez képest? melyik van amúgy a régi vagy a II-es?
alacban amúgy milyen formátumok támogatottak? tud az mondjuk 24/96ot? kíváncsi lennék egy komolyabb SACD, DVDA, vagy vinyl rip hogyan szólal meg egy ipodos láncon...

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#8846) s4tch válasza orbano (#8845) üzenetére


s4tch
veterán

Ha lossless anyagot játszol le az iPodon, nincs különösebb különbség. Lehet, hogy ha jobban ki lenne szigetelve a kocsim, meg lenne egy jobb felbontású erősítőm, akkor lehetne hallani dolgokat... A két adapter között annyi a különbség, hogy az újabbik újabb iPodokat támogat; nekem a II-es van. Miután lehet kapni iPodokat gombokért, ebayen van hozzá minden alkatrész kezdve a HDD-től a CF-kártyás tárolásra való átalakításhoz szükséges adapteren át a clickwheelig, szerintem a legésszerűbb módja annak, hogy pokoli mennyiségű zenét vigyen le az ember a kocsiba. Persze lehet venni sokgigás pendrive-ot is olcsóbban, és rámásolni wavban a muzsikákat, nyilván olcsóbb megoldás, de ez után árban már az iPod következik.

Az ALAC elvileg támogat 24-bites streameket, akár 5.1-es audiót is. Nagy felbontású anyagokat még nem próbáltam iPodon, de jó gondolat, ha hétvégén eszembe jut, kipróbálom.

(#8847) orbano válasza s4tch (#8846) üzenetére


orbano
félisten

no igen, Neked egy dinamikusabb erősítő nem ártana, de nekem is van még mit fejlesztenem, nem jön ki annyi részlet, mint kéne. no de kíváncsi leszek hallasz-e valami pluszt.
egy gagyi 20gb-os ipodom amúgy van, az adaptert meg lesem, egyszer már elhappolak előlem egyet vaterán (ha látsz valahol jó áron kérlek szólj!).

A vér nem válik VAZZE!™

(#8848) s4tch válasza orbano (#8847) üzenetére


s4tch
veterán

Ebayen szokott lenni, azonnali és licites megoldásban is, onnan vettem vatta újat tizenegy-két ezresért. Írok, ha látok egy jó vételt.

Gondolkodtam amúgy USB-s adapteren is, de halál fölösleges: miután veszteségmentes formátumok közül csak wavot játszik le a fej, minőségben nem lenne előrelépés, mp3-ból meg az iPodra is annyi fér, mint a szemét.

Ja, még egy apróság, ami már volt, de talán valakinek új: az iPoddal gyárilag egy veszteségmentesen tömörített formátumot lehet lejátszani, ez pedig az ALAC. Rockboxszal viszont rá lehet venni egyébre is, pl. FLAC-re. Egy hátránya van: rockboxos lejátszót nem lehet fejegységről kontrollálni. Ha rádugod az adaptert, szól a cucc, de a fejen nem tudsz böngészni, számot léptetni, playlistet kiválasztani, randon/normal funkciót kapcsolni, ilyesmi. Az iPodról kell indítani a lejátszást, számot léptetni, és a többi. Valakinek megéri ez a kompromisszum. (Én maradtam a gyári firmware-nél, és inkább mindent konvertálok ALAC-ba.)

(#8849) orbano válasza s4tch (#8848) üzenetére


orbano
félisten

játszik le wavot az USB-s pio adapter?

A vér nem válik VAZZE!™

(#8850) s4tch válasza orbano (#8849) üzenetére


s4tch
veterán

Szerintem USB-nél nem az adapter játszik le, hanem a fej. Az meg tud wavot. Meg kéne nézni a tutit az adapter kézikönyvében.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.