Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9901) Peti66 válasza Joe bácsi (#9900) üzenetére


Peti66
senior tag

Nem muszáj itthoni csillagászoktól venni :D

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#9902) Joe bácsi válasza Peti66 (#9901) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Komolyodjunk kérem! :D
Legkésőbb keddig meg kellene rendelnem a cuccokat, hogy hétvégén be lehessen építeni.
De mit????

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#9903) G.Zs. válasza Peti66 (#9899) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Ha erről van szó, akkor elég elborult dolognak tartom két gyakorlatilag csúcskategóriás szett megvásárlását, amit utána előre+hátra bepakolva fejjel fogok hajtani, persze szigetelés, ajtópanel nélkül. Mi lesz ebből?

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9904) Joe bácsi válasza G.Zs. (#9903) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Nem kell csilliárd forintos csúcs cucc. Egy erős közepes megteszi.

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#9905) G.Zs. válasza Joe bácsi (#9902) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Amit ajánlani tudok, az 2 pár Hertz DSK 165 komponens szett egy jófajta Alpine fejegységgel max 50K-ig. A hangszórókhoz 2 pár adapter kell, ami kb 3000ft/pár. Az adapter nem fog látszódni, és fúrni-faragni sem kell. Ennél többet nem kell költened. A gyári cucc kiváltására bőven jó lesz. Erős közepes rendszered erősítő nélkül nem lesz, de a gyárinál mindenképp jóval szebb hangja lesz.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9906) Peti66 válasza Joe bácsi (#9902) üzenetére


Peti66
senior tag

Menyit ér+ összesen? cakk- pakk beépítés nélkül?
9905-re Ez is ok :R

[ Szerkesztve ]

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#9907) Joe bácsi válasza G.Zs. (#9905) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Az első ajtókban 2 hely van, és van az A oszlopban is egy.
A hátsó ajtóban meg egy hely van.
Az autóhifi bolt honlapján szerintem adapter volt a hangszóró mellett. Vagy tévednék?

Sony CDX-GT740UI jó lenne hozzá?

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#9908) Joe bácsi válasza Peti66 (#9906) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Max. 120-140 ezer Huf.

[ Szerkesztve ]

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#9909) G.Zs. válasza Joe bácsi (#9907) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Ha ki akarod tölteni mind a 3 helyet elöl, akkor vedd meg előre az autóspecifikus szettet, amit az előbb linkeltem. A hangját sajnos még nem hallottam, de nem lehet rossz, bár szerintem nem ér annyit, mint amennyibe kerül.
Hátra akkor ezek szerint elég egy mélyközép hangszóró.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9910) G.Zs. válasza Joe bácsi (#9907) üzenetére


G.Zs.
senior tag

A Sony bőven ki fogja szolgálni ezt a rendszert.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9911) Joe bácsi


Joe bácsi
őstag

melyik márka a jobb fejegységben?

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#9912) orbano válasza G.Zs. (#9910) üzenetére


orbano
félisten

hát, azért lehet valami zeneibb fejjel jobban járna

A vér nem válik VAZZE!™

(#9913) Peti66 válasza Joe bácsi (#9908) üzenetére


Peti66
senior tag

70-70 ez az egészséges arány :K
Ne vegyél mást csak Alpine-t Nekem is az volt azóta is sajnálom,hogy eladtam a gépessel együtt :(((

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#9914) Joe bácsi válasza orbano (#9912) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Alpinet ajánlod Te is?

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#9915) orbano válasza Joe bácsi (#9911) üzenetére


orbano
félisten

A Denon és a Nakamichi :D

megbízható forrásból JVC-ket dícsérték hangügyileg a mostani felhozatalból, meg talán kenwood. alpinet meg mostanában mint ha szidnák, de ezen a szinten lehet azzal sem jársz rosszul. Mondjuk ha nem kell nagy tudás egy CDA-9812-vel járnál a legjobban másodkézből :)

140 rongyot meg értelmesen is el lehet költeni, de ugyanilyen könnyen rettenet sz*rul is. én nem feltétlenül alapoznám ezt az egészet egy ilyen gyors fórumos eszmefuttatásra... :U
főleg ha nem használt cuccokat veszel, amiket eladva nem buksz. újonnan ha bármit veszel ami nem tetszik, az árának kb. a felét viszon már nem láthatod..

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#9916) Peti66


Peti66
senior tag

Hát nem is tudom én egy zsír új Jvc kd sh 1000-et hallgattam vagy 2 évig, de nem voltam elájulva tőle. Tudott az mindent BBE meg a tö..öm tudja miket, de az utolsó
Alpesi alapból jobb hangú volt pedig az csak középkategoriás volt :)
orbano: Naka? Na, ja :D Az faja :C

[ Szerkesztve ]

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#9917) Joe bácsi válasza orbano (#9915) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Amit fórumtárs ajánlott hangszórók [link] azok lesznek szerintem, hátra meg egy 16-os pár.

Fejnek meg elvileg ez: Alpine CDE-114BTi

[ Szerkesztve ]

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#9918) Peti66


Peti66
senior tag

Arra, azért figyelj, hogy hátra is ugyanabból a családból származó szettet nézzél vagy vegyél, mert igen fura lesz a hangzás :)
Jó választás, :) ez a fej sok örömet-mosolyt okozz neked ill. utasaidnak :K

[ Szerkesztve ]

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#9919) Joe bácsi válasza Peti66 (#9918) üzenetére


Joe bácsi
őstag

itt nem igazodok ki: [link] hogy akkor melyik kellene nekem hátra. Elvileg 16 cm-es vagy 16,5-es jó az ajtóba.

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#9920) Peti66 válasza Joe bácsi (#9919) üzenetére


Peti66
senior tag

HX 165-4 4 középmély 2 magas, 2keresztváltó, mondom is,hogy miért.Mert, a gyárban ezeket már összeválogatták, meg lettek mérve külön-külön is meg együtt is :K
És, hogy miért fontos ez, mert nem torpan meg a fej végfoka ha az üstdobba kicsit nagyobb hangerőt feltételezve,úgymond belevernek :R

[ Szerkesztve ]

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#9921) Joe bácsi válasza Peti66 (#9920) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Akkor ehhez jó? Audio System X--ION 200 Golf V 3 utas komponens szett

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#9922) Peti66 válasza Peti66 (#9920) üzenetére


Peti66
senior tag

A HX 165-4-el minden megvan elől.hátul+ az Alpine. ezek összességében túlszárnyalják a Xion-t, mind hang minőségben, mint teljesítményben,nem lesz okod panaszra :K

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#9923) Joe bácsi válasza Peti66 (#9922) üzenetére


Joe bácsi
őstag

:DD :DD :DD :DD

Nem találom az árlistában, h. mennyibe kerül!!! :W

Ez a fejegység akkor jó? Alpine CDE-114BTi

[ Szerkesztve ]

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#9924) Peti66 válasza Joe bácsi (#9923) üzenetére


Peti66
senior tag

:R :R :R
Én sem :F Felhívod őket? Mert lehet csak rendelésre van :U
Mi az hogy jó :U Első osztály, na jó majdnem,de gondolom nem Sinheinsen-be készülsz? :U

[ Szerkesztve ]

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#9925) Joe bácsi válasza Peti66 (#9924) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Várj! Akkor ez hány db hangszóró?
Látom, csak egy nagy méretű. :W És a két kisebb méretűvel mi lesz? Az is kell!

[ Szerkesztve ]

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#9926) Peti66 válasza Joe bácsi (#9925) üzenetére


Peti66
senior tag

4 db 165mm-es mélyközép + 2db 25mm-es dóm magas + 2db keresztváltó meg gondolom vezetékek :)
A típus nevében is benne van HX 165-4

[ Szerkesztve ]

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#9927) Joe bácsi válasza Peti66 (#9926) üzenetére


Joe bácsi
őstag

:W Ezt írja a 3 utashoz ami előlre kell:

VW Golf V 3 utas komponens szett

2 x 170/120 Watt terhelhetőség
200 mm Neodym mélyközép adapter gyűrűvel az ajtóba
120 mm Neodym középsugárzó Papírmembránnal
HS 25 VW 25 mm Neodym magassugárzó
3-Wege Plug & Play keresztváltó
4-szeres állítási lehetőséggel, túlterhelés védelemmel és eredeti VW-csatlakozóval

Magyarán a 165 mm-es kicsi lesz. :W

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#9928) Peti66 válasza Joe bácsi (#9927) üzenetére


Peti66
senior tag

Szerintem a kiemelő gyűrű ill a lapos beépíthetőség az ami miatt 200mm-es az átmérő a kosárnál, de valójában szerintem olyan 180mm-es lehet a membrán átmérő

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#9929) Joe bácsi válasza Peti66 (#9928) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Akkor melyik a jó?
Ha előlre a 3 utast megveszem és hátra meg a HX165-4-et az nem jó, mert nem egy kategória

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#9930) Peti66 válasza Joe bácsi (#9929) üzenetére


Peti66
senior tag

Látom hezitálsz,de amint már írtam nagyon kevés gyártó tud jó 3 utast készíteni,és ez nem vicc. Valóban, ne keverd- kavard a típusokat, mert abból nagy csalódás lesz, és még enyhe voltam :K Hívd fel reggel a forgalmazót, lehet valami használható infót ők is tudnak mondani :K

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#9931) atuci


atuci
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani 16 centis handszórót egy 99-es Corollába, a gyárit szeretném lecserélni, illetve egy Pio 3900mp fejegység van benne, és 2 db JBL márkájú hangszóró a kalaptartóban.

Olvastam a fórumot, de csak komoly rendszerekhez volt ajánlás, nekem csak a gyári hangja nem tetszik. Főleg rock és komolyzene fog szólni a kocsiban

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#9932) orbano válasza Joe bácsi (#9917) üzenetére


orbano
félisten

továbbra sem értem minek 6os pár hátra. speciel az én kocsimban hátul jobban szól az első szett, mint elöl. persze ha mindenképpen elkötelezted magad a pénzkidobás mellett, akkor nem vitatkozom :R

A vér nem válik VAZZE!™

(#9933) G.Zs. válasza Joe bácsi (#9929) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Ha hátul csak egy hely van, felesleges megvenned oda is az egész szettet. Előre megveszed a 3-utast, hátra simán vehetsz csak mélyközepet is.
Ezt vagy ezt.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9934) G.Zs. válasza atuci (#9931) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Ha fejről fog menni, akkor Hertz DSK 165 az érzékenysége miatt. Ezt direkt erre találták ki.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9935) orbano válasza atuci (#9931) üzenetére


orbano
félisten

mennyi a keret a fejlesztésre? újonnan akarod mindenképpen, vagy hajlandó vagy a fele pénzből venni egy használtat?

A vér nem válik VAZZE!™

(#9936) orbano


orbano
félisten

gyorsan felteszem itt is ak érdést nehogy megszívjam: a Clarion DXZ958 ugye tud DSP beállításokat menteni? :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#9937) tiborcnak


tiborcnak
csendes tag

Sziasztok,

Valakinek van valamilyen tapasztalata az ALPINE SPG-17CS típusú hangsugárzó szettével? Melyiket ajánlanátok? Ezt vagy az ALPINE SPS-171A -t? Erősítőről lennének meghajtva.

Köszi

(#9938) G.Zs. válasza tiborcnak (#9937) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Inkább az SPS. A másik az igencsak alsó kategória.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9939) orbano válasza tiborcnak (#9937) üzenetére


orbano
félisten

Miért pont ezek amúgy?

A vér nem válik VAZZE!™

(#9940) s4tch válasza orbano (#9936) üzenetére


s4tch
veterán

www.clarion.com/eur/product_manual/D_H/DXZ958RMC_Eng_4th.pdf

36. oldal

(#9941) orbano válasza s4tch (#9940) üzenetére


orbano
félisten

köszi közben a tulaja mondta hogy 3 beállítás menthető fullosan. szóval zsííír. van egy eladó RSIIm ha érdekel valakit :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#9942) Joe bácsi válasza G.Zs. (#9933) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Bocs, hülye kérdés lesz. Ami elől az ajtóban van hangszóró az is mélyközép, mint ami hátra kellene?
Alpine fejegységben melyik passzol hozzájuk?

A Hertz-et haver mondta, h. azt fogjátok nagyon erőltetni és ne hallgassak rátok, mert elég f*s.

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#9943) G.Zs. válasza Joe bácsi (#9942) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Alpine fej, ha mindenképp újat akarsz.

Gyárilag elöl két db hangszóró van az ajtóban + egy az A oszlopban. Az ajtókban lévők közül az egyik közép, a másik inkább mély.

Hertzet hallgasd meg Wackondnál. Meglátod, hogy fos-e vagy sem.
Azért erőltetjük, mert direkt fejegységgel való hajtáshoz tervezték. Hiába veszel jobb hangszórót, annak előnyeit csak normális erősítővel tudod élvezni.
Amúgy ha a Hertz nem tetszik, vegyél Audio Systemet. Szerintem jobbak, és ugyanúgy fejjel hajthatóak, viszont picivel drágábbak is.
Ha az általad fentebb felsorolt márkákból akarsz válogatni, meg kell barátkoznod a gondolattal, hogy erősítő is kelleni fog valószínűleg.
Egyébként meg a puding próbája az evés. Próbálkozhatsz mással is, lehet, hogy sikerül találni ezeknél jobbat, de az eredmény koránt sem garantált. Ezek viszont már bizonyított darabok.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9944) s4tch válasza orbano (#9941) üzenetére


s4tch
veterán

Kicsit elkapkodod, de te tudod.

(#9945) G.Zs. válasza orbano (#9941) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Szerintem is elkapkodod. Bár azt pénteken Győri Laci fejen állva, bal lábbal is beállítja neked. :)

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9946) orbano válasza s4tch (#9944) üzenetére


orbano
félisten

elég jó áron jutok hozzá, és egyelőre megvan/lesz mindkét fej. meglássuk, ha nem tetszik túladok rajta. csak valahogy a 9887-től óckodom, eddig nem győzött meg a hangja. persze lehet csak rossz autóban hallgattam, nem tudom. Most még fejegység terén is futok egy kört és talán végre megnyugszom :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#9947) orbano válasza G.Zs. (#9943) üzenetére


orbano
félisten

lehet akár udimension elementet is, de igazán az is tisztességes szigeteléssel és erősítővel szól jól igazán.

A vér nem válik VAZZE!™

(#9948) G.Zs. válasza orbano (#9946) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Wackondtól vegyél egy 9835R-t, ne sz@rozz. Úgyis épp van neki eladó. :D

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9949) G.Zs. válasza orbano (#9947) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Pont ezért nem ajánlottam. Ha jól tudom, te próbáltad erősítővel is meg nélküle is.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9950) orbano válasza G.Zs. (#9948) üzenetére


orbano
félisten

már késő. ráadásul az nem tud csatornánkénti jelszintet tudtommal :P

A vér nem válik VAZZE!™

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.