Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9451) Wackond válasza orbano (#9449) üzenetére


Wackond
tag

szerinted? :D
hasonló kedvességgel is realitással szoktam néha én is kifejezni magam. Ha mindezt élőben, monoton hangon adod elő halálos nyugalommal az arcodon, az a full :DDD Lesz sok jóbarátod :D :D :D

(#9452) orbano válasza Wackond (#9451) üzenetére


orbano
félisten

óóó élőben sem kell félteni. persze csak olyan helyen szoktam tanácsokat osztogatni, ahol van esélyem elfutni :DDD érdemes amúgy beleolvasnod a nők nőügyek topikba, ott elememben vagyok ;]
#9450: én is segíthetek, csak abban meg nincs sok köszönet, eléggé bot fülem van :(

A vér nem válik VAZZE!™

(#9453) Az-X


Az-X
őstag

Nem bírom ki, hogy ne írjam be... megjött végre a második erölködőm is. Végre indulhat az install :DDD Olyan szépek lesznek így együtt :DDD



:)

(#9454) G.Zs. válasza Az-X (#9453) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Meghallgattad már őket? Ha igen, milyenek a Dragsterek-hez képest?

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9455) orbano válasza G.Zs. (#9454) üzenetére


orbano
félisten

dehogy hallgatta, csak rejszol a fótókra amíg Szakáll be nem szereli. a dragsternél meg bármi jobban szól ;]

A vér nem válik VAZZE!™

(#9456) G.Zs. válasza orbano (#9452) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Este gyere ki meghallgatni, mit hoztam ki a ládából. Nagyon finom, kellemes, hangja lett, és pontos is. Mondjuk nem egy SWR, de alapvetően tetszik.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9457) orbano válasza G.Zs. (#9456) üzenetére


orbano
félisten

ok :K
Te is hallgasd meg mit hoztam ki a szettből: okádék :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#9458) s4tch válasza orbano (#9455) üzenetére


s4tch
veterán

:DDD

Ezek után be nem engedlek az autómba. :C

(#9459) orbano válasza s4tch (#9458) üzenetére


orbano
félisten

Hát ma megint beültem Győri Laci kocsijába hallgatózni.. hát b*ssza meg sehol nem tartok. Még este lenulláztam a késleltetéseket és elkezdtem a hangerőkkel játszani. Viszont SOS szerezni kell mérőműszert, nekem nincs fülem kihallani a 4 hangszóró közötti eltéréseket. A frekimenetről már nem is beszélve.

A vér nem válik VAZZE!™

(#9460) s4tch válasza orbano (#9459) üzenetére


s4tch
veterán

Egy jó mikrofont szerezz. Ebayen lehet kapni Behringer ECM-8000 mérőmikrofont, nem túl drága, és a leírások szerint majdnem lineáris (magyarul tényleg azt méri, ami elhangzik), ill. van hozzá szoftverekhez korrekciós fájl. Egyszer kölcsön is kérném. :DDD

Egyébként van erre egy jó kis közhely: a füled nem lineáris, te hallgatod a zenét, úgy állítsd be, ahogy neked tecc. ;)

(#9461) orbano válasza s4tch (#9460) üzenetére


orbano
félisten

bakker, ha Győri Laci mér, akkor én is fogok b*ssza meg. :)) Eddig is veszsőparipám volt ez a dolog, mint precíz, mérnöki vénűjú embernek, de ezek után tuti ezzel kezdem... ecm 8000 alat, vagy lehet ráveszem AzX-et építsünk egyet. Elvileg tudok nagykerből szerezni behringert, csak az erősítő/hangkártya kérdés a zsebbenyúlós. Van valami USB-s dolog, de van vagy 20k egy olyan. Majd még megkérdezem Szakállt is, elvileg neki van cucca, lehet méretek vele.

Úgy pedig nem tudom beállítani, ahogy nekem tecc: úgy Győri Laci tudta a sajátját b*ssza meg. De tényleg: beültem a kocsijába, és 3 perc után majdnem röhögtem az endorfintól a kedvenc zenéim hallatán :))

szerk:
[link] No ez kell a behringer mellé :)

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#9462) s4tch válasza orbano (#9461) üzenetére


s4tch
veterán

A Behringer mellett még ezt ajánlották az avx-en:
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=270680829021
Baromi olcsó, és máshol is olvastam, hogy igen-igen jól mérnek. Pl itt: http://forum.audiodiy.hu/viewtopic.php?t=711
Amúgy ha a mérete zavarna (engem elsőre zavart), utánaolvastam, az ECM-8000-nek sem sokkal nagyobb a mikrofonja, csak van rajta egy méretesebb ház.

Erősítő-hangkártya nem feltétlenül szükséges. A mai modern laptop hangkártyák már tudják a lényeges dolgokat. Ami tulajdonképp kell: lineáris mikrofon, a jel kiadására _és_ rögzítésére szolgáló eszköz, szoftver. Ebből mikrofon elvileg kipipálva, szoftver elvileg szintén pipa (lásd régebbi privátok). Régebbi leírásokban még azért hivatkoznak külső eszközökre, mert szarok voltak az alaplapi hangkártyák; a mostaniak full duplexek, fülhallgató-kimeneten tudnak egészen korrekt lineáris hangot, normális a mikrofon bemenetük, szóval elvileg ez is pipa.

Egyébként ha van a közeledben rendes mérőműszer valamelyik szakinál, akkor hajrá, méress vele. Többe kerülhet a hús, mint a leves: egy ECM-8000 árából pár óra mérnökmunkát kifizetsz a mesternek... Persze ha érdekel a házi buzerálás (engem igen), akkor úgyis fogsz építeni egy házi mérőalkalmatosságot (én is) - ez esetben hajrá, és hasonlítsd össze a mérési eredményeidet a profikéval, jó lenne tudni, hogy a több tízezres kütyükhöz hogyan viszonyul egy olcsó mérőmikrofon + laptop + ingyenes szoftver kombója.

Győri L-nak, milyen rendszere van? Ha olyan, mint a tiéd, akkor sem biztos, hogy pont úgy fog szólni: eltérő autók, eltérő ajtók eleve más helyzetet teremtenek....

[ Szerkesztve ]

(#9464) orbano válasza s4tch (#9462) üzenetére


orbano
félisten

ilyen elektret kapszulát meg 600 forintért lehet kb kapni itthon. csak ehhez kell ház, elektronika, én meg ezekhez nem értek. szóval ha van 8k-ért behringer, akkor inkább elhozom, legalább jól néz ki :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#9465) s4tch válasza orbano (#9463) üzenetére


s4tch
veterán

Ha tudsz ECM-8000-et 8e körül, akkor kérek én is egyet. Ebayről annyi egy használt, kis szerencsével olcsóbban is ki lehetne fogni, annyiért az új lazán megéri.

Nálad szerintem fázisgondok vannak, az instabilitás (akár tonálisan, akár a színpadé) erre utal. Ha "csak" ennyi a gond, akkor egy jó beállítással csoda fog történni.

Nálam meg izé... Hát majd meghallod. :DDD Mélyszegény a rendszer, na. Kéne egy új ajtó.

(#9466) orbano válasza s4tch (#9465) üzenetére


orbano
félisten

meglássuk, még semmi sem biztos. viszont ezt fogom most kipróbálni: [link]

A vér nem válik VAZZE!™

(#9467) orbano válasza s4tch (#9465) üzenetére


orbano
félisten

már egyszer majdnem történt csoda, drasztikusan ugrott a minőség, csak a színpad nem lett oké, ezért elkutyultam a beállítást. de hangszínre még nagyon nem találtam meg a tutit: ugyan már nem visítozós, de azért megvannak azok a hirtelen, néha tolakodóan erős középmagas hangok (női ének, szaxofon). még igyekszem visszafogottabb, melegebb, nyugodtabb hangzást találni. bár gondolom középtájt a fázisproblémák is erősítik ezt, de azért ennél még alapban jobbat akarok. Amúgy most csak a jelszintek állítgatásával egész tűrhetőt alkottam. így , nullára vett timinggal tényleg könnyebb, mint egy félbehagyott időzítés-beállítással :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#9468) zazahoho


zazahoho
őstag

hali
segítséget kérnék,1999-es polo ill pioneer rádióhoz ,kéne vennem iso csatlakozót ,a gondom ,hogy nem láttam még szétszedve a gyári csatlakozót :(
ha valaki megírná a konkrét csatlakozó típusát azt megköszönném,mert amit nézegettem nem volt egyértelmű,a lényeg ,hogy ne kelljen szétvagdosni a kábeleket.
thx :R

[ Szerkesztve ]

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#9469) G.Zs. válasza s4tch (#9465) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Ma végigcsináltam a frekvenciakeresztezéses-, EQ-s történetet, és csoda született belőle. :DD
Megnéztem a szettem hangváltóján a gyári ajánlást, és beállítottam úgy. Volt egy kis kiemelés, amit az EQ-val sikerült eltüntetnem. Az eredménnyel meglehetősen elégedett vagyok. :))

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9470) G.Zs. válasza G.Zs. (#9469) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Ja, és persze az új mélyládám is kellett a boldogsághoz.

Orbano: Vágod, hogy ledes a cucc? [link]

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9471) orbano válasza G.Zs. (#9470) üzenetére


orbano
félisten

:))

A vér nem válik VAZZE!™

(#9472) Tipo16V


Tipo16V
aktív tag

300W-os mélynyomóval ellátott subcsőtől mit várjon az ember? :U megér 6000 forintot?

"Mi az, hogy vége van egy gyorsaságinak?! Olyan nincsen"

(#9473) G.Zs. válasza Tipo16V (#9472) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Akkor fogod megtudni, ha kipróbálod a saját autódban. Ha szerinted jól szól, akkor megér, ha nem szól jól, akkor egy forintot sem ér.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9474) Tipo16V válasza G.Zs. (#9473) üzenetére


Tipo16V
aktív tag

:R ez így van, de erre nincs lehetőségem, hogy kipróbáljam, vidékröl küldenék el postán.
Igazából arra lennék kiváncsi, hogy a 300W elég-e ahoz, hogy lehessen hallani, hogy bennevan a kocsiban:D

"Mi az, hogy vége van egy gyorsaságinak?! Olyan nincsen"

(#9475) G.Zs. válasza Tipo16V (#9474) üzenetére


G.Zs.
senior tag

300W elég ahhoz, hogy ne kapj levegőt a kocsiban.
Viszont a 6000Ft-os "300W"-os subcső nem ilyen. Semmiképp ne vedd meg.
Amúgy egy hangszórónak nincs teljesítménye, csak terhelhetősége. Az a subcső nem hiszem, hogy nagy teljesítményt kibírna, arról meg ne is beszéljünk, milyen hangja lenne.

Néhány alap dolgot leírhatnál, aztán megpróbálunk segíteni mélyláda választásban.

1. Milyen kocsid van
2. Milyen zenét hallgatsz
3. A hifid többi alkatrészét is ismernünk kellene.(Fejegység, erősitő(k), első hangszóró szett)

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9476) Tipo16V válasza G.Zs. (#9475) üzenetére


Tipo16V
aktív tag

erről lenne szó.
egy fiat bravó (3 ajtós), főként rapet,hallgatok,és houset (risefm)
fejegység egyelőre gyári, alap, hogy cserés lesz, még nemtudom milyenre. első hnagszórószett is gyári még, oda majd egy komponens szettet szeretnék, és ennyiben ki is merülne nálam az ideális autóhifi, több nem kell nekem ennél.

"Mi az, hogy vége van egy gyorsaságinak?! Olyan nincsen"

(#9477) orbano válasza Tipo16V (#9476) üzenetére


orbano
félisten

elég is ennyi, ha jól válogatod össze. de ehhez nem erre a csőre van szükséged.

A vér nem válik VAZZE!™

(#9478) G.Zs. válasza Tipo16V (#9476) üzenetére


G.Zs.
senior tag

A fentieken felül erősítőre mindenképp szükséged lesz, legalább a mélyládához.
A vásárolgatást a fejegységgel kezdd, a csövet meg felejtsd el. ;)

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9479) Tipo16V válasza G.Zs. (#9478) üzenetére


Tipo16V
aktív tag

ja igen, az erősítő kimaradt.
magát a szubcsövet felejtsem el, vagy ezt a csövet? és mi a kül. a cső és a láda között? :B

"Mi az, hogy vége van egy gyorsaságinak?! Olyan nincsen"

(#9480) orbano válasza Tipo16V (#9479) üzenetére


orbano
félisten

olcsóbb a csövet gyártani :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#9481) G.Zs. válasza Tipo16V (#9479) üzenetére


G.Zs.
senior tag

A cső papírból van, egy normális láda pedig MDF lapokból, ami nem veszi át a hangszóró rezgéseit.
A csövet el kell felejteni, és amikor már minden más be van szerelve a kocsidba, meghallgatás után kell egy rendes ládát venni. A használt piacon 10K-tól már lehet használható darabokat venni.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9482) jilian


jilian
addikt

Tudnátok autóhifi boltokat ajánlani ahonnét rendeltek?
(hangszórók/ládák)

[ Szerkesztve ]

(#9483) orbano válasza jilian (#9482) üzenetére


orbano
félisten

itt javarészt használtan vesz mindenki mindent :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#9484) conan77 válasza jilian (#9482) üzenetére


conan77
tag

Én pl. itt vettem a fejet : [link] :)

Nem lehet mindent használtan venni :D pl. fej és első szett :D már ha gari kell. :)

JG G36K Aeg 398 fps, KJW M1911A1 GBB 300 fps,

(#9485) Az-X válasza conan77 (#9484) üzenetére


Az-X
őstag

Jah csak amennyiért veszel egy középkategóriát újonnan (garival), annyiért használtan kap egy felső-közép kategóriát. És valószínűleg nem nagyon fog tönkremenni :) Első szettből is lehet egész nyugodtan használtat venni. Legalább be van járatva. Csak jól ki kell puhatolni az előéletét. Ha ügyes vagy, pár perc beszélgetésből az eladóról is kapsz annyi infót, hogy tudd érdemes e tőle bármit megvenni.

:)

(#9486) conan77 válasza Az-X (#9485) üzenetére


conan77
tag

Biztos ár érték arányban jobb az okosabb fej használtan, de jobban
megbízom az én kis "középkat"-os fejemben mint akármilyen "csúcs" használt fejben. :)
mindenkinek az igénye és pénztárcája szabja meg, hogy mit vesz :)
Én pl. soha nem vennék használt fejet, inkább kiadtam 53000 ft-ot a Kenwood BT50U-ra
ami nekem full megfelel és vacsi új 2 év garival :D

[ Szerkesztve ]

JG G36K Aeg 398 fps, KJW M1911A1 GBB 300 fps,

(#9487) orbano válasza conan77 (#9484) üzenetére


orbano
félisten

tudtommal a garancia sokat nem szól bele a hangképbe :)) meg mégis mi rolmlik el egy már használt és kipróbált hangszóróban? ha nem rúgsz bele, vagy nem kötsz rá egy hegesztőtrafót, vagy nem hugyozza le egy kutya, akkor sok baja nem lesz. ahogy pl. egy régi alpinenak sem, amik 10 évesen is még hibátlanul működnek.

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#9488) orbano válasza conan77 (#9486) üzenetére


orbano
félisten

aztán megnéznél egy használt 9835-öt, hogy milyen hangja van, és mennyivel minőségibb az anyaghasználata, meg mindene, és elsírnád magad, hogy mit vettél. persze ha még nem jöttél rá, hogy a világ a tömeggyártásban a filléres gagyik felé tendál, akkor biztos jó még neked a mai középkategória. lényeg hogy elégedett légy.

A vér nem válik VAZZE!™

(#9489) conan77 válasza orbano (#9488) üzenetére


conan77
tag

Szia!

Nekem nem tetszik az Alpine egyik sem :D a Pio-ból ami meg tetszik az drága :)

:R

JG G36K Aeg 398 fps, KJW M1911A1 GBB 300 fps,

(#9490) G.Zs. válasza conan77 (#9489) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Ha meghallgatnál egy 9835-öt, ki sem akarnád többet venni a kocsidból. :)

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9491) orbano válasza G.Zs. (#9490) üzenetére


orbano
félisten

vannak vele így páran :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#9492) codilandi válasza orbano (#9491) üzenetére


codilandi
tag

hát igen..én is tapasztalom, hogy úúúj kelll mert az úúj:) jah aztán eladásnál -50% bukó

mert ugye újban minden drága, a csúcskategóriát senki se akarja megfizetni, a használt csúcs meg biztos szar:)

53 volt a BT50?? hmmm... ezé vettem 45ért RSII-t :))

Meg én vettem meg tőled Viktor a Jr. 4.300-at:) Már csak magas kell és szólhat :DD

Annyit olvasgattam itt, hogy má' mondom regelek egyet ;]

(#9493) orbano válasza codilandi (#9492) üzenetére


orbano
félisten

légy üdvözölve! be van már szerelve az erősítő? mennyit ér meg Neked egy proxt2? dobj egy privit!

A vér nem válik VAZZE!™

(#9494) codilandi válasza orbano (#9493) üzenetére


codilandi
tag

eladnád a proxt2-ket??

(#9495) orbano válasza codilandi (#9494) üzenetére


orbano
félisten

nem, de lehet tudok szerezni ;) sak nyomd meg a privát gombot a hsz felett és írj be egy számot, azzal megyek neki majd a tulajnak.

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#9496) codilandi válasza orbano (#9495) üzenetére


codilandi
tag

ment priv

(#9497) codilandi válasza orbano (#9493) üzenetére


codilandi
tag

amúgy már bennvan a kesztyűtartó alatt, egyenlőre nincs bekötve, de a kábelek ott lógnak startra készen. Szívesen tesztelgetnék már :)

Jah, am mi is meghallgattuk Gy.Laci autóját...hát mit mondjak:) kibaxottul össze van lőve az a rendszer. Mondjuk 3út, de akkor is parádés volt, mint hangzásvilágban, részletességben mind színpadilag. Nekem spec eltalálta az ízlésemet:)

Remélem sokat hangolunk majd együtt is :))

(#9498) orbano válasza codilandi (#9497) üzenetére


orbano
félisten

én is pénteken hallgattam meg az új rendszerét... végigmosolyogtam a tesztcdmet :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#9499) conan77 válasza codilandi (#9492) üzenetére


conan77
tag

Szia! :)

Nem eladásra vettem :)
Nem kell mindenkinek PRSII. nem? :)
Nekem a használhatósága fontosabb BT pl. minek tököljek adapterrel ha már benne van :)
Az RsII nem tudja. nekem még 20-ért se kellene az.
izlések és pofonok ennyi nem? :) :R

JG G36K Aeg 398 fps, KJW M1911A1 GBB 300 fps,

(#9500) s4tch válasza conan77 (#9499) üzenetére


s4tch
veterán

"izlések és pofonok ennyi nem?"

Azért nem feltétlenül. :) Egy DEX-P90RS-nek duzzogva elnézném, hogy nem túl szép, és nincs rajta egy 20 rongyos fejen is lassan evidens USB se.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.