Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9501) conan77 válasza s4tch (#9500) üzenetére


conan77
tag

Nem több százezres fejről beszélek én hej :)
Normális fej aminek a minősége elfogadható és használhatóság/ zeneminőség olyan 60/40%ban áll.
Akkor is izlés kérdése :D nekem az a 90RS se kellene :N :C :R

JG G36K Aeg 398 fps, KJW M1911A1 GBB 300 fps,

(#9502) Az-X válasza conan77 (#9501) üzenetére


Az-X
őstag

Ezt csak azért írod mert nem hallottál még igazán jól működő rendszert. Én is a gyári fejet akartam az MB szettem elé... aztán meghallgattam Viktornál az RSII-est. A döntés nem egyből született. Szép lassan végig járta a testem mint egy rohadt influenza, és végül csak ledöntött a lábamról :DDD

:)

(#9503) G.Zs. válasza Az-X (#9502) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Én annak idején az Alpine-al nem sokat sz@roztam. Wackond bepróbálta a kocsimba, és bent maradt. :D

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9504) conan77 válasza Az-X (#9502) üzenetére


conan77
tag

Ez jóóó :) de tényleg. na akkor nem szabad hallgatózni és megmarad a lé másra :D

JG G36K Aeg 398 fps, KJW M1911A1 GBB 300 fps,

(#9505) Az-X válasza conan77 (#9504) üzenetére


Az-X
őstag

Ebben mondjuk van igazság :DD Az áldásos tudatlanság... :D

:)

(#9506) codilandi válasza conan77 (#9499) üzenetére


codilandi
tag

Hát nemtudom...értem hogy neked már bennevan a bt és ez számodra nagy dolog...én pont ezek ellen vagyok...ne legyen benne semmi plusz hülyeség, ami plusz áramkör, plusz energia, usb, sd, bt...nemkell. Még a motoros előlap meg az egérmozi sem kéne. Egyszerűen SZÓLNIA kell. Testreszabható legyen, (aktív/dsp) és nem utolsósorban versenyeken elért eredmények, ajánlások, hallgatózások stb után esik például nekem a választásom egy komponensre. Persze kinek ez, kinek az.

RS 1-es szériám volt már, de sajnos el kellett adnom. Álmom volt a 2-es az 1es után mert az megfogott nagyon. :)

(#9507) Joe fiú válasza conan77 (#9504) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Ezzel egyetértek :DDD
Már engem is kezd meg-megferőtni a hififejlesztés láza,de szerencsére a pénztárcám máshogy gondolja :DDD csak nehogy találkozzak valami jó ajánlattal és befuccsol az egész.

(#9508) s4tch válasza conan77 (#9501) üzenetére


s4tch
veterán

Jó, akkor beszéljünk a P88RS2-ről: alap kiszerelésben nem a legokosabb, de - mint minden P sorozatú fejhez - van hozzá egy csomó kiegészítő. Ha akarom, tud BT-t, USB-t, iPodot, DVD-tár vezérlést, meg még ki tudja, miket. (Ebből csak iPod-csatlakozás kellett, ebayről 12e körül vadásztam adaptert.) Az Alpine-ok is hasonló modulrendszerben bővíthetők. Emellett egy ilyen fej állat mód fog szólni, és nem kell a hangzásban kompromisszumot kötni csak azért, hogy legyen benne BT vagy egérmozi.

Egyébként te jól választottál, az a Kenwood szép, okoska, és a hangja is tisztességes, használd továbbra is egészséggel. De azért tartsd szem előtt, hogy ha egyszer a rendszered kinövi a hangját, akkor van hová lépni: drágábban ugyan, de össze lehet rakni egy hasonlóan okos fejet, aminek van rendes DSP-je, vaskosabb hangja, aktív keresztváltója.

(#9509) Wackond válasza G.Zs. (#9503) üzenetére


Wackond
tag

genya dolog volt, mi?! :DD
Tudod, ebben az a szép, hogy setting nélkül, jobb1ben ülve tekertem meg neked a fejet, és az eladta magát. Hádde ezekre már tényleg fogadásokat fogok kötni, hogy kell-e beépítőkeret egy "csak bepróbáljuk" kezdetű szereléshez.
Mert alapba ugye nem kéne, de ennek mindig az a vége, hogy "a süni mától velünk lakik" :D

Használt cuccokról:
Nagyon felhívnám mindenkinek a figyelmét, hogy mielőtt egy használt pl. fejet megvesz, 1. nézze meg kitől veszi 2. nézze meg milyen állapotú cuccért ad pénzt.
Megint volt szerencsém belenyúlni egy cserebere útján hazai használtcikkhez. Közben kemény 2 napig a tulajdonomat képezte egy RS2, de erről majd később.
Lényeg, hogy megint került hozzám egy fejes, ami koppra le volt lakva, tele szeméttel, deformációval, sérüléssel. 2 napi munka és még nemtom mennyi alkatrészköltség, mire gyári állapotába sikerült visszahoznom. Undorító, hogy a sok seggfej miket rá nem sóz a tudatlan vevőkre :W

RS2:
Megint adtam neki egy esélyt; bizisten be akartam tenni a kocsimba, ha csak egy órácskára is, míg kiérek a Lurdyba pénteken. Nem érett eddig a kapcsolatunk. Asztalon próbálgattam a menüjében ezt-azt, gyorsan meg is találtam a kedvenc beállításomat (feszmérős képernyővédő :D ), de itt vége volt. Leírással a kezemben biztos jobb lett volna, de autodidakta módon kevésbé tanulható. kb. 10 perc töketlenkedés után egy erőteljes "AKURVAANYÁÁÁÁÁÁÁD" felkiáltással megvontam tőle az áramot, becsomagoltam szépen, majd 1:1-ben elcseréltem egy Alpine-ra. :C

(#9510) orbano válasza Wackond (#9509) üzenetére


orbano
félisten

majd legközelebb kintleszek tartok Neked egy gyorstalpalót, nem olyan nehéz az :))

A vér nem válik VAZZE!™

(#9511) Az-X válasza Wackond (#9509) üzenetére


Az-X
őstag

Biztos, hogy az Alpine ugyanolyan jó hangú, tuti, hogy sokkal jobban kezelhető... na de van e olyan szép??? :DDD Merthogy nekem pl legalább olyan fontos az esztétika mint a fentebb felsorolt többi paraméter. Sőt, a kezelhetőséggel kapcsolatban akár még előnytelen kompromisszumokat is hajlandó vagyok elfogadni :)) Persze ízlések és... :)

Szakáll meg beteg... az erősítők meg itt fognak összepenészedni mire felépül :)) Arról meg nem is beszélek, hogy milyen károsodásokat szenvedhet a lelki világom ha csak a dolgozó szobám padlóján nézegethetem őket :DDD

:)

(#9512) orbano válasza Az-X (#9511) üzenetére


orbano
félisten

Nekem spec jobban bejön az alpine, mert van rajta borostyán háttérvilágítás. persze ennek ellenére maradtam a pionál mert fain a hangja. G.Zs. 9833-a az őrületbe kerget, azért ezeknek is van hülyesége: belépek az időkorrekcióba, hátradőlök, hogy hallgatom a zenét és fülelve állítgatok, aztán mire kitalálom, hogy előre 1ms vagy hátra 1ms, addigra kilépett a főmenübe. MÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ????

A vér nem válik VAZZE!™

(#9513) s4tch válasza Wackond (#9509) üzenetére


s4tch
veterán

"Megint adtam neki egy esélyt; bizisten be akartam tenni a kocsimba, ...kb. 10 perc töketlenkedés után egy erőteljes "AKURVAANYÁÁÁÁÁÁÁD..."

Nem vagy te pedofil, csak türelmetlen. :DDD

Ha 10 percet adsz egy fejnek, és még arra se veszed a fáradságot, hogy meghallgasd, magáról a fejegységről semmit nem mond...

(#9514) G.Zs. válasza Az-X (#9511) üzenetére


G.Zs.
senior tag

A legszebb fej a 9855R. Még az RSII-nél is szebb. :P

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9515) G.Zs. válasza orbano (#9512) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Azé megnézem nem-e lehetne-e állítani ezen... ;)

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9516) s4tch válasza G.Zs. (#9514) üzenetére


s4tch
veterán

Szerintem meg ez ni:

(#9517) orbano válasza s4tch (#9516) üzenetére


orbano
félisten

akkor már ezek:

A vér nem válik VAZZE!™

(#9518) s4tch válasza orbano (#9517) üzenetére


s4tch
veterán

Nem vagyok a kályhaezüst felkent híve... A Denon mondjuk kúl, pár hétig erősen nézegettem, mielőtt megvettem a sajátot, aztán az ára miatt letettem róla.

Ez tetszik kályhaezüstből:

Eredetileg 2 DIN-es fejet akartam az autóba, ez is opció volt. Mondjuk elég eszetlen lett volna megvenni egy ilyet az RS2 árának kétszereséért.

(#9519) orbano válasza s4tch (#9518) üzenetére


orbano
félisten

igazából a denonból nekem a fekete elox tetszik borostyán világítással, csak abból nem volt jó ép. tökéletesen nézne ki a kocsimban :K

A vér nem válik VAZZE!™

(#9520) BBéci válasza s4tch (#9516) üzenetére


BBéci
titán

Igen, ez gyönyörű kívül, "belül".

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9521) conan77 válasza s4tch (#9518) üzenetére


conan77
tag

Hali!

Ez autóba való ??? :Y
jesszus de retró ez a fej :DDD
Na ezt be nem tenném autóba :D

JG G36K Aeg 398 fps, KJW M1911A1 GBB 300 fps,

(#9522) orbano válasza conan77 (#9521) üzenetére


orbano
félisten

azért lehet tetszene egy vajszínű bőrrel húzott XK6-ban :)) bár az eddigi hszeid alapján gondolom oda is blutuszos modern külsejű pajonyírt raknál :P

A vér nem válik VAZZE!™

(#9523) conan77 válasza orbano (#9522) üzenetére


conan77
tag

Szia! :)

Jaguár nem tetszik :D és inkább Kenwood mint pio :)
Nem szeretem a retrót bocsika :)
éljenek a kihangosítós fejek, mint már írtam a fülbedugós sz@rok idejének vége.
van fülesem mégis útálom és a rendőr büntet ha a kezemben van a teló ha vezetek.
:D

[ Szerkesztve ]

JG G36K Aeg 398 fps, KJW M1911A1 GBB 300 fps,

(#9524) orbano válasza conan77 (#9523) üzenetére


orbano
félisten

bocs ez az autóhifis topik, a milyen autós kihangosítót vegyek topik máshol van ;] :P

A vér nem válik VAZZE!™

(#9525) Az-X válasza conan77 (#9523) üzenetére


Az-X
őstag

Létezik külön BT-s kihangosító is a világon. Nekem az van... hangszóró a fejtámlában, mikrofon a középső tükörben. És még arra is képes ha bejövő hívás van lehalkítja a HiFi-t :) Ilyen egyszerű ez a kérdés :DDD

[ Szerkesztve ]

:)

(#9526) conan77 válasza orbano (#9524) üzenetére


conan77
tag

tudom :)
de itt a BT-s fejegységekre te szóótáá nem? :D én csak válaszoltam neked :R

JG G36K Aeg 398 fps, KJW M1911A1 GBB 300 fps,

(#9527) conan77 válasza Az-X (#9525) üzenetére


conan77
tag

Azért vettem BT-s fejet hogy ne kelljen mindenféle kütyüt plusszba aplikálni a kocsiba :)
neked is :R

JG G36K Aeg 398 fps, KJW M1911A1 GBB 300 fps,

(#9528) codilandi


codilandi
tag

Estét az Uraknak!

Kis szerelős, bekötős kérdésem lenne hozzátok. Véleményekre, tapasztalatokra lennék kíváncsi hangszórókábel hossz ügyben! Konkrétan a két oldalhoz tartó hangszórókábeleknek célszerű ugyanakkorának lenni, vagy nembaj ha az egyik oldalra a magashoz 190, másikra pedig 50 centi kábel megy??? Kicknél is eltérne de nem ennyivel.

Ahhoz hogy egyenlő legyen mindenhol vennem kell még 2 méter kábelt a jobb magasnak. Vagy elvágom a jobb kickhez tartó kábelt és akkor van a jobb magasnak is kábele, de így nem ugyanakkorák :/

Erősítő a jobb lábtérben

(#9529) Wackond válasza orbano (#9510) üzenetére


Wackond
tag

nem rablom ezzel az idődet.
húú, deszépen mondtam, hogy szarok az RS-re ;]

Volt már több alkalom, hogy botfülű beültet a kocsijába, hogy tekergessünk. Benézek: RS. Bazmeg. Nekiállunk, ő segít, diktál, kezel, akármit, de nem állt rá az agyam. max. fél óra volt, ami után feladtam. Nem az én világom, nem lesz meg, ennyi. Tudok élni ezzel a tudattal :K

(#9530) Wackond válasza s4tch (#9513) üzenetére


Wackond
tag

félre ne értds, volt már vele dolgom, de mint ezerszer leírtam, annyira nem az én világom, mint c****nak a munkaeszköz...

nekem ez megmarad olyan fejnek, amit mások kocsijában hallottam, ott szép volt, és nem settingeltem, egy percig sem, és ez így jó.

(#9531) Wackond válasza Az-X (#9511) üzenetére


Wackond
tag

ezt soha egy percig sem vitattam. szép fej! :R
De be nem tenném a kocsimba, ha idegbeteg leszek a kezelésétől, az tuti. Ültél a kocsimban tudod miről beszélek.

(#9532) orbano válasza Wackond (#9529) üzenetére


orbano
félisten

:DDD :P

A vér nem válik VAZZE!™

(#9533) codilandi válasza Wackond (#9529) üzenetére


codilandi
tag

Én nem akarok beleszólni és tiszteletben tartom a véleményedet...de 1x kicsit több időt nem szánnál rá mint fél óra? Az aktív rendszerek finombeállítási hónapokig is eltartanak, ahhoz képest még az is jó ha 2 nap alatt tanulom meg a fej kezelését...szvsz... de csak megjegyeztem mindenféle "rossz" nélkül :))

Én nekem például kihívás, meg jó érzés amikor egy érthetetlen menüben böngészem ki a dolgokat és nem szarakodásnak érzem, hanem inkább "felnövök hozzá" -szerűségnek...lehet csak én vagyok ilyen,,,nem tudom :)

De ami először nem sikerül, majd sikerül másodszorra, sokadszorra már gondolkodás nélkül megy.

:DD Úgyhogy hajrá és szeresd az RS-t, mert az RS szeret Téged annak ellenére hogy Te leszaroztad :DD

(#9534) fury71 válasza conan77 (#9523) üzenetére


fury71
aktív tag

Nem szeretem a retrót bocsika

Pedig az a Denon igencsak old school és hangminőségre is biztosan veri bármely középkategóriás BT-s fejet és a beépített alkatrészekről még nem is beszéltünk.
Én szívesen betenném a kocsimba bármelyik pio RS-t és a Denont is természetesen.

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#9535) orbano válasza codilandi (#9533) üzenetére


orbano
félisten

"mert az RS szeret Téged annak ellenére hogy Te leszaroztad"

hallod ez már olyan, mint ha egyenesen a Bibliából idéztél volna :DDD

A vér nem válik VAZZE!™

(#9536) codilandi válasza orbano (#9535) üzenetére


codilandi
tag

olyan hát:) valahogy eszembe jutott ez a mondat és nem akartam kihagyni :)

valahogy rá kell vennünk wackondot, hogy több időt töltsön egy szép "csittifitti" RS-sel :D

Amúgy pénteken este lesz vmi lurdynál? Szívesen belehallgatnék a civic-be, most hogy változtattál picit a rendszeren! Meg amúgy is van még miről ott beszélgetni! :D :)

(#9537) orbano válasza codilandi (#9536) üzenetére


orbano
félisten

én most nem leszek, utazom síelni. de az azután következő hét után leszek. aztán érdemes lesz lejárnod, mert ha minden klappol, akkor egy carpower mélyközép is befigyel, illetve ha még jobban, akkor egy proxm6, sőt, megpróbálkozom egy mbquarttal is, de azzal csak kíváncsiságból. :)
a kocsim hangja amúgy nem nagy kunszt, elég hányadék még, messze az audioföltől :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#9538) codilandi válasza orbano (#9537) üzenetére


codilandi
tag

akkor esésmentes síelést és 3 méter havat kívánok :K mi is most vtunk 3 hete...donovalyban nem volt hó szinte csak a pályán:/ mondjuk amikor indultunk haza úgy esett mint a dög ;]

Kíváncsi leszek a többi márkára melyik jön be jobban, egy xm6-ot levadászhatnál vhonnan azért:) kinézetre sem uccsó darab :C

ne légy szerény:):) alakul az még, úgy ahogy kell :K :K

[ Szerkesztve ]

(#9539) Wackond válasza codilandi (#9533) üzenetére


Wackond
tag

Ha annyi 10eFt-os lene most a zsebemben, ahány aktív rendszert összeraktam már, akkor nem egy szakaddt F Astrám lene. Vagy igen, de akkor garázsban állna :D

Az a bajom az RS-sel, hogy van viszonyítási alapom, mégpedig a hasonló kategóriájú Alpine-ok. Azokkal egyáltalán nem kellett tökölnöm, minden magától értetődő benne, 5-10 perc alatt ráállt a kezem bármelyikre, soha egyik sem tudott kihozni a sodromból.

Hogy az igazi finombeállításhoz hónapok kellhetnek, az egy dolog, de egy hallgatható valamit a fejegység áram alá helyezése után kb. 3 perccel össze lehet "dobálni" bármelyik Alpine-nal, még olyannal is, ami korábban nem volt a kezemben. Az első aktívom egy 9855 volt, előtte csak 9812 fejem volt. Annyira egyértelmű volt a kezelése, hogy zéró aktívos tapasztalattal is percek alatt beállítottam egy üzembiztos, és relatíve jó hangú aktív rendszert.

A mostani az RS-sel nem az első találkozásom volt, és még mindig nem szerettem meg, nem boldogultam vele, feladtam, újra. Megint megpróbáltam, pedig már sokszor megfogadtam, hogy nem és nem és nem... és tényleg nem. Már az asztali teszten elvérzett szegényke :W

(#9540) Wackond válasza codilandi (#9536) üzenetére


Wackond
tag

Tegyél bele Alpine menüt, és már mehet is a kocsimba! :C

(#9541) orbano válasza Wackond (#9539) üzenetére


orbano
félisten

klinikai eset :DDD

A vér nem válik VAZZE!™

(#9542) s4tch válasza orbano (#9537) üzenetére


s4tch
veterán

Csak óvatosan azzal az XM6-projekttel: tegnap beszéltem Gyurival, mintegy mellékesen említette, hogy kisebb, mint a JR6, nem lehet csak úgy becuppantani a szabvány 16-os helyre. Ugyanezt mondta korábban egy cimbora, aki Element helyére tett XM6-ot.

(#9543) s4tch válasza orbano (#9537) üzenetére


s4tch
veterán

(...arról nem is beszélve, amit már mondtam személyesen is: tök jól dolgozik az a Jr a kocsidban, csak be kéne állítani a rendszert. Tulajdonképp ebben a helyzetben kidobott pénz a mélyközép-csere, mert nem a szűk keresztmetszetre irányul; inkább szubra, kábelezésre, további szigetelésre költenék a helyedben.)

(#9544) orbano válasza s4tch (#9543) üzenetére


orbano
félisten

az a bajom, hogy egyelőre a hangszíne nem győz meg és nem tudok olat állítani, ami igazán tetszene (főleg a mélyközép közepével van bajom). de majd még próbálkozom, illetve beszélek ezügyben minden illetékessel. de ha jó áron kapok xm6ot, akkor megveszem, kipróbálni talán megéri. a méret meg... a carpower nagyobb, az xm kisebb, tökmindegy, szakáll megoldja :D

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#9545) s4tch válasza orbano (#9544) üzenetére


s4tch
veterán

:D

Na ja, valóban kicsit a mélybe húz nálad a kick. De ez nem baj, inkább jellegzetesség. Valószínűleg az ajtód ilyen, amivel más mélyközépnek is szembesülnie kell. Lehet, hogy akárhogy vágsz, akármilyen mélyközéppel próbálkozol, a vége EQ-zás lesz.

(#9546) orbano válasza s4tch (#9545) üzenetére


orbano
félisten

a problémámat amúgy nálad is hallottam. olyan nyugtalan hangja van a szettnek, nem pedig olyan nyugodt, meleg, de lágy és nyitott, mint amit szeretnék. persze lehet amit én akarok az ebben a kategóriában csak álom :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#9547) G.Zs. válasza orbano (#9546) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Győri Lacié olyan volt, ami tetszene? Mert az is hasonló kategóriás alkatrészekből áll. :U

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9548) orbano válasza G.Zs. (#9547) üzenetére


orbano
félisten

igen amit most hallottam az lenyűgöző. az előző cucca nem tetszett ennyire, de a mostani az nagyon megfogott. mi van neki amúgy?

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#9549) G.Zs. válasza orbano (#9548) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Ha a mélyközép érdekel, az Audio System EX 165SQ.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9550) orbano válasza G.Zs. (#9549) üzenetére


orbano
félisten

és mi van felül? gondolom a titok nyitja ott van.

A vér nem válik VAZZE!™

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.